Je tady konec zápasu, které jasně ovládlo Porto po debaklu, který obdržela Basilej. Ta dnes téměř vůbec nic nepředvedla, a tak do další fáze zaslouženě postupuje portugalský celek. Ve druhém poločase se prosadil Herrera, Casemiro a Aboubakar, kteří dali konečnému skóre podobu 4:0.

Toto je ode mne pro dnešek vše a budu se těšit u dalšího onlajn přenosu na počtenou!
90+2
90+1
No a dočkali jsme se i červené karty, kterou vidí Walter Samuel (BAS). Ten jí dostal z přišlápnutí nohy Aboubakara.
90
Nastavovat se budou dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
89
Vaclík nepředvedl úplně ideální odkop, ale Quaresma si při zpracování odkopl balon až do outu.
87
Embolo byl ostře faulován a rozehrávat budou hosté z Basileje, kteří dnes opravdu nepůsobí dojmem, že by do Porta přijeli bojovat o čtvrtfinále.
86
Čas běží a je již jasné, že do další fáze Ligy mistrů se podívá FC Porto.
84
Ten však ale odvrací domácí obrana a dopředu míří Casemiro, který je opravdu rychlý.
83
Streller centroval do pokutového území a Fabiano jeho pokus vyrazil na rohový kop.
82
Hosté nyní drží balon na svých kopačkách a poměrně dlouhou dobu již kontrolují hru.
81
Sprinterský souboj Marcano vs Kakitani vyhrál domácí obránce, který odehrál míč před dotírajícím útočníkem Basileje.
80
A máme tu střídání. Evandro (PRT) v zápase dál pokračovat nebude, místo něj do hry naskočí Ricardo Quaresma (PRT).
80
Rozběhla se poslední desetiminutovka a hráči Basileje si nejspíš už přejí, aby z Porta co nejrychleji odletěli.
78
Na hřiště se podívá Davide Calla (BAS), který vystřídáShkëlzen Gashi (BAS), pro kterého dnešní zápas skončil.
77
Další útok zastavil ofsajd, tentokráte se v něm nachytal Casemiro.
76
Porto právě vstřelilo branku!
A gólové představení nekončí! Tello ukopl balon jednomu z hostujících obránců přímo k VINCENTU ABOUBAKAROVI, který krásnou střelou překonává Vaclíka, který byl na jeho projektil krátký.
75
Sandro teď vyrobil menší hrubku, ale okamžitě jí dokázal dobrým zákrokem napravit.
74
Porot stále hraje s balonem na svých kopačkách a nedává Basilej ani čuchnout k nějaké šanci, či snad gólu.
73
Rúben Neves (PRT) nahradí dnešního střelce první branky Yacine Brahimiho (PRT).
71
Embolo se chytl s Indim, jelikož se domníval, že měl být odpískán faul na jeho osobu, v tomto případě by se jednalo o penaltu, ale rozhodčí zůstal klidný.
70
Dvacet minut do konce zápasu a Basilej se již bude pouze pokoušet o nějakou kosmetickou úpravu celkového skóre.
69
Jenže jako bych to neříkal, že? Třetí ofsajd zápasu a v něm se nechal nachytat Aboubakar.
68
Po dlouhé době zastavil ofsajd útok domácích. Pomezní rozhodčí dnes příliš práce nemá, teprve druhý ofsajd v zápase.
67
Držení míče 55% – 45%

