Vsetín - K. Vary | ONLINE | 4.3.2018 17:30 | Play-off 1. ligy 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Play-off 1. ligy -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : K. Vary - 4. března 2018   17:30

Ukončeno
Vsetín
Vsetín
26:40' Březina (Protasenja) • 49:11' Holomek (Kucharczyk)
2:5
(0:1, 1:3, 1:1)
Stav série: 0:4
K. Vary
K. Vary
01:26' Kovačevič  (Kohout) • 20:40' Gorčík  (Tuominen) • 21:49' Plutnar  (T. Rachůnek, Balán) • 34:57' Flek  (T. Rachůnek) • 58:10' T. Rachůnek  
Vsetín
Sestavy:
Jekel (22. Šurý) – Teper, Janáček, Slováček, D. Krenželok (A), Frolo, Holomek, Žák – Protasenja (C), Kucharczyk, Březina – Markovič (A), Kopta, P. Beránek – Šilhavý, Karafiát, Vávra – Hořanský, Pokorný, Kajaba.
Rozhodčí
Čech, Fiala – Kotlík, Polák
Zimní stadion Na Lapači
3720 diváků
K. Vary
Sestavy:
F. Novotný (Závorka) – Podlipnik, Šenkeřík, Plutnar, M. Rohan (A), Kovačevič, J. Tomeček – T. Rachůnek (A), Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Gorčík, Skuhravý (C), Osmík – Vrdlovec, Tuominen, O. Beránek – Šik.
Přenos se aktualizuje automaticky

