SESTŘIH: 21. kolo extraligy, Olomouc - Vítkovice 4:1

Pro dnešek je to ode mě vše, přeji hezký zbytek večera.
Olomoučtí vítězí nad předposledními Vítkovicemi v poměru 4:1. Hostům se ve třetí třetině nepovedlo utkání zdramatizovat, naopak Kohouti v závěrečné minutě potvrdili svou výhru brankou do prázdné klece, o kterou se postaral Cibák

Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Vyrůbalík (OLO) a Svačina (VIT).
60:00
59:45
V posledních vteřinách je ze hry vykázán Jiří Burger (VIT).
59:27
Olomouc právě vstřelila branku!
Útočník MARTIN CIBÁK potvrzuje výhru Mory! Jakub Herman na něj prostrčil kotouč, a i když se po puku sápal ještě Zíb, domácí ostrostřelec dokázal poslat puk do odkryté klece. Bez asistence.
58:56
Vítkovicím je odpískána přihrávka rukou. Bude se tedy vhazovat mimo pásmo Kohoutů, hosté však i přesto riskují a hrají dál bez gólmana.
58:40
Dolejš zůstává na střídačce, hosté to zkusí v šesti!
58:40
Vošvrda zkrotil skákavý kotouč a přerušil hru. Vítkovice si berou oddechový čas.
58:15
Druhé formaci Olomouce se daří držet puk v pásu hostujícího celku.
57:13
Vítkovičtí vědí, že se jim pomalu, ale jistě krátí čas. Proto se snaží vytvořit si v pásmu Mory tlak, zatím se jim to ale moc nedaří.
55:24
Čerešňákova rána končí na betonu Vošvrdy, Stehlíkovu dělovku zase zastavil obranným zákrokem Knotek.
54:44
Zíbova rána proletěla jen těsně vedle levé tyče, následně se Mora podruhé v tomto oslabení vysvobodila.
53:46
Nechybělo mnoho a puk mohl skončit v olomoucké síti. Na poslední chvíli se ale kotouče chopil jeden z Olomouckých, který odpálil puk do pásma hostů.
53:32
Zdá se, že budou mít Vítkovičtí ještě jednu šance. Jakub Herman (OLO) dostává dvě minuty za držení protihráče.
52:27
Olomoučtí nechali Húževku poměrně lehce projet až k Vošvrdovi, ten nakonec musel proti hostujícímu hokejistovi zasahovat betonem.
51:56
Domácí Kohouti jsou opět v plném počtu. O chvíli později se puk dostal do ochranné sítě.
51:30
Zíbova dělovka od modré čáry trefila Radka Dlouhého, který do střely obětavě padl.
51:00
Martin Cibák vysvobodil olomoucké hráče, puk je za Dolejšovou klecí.
50:40
Po jedné ze střel se kotouč dlouho vznášel ve vzduchu. Nakonec dopadl těsně vedle pravé tyčky domácí klece!
50:16
Zíbova střela trefila brusle Dávida Buce, následně přerušil hru domácí brankář. Bude se vhazovat po jeho pravici.
49:56
Je tu šance pro Vítkovice. Radim Kucharczyk (OLO) zatáhl za záchranou brzdu, když hákoval jednoho z útočících hráčů ostravského celku.
49:36
Že by byl hokej ve třetí třetiny zrovna skvostnou podívanou, to se říct nedá. Spíše se jedná o neúprosný boj.
48:54
Až mezi kruhy se prodral Roman Rác, na střelu už však neměl dostatečný prostor, ani klid. Podle toho také tak jeho projektil vypadal.
48:26
Čerešňákův pokus od modré čáry nemířil mezi tři tyče Vošvrdovy branky.
Dnešní utkání sleduje 5320 diváků.
48:00
Tomáš Malec dostal v souboji do obličeje, jeho rána je hodně krvavá, ovšem podle všeho se vylučovat nebude.
