Jan Hejda (COL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 27:32
Tři hvězdy utkání:
1. Jean-Sebastian Giguere (COL) 34 zák., 0 gólů, 100%
2. Gabriel Landeskog (COL) 1+0
3. Sidney Crosby (PIT) 0+0, 7 střel
Hokejová pohádka v podání obou mužstev je za námi. Šťastný konec si užívají hráči Colorada, kteří díky jediné trefě Gabriela Landeskoga a především vynikajícího Jeana Sebastiana Giguera v dnešním zápase vítězí. Pittsburgh drtivý tlak ve třetí třetině a střeleckou převahu po celý zápas nedokázali zužitkovat a utrpěli tak druhou porážku v sezóně.
Střely na branku: 34:14
60:00
59:48
Hra je přerušena ve středním pásmu, tam se také bude vhazovat. Tohle s Coloradem vypadá dobře, dnes vyhrají.
59:31
Malkin střílel z první, ale změť těl před brankou neprostřelil.
59:23
Crosbyho křižná přihrávka na Malkina neprošla.
59:05
Oddechový čas pro domácí.
59:05
Colorado musí pykat! Hráli v šesti. Trest odsedí Downie. Tohle je obrovská příležitost pro Tučňáky, kteří na necelou minutu nastoupí v šesti proti čtyřem.
59:05
Fleury na střídačce, hosté v šesti!
59:00
Běží poslední minuta třetí třetiny. Fleury se ohlíží po střídačce.
58:21
Downie mohl vypíchnout kotouč a uhánět sám na Fleuryho, nakonec tenhle pokus vzdal a pouze nahodil do útočné třetiny.
58:01
Malkin to zkusil téměř z nulového úhlu.
57:35
Duchene si kotouč v útočné třetině přistrčil příliš daleko před sebe a přišel o něj.
57:11
Malkin po dlouhé přihrávce mohl uhánět sám na Giguera, naštěstí pro hosty na poslední chvíli do přihrávky vložil hůl Johnson.
57:00
Pittsburgh se hodně soustředí na ofenzivní činnost a zapomíná na tu defenzivní, čímž se tak otevírají příležitosti na rychlé brejky Colorada.
56:50
Tanguay znovu zahrozil tvrdou ránou z vrcholu kruhu! Fleury se štěstím vyrazil.
56:35
Paul Stastny ztratil kotouč na obrané modré čáře. Naštěstí duchapřítomný Tanguay situaci zachránil.
56:04
Domácí si mohou vymlátit zuby na pečlivé obraně Colorada. Hosté dnes hrají velmi zodpovědně.
55:00
Běží posledních pět minut třetí třetiny. Hra se výrazně se strany Pittsburghu přiostřuje.
54:41
Tak i hosté zahrozili. Landeskog nasměroval přihrávku na Tanguaye, který v si v situaci jeden na jednoho přehodil kotouč do bekhendu a vyslal nebezpečnou střelu do protipohybu Fleuryho.
54:06
Druhá útočná formace Pittsburghu kombinuje v útočné třetině bez střeleckého efektu.
53:50
Colorado vyhazuje na zakázané uvolnění.
53:37
MacKinnon ztratil kotouč při přechodu do útočného pásma. Domácí můžou pohrozit rychlým protiútokem.
53:00
Hosté znovu pouze nastřelují a mizí střídat. Je očekáván další tlak Pittsburghu.
52:26
Tohle je utkání hostujícího brankáře! Kunitz v samostatném nájezdu střílel nad Giguerovu lapačku, ten s ní hbitě švihl a ukryl do ní kotouč!
52:00
Čas pro domácí utíká velmi rychle. Jejich tlak pomalu ochabuje.
51:14
Martin obkroužil branku a střílel z otočky. Svatyni hostujícího týmu minul.
50:43
Tučňáci nadále kombinují v útočném pásmu. Bez střely, ale zákonitě nemůžou skórovat.
50:01
Duchene s O'Reillym se dostali do útočného pásma. Tam ale k ohrožení odpočinutého Fleuryho nedošlo.
