Chomutov vítězí v Ústí 5:1. Opět to byl dlouho vyrovnaný zápas, ale třetí třetinu Slovan nezvládl a inkasoval v ní tři branky. Na druhou stranu Ústečtí měli opravdu velké množství přesilovek, čtyři přesilovky 5 na 3, ale neproměnili nic. A tak jen v oslabení skóroval Vágner. Za Chomutov pak dvakrát Kvetoň, Skinner, Hřebejk a Hovorka.

Nelepší hráči zápasu: Skinner (CHM) – Vágner (UNL).
60:00
59:42
Šagát po stahovačce ještě pěkně střílel dorážku si Petrásek u tyčky pohlídal.
58:52
I přes jasný výsledek sledujeme vyhrocený závěr zápasu.
58:29
Pořický (UNL) vyloučen za napadení.
56:23
Hřebejk (CHM) vyloučen za podražení.
55:44
Gólman Hanuljak (CHM) vyloučen za nesportovní chování, trest odpyká O. Kaše.
55:40
Květoň (CHM) vyloučen za nedovolené bránění.
55:12
Ve stejném čase byl vyloučen Martin Vágner (UNL).
55:12
Piráti právě vstřelili branku!
Teď už to není pěkný závěr ze strany Ústí. Chomutov projel zase obranou Ústí jako nůž máslem a při přečíslení dvou na jednoho pak zavěsil k pravé tyčce MAREK HOVORKA. Asistence: Nikola Gajovský.
54:48
Holomek (UNL) vyloučen za držení.
54:12
Roubík to zkoušel střelou zpoza branky, ale Hanuljak byl připraven u levé tyčky.
51:56
Chomutov využil přesilovku. Střelu Stehlíka od modré ukázkově tečoval do sítě ŠTĚPÁN HŘEBEJK. Asistence: Jakub Stehlík, Vladimír Růžička.
51:36
Holomek vyhazuje do středního pásma.
50:57
Baránek (UNL) vyloučen za nedovolené bránění.
50:49
Toman zpět na ledě, Piráti v plném počtu.
50:43
Ofsajd domácích, následuje buly v útočném pásmu.
49:52
Chomutov v pohodě vyhazuje.
49:08
Hřebejk s pukem ve středním pásmu, dnes se Slovanu vážně přesilovky nedaří.
48:47
Milan Toman (CHM) je dnes na trestné lavici vítaným hostem a opět tedy míří za katr, tentokrát za hákování.
48:37
Martin Hanzl ujel do brejku ale pak vůbec netrefil branku!
46:47
Utkání sleduje 3 471 diváků.
46:43
Střelu Květoně z mezikruží Petrásek chytá.
45:51
Hřebejk už sázel puk do odkryté klece, ale pak po ledě sebou hodil gólman Petrásek a k neuvěření všech vychytal jasnou gólovku Pirátů!
45:20
Grin (UNL) vyloučen za podražení.
44:39
Slovan nevyužil ani třetí dvojnásobnou přesilovku, Růžička už je na ledě.
43:01
Hanuljak vychytal dvě dorážky Hanzla a pak bombu Vágnera do ramene!
42:37
Růžička (CHM) vyloučen za sekání. Piráti jdou potřetí v dnešním utkání do tří!
42:00
Ústí zazmatkovalo při útočné buly, a tak do brejku ujel Hovorka, ale při svém nájezdu trefil tyč!
41:46
Toman (CHM) vyloučen za nedovolené bránění.
41:08
Chomutov vlétl do třetí třetiny aktivně a důkázem je zcela nekompromisní střela LUKÁŠE KVĚTONĚ z mezikruží. Asistence: Vladimír Růžička, Bryan McGregor.
40:44
McGregor pálil zajímavě, Petráskův beton byl ale připraven.
40:01
Hráči už pomalu vjíždí na led, za dvě minuty začne třetí třetina.