47:22
Kucharczyk si vzal kotouč na svou hůl, obešel jednoho hráče a následně chtěl adresovat přihrávku na najíždějícího Vyrůbalíka. Nahrávka se mu však už tolik nevydařila.
46:50
Mora se teď prezentovala útočnou akcí dvou obránců. Puk si vyměnili Rašner s Ondruškem, nakonec pálil druhý jmenovaný. Dolejš ale chytl puk do své rukavice.
46:05
Lašovi nedovolil vystřelit obránce Stehlík, který domácího hokejistu dobře odzbrojil. Následně prověřil Vošvrdu svou střelou Svačina.
45:25
Skrbek přejel červenou čáru a nahodil kotouč na brankáře Dolejše. Ten raději přerušil hru, bude se vhazovat po jeho levici.
44:37
Mora se ubránila chvilkovému tlaku domácích a následně se sama vydala dopředu. Ke střele se dostal Knotek, který vypálil mezi bruslemi obránce Čerešňáka. Dolejš ale kryl.
43:34
Souhře první domácí formace nechybělo ke zdárnému konci mnoho. Na poslední chvíli však dokázal Maroszovu střelu zablokovat Klok.
42:37
Marek Laš je při chuti. Jeho střela od modré čáry nadělala hostujícímu brankáři nemalé potíže.
41:44
Jakub Matai svou nahrávkou dobře uvolnil Pateru, ten mu chtěl bekhendovou nahrávkou kotouč ještě vrátit. V místech před brankou se však nacházeli pouze vítkovičtí hráči.
41:23
Tomáš Malec odvracel svou rukavicí nebezpečnou šanci domácích. Po střele Dlouhého se kotouč vznášel nad brankovištěm Dolejše.
40:21
Po Cibákově nahrávce se dostal ke kotouči Rác. Ten chtěl svému spoluhráči vrátit kotouč do jízdy, jeho myšlenku však přečetl Kovář.
40:01
Během druhé přestávky došlo k mimořádné události! Jeden z fanoušků požádal svou přítelkyni o ruku. Budoucím novomanželům gratulujeme!
Olomoučtí Kohouti vedou po dvou třetinách 3:1. Vítkovice sice srovnaly zásluhou Svobody, díky Lašovi a Dlouhému si však vzala Mora své vedení zpět a dokonce jej navýšila.

Třetí část začne přibližně v 18:44.
40:00
39:45
Vítkovice se zřejmě pustí do posledního útoku této třetiny.
38:55
Jan Knotek bojoval v útočném pásmu o puk, seč mu síly stačily. Nakonec byl kotouč zašlápnut u mantinelu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:58
Je tu vyloučení na obou stranách. Tomáš Houdek (OLO) dostává trest za nedovolené bránění, na druhé straně inkasoval trest za nafilmovaný pád Jan Káňa (VIT).
37:52
Káňovu střelu Vošvrda moc dobře neviděl, přesto si s ní dokázal pomoci.
37:14
Domácí přežili i tuhle přesilovou hru Vítkovic, Knotek je zpět na ledové ploše.
36:53
Škůrek poslal kotouč pomocí plexiskla sice z pásma Hanáků, jenže kotouč nakonec skončil na střídačce Ostravanů.
36:25
Až nyní se Hanáci osvobodili, kotouč je ve středním pásmu.
35:58
Mora zatím odolává, Vítkovice se však neustále drží v útočném pásmu.
35:14
Možná, že jsem počínání čtvrté olomoucké pětky přechválil. Jan Knotek (OLO) bránil jednoho ze soupeřů nedovoleným způsobem, proto je vykázán na trestnou lavici.
35:10
Čtvrtá formace prokazuje naprosto příkladný forčeking. Jan Knotek doslova zboural dva hráče soupeře, následně se ke střele dostal Majeský. Svou bombou však přelomil hůl Dlouhého.
34:29
Kotouč se odrazil mimo hrací plochu, podle uvážení rozhodčích se bude vhazovat ve středním pásmu.
33:43
Dolejš musel dávat velký pozor. Nejprve ho prověřil tvrdou ránou Ondrušek, následně zastavil Mataiovu ránu svým levým ramenem.
