Druhý finalista Stanley Cupu vzejde z finále Západní konference. Blíže k postupu mají hráči Los Angeles Kings, kteří vedou nad Chicagem Blackhawks 3:2 na zápasy. To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a někdy v budoucnu u hokejových on-line přenosů opět na počtenou!
Dnešní utkání sledovalo 18006 diváků.
Nikdo z hráčů Rangers se Prince of Wales Trophy, která je určena pro šampióny Východní konference, raději nedotkl. Sáhnout si na trofej pro víteze konference podle pověsti přináší před zápasy o Stanley Cup smůlu.
Madison Square Garden vybuchla obrovskou radostí! Rangers poprvé od roku 1994, kdy Stanley Cup vyhráli, postupují do finálové bitvy o nejcennější klubovou trofej světa. Ač dnešní zápas skončil hubeným vítězstvím domácích 1:0, byl jejich triumf naprosto zasloužený. Rangers byli lepším týmem, soupeře předčili především v pohybu. Canadiens toho dnes směrem dopředu moc nepředvedli. I ve třetí třetině, kdy se již museli tlačit do útoku, vyprodukovali pouhých pět střel mezi tyče.

Střely na branku ve 3. třetině – 13:5, celkem – 32:18
Hokejisté New Yorku Rangers poráží Montreal Canadiens 4:2 na zápasy, stávají se vítězi Východní konference a postupují do finále Stanley Cupu!
60:00
59:57
Tohle už hosté nemohou stihnout!
59:44
Domácí vyhodili kotouč až do obranného pásma Habs...
59:38
Opět skončil puk mimo hrací plochu, další buly ve středním pásmu. Montrealu nemilosrdně ubíhá čas.
59:26
Kotouč na střídačce Rangers, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
59:19
Stepan vyhodil do středního pásma. Za pukem se hnal St. Louis, ale nedostal se ke střele na prázdnou branku.
59:01
Poslední minuta třetí třetiny...
58:52
Střelu Markova Lundqvist viděl a pokryl ji.
58:48
Hosté samozřejmě pokračují v power-play.
58:45
Střídačka Montrealu si vzala oddechový čas. Hosté spřádají plány na závěrečný nápor.
58:45
Lundqvist vyhlavičkoval tvrdou střelu jednoho z hostí maskou. Hra je přerušena.
58:07
Tokarski zůstává na střídačce, hosté to zkouší v šesti!
58:07
Další zakázané uvolnění.
58:00
Přesně dvě minuty před koncem zahráli domácí na icing. Buly před Lundqvistem.
57:38
Mohlo být hotovo! Brassard se po přihrávce Zuccarella řítil sám na Tokarskiho. Zkusil to silou a golfákem hostujícího brankáře nepropálil.
57:00
Habs mají na vyrovnání už jen tři minuty.
56:19
Montreal kompletní. Hosté už musí myslet hlavně na útok.
56:05
Pacioretty vyhodil, přesilovka NYR se chýlí ke konci.
55:24
Tak rozhodčí viděli teč, Markov tak vyloučen nebude. Rangers pokračují v klasické početní výhodě.
55:24
Andrej Markov poslal kotouč do hlediště a rozhodčí se radí, zda to bylo s tečí nebo ne!
55:02
Rick Nash dorážel z prostoru před brankovištěm. Byl však příliš blízko Tokarskimu a puk za jeho záda neprocpal.
54:25
Tomáš Plekanec vyhrál buly a hosté tak mohli na úvod oslabení vyhodit.
54:18
Rangers svou přesilovku rozehrájí až po reklamní přestávce.
54:18
Nepříjemnost pro hosty! Dvouminutový trest dostává Brandon Prust za sekání.
53:22
Domácí mají čím dál více prostoru pro rychlé protiútoky. Přečíslení 3 na 2 řešil Kreider střelou, která si cestu za Tokarskiho nenašla.
52:44
Puk se nyní dostal až před domácí brankoviště, kde ho přikryl Lundqvist.
52:23
Po chybné rozehrávce hostů se dostal ke střele Boyle. Tokarski má puk ve výstroji.
52:06
51:49
Subban se vydal na svůj pověstný útočný výlet, ale zkušený Martin St. Louis ho o puk obral a poslal do protiútoku Richardse, proti jehož střele musel zasahovat vyrážečkou Tokarski.
