SESTŘIH 1.kola: BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 2:1

Je konec! Bruslaři poráží Pardubice 2:1 a připisují si tak první tři body do extraligové tabulky! Domácí byli po celý průběh zápasu lepším týmem, Pardubice však držel skvělý Kristan. Rozhodující branku přidal deset vteřin před koncem Tomáš Urban, který tečoval nahození od Martina Látala. Já se s Vámi loučím, někdy příště se budu těšit, na počtenou!
59:50
Hosté na tuto situaci reagují oddechovým časem!
59:50
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné! Do konce třetí třetiny zbývá zhruba deset vteřin a Bruslaři se ujímají vedení! Martin Látal nahodil puk a těsně před brankou ho lehce tečoval TOMÁŠ URBAN! Asistence: Martin Látal, Michal Bárta.
58:57
Ofsajd Mladé Boleslavi. Dočkáme se rozhodnutí ještě ve třetím dějství?
58:14
Rolinek se pokusil obtočit kolem branky, ale Rittich byl na svém místě. Z následné protiakce si Látal troufl na trojici protihráčů, ale se zlou se potázal.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:05
Třetí útočná formace Bruslařů teď motala hlavu obráncům soupeře, ovšem ani jeden ze Středočechů se ke střele neodhodlal a Čáslava uklidňuje situaci.
56:04
Pardubice hrozí až v samém závěru třetiny! Po Bokrošově nahození Rittich kotouč vůbec neviděl, kus černé pryže ale jen lízl boční síť.
55:37
Žejdl si chtěl prohodit puk mezi dvěma hráči, ale jeho záměr přečetl a následně celou akci i zneškodnil Petr Sýkora.
54:50
Druhou branku Pardubic měl na hokejce Jakub Svoboda, ale tváří v tvář Rittichovi trefil jen lapačku boleslavského gólmana!
54:22
Jeden z pardubických útočníků přihrál rukou a sudí Šindler vykazuje hosty z útočného pásma. Na programu je komerční přestávka.
54:07
Havlík se odhodlal k ráně z hranice pravého kruhu, do dráhy kotouče však statečně lehl Marek Trončinský.
53:34
Teď měl Rittich štěstí! Tybor se proháčkoval až ke střele a orazítkoval tyč boleslavské branky.
53:03
Od modré čáry napřáhl Štajnoch, ale trefil jen před sebou stojícího Pacovského, který osvobozuje Boleslav.
52:10
Čáslava přiťukl na Sýkoru, s jehož pověstnou bombou však Rittich neměl starosti, poněvadž puk si mezi tři tyče cestu nenašel.
51:31
Na dnešní zápas si našlo cestu 3920 diváků!
51:26
Boleslavská střídačka pyká za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Tomáš Hyka.
51:12
Kristan v plné permanenci! Žejdl přebruslil Gregorce a přistrčil puk na Radana Lenc, jehož střela na bližší tyč se ale neujala.
50:53
Marcinko se vřítil do útočné třetiny, ale Havlík tam byl o malou chvíli dříve, tudíž musí být pískán ofsajd.
50:35
Po delší době měl práci i Rittich, ale pokus Tomáše Divíška z ostrého úhlu patřil jen k těm propagačním.
50:13
Do Kočího rány stačil včas vložit hůl Tomáš Rolinek – puk míří mimo kluziště. Pardubickým hráčům jako by ke konci utkání docházela šťáva.
49:55
Bruslaři přesilovku nevyužívají, Pardubice už hrají v pěti.
49:25
Bártovu ránu z první na hranici brankoviště nebezpečně tečoval Pabiška, avšak kotouč zamířil těsně vedle!
48:59
Martin Látal opět dokázal, že je velkým rychlíkem. S pukem na holi přebruslil celé kluziště, pokusil se i o bekhendové zakončení, ale nepochodil.
48:32
Na modré čáře posunul Trončinský na nikým nekrytého Pacovského, ale Kristan se opět stihl včas přemístit.
48:22
Látal šikovnou zadovkou našel Hyku, po jehož pokusu vyrazil Kristan puk ramenem.
47:55
Brankář Kristan se provinil nedovoleným bráněním, za což je odměněn dvěma trestnými minutami. Trest odpykává Jan Kolář.
47:41
Žejdl se utrhl od svého spoluhráče a bekhendovým pokusem jen o kousek minul levou tyče branky Roberta Kristana!
47:24
Stříteskému neposedný kotouč přeskočil čepel hole, nebezpečně vypadající situaci však nakonec vyřešil Mitja Robar.
