NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Seattle Kraken - 3. prosince 2023   01:00

Ukončeno
Ottawa
Ottawa
17:21' M. Joseph  • 33:36' Batherson (Stützle, Tarasenko)
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)
Seattle Kraken
Seattle Kraken
Ottawa
Sestavy:
A. Forsberg (Korpisalo) – Chychrun, Sanderson, Zub, Chabot (A), Hamonic, Brännström, Bernard-Docker – Giroux (A), Norris, B. Tkachuk (C) – Batherson, Stützle, M. Joseph – Tarasenko, Chartier, Kubalík – MacEwen, Kelly.
Rozhodčí
Pollock – Blandina – Cormier, Murray
Canadian Tire Centre, Ottawa
18 159 diváků
Seattle Kraken
Sestavy:
Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle (A), Beniers, McCann – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Studenič, Wennberg, B. Tanev – Yamamoto, Bellemare, Kartye.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Statistika
Střely na bránu: 28 – 39 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
Anton Forsberg (OTT) – 39 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 60:00
Joey Daccord (SEA) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9 %, odchytal 57:17

Česká a slovenská stopa
Dominik Kubalík (OTT) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 15:12
Marián Studenič (SEA) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 6:20

Tři hvězdy utkání
1. Anton Forsberg (OTT) 39 zákroků
2. Tim Stützle (OTT) 0+1
3. Mathieu Joseph (OTT) 1+0
I přes výhru zůstává Ottawa ve Východní konferenci poslední. Těšit ji může aspoň fakt, že na ostatní soupeře má až šest zápasů k dobru. Naopak Seattle má na Západě největší počet odehraných zápasů a vzhledem k dnešní čtvrté prohře v řadě se bude složitě posouvat směrem vzhůru.
Seattle byl gólově potrestán za dvě laciné chyby kolem vlastní branky, ale ještě více dnes v Canadian Tire Centre dojel na nemohoucnost v koncovce. Kraken nepřetavili v gól žádnou z devětatřiceti střel. V neposlední řadě Forsbergovi dopomohli k čtvrtému čistému kontu kariéry i spoluhráči z pole, kteří dalších 23 pokusů zablokovali.
Konec zápasu.
59:58'
Eberle z těžkého úhlu minul vzdálenější tyč. Bjorkstrandův pokus zablokoval Sanderson a vrchol obětavosti předvedl v poslední sekundě Brännström, na kterém ztroskotala šance Dunna. Obduvihodná práce hráčů Senators, kteří dopomohli Forsbergovi k čistému kontu!
59:33'
Vladimir Tarasenko nebojácně sblížil Dunna a vychýlil jeho střelu do ochranné sítě. Ottawa už je velmi blízko cenným bodům.
59:25'
Tarasenko vyšťoural puk ze souboje na krátkém mantinelu k Tkachukovi a ten icingem daroval Seattlu další buly u Forberga. Hosté si berou oddechový čas.
58:59'
Sanderson netakticky vyhodil na icing. Senátorům to moc vadit nemuselo, díky Stützlem vyhranému vhazování dostali hru daleko od Forsberga.
58:35'
Justin Schultz golfákem poslal puk do změti těl. Forsberg toho nemohl moc vidět, ale i tak byl schopem zakročit svou vyrážečkou.
58:07'
Další zákrok Forsberga proti střele Bjorkstranda, jejíž směr drobnou tečí změnil McCann. Hráči Seattlu už musí mít švédského gólmana plné zuby.
57:40'
Jared McCann v mezikruží pěkně tečoval Dunnovo nahození, ale gól nevstřelil ani poté, co mu před branku vrátil puk Tolvanen.
57:28'
Seattle poslal za Daccorda šestého hráče do pole. V šesti nepochybně zůstane i po icingu Ottawy.
57:01'
Chabot couval před Yamamotem. Ten se v pravém kruhu zhotovil ke střele, ovšem Forsberg kontrolovaně vyrazil puk do protější strany.
56:12'
Norris chytře natlačil Tolvanena do útočného pásma. Dánský útočník Bjorkstrand kvůli tomu přivezl puk do ofsajdu.
55:36'
Borgen neprostřelil Tarasenka. McCann si vedl lépe. Protáhl se kolem Zuba a bekhendem zařídil Forsbergův 36. úspěšný zákrok.
54:50'
Forsberg si nenechal puk po Wennbergově obloučku ze středního pásma. Hráči z pole ho rovněž dlouho neudrželi a musí se připravit na další ofenzivní vlnu Krakenů.
54:24'
Beniersova individuální akce byla zakončena střelou do Forsbergovy lapačky. Švédský gólman působí mezi tyčemi neuvěřitelně klidným dojmem.
53:59'
Domácí v plném počtu.
53:51'
Tolvanenovu střelu zápěstím Forsberg spolehlivě schoval do výstroje a nedal hostujícím borcům sebemenší šanci na dorážku.
53:30'
Od Stützleho brusle se puk odrazil na útočnou polovinu. Beniers si tam musel dávat velký pozor kvůli napadajícímu Norrisovi.
52:53'
Dunnovu prudkou střelu zastavil jeho vlastní spoluhráč Eberle. Z pravého kruhu pak hrozil Bjorkstrand, ovšem vyjetý Forsberg se o čisté konto připravit nenechal.
52:26'
Wennberg špatně načasoval zadovku na McCanna. Vjel mu do ofsajdu a rozhodčí nařizují buly ve středním pásmu.
52:06'
Sanderson s Girouxem dostali puk do středního pásma. Hosté nemohli napadat kvůli hrozícímu ofsajdu.
51:59'
Seattle má k dispozici další přesilovku. Kubalík usedl na trestnou lavici za držení Bjorkstranda v rohu hřiště.
51:22'
Hosté vzdali napadání Chabota a s nepořízenou zamířili střídat. Obránce Ottawy šetří za Forsbergem další sekundy.
50:43'
Zub si klekl před Oleksiaka a přizvedl jeho další pokus do ochranné sítě. Ottawa zuby nehty drží dvougólový náskok!
50:13'
Studeničovi se z druhé vlny nabídl Oleksiak. Zkušený obránce si najel mezi dvě domácí hokejky a z nepřipravené pozice zakončil vysoko nad břevno.
49:36'
Stützle naznačil, že pojede za branku, a zboku poslal bekhendovou přihrávku na Bathersona, jenž kvůli důraznému zákroku obránce nemohl jít do zakončení.
48:35'
Domácí v plném počtu.
48:28'
Tolvanen dostal nabito od Dunna. Před Forsbergem obětavě zaúřadoval Brannström a Sens na konci oslabení odpálli puk na opačný konec hřiště.
48:08'
Stützle vyrazil v oslabení do přečíslení. Přihrávku na Girouxe srazil vracející se Tolvanen do protipohybu Daccorda a ten se vyznamenal důležitým zákrokem lapačkou.
48:00'
Forsbergovo rameno odklonilo McCannův projektil do ochranné sítě. Vyštavené kvarteto Senators je rádo za přerušení hry.
47:46'
Do třetice Bjorkstrand. Forsberg už musel zasahovat a svůj úkol splnil i v konfrontaci s Alexem Wennbergem.
47:18'
Bjorkstrandův projektil branku Ottawy netrefil. Stejný hráč to pak zkusil ještě jednou a tentokrát napálil Sandersona.
46:45'
Wennberg neuspěl na buly proti Girouxovi a domácí tým vyhodil puk až na Daccorda, ke kterému se stahuje Schultz.
46:35'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Parker Kelly.
46:01'
Beniers měl prostor k tomu, aby si pečlivě nachystal zakončení z levého kruhu. Forsberg byl naopak připravený na hrozící nebezpečí a puk zastavil levou rukou.
45:28'
Tarasenkovo laxní chování ve středním pásmu napravil Sanderson. Gourde kvůli talentovanému obránci nedoručil přihrávku na hůl Tolvanena.
44:42'
Bjorkstrandova přihrávka z pravého křídla se od nohy jednoho z domácích borců odrazil do středního pásma.
43:52'
Z chyby v rozehrávce Kraken byl příklep Chartiera. Daccordovi letěl puk do náruče a tam si ho nechal až do přerušení hry.
43:21'
Eberlem tísněný Batheson vystřelil z osy vedle pravé tyče. Od mantinelu odražený puk bekhendem neuklidil do brány ani Tarasenko.
43:00'
Bjorkstand poslal bekhendovou přihrávku do předbrankového prostoru. Gourde se na malém prostoru dobře zorientovat, ale Forsberga o čisté konto ani v tomto případě nepřipravil.
42:18'
Joseph byl za Daccordem podražen. Píšťalky hlavních rozhodčích zůstaly němé a puk je v moci hostujících obránců.