Utkání končí a stejně tak končí i čtvrtfinálová série mezi Vsetínem a Karlovými Vary. Favorit ze západu Čech dokázal ovládnout i čtvrté utkání této série a po zásluze postupuje mezi nejlepší čtyři celky WSM Ligy, kde se bude prát o postup do extraligové baráže. Vsetín se snažil v závěrečné třetině vykřesat ještě plamínek naděje, což se mu brankou v podání Holomka povedlo. Valaši dokonce zkoušeli hru bez brankáře již pět minut před vypršením základní hrací doby, ale právě v předčasné power-play definitivně pečetil postup Energie Rachůnek. Ode mne je to ze Vsetína vše, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Konec zápasu.
59:20'
Vsetín se ještě snaží zaútočit, ale jeho snahu komplikuje postavení mimo hru.
59:06'
V rohu obranného pásma zůstává otřesený Kohout, zdá se však ale, že karlovarský útočník bude v pořádku.
58:23'
Je až k neuvěření, jak průběžný stav utkání nemá absolutní vliv na skvělou atmosféru v podání vsetínského publika. Stejně jako včera se Valaši na tribunách baví a Lapačem se dokonce nese oslavný pokřik vysoký jalovec.
58:10'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie pečetí svůj postup do semifinále play-off! Karlovarští se vymanili ze vsetínského sevření a kotouč do odkryté klece poslal TOMÁŠ RACHŮNEK. Bez asistence.
57:32'
Valaši drží útočné pásmo, ale úporná obrana Energie nepovoluje Valachům vystřelit.
56:50'
Slováček napálil kotouč do skrumáže před brankou, kde se však puk zastavil, Valaši nadále hrají v šesti.
55:58'
Kovačevič obloučkem vyhodil kotouč z obranného pásma a puk jen těsně minul vsetínskou odkrytou branku.
55:17'
Karlovy Vary se osvobozují, Vsetín to zkouší v šesti!
55:01'
Vsetín nadále tlačí, Holomkova střela orazítkovala tyč!
54:33'
Kucharczykovi přihrávka na Krenželoka nevyšla a Tuominen osvobozuje svůj tým.
54:09'
Slováček napálil kotouč, do jeho rány vložil hůl Kucharczyk, ale puk trefil připraveného brankáře Novotného.
53:58'
Valaši jsou v tlaku a z toho pramení faul karlovarského Martina Kohouta, jenž odchází na trestnou lavici za hákování.
52:54'
Po střele Holomka se kotouč dostal na hůl Protasenji, jenž se bekhendem snažil uklidit kotouč do odkryté branky Energie, kotouč se ovšem svezl po boční konstrukci mimo, Karlovy Vary teď měly velkou dávku štěstí.
52:02'
Krenželok se dostal ke střele, která však končí mimo branku Karlových Varů.
51:32'
Tuominen vyvážel kotouč do útočného pásma, z druhé strany jej podporoval Vrdlovec, finský útočník vzal zakončení na sebe, Šurý jeho pokus vytěsnil mimo branku a ke kotouči se dostávají Vsetínští.
51:12'
Dnešní utkání sleduje 3720 diváků.
51:00'
Vsetín vykázán z útočného pásma, před brankou clonil Protasenja a nejspíš došlo ke kontaktu s brankářem Novotným, jenž v pádu posunul branku.
50:30'
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
50:11'
Slováček nahodil kotouč od modré čáry do skrumáže před Novotným, kde se snažil kotouč ještě vybojovat Kajaba, ale nejlépe se orientoval karlovarský brankář a puk přikryl pod svou rukavici.
49:39'
Brankář Šurý nyní vytáhl excelentní zákrok, když zlikvidoval tutovou příležitost Fleka, jenž dostal přihrávku od Balána a okamžitě pálil z voleje. Vsetínský brankář roztáhl své betony a udržel kotouč před brankovou čárou.
49:25'
Zakázané uvolnění Vsetína.
49:11'
Vsetín právě vstřelil branku!
Valaši využívají přesilovou hru a střílí branku naděje! Po přihrávce Kucharczyka přes šíří útočného pásma napřáhl ke střele ONDŘEJ HOLOMEK a jeho prudká rána skončila až za zády brankáře Novotného. Asistence: Radim Kucharczyk.
48:37'
Kohout zkušeně podržel kotouč a poté jej poslal až k brankáři Šurému.
48:18'
Šenkeřík osvobozuje Karlovy Vary, Vsetín musí začít od vlastní branky.
47:59'
Po střele Krenželoka se snažil dorážet Markovič, ale Novotný se včas orientoval a kotouč ukryl ve své lapačce.
47:47'
Znovu se vylučuje, tentokrát na straně Karlových Varů proti pravidlům se provinil Petr Stloukal a fasuje dvě minuty za hákování.
47:38'
Vsetín hraje v plném počtu.
47:01'
Holomek posbíral s kotoučem na holi cenné vteřinky a následně kotouč napálil do obranného pásma Energie.
46:39'
Karlovy Vary v ofsajdu, hra se stěhuje do středního pásma.
46:33'
Energie kombinuje v útočném pásmu, ke střele se odhodlal Plutnar, jeho pokus byl tentokrát sražen a ani k Šurému nedoputoval.
45:38'
Další vyloučení na straně Vsetína, tentokrát putuje na trestnou lavici Tomáš Frolo, dvě minuty za držení.
44:27'
Vsetín hraje v plném počtu.
44:21'
Kotouč končí mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
43:40'
Toto oslabení zvládá Vsetín dobře, nyní vyhodil kotouč Pokorný.