46:56
Domácí se nyní mohli hnát do přečíslení 3 proti 2, ale hlavní sudí opět nepotěšil domácí fanoušky, když zapískal přihrávku rukou. Nutno ovšem podotknout, že tentokráte měl pravdu.
46:43
Gregorc v osobním souboji zřejmě zasáhl Hyku hokejkou do hlavy. Hlavní sudí Šindler však, k hlasité nespokojenosti boleslavských příznivců, zůstává ledově klidný.
46:27
Pardubičtí střídali a lehce zapomněli na Martina Látala, jehož nahození Kristan nadvakrát dokázal zkrotit.
45:35
Puk nyní po zaváhání domácí obrany projel obranným pásmem Bruslařů až na hůl Jakuba Svobody, který se dnes dostal už do několikáté šance, ale ani tentokráte úspěšný nebyl.
45:04
Zakázané uvolnění Východočechů. Hra se opět postěhuje před slovinského gólmana.
44:52
Pabiška podnikl s pukem na holi výlet téměř celým útočným pasem, jeho ránu ale svou výstrojí tečoval Gregorc a puk míří do ochranné sítě.
44:19
Pacovský se znovu ocitl v nadějně vypadající příležitosti, ale v poslední okamžik se do dráhy puku obětavě položil Štajnoch.
43:49
Hyka nahrával Pacovskému, který puk lehce tečoval a kus černé pryže projel brankovištěm, ale mezi tři tyče nezamířil.
43:06
Bártovu přízemní ránu od modré Kristan v klidu vyrazil a Pardubičtí se mohou znovu osvobodit a vystřídat.
42:28
Výborný naznačil střelu, nakonec ale přihrál Bártovi, který kotouč poslal jen do boční sítě. Pardubice se následně osvobozují.
42:01
Hyka se z úhlu natlačil před Kristana, zakončit ale nezvládl, protože byl podražen Michalem Šedou, který už usedá na trestnou lavici.
41:40
Po souboji u hrazení ve středním pásmu ztratil rozhodčí sudí puk z dohledu a píská. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
41:20
Divíšek nedosáhl na Čáslavův prudký pas – pískáno zakázané uvolnění.
40:52
Klimentovu ránu vyrazil Kristan jen před sebe, kde se nacházel Hruška, ale prostor mezi třemi tyčemi se mu trefit nepodařilo.
40:21
O první střelecký pokus této třetiny se postaral Sýkora, ale mířil o kus mimo, Rittich mohl zůstat klidný.
40:01
Hráči se vrací zpět na ledovou plochu! Třetí a rozhodující třetina dnešního utkání za necelou minutku začne!
Druhá třetina, která právě skončila, nám nabídla téměř stejný obrázek jako ta předchozí. Domácí jsou jasně aktivnějším celkem, ovšem ve většině případů narážejí na famózně chytajícího Roberta Kristana. I přes to ale Bruslaři dokázali vyrovnat a to zásluhou Davida Výborného, jehož pas zpoza branky si za do branky srazil jeden z obránců Dynama. Rozuzlení se dočkáme ve třetí periodě, která by měla začít zhruba v 19:17.
40:00
39:53
Hruška si na hranici brankoviště zpracoval puk, zkusil se s ním otočit, ale narazil do pevné zdi jménem Blaž Gregorc. Slovinský obránce následně puk vyhazuje a ve druhé třetině už se nic převratného nestane.
39:14
K další ráně napřáhl Pacovský, ale mířil hodně mimo. Bruslařům se zatím v této početní převaze nedaří.
38:34
Akce Mladé Boleslavi vyvrcholila střelou z arzenálu Matěje Stříteského, který však jen trefil blokujícího Marcinka.
37:54
Michal Šeda podrazil dravého Hyku, rozhodčí mu za to uděluje dvouminutový trest.
37:48
Bárta se Žejdlem nyní předvedli bleskový protiútok. Druhý jmenovaný na jeho konci vypálil, ke Kristanovi se však kotouč nedostal, jelikož do stehna trefil obránce Ščotku.
37:32
Po Bártově prudkém pasu touš o chloupek minul hůl Davida Výborného, načež je pískáno zakázané uvolnění.
37:15
Na ofenzivní výlet se vydal Čáslava, po jehož projektilu má Rittich kotouč ve své moci. Vhazovat se bude po jeho levici.
