NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Kings - 28. února 2024   03:00

Ukončeno
Calgary
Calgary
32:56' Mangiapane (Hanifin, Markström) • 33:52' Coleman (Huberdeau, C. Tanev) • 52:09' Šarangovič (Dr. Hunt, Pelletier) • 58:46' Backlund (C. Tanev)
4:2
(0:0, 2:2, 2:0)
Kings
Kings
32:08' Danault  (Fiala, Doughty) • 38:54' Fiala  (Kopitar, Byfield)
Calgary
Sestavy:
Markström (Vladař) – C. Tanev, Hanifin, R. Andersson, Weegar, Pachal, Kylington – Coleman, Backlund, Mangiapane – Pospíšil, Kadri, Zary – Dr. Hunt, Šarangovič, Huberdeau – Duehr, Rooney, Pelletier.
Rozhodčí
Hanson, Sandlak – Nansen, Apperson
Scotiabank Saddledome, Calgary
16 450 diváků
Kings
Sestavy:
Talbot (Rittich) – Gavrikov, Doughty, Moverare, M. Roy, Englund, Spence – Dubois, Kopitar, Byfield – Moore, Danault, Fiala – Kaliyev, Turcotte, Laferriere – Lewis, Lizotte, Anderson-Dolan.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou. Hezký zbytek dne a mějte se fajn.
Dnešní utkání sledovalo 16 450 diváků.
Statistika
Střely na bránu: 37 – 22 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
Jacob Markström (CGY) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 59:37
Cam Talbot (LAK) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,6 %, odchytal 58:26

Česká a slovenská stopa
Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 16:25

Tři hvězdy utkání
1. Andrew Mangiapane (CGY) 1+0
2. Blake Coleman (CGY) 1+0
3. Jegor Šarangovič (CGY) 1+0
Calgary definitivně ve třetí třetině rozhodlo o svém vítězství. V 53. minutě našel Hunt od pravého mantinelu Šarangoviče, který se pak krásně individuálně protáhl do útočného pásma a svou střelu poslal do prostoru mezi beton a lapačku Talbota. LA pak nevyužilo přesilovku. Po ní to zkusilo v šesti bez brankáře, ale risk nevyšel, protože se do ní trefil v 59. minutě z vlastního obranného pásma kapitán domácích Backlund. Hosté to pak ještě jednou zkusili bez brankáře, ale Calgary už výhru udrželo.
Konec zápasu.
59:47'
Markström dalším zásahem přerušuje hru. Buly opět před jeho brankou.
59:44'
Hosté to ještě jednou zkusí bez brankáře.
59:37'
Markström má puk ve své rukavici a přerušuje hru. Buly před jeho brankou.
58:46'
Calgary právě vstřelilo branku! Je zřejmě definitivně rozhodnuto! Los Angeles mělo tlak před brankou, ale pak se puk dostal od Taneva na MIKAELA BACKLUNDA, který jen tak plácnul ve vlastním obranném pásmu do puku, který doputoval až do prázdné branky. Asistence: Chris Tanev.
58:35'
Domácí v plném počtu.
58:30'
LA to zkouší v šesti bez brankáře!
57:56'
Domácí vyhodili puk za Talbotovu bránu, odkud rozjedou hosté novou akci.
57:40'
Domácím se povedlo vyhodit.
Pachal se na trestné lavici sice hodně rozčiluje, ale faul to rozhodně byl, jak je vidět z opakovaných záběrů. Pachal se totiž v opakovaných záběrech hodně rozčílil na rozhodčího, který ještě něco přijel řešit k trestné lavici.
Po komerční přestávce dostane Los Angeles šanci na srovnání, protože ho čeká třetí přesilovka v utkání. Už podruhé v utkání totiž odjel na trestnou lavici domácí Pachal, tentokrát za vysokou hůl.
56:35'
Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Brayden Pachal – 2 min., vysoká hůl.
55:53'
Fialovu střelu od modré zblokoval někdo z domácích hráčů, který stál před Markströmem.
54:25'
Kapitán Calgary Backlund to zkusil z levého kruhu, ale Talbot střelu bez problémů viděl a má kotouč v lapačce. Buly před jeho bránou.
53:52'
Fiala to zkusil z levého kruhu, ale branku Markströma přestřelil.
53:26'
Po zásahu Talbota je hra přerušena. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
52:09'
Calgary právě vstřelilo branku! Calgary sice nevyužilo přesilovku, ale dostává se do vedení. Hunt od pravého mantinelu vysunul puk do jízdy JEGORU ŠARANGOVIČOVI, který se pak krásně individuálně protáhl do útočného pásma a prostřelil Talbota mezi jeho betonem a lapačkou. Asistence: Dryden Hunt a Jakob Pelletier.
51:13'
Hosté v plném počtu.
51:11'
Hosté znovu vyhazují puk za branku, kde pomůže s rozehrávkou Markström.
50:31'
Vyhozený puk zachytil Markström, který ho poslal do rohu na své spoluhráče.
49:58'
Domácím utekl puk do středního pásma.
49:33'
Weegarovu střelu dokázal Talbot srazit do rohu.
Tlak hostů se teď trochu přibrzdí, protože Laferriere si přidržel jednoho ze svých soupeřů a míří na trestnou lavici. Calgary bude potřetí v utkání hrát přesilovku, která začne po komerční pauze.
49:13'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Alex Laferriere – 2 min., držení.
48:51'
Hosté rozjíždějí další akci od své brány.
48:14'
Turcotte znovu střílel, tentokrát z levého kruhu, ale bránu minul.
47:24'
Turcotte to zkusil z předbrankového prostoru, ale Markströma nepřekonal, a to ani z následné dorážky, ke které se dostal.
46:49'
Rooneyho rána byla zablokována hostující obranou.
46:03'
Moore to zkusil z pravého kruhu a také trochu z mírného úhlu, ale jeho střelu vyrazil Markström ramenem do rohu.
Problém je vyřešen a pokračuje se vhazováním před Talbotem.
45:25'
Hanifin našel krásně zpoza brány na modré čáře stojícího Anderssona, který okamžitě pálil. Jeho pokus ale skončil mezi betony Talbota a hra je přerušena. Buly před jeho brankou. Následně zamířil Markström k domácí střídačce, protože má zřejmě nějaký problém s výstrojí.
44:54'
Střela jednoho z hostujících hráčů byla zblokovaná Šarangovičem.
44:35'
Hanifinovu ránu od modré má ve své rukavici Talbot a přerušuje hru. Vhazování před jeho brankou.
43:12'
Talbot vyrazil střelu Weegara z pravého kruhu a poradil si i s následnou dorážkou od jiného domácího hráče.
43:02'
Los Angeles je odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
42:30'
Calgary rozjíždí další útočnou akci zpoza vlastní brány.
41:05'
LA ztratilo puk, čehož využil Coleman, jenž zůstal zcela sám v mezikruží, ale jeho tvrdá rána skončila v nastavené lapačce Talbota, který předvedl ukázkový "semafor" a přerušil hru. Buly před jeho klecí.
40:23'
Fialaměl obrovskou šanci na skórování, ale jeho únik zlikvidoval Markström vytrčeným betonem. Následně se v jeho brankovišti strhla skrumáž, ve které ale domácí brankář dokázal udržet puk před brankovou čarou a nakonec i přerušil hru. Buly před jeho brankou.
40:08'
Icing Los Angeles. Vhazování před Talbotem.
40:01'
Začala třetí třetina.
Je za námi druhá část, která nabídla hned čtyři branky. Jako první se prosadil v čase 32:08 hostující Danault, jehož rána za levým kruhem trefila tyčku, ale od ní se puk odrazil do sítě. Za pouhých 48 sekund dokázalo Calgary srovnat. Hanifin vyslal do brejku Mangiapaneho, který několikrát rychle zakvedlal kotoučem, čímž poslal Talbota na druhou stranu, a pak se bekhendovou kličkou prosadil do odkryté branky. Za dalších 56 sekund se domácím povedlo obrátit skóre. Huberdeauovu střelu z pravého kruhu vyrazil Talbot pouze na hůl Colemana, jenž následně uklidil puk do odkryté brány. Los Angeles ale dokázalo do přestávky ještě srovnat. 66 vteřin před pauzou vypálil Kopitar, jehož střelu Markström vyrazil pouze před sebe, kde číhal Fiala, který bekhendovou dorážkou překonal domácího brankáře. Nadále tak sledujeme vyrovnané utkání, ale střelcky je převaha na straně domácích. Třetí část začne zhruba ve 4:57.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:54'
Los Angeles právě vstřelilo branku! Krátce před druhou pauzou je srovnáno! Domácí přišli u mantinelu o puk a hosté se dostali do útočného pásma. Vše vyvrcholilo střelou Kopitara, kterou Markström vyrazil před sebe, kde číhal KEVIN FIALA, který bekhendovou dorážkou překonal domácího brankáře. Asistence: Anže Kopitar a Quinton Byfield.
38:42'
Talbot vypomohl za svou bránou s rozehrávkou.
37:55'
Po dalším zásahu Talbota se bude vhazovat před jeho bránou.
37:50'
Huberdeau nebezpečně najížděl z levé strany a vypálil z levého kruhu, ale Talbot si povyjel, čímž mu zmenšil střelecký úhel, a tak skončil puk mezi jeho betony. Hra je přerušena a vhazuje se před jeho brankou.
37:22'
Domácí v plném počtu.
37:06'
Mangiapane se při vlastním oslabení dostal až ke střele, ale z mezikruží bránu minul.
36:14'
Hanifin vyhodil puk až k bráně Talbota.
35:52'
Doughtyho ránu od modré zablokoval Rooney.
35:22'
Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Brayden Pachal – 2 min., podrážení.
33:52'
Calgary právě vstřelilo branku! Domácí dávají další gól a otáčí skóre! Na jedné straně předvedl dva skvělé zásahy Markström, a pak se domácí vydali do protiútoku. Puk se nakonec dostal na pravý kruh, odkud pálil Huberdeau. Jeho pokus vyrazil Talbot pouze do míst, kde stál nehlídaný BLAKE COLEMAN, jenž následně uklidil puk do odkryté brány. Asistence: Jonathan Huberdeau a Chris Tanev.
33:12'
Po zásahu Talbota se vhazovalo před jeho brankou.
32:56'
Calgary právě vstřelilo branku! Domácí ale velmi rychle odpovídají a srovnávají! Markström dlouhou nahrávkou našel Hanifina, který ještě vyslal do brejku ANDREWA MANGIAPANEHO, který několikrát rychle zakvedlal kotoučem, čímž poslal brankáře Talbota na opačnou stranu, a pak se bekhendovou kličkou prosadil do odkryté brány. Asistence: Noah Hanifin a Jacob Markström.
32:08'
Los Angeles právě vstřelilo branku! A je tu první gól! Hosté se velmi rychle dostali do útočného pásma a Fiala následně od pravého mantinelu nahrál PHILLIPU DANAULTOVI, který udělal krok doleva a za levým kruhem se tvrdě napřáhl. Jeho střela trefila pravou tyčku, ale od ní se puk odrazil do sítě. Asistence: Kevin Fiala a Drew Doughty.
31:57'
Talbot má kotouč ve své rukavici a přerušuje hru. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou. Do přerušení jsme sledovali velmi rychlou pasáž bez přerušení.
31:46'
Pachal od modré trefil jen mantinel za Talbotovou bránou.
30:54'
Markström opět úspěšně za svou brankou pomohl s rozehrávkou.
30:08'
Rána Kadriho od modré byla zblokována mimo branku.
29:27'
Jeden z domácích hráčů zlomil při střele hokejku a upaluje na střídačku.
28:57'
Markström pomohl domácím s rozehrávkou za svou brankou.
28:10'
Hunt obkroužil bránu, a následně zkoušel zakončit bekhendem, ale bránu Talbota přestřelil.
26:58'
Nahození Kadriho zkontroloval Talbot, jenž ho vyrazil do rohu.
26:23'
Tanev pouze nahodil kotouč od modré za bránu Talbota a odjíždí střídat.
25:59'
Domácí v plném počtu.
25:41'
Po volném puku se raději natáhl Markström a stáhl si ho holí pod svou lapačku. Buly před jeho brankou.
24:59'
Fiala pálil z levého kruhu, ale bránu těsně minul.
24:24'
Calgary ihned vyhodilo puk až za branku Talbota. Puk se ovšem následně dostal mimo hrací plochu a hra je přerušena. Vhazování před Talbotem.
23:59'
Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Connor Zary – 2 min., vysoká hůl.
22:18'
Laferriere už se dostával ke střele, ale dobře mu v tom zabránila domácí obrana.
21:33'
Králové rozjíždějí akci zpoza vlastní brány.
20:59'
Backlund nepříjemně vypálil z pravého kruhu, ale jeho pokus bez problémů viděl Talbot a ukryl puk ve své výstroji. Buly před jeho brankou.
20:23'
Markström vyjel až k mantinelu, aby rozehrál puk, což se mu nakonec podařilo.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku po 1. třetině: 10:3
Je za námi první třetina, ve které gól nepadl, ale viděli jsme mnoho zajímavých střeleckých příležitostí obou celků, ale oba brankáři drží zatím neprůstřelnost. Domácí měli více střel a hráli dvakrát přesilovku, ve kterých sice dostatečně stříleli, ale nedokázali se dostat k otevření skóre. Brankář LA Talbot tak měl rozhodně víc práce než jeho protějšek Markström na druhé straně. Druhá třetina začne zhruba ve 4:02.
20:00'
První třetina skončila.
19:19'
Coleman od modré těsně minul branku Talbota.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:00'
Hosté v plném počtu.
16:56'
Mangiapane tečoval před brankou střelu od modré a Talbot tečovaný pokus vyrazil před sebe, kde byl opět Mangiapane, ale i s jeho druhou střelou si Talbot poradil a tentokrát už přerušil hru.
16:25'
Huberdeau svou střelou nešťastně trefil domácího Kadriho, který se pohyboval před bránou. Domácí útočník zůstal v pokleku na ledě, ale po chvilce se zvedl a po svých odjel na střídačku. Od Kadriho se puk odrazil před Talbota, který ho ukryl pod lapačku. Buly před jeho brankou.
16:07'
Hosté ihned posílají puk až za branku Markströma.
16:00'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Jacob Moverare – 2 min., držení.
15:50'
Po zásahu domácího Markströma se vhazuje před jeho brankou.
15:24'
Jeden z hráčů domácích pálil z pravého kruhu a z mírného úhlu, ale Talbot nemusel zasahovat.
14:44'
Byfieldova střela byla sražena Kadrim mimo hrací plochu. Po komerční pauze se bude opět pokračovat.
13:30'
Weegar sice pálil nebezpečně, ale bránu nakonec ani netrefil.
13:05'
Po ofsajdu Calgary se znovu vhazuje ve středním pásmu.
12:49'
Puk je za bránou LA, kde ho rozehrál Talbot, tentokrát bez větších problémů.
11:58'
Talbot má nyní hodně práce, což potvrdil zásahem proti Huberdeauovi, kterému lapil střelu do lapačky a vhazuje se před jeho klecí.
11:20'
Talbot rozehrával za svou bránou, což nakonec zvládl, ale musel dávat pozor na dojíždějícího hráče Calgary, který mu málem sebral kotouč.
10:42'
Colemanova střela se nakonec dostala až před Talbota, který raději kotouč přikryl pod lapačku. Po komerční pauze tak uvidíme další vhazování před jeho bránou.
09:39'
Puk skončil na střídačce Kings a hra je přerušena. Vhazuje se ve středním pásmu.
08:50'
Ofsajd Calgary. Buly ve středním pásmu.
08:40'
Další střela domácích, která trefila pouze mantinel za Talbotem.
08:19'
Do dobré šance se dostal Pelletier, který pálil z pozice před brankou. Talbot proti jeho pokusu zasáhl a nakonec podržel puk ve své výstroji, čímž si vynutil vhazování před svou bránou.
07:22'
Markström má puk ve své lapačce a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
07:15'
Fiala pálil z předbrankového prostoru, ale branku přestřelil.
06:59'
Hosté v plném počtu.
06:34'
Hosté vyhodili puk až k bráně Markströma.
06:08'
Kousek za modrou čarou pálil Weegar, ale ani on netrefil Talbotovu branku.
05:32'
Šarangovič dostal nabito na pravý kruh a vypálil z první, ale bránu těsně netrefil.
05:15'
Po zásahu Talbota se vhazuje po jeho levici.
05:09'
Huberdeau pálil z mezikruží, ale bránu Talbota minul.
04:59'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Drew Doughty – 2 min., sekání.
04:17'
Markström měl další práci, když musel vyrážet střelu Byfielda z prostoru před bránou, ale dokázal si poradit.
03:11'
Krátce po buly se puk dostal na modrou čáru, odkud pálil Tanev, ale Talbotovu bránu těsně minul.
03:01'
Zakázané uvolnění Los Angeles. Buly před brankářem Talbotem.
02:46'
Markström předvedl další dobrý zásah a má puk pod svou lapačkou. Buly před jeho bránou.
01:56'
Šarangovič s Huberdeauem vyrazili do přečíslení 2 proti 1. První jmenovaný nakonec vzal na sebe zakončení, ale bránu Talbota z pravého kruhu těsně minul.
01:20'
Kings se vydali na druhou stranu do útoku, ale střela skončila u Markströma, který holí vyrazil puk do rohu hřiště.
00:51'
Závar před Talbotovou brankou gólem nekončí.
00:06'
Hned na úvod zasahuje Talbot a vhazuje se před jeho brankou.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Calgary Flames: Markström (Vladař) – C. Tanev, Hanifin, R. Andersson, Weegar, Pachal, Kylington – Coleman, Backlund, Mangiapane – Pospíšil, Kadri, Zary – Dr. Hunt, Šarangovič, Huberdeau – Duehr, Rooney, Pelletier.
Trenér: Ryan Huska

Los Angeles Kings: Talbot (Rittich) – Gavrikov, Doughty, Moverare, M. Roy, Englund, Spence – Dubois, Kopitar, Byfield – Moore, Danault, Fiala – Kaliyev, Turcotte, Laferriere – Lewis, Lizotte, Anderson-Dolan.
Trenér: Jim Hiller

Rozhodčí: Hanson, Sandlak – Nansen, Apperson.
Zdravím všechny hokejové příznivce! Společně se podíváme na zápas mezi Calgary a Los Angeles. Calgary aktuálně táhne sérii tří výher v řadě, když postupně porazilo doma Winnipeg 6:3, Boston 3:2 po prodloužení a v minulém utkání vyhrálo na ledě Edmontonu 6:3. Dvěma brankami se na tom podílel obránce Noah Hanifin. Dalšími střelci byli Nazem Kadri, Martin Pospíšil, Dryden Hunt a Blake Coleman. Pro Hunta šlo navíc o první gól v dresu Flames. Los Angeles v minulém utkání hrálo také s Edmontonem, ale na jeho ledě padlo poměrem 2:4. Za Los Angeles se trefili Trevor Moore a Alex Laferriere. Los Angeles nepomohlo ani 27 zásahů českého brankáře Davida Ritticha, který převzal roli brankářské jedničky. Nejproduktivnějším hráčem Flames je kanadský útočník Nazem Kadri, který nasbíral 51 bodů (21+30) v 58 zápasech. Nejlepším střelcem týmu je americký útočník Blake Coleman, který v 58 utkáních nastřílel 23 branek, ke kterým ještě přidal 22 asistencí. Mezi beky je tím nejproduktivnějším již zmíněný Američan Noah Hanifin, který má na kontě zatím 33 bodů (11+22) v 58 zápasech. Mezi brankáři má nejlepší statistiky Švéd Jacob Markstróm, který zatím odchytal 36 zápasů s úspěšností zákroků 91,3 % a s průměrným počtem 2,6 branky na zápas. Nejproduktivnějším hráčem Los Angeles je švédský útočník Adrian Kempe, jenž zatím nasbíral 51 bodů (19+32) v 57 zápasech. Nejlepším střelcem LA je ale americký útočník Trevor Moore, který nastřílel 23 branek v 57 utkáních a přidal ještě 16 asistencí. Nejproduktivnějším obráncem je Kanaďan Drew Doughty, jenž v 57 utkáních zapsal 33 bodů (13+20). Mezi brankáři má nejlepší statistiky Kanaďan Cam Talbot, který odchytal zatím 35 utkání s úspěšností zákroků 91,3 % a s průměrným počtem 2,5 branky na zápas. V brance by ale mohl nastoupit český gólman David Rittich, který zatím odchytal 18 utkání s úspěšností zásahů 91,4 % a s průměrným počtem inkasovaných branek 2,3 branky na zápas. Úvodní buly bude ve Scotiabank Saddledome vhozeno krátce po 3:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud