NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Boston - 28. března 2024   00:30

Tampa
Tampa
10:06' Chaffee (Paul, Eyssimont) • 26:50' Point (Lilleberg, Perbix) • 59:33' Kučerov (Hedman, Vasilevskij)
Boston

Utkání je u konce a domácí si připisují dva body za výhru. Ve třetí třetině jsme zase sledovali snahu Bostonu vyrovnat, jenže směrem kupředu to dnes nebylo to pravé ořechové. Marně se snažily i ty největší hvězdy týmu, buď šlo zakončení vedle, nebo zakročil výborný Vasilevskij. Větší klid si mohli domácí zařídit ve 47. minutě, kdy se trefil Stamkos, jenže lavička Bostonu si vzala trenérskou výzvu a gól zvrátila odhaleným ofsajdem v zárodku akce soupeře. Nakonec ale Tampa Bay pojišťovací trefu dala, v závěrečné power-play dojel vyhozený puk Nikita Kučerov a zakončením do prázdné branky uzavřel skóre na 3:1. Tampa Bay je po této výhře na čtvrtém místě Atlantické divize s 87 body, Boston i přes prohru Atlantickou divizi vede s 99 body.

Tampa Bay se v dalším utkání představí v neděli od půlnoci doma proti NY Islanders, Boston ve stejný den i čas vyjede na led Washingtonu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Tampa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto. Nahození hostů zastavil za svou brankou Vasilevskij, Hedman poté vyhodil po mantinelu a zcela volný NIKITA KUČEROV si dojel puk a po objetí opuštěné branky zasunul – 3:1. Asistence: Victor Hedman, Andrej Vasilevskij.
59:12'
Před zahájením hry si ještě hosté berou oddechový čas.
59:12'
Po hře vysokou holí se sice bude vhazovat ve středním pásmu, Ullmark ale zůstává na střídačce.
59:04'
Ullmark pospíchá na střídačku, začíná power-play Bostonu.
58:41'
Zakázané uvolnění Bostonu, tohle je pro hosty komplikace ve snaze srovnat skóre.
58:24'
Point vybojoval u červené čáry puk a rozhodl se jej podržet bez nějaké útočné akce.
57:45'
Sražená střela hostů, Tampa Bay poté vyhodila tak šikovně, že z toho nebylo ani zakázané uvolnění.
56:53'
Ullmark má puk ve své lapačce, je přerušená hra, vhazovat se bude po jeho levici.
55:16'
Boston začíná přidávat na tempu, za malou chvíli se dá také očekávat hra bez gólmana.
54:20'
Pastrňák předváděl aktivní forčekink, k puku a následnému zakončení se ovšem neprobil.
53:57'
Další závar před brankou Bostonu, tohle domácím v tuto chvíli stačí. Hlavně nechtějí pustil soupeře do nějakého tlaku.
53:07'
Málem to bylo o dvě branky, když nejprve zakončoval Perbix, jehož ránu Ullmark vyrazil a ten poté zasahoval betonem proti Pointové dorážce. Útočník Tampy pak měl ještě jeden pokus z ostrého úhlu, ten ale na brankové čáře srazili Lindholm a Peeke.
52:43'
Lindholmova střela od modré čáry skončila u Vasilevského, ten měl na pokus výborný výhled.
51:27'
Už to vypadalo na brejk domácích dva na jednoho, Glendening ovšem poslal Mottemu přihrávku na dlouhou hůl. Vše skončilo v rohu.
50:39'
Ullmark vyjel ze své branky proti volnému puku a musel svést souboj s jedním z útočníků Tampy. Vyhrál jej povedenou otočkou, po které rozehrál na spoluhráče.
50:10'
Hostující Geekie střílel kousek od modré čáry, jeho pokus byl zablokován.
49:34'
Eyssimont nabil Perbixovi na modrou čáru, jeho střela však postrádala přesnost.
48:14'
Na opačné straně zakončoval od modré čáry Černák, puk se zastavil v chumlu před Ullmarkem a nikdo z domácích pak nedokázal dorazit.
47:47'
Z podobné pozice nyní zakončoval McAvoy, Vasilevskij se stihl přemístit a nepříjemnou střelu vyrazit.
47:17'
Rychlý přechod hostů do útočného pásma, z levého kruhu se chytal zakončit Pastrňák, puk mu ale poskočil a on tak neměl ideální pozici na střelu.
46:01'
Akce pokračovala, po kombinaci se ke sraženému puku dostal Stamkos a ranou z první překonal Ullmarka. Hostující lavička ale sáhla k trenérské výzvě, nechala zkontrolovat přechod Tampy do útočného pásma a uspěla s tím, že se jednalo o ofsajd! Gól tak nebyl uznán a je to stále 2:1.
45:55'
Po chybě hostů v rozehrávce střílel Hagel, tečovaný puk skončil vedle branky.
45:16'
Boston zase trpí na finální fázi, nyní se to projevuje v nepřesných přihrávkách v útočném pásmu.
44:31'
Od modré čáry nahazoval Wotherspoon, plachtící puk skončil ve Vasilevského lapačce.
43:57'
Boston střídá v nepřerušené hře, takže hosté jen posunuli puk ze svého pásma.
42:50'
Na opačné straně se k zakončení dostali Pastrňák s McAvoyem, Vasilevskij je ale zklamal, i on si připsal povedený zákrok.
41:33'
Přihrávku zpoza branky dostal volný Chaffee, jeho zakončení zblízka ale pokryl dobře postavený Ullmark.
40:20'
Domácí přečkali zbytek oslabení a jsou již zase v plném počtu.