43:16'
Znovu se Vsetínským daří osvobodit, tentokrát zásluhou Holomka.
42:47'
Krenželok ihned po buly poslal kotouč do obranného pásma Karlových Varů.
42:43'
Kombinace Karlových Varů končí po zásahu Slováčka v ochranné síti, vhazuje se po levici brankáře Šurého.
42:27'
Vsetín se bude muset opět bránit, dvě minuty za hákování obdržel David Březina.
42:08'
Březina nahodil kotouč na Novotného, ten však stačil jeho střelu nejen pokrýt, ale ještě poslat kotouč do středního pásma.
41:12'
Valaši hrají v plném počtu.
40:58'
Šenkeříkova dělovka od modré pouze otestovala pevnost vsetínských mantinelů.
40:27'
Vsetín ve čtyrech.
40:15'
Plutnar dostal nabito od Podlipnika, ten trefil bránícího Ostrčila.
40:02'
Třetí třetina odstartovala, Karlovy Vary pokračují ve dvojnásobné početní výhodě.
40:01'
Začala třetí třetina.
Prostřední dějství skončilo. Karlovy Vary mají slibně nakročeno k co nejrychlejšímu možnému postupu do semifinále. Vsetínští fanoušci ovšem nelibě nesou rozhodnutí hlavních arbitrů v posledních minutách druhé třetiny a dávají to rozhodčím jasně najevo. Energie nejprve odskočila do tříbrankového trháku. Pak se dokázal prosadit i Vsetín, čekání na branku Valachů trvalo neuvěřitelných 179 minut a 56 vteřin, což jsou téměř tři celé zápasy. Branka naděje ale Vsetínu nepomohla, protože Karlovy Vary poté využily přesilovou hru a opět odskočili na rozdíl tří branek. Vsetín navíc zahájí třetí třetinu pouze ve třech hráčích, bránit se bude muset ještě šestadvacet vteřin. Třetí třetina odstartuje na Lapači v 19:17.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:55'
Balán nabil na střelu Plutnarovi, do níž se obětavě vložil Slováček.
39:12'
Karlovy Vary si zahrají dvojnásobnou početní výhodu. Rozhodčí trestá Vsetín za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvouminutový trest odsedí Petr Beránek.
38:27'
Rozhodčí posuzuje Kucharczykovo počínání jako přestupek proti pravidlům a uděluje mu trest za napadení. Vsetínští se ještě dožadují vyloučení karlovarského brankáře, protože vyhozený kotouč z jeho hole skončil v ochranné síti, ale marně. Přesilovou hru si zahrají znovu hosté.
38:27'
Novotný si nyní vyjel z branky k mantinelu, aby opět pomohl svým obráncům vyhozením kotouče, jenže to asi netušil, že jej dohraje Kucharczyk. Karlovarský brankář se okamžitě skácel k zemi a na odvetu okamžitě přicházejí spoluhráči karlovarského brankáře.
37:28'
Vsetín se snaží změnit obraz hry a znovu se pokouší o zatlačení Karlových Varů do vlastní obrané třetiny, energetici však nepřipouštějí tvorbu brankových příležitostí na straně Valachů.
36:38'
Vsetínští při pokusu o další přechod do útočného pásma končí v ofsajdu.
36:08'
Kopta znovu ujížděl do rychlého protiútoku společně s Markovičem, rozhodl se vypálit, ale jeho pokus přizvedl Šenkeřík a Novotný zasahovat nemusel.
35:44'
Karlovy Vary pokračovaly v útočných manévrech, Vsetínští se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
34:57'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Západočeši využívají druhou přesilovou hru v dnešním utkání! Skvěle sehranou kombinaci má na svědomí Rachůnek společně s JAKUBEM FLEKEM, jenž po vhazování poslal kotouč právě Rachůnkovi, který obkroužil vsetínskou brankou a pak přesnou přihrávkou našel zmiňovaného střelce, jenž uklidil puk do odkryté vsetínské branky. Asistence: Tomáš Rachůnek.
34:30'
Šurý nyní uhasil závar před svou brankou, kde se snažil dorážet Kverka, vsetínský brankář kotouč zalehl a hra je přerušena.
34:15'
Podlipnik napřáhl od modré čáry, Šurého trefil puk do ramene, vsetínský brankář však vůbec netušil, kde se puk nachází.
33:49'
Karlovy Vary hrají v plném počtu.
32:47'
Přesilová hra Vsetína opět končí předčasně, dvě minuty za nedovolené bránění fasuje Radim Kucharczyk, kterému se udělení trestu vůbec nelíbilo a jakoby se snažil Šenkeříkovi říct, aby se přiznal k tomu, že k přestupku proti pravidlům nedošlo. To už však nic nezmění na tom, že nás čeká hra ve čtyrech na obou stranách, která bude trvat minutu a čtyři vteřiny k tomu.
32:18'
Kovačevič vybojoval kotouč u mantinelu a osvobozuje Západočechy.
31:57'
Karlovy Vary se dokázaly ihned po vhazování osvobodit a Flek dokonce vybojoval po svém střeleckém pokusu vhazování v útočném pásmu.
31:49'
Přesilová hra pro Vsetín, dvě minuty za sekání fasuje Martin Kohout.
31:31'
Kucharczyk vybídl ke skórování Krenželoka, jenž však branku minul, dobývání karlovarské svatyně však pokračuje, v dalším střeleckém pokusu opět Krenželok a dorážet se snažil Kucharczyk, karlovarská obrana krušné chvíle ustála.