41:40'
Hosté začali třetí část velmi aktivně. Oleksiakův pokus Forsberg vyrazil. McCann poprvé zleva přestřelil a v dalším případě bolestivě trefil Chychruna.
40:30'
Seattle v této sezóně devětkrát prohrával po 40 minutách a dohromady z těchto zápasů vytěžil jediný bod. Naopak Sens mají v živé paměti, že náskok 2:0 nic neznamená. Včera takto vedli v Columbusu a ve finále odešli s prázdnou.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku po 2. třetině: 25 – 24 (14:11, 11:13).
Druhá třetina byla skoro dokonalou kopií té první. Šance se střídaly na obou stranách a zatímco Forsberg všech třináct střel na branku chytil, tak Daccord na druhé straně kvůli zbytečné chybě jednou inkasoval. Právě hostující brankář se zle domuvil s Borgenem a podepsal se pod Bathersonův gól na 2:0.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:55'
Chabot nezvolil dobré řešení, když měl levou polovinu útočného pásma celou pro sebe. Místo střely ještě hledal obsazeného Girouxe.
39:02'
Jordan Eberle u modré čáry zapomněl puk za sebou. Jistil ho Kartye, ale ten ve snaze vystřelit pro změnu promáchl.
38:15'
Forsberg zasáhl vyrážečkou proti Larssonovi. V mezikruží vyzvedl puk Batherson a poslal do úniku Stützleho, kterému Daccord skvěle chytil bekhendový blafák.
37:05'
Batherson vyhrál buly. Domácí se promptně přesunuli do levé části útočného pásma, ovšem Daccord ucpal prostor u bližší tyče ještě předtím, než na něj Brannström vystřelil.
36:56'
Tkachuk přihrál před branku ve chvíli, kdy u ní nebyl nikdo v černém. Daccord byl v akci až kvůli neškodnému pozdravu Chabota.
36:12'
Kubalík nechytil přihrávku do středního pásmo. Chartier za něj zabojoval a zakázané uvolnění Senators se nepíská.
35:25'
Vladimir Tarasenko dal přihrávku za tělo Stützleho a Ottawa musela na pár sekund vylidnit útočné pásmo.
35:12'
Brannström hokejkou odklonil šanci Dunna mimo tři tyče. Viděl to i Chabot, který se po reklamní pauze vrátil na domácí střídačku!
34:45'
Dumoulin v závěru pěkné souhry posouval puk do mezikruží. Těsně před McCannem byla jeho přihrávka zpomalena a útočník Kraken se nemohl stoprocentně opřít do střely, kterou Forsberg zlikvidoval.
33:36'
Ottawa právě vstřelila branku!
Daccord se špatně domluvil s Borgenem. U mantinelu zastavený puk ukradl Tarasenko, Stützle si Rusovu přihrávku nenechal a vylepšil pozici pro DRAKE BATHERSONA, na něhož čekala střela do prázdné brány. Asistence: Tim Stützle, Vladimir Tarasenko.
32:45'
Chabotovi se ve společnosti Eberleho zadrhla brusle v ledu a po krátké konzultaci s doktorem odkulhal do tunelu. Všichni v Ottawě doufají, že to nebude nic vážného. Hvězdný obránce se teprve včera vrátil do sestavy po desetizápasové absenci.
32:40'
Joseph změnil směr Zubovy střely. Puk letěl mimo brankoviště a Seattle ihned kontroloval brejkem čtyř na jednoho. Eberleho v něm zradilo zpracování a puk jen odrazil k Forsbergovi.
32:20'
Dunn si zjel z druhé vlny pro ránu z levého kruhu. Forsberg neměl puk pod kontrolou a musel se pečlivě věnovat dorážejícímu Kartyemu.
31:56'
Chabot nepustil do trháku Tolvanena. Navíc byl spatřen ofsajd finského útočníka a na řadu přichází reklamní přestávka.
31:45'
Hosté v plném počtu.
31:39'
Giroux převzal nahrávku od Kubalíka a naslepo poslal puk na druhou tyč. Tarasenko neměl kvůli McCannovi volnou hokejku a Daccord tím získal více času na přesun.
30:56'
Do Daccordových chráničů vletěla rána Bathersona, které předcházela povedená narážečka s Bradym Tkachukem.
30:25'
Bellemare vytáhl puk podél pravého mantinelu. Forsberg si propagační střelu bekhendem pohlídal a rychle rozehrál na své spoluhráče.