Chomutov přidal druhou branku z hole Skinnera a byl o dost lepší, postupně ale Slovan Ústí získal několik přesilovek, z toho dvě dvojnásobné početní výhody, takže si vytvořil optickou převahu, ovšem nedokázal překonat skvělého Hanuljaka. To se povedlo paradoxně až při oslabení Vágnerovi.
40:00
39:09
Slovan po vstřelené brance ožil, což je dobrý vzkaz do třetí třetiny. Nyní se bude vhazovat ve středním pásmu.
37:45
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Slovanu to dnes nejde v přesilovkách, ale paradoxně se prosadil v oslabení! Domácí ujeli do přečíslení a po přihrávce Kloze přesně mířil z mezikruží kapitán MARTIN VÁGNER. Asistence: Jan Kloz.
37:23
Střela Hovorky z mezikruží pod Grinovým tlakem skončila v ochranné síti.
36:00
Vávra (UNL) vyloučen za sekání.
35:32
Piráti již v plném počtu. Na takový počet přesilovek si toho Slovan moc nevypracoval.
35:12
Nyní byl na konci přesilovkové akce Kloz, který střílel z mezikruží, ale opět Hanuljaka nepřekonal.
33:30
Domácí kouč si vzal time-out.
33:30
Hovorka (CHM) vyloučen za sekání. Už druhá přesilovka 5 na 3 pro Slovan!
32:32
Dušek (CHM) vyloučen za hru vysokou holí.
31:27
Drtina pouze nahazoval a Petrásek podržel kotouč. Bude se vhazovat.
30:54
Na ledě už i Toman, Slovan přesilovku přes dobré akce nevyužil.
30:10
Chomutov ve čtyřech, Vágner s Vávrou měli dobré střely, ale Hanuljak je zatím bezchybný.
29:30
Kapitán Vágner od modré pálil jen do Hanuljaka!
28:52
Toman (CHM) vyloučen za krosček. Přesilovka 5 na 3 pro Ústí!
27:58
Šagát (CHM) doslova bodyčekoval gólmana Petráska a je vyloučen za nedovolené bránění. Pak ještě jeden z chomutovských obránců sroloval Vávru, ale to už sudí nevylučoval.
27:22
Chomutov začíná být velmi aktivní, Ústečtí se brání čím dál častěji.
26:13
Pořický je již zpět na ledě, hraje se pět na pět.
25:26
Chomutovský útok zastavil ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.
24:14
Pořický (UNL) vyloučen za vražení na hrazení.
23:54
Piráti se prosazují v přesilovce. BRETT SKINNER napřáhl od modré a přes clonícího forvarda Chomutova Petrásek nic neviděl, takže puk skončil až v síti. Asistence: Vladimír Růžička.
23:34
Roubík vyhazuje přes všechny čáry.
23:00
Baránek (UNL) vyloučen za hákování.
21:59
Střelu Kašeho od levého mantinelu si Petrásek pohlídal.
21:52
Icing Slovanu.
21:20
Zatím vlažný úvod druhé třetiny, po nahození ze středu hřiště podržel puk v lapačce Hanuljak.
20:01
Po první třetině vede Chomutov 1:0 po brance Lukáše Květoně. Při hře pět na pět je lepší Chomutov, ale Ústí při svých dvou přesilovkách mělo také pořádné šance.
20:00
19:24
Pořický našel na modré Grina, jeho ránu Hanuljak chytil.
18:11
Střelu Rutty vyrazil Petrásek do ochranné sítě.
17:57
Až nyní Petrásek podržel puk, Slovanu už docházely síly a byl skutečně pod velkým náporem Pirátů.
17:17
Ústí je pod velkým tlakem a brání se.
16:35
Chlouba nahazoval před modrou čárou, Petrásek podržel puk v lapačce.
16:07
A Růžička vjel do ofsajdu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
15:51
Slovan opět vyhodil, oba celky střídají.
15:11
Slovan byl pod velkým tlakem, Gajovský dvakrát střílel, ale nyní domácí už vyhodili.
