To je prozatím z haly Globen vše, dnes vám ještě přineseme utkání Švédsko – Kanada.
Česko si připisuje do tabulky dva body a celkově jich má na kontě už pět. Je však stále za postupovými pozicemi, na čtvrté Nory ztrácí jeden bod.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni obránce ZBYNĚK MICHÁLEK (ČR) a brankář SIMON NIELSEN (DÁNSKO).
Český tým se na vítězství pořádně natrápil. Nakonec je rád alespoň za dva body. Hadamczikovi svěřenci ale nemají zdaleka vyhráno a čtvrtfinále je ještě hodně vzdáleno. Přitom to ve třetí třetině vypadalo, že si Česko odnese všechny tři body. Na Michálkovu trefu však dokázal odpovědět Poulsen a poslal utkání do prodloužení a posléze i do samostatných nájezdů. Ty rozhodl Zbyněk Irgl a nedopustil další senzaci šampionátů.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
Nájezdová zápletka byla velmi dramatická. Nakonec ji musel utnout až ZBYNĚK IRGL (1+1), který dvakrát za sebou proměnil svůj nájezd. Rozhodující gól si připsal po střele mezi betony brankáře Simona Nielsena.
Julian Jakobsen neuspěl a je tak rozhodnuto.
Zbyněk Irgl se znovu postavil k nájezdu a tentokrát nic nevymýšlel a prostřelil Nielsena mezi betony.
Morten Madsen to udělal podobně jako na druhé straně Irgl a byl úspěšný.
Zbyněk Irgl dostal šanci jet nájezd a využil ji do puntíku. Naznačil blafák a pak zastrčil puk mezi betony.
Mikkel Boedker si vylámal zuby na pravém betonu Ondřeje Pavelce.
Situace se obrací. Tentokrát jedou jako první Češi a Jiří Hudler se tentokrát střelou mezi betony neprosazuje.
Jiří Hudler to zvládl a předvedl skvělý forhendový blafák a puk zastrčil kolem betonu brankáře do brány.
Morten Green vyzkoušel bekhendový blafák, ale Pavelec drží české naděje a chytá puk do lapačky.
Radim Vrbata zkoušel také blafák, ale ani on nebyl úspěšný.
Kim Staal zkoušel překvapit brankáře Pavelce střelou mezi betony ale neuspěl.
Na české straně Jan Kovář, ale blafák mu nevyšel a trefil pouze beton brankáře.
Mikkel Boedker byl první, kdo načal nájezdy a nemýlil se. Trefil se nad vyrážečku k levé tyči.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani v prodloužení jsme se rozhodnutí nedočkali, i když měl český tým k dispozici přesilovou hru. Žádná ze střel se však neujala.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:16
Dánové se znovu osvobozují a vypadá to, že o osudu utkání rozhodnou až samostatné nájezdy.
64:00
Zbyněk Michálek měl teď trochu prostoru u modré čáry a vypálil velmi dobře a nebezpečně. Jeho prudký projektil však mířil pouze vedle brány.
63:22
Voráčkova střela z pravého kruhu byla zblokována a Danové se osvobozují. Češi musí začínat od vlastní brány.
62:54
Ladislav Šmíd pálil od modré po přiťuknutí Zbyňka Michálka. Jeho střelu však dokázal Nielsen vyrazit. Vhazovat se bude v obranném pásmu Dánska.
62:37
Dánsko si vybralo oddechový čas.
62:37
Česko bude mít k dispozici přesilovou hru. Vyloučen je Jesper B. Jensen (DAN), který dostává dvě minuty za podražení.
62:29
Dánové se naopak se střelbou vůbec nepárají a pálí i z naprosto nemožných pozic.
61:54
Dánský tým musel chvíli strpět český výběr v jeho obranném pásmu, ale nepustil ho k žádné střele.
61:16
Česko se zatím k výrazné střele nedostalo. Na kluzišti je však více prostoru, což by svěřencům Aloise Hadamczika mohlo vyhovovat.
60:19
Oliver Lauridsen hned na úvod nebezpečně ohrožoval Pavelcovu branku, Dánové se začátku prodloužení rozhodně nebojí.