31:05'
Vsetín se snaží kombinovat v útočném pásmu, ale nyní se vlastní vinou dostává zpět do středního.
30:35'
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
30:26'
Markovič nyní v rychlé jízdě našel dobře najetého Koptu, jenž okamžitě vypálil, Novotný však dokázal špičkou betonu jeho střelu vytěsnit.
29:54'
Karlovy Vary se snaží uklidnit hru a zabránit Valachům v pokračování zvýšené střelecké aktivity.
28:50'
Karlovy Vary hrají v plném počtu.
28:47'
Vsetín přidává na důrazu, nyní před karlovarskou brankou operoval Šilhavý, Novotný však navazuje na svou skvělou formu.
28:22'
Protasenja si s kotoučem najel hluboko do útočného pásma, dostal se i do bekhendového zakončení, ale Novotný jej dokázal zneškodnit.
27:40'
Karlovy Vary se osvobozují.
27:09'
Holomek nahazoval kotouč od modré čáry, Markovič se před Novotným snažil puk dostat za jeho záda, ale kotouč si našel cestu mimo branku.
26:50'
Valaši budou moct usilovat o kontaktní branku, Novotnému to tentokrát s jeho holí nevyšlo a kotouč vyhodil mimo ledovou plochu, za což pochopitelně následuje trest za zdržování hru.
26:40'
Vsetín právě vstřelil branku!
Neuvěřitelně dlouhé čekání Vsetína na vstřelení branky končí! Ke střele se nejprve dostal Protasenja, jehož pokus Novotný pouze vyrazil a k puku se dostal DAVID BŘEZINA, jenž bekhendovou střelou prolomil kouzlo karlovarského brankáře. Asistence: Anatolij Protasenja.
26:03'
Plutnarova střela byla sražena a ke kotouči se jako první dostal Balán, jenž poslal puk do křídla Kohoutovi, ten se snažil Šurého obhodit bekhendem, ale vsetínský brankář dokázal jeho snahu zlikvidovat.
25:39'
Karlovy Vary nyní otupily rodící se nápor Valachů a daří se jim držet kotouč v útočném pásmu.
24:43'
Prudká střela v podání Hořanského, jenž se na hostující branku řítil z levého křídla, Novotný ovšem s lehkostí natáhl lapačku a ukázal, v jaké pohodě chytá toto čtvrtfinále.
24:07'
Vsetín přidal na střelecké aktivitě, nyní opět pálil Vávra, Novotný však bez problému jeho pokus vyrazil.
23:41'
Vávra vypálil z levé strany od mantinelu, Novotný jeho pokus pouze vyrazil a k dorážce se dostal Karafiát, jenže ten branku Karlových Varů přestřelil.
22:49'
Valaši se nyní vydali do útočného pásma a snaží se okamžitě reagovat na nepříznivý stav.
21:49'
Vsetín již potřetí v této sérii střídá brankáře, Pavla Jekela nahrazuje Michal Šurý.
21:49'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Západočeši využívají přesilovou hru! Rachůnek zavezl kotouč do rohu útočného pásma, odkud poslal přihrávku na MICHALA PLUTNARA, ten napřáhl a jedovatou střelou prostřelil brankáře Jekela. Asistence: Tomáš Rachůnek, Stanislav Balán.
21:32'
Frolovi se podařilo vyhodit kotouč.
21:18'
Karlovy Vary kompletní.
21:07'
Přesilová hra Vsetína končí, dvě minuty za podražení fasuje Jiří Karafiát. Po jedenácti vteřinách začne početní výhoda hostů.
21:05'
Energie se osvobozuje.
20:40'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie se prosazuje ve vlastním oslabení! SEBASTIÁN GORČÍK dokázal při vývozu puku z vlastní třetiny přebruslit vsetínské obránce a zavěsit puk pod horní tyč vsetínské branky. Asistence: Henri Tuominen.
20:04'
Druhá třetina odstartovala, hostům se podařilo po úvodním vhazování ihned nastřelit kotouč do obranného pásma Vsetína.
20:01'
Začala druhá třetina.
První třetina je minulostí, následuje výměna stran a okamžitý začátek prostředního dějství.
20:00'
První třetina skončila.
19:43'
Karlovy Vary zatím nepouštějí Vsetín do vlastní třetiny.
19:19'
Přesilová hra pro Vsetín, menší trest za hákování odsedí Michal Plutnar.
19:15'
Individuální akce v podání Březiny, ten se dokázal prosmýknout skrz hostující obranu a bekhendem ohrozit karlovarskou branku, Novotný byl však dobře postavený a jeho pokus vyrazil.
18:46'
Kohout nabil na střelu Plutnarovi, jenž pálil na Jekela, před kterým nepříjemně clonil Tuominen, vsetínský brankář si však dokázal kotouč najít a ukryl jej ve své lapačce.
18:05'
Kajaba se dostal ke střele, měl čas na to, aby ideálně zamířil, ale branku přestřelil.
17:12'
Karafiát to zkoušel z ostrého úhlu, Novotný nemusel ani zasahovat, neboť puk trefil boční konstrukci jeho branky.
16:47'
Kverka nyní vypálil z mezikruží a Jekel jeho střelu neudržel ve své lapačce, Energie pokračuje v náporu.
15:48'
Hra opět pokračuje, po odehrání zbývajícího času z první třetiny proběhne výměna stran a okamžitě odstartuje třetina druhá.
15:47'
Kuriózní moment, do střely Pokorného vložil hůl bránící hráč Karlových Varů a puk vyletěl tak vysoko, že rozbil zářivku jednoho ze světel vsetínského stadionu. Na ledovou plochu tak nabíhá úklidová čerta a první třetina v tuto chvílí končí. Pokračování utkání bude následovat cca v 18:15.