30:00'
Bellemare přebral puk od zabržděného Taneva. Střelu z ostrého úhlu nakonec jenom naznačil a Sanderson už vklidu rozehrává zpoza Forsberga.
29:45'
Tolvanenovo podražení Chabota má za následek třetí přesilovku Ottawy.
29:18'
Celá pětka Senators se řítila na osamocenou dvojici obránců. K palbě se po přihrávce Tarasenka odhodlal Stützle, ovšem Daccord hosty opět podržel.
28:50'
Sanderson hned po buly trefil do nohy Tolvanena. Zahanbit se nenechali ani hosté a Forsberg čelil šanci Schultze, který se posunul z druhé vlny až do pravého kruhu.
28:22'
Giroux individuálně překonal střed hřiště a bekhendovou přihrávkou z levého kruhu nahrál na teč vysunutému Chabotovi. Daccord byl ve střehu a přerušil hru.
28:05'
Tkachuk přejel křížnou přihrávku Chabota a domácím zase odjel puk doprostřed kluziště.
27:30'
Až v tuto chvíli si Daccord připsal první zákrok po změně stran. Z ostrého úhlu to na něj zkoušel veterán Giroux.
26:35'
Eberle přenesl hru přes celou šířku hřiště. Tye Kartye si zleva na Forsberga nepřišel, kdežto protiútok Senators přerušil ofsajd.
25:57'
Hosté v plném počtu.
25:32'
Kubalíkovi byla přeražena hokejka a musel si jet pro novou, zatímco Senators byli vytlačeni do středního pásma.
25:08'
Chychrun v souboji s Dumoulinem posunul puk k Daccordovi a dal mu příležitost přerušit trochu neurovnanou hru.
24:42'
Batherson nedosáhl na centr Tkachuka. Stejně tak chyběla špatka štěstí při Stützleho křížné přihrávce na Tkachuka.
24:10'
Norris vyhrál buly a zahájil přesilovkovou souhru Ottawy, během které domácím utekl puk do středního pásma.
23:57'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Justin Schultz – 2 min., nedovolené bránění.
23:40'
Ze spolupráce Eberleho a Benierse se chtěl do střely z levého kruhu opřít McCann. Zlomil přitom hokejku a Forsberg zasahovat nemusel.
23:27'
Bellemare byl u puku dříve než Kelly a poslal do útoku Eberleho, jehož centr ze záporného úhlu projel skrz brankoviště až ke Stützlemu.
22:40'
Oleksiak nepříznivé skóre z pohledu Kraken nevylepšil. Sens odvezli puk do bezpečí a zahájili proces střídání.
22:06'
Forsberg nepřesvědčivě vyrazil žíni z produkce Schultze. Po zákroku se švédský brankář pomaleji zvedal zpátky na nohy.
21:36'
Chartier se po Tarasenkově protečování na moment ocitl za obranou Seattlu, jenže puk mu ve finále odjel k zadnímu mantinelu.
20:56'
Joseph zleva vnikl do útočného pásma. Prudká přihrávka z levého křídla skončila na hokejkách hostujících zadáků.
20:12'
Beniers protečoval spoluhráčovu rozehrávku do rohu. Forsberg se musel zapojit do rozehrávky s Chabotem.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku po 1. třetině: 14 – 11.
Diváci v Canadian Tire Centre viděli docela zajímavou první třetinu. Oba týmy měly dost šancí na otevření skóre. Forsberg s Daccordem předvedli řadu kvalitních zákroků a bezbrankový stav byl proto zrušen až v 18. minutě, kdy chybu Benierse zužitkoval ve prospěch Ottawy Mathieu Joseph.
20:00'
První třetina skončila.
19:01'
Další práce pro Adama Larssona. Tarasenkova střela skončila díky jeho zásahu v ochranné síti. Seattle nutně potřebuje přestávku.
18:32'
Stützle si napadáním zajistil puk na úkor Larssona. Bekhendem Daccorda neprostřelil a gólman Seattlu mu vzápětí chytil i golfák zpoza kruhu.
18:23'
Batherson jel spolu s Tkachukem proti Larssonovi. Místo přihrávky na svého kapitána upřednostil střelu, která bez Daccordova přičinění skončila v ochranné síti.
18:05'
Tkachuk skoro od modré čáry vypálil vedle levé tyče. Chabot mířil o něco přesněji, ale Daccord byl připraven se svým betonem.
17:21'
Ottawa právě vstřelila branku!
Z desáté střely na branku se Ottawa ujala vedení! Dunn na křídle předpisově ubránil Chartiera. Beniers vedle své branky ale spadl a puk si od něj vzal MATHIEU JOSEPH. Ten se sám před Daccordem neukvapil a počkal si, až mu vyjíždějící gólman odkryje větší část branky. Bez asistence.
16:55'
Hosté v plném počtu.
16:50'
Sandersonovo nahození skončilo u zadního mantinelu, zatímco Giroux usilovně clonil ve výhledu brankáři Daccordovi.
16:21'
Kubalík výborně přebil na pravou stranu. Chychrunovi střela z prvního doteku stoprocentně nesedla a Daccord zabezpečil puk před dorážkou.
15:55'
McCann nebojácně vyrazil vpřed s Gourdem a dvěma jedovatými střelami zaměstnal Forsberga ve vlastním oslabení.
15:32'
Nastřelený Tanev v předklonu odjíždí na střídačku Kraken. Puk se mezitím dostal ven z útočného pásma Ottawy.
15:14'
Stützleho ránu zablokoval Oleksiak. Němec poté nabíjel k modré čáře, ovšem Chabot Daccorda rovněž nepřekonal.
14:55'
Slovenský útočník Studenič se poprvé zapsal do statistik faulem v útočném pásmu. Konkrétně šlo o držení Tima Stützleho.
14:42'
Senátory po bezmála dvouminutách intenzivního tlaku vysvobodila přihrávka rukou. Reklamní přestávka jim teď přijde vhod.
14:02'
Dalekokonsný příklep Bjorkstranda Forsberg vykopl. Krakeni už začali prostřídávat do útočného pásma, avšak gólem neskončila ani Tolvanenova střela z osy.
13:36'
Dumoulin sestřelil Hamonica. Hostující zámek v útočném pásmu směle pokračoval, nicméně dělovka Tolvanena letěla mimo tři tyče.
13:13'
Kelly netečoval pokus Chartiera a puk přes hromadu těl proletěl až před branku, kde byl Daccord na svém místě.
12:45'
Chabotovu jedovku Daccord vyškrábl hranou lapačky a puk prolétl těsně vedle branky. Na druhé straně Forsberg spolehlivě vychytal Dunna, jenž zůstal volný po mele v mezikruží.
12:15'
Eberle ze souboje poslal na zteč Benierse. Ten schovával střelu za obránce, ale Forsberg jej o gólové ambice rychle připravil.
11:42'
Zapojil se i Bernard-Docker, který se na úkor útočníka Highmorea vešel do sestavy v roli sedmého obránce.
11:06'
Jamie Oleksiak vyčkává za brankou Seattlu, zatímco oba týmy posílají na led čerstvé síly.
10:24'
Sanderson si v přechodu vypomohl s Tkachukem. Kapitán Senators prudce nastřelil skoro z poloviny hřiště a získal tím buly u Daccorda, kterému se nechtělo rozehrávat.
10:08'
Larsson vracel puk do pravého křídla. Forsberg ho pak schoval do lapačky, ačkoliv McCannova střela letěla vysoko nad branku.
09:52'
Domácí byli blízko k otevření skóre! Kubalík rozdal puk na stojícího Bathersona a tomu se prudká střela švihem zastavila o břevno Daccordovy branky.
08:36'
Horko bylo i Daccordovi, k jehož pracovišti se po střele od modré čáry sjeli Tarasenko a Brady Tkachuk. Ani jeden z tohoto dua se z dorážek neprosadil.
08:21'
Domácí v plném počtu.
08:19'
Největší šanci si Kraken nechali na konec přesilovky! Eberle vydoloval puk z boje u hrazení a zprava vypracoval gólovku pro Bjorkstranda, který z mezikruží ztroskotal na Forsbergově betonu.
07:55'
Senátoři odvezl puk do klidných vod. V poslední čtvrtině přesilové hry začíná hostující akce od Justina Schultze.
07:32'
Tolvanen z pravého kruhu trefil Brannströma. Forsberg v permanenci nebyl, ale hra i nadále běží v jeho blízkosti.
06:55'
Dunnova střela od modré se zastavila kousek před Forsbergem a ten se musel blýsknout proti pohotové dorážce Gourdea!
06:36'
Oslabení je dlouhodobě velkým srašákem pro fanoušky Ottawy. Kanadský tým je v této disciplíně třetí nejhorší v celé NHL.