60:01
Ani třetí třetina nenabídla rozuzlení dnešního utkání. Česko se dočkalo vytouženého vedení po brance Zbyňka Michálka ze 46. minuty. Dáni však dokázali na branku překvapivě reagovat a v 56. minutě šokoval vyrovnáním Poulsen. Pro český tým je to výrazná komplikace vzhledem k postupu do čtvrtfinále, a to ještě není jisté, zda vyhraje.
60:00
59:43
Petr Hubáček se snažil vystřelit z levého kruhu, ale jeho střela byla zblokována. Do branky se poté důrazně tlačil Zbyněk Irgl, ale puk za brankáře Simona Nielsena nedotlačil.
59:06
Češi se snažili usadit se v dánském obranném pásmu, ale prohráli urputný souboj o puk a Dáni se osvobodili.
58:18
Český tým šel dopředu. Na pravý kruh dostal přihrávku Irgl, ale takovou spíše polostřelou nikoho před brankou nenašel.
58:01
Dáni hodně zlobí. Ondřej Pavelec vyrazil střelu z velké dálky a k dorážce se v mezikruží dostal Madsen, proti jeho zakončení se český gólman v bráně položil a vychytal ho.
55:55
Dánsko právě vstřelilo branku!

Dánové vyrovnávají! Kim Staal vyjel zpoza brány a nahrál u druhé tyče úplně volnému MORTENU POULSENOVI (1+0). Ten byl nedůrazně hlídán a zakončoval v podstatě do prázdné brány. Brankáře Ondřej Pavelec už se nestihl přesunout. Asistence: Kim Staal.
55:20
Jiří Hudler chtěl usměrnit před dánskou brankou vysoko letící puk, což se mu také povedlo, ale byla mu pískána vysoká hůl.
55:06
Hudler dostal zpětnou přihrávku na levý kruh, odkud se chystal ohrozit brankáře Nielsena, puk byl však sražen do ochranné sítě.
54:28
Na ledě se toho nyní příliš moc neděje. Český tým už si dává pozor také na zadní vrátka a netouží udělat nějakou zbytečnou chybu, která by ho stála výsledek.
53:40
Martin Hanzal předvedl před bránou velký důraz, z kterého těžil Petr Tenkrát, jenž dostal puk sice za záda brankáře Simona Nielsena, ale ještě předtím bylo pískáno. Gól tedy nemohl platit.
52:31
Mikkel Boedker měl nyní obrovskou šanci na vyrovnání. Dánové nahazovali puk na bránu od modré čáry. Pavelec puk neudržel ve své moci. Puku se zmocnil před bránou ochomýtající se Mikkel Boedker a měl před sebou takřka prázdnou bránu, trefil však pouze tyč!
51:28
Tomáš Fleischmann měl na levém kruhu prostor ke střele. Nakonec však český útočník nestřílel, udělal ještě otočku a pak hledal přihrávkou někoho před bránou. Tam se však nikdo v červeném k puku nedostal.
50:28
Jan Kovář střílel z velké dálky, Simon Nielsen neměl s jeho pokusem žádné výraznější problémy.
49:51
Mikkel Boedker hledal na druhé straně útočného pásma Jespera B. Jensena, ten však jeho prudkou přihrávku nedokázal zpracovat a dostat se do zakončení.
49:08
Jan Hejda se dostal ke střele a možná jeho pokus olízl i brankovou konstrukci, od které pak puk zamířil mimo kluziště.
48:09
Hraje se v plném počtu. Český tým stále v menším tlaku. Dány gól evidentně trochu nalomil, nicméně rozhodně nezlomil.
47:37
Kovář nahrával Zbyňku Michálkovi, který pálil kousek od modré čáry. Jeho ostrá střela šla však mimo bránu.
47:09
V oslabení ujel Julian Jakobsen a pálil z pravého kruhu, trefil však pouze clonícího hráče. Pavelec tak zasahovat nemusel.
46:05
Vyloučen Oliver Lauridsen (DAN) na dvě minuty za sekání. Přesilovka pro český tým.
45:53
Česko právě vstřelilo branku!