15:25'
Karlovy Vary jsou nyní aktivnějším týmem, vsetínské pokusy o útok eliminují již ve středním pásmu, a pokud to jde, tvoří kombinaci za útočnou modrou čárou.
14:49'
Nahozený kotouč byl Jekel nyní nucen přikrýt a Energie získává vhazování v útočném pásmu.
14:15'
Skuhravý nyní využil svých fyzických parametrů, zvládl souboj s bránicím Janáčkem a zpoza branky se dostal i do bekhendového zakončení, které však Jekel dokázal vyřešit.
13:15'
Hořanský se nyní řítil na karlovarskou branku, ovšem ve chvíli, kdy už se chystal zakončit mu slibný pokus znemožnil pohotový obránce Podlipnik.
12:39'
Flek zavezl po levém křídle puk do vsetínského pásma, zbavil se bránícího Frola a připravil střeleckou pozici pro Rachůnka, tomu však zamýšlena přihrávka na Balána nevyšla.
12:23'
Tentokrát se rozehrávka nepodařila Energii a rozhodčí píská opět zakázané uvolnění.
12:04'
Zakázané uvolnění Vsetína.
11:42'
Šenkeřík obkroužil s kotoučem vsetínskou branku a stačil zakončit, puk se však svezl těsně kolem tyče vsetínské svatyně.
11:17'
Hosté v plném počtu.
10:53'
Kohout dokázal za vsetínskou brankou vybojovat puk a přihrál jej do vyložené pozice Ondřeji Beránkovi, ten však z mezikruží trefil pouze betony Jekela.
10:24'
Vsetínu se dařilo dlouze kombinovat v útočném pásmu, ale nyní ji dokázal přerušit Skuhravý, jenž osvobozuje svůj tým a hosté mohou v klidu vystřídat.
09:47'
Holomek se dlouze rozmýšlel, zda má vypálit, nakonec vystřelil a nadělal Novotnému obrovské problémy, jenž musel kotouč krotit lapačkou, na dorážku ovšem nikdo ze Vsetínských nedosáhl.
09:17'
Přesilová hra tentokrát pro Vsetín, dvě minuty za nedovolené bránění fasuje Šenkeřík.
09:10'
Kucharczyk vybojoval puk pro Březinu, jenž to zkusil z voleje, ale kotouč branku minul.
08:41'
Protiútok Karlových Varů vedl Kohout, poslal přihrávku Tuominenovi, jenž ještě vylepšil pozici pro Ondřeje Beránka, ale jeho střelecký pokus byl sražen do ochranné sítě bránícím Holomkem.
08:06'
Slováček vyvezl kotouč z vlastního obranného pásma, dostal se až do bekhendového zakončení, které však Novotný bez problému zvládl a ukryl kotouč ve své výstroji.
07:10'
Vsetín hraje v plném počtu.
06:54'
A znovu se Energii nepodařilo usadit se v útočném pásmu, Holomek vyhazuje.
06:18'
Tentokrát nevpustil hosty do útočného pásma Březina, Vsetín zatím oslabení zvládá velmi dobře.
05:48'
Znovu se Valachům podařilo vyhodit, tentokrát zásluhou Kucharczyka.
05:30'
Karafiát zachytil kombinaci Karlových Varů a dlouhým vyhozením osvobozuje Vsetín.
05:10'
Karlovy Vary si zahrají první přesilovou hru v dnešním utkání, dvě minuty za vysokou hůl pro vsetínského Reného Kajabu.
04:40'
Nyní se podařilo otočit hru vsetínské čtvrté útočné řadě, Kajaba pálil z hranice pravého kruhu, Novotný vyrazil a k další střele se dostal Šilhavý, jehož pokus zachytil Novotný ve své lapačce a vhazovat se bude po pravici karlovarského brankáře.
03:48'
Energie v obranném pásmu Vsetína, od modré čáry pálil Podlipnik, Jekel tentokrát na jeho střelu stačil reagovat a vyrazil, ovšem Západočeši nadále motají hlavy vsetínským obráncům.
02:57'
Vsetínští zatím nemohou přejít přes střední pásmo, Karlovy Vary po rychle vstřelené brance zodpovědně brání a vyčkávají s čím se Valaši předvedou.
02:26'
Beránek nedokázal zpracovat přihrávku od svého brankáře a vsetínská čtvrtá formace mohla zaútočit, Karafiát připravil střeleckou pozici pro Hořanského, jehož pokus Novotný vyrazil ramenem, z ostrého úhlu to zkoušel ještě Pokorný, ale Novotný si bližší tyč pohlídal.
01:26'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie bleskově otevírá skóre utkání! Hostující tým se dokázal usadit v útočném pásmu a na modrou čáru dostal kotouč SABAHUDIN KOVAČEVIČ a puk proletěl až za záda vsetínského brankáře Jekela. Asistence: Martin Kohout.
00:44'
Karlovy Vary nevpustili domácí hráče do obranného pásma a daří se jim kotouč držet ve středním pásmu.
00:06'
Na úvodním buly uspěl vsetínský hráč a domácí zahajují první útočnou akci.
00:01'
Utkání právě začalo.
Vše je připraveno k zahájení utkání, na úvodní buly se staví Kucharczyk proti Balánovi.
Klubová hymna doprovází příchod domácího Vsetína, Valaši budou dnes doufat, že to přeci jen nemusí být poslední utkání letošní sezony, které místní stadion hostí.
Pískot vsetínských fanoušků doprovází nástup hokejistů Karlových Varů.
Ještě jednou hezký podvečer ze Vsetína. Potemnělý stadion Na Lapači již očekává nástupu hráčů.
Úvodní sestavy:

