SESTŘIH: 52. kolo extraligy, Vítkovice - Plzeň 3:2

Dvojice pro předkolo: PlzeňMladá Boleslav, Vítkovice – Pardubice
A je dobojováno! Po dramatickém průběhu třetí části nakonec dnes sice berou tři body domácí Vítkovice, ale sedmou příčku udržela hostující Plzeň, která má sice se svým konkurentem stejný počet bodů, ale mohla se opřít o skóre ze vzájemných zápasů, které hraje v její prospěch.
60:00
59:35
Indiáni jsou těsně před koncem usazeni v pásmu. Machovský je stále ve své brance.
58:59
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovice se dostávají těsně před koncem zápasu do vedení! Szturcovu střelu z levé strany vyrazil Machovský pouze před sebe k vítkovickému útočníkovi, který objel brankář Machovského a následně přes brankoviště poslal kotouč na zcela volného MICHALA HLINKU, který bez potíží poslal do volné poloprázdné plzeňské branky. Asistence: Roman Szturc.
58:35
Bližňák hledal najíždějícího Hollwega, ale jeho přihrávka byla příliš prudká.
57:40
Pulpán našel před brankou volného Baleje, který ale nedokázal z těžké pozice dostat kotouč za záda vítkovického gólmana.
57:05
Zakázané uvolnění Vítkovic.
56:53
Útočnou akci Vítkovic zastavil odpískaný ofsajd.
55:44
Plzeň právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Po skvělé práci Nicholase Johnsona se dostal k puku JOFEF BALEJ, který skvěle vymíchal vítkovického brankáře Šindeláře a poslal kotouč do poloprázdné branky domácích. Asistence: Nicholas Johnson.
55:07
Dominik Kubalík vjel do pásma a tvrdě vypálil. Jeho rána lízla tyčku vítkovické svatyně.
54:40
Kubka včasným zákrokem zneškodnil slibně rozjetou akci Vítkovic.
54:13
Schleiss se prokličkoval až ke střele, Šindlář ale jeho pokus bez potíží vyrazil.
53:50
Vítkovice velmi dobře zatím brání a nepouští indiány do střeleckých pozic.
53:25
Petr Kadlec je u kotouče za svoji brankou a může rozject další akci.
52:58
Matěj Machovský si trošku pohrál s nervy fanoušků, nakonec ale dokázal puk ve své lapačce zkrotit.
52:41
52:19
Svobodova tvrdá rána prolétla jen těsně vedle plzeňské svatyně.
51:59
A mohlo být srovnáno! Kratěna se ocitl v oslabení sám před Šindelářem, ale velkou šanci neproměnil. V kýžený moment se mu zamotal kotouč mezi bruslemi.
51:31
Tvrdá Kudělkova střela sestřelila nepříjemně plzeňského Mozíka, který kulhá na střídačku.
51:09
Plzni se podařilo vyhodit kotouč a může jít vystřídat.
50:41
Kubka (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
50:30
Tomáš Svoboda byl faulován, Vítkovice budou mít k dispozici přesilovku.
50:15
Icing Vítkovic.
49:49
Pokus Lukáše Kucsery z otočky skončil mimo ledovou plochu. Hra je vykázána do středního pásma.
49:38
Další zakázané uvolnění Škodovky.
49:11
Hlinka se řítil do zajímavé pozice, z níž ale nakonec nenahrál, ani nezakončil.
48:42
Zakázané uvolnění indiánů.
48:25
Pokus Svačiny z úhlu nemohl plzeňského gólmana zaskočit.
48:01
Erik Němec se Svačinou výborným forčekingem znepříjemňují plzeňským obráncům život.
47:10
Jiří Burger nádherně našel Olesze, jenž si puk nádherně přikopl bruslí, ale následně poslal touš z výborné pozice mimo plzeňskou svatyni.
46:48
Plzeň se sama po nepřesné přihrávce Kratěny vyhnala z pásma.
45:29
Simonovu střelu z levé strany lapil Šindelář bezpečně do své lapačky.
