SESTŘIH: 2. semifinále play off, Litvínov - Kometa Brno 2:1

Z mojí strany je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek pátečního večera!
Nejlepší hráči utkání:

Litvínov: Robin Hanzl
Kometa: Leoš Čermák
Verva ve třetí části o mnoho zlepšila svůj pohyb a byla jednoznačně lepším týmem. Dvěma góly v rozmezí tří minut nakonec dokázala otočit průběh utkání, načež už Moravané nedokázali zareagovat.
Kometě už se vyrovnat nepodařilo a je to jasné, Litvínov vede po úvodním domácím dvojzápasem v semifinálové sérii 2:0!
60:00
59:48
Kotouč ve středním pásmu.
59:34
Bude se vhazovat před Francouzem a Vladimír Kýhos si logicky vzal time-out. Co vymyslí?
59:15
Petružálek po Hanzlově přihrávce netrefil zcela prázdnou branku!
58:52
Kometa v útočném pásmu, Čiliak na střídačce!
58:32
Puk do obranného pásma Moravanů vrátil Gerhát.
58:01
Začínají poslední dvě minuty do konce třetí třetiny.
57:49
A po jeho střele se nakonec bude vhazovat po Čiliakově pravici.
57:36
To se jí ovšem zatím nedaří, v jejím obranném pásmu operuje Martynek.
57:03
Teď se dostává k puku a úkol je jasný: Nahodit na Francouze, získat pásmo, vzít si oddechový čas a připravit se na závěrečný tlak.
56:39
Pořád domácí hokejisté u kotouče. A Kometě už příliš času nezbývá...
56:08
Nejprve pálil Lukeš, poté nepřesně od modré Kubát.
55:51
Hüblova formace kombinuje v útočné třetině.
55:22
Verva se nastěhovala do pásma, nakonec se puku zmocnili hosté. Aby ho ovšem po pár sekundách opět odevzdali domácím...
54:43
Nyní navíc kotouč vybojoval Petružálek.
54:15
Domácí dobře forčekují a hostům se moc nedaří zakládání útočných akcí.
53:44
Čermák zůstal ihned po buly ležet na ledě, neboť jej hokejkou do obličeje trefil hokejkou Hübl. Rozhodčí ovšem nevylučují.
53:21
Brněnští se snaží vytvořit si tlak, Litvínovští jim k tomu ovšem zatím nedávají mnoho příležitostí.
52:35
Kometa teď byla blízko vyrovnání! Hruška dostal přihrávku na vrcholek levého kruhu, odkud trefil spojnici domácí branky!
52:11
Hübl nahazoval na hostujícího gólmana, poté se ještě neúspěšně pokoušel dorážet Jánský.
51:56
Honejsek v další příležitosti, ze které se určitě dalo skórovat! Střelou z prostoru mezi kruhy ovšem na domácího strážce svatyně nevyzrál.
51:33
Hanzl vyhazuje na zakázané uvolnění, buly po Francouzově pravici.
51:13
Až teď jej Kometa dokázala vyvézt až do útočného pásma, kde ale kotouč honí spíš po rozích.
50:18
Na stadionu ihned panuje o poznání lepší atmosféra. Domácí navíc opět s kotoučem v útočné třetině.
49:52
Další Jánského pokus, tentokrát z dálky, a hostující gólman kotouč vyrazil až někam mezi diváky.
49:21
Další velká šance chemiků! Jánský z mezikruží zakončoval, Čiliaka však pokusem mezi betony nepřekonal.
48:33
Litvínov právě vstřelil branku!
Verva nakonec přesilovku využívá a dostává se tak do vedení! Hanzl se obtočil kolem obránce a parádní přihrávkou před prázdnou branku vybídl ke skórování JAKUBA PETRUŽÁLKA, jenž už se nemohl mýlit. Asistence: Robin Hanzl a Tomáš Pavelka.
48:08
I nadále Litvínovští usazení v pásmu, horké chvilky pro brněnskou čtveřici na ledě.
47:40
Lukeš měl před sebou poloodkrytou klec, ale musel zpracovávat kotouč, a tak jeho ránu nakonec Čiliak dokázal ramenem vyrazit!
46:58
Hostům se rychle podařilo vyhodit, domácí se však stejně rychle dokázali s pukem vrátit do pásma.
46:47
Pozor, Litvínov dostane šanci otočit výsledek! Menším trestem za podražení potrestán Ptáček.
45:52
Hokejistům Vervy po srovnávací brance narostla křídla a kombinují v útočném pásmu.
45:20
Vyrovnáno! FRANTIŠEK LUKEŠ se po nepřesné přihrávce Hanzlíka dostal ke kotouči a i když Čiliak jeho první pokus vyrazil, na dorážku do poloprázdné branky už neměl nárok. Bez asistence.
44:55
Kotouč za domácí klecí a oba celky střídají.
44:14
Tonova přihrávka skončila pouze na Martynkově hokejce, jenž se následně z úhlu pokoušel překvapit Francouze, který ale vyrovnání nepřipustil.
43:52
Gula pálil od modré, trefil však pouze blokujícího Hanzlíka.
43:31
Burian u mantinelu zachytil Hanzlovu nahrávku a posílal kotouč Koreisovi, jenž jej však nedokázal zpracovat.
42:47
Honejsek vystihl nepřesnou rozehrávku a ujel s kotoučem do útočného pásma, kde jej předal doprava Ptáčkovi, jenž následně z úhlu prověřil domácího brankáře.
42:07
Nyní už se pokoušeli zaměstnat domácího brankáře svěřenci trenéra Kýhose, zakončit se ale nikomu z nich nepovedlo.
41:03
A následně v další gólové příležitosti Ručinský, avšak hostující brankář dnes chytá opravdu parádně a jeho pokus skryl do lapačky!
40:57
Velký závar před brněnskou brankou, kde doráželi Hanzl s Petružálkem, avšak ani jeden z nich nedokázal dostat kotouč za Čiliakův pravý beton!
40:13
Hosté se ihned pokoušeli s kotoučem nastěhovat do útočného pásma, to se jim ovšem nepodařilo.
40:01
Čtyřicet minut hry za námi, po nichž evidujeme stav 0:1. Kometa se totiž zásluhou Čermáka dokázala prosadit hned na začátku druhé třetiny a i když si poté oba týmy vytvořily další šance, ani jeden z brankářů už za svá záda žádný puk nepustil. Hosté můžou opěvovat svého brankáře Čiliaka, jenž úžasným zákrokem sebral gól z hole Pirošovi. Skvělý zásah ale předvedl i Francouz při Honejskově one-man show.