33:03
Hostujícímu celku je odpískáno postavení mimo hru.
31:52
Stejně jako v prvním měření sil dochází na straně Vítkovic ke střídání brankářů. Po třetí inkasované brance střídá Šindeláře jeho mladší kolega Dolejš.
31:52
Olomoučtí se dostávají do vedení o dvě branky. Radim Kucharczyk poslal na Šindeláře prudkou střelu, tu nedokázal hostující gólman udržet, čehož využil RADEK DLOUHÝ, jenž dorazil puk do sítě. Asistence: Radim Kucharczyk, Jan Knotek.
31:13
Skrbkovo nahození ze středního pásma Šindelář raději přikryl, protože se za pukem hnali hned dva olomoučtí útočníci.
30:05
Nedáš, dostaneš! Útočník MAREK LAŠ se s ničím nepáral, vzal si puk už ve středním, přejel modrou čáru, napřáhl a vypálil ze své hole dělovou ránu. Ta propadla Šindelářovi skrz výstroj až za brankovou čáru. Mora tak v utkání podruhé vede. Asistence: Peter Zuzin, Martin Vyrůbalík.
29:43
Martin Cibák se vydal na pomoc obraně, jenže nechtěně namazal jednomu z útočníků Vítkovic. Tomu ale ve velké šanci nesedl kotouč. Poté, co se puk dostal do ochranné sítě, se bude vhazovat v neutrální zóně.
29:16
Káňova střela z levého kruhu skončila ve Vošvrdově lapačce. Bude se vhazovat po pravici domácího strážce svatyně.
28:34
Vítkovice už jsou v plném počtu.
28:12
Po sérii nahrávek se dostal ke střele z mezikruží Radim Kucharczyk, jeho bomba však byla zastavena levým betonem hostujícího gólmana.
27:11
Ani teď se Hanáci v útočné třetině příliš dlouho neohřáli. Mora musí začínat svou další akci ze svého pásma.
26:53
Vítkovice se však zásluhou Lukáše Kováře osvobozují, puk je za Vošvrdovou klecí.
26:34
Kohouti mohou bleskově odpovědět. Erik Němec (VIT) dostává dvě minuty za podražení.
25:56
Vítkovice právě vstřelily branku!
Ivan Majeský sice poslal v první třetině Moru do vedení, teď však měl prsty i v inkasované brance. Zkušený Slovák nechal projít TOMÁŠE SVOBODU projít až ke Vošvrdovi. Kmenový hráč Komety Brno vypálil a pokořil domácího gólmana střelou mezi berony. Asistence: Vladimír Svačina.
24:56
Kucharczyk si dlouhou přihrávku nezpracoval úplně ideálně, což byla v tuto chvíli pro Hanáky škoda, olomoucký forvard mohl jít do samostatného úniku.
24:04
Szturcova rána byla zblokována, proto nemusel Vošvrda vůbec zasahovat.
23:46
Olomoučtí zabojovali o puk v útočném pásmu, nakonec se ke střele z levého kruhu dostal Roman Rác. Slovenský reprezentant ale mířil jen přesně do míst, kde byl připraven Šindelář.
23:03
Nahrávka Laše našla Zuzina, tomu ale střela nesedla. Kdyby se tak stalo, mohl mít Šindelář plné ruce práce.
21:49
I když se to olomouckým fanouškům nelíbí, zakázané uvolnění se nepíská. Na druhou stranu se tak mohl rychle dostat Matai, jeho rána ale přestřelila branku Šindeláře.
21:02
Rychlá střela po vhazování Tomáše Vošvrdu, který nastupuje v brance Hanáků pošesté v řadě, nezaskočila.
20:58
První formace Mory ještě bude muset zůstat na ledě, píská se totiž zakázané uvolnění.