14:23
Brož (UNL) vyloučen za zdržování hry.
14:22
Petrásek si připsal dalších několik zákroků, nyní to Piráti tady pořádně ostřelovali.
13:59
Chomutov opět ujel do přečíslení, od pravého mantinelu to ale Gajovský vzal na sebe, toho ale vychytal Petrásek.
11:54
Ústecký Hanzl u mantinelu přišel o puk, možná s faulem, nicméně Piráti pak ujeli do přečíslení a z mezikruží přesně střílel LUKÁŠ KVĚTOŇ. Asistence: Marek Račuk, Milan Toman.
11:40
Nyní oba celky spíše hledakí puk a hra je plná nepřesností.
10:20
Smetana zblokoval Hřebejkovu střelu do ochranné sítě.
09:42
Hovorka z mezikruží nebezpečně pálil, Petrásek připraven.
09:21
Závěr přesilovky se Slovanu nedaří. Ztratil kotouč, nyní domácí vyhodili na icing. Hra se stěhuje před Petráska.
08:26
Roubík našel Kloze před brankou a toho zblízka vychytal Hanuljak! Chomutovský gólman v posledních chvílích chytá doslova neskutečně!
07:48
Nyní Roubík dostal přihrávku před Hanuljaka a jak tam byl sám, tak se toho asi zalekl a puk mu ujel. Bude se vhazovat.
07:28
Hřebejk (CHM) vyloučen za nedovolené bránění.
07:23
Piráti jsou už v plném počtu, nicméně při poslední přesilovce Slovan ukázal, že také umí být nebezpečný v útočné třetině.
07:00
Hanuljak chytil i Grinovu střelu od modré.
06:54
Slovan při přesilovce stále v útočném pásmu. Nyní Hanzl tečoval před Hanuljakem, ale chomutovský gólman byl opět ve střehu.
05:40
A záhy byl znovu Hanuljak pod tlakem, po buly vznikla tlačenice v brankovišti, ale hosté odolali.
05:25
To byla obrovská šance Slovanu! Po střele od modré dorážel Roubík bekhendem, ale Hanuljak nyní začaroval a neskutečně podržel svůj tým při této akci.
05:12
Dušek (CHM) sekl gólmana Petráska přes lapačku a má za to dvě minuty.
04:48
Grin nahazoval na Hanuljaka a kotouč dojel, takže se bude vhazovat před chomutovským brankářem.
04:13
První přesilovku Chomutova Ústí ubránilo naprosto bez problémů.
03:14
V přesilovce pálil Hovorka od modré, ovšem Petrásek byl připraven a záhy domácí vyhodili kotouč do středního pásma.
02:22
Roubík hned po buly vyhazoval přes všechny čáry.
02:13
Gengel (UNL) vyloučen za nedovolené bránění.
01:37
A ústecký rodící se útok zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
01:06
Hostující McGregor pálil dobře na vyrážečku ústeckého gólmana!
00:07
Úvodní buly vyhrál Slovan a hned se natlačil do útočné třetiny.
00:01
Na ledě už jsou rozhodčí, za čtyři minuty začne čtvrté čtvrtfinálové utkání mezi Ústím a Chomutovem.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, Grin, Smetana, M. Zdvořáček, Vaněk – Kuchynka, Roubík, J. Kloz – Pořický, M. Hanzl, T. Vávra – Baránek, Suchan, Gengel – Kopta, Řídel. Trenér: Mach.

Piráti Chomutov: Hanuljak (M. Kopřiva) – Rutta, Skinner, Bartejs, J. Drtina, J. Stehlík, M. Toman, J. Mrázek, Šulák – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – McGregor, Vl. Růžička, Šagát – Chlouba, Račuk, L. Květoň – O. Kaše, Kämpf, A. Dušek. Trenér: B. Kopřiva.

Rozhodčí: Lacina, Grech – Krátký, M. Svoboda.