36:38
Látal přebruslil svého strážce a řítil se z úhlu sám na Kristana, který jeho pokus na vzdálenější tyč se štěstím vyrazil!
36:31
Po jednom ze střetů zůstává na ledové ploše ležet Ctirad Ovčačík, který však po přerušení hry odjíždí na střídačku po svých a vypadá to, že bude v pořádku.
36:02
Hyka si nyní pěkně obhodil obra Čáslavu, na Ščotku už ale nevyzrál a pardubický zadák tak v klidu vyváží kotouč.
35:10
Bruslaři překypují aktivitou! Tváří v tvář Kristanovi se ocitl Tomáš Urban, ale Slovinec v barvách Pardubic dnes už poněkolikáté hodně podržel své spoluhráče!
34:19
Další obrovská šance Mladoboleslavských! Žejdl nahodil puk na branku, těsně před ní však zcela volný kotouč nedokázal zasáhnout Bárta. Naprosto dezorientovaný Kristan nyní měl obrovské štěstí!
33:58
Martin Látal rozkmital své sakramentsky rychlé nohy, obtočil se kolem svatyně Pardubice a donutil Kristana k dalšímu z náročnějších zásahů.
33:27
Bruslaři špatně střídali a nabídli svému soupeří přečíslení 3 proti 2! Svoboda však celou akci, trošku sobecky, vzal na sebe a mezi tři tyče nezamířil.
32:48
Mezi kruhy se ocitl zcela osamocený Svoboda, ale v tutové šanci branku přestřelil!
32:14
Pabiška s Lencem si několikrát vyměnili puk, v poslední z přihrávek však Pabiška svému kolegovi přihrál na paty.
32:01
Kristan musí zasahovat znovu. Z otočky zkusil své štěstí Lenc, ale slovinský brankář si opět počínal sebevědomě. Na programu je komerční brejk.
31:29
Pacovský nahodil kotouč na branku, před níž ho tečoval Urban a Kristan pořádně dlouhou chvíli nevěděl, kde se kus černé pryže nachází! Na pomoc mu však přispěchal Michal Šeda.
31:00
Po chybě v rozehrávce Perníkářů se do dobré pozice dostal Hyka, ale svá mířidla si neseřídil přesně.
30:39
Druhá útočná trojice Bruslařů je v prostředním dějství velmi aktivní! Výborný zajel s kotoučem do útočné třetiny, předa ho Bártovi, proti jehož ráně se však včas stihl přesunout Kristan.
30:14
Bárta byl v útočné třetině o chvilinku dříve než kotouč – ofsajd.
29:42
Domácí kotel si přeje další gól a jejich miláčci je nyní málem vyslyšeli! Trončinského ránu od modré nebezpečně tečoval Urban, ale Kristan si s prekérní situací nakonec dokázal poradit.
29:36
Za hlasitého skandování boleslavské ŠKOENERGO Arény si Štajnoch nerozuměl s Tyborem a poslal puk na zakázané uvolnění.
29:22
Je vyrovnáno! O první gól Bruslařů v nové sezoně se postaral DAVID VÝBORNÝ, který zadovkou jen tak nazdařbůh nahodil puk před branku, kde si ho jeden z pardubických zadáků nešťastně srazil do vlastní branky! Bez asistence.
29:17
V závaru, jenž se zrodil před pardubickým brankovištěm, si kotouč našel Kristan a přikryl ho lapačkou.
28:45
Hyka se pěkně obtočil kolem svého strážce, vzápětí však svou ranou mířil jen těsně vedle levé tyčky Kristanovy pokladnice.
28:29
Znovu domácí kapitán! Výborný se obtočil kolem branky Pardubic, Kristana se mu však nachytat nepodařilo.
27:58
Výborný lehkou žabičkou našel Stříteského, ten však souboj 1 na 1 proti Gregorcovi nezvládl a slovinský bek může uklidnit situaci.
27:35
Další snažení Bruslařů zastavilo ofsajdové postavení.
27:20
Látal to nyní zkusil vzít sám na sebe, ale proti Šedovi se utopil ve vlastních kličkách. Bruslaři ovšem získali puk zpět, ale Hruška si nerozuměl s Klimentou.
26:31
Hruška lehkým obloučkem připravil střeleckou pozici pro Lence, který však z hranice levého kruhu trefil jen výstroj dnes zatím bezchybného a skvěle chytajícího Kristana.
26:17
Stříteský chtěl zrychlit hru riskantní přihrávkou na Lence, ten ale na touš nedosáhl – pískán icing.
