Skončilo druhé barážové kolo a Chomutov potřetí v sezoně vítězí na ledě Kladna. Usadil se tak na prvním místě se 6 získanými body. Zatímco Kladno stále čeká na první úspěch. V neděli jedou Rytíři do Olomouce, zatímco Piráti hostí Boleslav.
60:00
59:55
Ještě jedno přerušení před Růžičkovou brankou, které ale na dělbě bodů nic nezmění.
59:38
Ale ve středním pásmu.
59:20
Kladno v šesti.
58:59
Dragoun ale trefil Tenkráta a hosté vyhodili.
58:50
Domácí v pásmu a u puku.
58:25
Nahození Petra Hořavy kryje Martin Růžička.
58:00
120 sekund je v hokeji dost času, uvidíme, jak s nimi Kladno naloží.
57:22
Kladno právě vstřelilo branku!
Domácí přesilovku rychle využívají a budou v ní pokračovat až do konce 3. třetiny. IVAN MAJESKÝ dostal přihrávku na modrou a propálil Martina Růžičku střelou z první. Asistence: Pavel Patera.
57:10
Alespoň částečně jsou fanoušci spokojení. Štěpán Hřebejk fauloval kolenem Tenkráta a role mstitele se úspěšně zhostil David Růžička. Tresty jsou nakonec rozdány následovně: Štěpán Hřebejk (CHM) faul kolenem, Maris Jass (CHM) 5+ osobní trest za hrubost, David Růžička (KLA) 2 minuty krosček.
56:57
Bomersback mohl zkusit akci jeden na jednoho, ale spokojil se s nahozením.
56:28
Kubinčákovu střelu zkrotil Chábera.
55:52
Chábera musel vyrazit nebezpečně vyhlížející střelu přes obránce.
55:13
Rytíři se před domácím publikem snaží ještě dostat na dostřel, ale Růžička chytá výborně.
54:24
Utkání už se bude jen dohrávat.
53:27
Dragoun krásně našel Miloslava Hořavu a Martin Růžička se vytáhl s výborným zákrokem.
53:07
Po minutě další přerušení, tentokráte před Martinem Růžičkou.
52:07
Domácí se provinili zakázaným uvolněním, komerční přestávka.
51:29
Domácí mají i smůlu. Rudovský udělal kličku Růžičkovi, ale před prázdnou brankou mu puk přeskočil přes hokejku.
50:30
Piráti právě vstřelili branku!
David Hruška dostal dostatek času a prostoru a jeho křížnou nahrávku přes brankoviště zužitkoval NIKOLA GAJOVSKÝ. Hosté vedou o tři branky a kráčí ke třem bodům. Asistence: David Hruška.
49:50
Teď už to ale faul byl. Libor Procházka (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
49:21
Procházka narazil na mantinel Marise Jasse, který se zvedá až po přerušení sudích. Byl to ale férový souboj o puk, kde byl domácí bek důraznější.
48:48
Domácím se nedaří protlačit před branku Chomutova, kde by se dostali do větší šance.
48:01
Petr Hořava pálil z úhlu jen do Růžičky.
47:36
Kotouč v ochranné síti za brankou Chomutova. Odrazem o mantinel ho tam poslal Malec.
46:55
Kladno kompletní. Jestli domácí potřebovali impuls, tak právě přišel.
46:38
Domácí jsou už ve čtyřech.
46:21
Hodně nahrávek, ale žádné zakončení. Kladno dostalo puk do středního pásma.
45:48
Hruška netrefil před poloprázdnou brankou.
45:16
Kladno zaujalo dobrou pozici a Chomutov zatím nemá větší šance.
44:55
A bude ještě hůř. Svobodu trefil kolenem Petr Hořava (KLA) a hosty čeká luxusní přesilovka 5 na 3.
44:28
Tlak Kladna byl velký, ale nyní končí. Ondřej Havlíček (KLA) dostává dvě minuty za sekání.
43:56
Majeský si klepal o nahrávku, ale Tenkrát mu jí adresoval daleko před hokejku. Před slovenským bekem číhala odkrytá branka.
43:11
Proti střele Patery si musel Martin Růžička vypomoci vlastní helmou.
42:43
Hostům se teď nelíbilo střídání domácích. Vylučovat se ale nebude.
42:17
Procházka u mantinelu naložil sudímu Homolovi. Pochopitelně nechtěně.
41:20
Hruška je na ledě, Chomutovští jsou v plném počtu.
41:23
A přesilová hra Kladna se pomalu blíží ke svému konci.
41:10
Skákající pas Patery Růžička na modré nezachytil.
40:25
Domácí začínají přesilovku, Zagrapan na ledě.
40:01
Těžkou práci budou mít Rytíři v poslední třetině. Chomutov díky přesilovkové trefě Marka Bomersbacka zvýšil a do poslední periody půjde s dvoubrankovým náskokem. Třetí perioda začne přibližně v 19:44.
40:00
39:41
Hosté hráli v šesti, takže počet hráčů na ledě se srovná. Trest odpyká David Hruška (CHM).
38:25
Marek Zagrapan (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
38:05
Hřebejkova střela byla sražená a Chábera se musel hodně ohánět.
37:30
Zakázané uvolnění Chomutova.
37:15
David Růžička nahozením začal další tlak domácích v útočném pásmu.
36:29
Rudovský dostal hokejkou do obličeje, ale rozhodčí si toho nevšimli.
35:56
V pásmu pro změnu domácí, ale ti se tam neudrželi dlouho.
34:41
Až teď se hosté připravili o pásmo špatnou nahrávkou. Vyčerpaní domácí střídají.
34:19
Kladno je pod velkým tlakem, puk se potuloval po brankovišti, ale tragédii ještě domácí stihli zabránit.
33:43
Majeský za brankou zastavil Šagáta na hranici faulu, ale domácí se stále nemohou hostům dostat na kobylku.
33:12
Zakázané uvolnění. Domácí ochozy začínají být mírně netrpělivé.
32:45
Lukáč zkusil z první trefit puk. Rána mu však příliš nesedla a Růžička tak stihl zakročit.
31:56
A také k šanci. Proti Pulpánovi výborně zakročil Chábera.
31:42
Procházka zkomplikoval rozehrávku a hosté se zadarmo dostali k puku.
30:42
Kubinčák byl sám před brankou, ale na poslední chvíli mu jeden z domácích hráčů vložil hokejku do střely. Branka byla poloprázdná.
30:11
Tlak hostů v útočném pásmu ale zatím pokračuje.
29:56
29:39
Svoboda kličkoval na střed hřiště, kde mu ale domácí místo nenechali. Sražený pokus skončil v ochranné síti.
29:02
Miloslav Hořava získal puk na modré, udělal pár rychlých kroků a prověřil Růžičku.
28:38
David Růžička nahodil na branku a sám puk dojel. Martin Růžička tak musel přerušit hru.
27:56
Hosty čeká další přesilovka. Ondřej Havlíček (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
27:21
Nepřesná rozehrávka Pirátů končí zakázaným uvolněním.
26:49
Hosté se poměrně snadno usadili v pásmu. Bartečko si vyjel do střelecké pozice a jeho pokus neomylně tečoval MARK BOMERSBACK. Chábera nestihl na změnu dráhy letu regovat. Asistence: Luboš Bartečko.
26:17
Majeský zpracoval u mantinelu Bomersbacka a díky tomu se Středočeši mohli osvobodit.
26:05
Libor Procházka (KLA) dostává dvě minuty za krosček a hosté si zahrají první přesilovou hru.
25:27
Čtvrtá formace domácích si dobře předávala kotouč. Zakončoval Strnad, ale Martin Růžička nebyl nucen zasahovat.
