NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Edmonton - 6. března 2024   01:30

Edmonton
58:40' Draisaitl  (McDavid, Bouchard) • 62:18' Draisaitl  (McDavid, Bouchard)
Boston
Blandina, Sutherland – Gawryletz, MacPherson.
TD Garden, Boston
17 850. diváků
Edmonton

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný den a všem Miroslavům vše nejlepší k svátku!

Jakub Lauko (BOS) – 0+0, +0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 9:28
David Pastrňák (BOS) – 0+0, +1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:40
Pavel Zacha (BOS) – 1+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:50

Tři hvězdy utkání
1. Leon Draisaitl (EDM) 2+0
2. Stuart Skinner (EDM) 25 zákroků, úspěšnost 96,2 %
3. Linus Ullmarkí (BOS) 24 zákroků, úspěšnost 92,3 %
Duel dvou útočně silných celků bohužel přinesl minimum útočné zábavy. Z obou stran byl cítit respekt k soupeři, možná ale až příliš velký, neboť se po velkou část utkání skutečně nic zajímavého nedělo. Pravdou je, že oba gólmani chytali dobře, ale výrazně složité to zkrátka neměli. Domácí Boston byl velmi blízko výhře, protože mohl na konci třetí třetiny skórovat do prázdné branky. Místo toho ovšem přišlo na poslední chvíli vyrovnání a v prodloužení bylo asi nemožné ubránit Connora McDavida s Leonem Draisaitlem.

Utkání v TD Garden sledovalo 17 850 diváků.
62:18'
Edmonton právě vstřelil branku!
Connor McDavid se dvěma rychlými manévry dostal na levý kruh a vypadalo to, že půjde sám do zakončení. Místo toho ale parádně našel na pravé straně LEONA DRAISAITLA, jenž z první překonal zklamaného Ullmarka. Asistence: Connor McDavid a Evan Bouchard.
61:35'
Hyman okradl Pastrňáka za brankou domácích a ihned dával puk do brankoviště. Tam nikdo z Edmontonu nebyl, ale Ullmark pro jistotu kotouč přikryl.
61:00'
Pastrňák měl poměrně dobrou rychlost, zadovka pro Zachu ale nebyla přesná.
60:35'
Hosté zůstávali u kotouče, potom ho ale z vlastního pásma nepochopitelně přihráli soupeři.
60:15'
Leon Draisaitl měl první dobrou střeleckou šanci v prodloužení, z pravého kruhu ale přestřelil branku.
60:01'
Začalo prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
58:40'
McDavid bekhendem nahrnul puk zprava před branku, LEON DRAISAITL ho tečoval na Ullmarka. Toho kotouč doslova přeskočil a domácí gólman si ho smolně posunul sám za brankovou čáru. Asistence: Connor McDavid a Evan Bouchard.
58:32'
Přes střední pásmo puk doklouzal až k Ullmarkovi, jenž ho raději přikryje.
57:50'
Edmonton už to zkouší v šesti bez brankáře.
57:12'
Na Ryana McLeoda zívala prázdná branka, ale z ostrého úhlu poslal skrz brankoviště do protějšího rohu.
Dnešní utkání sleduje v TD Garden 17 850. diváků.
56:52'
Boston hraje v plném počtu.
56:37'
Alespoň jednou stihli Olejáři přesilovku pěkně sehrát, bylo z toho zakončení Leona Draisaitla z pravého kruhu. Bylo to ale poměrně čitelné, rozhodně dostatečně pro gólmana kvalit Linuse Ullmarka.
55:44'
Pokus hostů o kombinaci končí na hokejce Pavla Zachy jenž opět ochotně posílá puk směrem ke Skinnerovi přes celé kluziště.
55:15'
Medvědi nejdřív šetřili čas přitlačením puku k rohovému mantinelu, pak se s ním uvolnil Brad Marchand a úspěšně vyhodil.
54:52'
Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Trent Frederic – 2 min., držení.
54:30'
Hosté při vyvážení puku zpoza vlastní branky namazali ideálně postavenému DeBruskovi na levém kruhu. Stuart Skinner musel dávat dobrý pozor, protože domácí útočník okamžitě pálil vší silou.
53:42'
Celkově se málo přerušuje, což nevyhovuje hostům, kteří by si rádi vytvořili tlak, ale aktuálně se ani nemohou dostat přes střední pásmo.
52:33'
Jakub Lauko ve vlastním pásmu nevymýšlí žádné riskantní kousky, jen posouvá puk do střední třetiny a odchází střídat.
51:27'
Evan Bouchard si v podstatě narazil s Leonem Draisaitlem, jenže v rozhodující moment při střeleckém pokusu promáchl.
50:20'
Na druhé straně je ihned vidět sebevědomí a chuť Pavla Zachy s Davidem Pastrňákem, kteří teď v útočné třetině doslova létali.
49:36'
Z pravého rohu se zkoušel individuálně dostat do šance Warren Foegele, byl tam ale sám. Spoluhráči mu pomohli dorážkou z dálky, ale ta nebyla příliš nebezpečná.
48:51'
Evan Bouchard měl před sebou ideální dráhu ke střele, se kterou na modré čáře vůbec neotálel. Ullmarkovi puk vypadl, ale stihl ho přikrýt lapačkou.
47:35'
Pastrňák vyslal z mezikruží pořádnou ránu do horního patra branky, ale Stuart Skinner výborně zasáhl vyrážečkou.
46:50'
Domácí se nikam neženou, jako by jim jeden gól stačil. Nebylo by se čemu divit, když se tak dlouho hrálo s bezbrankovým skóre.
45:53'
Oilers posílají na led svůj elitní útok, aby přišla rychlá odpověď. Draisaitl se ale nepochopil se spoluhráči, které zpětným pasem vyhnal z útočné třetiny.
44:26'
Boston právě vstřelil branku!
Hosté špatně přečetli situaci ve středním pásmu a zapomněli za sebou dva soupeře. Jedním z nich byl Danton Heinen, jenž dostal přesný pas na útočnou modrou. Za ní okamžitě křižně nabil doprava PAVLU ZACHOVI, který střelou z první konečně otevírá skóre. Asistence: Danton Heinen a Parker Wotherspoon.
43:19'
McDavid při těsném přechodu modré čáry přenechal kotouč Draisaitlovi, na jehož ráně si smlsla Ullmarkova lapačka. Draisaitla hned poté trochu zbytečně zboural Charlie McAvoy.
42:42'
David Pastrňák za Skinnerovou brankou nečekal přihrávku, a tak na puk těsně nedosáhl, Jinak by měl dost prostoru i času s ním něco vymyslet.
41:56'
Po vhazování před Ullmarkem okamžitě od modré střílel Cody Ceci, kotouč doplachtil do lapačky domácího gólmana.
41:44'
Justin Brazeau chytře zkoušel nahození na branku od zadního mantinelu, od Skinnerovy hokejky se puk odrazil na stranu.
40:45'
V první minutě třetí třetiny to vypadá, že se nic nezměnilo, hosté neúspěšně dovezli puk do útočného pásma a museli se vracet zase k vlastní brance.

Vhazování 14:18
Ani ve druhé třetině nebyl k vidění žádný gól, bohužel ani příliš velké šance. Po většinu času se tentokrát hrálo před Stuartem Skinnerem, ale jeho jisté zákroky zatím nedávají domácím šanci. Ullmark měl poměrně dlouhou pasáž, při níž na něj nešla žádná střela, ovšem ani on se poté nenechal zahanbit a předvedl několik skvělých zásahů.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:26.
40:00'
39:40'
Jakub Lauko se skvěle vrátil do obrany, aby zezadu překvapil Darnella Nurseho, který už se chystal ke střele.
38:10'
Linus Ullmark více než 10 minut neměl žádný pořádný zákrok, ale nyní během chvilky musel vytasit hned tři. Opět to totiž zkoušel McDavid střelou zápěstím.
37:29'
Krátce po vhazování ze střední vzdálenosti jedovatě vypálil McDavid, Ullmark předvedl skvělý zákrok levým betonem.
37:15'
Warren Foegele si od pravého mantinelu zasekl na střed a počkal, až před ním obránci kousek odcouvají. Pak měl dobrý prostor ke střele zápěstím, která skončila v Ullmarkově lapačce.
36:17'
Marchand od červené čáry vymyslel skvělou žabku za obranu pro DeBruska. Ten se přetlačoval se dvěma obránci, ale podařilo se mu poměrně nepředvídatelně vystřelit. Stuart Skinner musel velmi rychle srazit betony.
35:37'
Marchandovi spoluhráči mu doslova vyčistili střední pásmo, aby mohl snadno zavézt kotouč do toho útočného. Kapitán Bostonu však nepochopitelně před modrou čarou přihrával směrem k mantinelu, kde nikdo nebyl.
34:40'
Zacha zavezl puk přes střední pásmo a o pravého mantinelu měl chvilku čas. Jeho spoluhráči se ale zapomněli vzadu, takže kotouč ukradli Olejáři.
33:28'
Corey Perry vytahoval puk zpoza branky, a tak ho zkusil propašovat do sítě odrazem od gólmana. Ullmark byl ale dávno přilepený na tyčce, takže se nenechal nachytat.
32:10'
Nyní byl DeBrusk na opačné straně hřiště, kde se snažil před Skinnerem tečovat nahození od modré. Hostující gólman měl problémy kotouč zkrotit a rozhodčí omylem přerušil hru, i když ještě puk byl volný.
31:28'
Jake DeBrusk u mantinelu zblokoval Ekholmovu dělovku, přičemž přišel o hůl, a tak chtěl puk z pásma vykopnout bruslí. To se mu sice nepodařilo, ale o několik sekund později se domácí přeci jen ubránili.
30:46'
Při menších zmatcích hostující obrany si Pavel Zacha skvěle všimnul na levém kruhu Davida Pastrňáka. Jeho střela z první dnes zatím na Stuarta Skinnera nefunguje.
29:53'
Neustálá nahození ze strany hostů na zadní mantinel momentálně vůbec nefungují, domácí zase většinou přicházejí o puk už na útočné modré. Z kostrbaté hry tak nyní vyniká alespoň zcela jednoduchá Marchandova střela, kterou Skinner ukryl do lapačky.
28:11'
Domácí těsně udrželi útočné pásmo, puk mířil do mezikruží k Jakubu Laukovi. Ten zkoušel překvapit Skinnera rychlým bekhendem, ale hostující gólman byl pozorný.
27:50'
Domácí se po ubráněném oslabení chtějí rychle přesunout ke Skinnerovi, hosté se zase snaží udržet si tlak ze solidně sehrané přesilovky. Výsledkem je hra především ve středním pásmu, kde si oba týmy předávají puk.
27:13'
26:50'
McDavid udělal na ose hřiště několik působivě rychlých kroků, ale zblokovanou přihrávkou o puk přišel.
26:00'
Na podruhé už sám Draisaitl lehce tečoval puk těsně před brankou, ale byl až příliš blízko domácímu gólmanovi, takže nebylo kudy kotouč procpat.
25:38'
Leon Draisaitl chtěl z pravého rohu narazit na střed McDavidovi, ale jeden z obránců srazil puk na branku, což bylo nakonec docela nebezpečné pro Linuse Ullmarka.
25:13'
Jesper Boqvist – 2 min., vysoká hůl.
24:56'
Pastrňák s Marchandem ještě něco vymýšleli v útočném pásmu po skončení přesilové hry, nakonec z toho ale byla jen snadná Marchandova rána z ostrého úhlu.
24:14'
Edmonton hraje v plném počtu.
23:58'
Jake DeBrusk posouval kotouč po mantinelu do rohu, jenže tam jako první byl jeden z Olejářů. Ten logicky opět vyhazuje puk ze svého pásma.
23:15'
Hosté vyhazují kotouč a drží ho v bezpečí, dokonce dělají problémy domácí obraně.
22:28'
Pastrňákova střela nejprve neprošla na branku, o chviličku poté český útočník nakonec přihrával křižně Marchandovi. Ani jeho pokus nebyl úspěšnější.
22:14'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Derek Ryan – 2 min., podrážení.
21:47'
Dylan Holloway na útočné modré okradl jednoho z domácích a od pravého mantinelu se hnal k brance. Přehodil si puk na forhend, ale zvednul ho příliš vysoko.
20:54'
Bruins se hned na začátku druhé části dostali do útočného pásma, ale dvakrát to tam přehráli. Charlie Coyle i Mason Lohrei byli v poměrně dobré pozici pro střelu, ani jeden z nich však puk na branku neposlal.

Vhazování 5:5
Papírově silné útoky obou týmů v první třetině marně hledaly rytmus, obrany proti nim měly jednoznačně navrch. Oba týmy měly své světlejší chvilky, o něco víc to platí o Edmontonu. Chyběly ale opravdu vyložené šance a gólmani zatím chytají bezchybně, a tak je skóre bezgólové.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:28.
20:00'
19:41'
19:25'
Edmontonu se už daří vyhodit a držet puk daleko od své branky.
18:40'
Tentokrát Brad Marchand z podobné pozice střílel, ale chviličku mu trvalo zpracování. Skinner se proti němu přesouval v podstatě skokem a velmi stylově vyrazil puk mimo branku.
18:08'
Marchand zkoušel z pravého kruhu střílení pas na zadní tyč, ale puk jen projel brankovištěm, aniž by se ho někdo dotkl.
17:41'
Oslabení pro Edmonton nepřichází ve vhodnou chvíli, protože v posledních minutách si vybudoval poměrně stabilní tlak.
17:41'
Dylan Holloway – 2 min., hákování.
16:18'
Ryan Nugent-Hopkins zkoušel překvapit Ullmarka nastřelením puku z úhlu z levého rohu. Domácí gólman asi nevěděl, kde puk má, ale udržel ho před brankovou čarou.
15:48'
Mattias Ekholm převzal u modré čáry zpětnou přihrávku, vysoko napřáhl a vyslal tvrdou bombu. Linus Ullmark neměl zakrytý výhled, takže poměrně jistě zasáhl.
14:32'
Ryan McLeod dojel kotouč u zadního mantinelu a okamžitě přihrával před branku. Tam se totiž natlačili Corey Perry a Warren Foegele, proti jejichž dorážkám měl Ullmark co dělat.
13:35'
Střela Darnella Nurseho za jízdy byla nepříjemně přesměrována hokejkou blokujícího obránce. Za brankou puk převzal McDavid, jenž po objetí rychle zkoušel nahazovat zpět, ale Ullmark byl na místě.
12:48'
Ačkoli se od tohoto utkání daly očekávat zábavné útočné hrátky, zatím tomu tak vůbec nebylo. Oba týmy složitě hledají prostory ke střelbě.
11:40'
Poměrně dlouhé, nadějně vypadající střídání Bostonu v útočném pásmu končí bez střely na branku poté, co Morgan Geekie neudržel puk kvůli ataku od Codyho Ceciho u hrazení.
11:02'
David Pastrňák už couval ven z útočného pásma, když mu Jakub Lauko na poslední chvíli nabil z pravé strany. Pastrňák z první posílal puk na branku, ale pro Stuarta Skinnera to byl naprosto snadný zákrok.
10:01'
Connor McDavid převzal puk odražený od zadního mantinelu a cpal se s ním do brankoviště. Linus Ullmark neotevřel mezírku mezi betony a zůstal pevný jako skála.
09:36'
Mattias Ekholm nahazoval puk na branku rychle od levého hrazení, ale rychlý přístup obránce zamezil střele cestu na bránu. Kotouč končí mimo hrací plochu.
08:54'
Poslední střídání hostů dostala domácí tým pod tlak, Boston tak nyní vyhazuje přes celé hřiště. Puk ale míří na branku, takže to nebude zakázané uvolnění.
07:44'
Derek Ryan a Connor Brown nevymýšleli žádné složitosti, prostě zkoušeli puk doslova natlačit do branky, což jim málem i vyšlo. Následná Ceciho tvrdá dorážka nebyla přesná.
06:35'
McDavid křižně nabíjel na pravý kruh Draisaitlovi, který promáchl. O pár sekund později to chtěl McDavidovi vrátit podobným způsobem, ale ani McDavidovo zakončení neuspělo.
05:46'
Čtvrtý útok domácích s Jakubem Laukem srdnatě bojoval u útočné modré čáry, ale stále z toho nejsou žádné střely.
04:36'
Ani Bruins teď nezvládli přejít střední třetinu, Kevin Sattenkirk se musí pro kotouč vracet až za vlastní branku.
03:18'
Connor McDavid s Leonem Draisaitlem si poprvé dnes pohrávali s kotoučem kolem Ullmarkovy branky, ale u pravého mantinelu o puk i o pásmo přišli.
02:37'
Hosté v útočném pásmu kotouč moc dlouho neudrželi, ale pomůže jim zakázané uvolnění Bostonu.
01:52'
Morgan Geekie na ose hřiště převzal pěkný pas z levého rohu a měl čas i na umístěnou střelu. Skinner ji musel ramenem vyrazit do ochranné sítě.
01:30'
Parker Wotherspoon poprvé otestoval beton Stuarta Skinnera jednoduchou střelou od modré čáry.
00:55'
Oba týmy zatím opatrně přecházejí střední pásmo, střelecký pokus v první minutě nepřišel.
00:01'

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, Lohrei, Shattenkirk, Wotherspoon – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – Brazeau, J. Boqvist, Lauko.
Trenér: Jim Montgomery.

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse (A), Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Draisaitl – Janmark, Nugent-Hopkins (A), E. Kane – Perry, R. McLeod, Foegele – Ryan, Holloway, C. Brown.
Trenér: Kris Knoblauch.

Rozhodčí: Blandina, Sutherland – Gawryletz, MacPherson.

Jakub Lauko (BOS) – 8 bodů (2+6)
David Pastrňák (BOS) – 90 bodů (38+52)
Pavel Zacha (BOS) – 38 bodů (14+24)
Vzájemné zápasy

22.02.2024 Edmonton – Boston 5:6 po prodl.
13.03.2023 Boston – Edmonton 2:3
28.02.2023 Edmonton – Boston 2:3
10.12.2021 Edmonton – Boston 2:3
12.11.2021 Boston – Edmonton 3:5
Edmonton Oilers

Po neuvěřitelné šňůře šestnácti výher přišel i u Edmontonu v únoru pokles formy. Olejáři tehdy vyhráli jen čtyři z deseti utkání, ovšem na rozdíl od Bostonu už, zdá se, krizi zažehnali. Momentálně se totiž vezou na čtyřzápasové vítězné vlně, a tak jsou se 76 body na 5. místě Západní konference. Nyní je však čekají právě čtyři venkovní utkání za sebou, budou proto muset strategicky rozložit síly.

Boston Bruins

Bostonu se únor vůbec nepodařil. Z jedenácti utkání pouze třikrát zvítězil, a tak generálnímu manažerovi Donu Sweeneymu před uzávěrkou přestupů určitě vyvstala řada otázek. Zatím se k žádnému trejdu neodhodlal, ale do pátku se ještě nějaká změna dá očekávat. Bruins jsou totiž s 86 body stále na 2. místě Východní konference i celé NHL, takže by oprávněně měli mít ty nejvyšší ambice, a proto by snaha ještě o nějaké posílení rozhodně dávala smysl.

Toronto – Boston 1:4
NY Islanders – Boston 5:1
Boston – Vegas 5:4
Seattle – Boston 4:3 po náj.
Vancouver – Boston 3:2 po prodl.