Já se s vámi pro dnešek loučím, přeji krásný zbytek dne.
Dnešní utkání je u konce. Chomutovská družina postupuje do kýžené baráže! Piráti si třetí třetinu pohlídali a potvrdili své vedení. Domácí celek dostal pohár pro vítěze první ligy, který ovšem nepřebral.
60:00
59:28
Zatímco chomutovská aréna je na nohou, na trestnou lavici putuje Tomáš Harkabus (JIH) za krosček.
59:00
58:38
Tomáš Harkabus se snažil prodrat puk za Kopřivu, což se mu ovšem vůbec nepovedlo.
58:11
Velkým stylem nyní sebral Filipu Semanovi hattrick domácí brankář. Útočník Dukly střílel do odkryté klece, ale v poslední moment puk chytil Kopřiva.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:35
Následně se domácí osvobozují a puk vyhazují mimo své ohrožení.
57:16
Petr Šidlík vypálil od modré čáry, ale jeho ránu Kopřiva moc dobře viděl.
57:00
Marek Hovorka (CHM) si nyní počínal nedovoleně v zákroku na jednoho z hostů a je vyloučen na dvě minuty + deset minut na zákrok do oblasti hlavy a krku. Trest odpyká Roman Chlouba.
56:53
Následně je vyloučen domácí obránce Jiří Drtina (CHM).
56:50
Z pravé strany střílel Tomáš Čachotský, jenž ale mezeru mezi tyčkou a brankářem nenašel.
56:03
Chomutov utkání kontroluje a nikam se nežene.
55:01
54:54
Dukla právě vstřelila branku!
V útočném pásmu byl podražen Martin Šagát, čehož si sudí nevšimli, a tak do útoku vyrazili hosté. Marek Prokš posunul puk na hokejku FILIPA SEMANA, jenž lehkou tečí dává svou druhou branku! Asistence: Marek Prokš
53:52
Jihlava hraje ve čtyřech.
53:52
K další střele se dostal Vladimíř Růžička, ale jeho pokus byl vyražen Sáblíkem.
53:16
Milan Toman si najel k levé kruhu, odkud ale puk nedostal na své spoluhráče.
53:01
Do koncovky se prodíral David Květoň, který byl ovšem podražen. Dvě minuty pro Jiřího Dobrovolného (JIH).
52:14
Piráti se z pásma vyhostili.
51:52
Tomáš Kaláb (JIH) vyloučen na dvě minuty za držení hole.
51:27
Jihlava kombinuje za svou brankou a nevypadá to, že by se někam hnala.
51:07
Ani nyní se Piráti nedomluvili, a tak se píská další zakázané uvolnění.
50:51
Jihlava byla v útočném pásmu hodně aktivní, a tak domácí hráč raději vyhazují puk na zakázané uvolnění.
50:05
Nadvakrát to zkoušel Marek Hovorka, ale ani jedna z těchto střel neskončila za zády Sáblíka.
49:39
49:26
Konec trestu Lukáše Květoně.
49:26
Piráti se vysvobozují.
49:05
Další střela Kalába, která nyní skončila na vyrážečce Kopřivy.
48:37
Od modré vypálil jedovatě Tomáš Kaláb, jehož střelu ale Kopřiva vyrazil.
48:03
Piráti se osvobozují, ale vystřídat nestíhají.
47:39
Vladimír Růžička (CHM) inkasuje dvě minuty za vyhození puku mimo led.
47:33
Piráti vyhazují puk ze svého pásma.
47:26
Na druhé straně přišpendlil Lukáš Květoň (CHM) jednoho z hostů na mantinel a jde na trestnou lavici, který dostal trest na dvě + deset minut. Dvouminutový trest odpyká Marek Sikora.
47:00
Marek Račuk opouští ledovou plochu hodně otřesen. Za brankou jej nedovoleným bodyčekem srazil jeden z jihlavských.
46:50
Na ledě ležel bezvládných deset sekund jeden z domácích hráčů, než to rozhodčí odpískali. I nyní stadion bouří.
46:20
Dukla je nyní za svou brankou, odkud se snaží kombinovat. Stadion bouří.
45:16
Piráti jsou aktivní na puku, aby také ne, když utkání jednoznačně dominují!
44:39
Piráti právě vstřelili branku!
Opět další skvělá přihrávka za obranu, která končí brankou! Svůj skvělý únik zakončil LUKÁŠ KVĚTOŇ, jenž si vymíchal Sáblíka a dává krásnou branku! Asistence: Nikola Gajovský, Libor Šulák
44:13
Pokus Antonína Duška vyráží Sáblík špičkou betonu do ochranné sítě.
43:27
Hra se lehce uklidnila, úvod třetí periody byl hodně divoký.