50:33
Lundqvist musel zasahovat po ráně Subbana. Měl však odkrytý výhled a tak neměl se zákrokem větší problémy.
49:59
Hokejisté New Yorku Rangers jsou deset minut od finále Stanley Cupu. Montreal má stejný čas na zvrat.
49:46
Ofsajd domácích.
49:30
Hostům dělá velké problémy napadání soupeře. Hráči Montrealu nemohou pořádně rozehrát.
48:27
Boyle číhal mezi kruhy na nabídku od spoluhráče, ale netrefil. Canadiens jsou ve třetí třetině neškodní a pouze se brání.
47:35
Ve třetí třetině vedou domácí na střely 7:0!
47:29
Jezdci se snaží soupeře dorazit. Ihned po buly vypálil Stepan, Tokarski má kotouč v klíně.
46:29
Domácí měli obrovskou šanci na zvýšení náskoku! Brassard byl sám před Tokarskim, ale zakopl a dojíždějící Zuccarello nedokázal překonat jedinou překážku, kterou před sebou měl – položený beton hostujícího gólmana!
45:42
St. Louis se snažil překvapit Tokarskiho vyjetím zpoza branky. Hostující brankář měl velké problémy.
45:25
Rangers však zatím v pohodě zachytávají útoky soupeře a sami mají prostor k rychlým protiútokům.
44:36
Canadiens budou muset zvýšit aktivitu. Přeci jen, čas pomalu ubíhá.
43:49
Zakázané uvolnění Habs.
43:39
Hagelin hledal spoluhráče mezi kruhy, kotouč však sebrali hosté.
43:17
Kotouč se odrazil do ochranné sítě za brankou Montrealu. Domácí mají k dispozici buly před Tokarskim.
41:57
Již poté, co vyloučený Richards naskočil na led, se hnal dopředu Hagelin. Nedokázal však vystřelit, ani přihrát.
41:15
Nash pozdržel hosty v jejich obranném pásmu.
40:47
Dominic Moore dokázal vyhodit a ušetřil domácím cenné sekundy.
40:02
Canadiens pokračují v přesilové hře z konce druhé třetiny.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:59.
Také ve druhé třetině se dlouho čekalo na úvodní branku utkání. Aktivnější Rangers se nakonec dočkali necelé dvě minuty před jejím skončením, když se prosadil člen čtvrté formace Dominic Moore. Domácí jsou tedy dvacet minut od postupu do finále Stanley Cupu, ale Habs jistě udělají vše proto, aby soupeři oslavy překazili.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:8, celkem – 19:13
40:00
39:59
Canadiens se v přesilovce dopustili icingu. 1,3 sekundy před koncem třetiny se bude vhazovat před Tokarskim.
39:47
Bylo to ale s faulem a Richards tak jde na trestnou lavici.
39:47
Před brankou se tlačil k zakončení Vanek. Lundqvist už ležel, ale rakouskému útočníkovi zabránil ve skórování Brad Richards.
38:08
Rangers právě vstřelili branku!
Skvělé střídání odehrála čtvrtá domácí formace, která dlouho držela kotouč v rohu útočného pásma. Nakonec Boyle našel od zadního mantinelu DOMINICA MOORA, který z bezprostřední blízkosti nedal Tokarskimu šanci. Veledůležitý gól domácích! Asistence: Brian Boyle a Ryan McDonagh.
37:29
Z rohu to zkoušel Boyle, Tokarskiho nepřekonal.
36:34
Čekání na gól stále pokračuje. Můžeme konstatovat, že kdo dnes otevře skóre, bude hodně blízko úspěchu.
35:21
Výtečný Lundqvist! Thomas Vanek se snažil protlačit přihrávku na druhou tyč, kde by Bournival doklepával puk do odkryté branky. Lundqvist padal ve směru přihrávky, ale kotouč tečoval padající obránce Girardi tak, že se zdálo, že zapadne do branky. Švédský gólman však po vzoru Dominika Haška pustil hůl, máchl nad sebe vyrážečkou a hrací předmět odhodil do bezpečí. Aréna skanduje "Henrik, Henrik!"
34:56
34:07
Nahození Diaze Tokarski vyrazil pouze před sebe. Pro Habs to však dobře dopadlo.
34:01
Domácí se teď nemohou dostat do útočného pásma.
33:21
Gallagher se v oslabení dostal ke střele, Lundqvist musel přerušit hru.
33:00
Derek Stepan je na ledě, což je pro domácí dobrá zpráva.
32:56
Andrej Markov podrazil Brassarda a je vyloučen. Přesilová hra pro Rangers.
32:21
Nahození Gorgese si pohlídal Lundqvist a s odraženým kotoučem si poradili jeho obránci.
31:01
Bouillon svou ranou sestřelil bránícího Stepana, který si toho v této sérii už tedy vytrpěl dost. Stepan odkulhal na střídačku.
30:48
Čas na oddech v podobě komerční přestávky.
30:25
Nahození Subbana zablokoval Zuccarello a Rangers mohou dopředu.
29:37
Domácí teď kombinují v útočném pásmu. Střely Pouliota či Staala se však neujaly.
28:56
Stepan střílel zápěstím vedle, Tokarski odražený puk přikryl a přerušil hru.
27:57
Velice podobně to zkoušel další bek Klein. Domácí stále aktivnější.
27:33
McDonagh se vydal na útočný výlet a projel až před Tokarského, kterého nepřekonal ani nadvakrát.
26:39
Subban vystřelil od modré, Lundqvist na místě.
26:30
Čas na reklamní přestávku.
25:14
25:04
Hosty teď dokonce zachránila tyčka. Stepanovu střelu do brankové konstrukce vytěsnil svými kalhotami Tokarski.
24:55
To byla obrovská šance! Po průniku St. Louise se mezi kruhy dostal ke kotouči Richards. Ten měl dost času na to, aby zamířil, ale trefil pouze povyjetého Tokarskiho!
24:24
Teď už hosté vyhodili a oba týmy střídají.
24:02
Domácí kombinují v útočném pásmu, ale zatím nevystřelili.
23:13
Se střelou od modré si poradil Tokarski. To už bylo při signalizovaném trestu pro P.K Subbana, který podrazil Richardse a Rangers tak budou mít k dispozici přesilovou hru.
22:21
Další nadějná příležitost Rangers. Pálil Stepan, dorážel Kreider, ale kotouč drží Tokarski.
21:38
Vanek posílal puk na rozjetého Bourqua. Přihrávka to ale byla příliš dlouhá.
21:01
Marc Staal na ledě a domácí jsou kompletní.
20:23
Rychlík Hagelin to udělal výborně. V oslabení ujel po levé straně, bleskově obkroužil branku a u tyče se snažil zasunout kotouč za brankovou čáru. Tokarski měl co dělat, aby stačil natlačit beton k tyčce včas.
20:01
Hosté budou v úvodu druhé části dohrávat ještě minutu z přesilové hry. Na trestnou usedne Marc Staal.
Další třetina začne přibližně ve 3:05.
Skončila první třetina, ve které byli aktivnější hokejisté z New Yorku. Ti kanadského soka jasně přestříleli, ale recept na brankáře Tokarskiho zatím nenašli. Hráči Montrealu se trochu osmělili až ve druhé polovině periody, na brankové vyjádření to však bylo málo.

Střely na branku v 1. třetině – 11:5
20:00
19:59
Situaci po vhazování si Habs pohlídali a v první třetině tak gól nepadne.
19:57
Ještě buly před brankou Montrealu. Na časomíře svítila pouhá jedna sekunda do konce první třetiny, ale domácí si vynutili posun časomíry na čas 19:57.
19:46
Newyorčané v oslabení dokonce zaútočili. Nash objel branku a posílal kotouč před brankoviště, kam si najížděl Stepan. Hosté však dokázali prostor před Tokarskim vyčistit.
19:25
Domácí dostali kotouč do středního pásma.
19:00
Plekanec nahazoval kotouč před branku z těžkého úhlu a Lundqvist zasahoval s problémy. Plekanec byl navíc faulován Marcem Staalem a Canadiens si tak vyzkouší početní výhodu.
17:51
Po buly zůstal před Tokarskim volný Rick Nash, mladého hostujícího gólmana však nepřekonal.
17:43
Tokarski pokryl ránu Staala i následnou dorážku.