Trestné minuty: 9:7
Čtyřicet minut hry je za námi a blíže výhře jsou domácí hokejisté. Ti se vrátili do vedení ve 27. minutě, kdy Brayden Point bleskově objel Ullmarkovu branku a zasunul za jeho tyčku. Boston se pak pustil do snahy o srovnání skóre, jenže dlouho trpěl na nepovedenou koncovku. Srovnat nedokázalo ani české duo Pastrňák – Zacha a tak po dvou třetinách platí těsný výsledek 2:1 pro Tampu Bay.
40:00'
39:51'
Marchandovo nahození od modré čáry šlo těsně vedle, puk skončil na zadním mantinelu.
39:40'
Domácí vyhazují.
39:08'
Pastrňák ze své pozice v kruhu poslal prudkou přihrávku na brankoviště, Coyle ale nedokázal pas sklepnout na branku.
38:20'
Z toho všeho byl úprk Davida Pastrňáka, kterého fauloval Anthony Duclair. Ten si odsedí dvě minuty za podrážení.
38:13'
Hedman mohl sám zakončovat, rozhodl se ale ještě hledat Pointa a to už obrana Bostonu vystihla a vyrazila do protiútoku.
37:15'
Po přerušení hry se strhla další strkanice lehce podrážděných hráčů, sudí s nimi ale mají svatou trpělivost a ani tentokrát nevylučovali.
37:15'
Nyní už zase domácí. Přihrávku z levé strany na střed dostal Hagel, zakončení z první skryl mezi svými chrániči připravený Ullmark.
36:53'
Od modré čáry vystřelil Wotherspoon, šlo to sice vedle, ale po odrazu od zadního mantinelu gólman Vasilevskij puk raději přikryl lapačkou.
35:50'
Nevyšla ani příhra Pastrňáka na Zachu, hosté ale přidávají na tempu a snaží se o srovnání ještě před přestávkou.
35:36'
Přes obranu Tampy se prodral Pastrňák, už si šteloval puk na zakončení, když mu jej na poslední chvíli vypíchl vracející se Hedman!
34:38'
Boston skončil s pukem jen za brankou, Eyssimont už jej vybojoval a založil protiakci domácích.
33:40'
Tampa se v posledních chvílích soustředí na dobrou obranu, útočnou hru přenechává soupeři.
32:31'
Krátký závar hostů před Vasilevským, ten si připsal několik zákroků a u toho posledního mu navíc vypomohl pozorný Dumba.
31:37'
Vzápětí si připsal jistý zákrok lapačkou proti Eyssimontově střele z levého křídla a přerušil tak hru.
31:09'
Ullmark kontroloval nahození vzduchem před svou branku, puk proskákal těsně vedle jeho pravé tyčky.
30:41'
Boston se snaží odmazat jednobrankovou ztrátu, jenže s přesností zakončení je to zatím u hostů trochu horší.
29:29'
Je po přesilovce, Tampa Bay je opět v plném počtu.
29:23'
Od modré čáry vystřelil Lindholm, Vasilevskij toho mnoho neviděl, přesto zvládl i tento puk vytěsnit ze svého brankoviště.
28:38'
Přihrávku před branku dostal Zacha, Vasilevskij se ale stihl přemístit a zakročit u své pravé tyčky!
28:11'
První pokus hostů o přesilovkovou kombinaci nevyšel, Tampa vyhodila ven ze svého pásma.
27:29'
Vzápětí ale následuje přesilovka pro Boston, dvě minuty za podrážení totiž obdržel Steven Stamkos.
26:50'
Domácí se vrací do vedení. Po střele od modré čáry, která šla mimo se k puku dostal BRAYDEN POINT, ten bleskově objel branku a zasunul za Ullmarkovu tyčku, čímž napravil akci, která mu pár okamžiků předtím nevyšla dle představ a nepomohl mu ani pokus o stahovačku – 2:1. Asistence: Emil Lilleberg, Nick Perbix.
25:41'
Z pravé strany vystřelil domácí Cirelli, Ullmark si lehce povyjel a prudkou ránu vyrazil.
25:22'
Je to teď hlavně bitva o střední pásmo, ani jeden tým nechce udělat chybu, která by vedla k ohrožení branky.
24:17'
Brazeau trefil u levého mantinelu domácího Glendeninga, tohle byl povedený a hlavně čistý hit.
23:44'
Boston se neudržel v útočném pásmu, Tampa Bay se hravě ubránila a už sama buduje protiútok.
22:40'
Motte se nedostal přes McAvoye, hra pro tuto chvíli skončila v rohu kluziště.
22:02'
Dlouhý pas na Cirelliho, ten puk nezpracoval, tečí však alespoň zabránil zakázanému uvolnění.
21:13'
Vypadá to, že se můžeme těšit na nervózní pokračování zápasu, po Lillebergově nahození se nám totiž před Ullmarkem odehrála další rozmíška. Sudí ji bleskově rozehnali.
20:43'
V úvodu druhé části se do útoku dostala Tampa a vše vyvrcholilo střelou Darrena Raddyshe, kterou Ullmark neudržel a musel si dávat pozor na dorážejícího Duclaira.