42:50
Do veliké šance se dostával na druhé straně David Květoň, který ale tvrdou ránou Sáblíka nepřekonává!
42:08
Vzápětí ale Dukla dává branku a snižuje na rozdíl tří branek! Nejdříve hosté trefili tyč, ale poté se puku ujal Tomáš Čachotský, jenž jej posunul na volného FILIPA SEMANA, který bekhendem dává branku! Asistence: Tomáš Čachotský
41:54
Piráti dávají pátou branku! JAN RUTTA si najel po levé straně a střelou mezi nohy dává hodně zajímavou branku! Lukáš Sáblík se skoro vůbec nepohnul! Asistence: Antonín Dušek, Marek Račuk
40:58
Tvrdou střelu vyslal Jiří Drtina, jehož střela byla skvěle vyražena Sáblíkem.
40:38
Nyní jsou již aktivní Piráti v útočném pásmu.
40:05
U puku je Dukla, která se snaží ihned o útočnou snahu.
40:01
Na led se vrátily oba celky, třetí třetina začne za pár chvilek.
Další třetina začne přibližně v 19:14.
Končí druhá třetina, kterou jednoznačně opanovali domácí. Nejdříve se trefil Sinisalo, dvě minuty na to jej napodobil i Gajovský. V závěru třetiny se poté trefil Libor Šulák, jenž těžil z přihrávky od Davida Květoně. Jihlava byla ve druhé třetině hodně zalezlá, nevytvořila si téměř žádné šance a třikrát inkasovala.
40:00
39:26
Další šance domácích. Nejdříve stříleli z levé strany, kterou vyrazil Sáblík před sebe. Tam se pokoušel dorážet ještě jeden dopmácí hráč, ale ani ten nepřekonal Sáblíka.
39:21
Na levé straně ujížděl Marek Hovorka, jenž ale z úhlu Sáblíka nepřekonal.
39:00
Hraje se poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:37
Špatná přesilovka Dukly pokračovala. David Květoň posunul puk na střed LIBORU ŠULÁKOVI, jenž tvrdou střelou dává branku, Piráti odskakují na rozdíl tří branek! Asistence: David Květoň
37:53
Následně se Dukle nepodařilo dostat do pásma, a tak puk dopředu nahodili, odkud jej ale vyhodil brankář Kopřiva.
37:37
Domácí celek se ale ihned osvobozuje.
37:30
Vyloučení na straně domácích. Jiří Drtina (CHM) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
37:18
Na branku vystřelil Tomas Sinisalo, ale před brankou jeho pokus nikdo netečoval, a tak skončilo za brankou.
36:48
Piráti se drží v útočném pásmu a nikam se neženou.
36:20
Z levého kruhu to zkusil Libor Šulák, jen mířil pod břevno, ale Sáblík byl připraven.
35:27
Hraje se ve středním pásmu, hra nyní nemá ideální spád.
34:34
34:02
Do úniku se dostal hostující Michal Důras, jenž ale situaci nevyřešil ideálně a jeho střelu Kopřiva chytá.
33:42
Následně se Piráti dostali do ofsajdu.
Dnešní utkání sleduje 4931 diváků.
33:32
Opět se domácí nedomluvili a jihlavští vyhodili puk z obranného pásma.
32:58
Po nepřesných přihrávkách se puk ocitl mimo pásmo.
32:34
Na trestnou lavici putuje hráč Dukly, Aleš Jergl (JIH) za hru loktem.
32:09
Brett Skinner poslal puk na branku, kde jej ale nikdo netečoval.
31:48
Následně hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
31:41
K nevoli domácích fanoušků se píská ofsajd, ve kterém měl být Nikola Gajovský.
30:57
Antonín Dušek projel do útočného pásma, kde udělal dvě efektivní kličky, po níchž vystřelil jen do betonů Sáblíka.
30:18
30:06
Hosté kombinovali a už to vypadalo, že se nadechnou k nějaké střele, což se nestalo a Piráti vyhazují.
29:34
Nyní na ledě pro jistotu leží chomutovská hráč. Jde o Milana Tomana, jenž bude také v pořádku.
29:21
Aleš Jergl leží na ledové ploše. Sám jsem neviděl, co se přesně stalo.
29:12
Stále se Dukle nedaří dostat se do něčeho většího.
28:36
Marek Hovorka strčil hokejku do souhry Jihlavy, čímž se Piráti osvobozují.
28:18
Na trestnou lavici míří Antonín Dušek (CHM), jenž dostává dvě minuty za hákování.
27:48