24:22
Paterovu přihrávku hosté vystihli, Havel je na ledě a Severočeši ubránili další oslabení.
23:26
Dragoun pokazil rozehrávku a Bomersback jel sám na Cháberu. Domácí brankář udržel betony u sebe a zachránil domácí.
23:13
Domácí tlak pokračuje.
22:54
Tenkrát dostal puk před branku a v největší šanci trefil Zagrapan přímo do Růžičky.
22:14
Radek Havel (CHM) dostává dvě minuty za krosček. To byl dosti nevybíravý zákrok od hostujícího mladíka.
22:06
Paterova formace pokračuje v tlaku.
21:24
Patera vystihl špatnou rozehrávku a po jeho práci se před branku dral Eberle. Kotouč ale skončil za chomutovskou svatyní.
20:01
Pouhých 7 sekund stačilo Davidu Hruškovi na to, aby otevřel skóre zápasu. Poté se hosté nechali zatlačit, protože byli třikrát v řadě vyloučení a domácí zásluhou Daleckého jednu z početních výhod využili. Chvíli před koncem periody však Kašeho akci zakončil Račuk a hosté jsou po dvaceti minutách o gól bohatší. Druhá třetina začne přibližně v 18:55.
20:00
19:13
Mohlo být zase rychle vyrovnáno. Tenkrát na sebe navázal dva hráče a našel Dragouna. Ten ale zblízka ani nadvakrát nedostal puk za Martina Růžičku.
18:41
Hosté se po třech oslabení oklepali a jdou znovu do vedení. Kaše se rozjel podél mantinelu, dostal se až za branku a k překvapení domácích poslal zpětnou nahrávku na přední tyč, kde se prosadil MAREK RAČUK. Asistence: Ondřej Kaše, Vojtěch Kubinčák.
18:29
Strnad zadovkou poslal puk před branku a úkol splnil, protože donutil Martina Růžičku k přerušení hry.
17:36
Procházka poslal puk přes všechny čáry na zakázené uvolnění.
17:06
Dragoun střídal a byl sám za obranou. Majeský mu ale dal hodně špatnou nahrávku.
16:44
Piráti zlepšili napadání a dostávají tím domácí hodně pod tlak.
15:58
Zavčasu se domácí vrátili a zastavili přečíslení dva na jednoho.
15:34
Jassovi střela příliš nesedla, ale kotouč se k Cháberovi stejně dostal. Domácí brankář přerušil hru.
15:05
Svoboda si najel na nahrávku Bombersbacka z rohu. Jeho ne příliš prudkou střelu Chábera vyrazil.
14:39
Poslední minuta přinesla trochu uklidnění z obou stran.
13:48
Miloslav Hořava střílel z úhlu. Nebyl to špatně mířený pokus, ale Martin Růžička byl připraven.
13:21
A získali ho domácí, kteří se snažili rychle dostat hru na opačnou stranu.
13:10
V rohu kladenského pásma se bojuje o kotouč.
12:40
Odrazem o mantinel poslal David Růžička puk do ochranné sítě, vhazovat se bude před kladenským Cháberou.
11:59
Chomutovu se chvíli nabízela možnost přečíslení, ale tu si hosté sami odebrali.
11:20
Hosté potřebovali vystřídat a Miloslav Hořava tak dostal trochu prostoru. První střelou neuspěl a druhou poslal vysoko nad.
10:46
Rudovský natlačil puk do brankoviště, kam okamžitě popadali dva beci Chomutova a dva forvardi domácích. Kotouč se nakonec odrazil vedle branky.
10:28
Eberle nestihl zastavit na modré čáře a Majeského tak zastavil ofsajd.
10:14
David Růžička se dostal pod tlak, ale stihl poslat puk do středního pásma. Tam byl kotouč zašlápnut u mantinelu.
09:38
Stehlík měl na středu volného Hřebejka, který ale vysokou nahrávku neměl šanci zpracovat.
09:15
Zbytek oslabení zvládli Severočeši bez potíží.
08:48
Přihrávku před branku ale hosté zastavili a vyhodili k Cháberovi.
08:27
Kladno se rozestavělo v útočném pásmu.
07:54
Navrátilec Pulpán vyhodil přes všechny čáry.
07:30
Šagát zůstal ležet na ledě, nejspíš dostal pukem. Hra přerušena.
07:15
Štěpán Hřebejk (CHM) dostává dvě minuty za krosček.
06:43
Rutta srazil Daleckého přihrávku do hlediště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
06:34
Chábera se po delší době dotkl kotouče a hned se přerušuje. První komerční přestávka.
05:36
Brzy je srovnáno. Patera poslal puk před branku, kde byl chvilku nekrytý JAN DALECKÝ a proti jeho střele se Martin Růžička nestihl přesunout. Asistence: Pavel Patera, Jan Rudovský.
05:22
Maris Jass (CHM) dostává dvě minuty za vysokou hůl. Trochu zbytečné od lotyšského obránce, protože Rudovský už nebyl v držení puku.
04:56
Hruška znovu působí problémy domácím obráncům.
04:09
První oslabení hosté bez úhony přežili.
03:53
Za Cháberu míří další kotouč a Středočeši opět začínají od vlastní branky.
03:31
Majeský si sjížděl od modré, ale pas dostal na brusle a hosté vyhodili.
03:02
Eberleho střelu vyrazil Martin Růžička před Daleckého, který byl na poslední chvíli zastaven obráncem.
02:32
David Růžička se napřáhl od modré, ale jeho jmenovec v brance Chomutova předvedl jistý zákrok.
02:09
Martin Šagát (CHM) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
01:54
Strnad dojel kotouč za brankou hostů. Nikdo mu však nepomohl.
00:51
Domácí začali utkání jako ve špatném snu, naopak Severočeši jsou na koni.
00:07
Tak to je raketový start. Hosté vyhráli buly, DAVID HRUŠKA si najel mezi beky, dostal přesnou nahrávku a prostřelil Cháberu. Asistence: Jan Rutta, Tomáš Bartejs.
00:01
Čestné buly vhodí kladenská legenda a nejlepší ligový střelec historie Milan Nový.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Majeský, D. Růžička, P. Hořava, Kolářík, Černošek, Procházka – Zagrapan, Dragoun, Tenkrát – M. Hořava, Lukáč, Dalecký – Eberle, Patera, Rudovský – Kuchler, Havlíček, Strnad.

Piráti Chomutov: M. Růžička (Kostúr) – Pulpán, Malec, Rutta, Jass, Krstev, Havel, Stehlík, Bartejs – Bomersback, Svoboda, Bartečko – Hruška, Gajovský, Hřebejk – Šagát, Kämpf, Hromas – Kubinčák, Račuk, Kaše.

Rozhodčí: Hodek, Homola – Hlavatý, Tošenovjan.
Lukáš Cikánek, který dochytával zápas v Mladé Boleslavi, má o dnešním duelu jasnou představu. „Půjde o jiné Piráty, než které jsme poznali doposud. Rád bych ale zdůraznil, že cokoliv jiného než vítězství na domácím ledě je pro nás ztrátou," uvedl pro klubový web. Letošní bilance hovoří mírně ve prospěch Kladna, které z 6 vzájemných utkání uspělo čtyřikrát, ovšem obě dvě porážky přišly v domácím prostředí.
Oba celky odstartovaly letošní baráž v úplně opačném rozpoložení. Chomutov si doma poradil s Olomoucí 3:1 a vstoupil do prolínací soutěže vítězně. Kladno utrpělo pořádný debakl v Mladé Boleslavi, kde šestkrát inkasovalo a vstřelilo jen jednu branku.
Hezký podvečer z Kladna, kde se dnes odehraje 2. kolo barážové skupiny, ve kterém místní Rytíři přivítají Piráty z Chomutova.