Střely celkem 12 – 4
66
Domácí kontrolují hru a kombinují kolem pokutového území Basileje.
64
Další střídání na straně hostů. Odchází Fabian Frei (BAS) a nahradil ho Yoichiro Kakitani (BAS).
63
Nakonec se stejně bude odkopávat od brány Vaclíka, jelikož míč končí po nepřesnosti v řadách Porta v zámezí.
62
Rohový kop pro Porot, který rozehrál nakrátko Maicon.
61
Zuffi teď ale spálil tutovku! Balon měl u nohy na penaltovém puntíku, ale Fabiano vytáhl fantastický zákrok a střelu zneškodnil!
60
Basilej střídá. Ze hřiště je stažen Fabian Schär (BAS) a nahradí ho Breel Embolo (BAS).
59
Aboubakar srdnatě bojoval u postranní čáry, ale byl odstaven čistě od balonu přesilou.
58
Zuffi chtěl vyslat do útoku Strellera, ale Marcano vyběhl a nedovolil, aby přihrávka prošla na hostujícího útočníka.
57
Pomalu to vypadá na exhibici v podání Porta. Hosté už jsou hodně daleko od postupu a jejich šance jsou spíše v oblasti utopie.
56
Bez diskuzí! CASEMIRO se postavil k exekuci volného přímého kopu a svou dělovkou vymetl všechny pavučiny ve Vaclíkovo bráně!
54
Tak nakonec se bude žlutit. Žlutou kartu vidí domácí Marcano a za hosty je to Safari. Poroto bude mít možnost volného přímého kopu z nějakých třiceti metrů.
54
53
Menší strkanice mezi hráči , ale vše se nesjpíše vyřeší pouze domluvou. Vše se událo po faulu Freie na Tella.
52
Gashi zkoušel nacentrovat do pokutvoého území, ale nesetkal se s úspěchem.
51
Nyní jsou u balonu domácí hráči, kteří kombinují na útočné polovině a nenechávají Basilej dýchat.
49
Šance Basileje se hodně vzdalují. Museli by nyní vstřelit dvě branky, což není nereálné, ale zatím jejich projev hry tomu neodpovídá.
48
Walter Samuel (BAS) sestřelil Sandra a po právu dostává žlutou kartu.
47
Tak to byl bleskový vstup do druhého poločasu! HÉCTOR HERRERA si navedl balon na pravou nohu a z hranice pokutového území poslal Vaclíka doslova na párek.
46
Je tady konec prvního poločasu, ve kterém jsme viděli několik zajímavých momentů. Hned ten první vyústil v gól, když se z přímého kopu prosadil Brahimi. Ve 20. minutě došlo k nepříjemnému střetu, po kterém byl odnesen Danilo na nosítkách. O něco později mohlo vést Porto už o dvě branky, ale střela Aboubakara mířila jen kousek vedle Vaclíkovy brány. Jedinou světlou chvilkou Basileje byla v závěru střela Gashiho, ale Fabiano nemusel zasahovat.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:51.
45+5
45+3
Stále se hraje na polovině Basileje. González byl teď ale faulovaný a hosté mají ještě šanci něco se stavem do poločasu provést.
45+2
Poločas se zřejmě dohraje v klidu v držení balonu u nohou hráčů domácího celku, který zatím s přehledem kontroluje průběh zápasu.
45
Nastavovat se bude 5 minut!
44
Gashi to zkoušel z dálky a nedopadlo to vůbec špatně. Jeho pokus mířil jen kousek vedle levé tyče.
43
Ke konci poločasu se pokouší Basilej zatlačit, ale zatím to je dost bezzubé z pohledu švýcarského celku.
42
Vyvést z omylu se mě pokoušel González, ale jeho střela z prvního našla pouze připravené rukavice Fabiana.
41
Pomalu se blíží konec prvního poločasu a dá se řící, že sledujeme velice pohledný fotbal, i když spíše ze strany Porta.
40
Tello dobře proběhl do pokutového území, přehodil Vaclíka, ale dále už nebyl nikdo, kdo by dopravil míčo do sítě.
38
Opět se žlutí na straně Basileje. Derlis González (BAS) ostře zajel do Brahimiho a nemohl čekat nic jiného, než žlutou kartu.
36
Brahimi se pokoušel zakončit v pokutovém území, ale míč dostal na dlouhou nohu a dokázal přihrávku pouze jemně tečovat.
35
Neustálý tlak na hostující bránu v podání Porta, který si dnes jde zatím jasně za postupem.
34
Držení míče 60% – 40%

Střely celkem 5 – 1
33
Tak to byla paráda v podání Aboubakara, kterí si ze vzduchu zpracoval balon a po jednom odskoku od trávníku ho napálil jen pár centimetrů od levé tyče!
32
Domácí kontrolují hru a Basilej se již téměř vůbec nedostává k míči, což musíbýt hodně vyčerpávající.
31
Casemiro natáhl svou střelu z nějakých třiceti metrů, ale balon letí vysoko nad Vaclíkovo bránu. Hostující gólman bude odkopávat od vlastní brány.
30
Máme za sebou půlhodinu hry a Porto stále vede pro krásné střele Brahimiho z přímého kopu.
29
Shkëlzen Gashi (BAS) dostává první žlutou kartu zápasu za nakopnutí Maicona.
27
Rozehraný rohový kop nakrátko, ale následná střela Tella neměla razanci, aby ohrozila Vaclíka.
26
Porot bude mít k dispozici rohový kop, jehož exekutorem bude Maicon.
25
Domácí útočník už je na nohách a bude pokračovat ve hře. To by byla veliká nepříjemnost pro Porto, kdyby muselo ve 25. minutě podruhé střídat.
24
Nyní pro změnu v křečích po tvrdém zákroku Samuela leží Aboubakar, ale nic vážnějšího to asi nebude.
23
A už je připravené i střídání. Místo Danila (PRT) přijde na hřiště Bruno Martins Indi (PRT).
22
Teď už to vypadá, že se bude hrát. Doufejme, že domácí kapitán bude v pořádku. Kapitánskou pásku po něm přebral Maicon.
20
Jenže Danilo zřejmě dopadl hůře a na hrací plochu dokonce vjíždí sanitka!
19
Na hrací ploše stále probíhá ošetřování domácího gólmana Fabiana, který ale zřejmě bude pokračovat.
18
No a pozor! Danilo tvrdě sestřelil vlastního brankáře a ten zůstává ležet v bolestech na trávníku.
17
Streller sice vybojoval míč zpět, ale jeho nemastný, neslaný nákop končí pouze v náručí Fabiana.
16
Už se hosté nadechovali k útoku, ale jedna zkažená přihrávka a u balonu jsou opět domácí hráči.
15
Teď už to bude mít Basilej velice těžké, ale nic se pro ní prakticky nemění. Pořád musí vstřelit alespoň jednu branku.
14
Dlouho si rozhodčí rovnal zeď a odkrokovával metry a když konečně pískl do píšťalky, tak YACINE BRAHIMI s krátkým rozeběhem poslal míč přesně na druhou stranu, než stál překvapený Vaclík.
12
Samuel zastavil nedovoleně Tella přesně na hranici pokutového území a obrovská šance pro Porto ke skórování.
11
Znovu Brahimi a tentokrát musel hasit celou situaci skluzem Schär, který se toho vůbec nebál.
10
Brahimi byl postrčen v pokutovém území Xhakou, ale penalta se pískat nebude, i když to nejspíše faul byl.
9
Brahimi poslal špatnou přihrávku a Tello musel na poslední chvíle zahrát míč do zámezí, aby nešla Basilej do rychlého protiútoku.
8
Teď už hrají opět domácí, kteří kombinují na polovině soupeře a hledají prostor, kudy by se propracovali k Vaclíkovi.
7
Další útočná snaha Basileje, která ale končí opět až u Fabiana, který pošle míč do hry dlouhým odkopem.
6
Zuffi při snaze vybojovat balon podrazi Tella a může být rád, že za tento zákrok neviděl žlutou kartu.
5
Brahimi se pokoušel centrovat do pokutového území, kde ale našel pouze rukavice připraveného Vaclíka.
4
Po delší době si zahráli hosté, ale Schär pokazil dlouhý nákop, který končí až za bránou domácího brankáře.
3
Domácí jsou stále v držení míče a kombinují na polovině Basileje.
2
Xhaka fauloval Brahimiho, který se kolem hostujícího obránce pokoušel obtočit a Jonas Eriksson správně přisoudil míč Portu.
1
O úvodní výkop se postarali hosté, ale dlouho u balonu nevydrželi.
1
Dnešní utkání bude rozhodovat Švéd Jonas Eriksson.
X

Oba týmy spolu odehráli pouze jeden zápas, což bylo v již zmiňovaném prvním zápase tohoto osmifinále a výsledek utkání byl 1:1.
FC Porto

Porto je na tom ještě lépe. Neuvěřitelná statistika v domácí lize je posouvá ještě o level výše, než je Basilej. Portugalský tým prohral od března 2014 v portugalské nejvyšší soutěži pouze třikrát. V Lize mistrů ve skupině jasně přejel Bilbao a dvakrát remizoval se Šachtarem. Na domácí půdě tedy určitě nebude chtít s Basilejí zaváhat.
FC Basilej

Hostům se v poslední době celkem daří. Ve švýcarské lize od října prohráli pouze dvakrát, což je až neuvěřitelné. Po těžké bitvě ve skupině Ligy mistrů se probojovali do osmifinále, kde právě narazili na Porto, které je favoritem celé série i přes to, že první zápas na půde Basileje dopadl 1:1.
Vítám vás u dnešního on-line přenosu ze zápasu Ligy mistrů. Utkání začíná ve 20:45 a bude vás jím provázet Radim Sochor.