25:24
Pacovský zpoza branky hledal Tomáše Hyku, ale jeho pas nebyl úplně přesný, puk proletěl boleslavské jednasedmdesátce mezi nohama a zamířil do střední třetiny.
24:40
Rittich vložil hůl do dráhy Rolinkovy přihrávky a poslal puk směrem do hlediště. Hra zůstane v blízkosti mladoboleslavského brankáře.
24:06
Tybor zůstal úplně nehlídaný v mezikruží a vyslal ránu, kterou Rittich vyrazil jen před sebe, kde se ovšem, naštěstí pro domácí, pohyboval Robar a zabránil potencionální hrozbě.
23:59
Trončinský, který byl už dlouho na ledové ploše, si nerozuměl s Látalem a poslal kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
23:26
Hosté v plném počtu. Čáslava naskakuje na led.
23:09
Bruslaři to v druhé třetině zkouší ze všech pozic. Nyní si Kristan bez sebemenších starostí počkal na projektil z hole Tomáše Klimenty.
22:40
Další pas vymyslel Výborný, tentokráte byl jeho adresátem Matěj Stříteský, ale ranou z první trefil jen boční síť.
22:07
Pabiška přihrál směrem k Bártovi velmi nepřesně a puk míří pryč z obranné třetiny Pardubic.
21:42
Výborný pasem zpoza branky našel volného Žejdla, proti jehož ráně se Kristan vytáhl velmi povedeným reflexivním zákrokem!
21:26
Bruslaři si zkraje druhé periody zahrají přesilovou hru. Za držení je vyloučen Petr Čáslava.
20:50
Látal svižnou střelou pořádně provětral lapačku Roberta Kristana, ten si však s nepříjemnou situací poradil.
20:24
Z první akcí druhé třetiny přispěchali domácí, ale Hruškovi puk odskočil od hole. U puku pardubický Čáslava.
20:01
První třetina je za námi! Zatím sledujeme svižný hokej se spoustou šancí, aktivnějším mužstvem jsou domácí Bruslaři. Jejich největší šanci měla v samém úvodu dvojice Hruška – Látal, ale Kristan si poradil s pokusy obou hráčů. O zatím jedinou branku utkání se postaral v čase 12:06 Tomáš Marcinko, do šatny tak spokojenější odcházejí hosté. Druhé dějství začne zhruba v 18:23.
20:00
19:33
Pacovský nabil volnému Hykovi, tomu však kotouč sklouzl po čepeli a Kristan tak nemusel zasahovat.
19:00
Látal zkusil své štěstí střelou z úhlu, Kristan však včas vymrštil své rameno a puk vyrazil do rohu kluziště.
18:32
Rittich dlouhým pasem hledal Výborného, ten však na puk nedosáhl – pískáno zakázané uvolnění.
18:10
Žejdl se probil až před branku, tam se mu však kotouč zamotal mezi nohama.
17:47
Další vyloučení a tentokráte na trestnou lavici půjdou hráči z obou mužstev. Dvě minuty za hrubost dostává Václav Kočí (MBL), na pardubické straně je vyloučen Radoslav Tybor – dvě minuty, napadení.
17:28
Nahodil to zkusil ranou z první, ale trefil jen blokujícího Kočího, který se po malé chvilce zorientoval a puk vyhodil.
16:38
Trončinský vyhodil puk přes celé kluziště a jako první u něj byl Hruška, který ale prováhal ideální střelecký moment a Kristan tak neměl sebemenší práci.
15:43
Poměr sil na ledě se na deset vteřin vyrovná. Za katr míří Dominik Pacovský – dvě minuty za sekání.
14:55
Výborný to myslel chytře, ale jeho dlouhý pas přečetl Gregorc, zpracoval si puk bruslí a poslal ho přes všechny čáry.
14:18
Po skrumáži před brankou se puk odrazil k Bártovi, ten však nemířil přesně a Pardubičtí vyvážejí kotouč do bezpečí.
13:53
Druhou přesilovku si zahrají i Bruslaři. Lukáš Nahodil se proti pravidlům provinil podražením.
13:40
Sám před brankou se zjevil Tybor, ovšem jeho nepovedenou ránu dokázal zablokovat Kočí.
13:16
Pacovský v brankovišti narazil do Kristana, i když možná do něj byl lehce nastrčen. Sudí je však nekompromisní, vhazovat se bude ve středním pásmu.