44:57
Romanovo lehké nahození nemohlo brankáře Machovského zaskočit.
44:43
Škodovka je sice v pásmu, ale puk pod svojí kontrolou mají domácí.
43:40
Jan Schleiss přišel o kotouč hned poté, co vjel do útočného pásma.
43:05
Střelu Kucsery z pravé strany bez potíží lapil Machovský do své výstroje.
42:50
Štencel dobře zasáhl v obraně a obral o kotouč plzeňského Jána Sýkoru.
42:20
útočná akce Plzně skončila pouze postavením mimo hru.
42:05
Kovář dostal nabito na modrou čáru, odkud jeho střelu dobře zblokoval plzeňský Ján Sýkora.
41:35
Vítkovice mají nadále puk na svých holích, ale kupředu se příliš neženou.
41:05
Kadlec je zpátky ve hře. Plzeň hraje v plném počtu.
40:47
Indiáni se nadále v oslabení úspěšně brání. Další spolehlivý zákrok předvedl gólman machovský svoji lapačkou.
40:01
Druhou třetinu ovládli Vítkovičtí, kteří se dokázali v jejím úvodu dvakrát v rychlém sledu prosadit. Oba góly padly během 29 sekund. Klání o to, kdo bude lépe umístěný na boje do předkola play-off, je tedy stále napínavé a třetí třetina bude jistě zajímavá!
Další třetina začne přibližně ve 20:07.
40:00
39:28
Hosté vyhazují puk. Domácí se nemohou usadit v pásmu.
39:05
Petr Kadlec (PLZ) dostává dvě minuty za sekání, jelikož faulovat Svačinu, který byl ve slibné šanci v pásmu.
38:09
Olesz mohl postupovat na branku Plzně, jenže Moravčík jej obral o puk.
37:09
37:08
Skrytá střela Kratěny málem zapadla do branky domácích. Nakonec se tak ale nestalo.
36:49
Kadlec z dálky vyrovnání nedosáhl. Následuje buly po levici Filipa Šindeláře.
36:16
Po jedné ze střel hostů se strhla menší strkanice v brankovišti Vítkovic. Vylučovat se ale nebude.
36:04
Až nyní indiáni uzamkli domácí v pásmu.
35:36
Hosté se vůbec nemohou usadit v pásmu a Vítkovice bez problémů vyhazují.
35:09
Lukáš Zíb (VIT) se provinil podražením a půjde si tedy odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici. Dokáží Plzeňští vyrovnat?
34:45
Rostislav Olesz jel se svými spoluhráči tři na dva směrem k Machovskému, vítkovický útočník ale střílel z velkého úhlu. Hostující gólman tedy bez problémů přerušuje.
34:08
Moravčík Šindeláře neohrozil.
33:33
Další střelu domácích od modré kryje plzeňský brankář. Vítkovice působí i nadále o něco aktivněji.
33:18
Vítkovice se provinily zakázaným uvolněním. Hra se tedy stěhuje zpět k Šindělářovi.
32:59
Szturz prověřil z blízkosti Machovského, který si ale levou tyčku za pomoci svého betonu ohlídal.
32:48
Kovář střílel od modré, kde byl nikým nehlídán, jenže trefil jen plexisklo.
32:10
Roman nahazuje puk do pásma.
31:59
Slibná příležitost Erika Němce, po jehož střele Machovský raději přikrývá kotouč.
31:03
Jakub Lev dostal slibnou přihrávku a řítil se na branku, jenže nakonec přestřelil.
30:30
Zakázané uvolnění Plzně.
30:23
Kučera ihned po buly vypálil a Machovský raději přerušuje.
29:54
29:29
Mozík ani Bližňák před brankou neuspěli.
28:57
Stále se hraje v obranném pásmu Škodovky. Vítkovičtí jsou o něco lepším týmem po dvou rychle vstřelených brankách.
28:29
Ondřej Roman se hnal na plzeňskou branku, jenže pálil už z velkého úhlu.
28:18
Filip Šindelář trochu zariskoval a raději vyjel z branky a přikryl puk proti dojíždějícím Plzeňanům.
27:21
Johnson mířil mimo vítkovickou branku.
27:04
Pastor má puk na své holi a žene se do pásma.
25:07
Během 29 sekund se podařilo Vítkovickým otočit stav utkání. VLADIMÍR SVAČINA ujel indiánům a dokonale dotáhl svůj samostatný únik. Asistence: Ondřej Roman, Lukáš Zíb.
24:38
Skvělou práci odvedli Vítkovičtí v útočném pásmu. Olesz stínil v předbrankovém prostoru a PETER ČEREŠŇÁK překonává střelou z mezikruží plzeňského brankáře! Asistence: Lukáš Klok, Jiří Burger.
24:02
Dominik Simon (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za sekání. Diváci v Porubě budou mít tedy možnost sledovat další přesilovou hru Vítkovic.
23:33
Jeřábek zkusil vyzrát na vítkovického brankáře, jenže Šindelář svůj tým podržel.
22:53
22:45
Plzeňští indiáni si stále hlídají pásmo a domácí se v něm nemohou usadit.
22:20
Húževkovo nahození orazítkovalo plexisklo za plzeňskou brankou.
21:56
Domácím je dokonce odpískáno zakázané uvolnění a musejí se tak stáhnout k vlastnímu brankáři.
21:38
Nyní už Vítkovice uzamkly hosty v pásmu, Svačina byl ale už ve velkém úhlu, a tak neuspěl.
21:12
Roman se žene s pukem do třetiny, jenže Ostravští si zatím nedokáží vytvořit přesilovkový tlak.
20:53
Dominik Kubalík (PLZ) dostává dvě minuty za podražení. Další příležitost pro domácí, aby vyrovnali.
20:49
Ondřej Roman byl dalším Ostravanem, který prověřil plzeňského gólmana.
20:23
Burger na nic nečekal a prověřil Machovského pozornost, který však drží i nadále čisté konto.
20:01
Na ZS Sareza se již vše schyluje k úvodnímu buly druhé periody, která za chvilku vypukne.
Hosté se ujali vedení zásluhou velmi aktivně hrajícího Jeřábka. K dispozici měli přes dvě minuty trvající přesilovku 5 na 3, ale tu nedokázali využít. Nechme se překvapit, jakou taktiku nasadí do druhé části vítkovičtí.
Další třetina začne přibližně v 19:13.
20:00
19:28
Plzeňská přesilovka je u konce, Roman je na ledě.
19:00
Domácí vyhazují kotouč do bezpečí.
18:34
Stehlík naskočil z trestné lavice a zamířil s pukem na Machovského, ten měl ale dost času se připravit.
17:59
Velmi aktivně hrající Jeřábek znovu od modré prověřoval Šindeláře.
17:28
Domácí půjdou znovu do tří, za hákování je vyloučen Roman.
17:15
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.
16:50
Hostům se nedaří usadit se v pásmu.
16:13
Domácím se daří držet kotouč dál od své klece, na led naskakuje Olesz.
16:03
Vítkovičtí vyhazují kotouč do bezpečí.
15:20
Jeřábek pálil od modré, ale Šindelář jeho pokus vykryl paží.
15:10
Plzeňští útočili na domácí branku jako sršni, ale Šindelář předvedl jeden ze svých vynikajících zákroků.
14:34
S vyloučeními se nám roztrhl pytel, za hrubost bude pykat Stehlík.
14:13
Olesz vyhodil puk mimo hrací plochu, hosté mají dvojnásobnou přesilovku.
14:03
Hosté si také vyzkoušejí přesilovku, za nedovolené bránění je vyloučen domácí Szturc.
13:23
13:18
Hosté vyhazují kotouč.
13:13
Svačina tečoval puk z prostoru kruhu, ale Machovský byl na místě.
13:00
Vítkovičtí v náporu u hostující branky.
11:23
Za držení hole je vyloučen hostující Kadlec.
10:28
Hosté otevírají skóre utkání, když po nahrávce Kubalíka vyzrál na Šindeláře JAKUB JEŘÁBEK – 0:1. Asistence: Dominik Kubalík, Vojtěch Mozík.
08:04
08:00
Svačina v jízdě pěkně protáhl Machovského, ale puk končí v rohu.
07:46
Vítkovičtí v přesilovkovém kolotoči.
06:49
Hosté vyhazují kotouč do bezpečí.
06:04
Za držení protihráče je vyloučen hostující Culek.
04:58
Machovský neměl puk pod kontrolou, ten se už už dostával do branky, ale sudí přerušují hru.
02:26
Domácí okupují plzeňskou klec, Olesz ale nemířil přesně.
01:40
Zleva střílel na vítkovickou branku Lev, ale Dolejš zakročil lapačkou.
01:00
Hosté se ujali kotouče a do pásma nahazuje kotouč Mozík.
00:40
Vítkovičtí si to zamířili přímo na plzeňskou klec.
00:01

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Čerešňák, Klok, Zíb, Kudělka, Kovář, Stehlík, Štencel, Pastor – Svoboda, Burger, Olesz – Svačina, Roman, Němec – Hlinka, Kolouch, Szturc – Vandas, Húževka, Kucsera

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) Mozík, Pulpán, Kadlec, Jeřábek, Kubka, Moravčík, Boháč – Kratěna, Bližňák, Schleiss – J. Sýkora, Simon, Johnson – Balej, Lev, Kubalík – Hollweg, T. Sýkora, Culek – Beran

Rozhodčí: Polák, Hejduk – Barvíř, Blümel.
Rozuzlení hádanky o bytí a nebytí týmů v play-off se dozvíme už za pár hodin, rozhodně u toho buďte s námi.
Ve vzájemných utkáních jsou na tom před dnešním zápasem lépe hosté, protože dvakrát hráli na domácím ledě. Oba týmy si totiž dokázaly uhájit svůj led, když vždy vyhrály pouze s jednobrankovým rozdílem. Proto je i skóre lepší ve prospěch plzeňských, a to 10:9.
Nejlepším hráčem Plzně je dle kanadského bodování se čtyřiceti body Ján Sýkora (20+20). Nejúspěšnějším nahrávačem hostujícího celku je s pětadvaceti nahrávkami Jakub Jeřábek (6+25), což jej zároveň pasuje do role nejlepšího obránce. Gólmanskou jedničkou týmu je Matěj Machovský s průměrem 2,41 a úspěšností 91,65%.
Lídrem domácího mužstva je s jednačtyřiceti body Vladimír Svačina (16+25). Sedmadvacet přesných přihrávek nasbíral Ondřej Roman (13+27), který je také se 46 trestnými minutami nejtrestanějším hráčem. Po osmnácti bodech nasbírali Richard Stehlík (4+14) a Lukáš Zíb (2+16) a řadí se tím k nejlepším obráncům týmu. Gólman Daniel Dolejš je jedničkou Vítkovic s průměrem 2,50 a úspěšností 91,13%.
Vítkovičtí jsou před tímto utkáním na desátém místě a předkolo play-off už jim žádný celek nemůže uzmout. K tomuto místu se dopracovali s bilancí 20-4-4-23, skóre 133:151 a 72 body. Dýchají tak na záda hned třem týmům, které jsou od nich vzdáleny nula, dva a tři body. Týmem, který je vzdálen právě o zmiňované tři body, je právě Plzeň. Ta má na svém kontě 75 bodů za bilanci 19-8-2-22, skóre 142:130 a patří ji sedmé místo.
Tento zápas rozhodně nebude odpočinkový, oba týmy mají stále o co hrát, jde jim především o umístění v tabulce a tedy o výhodnější pozici pro vyřazovací boje play-off.
Poslední kolo základní části Tipsport extraligy odehrají Vítkovice ve vyhnanství na zimním stadionu v Ostravě – Porubě. V tomto duelu se proti nim postaví západočeský tým HC Škoda Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.