VHK ROBE Vsetín: Jekel (Šurý) – Teper, Janáček, Slováček, D. Krenželok (A), Frolo, Holomek, Žák – Protasenja (C), Kucharczyk, Březina – Markovič (A), Kopta, P. Beránek – Šilhavý, Karafiát, Vávra – Hořanský, Pokorný, Kajaba.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Podlipnik, Šenkeřík, Plutnar, M. Rohan (A), Kovačevič, J. Tomeček – T. Rachůnek (A), Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Gorčík, Skuhravý (C), Osmík – Vrdlovec, Tuominen, O. Beránek – Šik.

Rozhodčí: Čech, Fiala – Kotlík, Polák.
Vsetínský Lapač se připravuje na 4. čtvrtfinálové utkání. Domácí Vsetín bude odvracet konec sezony a bude bojovat o první vítězství v letošním play-off. Naopak Karlovy Vary by rády navázaly na předchozí tři vítězství a čtvrtfinálovou sérii dnes ve Vsetíně ukončily. Kdo bude mít v závěru víkendu více důvodu ke spokojenost? Sledujte náš přenos.
VHK ROBE Vsetín: Hokejistům Vsetína se nepodařilo v play-off navázat na výsledkovou formu, která je zdobila v samotném závěru základní části. Ve čtvrtfinálové sérii však Vsetín rozhodně nepůsobí odevzdaným dojmem, minimálně v prvním a ve včerejším třetím utkání byl výsledek zápasu pro Valachy až příliš krutý. Vsetín doplácí na špatnou koncovku, promarněné přesilovky a nejistotou v brankovišti, kterou potvrzuje fakt, že Valaši ve dvou ze tří utkání střídali pokaždé v polovině základní hrací doby brankáře.