Konečně! ZBYNĚK MICHÁLEK (1+1) pálil z pravého kruhu a trefil se přímo ke vzdálenější tyči pod vyrážečku brankáře Simona Nielsena. Důležitý gól. Asistence: Petr Hubáček, Ladislav Šmíd.
45:15
Kovář si za brankou pohrál s obráncem a před bránou hledal spoluhráče, bohužel se ale ke kotouči nikdo v českých barvách nedostal.
44:27
Další nebezpečný nájezd Dánů. Nichlas Hardt si to namířil přímo k české brance a pak v pádu zakončoval na bránu. Jelikož byl ale v obtížné pozici, Pavelce nemohl ohrozit.
44:14
Dáni zahrozili již v přesilové hře. V mezikruží se objevil dánský kapitán Morten Green, ale zakončoval pouze nad bránu.
43:35
Michálkova střela od modré čáry, na kterou měl však brankář Nielsen dobrý výhled a v pohodě ji vyrazil.
43:15
Na brankáře Simona Nielsena teď letělo pouze lehké nahození Čáslavy, ale dánský gólman raději přerušil hru.
42:32
Síly na ledě se vyrovnají. Jiří Novotný (CZE) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Bude se hrát čtyři na čtyři.
42:20
V oslabení ujel Green a z levého kruhu vyzkoušel pozornost Ondřeje Pavelce, který však puk dokázal vyrazit.
41:32
Ladislav Šmíd nedokázal udržet útočné pásmo. Puk mu totiž na modré čáře přeskočil hokejku a odklouzal do střední pásma. Přesilovka Česka zatím není vůbec dobrá.
40:39
Sledujeme dost možná stěžejní okamžik celého zápasu, českému týmu se zatím nedaří brankáře Nielsena příliš ohrožovat.
40:10
Český tým bude pokračovat na začátku třetí třetiny v přesilové hře, která bude trvat něco přes tři minuty.
40:01
Druhá část skončila stejně jako ta první bezgólovým stavem. Dánové stále urputně odolávají a Česko má problém dostat se do nějaké kloudnější šance. V té největší vychytal Jiřího Tlustého brankář Simon Nielsen. Druhá třetina začne cca v 17:54.
40:00
39:48
Před koncem druhé třetiny pálil ještě z pravého kruhu Jakub Voráček a po něm také Zbyněk Michálek od modré. Oba borci ale nebyli úspěšní.
39:39
Dánové jdou do tří. Vyloučen je Stefan Lassen (DAN) na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.
39:25
Další střela od modré, která však byla daleko nadějnější. Před bránou clonili hned dva naši hráči a puk tečoval Hudler, Nielsen chytá.
38:47
Zbyněk Michálek střílel od modré, ale jeho střela se zastavila od dánského hráče někde v mezikruží. Čeští hráči už pak nestihli dorážet.
38:04
Teď by to chtělo udeřit. Vyloučen je Philip Larsen (DAN) na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro český tým.
37:41
Dánové zamkli český tým v obranném pásmu. Vytěžili z toho však pouze nahození, které ani k Pavelcovi nakonec neprošlo.
37:04
Morten Madsen kroužil s pukem ve středním pásmu, a když zjistil, že ho nikdo nenapadá, tak se vydal do útočného pásma. Nahodil puk na Pavelce a ten posléze přerušil hru, rozehrávka by byla riskantní.
36:34
Hubáček s Novotným rozjeli akci, ale nakonec se ani nadvakrát nedostali k zakončení.
35:37
Blíží se nám konec druhé třetiny a na kostce stále svítí stav 0:0. Dánové jsou stále favoritovi vyrovnaným soupeřem a cítí kořist v podobě nějakého překvapivého bodu.
34:49
Green je dnes střelecky velmi při chuti. Teď proti jeho střele musel zasahovat Pavelec pravým betonem a pak měl štěstí, že byl Starkov natlačen do brankoviště a nadějná dánská akce tak byla rozhodčími přerušena.
34:24
Menší rozmíška před dánskou brankou. Aktivně se do ní zapojili Kutlák a Koukal. Oliver Lauridsen byl situací pořádně vyveden z míry a z úst mu bylo možno odečíst nějaké to sprosté slovíčko.