17:14
Bekhendový pokus Zuccarella se mezi tyče nevešel. Na gól se tak stále čeká.
16:39
Markov byl při rozehrávce atakován napadajícím protihráčem, domácím to ale prošlo bez vyloučení.
16:20
Puk po Brassardově pokusu vylétl mimo hrací plochu. Máme tu komerční přestávku.
15:39
Hosté v posledních minutách otupili nápor soupeře a začínají se osmělovat směrem dopředu.
14:51
Před brankou se dostal k bekhendovému zakončení Galchenyuk a Lundqvist se musel pořádně natahovat, aby kotouč vytěsnil!
14:01
Brassard zavezl puk až do útočného pásma a vypálil, nic nebezpečného to však nebylo.
13:15
Habs teď odehráli dobré střídání. Briere se zpoza branky natlačil před Lundqvista, puk ale za jeho záda nedostal.
12:26
Gallagher a Desharnais v zajímavém protiútoku, ale Lundqvist zasahovat nemusel.
11:34
Nahození Stepana Tokarski přidržel. Útočník Rangers tak získal buly v útočném pásmu.
11:08
Hosté vyhodili tak, že se nejednalo o zakázané uvolnění. Rangers tak musejí hrát.
10:53
Puk končí někde na hráčské lavici Canadiens, hra je tedy přerušena.
10:28
Zajímavé nahození Markova, ale jeho spoluhráč před brankou kotouč nestihl tečovat.
10:12
10:06
Další příležitost měl Mats Zuccarello, ale pálil pouze do hrudi Dustina Tokarskiho.
09:12
Dobrou střelou se prezentoval Nash, pozorný Tokarski si připisuje další úspěšný zákrok.
08:45
Rangers začali utkání aktivněji, hokejisté Montrealu se soustředí především na pozornou defenzivu.
08:17
Z poměrně velké dálky to zkusil Pouliot a Tokarski má kotouč v lapačce. Následuje první reklamní přestávka.
07:58
Beaulieu odehrál kotouč na icing. Hra se vrací před Tokarskiho.
06:51
06:47
Diazovo nahození bylo nepříjemně tečováno, Tokarski si však poradil.
06:03
Hosté vyhazují.
05:51
Richards nabil na pravý kruh Zuccarellovi, ovšem rána norského útočníka se neujala.
05:16
Rangers se na úvod přesilovky vystavili do postavení mimo hru.
04:50
Brian Gionta se po střetu s protihráčem skácel na brankáře Lundqvista a vyloučen je on. Domácí si tak zahrají přesilovou hru.
04:03
Od modré vypálil Girardi, ale Tokarski zasáhl a připisuje si již čtvrtý zákrok.
02:59
Do útočného pásma projížděl Lars Eller, ale jeho snaha skončila pádem. Lundqvist tak zůstává bez práce.
01:31
Přečíslení 2 na 1 řešil Zuccarello individuálně. Natlačil se až před Tokarskiho a snažil se poslat kotouč mezi betony. Hostující gólman je ale zacvakl a odražený puk odklidil do bezpečí Gallagher.
01:10
Zakázané uvolnění Rangers.
01:04
Habs se dostali do ofsajdu.
00:32
Domácí se hned v úvodu vrhli do útoku, teď už se ale Montrealu podařilo vyhodit.
00:01
A teď už se pojďme věnovat hokeji. V aréně panuje elektrizující atmosféra. Domácí fanoušci věří, že si Rangers zajistí postup do finále Stanley Cupu. Canadiens budou usilovat o vyrovnání stavu série.
V Madison Square Garden zní národní hymny. Nejprve kanadská, nyní je na řadě americká.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi (A), McDonagh, Stralman, Staal (A), Klein, Diaz – Nash, Stepan, Kreider – St. Louis, Richards (A), Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Dorsett, D. Moore, Boyle.
Trenér: Alain Vigneault

Montreal Canadiens: Tokarski (Budaj) – Beaulieu, Markov (A), Subban, Gorges (A), Weaver, Bouillon – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Gionta (C), Plekanec, Galchenyuk – Vanek, Briere, Bourque – Prust, Eller, Bournival.
Trenér: Michel Therrien

Rozhodčí: McCauley, O'Halloran – Kovachik, Amell.