Trestné minuty: 5:7
Je za námi první třetina, která přinesla zajímavý hokej. V úvodu měli více ze hry domácí hráči a za svou snahu byli odměněni v úvodu 11. minuty, kdy po rychlém přechod do útočného pásma přihrál Paul na Mitchella Chaffeeho a ten se trefil do horního růžku Ullmarkovy branky. Inkasovaný gól Boston probral, ten se začal více tlačit do útoku a po několika nevyužitých možnostech se dočkal i srovnání, o které se po Zachově přiklepnutí postaral v 18. minutě Danton Heinen. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.
20:00'
19:31'
Další pošťuchovaná, nyní v pásmu Tampy Bay, tentokrát to sudí nechali být a nevylučovali.
18:41'
Boston se dostal do přečíslení dva na jednoho, které se vzápětí změnilo ve tři na dva, hosté to ale překombinovali a Marchand už vymýšlel přihrávku navíc.
17:33'
Před brankou Bostonu se nám strhla šarvátka, která měla startovací okamžik v hitu u mantinelu. Do sebe se pustili domácí Tanner Jeannot a hostující Trent Frederic. Lépe si vedl domácí útočník, nyní už ale oba pykají s pětiminutovými tresty za bitku.
17:11'
Boston právě vstřelil branku!
No a je srovnáno! Hosté se dostali do dalšího útoku, Zpoza branky se puk dostal k Zachovi, ten bleskově přiťukl na chvíli nepokrytého DANTONA HEINENA, který pohotovým zakončením prostřelil Vasilevského – 1:1. Asistence: Pavel Zacha.
16:37'
Boston se začíná probouzet, poslední okamžiky jsou právě o tlaku hostujícího celku.
15:50'
Vasilevskij teď zachránil svému celku těsné vedení roztažením se na brankovišti a zastavením zakončení z bezprostřední blízkosti.
15:16'
Za Vasilevským to teď hlasitě cinkalo, jeho brankovou konstrukci totiž tvrdou ranou trefil McAvoy.
14:36'
Boston přečkal první oslabení, van Riemsdyk se vrátil na ledovou plochu.
13:58'
Hostům se podařilo přerušit kombinaci Tampy a následovalo vyhození přes všechny čáry.
13:03'
Hedman dostal od hostů až překvapivě mnoho prostoru na zakončení a Ullmark musel pohotově vyrážet.
12:36'
Navíc je tu vyloučení na straně hostů, dvě minuty za držení si vykoledoval James van Riemsdyk.
12:23'
Boston se stále nemůže dostat do tempa, akce převážně končí ještě před modrou čárou.
11:09'
Duclair hledal zpětnou přihrávkou Kučerova, do pasu se ale postavil Pastrňák a kombinaci přerušil.
10:32'
Dumba si ve středním pásmu počkal na Marchanda a trefil jej tvrdým hitem. Vše bylo čisté.
10:06'
Nápor domácích nese ovoce, je tu první branka! Boston sice na malou chvíli dostal hru do středního pásma, jenže modří se bleskově vrátili, Paul bekhendovou žabičkou našel MITCHELLA CHAFFEEHO a ten povedeným klepnutím do puku trefil horní růžek Ullmarkovy branky – 1:0. Asistence: Nick Paul, Michael Eyssimont.
09:51'
Středem se do útoku prosmýkl Eyssimont, před brankou však narazil na Wotherspoona a jeho zakončení tak nebylo potřebně důrazné.
08:49'
Domácí pokračují v mírném tlaku, na Ullmarka to opět zkoušel Kučerov, opět ale bez úspěchu.
07:49'
Další výpad Tampy potáhl Jeannot, ani jemu ovšem nebylo dopřáno vystřelit přes dobře fungující obranu hostů.
06:05'
Do hry se nám přidává i tvrdost, mohli jsme vidět několik hitů z obou stran.
05:23'
Pozapomenutý Kučerov číhal na přihrávku u modré čáry, puk také dostal, poté jej ale obral Pastrňák!
04:35'
Individuálně se do útoku dostával domácí Point, jeho kličkovanou ukončila obrana Bostonu těsně před zakončením z mezikruží.
03:56'
Zatím sledujeme celkem aktivní hokej, oba celky se snaží o útočný styl, takže gólmani se musí udržovat v pozoru.
02:53'
Před brankou se puk odrazil k Paulovi, Carlo vypomohl Ullmarkovi a ani z této možnosti nezahřmělo.
02:17'
Po přechodu modré čáry a přihrávce do druhé vlny střílel golfákem Stamkos a tentokrát už musel Ullmark zasahovat. Puk vykopl betonem.
01:40'
Přes obránce zakončoval Kučerov, jeho střela zápěstím šla vedle Ullmarkovy branky.
01:00'
Výpad Tampy skončil prakticky hned v úvodu, při přechodu modré čáry se pískal ofsajd.
00:41'
Hosté se hned usadili v útočném pásmu, a dokonce tu byla už i první střela. Tu na branku vyslal Jake DeBrusk.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, Dumba, Perbix, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Duclair – Hagel, Cirelli, Stamkos (C) – Chaffee, Paul, Eyssimont – Motte, Glendening, Jeannot.
Trenér: Jon Cooper