20:30
Maroszovi se nepovedlo předat puk na Cibáka, proto se hosté dostali do příležitosti. Húževka však trefil pouze boční oblouk branky,
20:01
Po první třetině jdou do kabin veseleji hráči Olomouce. Vítkovičtí sice měly ze začátku úvodního dějství více šancí, jenže žádná z nich neskončila gólem. Naopak Mora nepohrdla dvojnásobnou přesilovkou, kterou využila díky obránci Majeskému.

Druhá třetina je na programu přibližně v 17:49.
20:00
19:45
Dlouhého pas hledal Knotka, přihrávka však byla hostující obranou ztečována do bezpečných míst z pohledu Vítkovic.
19:10
Hostující celek je vykázán z útočného pásma. Jeden z hráčů Steelu se objevil v brankovišti Tomáše Vošvrdy.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny. Tu načal svou střelou od pravého hrazení Svačina, Vošvrda však byl připraven. Puk má ve své výstroji.
18:35
Buc se v pásmu Vítkovic snažil bojovat proti přesile, jeho boj byl nakonec neúspěšný.
17:15
Hraje se převážně ve středním pásmu. Šanci, který však mohla nadělat domácímu brankáři velké potíže, si připravil Vandas. Jeho rána z mezikruží však trefila jen spoluhráče Szturce.
16:20
Vyrůbalík chtěl nahodit kotouč do útočné třetiny, hned první hráč hostů však shrábl puk ze vzduchu svou rukavicí.
15:18
Střelu Zíba od modré čáry ještě nebezpečně tečoval Svoboda, puk se však naštěstí pro Olomouc odrazil mimo tři tyče Vošvrdovy klece.
14:43
Oba týmy už hrají v plném počtu, v útočném pásmu se drží hosté.
14:28
Píská se první zakázané uvolnění zápasu, tím se provinili domácí hráči Olomouce.
13:58
Ve hře čtyři na čtyři se zatím více na kotouči drží hráči ostravského celku, ovšem žádná větší příležitost k vidění nebyla.
13:12
Střelu Petera Čerešňáka Vošvrda dobře viděl, proto pro něj nebyl problém, aby ji zpacifikoval svou vyrážečkou.
12:43
Celá situace měla dohru za brankou hostů. Martin Cibák (OLO) na ledě moc dlouho dobu nepobyl. Za hrubost míří na trestnou lavici, stejně jako hostující Tomáš Svoboda (VIT).
12:38
Na jedné straně měl velkou šanci Kovář, ten ale branku Vošvrdy netrefil. Hned posléze opustil trestnou lavici Martin Cibák, který dostal kotouč a mířil sám na brankáře. Přenechal však zadovkou na Zuzina, ten ovšem minul. Následně ještě Zuzin s Cibákem doráželi, Šindelář však drží kotouč.
12:01
Vítkovice jsou v plném počtu, začíná jejich krátká přesilová hra.
11:15
Nechybělo mnoho a Olomouc mohla vést už o dvě branky, jenže střele Alexe Rašnera chyběla o trochu větší přesnost.
10:29
Následovala hned další šance Kohoutů. Do šlamastiky se dostali sami Vítkovičtí, ale nakonec z ní jako vítězové vyšli paradoxně oni. Martin Cibák (OLO) dotíral na brankáře hostů natolik, že nakonec dostává dvě trestné minuty za sekání.
10:12
Jednoduše, tvrdě a přesně! Z přesilové hry uběhlo jen jedenáct vteřin a Mora vede 1:0. IVAN MAJESKÝ dostal přesnou přihrávku od Martina Vyrůbalíka, opřel se do puku a rozvlnil síť za Šindelářem. Asistence: Martin Vyrůbalík, Roman Rác.
10:01
Přesně minutu budou hrát Olomoučtí v přesilové hře pět na tři. Vladimír Svačina (VIT) dostává menší trest za podražení.
09:40
Kucharczyk dostal nabito na pravý kruh. I když se zdálo, že jeho projektil nemůže za žádnou cenu projít, nakonec se opak stal pravdou. Šindelář si připsal důležitý zákrok.