33:18
Pokud čeští hráči u mantinelu na chvíli zaváhají hned jsou u nich Dánové a důrazně na ně doráží. Teď se dokázal vysmýknout Vrbata, vyjel si zpoza brány, ale brankáře Nielsena svojí střelou nepřekonal. Nielsen puk vyrazil.
32:46
Hanzal střílel z levého kruhu, ale tahle střela Simona Nielsena nemohla ohrozit. Dánský gólman si na ní smlsl a ukryl puk do své lapačky.
32:06
Jakub Voráček disponoval pukem na pravém kruhu v útočném pásmu, rozhlédl se a viděl najíždějícího Jiřího Hudlera, který však pálil v dobré šanci pouze mimo bránu. Před bránou pak chtěl ještě puk do sítě dotlačit Tlustý, ale byl důrazně odstaven dánskou obranou.
31:37
Stále sledujeme urputnou bitvu, na tom se vůbec nic nemění. Branky dnes ne a ne přijít.
30:58
Irgl hledal v mezikruží někoho ze spoluhráčů, bohužel ale doslova namazal Patriku Björksrandovi. Do rychlého protiútoku se ale seveřané nedostali.
30:02
Český tým v plném počtu. Přesilovku zvládl velmi dobře, Dáni však budou s postupem času určitě čím dál více zlobit. Každopádně pokud je možné, že Francie porazí Rusko, tak je možné opravdu vše. Tady si ale senzaci nepřejeme.
29:31
Češi dokázali dostat Dány do rohu, kde je následně zmáčkli a připravili o puk. Vyplynulo z toho vyhození až za Nielsenovu bránu.
28:24
Z ochozů haly Globen se ozývá smělé Hoši bojovat! Nic jiného teď českým hráčům nezbývá. V oslabení si ale prozatím vedou velmi dobře.
27:51
Jakub Nakládal (CZE) vyloučen na dvě minuty za sekání. Na přesilovky srovnáno 2:2:
27:36
Opět Voráček. Ten tentokrát vyslal před bránu střelu z pravého kruhu na najíždějícího Hudlera, který puk tečoval do brány. Trefil ale brankáře Simona Nielsena.
27:19
Tak konečně nějaká šance pro český tým, který však narazil na skvělého Simona Nielsena. Jakub Voráček se uvolnil a z levého kruhu hledal u vzdálenější tyče Jiřího Tlustého. Ten svoje zakončení napálil pouze do lapačky Simona Nielsena, který se stačil přemístit a předvedl fantastický zákrok.
26:46
Tomáš Fleischmann se dostal k puku na pravém kruhu, ale přes dva hráče se posléze nedokázal uvolnit a vypálit. Česko by potřebovalo impuls.
25:49
Mikkel Boedker dostával dobrou přihrávku na mezikruží a mohla z toho být dobrá šance, jenže dánský útočník promáchl a puk se odšoural do středního pásma.
25:17
Philip Larsen nahazoval od levého mantinelu na bránu, kde však nebyl nikdo, kdo by puk tečoval.
25:00
Bohužel se stále hraje urputný nezáživný hokej. Dáni jsou velmi zarputilí a dnes to s nimi bude velmi těžké.
24:37
Střelu od modré čáry se snažil před bránou tečovat Hanzal a jeho záměr se mu i povedl, brankář Nielsen byl ale na místě.
23:46
Simon Nielsen teď raději podržel puk před dotírajícím Irglem. Stále si nemůžeme vypracovat převahu a ani v hledišti to nevypadá zdaleka na vítězství, slyšet jsou totiž pouze Dáni a jen slabounké Češi.
22:52
Česku se v útočném pásmu velmi špatně dýchá. Dánové k českým hráčům rychle přistupují, a ti tak nemají v podstatě žádný prostor na kombinace. Měl by to vzít někdo na sebe, kdo to bude?
22:10
Šmídova střela od modré čáry skončila na prvním blokujícím Dánovi. Simon Nielsen zatím neměl v druhé třetině žádnou práci.
