NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Kings - 8. prosince 2023   01:00

Montreal
Montreal
0:4
(0:2, 0:1, 0:1)
Kings
Kings
08:13' Doughty  (Byfield, Kopitar) • 17:46' Byfield  (Kempe, Kopitar) • 38:15' Byfield  (Kopitar, Fiala) • 47:58' Moore  (Fiala, Doughty)
Montreal
MacPhee, Hebert – Nansen, Suchánek
Bell Centre, Montreal
21 105 diváků
Kings

Utkání je u konce a hosté si odváží oba body. I ve třetí třetině jsme sledovali marnou snahu Mintrealu něco udělat s nepříznivým stavem, pokud už se tým dostal do šance, tak šlo zakončení buď mimo, nebo do skvěle chystajícího Talbota. Los Angeles si v klidu hlídalo náskok a ve 48. minutě jej ještě navýšilo, když své sólo bezchybně zakončil Trevor Moore. Byl posledním úspěšným střelcem a duel tak skončil výsledkem 0:4. Montreal je po této porážce na šestém místě Atlantické divize s 25 body, Los Angeles je na druhé příčce Pacifické divize s 35 body.

Montreal se v dalším utkání představí v neděli od 1:00 v Buffalu, Los Angeles bude ve stejný den hrát od 1:30 na ledě NY Islanders.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 18:16

Tři hvězdy utkání
1. Quinton Byfield (LAK) 2+1
2. Anže Kopitar (LAK) 0+3
3. Drew Doughty (LAK) 1+1
59:50'
Domácí publikum bučí, dnes nemůže být s výkonem mužstva spokojeno.
59:22'
Zmařit mu to chtěl Slafkovský, jeho pokus ale gólman LA dokázal vytěsnit mimo své brankoviště.
59:02'
Zápas se už jen dohrává, teď je to jen o tom, zda Talbot udrží nulu.
58:27'
Evansovo zametení puku z úhlu skončilo u Talbota, ten vyrazil puk před sebe.
57:10'
Jak Michael Pezzetta, tak i hostující Andreas Englund odešli do kabin, předtím si vyslechli pětiminutové tresty za bitku.
57:10'
Před brankou LA se nám strhla regulérní šarvátka, do té se zapojili domácí Pezzetta a hostující Englund. Vítěz hledat těžko, oba borci něco rozdali, ale také přijali. Nakonec je sudí roztrhli.
56:31'
Od mantinelu dostal přihrávku Kempe, střílel z první a Montembeault musel zase zasahovat. Byl úspěšný.
56:14'
Krátký závar před Montembeaultem, ten chvíli hledal puk, nakonec jej před Moorem dokázal najít dřív a přerušit hru.
55:40'
Nahození domácích, Doughtymu se pak povedlo puk poslat po mantinelu k modré čáře.
54:53'
Několik tvrdších soubojů o puk v pásmu LA, hosté pak posunuli hru co nejdál od své branky.
53:55'
Danalultova svižná střela z vrcholu levého kruhu prověřila Montembeaulta, ten má další úspěšný zákrok.
53:23'
Hra byla přerušena a chvíli to vypadalo na vyloučení, nakonec to byla jen přihrávka vysokou holí a vhazuje se ve středním pásmu.
52:25'
Hosté zůstávají v útočném pásmu a neustále se snaží o to, aby posílali puky na branku a drželi obranu Montrealu ve střehu.
51:45'
Před brankou Montrealu se zjevil Grundström, neúspěšně se ale snažil o sklepnutí pasu z levé strany.
50:48'
Po otočce střílel domácí Caufield, trefil ale pouze bránícího Doughtyho.
49:10'
Málem tu bylo snížení, Talbot byl venku z branky, nicméně zakončení po objetí jeho konstrukce skončilo u levé tyčky.
48:49'
Tohle už vypadá s Montrealem zle nedobře, hosté hrají v neskutečné pohodě.
47:58'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Navíc přichází gól hostujícího celku. Ve vlastním pásmu upadl jeden z hráčů Montrealu, od Fialy dostal přihrávku do sóla TREVOR MOORE a poradil si na výbornou. Pohotovou ranou nedal Montembeaultovi šanci na zákrok a je to 0:4. Asistence: Kevin Fiala, Drew Doughty.
47:27'
Montreal dnes opravdu není ve své kůži, teď sledujeme marnou snahu se vůbec udržet v útočném pásmu.
46:19'
Na opačné straně vyslal střelu Kaliyev, Montembeaultovu branku ale minul.
45:25'
Po chybě hostů v rozehře měl prostor pro střelu Matheson, vyprášil však pouze Talbotovu lapačku.
45:10'
Po rychlé akci pravou stranou střílel Kempe, puk byl sražen mimo led. Vhazovat se bude po levici brankáře Montrealu.
44:46'
Domácím se nedaří a z hlediště se už snáší nespokojené bučení publika.
44:06'
Zprava se do útočného pásma dostal hostující Fiala, snažil se o kličku na střed, to už ale u něj byla obrana a obrala jej o puk.
43:33'
Hosté prověřují Montembeaultovu připravenost nepříjemnými nahozeními, tohle LA bohatě stačí.
42:07'
Od levého mantinelu se odrazil puk před branku LA, kde operoval Anderson, nedokázal ale z úhlu nebezpečně zakončit.
41:17'
Další rána, nyní z dálky a tentokrát už musel dávat Montembeault velký pozor.
40:32'
První střelu třetí části vyslal hostující Moore, rána ale postrádala potřebnou razanci.

Trestné minuty: 4:8
Čtyřicet minut hry je za námi a hosté mají velice slušně našlápnuto k výhře. Druhá třetina začala trefenou tyčkou po střele domácího Suzukiho, pak ale útok Montrealu začal pokulhávat a nepomohla ani přesilová hra. Tu naopak v závěru třetiny využili hosté, v 39. minutě se dnes podruhé prosadil Quinton Byfield a postaral se tak o současný výsledek 0:3.
40:00'
39:55'
Tak ne, Montreal se ještě dokázal dostat do jednoho útoku, zakončení středem však Talbota moc nevystrašilo.
39:30'
Hosté opět v útočném pásmu, tuhle třetinu už asi v klidu dohrají.
38:15'
Přesilovka je využitá! Hosté předvedli tlak v útočném pásmu, Fialovi střela zpoza kruhu sice nevyšla, ale u brankoviště pohotový Kopitar přiklepl na volného QUINTONA BYFIELDA a ten zblízka překonal přemisťujícího se Montembeaulta – 0:3. Asistence: Anže Kopitar, Kevin Fiala.
37:36'
Ve vlastním oslabení se na výlet vydal Matheson, možná měl zkusit střelu z křídla, neboť při kličce na střed narazil a přišel o puk.
37:04'
Vylučuje se na straně Montrealu, dvě minuty za podrážení si jde odsedět Christian Dvorak.
36:24'
Domácím se povedlo se vymanit z vlastního pásma a dokonce z toho byl zajímavý protiútok. Caufield zakončoval ranou zpoza obránce šlo to ale vedle Talbotovy branky.
36:11'
Nyní to dokonce bylo zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat po Montembeaultově pravici.
35:54'
Akce Montrealu jsou teď tak trochu bez nápadu a zhusta končí hned po přechodu přes modrou čáru.
34:34'
Grundström dostal od domácích až moc volného prostoru na průnik levou stranou, využil toho ke střele z kruhu a Montembeault musel zasahovat ramenem.
33:30'
Los Angeles přechází do útoku levou stranou, jde to ale do plných a na střelu to tak nevypadá.
32:56'
Guhleho střela od modré čáry sice nebyla až tak prudká, ale Talbot neměl ideální výhled a chytal ji tak trochu naslepo.
32:01'
Matheson si najel z levé straně, předvedl dlouhou kličku na bekhend, jeho střelu ale Talbot zvládl vybruslit.
31:09'
Až nyní to byl Lewis, kdo vyzkoušel gólmanovu pozornost, Montembault našel puk mezi svými chrániči.
30:55'
Po delší době se v tlaku objevují i hosté, nyní se tak hraje před Montembeaultem. Zatím bez zakončení.
29:53'
Los Angeles se snaží otupit převahu domácích, v tuto chvíli se to daří, hra je ve středním pásmu.
28:53'
Je po přesilové hře, Los Angeles přečkalo velký nápor soupeře.
28:31'
Tlak Montrealu v přesilovce pokračuje, opět to byl Caufield, nyní trefil stínícího protivníka.
27:47'
Nevyšlo to ani Caufieldovi při jeho zakončení z ostrého úhlu.
27:22'
Zprava střílel Monahan, nemířil ale přesně a puk nakonec vylétl z útočného pásma.
26:53'
Je tu další vyloučení, nyní jen na straně Los Angeles. Dvě minuty za hákování unikajícího protivníka vyfasoval Phillip Danault.
25:48'
Po zákroku domácího gólmana je za jeho brankou strhla potyčka, po které sudí vylučovali. Domácí Michael Pezzetta obdržel dvě minuty za hrubost, hostující Pierre-Luc Dubois zase za sekání.
25:48'
Hra se nám přesunula na opačnou stranu a Montembeault zastavil špičkou pravého betonu zakončení po brejku dva na jednoho. Na jeho štítě zůstal Dubois.
25:26'
Galagher minul nabídku od spoluhráče po příhře zpoza Talbotovy branky, domácím to dnes v koncovce prostě nelepí.
24:45'
Kopitar ke svým asistencím chce přidat i vstřelený gól, nyní jej ale vychytal připravený Montembeault.
23:50'
Do mezikruží se vytočil Suzuki, nemířil ale přesně.
23:21'
Domácí se vrátili do útoku a zase je to Slafkovský, kdo táhne celou akci. obrana LA si na něj musí dávat velký pozor.
22:41'
Zakázané uvolnění Montrealu, vše se stěhuje před Montembeaulta.
21:53'
Na opačné straně tečoval Grundström Englundovo nahození od modré čáry, puk prosvištěl těsně vedle branky Montrealu.
21:17'
Matheson mířil z dálky vedle, Montreal ale zůstává v útočném pásmu a pokračuje v úvodním tlaku.
20:27'
Domácí byli zase blízko gólu, když po Slafkovského přihrávce zpoza branky trefil Suzuki zase tyčku!

Trestné minuty: 0:4
Je za námi první třetina, která přinesla celkem zajímavý hokej. Domácí Montreal se po celou dobu marně snažil o překonání Talbota, který měl i docela dost štěstí, že soupeři trefovali jeho brankovou konstrukci a nakonec dvakrát udeřilo na opačné straně. V deváté minutě dostal až moc prostoru na akci Drew Doughty a po ledě překonal Montembeaulta a v 18. minutě předvedl rychlý průnik Quinton Byfield. Ten protáhl svou forhendovou kličku a po zaunutí za brankovou čáru upravil na současných 0:2.
20:00'
19:41'
Hra se posunula blíže branky Montrealu, do zakončení se cpal Kaliyev, na Montembeaulta si ale nepřišel.
19:24'
Hosté v útočném pásmu, sledujeme urputné souboje o puk v rohu kluziště.
18:54'
Slafkovský je za domácí tým dnes velmi aktivní, zkouší to ze všech možných pozic, schází mu ale více klidu v zakončení.
17:46'
Hosté unikají do dvoubrankového náskoku. Na pravou stranu dostal přihrávku QUINTON BYFIELD, doslova se prohnal okolo Guhleho, protáhl forhendovou kličku a zasunul puk za Montembeaulta – 0:2! Asistence: Adrian Kempe, Anže Kopitar.
16:52'
Je po druhé přesilovce Montrealu, hosté jsou v plném počtu.
16:11'
Mathesonovi na modré čáře utekl puk z hole a skončil ve středním pásmu.
15:20'
Málem bylo srovnáno, když příhru mezi dostal Monahan, ale ranou z první trefil brankovou konstrukci! O malou chvíli později ji zboku trefil i Slafkovský.
14:52'
Ta byla hodně krátká, už se pískalo a Drew Doughty obdržel dvouminutový trest za vražení na hrazení.
14:47'
Bude se opět vylučovat na straně Los Angeles, domácí mají ponechanou výhodu.
14:02'
Talbot je bez hole, čelí tak víření protihráčů v poměrně velkém handicapu. Stále ale platí, že Montreal na něj marně hledá recept.
13:01'
Po delší době se do akce dostal i Montembeault, musel krotit Laferriereho zakončení z levé strany.
12:30'
Trocha nepřesností na obou stranách, tempo zápasu nám tak lehce upadlo.
11:10'
Montreal pokračuje v převaze, zakončení však pokulhává.
10:56'
Na gólmana LA si nepřišel ani Gallagher, stále je to o jednu branku pro hostující celek.
10:18'
Nápor Montrealu v útočném pásmu, vrcholem byla střela Mathesona, Talbot se rychlým pohybem na brankovišti zvládl na vše připravit.
09:37'
Za domácí se do zakončení cpal Pezzetta, skončil ovšem na připraveném Talbotovi.
08:13'
No hosté jdou nakonec do vedení! Další výpad LA mířil levou stranou, kdy dostal až mnoho prostoru právě DREW DOUGHTY, namířil si to k brance, kde dokázal Montembeaulta překonat z bezprostřední blízkosti zasunutím po ledě – 0:1. Asistence: Quinton Byfield, Anže Kopitar.
07:51'
Doughty zahájil akci LA z vlastního pásma, pokus o rychlý přechod do útoku skončil volným pukem u mantinelu.
06:20'
Los Angeles v mírném tlaku, Montembeault musel dávat velký pozor, nyní se jeho spoluhráči snaží uklidnit hru.
05:14'
První střela hostů na branku, přes obránce to zkoušel Kopitar, jeho rána skončila mezi Montembeaultovými chrániči.
04:21'
Slovenský útočník reklamoval, že mu byla vyseknuta hůl z rukou, tohle ale sudí ponechali bez povšimnutí.
03:51'
Po levé straně se do vápna vřítil Slafkovský, jeho střela ale pouze trefila boční konstrukci Talbotovy branky.
02:41'
Je po přesilovce Montrealu, Fiala už zase naskočil zpět do hry.
02:22'
AŽ nyní se do šance dostal Anderson, když objel branku LA a snažil se o rychlé zakončení. Talbot se stihl přemístit a puk vyrazit.
01:33'
Úvod oslabení hostům vychází, puk letí přes všechny čáry až do pásma před Montembeaulta.
00:41'
Už se pískalo a na trestnou lavici zamířil Kevin Fiala, kde si odsedí dvě minuty za hákování.
00:24'
Hned v úvodu tu budeme mít přesilovku Montrealu, domácí tým má prozatím ponechanou výhodu.
00:01'

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Lindström, Matheson (A), J. Barron, Guhle, Kovacevic, Struble – Slafkovský, Suzuki (C), Caufield – Jos. Anderson, Evans, Monahan – Gallagher (A), Dvorak, Pearson – Ylönen, Stephens, Pezzetta.
Trenér: Martin St. Louis

Los Angeles Kings: Talbot (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Moore, Danault (A), Fiala – Laferriere, Dubois, Grundström – Lewis, Lizotte, Kaliyev.
Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: MacPhee, Hebert – Nansen, Suchánek.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Bell Centre začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.