Jediným úspěšným střelcem Vsetína v play-off zůstává i po třech odehraných utkání obránce Jakub Teper. Valaši se při tom dostávají do řady zajímavých příležitostí, především ve včerejším utkání byli vsetínští útočnicí ve vyložených pozicích, ale prolomit kletbu, kterou karlovarský brankář Novotný začaroval svou branku, se Valachům zatím nepodařilo. Vsetín si pak ze základní části přenesl do play-off i neschopnost využívat přesilové hry.

Vsetínští ovšem rozhodně nechtějí házet flintu do žita, ve včerejším utkání bojovali i za rozhodnutého stavu. Chtějí pro své skvělé domácí publikum vybojovat alespoň jedno vítězství, pokud konečně budou efektivní v zakončení, mohou uspět. Vždyť Karlovy Vary dokázal Vsetín v základní části porazit hned třikrát.
Vzájemné zápasy v základní části WSM Ligy

Vsetín – Karlovy Vary 3:2p.

Karlovy Vary – Vsetín 3:0

Vsetín – Karlovy Vary 3:2

Karlovy Vary – Vsetín 1:2

Čtvrtfinále play-off

Karlovy Vary – Vsetín 5:1

Karlovy Vary – Vsetín 5:0

Vsetín – Karlovy Vary 0:6
HC Energie Karlovy Vary: Vítěz základní části se s rolí favorita popasoval zatím více než dobře. Západočeši zvládli v poklidu vyhrát oba domácí zápasy a také ve Vsetíně jsou zatím stoprocentní. Karlovy Vary se prezentují trpělivým hokejem, vysokou efektivitou v zakončení a hlavně umí využívat přesilové hry. Když už se stane problém, energetici vědí, že mají za svými zády jistotu v podobě Filipa Novotného, jenž během tří utkání čtvrtfinálové série propustil za svá záda pouze jednu branku.

Karlovy Vary táhne do semifinále útočník Jakub Flek, jenž proti Vsetínu zaznamenal ve čtvrtfinále již pět kanadských bodů za tři branky a dvě asistence. Jen o bod méně si připsali další dva útočníci Ondřej Beránake (2+2) a také Daniel Vrdlovec (1+3). Ve včerejším utkání se blýskl Martin Kohout, jenž připravil svým spoluhráčům dvě branky na zlatém podnose. Karlovarské ofenzívě se však daří celkově velmi dobře, vždyť 16 vstřelených branek během tří utkání play-off je skvělá bilance.

Energie pochopitelně touží navázat na výborné výkony a sérii dnes ve Vsetíně ukončit. Poslední krok však bývá záludný, ale pokud se Karlovy Vary opět budou prezentovat trpělivým hokejem a na své příležitosti si počkají, mohou slavit již dnes.
Hezkou neděli z valašského Vsetína. Zimní stadion Na Lapači dnes bude hostit již čtvrtou bitvu čtvrtfinálové série mezi VHK ROBE Vsetína a HC Energie Karlovy Vary. Západočeši ve včerejším duelu dokázali navázat na domácí představení a i na Lapači zvítězili jednoznačným poměrem 6:0. Karlovy Vary by samozřejmě již dnes chtěly zkompletovat i čtvrtou výhru, která by znamenala postup do semifinále. Poslední krok však bývá vždy nejtěžší a domácí Valaši, kteří již nemají co ztratit touží pro své fanoušky vybojovat alespoň ještě jedno vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud