NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Edmonton - 10. února 2024   04:00

Anaheim
Anaheim
18:40' Fowler (Vatrano, Henrique) • 29:40' R. Strome (Carlsson, Henrique) • 43:20' R. Strome (Vatrano, Fowler)
3:5
(1:0, 1:2, 1:3)
Edmonton
Edmonton
29:11' E. Kane  (Perry) • 32:51' E. Kane  (Draisaitl, Kulak) • 48:41' Hyman  (McDavid) • 50:09' Draisaitl  (McDavid, Bouchard) • 58:50' E. Kane  (Ryan, McDavid)
Anaheim
Gibson (41. Dostál) – Ljubuškin, Fowler (A), Gudas, LaCombe, Lindström, Vaakanainen – R. Strome, Carlsson, Henrique (A) – Terry, Groulx, Vatrano – Silfverberg (A), Lundeström, Max Jones – Leason, Carrick, R. Johnston.
Luxmore, Syvret – Suchánek, Gawryletz
Honda Center, Anaheim
17 489 diváků
Edmonton

To je pro dnešek úplně vše! Přeji příjemné sobotní ráno a u dalších přenosů naviděnou.

3. Leon Draisaitl (EDM) 1+1
Utkání mezi Anaheimem a Edmontonem je u svého konce. Ze zaslouženého vítězství se raduje hostující mužstvo. To nemělo svou práci lehkou, jelikož zápas se jim podařilo zlomit na svou stranu až po dominantní třetí třetině. Hlavní zásluhu na vítězství má Elander Kane, jenž nastřílel hattrick. Ducks nehráli úplně špatně, ale nedokázali si pohlídat hlavně elitní hráče Oilers. Edmonton si tedy odváží konečnou výhru 5:3.
59:49'
Edmonton si už vše pohlídá, konkrétně Evan Bouchard drží puk na obranné polovině.
59:27'
Domácí ještě nic nevzdávají, když se dostávají do útočného pásma.
58:50'
Edmonton právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto! Oilers se dokázali ubránit proti šesti, proto mohl Derek Ryan vyslat do úniku svého spoluhráče. Tím byl EVANDER KANE, jenž měl do prázdné branky snadnou práci a čepice lítají na led. Kane totiž kompletuje hattrick. – 3:5.
58:37'
Frank Vatrano vzal akci na svá bedra, jenomže trefuje pouze blok obránců.
58:12'
Anaheim hraje bez brankáře!
58:00'
Leon Draisaitl nedosáhl na puk na červené čáře, proto se Ducks dostanou do útoku.
57:32'
Bude se vhazovat u svatyně Dostála. Anaheim totiž poslal kotouč na zakázané uvolnění.
57:10'
Ideální průběh duelu pro Edmonton, jelikož v klidu kombinuje na útočné polovině. Aktivní je Connor Brown.
56:28'
Connor McDavid zjednodušil hru, když neváhal a okamžitě nahodil puk za branku Dostála.
56:00'
Jakob Silfverberg sice zavezl puk do útoku, jenže další přihrávku pokazil a Oilers se osvobodí.
55:29'
K podezřelému zákroku došlo při rychlé akci domácích. Rozhodčí ovšem nevylučují.
54:46'
Špatná přihrávka přeletěla všechny spoluhráče, proto musel skrýt puk pod lapačku Lukáš Dostál.
54:15'
Velké nepřesnosti vznikli v kombinaci domácích, proto za svou brankou začne Cody Ceci.
53:24'
Znovu se musel vytáhnout zákrokem Pickard. Zastavoval skrytý pokus Maxe Jonese.
52:57'
Calvin Pickard byl připraven k dalšímu zákroku a po něm je na programu komerční přestávka.
52:39'
Tvrdou střelu z úhlu vyslal Frank Vatrano, jenomže Pickard si poradil snadno.
52:06'
Na delší dobu se teď v útoku usadilo domácí mužstvo. Akce na vyrovnání jsou neúspěšné.
51:20'
Leo Carlsson se dostal k nadějné střele ze slotu, jenže trefuje pouze blokujícího obránce na zemi.
50:09'
Z přesilovky je zápas otočen! Dlouhá a přesná kombinace se dostala až na hůl Connora McDavida. Ten se v klidu rozhlédl a v druhé vlně našel nachystaného LEONA DRAISAITLA. Německý kanonýr z nápřahu vypálil hned z první a překonal Dostála, který se nestačil včas přesunout. – 3:4. Asistence: Connor McDavid a Evan Bouchard.
49:29'
Po nádherné souhře v přesilovce se dostal ke střele ze slotu Ryan Nugent-Hopkins. Pokus mířil přesně k tyči, jenomže fantastický Dostál likviduje tuto velkou příležitost.
49:11'
Zach Hyman je při chuti, když pálil z mezikruží, ale pouze do rukavic Dostála.
49:03'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
Zcela zbytečné podrážení podnikl Leo Carlsson a oslabuje na dvě minuty svůj celek.
48:41'
Po nádherné kombinace je opět srovnáno! Ve středním pásmu si vzal kotouč na hůl Connor McDavid a proháčkoval se až do útoku. Zde vyslal přesnou přihrávku před branku, kam natáhl hokejku ZACH HYMAN a jednoduše do prázdné svatyně překonává Dostála. – 3:3. Asistence: Connor McDavid.
48:25'
Malý prostor ke střele dostal Leon Draisaitl, a tak si s pokusem lehce poradil Dostál.
47:48'
Connor Brown vyvezl kotouč do útočného pásma, proto zde Edmonton bude podnikat akci na vyrovnání.
47:15'
Do ofsajdu se dostal Gustav Lindström a právě toto přerušení se využije ke komerční přestávce.
46:50'
Leo Carlsson mířil do rychlého útočného brejku, jenomže neměl dostatečnou rychlost a je zastaven čistě.
46:18'
Ducks nevěděli co s kotoučem, a tak se rozhodli pro rychlé nahození za branku.
45:39'
Skvělou práci odvedl další Čech ve službě, když tělem odstavil rozjetého McDavida.
45:00'
Obrovská šance na vyrovnání! Po přihrávce McDavida se před brankou objevil osamocený Zach Hyman. Bekhendovou kličkou chtěl překonat Dostála, jenže ten skvěle nachystal beton a zachránil své mužstvo.
44:45'
Opět se ukázala pevná obrana domácích. Následně poslal tvrdou ránu Troy Terry mimo branku.
44:00'
Anaheim se nadále drží v útočném pásmu, jenže pokus Jonese letí do vyrážečky Pickarda.
43:20'
Anaheim právě vstřelil branku!
Domácí se vrací do vedení! Nádherná přesilovková souhra vedle k přihrávce Franka Vatrano přímo na levou stranu kluziště. Zde si kotouč převzal RYAN STROME, který si nejdříve počkal a následně vyslal přesnou střelu zápěstím do šibenice hostující svatyně. – 3:2. Asistence: Frank Vatrano a Cam Fowler.
42:40'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Evan Bouchard si na polovině hřiště pomohl vysokou hokejkou a míří si odpočinout na dvě minuty.
42:20'
Po obrovské chybě Pickarda se spíše zalekl šance Frank Vatrano. Proto mířil pouze do betonu brankáře.
41:36'
Ani další snaha v útoku je neúspěšná, proto domácí Troy Terry tahá kotouč do útočného pásma.
40:59'
Útočné snažení končí nepřesnou přihrávkou Darnella Nurseho. Edmonton začne za svou brankou.
40:28'
Tentokrát úvodní buly na svou stranu urvali hosté, kteří začínají kombinací v útočném pásmu.
40:01'
Střídání v týmu Anaheim Ducks:
ze hřiště odchází John Gibson, přichází Lukáš Dostál.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 05:59.
Střely na branku po druhé třetině: 15 – 21 (13 – 9, 2 – 12)
Prostřední část mezi Anaheimem a Edmontonem je u svého konce. Do kabin se jde po divoké třetině za vyrovnaného stavu. Ve 30.minutě dokázal milimetrovou střelou vyrovnat hostující Kane. Jenže o několik sekund později se objevil sám před brankou Strome, který vymíchal Pickarda a vrátil domácím vedení. Jenomže ve 33.minutě dostal opět prostor Kane a střelou zápěstí prostřelil bezradného Gibsona. Druhá pauza se tedy ponese za stavu 2:2.
40:00'
39:42'
Druhá perioda se už zřejmě dohraje ve střední pásmu, kde kombinuje hostující mužstvo.
39:00'
Velký závar před brankou dokázal pohotově vyřešit Gibson. Přerušení se využije ke komerční přestávce.
38:35'
McLeod byl opět v hlavní roli v útočné akci. Jeho zadovka před branku končí neúspěchem.
37:51'
Velký boj u mantinelu vyhrál hostující Ryan McLeod, a tak se Oilers dostanou do kombinace.
37:14'
Anaheim po rychle vyhraném buly mířil do přečíslení. To končí nepřesnou přihrávkou.
36:44'
Evander Kane potřetí nepřekvapil Gibsona, jenž kryje puk do lapačky. Na programu je komerční přestávka.
36:23'
Byla z toho ale velká šance Oilers. Mattias Janmark z nadějné pozice netrefuje prostor tří tyček.
35:58'
jenomže Anaheim je dnes v obraně pozorný a odebírá soupeři kotouč.
35:21'
Hosté se dokázali ubránit po zakázaném uvolnění a Ryan McLeod míří okamžitě do útočné fáze.
34:40'
Nebezpečnou přihrávku před branku rýsoval McDavid. Pro štěstí domácí našel pouze obránce Ducks.
33:55'
Po vyrovnání je k vidění další boj o puk u mantinelu. Anaheim bude z této situace těžit kombinací.
32:51'
Po nenápadné akci znovu vyrovnáno! Kulak z obranného pásma našel přesně v jízdě Leona Draisaitla. Zkušený centr hostů se rozhlédl a viděl v druhé vlně ELANDERA KANEA. Ten po převzetí přihrávky vypálil přesně zápěstím pod betony nedal Gibsonovi šanci na úspěch. – 2:2. Asistence: Leon Draisaitl a Brett Kulak.
32:06'
Jakob Silfverberg krkolomě dostal puk do rohu útočného pásma. Zde byli připraveni hostující obránci.
31:30'
Svou kvalitní hru tělem ukázal Sam Carrick a osvobodil své mužstvo od menšího tlaku.
30:50'
Edmonton hned po inkasované brance míří do ofenzivní části hry. Tam je zatím neúspěšný.
29:40'
O pár sekund později opět vedou domácí! Po nádherné souhře vyslal přihrávku před branku Leo Carlsson. Před ní našel zcela osamoceného RYANA STROMEHO, který si pohrál s Pickardem a nad jeho betonem posílá kotouč forhendem do jeho svatyně. – 2:1. Asistence: Leo Carlsson a Adam Henrique.
29:11'
Téměř z ničeho nic je vyrovnáno! Po velkém boji v rohu kluziště si vybojoval kotouč Corey Perry pro EVANDERA KANEA. Najel si ke střele z velkého úhlu a milimetrovým pokusem nad hlavou Gibsona srovnává dnešní duel. – 1:1. Asistence: Corey Perry.
28:46'
Po delší době se do nějaké stálejší kombinace dostal Anaheim. Jenže následně přišla ztráta a z úhlu pálil Evander Kane, ale pouze do připraveného Gibsona.
28:03'
Nepříjemné napadáním hostů vůbec nevoní obraně Ducks, to se potvrdilo i před pár sekundy.
27:33'
Radko Gudas odhadl dráhu letu kotouče, proto začne přihrávkou z rohu kluziště.
26:58'
Po vhazování v útočném pásmu Oilers vyletěl kotouč do hlediště. Nás čeká komerční přestávka.
26:43'
K odraženému kotouči se dostal Connor McDavid. Nebezpečný a nečekaný pokus z otočky končí na betoně Gibsona.
26:10'
Už dlouho se hraje bez přerušení. V útočném pásmu se momentálně usadil Edmonton.
25:33'
Na červené čáře přijal těžkou přihrávku Ryan Strome. Skvělé zpracování vede k postupnému útoku.
24:48'
Jackson LaCombe si našel pozici ke střele od modré čáry. Pro jeho smůlu míří pouze do bloku.
24:15'
Ve hře vzniklo několik nepřesností, kterých využívá domácí mužstvo.
23:30'
Obětavý průnik až před branku podnikl Benoit-Olivier Groulx. Jeho další forhendová klička je nedotáhnuta.
22:53'
Connor McDavid až velice snadno projel útočným pásmem až ke střele ze slotu. Ta končí na nohou obránců.
22:22'
Se zákrokem opět přispěchal domácí gólman Gibson. Bude se vhazovat po jeho levici.
21:42'
Ryan Strome se dostal po dobré přihrávce k zakončení v mezikruží. Pickard betonem vyráží do strany.
21:00'
K nebezpečné střele se dostal hostující Vincent Desharnais. Jeho pokus dokázal Gibson vyrazit.
20:26'
Úvodní buly pro sebe urval opět domácí celek, který začíná kombinaci za svou svatyní.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 05:04.
Střely na branku po první třetině: 13 – 9
Úvodní perioda zápasu mezi Anaheimem a Edmontonem je u svého konce. Spokojenější do kabin odchází domácí mužstvo, které zaslouženě vede. Jenže nejprve to byli hosté, jenž měli první velkou šanci v zápase, jenže McDavid pouze orazítkoval břevno. A to Oilers mrzelo v oslabení ke konci této části, když od modré vypálil Fowler a překonal bezradného Pickarda. Proto se první přestávka ponese za výsledku 1:0.
20:00'
19:20'
Do útoku se okamžitě vydali hosté, jenže na pozorného Gibsona nevyzráli.
18:40'
Po zásluze jdou domácí do vedení! Úspěšná přesilovková souhra vedla k pokusu od modré čáry. K ní se dostal po přihrávce Vatrana osamocený CAM FOWLER. Nabruslil si na dobré místo a vyslal střelu zapěstím, která překonala bezradného Pickarda, jenž toho moc neviděl. – 1:0. Asistence: Frank Vatrano a Adam Henrique.
18:33'
Isac Lundeström se obětavě probojoval k pokusu bekhendem. Ta končí pouze v lapačce Pickarda.
18:10'
Již podruhé v řadě se hosté osvobodili a Anaheim začne z obranného pásma.
17:42'
Tvrdou dělovku ze strany vyslal Frank Vatrano. Brankář Oilers se včas přesunul a vyráží betonem.
17:13'
K první střele v přesilovce se dovážil Henrique. Pozorný Pickard si lehce poradil.
16:58'
Přesilovku si zahraje domácí mužstvo. Za nedovolené bránění bude pykat Connor McDavid.
16:36'
Edmonton se usadil v útočné třetině a zatím relativně v klidu a rychle kombinuje.
16:05'
Po lehkém bekhendu od modré se dostal ke střele z otočky Corey Perry. Jeho pokus skončil pod betonem Gibsona.
15:28'
S přihrávkou do ofenzivy váhal Sam Carrick. Rozhodl se pozdě, proto vyslal svého spoluhráče do ofsajdu.
14:53'
Darnell Nurse neváhal se střelou z první od modré čáry. Ta ovšem míjí domácí svatyni.
14:23'
Na přední tyči musel znovu reagovat John Gibson. Podařilo se mu zasáhnout a na programu je komerční přestávka.
14:00'
Jakob Silfverberg vyhrál ostrý souboj u mantinelu, jenže k dalšímu útoku se proti přesile nedostane.
13:16'
Neúspěšnou zadovku Oilers odhadl Leo Carlsson, a tak domácí se díky nahození dostávají do útočné třetiny.
12:45'
Cam Fowler dokázal včas přes soupeře dojet kotouč mířící do rohu kluziště. Proto Ducks kombinují v klidu.
12:12'
Ryan Nugent-Hopkins vyslal nebezpečnou jedovku přímo na branku. Gibson na ní krásně viděl a stačilo mu nastavit pouze lapačku. Na programu je komerční přestávka.
11:38'
Hra se přesunula do středního pásma, kde se vedl boj o kotouč. Ten vyhrál Anaheim a začíná za svou brankou.
10:53'
Nebezpečnější byli opět domácí, jenže Pickard se dokázal včas přesunout proti střele Silfverberga.
09:55'
Tutovka byla k vidění také na domácí straně! Ryan Strome se dostal po fantastické přihrávce za obranu do samostatného úniku. Kličkou si chtěl rozhodit Pickarda, jenomže ten skvěle nastavil beton a chytil doslova gól.
09:17'
09:07'
Edmonton moc přesilovku nezvládá, když opět ztrácí puk na modré a domácí vyhazují přes všechny čáry.
08:30'
Leon Draisaitl byl v další souhře neúspěšný a domácí se osvobozují.
07:56'
Přeci jen první obrovská šance duelu! Connor McDavid si svou šikovností poradil se dvěma obránci a vypracoval si střelu ze slotu. Ta se díky brankáři Gibsonovi otřela o břevno domácí svatyně.
07:42'
Smrtící přesilovka zatím k vidění není. Anaheim se dvakrát osvobodil.
07:17'
Na dvě minuty míří Jackson LaCombe. Provinil se sekerou v rohu kluziště, kterou zastavoval nadějnou souhru Oilers.
06:31'
Edmonton bude hrát přesilovku. To vše ale ještě nenastane, protože hostí jsou na kotouči.
06:03'
Hostující gólman Pickard zlikvidoval jednoduché nahození od modré. Přerušení se ponese v duchu komerční přestávky.
05:39'
Obrana Anaheimu se musela mít na pozoru. Connor McDavid zavelel k útočné akci od červené čáry, ale přes pozornou obranu neprošel ke střele.
05:03'
Snad poprvé se hosté dostali do větší útočné akce. Ta zakončením ovšem nekončí.
04:26'
Po vyhraném buly objel celé pásmo Ryan Strome. Sólo chtěl zakončit střelou, jenže ta je zablokována.
03:53'
Radko Gudas se po ztrátě soupeře dostal ke střele od modré čáry. Prudkou bombu dokázala obrana Oilers obětavě zastavit.
03:18'
Kombinace domácích byla neúspěšná, proto za svou brankou začne Darnell Nurse.
02:38'
Edmonton se osvobodil až na zakázané uvolnění. Vhazuje se po levici Pickarda.
02:04'
Domácí Frank Vatrano se probojoval ke střele z velké úhlu. Prudký pokus letí nad branku.
01:30'
Po vyhození kotouče mimo hrací plochu se vhazovalo ve středním pásmu.
00:55'
Calvin Pickard se poprvé musel vážněji ukázat, když se musel přesunout proti střele na přední tyč.
00:20'
Úvodní buly pro sebe urval domácí celek. Ducks hned začínají kombinaci v útoku.
00:01'
Všichni aktéři dnešního střetnutí právě nastupují na hrací plochu. Za pár okamžiků jdeme do akce.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozbruslení. Po úpravě ledu bude moc duel odstartovat.

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Ljubuškin, Fowler (A), Gudas, LaCombe, Lindström, Vaakanainen – R. Strome, Carlsson, Henrique (A) – Terry, Groulx, Vatrano – Silfverberg (A), Lundeström, Max Jones – Leason, Carrick, R. Johnston.
Trenér: Greg Cronin

Edmonton Oilers: Pickard (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Kulak, Desharnais – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Perry, Draisaitl (A), E. Kane – Foegele, R. McLeod, Holloway – C. Brown, Ryan, Janmark.
Trenér: Kris Knoblauch

Rozhodčí: Luxmore, Syvret – Suchánek, Gawryletz.

ANAHEIM DUCKS

Kačeři v letošním sezóně NHL nezažívají úplně nejlepší chvilky. Po 50 odehraných duelech se nacházejí na 14.příčce Západní konference s pouhými 38 body. Šance na play-off už nejsou moc reálné, a tak je hlavním cílem zakončit ročník důstojně. To se v posledních čtyřech střetnutí relativně daří, protože Anaheim chytl formu. Před utkáním hvězd dokázal bodovat čtyřikrát v řadě, podařilo se tedy vybojovat devět bodů. Naposledy se představil v domácí aréně proti San Jose. Vyrovnaný duel došel až do prodloužení, kde Ducks rozhodlu minutu před koncem zásluhou Vatrana.
Dokáže Anaheim získat body pětkrát za sebou?

TOP 3 hráči:
Troy Terry (15+22)
Frank Vatrano (22+14)
Adam Henrique (15+18)

EDMONTON OILERS

Hvězdné mužstvo může být se svou dosavadní sezónou spokojeno. Po 46 duelech mu patří šesté místo v konferenci se ziskem 59 bodů a k postupu do play-off má velice blízko. Edmonton před utkáním hvězd držel neskutečnou sérii výher, když dokázal vyhrát 16 zápasů v řadě. To mu zajistilo právě umístění na příčkách zajišťující vyřazovací fázi. Jenže po kratší pauze Oilers zamířili na led Vegas Golden Knights, kde zaslouženě padli poměrem 1:3 a snová série skončila.
Dokáže se Edmonton vrátit na vítěznou vlnu?

Connor McDavid (21+47)
Leon Draisaitl (23+35)
Zach Hyman (30+17)
Krásné sobotní brzké ráno z Honda Center! Ve 04:00 zde odstartuje duel dvou celků působících v Západní konferenci nejpresižnější soutěže na světě. Trápící se Anaheim Ducks na svém ledě přivítá Edmonton Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.