21:20
Fredrik Storm zatáhl puk do útočného pásma až za Pavelcovu branku a snažil přihrávkou zpoza brány najít někoho ze spoluhráčů, čeští obránci však u něj byli natěsno.
20:40
Český tým už je v plném počtu a může se opět zabývat útokem, oproti první třetině by to však chtělo výrazně přidat, o tom žádná.
20:20
Philip Larsen pálil bez přípravy od modré, ale střela mu příliš nesedla a skončila daleko od brány.
20:09
Dánové ještě budou dohrávat krátkou přesilovou hru, kterou si přenesli ze závěru první části.
20:01
První třetina byla na střely velmi chudá. Dohromady jsme zaznamenali pouze jedenáct pokusů. O něco lepé na tom byl český tým, který vypálil na bránu sedmkrát, Dáni pak čtyřikrát.
První třetina nebyla od českého týmu rozhodně nikterak skvělá. Národní tým nedokázal přetavit dvě početní výhody. Největší šanci měl Zbyněk Irgl, který však v úvodu utkání nedokázal přetavit svůj nájezd v gól, když trefil tyč. I Dánové ale byli nebezpeční. Zvláště jejich střela v závěru třetiny vypadala dobře a nakonec skončila na boční síti. Druhá třetina začne zhruba v 17:54.
20:00
19:02
Morten Green pálil ze své stanoviště kousek od modré čáry. Před Pavelcem stínoval Starkov, ale Pavelec i za přispění obrany dokázal situaci vyřešit.
18:30
Český tým byl v úzkých. Dáni dobře pálili z pravého kruhu a střela skončila na boční síti branky. Soupeř si však zahraje přesilovou hru. Vyloučen na dvě minuty za hákování je Ladislav Šmíd (CZE).
18:18
Zbyněk Irgl si hledal místo ke střele. Z mezikruží dokázal vypálit, ale jeho střela byla zblokována.
17:23
Stále čekáme na nějakou vyloženou šanci. Od Irglova nájezdu si český tým prakticky ještě podobnou tutovku nevypracoval. Teď však přišla. Vrbata dobře zapracoval v útočném pásmu a Kutlák následně pálil modré, jeho střela se otřela o tyč.
16:59
Morten Green chtěl napravit svoje nedávné vyloučení, a tak se rozhodl přispět svou troškou do mlýna při dánském útoku. Pálil z pravého kruhu švihem k bližší tyči. Lapačka Pavelce se ale dobře vymrštila a český gólman našel puk právě v ní.
16:38
První třetina zatím může trochu připomínat průběh stejné části ze zápasu proti Švýcarsku s tím rozdílem, že se hraje bez branek.
15:48
Český tým musí zůstat hlavně trpělivý. Bylo jasné, že Dáni se nenechají převálcovat hned na začátku utkání, škoda Irglovy šance, mohlo to být daleko veselejší.
15:04
Dánové dávali do ohně před českou bránu a tečovat se zde pokoušel Kiril Starkov. Nakonec se však k puku nedostal a ten se odrazil od chumlu před bránou mimo.
14:05
Česko má poziční převahu, to je ale tak vše, co zatím dvě přesilovky národnímu výběru přinesly. Při hře pět na pět není převaha tolik razantní.
13:18
Už to vypadalo, že bychom se po vhazování mohli dostat do zakončení. Nakonec z toho byl ale planý poplach. Dáni se zatím brání poměrně bez problému. Když už není český tým nebezpečný ani v přesilovkách, půjde mu to v zápase velmi těžko.
12:37
Jakub Nakládal je v utkání střelecky aktivní, teď mu byla nabídnuta na modrou čáru dobrá přihrávka na střelu a Nakládal se nerozpakoval a pálil. Simon Nielsen ale mohl zůstat v klidu, puk prolétl těsně kolem jeho vzdálenější tyče.
12:04
Ani začátek druhé přesilovky nám příliš nevychází a Dáni už stihli dvakrát vyhodit ze své obranné třetiny.
11:37
Druhá přesilovka pro Česko. Na dvě minuty za sekání je vyloučen dánský kapitán Morten Green (DAN).
11:25
Morten Madsen zajel s pukem do útočného pásma a už se chystal vypálit. Zastavila ho však píšťalka rozhodčího, Pískal se totiž ofsajd, jeden z jeho spoluhráčů přejel modrou čáru dříve.
10:35
Další nepřesná kombinace českého týmu. Jakoby trochu chyběl nápad, ale také chuť, ale třeba je to jen mylný dojem. Uvidíme v dalším vývoji.
10:13
Nové formace si mezi sebou zatím příliš nerozumí, teď se to ukázalo na souhře čtvrté formace. Po nepřesné přihrávce tu máme zakázané uvolnění.
09:26
Dáni ubránili přesilovku, a to je jistě velmi podpořilo a teď točí zásluhou Patrika Björkstranda český tým v obranném pásmu.
08:34
Dáni v plném počtu a nepovedenou českou přesilovku zakončil symbolicky střelou Jesper B. Jensen. Mušku měl však řádně vychýlenou a Pavelec puk pouze kontroloval.
08:08
Jakub Voráček zaujal místo na modré čáře, odkud pak pálil na teč. Nikdo z jeho spoluhráčů ale směr střely nezměnil a Dáni se vzápětí osvobodili.
07:24
Další pokus už Simon Nielsen likvidovat nemusel, střela šla totiž poměrně hodně vedle.
06:49
Obránci mají jistě od trenéra nařízeno hodně střílet. Jakub Nakládal se toho nyní držel a ihned po vhazování vypálil od modré čáry, otestoval však pouze betony brankáře Nielsena.
06:32
Hertl ukázal, že má velmi šikovné ruce a za dánskou brankou si vynutil faul. Na dvě minuty za držení je vyloučen Julian Jakobsen (DAN). První přesilovka v tomto utkání a naděje Česka na vedení.
05:39
Na ledě první česká formace. A z levé strany ostře pálil Martin Hanzal, bránu však netrefil a puk pouze zaduněl o mantinelu. Střelba bude dnes klíčová, vše musí jít do brány.
05:07
Svěřenci Aloise Hadamczika začínají postupně získávat převahu, musí si však dávat pozor na rychlé protiútoky Dánů. Ti jsou zatím velmi odhodlaní.
04:07
Novotný vyhrál vhazování v útočném pásmu a ihned se vydal za pukem. Zpětnou přihrávkou pak hledal před bránou spoluhráče Vrbatu, který však z těsně blízkosti Simona Nielsena nepřekonal.
03:45
Radim Vrbata se zatím na turnaji také trápí. Teď si najel do útočného pásma a z levé strany od mantinelu vyzkoušel pozornost brankáře. Ten si s lehkou střelou poradil.
03:21
Dánové český tým zatlačili. Julian Jakobsen se uvolnil zpoza brány, vyjel si na pravý kruh a pak vyzkoušel střelou švihem Pavelce, ten našel puk ve své výstroji.
02:33
Zatím je to takové rozpačité, kdo čekal, že by si český tým vypracoval hned od začátku tlak, ten je na omylu. Nebezpečně se teď proháněli v našem obranném pásmu Dánové.
02:20
Česko pokračuje v aktivitě, tentokrát si zaměstnání dánské obrany vzala na starost první formace, v nichž hraje i náš nejlepší střelec na turnaji Jiří Hudler.
01:51
Národnímu týmu by rozhodně prospělo, kdyby se dostal rychle do vedení. Bezpochyby by ho to uklidnilo, o pohodě totiž nemůže být zatím na turnaji z hlediska českého týmu řeč.
01:51
Zbyněk Irgl uzmul jednomu z dánských obránců na modré čáře puk a jel sám na brankáře Simona Nielsena. Chtěl dát puk gólmanovi mezi betony, to se mu také povedlo. Puk však zastavila tyč! Smůla pro český tým.
01:28
Třetí útok ve složení Vrbata, Novotný, Hubáček se nyní snažil udržet se delší chvíli v útočném pásmu, ale nepovedlo se jim to.
00:46
Český tým však vyrovnal rychle hru a i on se tlačí do útoku, zatím je to však velmi vyrovnané a žádný z týmů se nedostal ke střele. Oba brankáři tak mohou být zatím v klidu.