06:21'
Seattle si vyzkouší první početní výhodu. Za nedovolené bránění Eberleho putuje na trestnou lavici Jakob Chychrun.
06:20'
Adam Larsson vyřešil problémy ve středním pásmu. Tkachuk se mu neúspěšně snažil pláchnout do samostatného úniku.
05:58'
Beniers vyhrál buly nad Tkachukem ve prospěch Larssona. Zkušený Švéd ihned napřáhl, ale Chychrun tento projektil zvedl do ochranné sítě.
05:40'
Kailer Yamamoto otřel puk o Arťoma Zuba, takže Forsberg se jeho střely zápěstím obávat nemusel.
04:16'
Chartier před tvrdým hitem od Gourdea předal puk na volného Tarasenka. Daccord proti Rusovi vytasil zákrok vyrážečkou.
03:36'
Joseph zleva přestřelil a mantinely odvezly puk až vedle branky Forsberga, kam se pro něj musel vracet obránce Jakob Chychrun.
03:18'
Zdvojený Joseph ztratil puk a pak z dálky sledoval rychlý brejk hostů, na jehož konci Daccord vyrazil střelu Jareda McCanna.
03:01'
Úvod zápasu je dost rozkouskovaný. Teď bylo na vině zakázané uvolnění z nepovedené rozehrávky Kraken.
02:40'
Brady Tkachuk přihrál přes šířku středního pásma na rozjetého Norrise, jenž zprava přichystal Daccordovi pohodlný zákrok lapačkou.
02:32'
Daccord riskantně rozehrál přes napadajícího MacEwena. Hosté zaútočili po levé straně, jenže Oleksiakova neadresná přihrávka doklouzala do rukavice Forsberga.
01:49'
I druhý test švédský gólman Ottawy zvládl. Wennberg do jeho betonu nebezpečně tečoval původní střelu od modré čáry.
01:26'
Už i Anton Forsberg má za sebou zahřívací zákrok. Do lapačky mu zpoza pravého kruhu poslal puk Yanni Gourde.
00:35'
Uzdravený obránce Chabot zleva netrefil bránu poté, co se k němu dostala Daccordem vyražená střela Girouxe.
00:10'
Na zahajovacím vhazování uspěli domácí, kteří nastupují v černých dresech. Seattle je v bílém.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Ottawa Senators: A. Forsberg (Korpisalo) – Chychrun, Sanderson, Zub, Chabot (A), Hamonic, Brännström, Bernard-Docker – Giroux (A), Norris, B. Tkachuk (C) – Batherson, Stützle, M. Joseph – Tarasenko, Chartier, Kubalík – MacEwen, Kelly.
Trenér: D.J. Smith

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle (A), Beniers, McCann – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Studenič, Wennberg, B. Tanev – Yamamoto, Bellemare, Kartye.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Pollock – Blandina – Cormier, Murray.
Seattle Kraken

Hosté jsou podle očekávání součástí velké skupiny týmů, která se bude v Západní konferenci prát o poslední příčky znamenající účast v play-off. Před dneškem nalezneme Seattle na jedenáctém místě, kde na osmou Arizonu ztrácí dva body. V předešlých pěti duelech Kraken porazili jen San Jose, od té doby podlehli Vancouveru, Chicagu a v nájezdech i Torontu. Vedle útočníka Burakovského se na marodku přidal Jaden Schwartz. Zpět do akce naopak může Brandon Tanev.

Nejproduktivnější hráči:
• O. Bjorkstrand – 20 bodů (7+13)
• V. Dunn – 19 bodů (3+16)
• J. McCann – 16 bodů (11+5).
Ottawa Senators

Fanoušci kanadského týmu prožívají trudné období. Ačkoliv se od solidně poskládané soupisky Senators těšili na boj o play-off, tak se momentálně potácí na úplném dnu Východní konference. Ottawa včera prohrála v Columbusu třetí zápas v řadě a navzdory několika zápasům k dobru ztrácí na postupovou osmičku už osm bodů. Kromě potrestaného Pinta chybí zranění útočníci Greig a Kastelic.

Nejproduktivnější hráči:
• T. Stützle – 22 bodů (5+17)
• B. Tkachuk – 17 bodů (11+6)
• C. Giroux – 17 bodů (6+11).
Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu základní části kanadsko-americké NHL. Od jedné hodiny se můžeme těšit na konfrontaci mezi Ottawou a Seattlem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud