NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Tampa - 8. prosince 2023   02:00

Nashville
Nashville
17:14' Pärssinen (Tomasino, McDonagh) • 22:37' F. Forsberg (Josi, Nyquist) • 24:32' McDonagh  • 46:11' Josi (Co. Smith) • 53:13' Trenin (Sherwood)

Střely na bránu: 30 – 33 | Přesilová hra: 2/3 – 0/4 | Trestné minuty: 13 – 23
Hokejisté Nashvillu si nakonec poradili s Tampou poměrně jednoznačným výsledkem 5:1!

Hosty přitom poslal ve 14. minutě do vedení Alex Barré-Boulet, ale Predátoři si pomohli přesilovkami. Ještě do přestávky využil první z nich Juuso Pärssinen a na začátku druhé části proměnil další Filip Forsberg. Krátce na to pak bekhendovou dorážkou zvýšil na 3:1 Ryan McDonagh, což bylo také skóre po 40 minutách. Ve 47. minutě domácí asi definitivně uklidnil skrytou střelou pod víko kapitán Roman Josi. Bolts šli poté do absolutního rizika a více než osm minut před koncem odvolali brankáře. V čase 53:13 však dovezl puk do jejich opuštěné klece Jakov Trenin, který také uzavřel skóre duelu.
60:00'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Austin Watson – 2 min. + 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
60:00'
Austin Watson ještě se závěrečným hvizdem napřáhl na červené čáře golfákem a doslova sestřelil domácího obránce Jérémyho Lauzona! Těžko říci, zda to byl úmysl či ne. Lauzon se každopádně svíjel na zemi a pak vzteky přerazil hokejku. To muselo hodně bolet, za daného času a stavu se jednalo opravdu o zbytečnou ujmu na zdraví.
59:32'
Diváci vstávají a začínají hlasitě aplaudovat dnešnímu výkonu Predátorů.
59:01'
A začala poslední minuta třetí třetiny i zápasu.
58:40'
Hra se přelévá mezi modrými čarami. Ve statistikách už přibývají hlavně hity.
57:10'
Do střely Victora Hedmana si obětavě lehl Colton Sissons a puk se odráží do středního pásma.
56:21'
Zdá se, že utkání se už především dohrává. Čtyřgólový náskok Nashville těžko prohospodaří.
55:17'
V dobré příležitosti se ocitl Filip Forsberg! Ten z mezikruží mířil nad levý beton Johanssona. Ten tam ale stačil dát levou ruku a zabránil gólu. Následuje poslední dnešní reklamní pauza.
54:00'
Hosté už zase hrají s Johanssonem v brance. K power-play už nejspíše znovu sahat nebudou.
53:13'
Nashville právě vstřelil branku!
Domácí trestají pokus Tampy o hru bez brankáře! Kiefer Sherwood se dostal k puku ve vlastním obranném pásmu. Vyvezl ho a posunul na JAKOVA TRENINA, který ho pak dovezl do opuštěné klece. Asistence: Kiefer Sherwood.
52:40'
Spencer Stastney z vlastního obranného pásma těsně minul prázdnou branku soupeře! Je z toho zakázané uvolnění.
51:38'
Hosté to už teď zkoušejí s prázdnou brankou!
50:57'
Domácí mohli navýšit náskok. Výborně ale zasáhl Johansson, který nedovolil skórovat Michaelovi McCarronovi!
50:13'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Cole Smith – 5 min., bitka.

Austin Watson – 5 min., bitka.
50:13'
Bitka mezi domácím Colem Smithem a hostujícím Austinem Watsonem. Hráč Tampy nakonec dostal protihráče na led a souboj tak asi na body vyhrál.
49:47'
Luke Schenn nahazoval puk od modré čáry. Ten se ale nedostal až k Johanssonovi.
48:04'
A Fabbro je dokonce zpátky na ledě. Hokejisté jsou prostě tvrdí chlapi.
47:54'
Nepříjemný moment pro Danteho Fabbra, jehož zasáhl někam do úst puk vystřelený z hole Cirelliho. Obránce Nashvillu ale snad nebude vážně zraněn. Poté, co se k němu dostal lékař, se zvedl a zamířil na své místo na střídačce, kde si ještě kontroluje stav zubů.
47:24'
Hosté mohli korigovat! Na konci pěkné kombinace se ocitl na pravém kruhu u puku Barré-Boulet. Ten ještě hledal na zadní tyčku najíždějícího Anthonyho Cirelliho, ale kotouč končí pod Sarosem!
46:11'
Domácí zvyšují hned po reklamní pauze na rozdíl tří gólů! Cole Smith vyhrál buly na ROMANA JOSIHO. Kapitán Preds si popojel na vrchol pravého kruhu, vystřelil. Johansson nic neviděl, šel do takového univerzálního rozkleku a puk zapadl pod horní tyčku – 4:1. Asistence: Cole Smith.
46:06'
Od modré čáry střílel Roman Josi. Trefil Stamkose, který pak zamířil na střídačku v bolestivém předklonu. Je tu reklamní přestávka.
45:42'
Kotouč vypadl na střídačku Tampy. Na hosty už může doléhat i včerejší utkání proti Pittsburghu.
44:56'
Domácí Colton Sissons byl na ledě dlouho. Po zisku kotouče ho tak nahodil za branku soupeře a odešel střídat.
44:20'
Střela Juuseho Pärssinena z levé strany byla spíše propagační. Johansson drží puk v lapačce.
43:22'
Bolts jsou již v plném počtu.
43:15'
Hostům se podařilo vyhodit a tohle oslabení už ubrání.
42:52'
Ryan O'Reilly se snažil nahrávat puk před branku. Trefil ale bránícího Sergačjova, od něhož se kotouč odrážel směrem na branku. Johansson byl ale pozorný a zasáhl lapačkou.
42:33'
Juuso Pärssinen se snažil před brankou tečovat, puk ale nakonec je pod lapačkou Johanssona.
41:21'
Alex Barré-Boulet – 2 min., sekání.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 4:01.
Statistika
Střely na bránu: 18 – 23 | Přesilová hra: 2/2 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 4
Druhá třetina vyšla lépe Nashvillu, který v ní dvakrát skóroval a vede nad Tampou 3:1. Ve 23. minutě využil bleskově přesilovou hru Filip Forsberg, jehož střela skončila v brance také díky cloně Sissonse. O dvě minuty později se pak šikovnou bekhendovou dorážkou prosadil Ryan McDonagh. Hráči Lightning mohli se skóre něco udělat v přesilovce v závěru této dvacetiminutovky, ovšem všechny jejich střely pochytal brankář Saros.
40:00'
39:56'
A domácí jsou v plném počtu.
39:53'
Velký tlak hostí, ale Juuse Saros vše pochytal! Nyní vykopl ránu Stamkose z levého kruhu. Poté se kotouč dostal na osu k Hedmanovi, který nabil pro změnu doprava Nikitovi Kučerovovi. Saros se přesunul a kotouč má ve své výstroji!
39:18'
Z levého kruhu střílel mimo Steven Stamkos. Hosté drží pásmo.
38:30'
Michail Sergačjov si vyměnil puk se spoluhráčem a poté střílel z jedničky jen do zadního mantinelu.
38:04'
Domácí po buly dokázali vyhodit.
37:54'
Další vyloučení za vysokou hůl. Tentokrát se provinil domácí Filip Forsberg, který si nedával dostatečný pozor v souboji s Nickem Paulem.
37:05'
Střely na branku – 18:21
35:54'
Na druhé straně pálil Victor Hedman, ovšem jeho pokus se nevešel mezi tyče.
35:30'
Johansson vyrážel střelu Kiefera Sherwooda od pravého mantinelu maskou. Poté si musel připsat další zákrok po tvrdé ráně Romana Josiho.
34:57'
Ryan McDonagh nahazoval od modré puk na branku. K teči nedošlo a Johansson tak přerušil hru. Poslední reklamní přestávka ve druhé části.
33:51'
Dante Fabbro zastavil pronikajícího protihráče a puk se od jeho hole odrazil na tribunu.
33:13'
Od modré střílel Erik Černák. Saros byl pozorný.
32:37'
Další rána Kučerova se nevešla mezi tyče. Puk poté vylétl z hrací plochy. Domácí jsou již kompletní.
32:16'
Z pravého kruhu střílel Nikita Kučerov. Saros byl připraven.
31:32'
Domácí bez větších problémů ubránili polovinu oslabení. Dobře teď navíc zapracoval Ryan O'Reilly.
30:30'
Roman Josi – 2 min., podrážení.
30:30'
Při signalizované výhodě hostí si Brandon Hagel obhodil protihráče a z pravé strany se dostal před Sarose. Zakončení bekhendem skončilo v lapačce gólmana Nashvillu. Každopádně se bude vylučovat za podražení Kučerova.
29:27'
Jeden z domácích hráčů vyslal z modré čáry křížný pas na levý kruh. Tam to měl Gustav Nyquist na bekhend. Přesto dokázal docela nebezpečně vystřelit a dobrý zákrok si připsal Johansson.
28:56'
Novak se pokusil oslovit Pärssinena, který měl napřaženo na pravé straně. Dobře však zapracovala obrana Tampy.
28:03'
Svižný pokus Filipa Forsberga má ve výstroji Johansson. Reklamní přestávka.
27:09'
Domácí jsou již kompletní.
27:04'
Ránu Michaila Sergačjova nalezl Saros ve výstroji a 4 sekundy před koncem domácího oslabení přerušil hru.
26:28'
Domácí se osvobodili a mohou vystřídat. Také Blesky posílají druhou přesilovkovou jednotku.
25:59'
Série dalších hostujících střel se nevešla mezi tyče.
25:18'
Na teč Nicka Paula dokázal zareagovat Saros!
25:08'
Hosté si hned po buly ve středovém kruhu vytvořili tlak, který přerušil faulem Kiefer Sherwood. Ten stáhl na led Cirelliho.
24:32'
Predátoři rázem vedou o dva góly! Colton Sissons se dostal hned ke dvěma střelám z pravého kruhu. Po té druhé se kotouč odrazil pro změnu doleva, kde byl RYAN MCDONAGH. Ten to měl na bekhend, přesto dokázal naprosto přesně poslat hrací předmět do odkryté části branky – 3:1. Bez asistence.
24:08'
Lauzonovu střelu od modré čáry srazil bránící hráč až do ochranné sítě za brankou hostí.
22:37'
Domácí zužitkovali i druhou dnešní přesilovku a otáčejí skóre! Bylo to velmi rychlé! Po vyhraném buly se dostal na modré čáře k puku Roman Josi. Ten ho předal FILIPOVI FORSBERGOVI, který si našel dobrou pozici pro střelu. Puk prolétl mezi bruslemi před brankou clonícího Coltona Sissonse, škrtl horní okraj levého betonu Johanssona a zapadl do brankové síťky – 2:1. Asistence: Roman Josi a Gustav Nyquist.
22:30'
Brandon Hagel zasáhl holí do tváře Michaela McCarrona a domácí si tak zahrají přesilovku.
21:50'
Jérémy Lauzon posílal od mantinelu puk do hostujícího brankoviště. Nedošlo k nějaké větší teči, která by překvapila Johanssona a hostující brankář tak dokázal zakročit.
20:47'
Domácí šikovně odehráli z vlastního obranného pásma puk tak, že musel hrát brankář Johansson. Preds mezitím střídali.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:05.
Statistiky
Střely na bránu: 9 – 8 | Přesilová hra: 1/1 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 2
Po prvním poločase hraje Nashville s Tampou 1:1. Blesky začaly duel dobře a ve 14. minutě se ujaly vedení, když hezkou souhru s parťáky z útoku zakončil střelou do poloodkryté branky Alex Barré-Boulet. Preds pak pomohla přesilovka. V ní ještě nebyl uznán gól Forsberga, jelikož podle sudích bránil clonící O'Reilly brankáři Johanssonovi v zákroku. O chvíli později se už ale mohli domácí radovat opravdu. Po střele McDonagha se puk odrazil k Juusovi Pärssinenovi a jeho dorážka skončila v horním růžku branky.
20:00'
19:24'
Ránu Romana Josiho vyrazil Johansson. Pak přišla další střela od Ryana O'Reillyho a k dorážce se dostal Filip Forsberg, který branku těsně minul!
19:08'
Dopředu se dostali hosté. Saros dokázal přikrýt puk a nedovolil soupeři dorážet.
19:01'
Ohlášena závěrečná minuta první třetiny.
18:40'
Domácí se drží na kotouči a snaží se založit další nebezpečnou akci.
17:52'
Puk se odrazil mezi střídačky. Následovala reklamní přestávka.
17:14'
Nyní už je srovnáno! Na modré čáře si našel prostor pro střelu Ryan McDonagh. Kotouč se v mele v předbrankovém prostoru odrazil na hůl JUUSA PÄRSSINENA, který ho poslal nad lapačku gólmana Johanssona. Asistence: Philip Tomasino a Ryan McDonagh.
15:54'
Domácí vstřelili gól, který ale není uznán! Puk se odrazil doprava k Filipovi Forsbergovi, který ho z poměrně ostrého úhlu dokázal poslat za přesouvajícího Johanssona. Rozhodčí ale viděli kontakt hostujícího brankáře s clonícím Ryanem O'Reillym. Ten podle nich bránil Johanssonovi v zákroku!
15:37'
Filip Forsberg našel krásným křížným pasem Gustava Nyquista, který trefil tyčku!
15:30'
Domácí si po reklamní přestávce vyzkoušejí přesilovku. Dvě minuty za držení hole dostal Steven Stamkos.
14:50'
Bolts se zatím prezentují velice solidním výkonem a troufám si tvrdit, že vedou zaslouženě.
13:32'
Tampa právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení! Dlouhý pas na levé křídlo obdržel Anthony Cirelli. Ten v útočném pásmu posunul puk na osu, kde byl Brandon Hagel. Ten ještě nahrál na pravý kruh ALEXOVI BARRÉOVI-BOULETOVI a proti jeho ráně z jedničky se Saros nepřemístil včas. Asistence: Brandon Hagel a Anthony Cirelli.
12:49'
Z pravé strany střílel Luke Glendening. Saros tentokrát zasahoval vyrážečkou.
11:23'
Nyní to zkoušel také Michael Eyssimont a Saros má sedmý zákrok v utkání.
11:15'
Tanner Jeannot byl rozjetý na pravé strany a zkusil střelu švihem. Tu vykopl betonem Saros.
10:39'
Pískáno zakázané uvolnění hostí.
09:36'
Victor Hedman připravil puk na levý kruh pro Steveho Stamkose. Byla to pořádná bomba, do které ale vložil hůl Lauzon a zvedl kotouč do ochranné sítě. Preds jsou už v plném počtu.
08:24'
Domácí zahrozili v oslabení! Jakov Trenin předkládal puk před branku Ryanovi O'Reillymu. Pro Preds škoda, že kotouč skákal a zkušený centr ho nezasáhl ideálně. Johansson se navíc přesunul včas a stačil tak zakročit!
07:38'
Victor Hedman tvrdě pálil z osy hřiště a do akce musela vyrážečka Sarose.
07:31'
Nyní se již vylučuje. Domácí Michael McCarron zasáhl holí do tváře Alexe Barrého-Bouleta. Nebyl to zřejmě úmyslný zákrok, ale pravidla v tomto případě hovoří jasně. Hráč je za svou hokejku zodpovědný.
06:51'
Dobrá teč Kiefera Sherwooda, na kterou musel reagovat Johansson. Hostující brankář to zvládl. Poté se na ledě ocitl Philip Tomasino, kterého srazil jeden z hráčů Tampy. Vylučovat se však zřejmě nebude. Reklamní přestávka.
05:56'
Calvin de Haan to zkoušel od modré čáry. Puk ještě tečoval Tanner Jeannot, usměrnil ho ale vedle branky.
05:39'
Střely na branku – 3:4
04:42'
Následně přišel pokus Michaila Sergačjova od modré čáry. Ten si Saros našel a ukryl puk v lapačce.
04:36'
Brayden Point se s pukem uvolnil směrem doprava a vystřelil. Před brankou clonil Stamkos, ovšem kotouč nepustil do tohoto prostoru bránící McDonagh.
03:37'
Utkání začalo poměrně energicky. Nyní hrozili hosté. Střelu od modré čáry tečoval Luke Glendening a Saros kotouč s poměrně velkým vypětím vytěsnil za branku.
02:12'
Juuso Parssinen se dostal do zakončení, které musel likvidovat Johansson.
01:25'
Lightning se dostali do přečíslení 2 na 1. Brayden Point to vyřešil sám, ale z levé strany zamířil jen do betonů Juuseho Sarose!
00:58'
Nyní se v dobré pozici ocitl Filip Forsberg. Ten si puk stáhl na bekhend, ale branku pak netrefil.
00:36'
Domácí začali aktivně. Jonas Johansson musel řešit střely obránců Lukea Schenna a Jérémyho Lauzona. Úvodní zákroky gólman hostí zvládl.
00:01'

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh (A), Fabbro, Lauzon, L. Schenn, Stastney – Nyquist, O'Reilly, F. Forsberg – Evangelista, Pärssinen, Novak – Co. Smith, Sissons (A), Trenin – Tomasino, McCarron, Sherwood.
Trenér: Andrew Brunette

Tampa Bay Lightning: J. Johansson (Vasilevskij) – Perbix, Hedman (A), Černák, Sergačjov, D. Raddysh, de Haan – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Barré-Boulet, Cirelli, Hagel – Eyssimont, Paul, Jeannot – Motte, Glendening, Watson.
Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: St. Laurent, Dwyer – Jackson, Berg.
Nashville Predators:
Hokejisté Nashvillu sehráli 25 zápasů. Nasbírali 26 bodů a v tabulce Západní konference se nacházejí těsně pod čarou postupu do play-off. Predátoři uspěli v posledních dvou duelech, které absolvovali na ledech soupeřů. Nejprve zdolali 2:1 Buffalo a poté 4:3 po nájezdech Chicago. Celek z města country hudby postrádá obránce Alexandreho Carriera, dále pak útočníky Codyho Glasse, Thomase Nowaka a Cole Smith.