49:25
I Giguere se snaží pomoct svým spoluhráčům výhozem z obraného pásmu. Tentokrát mu v tomhle činu stála nerovnost plexiskel.
49:00
Colorado se osvobozuje výhozem alespoň do středního pásma.
48:26
Jokinen hledal Malkina velmi nepřesně. Ke kotouči se tak dostali hosté, ale pouze na malý okamžik.
48:10
Hosté pouze nahazují do útočné třetiny a míří střídat.
47:35
Crosby nebezpečně pálil z mezikruží! Giguere stihl betony zaklapnout včas.
47:23
Giguere přerušuje hru a dává svým spoluhráčům možnost na oddych od drtivého tlaku Pittsburghu.
47:00
Colorado snad ani neví, jak to ve třetí třetině v útočném pásmu vypadá.
46:48
Vitale se z otočky dostal k odraženému kotouči, ale ani ten neuspěl.
46:25
Dupuis dostal přesnou přihrávku na útočnou modrou čáru, odkud neohroženě pokračoval do třetiny. Tam se mu povedla tvrdá střela, s kterou si Giguere poradil a ani následná dorážka Kunitze ho nedokázala nijak výrazněji ohrozit.
46:00
Žádná z přesilových her v dnešním zápase zatím nebyla využita. Tlak Pittsburghu nadále pokračuje.
45:40
45:21
Malkin pálil z první, ale nepřesně.
45:00
Jokinen ztratil kotouč v rohu kluziště, ale Wilsonovi se nepodařilo vyhodit.
44:36
Crosby trefuje pouze vyrážečku hostujícího brankáře.
44:16
Pittsburgh tlačí svého soupeře, Coloradu se nedaří vyhodit.
43:56
Nepřekonatelný Giguere si znovu poradil s nebezpečnou střelou Malkina a následně s dorážkami Kunitze a Malkina!
43:40
Pro Colorado přichází těžké časy. Na trestnou lavici odchází Johnson (COL) za vražení na hrazení.
42:57
Jokinen si ani nadvakrát nedokázal poradit s vynikajícím Giguerem.
42:47
MacKinnon byl zastaven v rozhodující fázi úniku, Pens pokračují vpřed.
42:20
Počáteční tlak Pittsburghu je velmi silný. Hosté se osvobozují pouze za cenu výhozu na zakázané uvolnění.
41:43
Pittsburgh nadále okupuje útočné pásmu. Orpik i Martin postupně ostřelovali Giguera, ten stále zůstává stoprocentní.
41:22
Crosby vypálil z vrcholu kruhu, ale minul.
41:09
40:48
Domácí hrají přesilovou hru, ale nedaří se jim dostat do útočného pásma.
40:13
40:01
Druhá třetina pokračovala v podobném nasazení jako třetina první s tím rozdílem, že padla úvodní branka. Jejím autorem byl Gabriel Landeskog, který střelou přes obránce dal dnešnímu utkání jasný směr. I když domácí zvýšili po obdržené brance svoji aktivitu, nestačilo jim to. Hostující obrana hraje velmi pečlivě a počíná si dost zodpovědně. Pokud se přeci jen podaří Pittsburghu překonat hráče Colorada, stojí jim v cestě za úspěchem vynikající Jean Sebastian Giguere.
Střely na branku: 18:9

Další třetina začne přibližně ve 3:28.
40:00
39:37
Ve hře čtyři na čtyři nevyčnívá ani jedno mužstvo větší aktivitou, hraje se převážně ve středním pásmu.
39:09
To byla velmi krátká přesilová hra pro hosty. Na trestnou lavici putuje pykat Downie (COL), který si počínal nedovoleně.
39:00
Běží poslední minuta druhé třetiny. Colorado se tlačí do útočného pásma.
38:13
Další příležitost Colorada odskočit soupeři na rozdíl dvou branek. Na trestnou lavici míří Chris Kunitz (PIT), který si počínal nedovoleným zákrokem, konkrétně hrou vysokou holí.
37:54
Matt Duchene jako nejnebezpečnější hráč Colorada znovu zatáhl kotouč do útočné třetiny, kde se okamžitě tlačil do střely. Ta byla nakonec zablokována a skončila v ochranné síti nad Fleuryho svatyní.
37:16
Do přečíslení dva na jednoho se dostal Duchene s Downiem. První jmenovaný nevymýšlel nic složitého, ale Fleurymu vyprášil pouze betony.
36:45
Kunitz si dobře najel do mezikruží, kam mu byla adresovaná přihrávka. Kanadský útočník ji musel zpracovávat bruslí a nezvládl přesně zamířit.
36:23
Znovu se hraje převážně ve středním pásmu, což dokazuje vyrovnanost obou proti sobě nastupujících celků.
35:46
Nakonec je to Orpik, který vyvezl kotouč za červenou čáru, nastřelil a dal tak příležitost svému týmu na pobyt v útočné třetině.
35:24
Hosté pokračují kombinacemi v útočném pásmu.
35:17
Hejda pálil z první, ale trefil prvního bránícího hráče.
34:43
Momentálně se příliš neútočí. Obě mužstva dost chybují v rozehrávce. Kotouč na holích hráčů Avalanche.
34:05
Malkin se přes důrazného Wilsona do útočné třetiny nedostal.
33:23
Crosby zatáhl kotouč a postupně obkroužil celou třetinu. Poté nahrál na střelu z první Maattaovi, který trefil pouze obětavého hráče Colorada, který padl do střely.
32:55
Adams se dostal do útočné třetiny a zakončil podobně jako Zilnierczyk před malou chvílí.
32:32
32:10
Přesilová hra se Coloradu vůbec nedaří, Pittsburgh se znovu osvobozuje a posílá na led čerstvou čtveřici bránících hráčů.
31:23
Tanguay na chvíli ještě udržel kotouč v útočné třetině, ale okamžitě byl napaden dvěma hráči domácích a musí tak pro kotouč do středního pásma.
30:50
Vhazování v útočné třetině se Coloradu příliš nevyvedlo, tak musí zahájit svou přesilovou hru až od Giguerovi klece.
30:32
Je tu další příležitost pro Colorado. Menší dvouminutový trest za napadení si odsedí Craig Adams (PIT).
30:02
Zolnierczyk se podél levého mantinelu dostal do útočné třetiny, neměl dostatečnou rychlost, aby přešel přes obránce, a tak zvolil střelu. Ta tolik přesná nebyla, aby Giguera ohrozila.
29:46
Hosté se tak do útočné třetiny dostávají pouze za cenu nahození. Downie bude u kotouče jako první.
29:33
Pokračuje se delší hrou ve středním pásmu. Obě mužstva začala velmi dobře bránit svoji modrou čáru.
28:57
Dlouhou nepřesnou přihrávkou se projevili také hosté. Nemůže z toho být nic jiného než zakázané uvolnění.
28:29
Několika špatnými přihrávkami se ale domácí dostávají až za Fleuryho, odkud musejí založit nový a fyzicky náročný útok.
28:09
Vhazuje se po Giguerově levici. Domácí přeci jen mohou zahrozit.
27:58
Ano, je z toho zakázané uvolnění domácích. Na dlouhé přihrávky z obranného pásma na útočnou modrou to dnes nepůjde.
27:31
Pittsburgh se snaží o dlouhou rozehrávku, to se jim ale vůbec nedaří. Avalanche ke svému soupeři přistupují velmi dobře.
27:00
Úvodní branka Colorada dala hře nový impulz. Hosté, ačkoliv by se mohli spokojit s těsným vedením, čím dál více se tlačí do útočné třetiny, kde nadále ohrožují Fleuryho. Tučňáci se poprvé v dnešním zápase potýkají s problémy.
25:26
Colorado právě vstřelilo branku!
Po naskočení do hry z trestné lavice se prosazuje GABRIEL LANDESKOG. Autor branky si vybruslil od pravého mantinelu do středu hřiště odkud přes obránce vystřelil. Fleury neměl na jeho střelu dobrý výhled a kotouč mu propadl po rukou – 0:1. Asistence: Ryan Wilson, Cory Sarich.
25:18
24:11
Pohlednou, ale také velmi nebezpečnou akci Pittsrbughu na jeden dotek, jejímž zakončovatelem byl Chris Kunitz ukryl Giguere do své výstroje.
23:44
Colorado drží kotouč a oddaluje tak zkrácené oslabení.
23:36
23:18
Na osmnáct sekund se bude hrát čtyři na čtyři, poté přijde přesilová hra domácích. Na trestnou lavici míří Landeskog (COL) za hákování.
22:27
Tanguay se hezkým manévrem dostal až před Fleuryho, kde se pokusil o forhandovou kličku a následné zakončení mezi betony. Reflex Fleuryho byl správný a nedovolil žádné komplikace!
22:20
Hosté až nyní poměrně neohroženě postupují do útočného pásma.
21:36
První přesilovou hru si zahrají také hosté, Malkin (PIT) odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.
21:35
Největší šance zápasu na straně Pittsburghu! Jokinen zatáhl kotouč do útočné třetiny, kde se po menší kombinaci dostal znovu k němu do mezikruží, odkud jej střílenou přihrávkou nasměroval na Malkina, který netrefil odkrytou hostující klec!
20:57
Niskanenova střela zblokována jedním z bránících hráčů. Pokračovat vpřed může Wilson.
20:44
Rozehrávka se oběma týmům příliš nedaří. Tentokrát zakázané uvolnění na straně Colorada.
20:26
Ihned po přechodu do útočné třetiny napřáhl Dupuis, ale i jeho rána byla pro Giguera snadný oříšek.
20:16
Pittsburgh hned v úvodu třetiny začal nepřesnou rozehrávkou, což znamená icing.
20:01
Uff. Tak první třetina je za námi. Obě mužstva nám předvedla velmi ofenzivní hru s několika slibnými příležitostmi. Diváci v Consol Energy Center si nemůžou na nic stěžovat. První třetina nabídla hokej na světové úrovní a za své výkony se nemůže ani jeden z týmů příliš zlobit. Více na kotouči se však vyskytovali hráči domácího Pittsburghu, k čemu také přispěli hned čtyři přesilové hry. Colorado, pokud se chce dnes rovnat svému soupeři, musí hrát více disciplinovaně.
Střely na branku: 11:4

Další třetina začne přibližně ve 2:34
20:00
19:46
Colorado se snaží ještě aktivně forčekovat. Domácí drží kotouč na vlastní polovině. První třetina se dohraje bez branek.
19:13
Niskanen neudržel kotouč v útočné třetině, a tak domácí museli založit útok ve středím pásmu, ze kterého se do přečíslení dostal Malkin s Crosbym. Druhý jmenovaný se dostal ke střele, ale trefil dnes vynikajícího Giguera.
19:02
18:33
Maatta přispěl tvrdou střelou z první, jeho pokus se zastavil na zadním plexiskle.
18:00
Colorado vyhazuje téměř po minutě oslabení. Hosté tak můžou poslat do hry čerstvou bránící čtyřku.
17:47
Další střelou se blýskl Niskanen. Jeho pokus byl ale pro Giguera jednoduchý, jelikož před ním nebyl žádný stínící hráč.
17:28
Kunitz, Crosby a Malkin se pustili do kolotoče v rohu útočné třetiny, dokud vyústila přihrávka na volného Orpika. Ten pálil pouze do připraveného Giguera.
17:02
Rozhodčí dnes pískají velmi jednostranně. O Downieho (COL) faulu loktem, ale není pochyb. Přichází v pořadí již čtvrtá přesilová hra Pittsburghu.
16:31
Čtvrtá útočná formace Avalanche předvádí velmi ofenzivní hokej. I tahle "checking-line" dělá domácím velké problémy.
16:12
Colorado pokračuje tlakem v útočném pásmu. Mitchell se ke střele nedostal.
15:48
Cliche se ihned po vhazování pustil do aktivního forčkekinku. Už to vypadalo, že se tak zmocní kotouč, ten nakonec zaplul do ochranné sítě nad Fleuryho brankou.
15:28
Malkin byl čistým zákrokem poslán k zemi, dopředu může pokračovat Tanguay.
14:50
Tohle je vážně obrovské tempo. Velké příležitosti se teď naskytly na druhé straně, když po Duchenově střele dorážel Stastny.
14:01
Nebezpečí odvráceno, Crosby je znovu tím hráčem, který zatáhl kotouč do útočné třetiny. Tam jej přenechal Bortuzzovi, který pálil mimo.
13:45
Vhazuje se v útočném pásmu Colorada. Pittsburghu tak hrozí nebezpečí.
13:32
McGinn byl velmi důrazný před Fleurym. Ten musel kotouč přikrýt. Kanadský útočník tak vybojoval vhazování v útočném pásmu.
13:28
Avalanche se do útočného pásma dostávají jen díky Benoitově nahození. Vzápětí MacKinnon ztrácí kotouč.
12:41
Tučňáci ale nadále pokračují v tlaku, třetí útočná formace kombinuje v útočné třetině. Zatím bez nápadu na střelu.
12:00
Hra v oslabení Coloradu dnes jde na jedničku. Domácí si ze tří přesilových her v první polovině třetiny nevypracovali žádnou vážnější šanci.
11:57
11:25
Jen co Crosby zatáhl kotouč do útočného pásma a pokusil se založit nějakou kombinaci, byl o kotouč připraven.
10:48
Hosté znovu vyhazují.
10:44
Po střele Kunitze se postupně tři hráči Pittsburghu dostali k dorážkám, ale Giguere zůstává stále stoprocentní.
10:21
Malkin připraven na útočné modré čáře rozdává kotouče svým spoluhráčem a je tedy mozkem celé přesilové hry.
09:57
Další rána pro Colorado. Na trestnou lavici míří Sarich (COL) za zdržování hry.
09:46
Za Fleuryho brankou o kotouč bojují Downie s O'Reillym, zatím neúspěšně.
09:31
Doufejme, že první komerční přestávka utkání nám nepřeruší tak obrovské tempo, ve kterém oba celky dnes nastoupily.
09:15
Na druhé straně se přesnou dlouhou přihrávkou blýskl znovu kapitán Tučňáků, který okamžitě dostal kotouč zpět a dostal tak možnost ke střele. Jeho pokus nebyl tak přesný, jak by si kanadský útočník představoval a skončil na Giguerově hrudi.
08:46
Hejda rozehrál až na útočnou modrou, kde byl připravený Landeskog. Ten byl nakonec vytlačen ze střeleckého úhlu až za branku.
08:01
Utkání začalo v obrovském tempu, hraje se ze strany na stranu! Menší převahu po úvodních přesilových hrách mají domácí hráči.
07:38
Duchene zatáhl kotouč do útočné třetiny, kde po pár výměnách s O'Reillym o něj přišel, dopředu můžou znovu domácí.
07:00
Penguins musí zakládat svůj útok až od Fleuryho. Mají to ale velmi obtížné, protože Colorado se v dosavadním průběhu hry pyšní aktivní forčekinkem.
06:43
06:16
Colorado se znovu osvobozuje. Zbývá už jen necelá půlminutka domácí přesilové hry.
05:44
Crosby, znovu tenhle kanadský útočník byl u velké šance! Tentokrát dorážel Malkinovu střelu.
05:03
Po šanci Crosbyho se ke kotouči dostali hosté a bez váhání vyhazují.
05:00
Malkin pohlednou křižnou přihrávkou našel kapitána Crosby, který střelou z první trefil pouze připraveného Giguera.
04:43
Utkání dnes začíná velmi těžce pro hostující tým. Na trestnou lavici odchází další hráč. Je jím Pa Parenteau (COL), který bude dvě minuty pykat za podražení.