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Peeke, H. Lindholm, Carlo, P. Wotherspoon – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – Brazeau, J. Boqvist, Beecher.
Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Nicholson, Luxmore – Gawryletz, Kovachik.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Amalie Areně začne v 0:30, takže si nastavte budíky, nebo vůbec nechoďte spát a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Erik Černák (TBL) 11 (1+10)
David Pastrňák (BOS) 101 (45+56)
Pavel Zacha (BOS) 49 (18+31)
Jakub Lauko (BOS) 8 (2+6)
Boston Bruins

Hosté jsou lídrem Atlantické divize, když vybojovali už 99 bodů a mají tak dvoubodový náskok na druhou Floridu. Boston dal včera v noci zapomenout na předcházející porážku ve Philadelphii a právě na ledě Floridy vyhrál po otočce v poslední třetině 4:3. O góly se podělili McAvoy, Pastrňák, Frederic a Zacha a právě oba čeští útočníci se za svůj velký podíl na obratu dostali mezi tři hvězdy zápasu.

Lídři kanadského bodování

David Pastrňák 101 (45+56)
Brad Marchand 63 (27+36)
Charlie Coyle 55 (23+32)
Tampa Bay Lightning

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrtém místě Atlantické divize se ziskem 85 bodů, což znamená šestibodový náskok na pátý Detroit a naopak čtyřbodovou ztrátu na třetí Toronto. Naposledy se mužstvo představilo na ledě Anaheimu, kde zápas došel do prodloužení a po gólech Duclaira, Glendeninga a Cirelliho Tampa vyhrála 3:2.

Nikita Kučerov 123 (41+82)
Brayden Point 80 (41+39)
Victor Hedman 69 (12+57)
Dobrý pozdní večer u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Tampa Bay Lightning a Boston Bruins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.