NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Buffalo - 8. prosince 2023   01:00

Boston
Ullmark (Bussi) – Grzelcyk, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Lohrei, Shattenkirk – DeBrusk, Zacha, Pastrňák (A) – Marchand (C), Coyle, Heinen – J. van Riemsdyk, Geekie, Frederic – Lauko, Beecher, Steen.

3. Tage Thompson (BUF) 1+0
Boston má za sebou hodně nepovedený zápas. Střelecky se mu vůbec nedařilo a dost nečekaně narážel na solidně chytajícího Devona Leviho, jemuž se přitom v této sezoně příliš nedaří. Po dvou třetinách Bruins prohrávali 1:2 a vítězství Sabres pečetil v 52. minutě Victor Olofsson. V závěru si sice domácí vytvořili ohromný tlak při hře bez brankáře, ale nepovedlo se jim dát ani kontaktní gól.
59:41'
Zakázané uvolnění Buffala.
59:26'
A teď si Pastrňák takřka dal vlastní gól po nepřesné přihrávce na útočnou modrou! Puk projel až za branku Bostonu.
58:59'
Jedna střela na druhou míří směrem na branku. Některé pokusy jsou zblokované, některé míří vedle, a minimálně čtyři musel vyrážet Levi.
58:28'
Marchand trefuje z pravé strany brankoviště pouze boční síťku! Levi nebyl v pozici, kdy by mohl střelu chytat.
58:10'
Stále se nepovedlo Buffalu poslat puk mimo své pásmo. Tlak se stupňuje.
57:43'
Bruins se snaží ostřelovat branku soupeře ze všech pozic. Drží soupeře uzamčeného před brankou Leviho.
57:14'
Pastrňákova jedovka se odrazila od Leviho ke Coylovi, jehož dorážku z levé strany už brankář Buffala drží pod kontrolou.
57:05'
Boston to zkouší bez brankáře! Vhazuje se před brankou Buffala.
56:25'
Cliftonova střela zpoza levého kruhu byla sražena obranou Bostonu do hlediště. Další komerční pauza.
56:01'
Vhazuje se ve středním pásmu.
55:55'
Coyle se snažil při operování před brankovištěm něco udělat s Lindholmovou střelou, ale Levi ustál perné chvilky.
55:23'
Útočnou akci Bostonu zhatilo postavení mimo hru. Komerční brejk.
54:30'
Marchand pokazil rozehrávku z vlastního pásma, trefil soupeře, který toho využil k přejezdu před pravý kruh. Jeho střelu Ullmark vyráží.
53:40'
53:07'
Coyle odráží puk mimo kluziště při pokusu Jokiharjua o příhrávku od modré. Vhazovat se bude před Ullmarkem.
52:23'
Zacha s DeBruskem si zaútočili v oslabení. Druhý jmenovaný si vynutil z pravého kruhu na Levim přerušení hry.
52:00'
Skinner vyslal puk do ohně před brankovištěm. Ve skrumáži se nejlépe zorientoval Ullmark, který má puk v lapačce.
51:40'
Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Brad Marchand – 2 min., podrážení.
51:40'
Bude se vylučovat na straně Bostonu, vypadá to na trest pro Brada Marchanda. Komerční pauza.
51:14'
Buffalo právě vstřelilo branku!
Ohromně dlouhý úsek bez přerušení je nakonec ukončen gólem. Sabres vyrazili do přečíslení a VICTOR OLOFSSON se rozhodl střílet sám. Z pravého kruhu poslal puk na vzdálenější tyč a zvyšuje na 3:1. Bez asistence.
51:06'
Lohrei střílel z dálky přes clonu, jeho pokus byl ale před brankovištěm zblokovaný!
50:39'
Jenže střelu si připisuje z pravého kruhu hostující Power. Ullmark vyráží.
50:30'
Stále se hraje! Hra se přelévá ze strany na stranu, více jsou na puku domácí.
49:45'
Sabres se ubránili dalšímu nepříjemnému náporu soupeře a prostřídávají.
49:07'
Lohrei pálil směrem k levé tyči, před brankovištěm ale obranným zákrokem zasáhl E. Johnson.
48:50'
Již se ale zase musí Buffalo soustředit na obranu. Hraje se opravdu hodně dlouho bez přerušení.
48:30'
Skinnerovi se nepovedlo využít svého důrazu při průniku před brankoviště, Ullmark uhlídal své brankoviště.