03:56
Colorado setrvává v pobytu v útočné třetině, vhazovat se bude po Fleuryho levici.
03:21
První přesilová hra domácích nepřinesla žádné nebezpečnější situace až na Jokinenovu individuální akci. Ihned ve hře pět proti pěti se do útoku dostávají Avalanche.
02:57
02:23
Jokinen v obrovské rychlosti přejel do útočného pásma a ocitl se až sám před Giguerem, ten jeho bekhendový pokus vytěsnil za branku.
02:07
Tučňákům se přesilová hra příliš nedaří. Ještě neohrozili hostující branku.
01:38
Ten ale poměrně rychle končí Johnson ukořistil v rohu kotouč a okamžitě vyhodil.
01:20
Penguins usazeni v útočném pásmu, začíná přesilovkový kolotoč.
00:57
Nate Guenin (COL) míří na trestnou lavici. Na lavici je poslán za hru vysokou holí.
00:27
Crosby byl na úvodním vhazování úspěšnější. Do útoku tak mohli domácí, přechod před útočnou čáru byl nadlidskou záležitostí. A tak vpřed pokračují Laviny.
00:01
Jak už je v NHL zvykem, utkání se nám o pár minut zpozdí. Nyní už jsou ale obě mužstva nastoupena na ledově ploše. Consol Energy Center je zahalena do barev Spojených států amerických a zní hymna.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo, Maatta – Dupuis, Crosby, Kunitz – Kobasew, Malkin, Jokinen – Engelland, Sutter, Glass – Adams, Zolnierczyk

Colorado Avalanche: Giguere (Varlamov) – Hejda, Johnson, Guenin, Wilson, Sarich, Benoit – Tanguay, Stastny, Landeskog – Downie, Duchene, O'Reilly – Parenteau, MacKinnon, McGinn – Bordeleau, Mitchell, Cliche

Rozhodčí: Hebert, Meier – Cvik, Driscoll.
I dnes, stejně jako každý den při zápasech NHL můžeme slavit hokejový svátek. V dnešním kole plném atraktivních duelů se naše redakce zaměří na všechny. Já se budu věnovat jednomu z nejvyrovnanějších duelů sezóny. Na led ambiciózního Pittsburghu Penguins totiž zavítá překvapení sezóny v podobě Colorada Avalanche.

Přeji Vám příjemný sportovní zážitek plný pohledných akcí, tvrdých soubojů a hlavně branek!
Pittsburgh Penguins

Tučňáci žádné překvapení v úvodu sezóny nedopustili a jako jeden z favoritů na zisk Stanleyova poháru vládnou Východní konferenci. Pensylvánský klub v čele se Sidney Crosbym, který vede produktivitu celé NHL zaváhal pouze v jediném utkání a to překvapivě na ledě Floridy. V ostatních zápasech si Pittsburgh dokázal připsat maximální počet bodů, což dělá dnešní duel velmi zajímavým. Nechme se překvapit, zda Colorado bude první, které přeruší čtyř-zápasovou sérii těchhle borců.

Pittsburgh Penguins – Vancouver Canucks 4:3 sn.

Colorado Avalanche

Laviny mají na kontě stejnou porci zápasu jako jejich soupeř a mohou se pyšnit stejnou bilancí výher/proher. Kádr obsazující i jedničku draftu MacKinnona prohrál pouze na domácím ledě s dalším aspirantem na zisk Stanleyova poháru Detroitem Red Wings. V další zápasech je jejich bilance poměrně jednoduchá a jasná – sedm výher. Nechme se tedy překvapit, jestli to bude Colorado, které si připíše druhou prohru v sezóně nebo naopak již osmou výhru.

Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se tyto celky utkali pouze jednou a to na začátku března v Coloradu, kde domácí podlehli Tučňákům poměrně jednoznačně 1:5. Další dva zápasy se datují na rok 2011 a poté až 2009. Lepší bilanci má Pittsburgh se čtyřmi vyhranými zápasy z posledních pěti střetnutí.