Marek Račuk posunul puk na modrou čáru, kde stál Jaroslav Koma. Chomutovský obránce vypálil, ale jeho rána skončila jen na betonech Sáblíka.
27:15
Hra se přesunula za branku Chomutova, kde se hosté snaží o kontaktní branku.
26:46
Piráti nepolevují a i nadále jsou usazeni v pásmu. Sáblík musel řešit další pokus chomutovských.
26:04
Tlak Pirátů resultuje v další puk v Sáblíkově brance! Lukáš Květoň našel geniální přihrávkou volného NIKOLU GAJOVSKÉHO, jemuž nedělalo problém prostřelil jihlavského brankáře! Asistence: Lukáš Květoň
25:57
Před branku se prodíral Lukáš Květoň, který ale jen posunul branku.
25:51
Antonín Dušek poslal puk na branku. Sáblík byl připraven, ale důležité je pro domácí vybojování pásma.
25:13
Tomáš Kaláb dostal přihrávku na modrou čáru, odkud ale trefil jen padajícího obránce.
24:35
Chomutov přežil obléhání hostů a následně dávají branku! Milan Toman našel přesnou přihrávkou najíždějícího TOMASE SINISALA, jenž střelou na zadní tyč vrací vedení na stranu domácích! Asistence: Milan Toman
23:57
Po nepřesné přihrávce se dostal puk na hole hostů, kteří na své polovině kombinují.
23:38
Do útočného pásma najel Marek Hovorka a svou střelou ohrozil Sáblíka.
23:22
Roman Chlouba mířil nad beton, ale Sáblík byl připraven a jeho pokus skvěle vyráží!
23:22
Roman Chlouba ujel, byl faulován a my uvidíme trestné střílení!
22:55
Jihlava kombinuje na své polovině kombinuje a snaží se dostat dopředu.
22:14
21:20
Chomutovu se v přesilové hře nedaří a Jihlava hraje ve středním pásmu.
20:38
Jihlavští vyhazují a putují střídat.
20:25
Po krátké kombinaci se domácí odhodlali ke střele, kterou ovšem Sáblík pokryl.
20:14
Nikola Gajovský byl vyslán do skvělého úniku, který ale přerušil svým faulem Petr Mocek (JIH).
20:01
Na ledovou plochu se vrátili domácí hráči, které za pár sekund nahradili jihlavští.
Je za námi úvodní třetina, ve které se do vedení dostali chomutovští, a to teprve po dvou minutách, kdy se od modré čáry prosadil Jiří Drtina. Piráti byli i nadále aktivnější, což se ale změnilo v dobu, kdy se z ničeho nic prosadil Zeman. Stav je tedy po první třetině vyrovnaný – 1:1!
20:00
19:48
Ondřej Kaše si nabruslil do středu hřiště, odkud jej ale poslal jen těsně nad branku!
19:17
Filip Seman prodral puk před branku na Čachotského, který to ale absolutně nečekal.
19:00
Rozeběhla se poslední minuta první třetiny.
18:08
Nahozený puk se dostal k Marku Hovorkovi, jenž trefuje levou tyč branky Lukáše Sáblíka!
17:53
Puk se dostal přes mantinel. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:20
Z levé strany najížděl opět Kaše, ale ani nadvakrát jej nedostal za Sáblíka.
16:52
Brett Skinner nahodil puk na branku, kde si jej následně přebral Ondřej Kaše. Juniorský reprezentant ale svou kličku nedokonal.
16:34
15:53
Ale dostávají se do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
15:33
Opět hráči Dukly vyhazují a střídají. Piráti se nadechují k útočnéu výpadu.
15:03
Před branku se prodíral Nikola Gajovský, jenž se ale ukličkoval, následně hosté vyhodili.
14:34
A máme tu tak první vyloučení. Filip Seman (JIH) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
14:21
Další velká šance! Puk před branku dostal Adam Zeman, který ale netrefil odkrytou branku!
14:06
Po obléhání chomutovské branky se k nebezpečné střele dostal Aleš Jergl, jehož ale skvěle vychytal Kopřiva!
13:20
Robin Staněk pálil z levé strany, ale jeho ránase odrazila z prostoru před brankou, kde bylo mnoho těl.
13:07
Následně se do ofsajdu dostali hráči Dukly.
12:49
Hraje se za brankou jihlavské Dukly. Tam ale Piráti nic nevymysleli.
12:19
Po nepřesné přihrávce domácích se píská zakázané uvolnění.
12:09
Hra je nyní hodně nepřesná a hraje se ve středu hřiště.
11:11
K odraženému puku se ve středu hřiště se dostal Libor Šulák, jenž vyslal tvrdou střelu na Sáblíka. Chomutov touto střelou vybojoval pásmo.
10:35
Do nenápadného útoku se dostali hosté. ADAM ZEMAN obdržel puk a pelášil na Kopřivu, kterého i s nutnou dávkou štěstí překonává! Hraje se od začátku! Asistence: Tomáš Čachotský, Miha Štebih
10:11
Antonín Dušek obdržel puk za brankou. V blízkosti neměl své spoluhráče, a tak se pokoušel branku obkroužit, což se mu povedlo. Sáblíkův beton byl ale připraven.
09:20
Aleš Jergl se hnal dopředu, ale v nejdůležitější moment nechal puk za sebou a akce byla pokažena.
09:11
Následně Dukla posílá puk přes všechny čáry, což znamená zakázané uvolnění.
09:02
Až si počkal na Tomase Sinisala, který si nabruslil před brankou, ale svůj bekhend nepřetavil v gólovou tečku.
08:45
Piráti kontrolují puk. Za brankou je Brett Skinner, jenž čeká na své spoluhráče.
07:58
Od modré vypálil Petr Šidlík, jehož rána ovše skončila nad brankou Kopřivy. Piráti jdou následně dopředu.
07:20
Následně se do útoku dostali hosté, ale puk doputoval ke Kopřivovi dříve, než jej kdokoliv zkusil za jeho záda dostat.
07:13
K další střele se dostal Jan Rutta, která byla ovše zblokovaná. Bude se vhazovaz po levici Sáblíka.
06:38
Puk byl za brankou domácích, ale tam jej vybojovali právě Piráti, kteří zakládají útočnou akci.
V chomutovské aréně probíhá komerční přestávka.
06:11
Na druhé straně se o střelu pokusili hosté, ale ta byla pro Kopřivu spíše propagační.
05:38
Piráti vyrazili do útočné akce. Roman Chlouba posunul puk na volného Duška, jenž ještě posunul puk na střed, kde byl Marek Račuk, který ale přízemní střelou netrefuje branku!
05:19
K útočnému obléhání se dostali hosté, ale nic z toho není.
04:22
David Kämpf poslal přes brankoviště puk na svého parťáka, Ondřeje Kašeho, jenž ale špatně trefil puk!
03:55
Ihned po buly se k puku dostal Michal Důras, který ale svou střelou branku Kopřivy neohrozil.
03:26
Marek Račuk vyjel zpoza branky a naservíroval puk na volného Lukáše Květoně, jenž vystřelil do boční sítě.
02:34
Poprvé se dopředu dostali i hosté. Adam Zeman ujel po levé straně, ale bekhendem Kopřivův beton nepřehodil.
02:20
Piráti kombinují v útočném pásmu a hrají s klidem na hokejkách.
01:24
Nejdříve to zkoušel z úhlu Jaroslav Koma, ale puk jen projel brankovištěm. Následně se dostal na hůl JIŘÍHO DRTINY, jenž tvrdou ránou od modré čáry otevírá stav dnešního utkání! To je výborný vstup do utkání ze strany domácího celku!
00:48
Lukáš Sáblík pokryl pokus jednoho z domácích hráčů. jenž najížděl z pravé strany.
00:35
Filip Seman nahodil puk za branku Kopřivy, kde se jej ujímají domácí hráči a vrhají se do útoku.
00:05
Úvodní buly vyhráli domácí hráči, kteří se ihned vydali do útoku. Obrana Jihlavy byla ale pozorná.
00:01
Nyní se již hráči Dukly vrhli na led a utkání začne za pár sekund.
Na led chomutovské arény vjeli domácí Piráti. Čeká se na výběr trenéra Vlka.
Krásné odpoledne z chomutovské SD ARÉNY vám přeje David Panuška. Za malou chviličku se odehraje pátý semifinálový souboj mezi Chomutovem a Jihlavou. Piráti si mohou splnit dílčí plán a postoupit do baráže, pro Duklu to může být poslední utkání v sezóně. Odpovědi budou rozlušteny v následujícíh dvou a půl hodinách.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Rutta, Skinner, Koma, Drtina, Šulák, Toman, Bartejs – Hovorka, Gajovský, L. Květoň – D. Květoň, Růžička, Sinisalo – O. Kaše, Kämpf, Šagát – Chlouba, Račuk, Dušek – Sikora