00:10
Úvodní vhazování vyhrálo Dánsko a ihned nahodilo puk do útočného pásma za bránu Ondřeje Pavelce. Dáni se snaží být od úvodu aktivní.
00:01
Znějí obě národní hymny. Petr Hubáček dle své tradice stojí jako jediný za brankou.
Oba celky už máme na ledové ploše. První na led vyjel český tým ihned následovaný týmem dánským.
Pěkný den ze Stockholmu. I dnes je ve švédské metropoli pěkné počasí, včera sice trochu sprchlo, ale opět se vyjasnilo. Fanoušci si tak mohou užít nejen hokej, ale i krásy města. Stockholm a celé Švédsko je natěšeno hlavně na večerní střetnutí domácího týmu s Kanadou, českého fanouška však bude enormně zajímat především podvečerní duel Česka s Dánskem.
ROZHODČÍ: Morgan Johansson (SWE), Daniel Piechaczek (GER) – Chris Carlson (CAN), Jimmy Dahmen (SWE).
SESTAVA DÁNSKO: S. Nielsen (Galbraith) – Larsen, Lassen, O. Lauridsen, J.B. Jensen, Mads Boedker, M. Lauridsen, R. Nielsen – Madsen, Starkov, Green (C) – Mikkel Boedker, Hardt, Jakobsen – J. Jensen, Björkstrand, Storm – Poulsen, Dresler, K. Staal.
Trenér: Per Bäckman.
SESTAVA ČESKO: Pavelec (Francouz) – Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák – Voráček, Hudler, Tlustý – Hertl, Tenkrát, Hanzal – Vrbata, Novotný (C), Hubáček – Irgl, Koukal, Fleischmann – Vrána, Kovář.
Trenér: Alois Hadamczik.
HLASY PŘED UTKÁNÍM:

ALOIS HADAMCZIK (TRENÉR ČR) – Situace v tabulce je špatná. Dvakrát jsme prohráli, takže si nemůžeme dovolit s někým klopýtnout. Čeká nás Dánsko, musíme udělat všechno pro to, abychom to utkání zvládli. A pak půjdeme dál. (zdroj: rozhlas.cz)

ONDŘEJ PAVELEC (BRANKÁŘ ČR) – Je to hrozně důležitý zápas, bude záležet na tom, jak začneme. Od toho se to bude odvíjet. Já si myslím, že jsme připravení. Řečí bylo dost, teď to musíme prodat na ledě, konečně vyhrát a dokázat, že umíme hrát hokej. To už jsme dokázali, ale bohužel to bylo bez výsledku. Teď už snad vyhrajeme. Víme, v jaké jsme situaci. (zdroj: rozhlas.cz)

TOMÁŠ FLEISCHMANN (ÚTOČNÍK ČR) – Teď už jsou každé zápasy těžké, všichni se na vás připraví. A přečtou si vás. Ale pořád si myslím, že bychom je měli přestřílet a vyhrát. Nedělal bych z toho zase takovou vědu, už takhle jsme byli nervózní až dost... Tohle jsou přeci jenom Dáni, musíme je přehrát. (zdroj: Zdeněk Janda/isport.cz)
ZMĚNY V ČESKÝCH FORMACÍCH:

Další novinkou v zápase bude změna sestavy. Po třech nepříliš povedených utkáních, kdy vstřelili Češi pouze pět branek je potřeba přidat trošku inovace. Alois Hadamczik promíchal celkem tři útoky.

V jakém složení nastoupí útoky proti Dánsku:
Voráček – Hudler – Tlustý
Hertl – Hanzal – Tenkrát
Vrbata, – Novotný – Hubáček
Irgl – Koukal –Fleischmann

Český tým má na soupisce ještě dvě volná místa. Čeká se na Marka Židlického, který by Čechy mohl brzy posílit, avšak stále nemá podepsanou smlouvou v NHL a dále také na Tomáše Plekance, který je v zámořské soutěži s Montrealem krok od vyřazení. Další zápase hraje v noci ze čtvrtka na pátek a v případě vypadnutí jej bude Alois Hadamczik ihned kontaktovat.
NA DÁNY S PAVELCEM

Český trenér potěšil veškeré fanoušky, neboť s velkou radostí sdělil, že stav Ondry Pavelce se lepší "„Není na co čekat. Ondra říká, že je v pořádku a ve čtvrtek proti Dánsku bude chytat," potvrdil Hadamczik, že Pavelce v den zápasu s Dány dopíše na soupisku."
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Oba týmy se střetly na MS celkem čtyřikrát a vždy z nich vyšel vítězně český celek. První střetnutí se odehrálo v roce 2008 v Kanadě, kde Česká Republika vyhrála 5:2 Následně se Češi utkali s Dány ještě třikrát a neinkasovali jediný gól! Na MS 2009 vyhráli 5:0, následně na MS na Slovensku 6:0 a naposledy na minulém turnaji 2:0.
DÁNSKO patří mezi týmy, které také dokáží potrápit favority. Každý jistě vzpomíná na šampionát před dvěma lety, kdy na domácím šampionátu zostudili Slovensko výhrou 6:0. Letošní turnaj je to ale spíše jedno velké trápení a tento tým má malou pravděpodobnost, že se podívá do čtvrtfinále. V prvním zápase se Dáni střetli s Kanadou Jejich bojovný výkon ale žádné body nepřinesl a prohráli 1:3 .

V následujícím klání měli seveřané o něco lehčí soupeře. Přesněji severské derby s Norskem , ale ani toto klání Dánům nepřineslo vítězství, prohráli 2:3 a po dvou zápasech se tak stále nacházeli s nulou na kontě. V posledním utkání se dánský celek utkal se Slovinskem , které jen prohloubil jeho trápení. Dáni sice poprvé bodovali, avšak získali jen bod po prohře 2:3 v prodloužení.

Dánský tým táhne jako správný kapitán Morten Green, který dopsodu vstřelil dvě branky. Týmové bodování však vede Kim Staal, které má na svém kontě tři body. Největší hvězda Dánů útočník Phoenixu Mikkel Boedker doposud na gólový příspěvěk čeká, zatím nasbíral dvě asistence.
ČESKÁ REPUBLIKA byla od začátku turnaje pasována jako favorit na medaili. Češi mají na MS celkem 10 posil z NHL, více už má jen Kanada. Úvodní zápas odehráli čeští hokejisté proti Bělorusku a nebyla to žádná procházka růžovým sadem. Favorit měl problémy, ale nakonec ukázal větší vůli po vítězství a díky výhře 2:0 si připsal první tři body do tabulky.

O den později se Češi střetli s domácím týmem Švédskem. Severský celek chtěl vrátit našemu týmu porážku z předchozího šampionátu, kde překvapivě vypadli již ve čtvrtfinále s českou reprezentací po výsledku 3:4. Ovšem tento zápas byl jiný a vyprodaná aréna hnala Švédy za vítězstvím. Ti byli po celý zápas jasně lepší a vyhráli zaslouženě 2:1. V následujícím zápase si Česká Republika chtěla napravit chuť z nepovedeného utkání se Švédskem, ovšem Švýcarsko je zatím překvapením turnaje, neboť porazilo domácí celek, následně Kanadu a bohužel i český tým. Češi začali aktivně, avšak své šance neproměňovali. Švýcaři naopak ano a zaslouženě se radovali z výhry po výsledku 5:2.

Z českého týmu se daří nejvíce Jiřímu Hudlerovi, který má na svém kontě tři góly. Tři body za jednu asitenci a dvě nahrávky nasbíral Jakub Voráček. Někteří hráči však zůstávají za očekáváním, nedaří se Tomáši Fleischmannovi a svoji střeleckou formu z NHL nepotvrzuje Jiří Tlustý. Ten si však alespoň připsal dvě asistence. Sympaticky si počíná i sehraná čtvrtá formace Hubáček – Novotný – Irgl. Ta však do dalšího zápasu pohromadě nezůstane.
Pěkný čtvrteční den ze Stockholmu. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu základní skupiny A MS v ledním hokeji mezi Českem a Dánskem. Utkání začíná v 16:15.