09:09
Ostravané se však bleskurychle osvobozují.
09:01
Richard Stehlík (VIT) sevřel puk do své rukavice, což podle pravidel nemůže. Je tu první přesilovka pro Moru.
08:39
Peter Zuzin se proti obraně Vítkovic snažil prosadit svou technikou, to se mu však nepovedlo. Neúspěšně si počínal i Knotek s Dlouhým.
07:57
Tečovaná střela Tomáše Malce nakonec mezi tři tyče nemířila, proto mohl zůstat Tomáš Vošvrda v naprostém klidu.
07:44
Střela Erika Němce se už do statistik zápasu nezapíše, protože ještě předtím, než mladý útočník Vítkovic, se pískalo postavení mimo hru.
07:06
Buc vypálil zpoza obránce hostů, jenže puk byl ztečován mimo vítkovickou klec.
06:25
První formace se snažili usadit se na delší dobu v prostoru před brankářem Šindelářem, to se jí však nepodařilo podle představ.
06:07
Tomáš Malec už kotouč v útočném pásmu nestihl, proto sudí píská postavení mimo hru.
05:20
Kucharczyk se snažil prosmýknout okolo pravého hrazení, jenže jeho záměr přečetl Káňa, který se naopak sám vydal do kohoutího území. Střela se mu však příliš nepodařila.
04:45
Mora už je v plném počtu, a tak i ona se poprvé dostala do pásma Vítkovic.
04:00
V závěru přesilovky si sjel na levý kruh Tomáš Svoboda, který ze svého zápěstí vypustil nebezpečnou ránu. Ta se však odrazila pouze do boční sítě.
03:15
Štenclova rána si cestu až k domácí brance nenašla, proto se mohli Hanáci znovu osvobodit.
02:53
Vítkovice se ještě nedokázaly usadit v útočné třetině, Hanáci opět vyhazují.
02:29
Kohoutům se daří vyhodit kotouč až k Šindelářovi, Ostravané tak musejí začínat až ze svého pásma.
02:07
Vítkovičtí jsou zatím v úvodních minutách zápasu lepší. Tentokrát musel jednu šanci hasil Vošvrda, další pak nedovoleným způsobem Radek Dlouhý (OLO), který se provinil hákováním.
01:21
Obrovská šance Lukáše Zíba. Ten minul naprosto prázdnou branku, když se k němu odrazil puk po Vošvrdově zákroku.
00:21
První útok zápasu táhl vítkovický Vandas, toho ale včas odstavil od puku nejproduktivnější hráč domácích Roman Rác.
00:01
Oba celky už jsou na ledové ploše, za pár okamžiků můžeme odstartovat.

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Matai – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Čerešňák, Klok, Zíb, Malec, Stehlík, Kovář, Štencel, Pastor – Svoboda, Burger (C), Němec – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Húževka, Szturc – Káňa, Kolouch, Kucsera.

Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Barvíř, Blümel.
Vítejte u sledování textového on-line přenosu z utkání 21. kola mezi HC Olomouc a HC Vítkovice Steel. Zápas startuje v 17:00, buďte s námi u toho.
Olomoučtí jsou zatím největším překvapením celé soutěže. Před sezónou byli Hanáci pasování za jednoho z outsiderů soutěže, jenže opak je pravdou a olomoucká Mora se drží v lepší polovině soutěže. Svěřenci kouče Fialy spoléhají na poctivou obranu a zejména na dva produktivní útoky. První z nich je trojice Rác, Marosz a Cibák, druhá Laš, Herman a Zuzin.

Zato Vítkovice, které vždy platily za jakéhosi černého koně extraligy, letos nenaplňují očekávání. Ostravané zažívají špatnou sezónu, momentálně se nachází na předposledním třináctém místě. Proto došlo v týmu i k několika změnám. Na hostování z Brna přišli obránce Malec a útočník Tomáš Svoboda. Během reprezentační pauzy opustil Vítkovice kouč Oremus, jehož nahradila dvojice Svozil a Petr.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.