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Šťastný) – Mocek, Dobrovolný, Staněk, Dobrovolný, Štebih, Šidlík – Prokš, Zeman, Mikeš – Seman, Jergl, Matula – Harbakus, Čachotský, Schejbal – Důras

Rozhodčí: Mikula, Mrkva – Gerát, Hynek.
Ohlasy po čtvrtém semifinále

Petr Vlk (Jihlava): "My jsme dnes do toho utkání nevstoupili dobře, ale za celkový projev v tom zápase musím klukům poděkovat. V určitých fázích se projevila hokejovost soupeře, ale bohužel my jsme mu to v těch gólových situacích trochu ulehčili, protože z prvních tří gólů byly dva dotlačený, kdy náš hráč u toho soupeře byl. Druhýmu gólu předcházela chyba na mantinelu, kdy jsme to nedostali ven, ke všemu jim to tam ještě rukou přistrčíme, když je tam hromada hráčů před bránou. V těchto fázích jsme to soupeři trochu ulehčili, ale musím zopakovat, že klukům patří dík, co se týče bojovnosti, kterou tam dali, bohužel se to výsledkově neprojevilo."

Břetislav Kopřiva (Chomutov): "Po včerejším nevydařeném utkání, kdy jsme to doopravdy nezvládli a domácí byli v úvodu jasně lepší, musím před hráči smeknout, že se dali dohromady. Určitě jsme se o tom hodně bavili, kluci to vzali za správnou stranu. V tomhle prostředí, kde je neskutečná podpora diváků, je velmi těžký hrát. Někdy jsme zbytečně faulovali, což byla naše chyba. Ale jinak celkově si myslím, že kluci předvedli dobrý a taktický výkon, samozřejmě se k nám taky přiklonilo štěstí."

Ondřej Kaše – 10 zápasů, 11 bodů (6+5)
Štěpán Hřebejk – 9 zápasů, 10 bodů (8+2)
Marek Hovorka – 10 zápasů, 10 bodů (3+7)

Brankářské statistiky
Miroslav Hanuljak – 7 zápasů, 12 obdržených branek, 1,92 obdržených branek na zápas, 92,98% úspěšnost zákroků
Miroslav Kopřiva – 4 zápasy, 9 obdržených branek, 2,35 obdržených branek na zápas, 91,43% úspěšnost zákroků

HC Dukla Jihlava

Tomáš Čachotský – 11 zápasů, 12 bodů (3+9)
Miha Štebih – 11 zápasů, 10 bodů (2+8)
Richard Diviš – 7 zápasů, 9 bodů (6+3)

Lukáš Sáblík – 5 zápasů, 14 obdržených branek, 2,77 obdržených branek na zápas, 91,91% úspěšnost zákroků
David Rittich – 6 zápasů, 15 obdržených branek, 2,41 obdržených branek na zápas, 92,46% úspěšnost zákroků
4. zápas SF
Domácí Dukla měla velikou šanci vyrovnat stav série. Srovnání série nechtěli připustit hráči Chomutova a zápas se od toho odvíjel. První branku dal již ve čtvrté minutě Vladimír Růžička, kterého o osm minut později následoval i Marek Hovorka. Po této brance se spustila na ledě bitka, kterou vyprovokovali domácí hráči. Dukla sice v polovině zápasu snížila, ale na vyrovnání se již nezmohla. Piráti navíc přidali další dvě branky a domů si odvezli první mečbol.

SF4: HC Dukla Jihlava 1:4 Piráti Chomutov
32. Kaláb (Štebih, Zeman) – 4. Růžička (Drtina, Květoň), 12. Hovorka, 51. Račuk (Chlouba, Dušek), 60. Sinisalo (Gajovský, Skinner)
3. zápas SF
Po dvou domácích výhrách Pirátů se série přesunula do Jihlavy. První třetina tohoto duelu byla hodně divoká. Po necelých dvou minutách poslal do vedení svůj celek Miha Štebih. Šestatřicet sekund nato ovšem hosté vyrovnali zásluhou Hřebejka. Opět netrvalo dlouho a domácí si vzali vedení zpět, neboť se trefil Důras. Po polovině třetiny přidal třetí branku Dukly Čachotský. Poté si již domácí pohlídali stav utkání a zvítězili 4:2.

SF3: HC Dukla Jihlava 4:2 Piráti Chomutov
2. Štebih (Kaláb, Zeman), 4. Důras (Jergl), 11. Čachotský, 21. Seman (Kaláb, Čachotský) – 3. Hřebejk (Hovorka, Toman), 59. O. Kaše (Šagát)
Semifinálová série mezi Chomutovem a Jihlavou se vrací na jeden zápas do Chomutova. Jihlava bude hrát jen o naději, Piráti se pokusí ukončit semifinálovou sérii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.