Závěrečná dvacetiminutovka začíná v 18:52, zůstaňte s námi!
40:00
39:37
Hübl zpět na ledové ploše, hraje se pět na pět.
39:01
Avšak nakonec Krušnohorci kus černé pryže dostali pryč z obranného pásma.
38:49
Až nyní, u puku Čermák. Pavlík je navíc bez hokejky.
38:26
Brno se doposud nedokázalo usadit v útočném pásmu.
37:56
Hanzl posílá kotouč přes všechny čáry, hosté to musí zkusit od znova.
37:37
Kometa dnes podruhé bude hrát v početní výhodě, dvě minuty za faul loktem dostal Hübl.
36:58
A na druhé straně neuvěřitelně neproměněná gólovka Litvínova! Piroš měl před sebou zcela odkrytou branku, jenže Čiliak předvedl fenomenální zákrok a lapačkou zabránil takřka jistému gólu!
36:11
Parádní individuální akce Antonína Honejska, jenž se dokázal prokličkovat až před domácího brankáře, kterého ovšem poté neprostřelil!
35:58
Další icing domácích, buly před Francouzem.
35:30
Martynek se pokoušel vystřelit, trefil ovšem pouze Kováčikovu hokejku.
34:51
Kometa Vervu na chvíli zamkla v jejím obranném pásmu, větší šanci si ale hosté nevytvořili.
34:18
Puk za hostující brankou, kde k němu Burian nepustil Hanzla.
33:10
Čermák přistrčil doleva Káňovi, jenž poté směřoval kotouč ještě na Vondráčka. Toho ale ubránil některý z domácích zadáků.
32:43
Zohorna protečoval Hájkovu přihrávku do útočného pásmu. Sám se za kotoučem dokonce vydal, ale přes Piroše se k němu nedostal.
32:11
Následně ovšem Jurčík vyhodil pouze na icing, buly před domácí brankou.
31:58
Přetahovanou o puk v útočném pásmu vyhrál Gerhát.
31:17
Gerhát zpoza klece chtěl vybídnout ke střele Trávníčka, k němuž ale puk nedoputoval, neboť jej hostující brankář schoval do své lapačky.
30:39
Za nahozeným kotoučem pádil Burian, jenž se také dostal ke kotouči, avšak poté nepřesnou nahrávkou odevzdal kotouč domácím.
29:40
Čermákův pokus přes obránce domácí gólman vyrazil betonem do rohu kluziště, Kometa se i nadále drží u kotouče.
29:11
Francouz raději ukryl kotouč před dotírajícím Honejskem. Ten se poté dostal do menší rozmíšky s domácími obránci, nic vážného to ale nebylo.
28:29
A do protiútoku ujel Ostřížek, který následně mířil mimo branku.
28:22
Akce chemiků skončila poté, co zpoza branky nepřesně přihrával Martynek.
27:44
Opět domácí nastěhováni v útočném pásmu, u puku je momentálně Trávníček.
27:03
Tutovka Vervy! Ručinský vystihl Hájkovu přihrávku a chvíli poté se sám před brankou dostal ke kotouči Petružálek, jenž ovšem Čiliaka nepřekonal!
26:13
Lukeš objel branku a hledal v mezikruží Hübla, jenž ale puk nedokázal zpracovat.
25:49
A teď navíc Kováčik vyhodil až na icing.
25:41
Brňané sice stáli u puku, avšak pouze u vlastní branky.
25:17
Dočekal obral o puk Piroše a ihned s ním mířil do protiakce.
25:12
Gerhát obkroužil klec a nabil Gulovi, jehož pokus skončil na Čiliakovi.
24:24
Ručinský se nedokázal dostat ke kotouči za hostující brankou, puku se tak ujmuli hosté.
23:56
Pavlík směřoval kotouč na Petružálka, jenž se k němu ale nedostal a k nevoli domácích diváků skončil puk až na zakázaném uvolnění.
23:33
Nyní z dálky nahodil pro změnu Petružálek, Čiliak opět kotouč ukryl a bude se vhazovat po jeho levici.
22:54
Hübl vystřelil od modré čáry, hostující gólman puk skryl do své lapačky.
21:52
Kometa právě vstřelila branku!
Přesilovku sice moravský celek nevyužil, pár vteřin poté se ale přeci jen Kometa raduje! LEOŠ ČERMÁK si počkal na puk za brankou a ihned jej bekhendem poslal nad Francouzův beton. Asistence: Petr Kuboš a Jan Káňa.
21:27
Lukeš na ledě a oba celky hrají v plném počtu.
20:45
Francouz vyrazil Kováčikovu tvrdou ránu, k dorážce se nikdo z Brněnských už nedostal.
20:08
Domácí ihned vyhazují až za Čiliakovu svatyni, hosté se nyní budou chtít s kotoučem dostat před domácí klec.
20:01
Hosté budou na začátku druhé části dohrávat minutu a dvacet sedm sekund přesilovku.
Úvodních dvacet minut je již minulostí. Dnešní utkání oproti tomu včerejšímu výrazně ubralo na tempu. To nic ale nemění na tom, že lepším celkem byla Kometa, která si dokázala vypracovat dvě čisté gólovky. Skvělého Francouze se jí ale doposud překonat nepodařilo. Litvínov každopádně bude muset na své hře v dalším průběhu zápasu mnoho změnit.

Prostřední perioda startuje v 18:00!
20:00
19:42
Čermák dostal parádní přihrávku od Káni a ocitl se sám před Francouzem, který ale parádním zákrokem uchránil svůj tým od obdržené branky!
19:27
Litvínov se nastěhoval do pásma, avšak útočným faulem se provinil Lukeš a první přesilovou hru si zahraje Brno!
19:01
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:16
Hájek obral o kotouč Piroše, po chvilce se ovšem domácí k puku vrátili.
17:38
Jurčík dostal trochu prostoru na levém kruhu, odkud vystřelil nad hostující klec.
17:34
Mrázek je na ledě, hraje se pět na pět.
16:57
Tato početní převaha Litvínovským zatím vůbec nevychází, Kováčik vyvezl kotouč pryč z obranného pásma.
16:14
Největší šance utkání! Burian si v oslabení počkal na kotouč ve středním pásmu a jel sám na Francouze, jehož ale forhendovým blafákem nepřekonal!
15:49
Kubátovi se nepodařilo obehrát Káňu, jenž tak puk dostal do středního pásma.
15:34
A chemici si zahrají první přesilovku! Dvě minuty za hákování inkasoval brněnský obránce Petr Mrázek.
15:19
Litvínov usazen s pukem v pásmu, hosté se momentálně musí bránit!
14:41
Dlouhý boj o kotouč za hostující brankou mezi čtyřmi hráči nakonec vyhrál Hanzl.
13:57
Jánský dostal dobrou přihrávku do jízdy a jel sám na branku. Na zádech měl ovšem dva protihráče a jeden z nich mu nakonec dokázal kotouč vypíchnout!
13:33
Kometa nahodila kotouč do útočného pásma, kde se k němu ale z hostujících hráčů už nedostal.
12:45
Verva vyhazuje puk až na icing, vhazování tedy před domácí klecí.
12:22
Hruška ujel podél levého mantinelu, jeho následná střela skončila nad brankou.
11:56
Hájek zachytil kotouč na modré a chtěl nahodit na branku, trefil ovšem prvního clonícího protihráče.
11:18
A další zákrok domácího strážce svatyně poté, co od modré střílel Ptáček.
11:03
Pavelka nabral rychlost a vjel do pásma, kde ale ztratil kotouč, a do přečíslení tak zamířil Burian, jehož zblokovaný pokus skončil na Francouzově pravém betonu.
10:36
Hostující bek za pomoci spoluhráčů otřesen odešel přímo do kabin. Uvidíme, jestli v dnešním utkání bude ještě pokračovat. Buly před Čiliakem.
10:36
Hübl dostal kotouč na vrcholek pravého kruhu a jeho následná rána skončila na helmě do střely padajícího Malce.
10:09
Malec po buly nahazoval na domácího brankáře, jenž jeho pokus v pohodě schoval do lapačky.
10:04
Nyní nepřesně rozehrávali domácí, kteří navíc kotouč vyhodili až na zakázané uvolnění.
09:35
Majdan mířil se svým spoluhráčem do situace dva na dva, avšak nepřesnou přihrávkou kotouč ztratil.
08:45
Ton vjel za útočnou modrou a dělovkou přes obránce prověřil Francouzovu pozornost!
07:50
Nyní se snad poprvé jeden z týmů na delší dobu zdržel v útočném pásmu a byla to Kometa. Vše ukončil Kuboš, jehož nepřesný pokus od modré se od zadního hrazení odrazil až do střední třetiny.
07:22
Hübl chtěl nahrát do jízdy Lukešovi, jehož záměr ovšem zmařil Koreis. Následuje komerční přestávka.
06:38
Sledujeme už opravdu dlouhou pasáž bez přerušení, u kotouče aktuálně hosté.
05:52
Poté, co se málem do tutovky dostal Martynek, ujel podél mantinelu Hruška a neúspěšně hledal své spoluhráče před domácí klecí.
05:11
Ručinského formace sice Čiliaka nijak nezaměstnala, Litvínov však stále u puku.
04:46
A do protiútoku už tak míří Verva, kotouč má na hokejce Petružálek...
04:19
Brněnští se pokoušeli usadit v pásmu, kotouč však do středního pásma dostal Hanzl.
03:24
Dočekal vypustil na domácí svatyni pokus, jímž pouze udržel Francouze v zahřívací teplotě.
02:23
Hruška ujel s Tonem do přečíslení dva na jednoho, přihrávka se mu ale nezdařila a druhý zmiňovaný se tak nedostal k zakončení!
01:44
Moravané se poprvé dostali k ohrožení branky, Francouz ale nemusel předvést složitější zákrok.
01:24
Kus černé pryže za brankou chemiků a oba celky střídají.
00:54
Teď se Kometa poprvé dostala do útočného pásma, dlouho tam s pukem ale nevydržela.
00:08
Úvodní buly patřilo hostům, avšak po chvilce se ke kotouči dostal Hübl a vyslal první ránu. Ta však skončila mimo.
00:01
Momentálně místním stadionem zní česká hymna, druhý semifinálový duel za chvilku startuje!

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Chaloupka, Kubát, Gula, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Kokeš – Jánský, Hübl "A", Lukeš, Petružálek, Hanzl, Ručinský "A", Martynek, Gerhát, Trávníček "C", Majdan, Piroš, Jurčík

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Hájek, Malec, Kuboš, Bilčík – Hruška "A", Ostřížek, Ton, Burian, Koreis "A", Mrázek, Káňa, Čermák "C", Vondráček, Dočekal, Zohorna, Honejsek

Rozhodčí: Šindler, Šír – Hlavatý, Jelínek.
Brněnští určitě nebudou chtít jet domů bez jediné výhry...

...a budou se tak dnes na Stadionu Ivana Hlinky pokoušet vyrovnat sérii na 1:1. V podobné situaci už se Jihomoravané ocitli ve čtvrtfinále se Zlínem, kdy také první duel prohráli, poté se ale dokázali zvednout a druhou porážku za sebou už nepřipustili. Rozdíl byl ale v tom, že hráli před vlastním publikem.

Bude se historie opakovat, nebo se Litvínov utrhne do vedení 2:0?
Ohlasy trenérů po včerejším střetnutí:

Radim Rulík (Litvínov): „Vstup do zápasu se nám povedl, takhle jsme chtěli v sérii začít. Od druhé třetiny jsme ale polevili a Kometa ukázala svou sílu. Je to pro nás těžký a nepříjemný soupeř, což během hry bylo jasně vidět. Zvedla se a chvilku jsme byli pod tlakem. Za těsné vítězství jsme rádi.“

Vladimír Kýhos (Kometa): „Do utkání jsme špatně vstoupili, v podstatě jsme si dali dva vlastní góly. Neodehráli jsme sice špatný zápas, ale rozhodly naše nevyužité přesilovky. V závěru jsme bojovali o vyrovnání, to se nám však nepovedlo. Musíme se z toho vyspat.“
První utkání vyhrála Verva...

...a ujala se tak vedení 1:0 na zápasy.

Po první třetině domácí vedli 2:0 zásluhou tref Trávníčka a Hanzla, načež ve 26. minutě snižoval Káňa. Chvíli po startu závěrečné dvacetiminutovky si ale hosté nešťastně vstřelili vlastní gól, když Hanzlík srazil do Čiliakovy branky Martynkovo nahození. A i když poté ještě zdramatizoval zápas kontaktní brankou Kováčik, vyrovnat už Kometa nedokázala.
Hezký páteční podvečer všem hokejovým příznivcům! Semifinále extraligy včera rozehrála série mezi Litvínovem a Kometou, která dnes pokračuje svým druhým utkáním!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.