13:05
Hruška vyslal kupředu Klimentu, kterému rána úplně nesedla, ale Kristan ji radši vyrazil do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici slovinského gólmana v dresu Pardubic.
12:42
Po Stříteského nahození puk bez rozmýšlení odpálil Šeda, pískáno zakázané uvolnění i na druhé straně.
12:29
Domácí si nerozuměli v kombinaci – pískán icing.
12:06
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté bleskurychle využívají přesilovku! S pukem si od levého mantinelu úplně sám vybruslil TOMÁŠ MARCINKO a přesnou ranou našel skulinku u Rittichovy bližší tyčky! Asistence: Tomáš Divíšek, Tomáš Rolinek.
11:52
Pardubice si zahrají svou druhou přesilovku. Tomáš Klimenta si odpyká dvě minuty za podražení.
11:26
Tyborův projektil vyrazil Rittich jen těsně vedle levé tyčky své svatyně! Teď měli Boleslavští štěstí!
11:20
Úmyslným ofsajdem se provinil Látal, hra se postěhuje před Davida Ritticha.
11:14
Hruška zasáhl puk vysokou holí, tentokráte jsou z pásma vypovězeni Bruslaři.
11:08
Výborný dlouhým, a lehce tečovaným nahozením poslal kotouč přímo do Kristanovy lapačky, který ho v ní pro jistotu ponechal.
10:39
Do brankoviště se nyní nelítostně nadral Moučka, ale zboural při tom brankáře Ritticha. Pardubice jsou vykázány z útočné třetiny.
10:14
Urban zpětnou přihrávkou našel Pabišku, ten se však přes důrazného Koláře nedokázal prodrat.
09:29
09:04
Hosté nechávají otevřená zadní vrátka, 2 na 1 se nyní hnali Žejdl s Bártou. První jmenovaný vzal akce na sebe, ale střelou na bližší tyč Kristana nepřekvapil.
08:18
Rolinek puk přenesl před branku, ale nikdo ze spoluhráčů na něj nedosáhl. Z následné protiakce mohl skórovat Klimenta, ale Kristan byl připraven.
07:46
Ten samý čin se nyní povedl i Lencovi, Bruslaři mohou vystřídat.
07:32
Urban ale vyhrál vhazování a osvobozuje svůj tým.
07:29
Z následné potyčky před brankou si dvouminutový trest odnáší domácí Tomáš Voráček, který se proti pravidlům provinil hrubostí.
07:29
Gregorc zkusil z úhlu překvapit Ritticha, ten sice s problémy, ale přece nakonec zkrotil neposedný kotouč. Následuje první komerční přestávka.
07:03
Čáslava čeká za brankou s pukem na holi, Pardubičtí mohou v klidu vystřídat.
06:17
Z protiakcí se přiřítil Hyka, ale i Kristan se nyní vyznamenal a předvedl jistý zákrok, kterým podržel svůj tým.
05:53
Sám před Rittichem se ocitl Marcinko, ale trefil jen beton připraveného boleslavského gólmana!
05:38
Hosté už jsou v plné počtu. Mohli i nebezpečně zahrozit, ale Rolinek si nepohlídal ofsajdové postavení.
05:11
Výborný pasem skrze brankoviště hledal Žejdla, ten ale na puk o chlup nedosáhl.
04:44
Další akce Mladoboleslavských úspěch nepřinesla, Štajnoch vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
04:27
Trončinského pas vystihl bránící Ščotka a ztečoval kotouč mimo kluziště – hra tedy stále zůstane v Kristanově bezprostřední blízkosti.
04:00
Klimenta nahodil puk na Kristana a kus černé pryže nebezpečně prolétl kolem levé tyče pardubické svatyně. Bruslaři zůstávají zabydleni v útočném pásmu.
03:36
První vyloučení dnešního klání! Petr Sýkora (PCE) míří na trestnou lavici – dvě minuty, podražení.
02:58
Pabiška v souboji se Štajnochem ztratil hůl, domácí fanoušci se dožadují odpískání faulu, ale hlavní sudí zůstávají zcela klidní.
02:23
Stříteský nabídkou na teč našel volného Pabiška, puk však zasáhl jeden z pardubických obránců a kus černé pryže míří do ochranné sítě.
01:46
Urban zavezl puk do útočné třetiny, kde ho Hyka následně přenechal Pacovskému, proti jehož dělovce se Kristan včas přemístil.
01:14
Kotouče se ihned ujali Bruslaři, ale jejich útočné snažení přerušila píšťalka sudího – ofsajd.
00:59
Poprvé u puku hosté, Divíšek ho předal Čáslavovi, který vyčká na čerstvé spoluhráče.
00:24
Obrovská šance v samotném úvodu utkání! Hruška prolétl pardubickou obranou jako nůž máslem, ovšem s jeho ránou a i s následnou dorážkou Látala si Kristan poradil!
00:01
Na úvodním buly byli úspěšnější domácí, avšak Látal hned poslal puk na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Ritticha.
00:01
Ještě jednou Vás všechny vítám u sledování dnešního online přenosu! Na ledovou plochu právě přijíždí hosté a za potlesku z ochozů ŠKOENERGO Arény i Bruslařský tým z Mladé Boleslavi! Za malou chvíli začínáme!

BK Mladá Boleslav: Rittich (Cikánek) – Trončinský, Holub, Stříteský, Voráček, Kočí, Ovčačík, Robar – Látal, Hruška, Klimenta – Žejdl, Výborný "C", Bárta – Hyka, Urban, Pacovský – Kotala, Lenc, Pabiška

HC Dynamo Pardubice: Kristan (Maxwell) – Čáslava "C", Ščotka, Gregorc, Štajnoch, Šeda, Roupec, Bokroš – Rolinek, Divíšek, Sýkora – Tybor, Nahodil, Svoboda – Kolář, Marcinko, Havlík – Starý, Poulíček, Moučka – Tomášek

Rozhodčí: Vladimír Šindler, Štěpán Souček – Milan Jindra, Michal Zíka.
HC Dynamo Pardubice

Pardubice se po loňské sezoně vrátily k názvu Dynamo, hlavním partnerem však stále zůstává ČSOB Pojišťovna. Po dvě sezony trvající pauze se zpět na východ Čech vrací bývalý reprezentační kapitán Tomáš Rolinek. Tým posílil ještě brankář Maxwell, rychlík Jakub Svoboda a slovenský zadák Štajnoch. Jeden měsíc na zaujmutí vedení klubu dostal veterán Tomáš Divíšek. Funkci hlavního trenéra přebírá po svém otci, který bude trénovat Slovan Bratislava hrající KHL, Miloš Říha mladší. Na ruské dobrodružství se vydali i Tomáš Zohorna s Lukášem Radilem.

Svěřenci kouče Říhy ml. v dvojzápasech Ligy mistrů proti švýcarskému Davosu a švédskému Färjestadu vybojovali pouhý bodík a do vyřazovací fáze nepostoupili jako jediný z šesti českých účastníků této soutěže. V rámci přípravy se Pardubičtí dvakrát utkali i se svým dnešním soupeřem, na domácím ledě se ukázali být šikovnějšími v samostatných nájezdech, ve městě automobilů rozhodli o své vysoké výhře až v poslední třetině.
BK Mladá Boleslav

Bruslaři v loňské sezoně patřili mezi ty nejpříjemnější překvapení a ukázali, že v extralize nechtějí být jen do počtu. Jejich cesta skončila po desátém místě v základní části, vítězství v předkole nad Plzní, až ve čtvrtfinále proti favorizovaným třineckým Ocelářům. Přes léto se vedení klubu podařilo kádr udržet téměř celý, kariéru ukončil centr Michal Broš a nového zaměstnavatele si museli hledat třeba Vrbata nebo Mikulík. Do Mladé Boleslavi na přestup naopak přišel Marek Trončinský, hostovat zde budou Tomášové Urban a Voráček, Lukáš Žejdl a Radim Hruška.

V přípravě odehráli svěřenci Františka Výborného celkem deset utkání, z nichž pětkrát odešli vítězně a pětkrát museli okusit hořkost porážky. Proti extraligovým mužstvům sehráli Středočeši celkem šest mačů a vyhráli jen jeden z nich, konkrétně ten proti Hradci Králové na turnaji v Martinu. Obhajoba prvenství na Slovensku se určitě dá brát jako největší úspěch přípravy Bruslařů, kromě Mountfieldu dokázali přehrát i pořadatelský tým a Banskou Bystrici.
Konečně je to tu! Po téměř půlroční pauze se zpět o slovo hlásí Tipsport extraliga, tuzemská nejvyšší hokejová soutěž! V rámci jejího prvního kola přivítá BK Mladá Boleslav na domácím ledě tým HC Dynamo Pardubice. Uvidíme, komu se vstup do nového ročníku povede lépe. Úvodní vhazování bude vhozeno v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.