47:25'
Minutu v kuse držel Boston soupeře před brankou, zkoušel střílet z mnoha pozic, ale řada pokusů šla jen do zadního mantinelu. A Sabres se nakonec bez úhony osvobozují.
46:51'
Bruins se snaží vytvořil tlak na obranu Buffala, Shattenkirk byl ale zblokovaný.
46:42'
Lindholm zkoušel štěstí zpoza levého kruhu, Levi jeho pokus sráží za branku.
45:20'
Robinson dostal přihrávku za obranu, v koncovce však selhal a minul branku Bostonu!
44:58'
Domácí se natlačili do útoku, Pastrňák hledal Zachu na levé straně, ale ten neusměrnil svou střelu mezi tyče.
43:45'
Powerovu střelu se snažil dorážel Skinner, ale minul levou tyč Ullmarkovy klece.
42:45'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, v tuto chvíli ale také zcela bez šancí z obou stran.
41:37'
Útočná akce Buffala, Ullmark musel zasahovat proti Bensonovi. Už 29. střela Sabres v utkání.
40:46'
Bruins začali třetí třetinu aktivně. Coyle se neprosadil, Levi jeho střelu chytá a přerušuje hru.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:00.
Buffalo se dvěma góly ve druhé třetině dokázalo dostat do zajímavého vedení. Skóre otevřel ve 22. minutě Peterka a na 2:0 zvyšoval ve 37. minutě Thompson. O necelou minutu později se ovšem Marchandovi povedlo o nohu bránícího E. Johnsona vsítit kontaktní gól a duel je tak po dvou třetinách nadále zcela otevřený.
40:00'
39:16'
Už šestá střela Peterky v tomto utkání. Jedna se ujala, dalších pět Ullmark dokázal vychytat.
38:24'
Levi likviduje střelu Pastrňák z levého kruhu a přerušuje hru.
37:35'
Boston právě vstřelil branku!
BRAD MARCHAND jako správný kapitán okamžitě reaguje! Byť se jedná o hodně šťastný gól. Jeho nahození před brankoviště si totiž srazil do vlastní sítě E. Johnson. Asistence: Hampus Lindholm.
36:57'
Ač byli v posledních minutách nebezpečnější hráči Bostonu, je to Buffalo, kdo skóruje. TAGE THOMPSON mezi kruhy vypálil z voleje přihrávku Cliftona od pravého mantinelu a střelou k levé tyči prostřelil přesouvajícího se Ullmarka. Asistence: Connor Clifton.
36:24'
Komerční zákrok, Levi vyráží kotouč do ochranné sítě po dalším náporu Bostonu, při kterém střílel Coyle.
35:48'
Pastrňák si sjel až před brankoviště, ale ani z této pozice nedokázal Leviho překonat! Šestnáctý zákrok brankáře Sabres.
35:06'
Bleskový protiútok vedený Zachou s Pastrňákem. Levi musel zasahovat, Boston je natlačen do útočného pásma.
34:41'
Jost byl v podstatě mimo střelecký úhel, přesto zkusil nahodit na Ullmarka. Ten úspěšně puk odvrací.
33:55'
Skinner z levého kruhu provětral výstroj brankáře Ullmarka.
33:27'
Zatímco se na led vrací potrestaný Thompson, Levimu se daří přerušit hru po další střele domácích. McAvoy nenašel recept na brankáře Buffala.
33:05'
Pastrňák se po levé straně procpal až před branku, ale byl odražen Levim, stejně jako následná střela Marchanda z levého kruhu.
32:22'
Začíná zkrácená přesilovka Bostonu. Domácí mají puk ve vlastním pásmu.
31:27'
Sabres mají po přesilovce. Thompson sekl v oslabení unikajícího Zachu přes hokejku a jde pykat.
30:48'
Bostonu se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.
30:22'
Hrubka střídačky Bostonu. Domácí hráli v šesti. Buffalo si po komerční pauze zahraje přesilovku.
30:00'
Geekie z pravé strany trefil jen beton Leviho, Carlo pak střílel z pravého kruhu, ale jen do bránícího Powera.
29:15'
Buffalo vede na střely 23-11. Bostonu se pomaličku daří snižovat rozdíl, stále je ale střelecká převaha hostů drtivá.
28:10'
Zacha vyhrál buly, Pastrňák se okamžitě ujal puku, dostal se mezi kruhy a Levi likviduje lapačkou jeho střelu. Sabres mohou vystřídat, navíc následuje komerční pauza.
28:06'
Vyřešil to Samuelsson vyhozením na zakázané uvolnění. Buffalo nemůže střídat!
27:49'
DeBrusk od modré čáry míjí branku Buffala. Domácí jsou nadále v útoku.
27:25'
Možná nyní, Bruins drží soupeře už přes půl minuty před Leviho brankou.
26:35'
Boston se snaží získat iniciativu, ale prozatím se mu nedaří vytvořit na hosty takový tlak, jaký potřebuje.
25:40'
Po buly hledal Marchand Lindholma, jehož rána od modré se odráží od Leviho zpět do hřiště.
25:35'
Prudká střela Pastrňáka z levého kruhu byla tečována DeBruskem a poslána jen do ochranné sítě. Levi zasahovat nemusel.
25:18'
Icing Buffala po nepřesné rozehrávce na Robinsona do středního pásma.
24:36'
Benson si sjel před brankoviště a vytěžil maximum z přihrávky Cozense od mantinelu. Ullmark pohotovým zákrokem kotouč zastavuje.
23:48'
Kotouč byl zahrán ze strany domácích vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:38'
Elitní formace Bostonu vybojovala vhazování v útočném pásmu a zůstává na ledě i pro buly.
22:25'
Protiútok Sabres a kotouč vyletěl do ochranné sítě po úspěšném obranném bloku Shattenkirka.
22:19'
Geekie se prosmýkl do pravého kruhu, Levi neměl s odvrácením puku velké obtíže.
21:18'
Po vhazování v útočném pásmu se JOHN PETERKA dostal k okamžité střele z okraje levého kruhu a povedlo se mu prostřelit Ullmarka, který na puk moc neviděl a šel do zákroku naslepo. Asistence: Dylan Cozens.
21:00'
Hosté začali tam, kde v podstatě v první třetině skončili. Peterka se dostává ke střele z levého kruhu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:03.
Buffalo v první třetině přestřílelo Boston drtivě 19-5, skóre však po dvaceti minutách zůstává 0:0. Sabres sice nakonec docílili v 15. minutě branky, ale ta neplatila kvůli nedovolenému bránění brankáři.
20:00'
19:34'
Skinnerova jedovka z jízdy zpoza levého kruhu práskla o zadní plexisklo, Ullmark zasahovat nemusel.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:15'
McAvoyova pumelice od modré rány neprošla přes bránícího Cliftona, který puk odvrací do strany.
17:36'
Když už se domácím povedlo prokousat do útoku, na zadním mantinelu přichází o kotouč.
16:55'
Oba týmy se nakrátko usadily v útoku, ale v obou případech došlo jen ke ztrátám puku u mantinelů. Boston se však nyní nemůže dostat přes forčeking soupeře.
15:24'
Ofsajd také na druhé straně, Skinnerova střela od modré čáry se nepočítá.
15:16'
Útočnou akci Bostonu zastavuje postavení mimo hru. Jednalo se o protiútok po předchozím natlačení Buffala do útoku a střele Cozense do Ullmarkova ramene. Bruins zatím nezvládají protiútoky podle představ.
14:42'
Ano, nedovolené bránění brankáři, gól, ač původně neuznaný, tak jako tak neplatí.
14:42'
Nakonec rozhodčí musí k videu, na něm je ale vidět, že Ullmark byl několikrát postrčen do betonu, než propustil puk za svá záda do branky.
14:42'
Hosté se sice radují, ale rozhodčí rozpažil! Kolem brankoviště byla skrumáž, Ullmark nedobrovolně seděl. Kde byl kotouč je záhadou. Prozatím platí skóre 0:0, komerční pauza.
14:31'
Ullmark vykopnutým betonem odvrátil střelu Okposa z levého kruhu.
13:24'
Pastrňák chtěl dlouhým pasem najít na útočné modré Marchanda, jenž ten se dostal do ofsajdu.
13:20'
Oba týmy předvedly rychlé útoky se snahou o přečíslení, v obou případech ale přichází jen ztráta puku.
12:37'
12:32'
Jokiharjův pokus byl sražen do pravého rohu útočného pásma. Sabres v přesilovce vyslali jen jednu střelu.
12:10'
Domácí Heinen vyhazuje puk přes všechny čáry.
11:20'
Zacha vyrazil v oslabení do útoku, ještě se snažil z levého kruhu vymyslet kulišárnu na Leviho a nahrál doprava na rozjetého Coyla, jenž ale střelou z první míjí branku Buffala!
10:47'
Powerovu střelu z dálky chytá Ullmark do lapačky.
10:37'
Marchand se dopustil hákování proti E. Johnsonovi a oslabuje Boston. Nyní může Buffalo ze své střelecké převahy ještě víc vytěžit. Komerční pauza.
09:34'
Buffalo vede na střely už 14-5, zatím má jednoznačnou střeleckou převahu. Nikoliv však herní – akorát útoky Buffala v drtivé většině končí střelou.
09:06'
Sabres nevyšla rozehrávka, která nenašla adresáta. Icing.
08:29'
Po útoku Buffala, který skončil dalšími dvěma střelami Peterky a Cliftona, se domácí opět dostali do útočného pásma, ale Levi úspěšně zasáhl proti Zachovi.
06:52'
Robinson, kterého Buffalo získalo z Columbusu výměnou za podmíněnou volbu v sedmém kole příštího draftu a jenž přišel kvůli zraněnému Girgensonsovi, se nyní blýskl v obraně, když vyhnal domácí do středního pásma.
06:19'
Prudká rána Owena Powera zpoza pravého kruhu. Ullmark přerušuje svým zákrokem hru. Komerční pauza.
05:38'
Rychlý protiútok domácích, van Riemsdyk z mezikruží trefil beton Leviho, jenž puk odvrací mimo brankoviště.
05:25'
Buffalo má zatím výraznou střeleckou převahu! Jokiharju a po něm Olofsson neuspěli při svých zakončeních, Ullmark už má na kontě devět zákroků.
05:08'
Bruins se při útoku dostali do postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
04:40'
Nic se na tom nemění ani po střele E. Johnsona od modré čáry a následné neúspěšné dorážce Bensona.
04:26'
Důrazný útok druhé formace Buffala. Peterka se dostal ke dvěma střelám, Ullmark zatím drží čisté konto.
04:08'
Střela DeBruska krátce po buly se od tyče odráží až do hlediště!
03:59'
Nyní to na sebe vzal na druhé straně hřiště Pastrňák, který ale dvěma střelami krátce po sobě nenašel prozatím recept na Leviho.
03:01'
Z levé strany pronikl k brance obránce Samuelsson, Ullmark přerušuje hru.
02:45'
Okposo z okraje levého kruhu, takřka od mantinelu, vyslal nahození na Ullmarka, jenž ale nevyrazil puk před sebe, nýbrž ho odvrátil za branku.
01:41'
Kotouč ve středním pásmu vyletěl na střídačku hostů.
01:15'
O první střelecký pokus zápasu se pokusil od modré čáry Grzelcyk, ale puk neprošel přes bránícího Thompsona.
00:01'

Boston Bruins: Ullmark (Bussi) – Grzelcyk, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Lohrei, Shattenkirk – DeBrusk, Zacha, Pastrňák – Marchand (C), Coyle, Heinen – J. van Riemsdyk, Geekie, Frederic – Lauko, Beecher, Steen.
Trenér: Jim Montgomery

Buffalo Sabres: Levi (Comrie) – Samuelsson, Power, Ry. Johnson, Jokiharju, E. Johnson, Clifton – J. Skinner, Mittelstadt, T. Thompson – Benson, Cozens, Peterka – Rosén, Jost, V. Olofsson – Robinson, Krebs, Okposo (C).
Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Rooney, Brenk – Tobias, Daisy.
Boston přivítá v noci na pátek v TD Garden Buffalo, se kterým už má v této sezoně jeden úspěšný zápas za sebou. Před třemi týdny dokázal zvítězit na ledě svého soupeře 5:2 a rozhodně by se nezblobil, kdyby něco podobného dokázal zopakovat.

Bruins mají za sebou první větší krizi, kdy ve druhé polovině listopadu prohráli čtyři z pěti zápasů. Od začátku prosince ovšem třikrát v řadě zvítězili s velmi solidním skóre 10:4 a nyní hodlají zaútočit na další prvenství, tentokrát proti Sabres.

Buffalo se nenachází v dobré formě, prohrálo čtyřikrát v řadě a propadlo se až na 14. místo Východní konference. Do zápasu s Bostonem by navíc měl v brance naskočit Devon Levi, nejslabší z trojice brankářů Sabres.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.