Play-off 1. ligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Vsetín - 12. března 2023   16:30

Jihlava
Jihlava
51:20' Harkabus (Skořepa, Šik) • 57:23' Chlubna (Haman)
2:3
(0:2, 0:0, 2:1)
Stav série: (0:3)
Vsetín
Vsetín
08:12' Holec  (Klhůfek) • 15:12' Smetana  (Sihvonen, Jonák) • 55:02' Jonák  (Rob)
Jihlava
Roman Svoboda, Daniel Jechoutek – Roman Zídek, David Otáhal
Zimní stadion Pelhřimov
2500 diváků
Vsetín

Třetí zápas čtvrtfinálové série je u konce. Vsetín oplácí Jihlavě dvě porážky z play off předešlých dvou sezon, kdy Dukla vyhrála nejprve v semifinále 4:0 a loni ve finále 4:2.

Letos těžili Valaši z toho, že doma vyhráli 4:3 v prodloužení a 2:1 ve druhém utkání. Při systému čtvrtfinále na tři vítězná utkání tak jeli do Pelhřimova s luxusním náskokem, který umocnili dvěma brankami v první třetině. Dukla sice osm minut před koncem snížila, ale Vsetín vzápětí opět uskočil na rozdíl dvou branek. Dvě a půl minuty před koncem už jen snížil Tomáš Chlubna.

V celém kontextu série i dnešního zápasu postoupil VHK ROBE Vsetín zaslouženě, byl spravedlivým pohledem ve všech třech zápasech v rozhodujících momentech lepší a může snít svůj sen nejen o baráži.

Jedinou kaňkou dnešního zápasu byl výkon dvojice rozhodčích, který se opravdu nedá nazvat jinak než špatným.
59:40'
Dělovka Harkabuse z vrcholu pravého kruhu prošla těsně vedle branky.
59:27'
Vsetínu se podařilo dostat puk do středního pásma, kde ho sbírá Haman. Dukla už má málo času.
58:57'
Dukla nadále bojuje o srovnání, velký tlak nyní přerušil Žukov, který má puk ve výstroji.
58:34'
Chlubna se před brankou dostával do další šance, ale na kotouč těsně nedosáhl.
57:44'
Dílčí tlak Dukly hatí zakázané uvolnění.
57:23'
Dukla právě vstřelila branku!
Další zápletka. Po dobré kombinaci Dukly z levého kruhu na modrou a na pravý kruh pálil z tohoto prostoru zřejmě Haman. Puk se odrazil k levé tyči, kde úspěšně dorážel TOMÁŠ CHLUBNA. Dukla tak stále žije svou naději na pondělní zápas. Asistence: Filip Haman.
57:03'
Dukla opět třímá soupeře před Žukovem. Hosté se osvobozují zakázaným uvolněním.
55:58'
Je jedno, zda prohrajete 1:3 nebo 1:4. Anebo zda snížíte. Dukla zkouší hru bez brankáře, po zakázaném uvolnění si vyžádala oddechový čas.
55:02'
Vsetín právě vstřelil branku!
Tohle si defenzíva Dukly za rámeček nedá. Rychlý kontr Vsetína zakončil nejprve Rob, jehož střelu ještě Beran zneškodnil. Ale kde byli ostatní hráči Jihlavy? Ti nechali před brankou zcela volného VÍTA JONÁKA, jenž dává zřejmě definitivu na postup Vsetína. Asistence: Luboš Rob.
54:50'
Střela Pořízka hned po buly prošla těsně vedle levé tyče Žukova.
54:45'
Zakázané uvolnění Vsetína.
54:12'
Všichni, co mne delší dobu u onlajnů sledují, moc dobře ví, že jsem nestranný. Ale to, co nyní předvádí dvojice hlavních sudích, vskutku nemá příliš obdob. Zcela jasný atak na jednoho z jihlavských hráčů nebude potrestán. Na led spěchá zdravotník a Václav Karabáček odjíždí na střídačku pouze za pomocí dvou spoluhráčů, přičemž se těžce drží na bruslích.
52:37'
Oba celky jsou v pěti.
51:55'
Po teči jednoho z hráčů Dukly, zřejmě Kočího, vytáhl Žukov výborný zákrok a udržel pro svůj tým vedení.
51:20'
Jihlavští se přeci jen dočkali. Po kombinaci několika přihrávkách se zjevil u levé tyčky zcela volný TOMÁŠ HARKABUS, který využil milimetrový pas Skořepy a dostává Duklu zpátky do hry. Asistence: Josef Skořepa, Otakar Šik.
50:37'
Dvojnásobná přesilovka Dukly končí zásahem sudích, kteří posílají ven Patrika Miškáře za nedovolené bránění.
50:31'
Dukla bude hrát minutu a 27 sekund přesilovku pět na tři, Ondřej Smetana jde ven za nedovolené bránění.
50:27'
Karabáčkovo zakončení z levého kruhu opět dobře vytěsnil Žukov.
50:19'
Šik z pravého kruhu mířil těsně nad, poté jeho ránu ze stejného prostoru zblokoval jeden z hráčů Vsetína. Úvod přesilovky Dukly byl ale velmi dobrý.
49:58'
Jedna z posledních šancí pro Duklu. Chlubna si prohodil puk přes mantinel a na modré jej fauloval Peter Lichanec – podrážení.
49:19'
Šik posílal puk z pravé strany před branku, ale Miškář se k němu těsně nedostal a Havránek měl ke kotouči naopak dost daleko.
49:00'
Přesně jedenáct minut chybí do konce třetí třetiny. Beran kryje vsetínské nahození a buly proběhne po jeho levici.
48:35'
Kolář je s pukem za brankou, odkud Jihlava táhne další útočnou akci.
47:19'
Hned po buly přišla dobrá rána Dundáčka od modré z první. Žukov ale na puk viděl a schoval ho ve výstroji.
47:17'
Šik využil i toho, že jeden z hráčů Vsetína ve středním pásmu podklouzl. Natlačil se na pravý kruh a jeho bekhendové zakončení nadělalo Žukovovi problémy.
46:15'
Vsetínští se nadále soustředí na velmi pozornou defenzívu. Dukla je častěji před Žukovem, gólové šance ale prakticky nemá.
45:36'
Dvě jihlavské rány mířily vedle, poté puk lapil Maksim Zhukov. To vše ve fázi, kdy už jsou hosté v pěti.
45:08'
Jihlavští musí rozjíždět další útok pouze od své branky.
44:28'
Kolářova střela od modré skončila nikým netečována přesně na hrudi Maksima Žukova.
44:08'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Filip Dundáček – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Adam Hořanský – 2 min., hrubost.
44:08'
Cachnín střelou z kruhů nepřekonal Žukova, následně je branka opět posunutá a přichází potyčka za brankou mezi Filipem Dundáčkem a Adamem Hořanským.
Dnešní zápas sleduje skvělých 2500 diváků, nejvyšší návštěva pelhřimovského azylu na Duklu v sezoně.
43:37'
Po úpravě branky se bude hrát ještě 20 sekund ve čtyřech na obou stranách, poté přijde 90 sekund dlouhá přesilovka Dukly.
43:27'
Šimon Jenáček – 2 min., držení.
42:40'
Dukla již hraje ve čtyřech.
42:35'
Obrovská šance Tomáše Harkabuse i ve dvojnásobném oslabení. Zblízka nedokázal dostat puk za záda Žukova.
42:15'
Robovu střelu z pravého kruhu z první na bližší tyč výborně pokryl Beran.
41:57'
Sudí opravdu nemá Tomáše Havránka příliš v oblibě a počtvrté ho dnes posílá ven.
41:57'
Dukla se bude bránit dvojnásobnému oslabení. Což je opravdu možná rozhodující moment utkání a Vsetín to ví – bere si oddechový čas. Jeho dvojnásobná početní výhoda bude dlouhá 43 sekund.
41:46'
Pozorná defenzíva i v obraně. Také v přesilovce se dá totiž vyrobit chyba a Vsetín se nikam netlačí.
40:53'
Dukla vyhazuje puk ven z pásma.
40:40'
Josef Skořepa se při bránění provinil podrážením.
40:31'
Vsetín hraje signalizovanou výhodu a opět se více přibližuje postupu do semifinále, kam má blízko i Prostějov, jenž vede v Litoměřicích 2:1 za stavu 2:0 na zápasy.
40:11'
Začátek třetí třetiny přinesl zakázané uvolnění Vsetína.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:15.
Ve druhé třetině se Valaši zaměřili na pozornou defenzívu a neinkasovali. Stále tak vedou o dvě branky a dá se čekat, že i ve třetí třetině bude Vsetín vycházet z velmi dobré obrany. Jihlava si totiž žádnou gólovou šanci nevytvořila, přes obranný val soupeře se dostává těžko – 0:2.
40:00'
39:43'
Dvořákova dobrá rána nebyla tak tak nikým tečována.
39:19'
Projektil jednoho z hráčů Dukly od modré šel přesně do míst, kde se snažil tečovat puk Tomáš Havránek. Dostal pořádnou ránu, patrně do pánských míst nebo kamsi do břicha. První pohled nebyl úplně příjemný, ale "Paklíč Havran" po chvíli odjíždí sám na střídačku.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:25'
Kajínek poslal na hrazení Skořepu, bývalého dlouholetého spoluhráče z Benátek i z Dukly. Pokračuje se dále.
37:44'
Kolářovo nahození se před Žukovem snažil ztečovat Křehlík, příliš těžkou práci ale ruskému gólmanovi nezpůsobil.
36:38'
Juda s Cachnínem neměli v útočném pásmu potřebnou sílu, Vsetínští se opět v klidu ubránili.
34:52'
Havránek se po návratu z trestné dostal do kombinace s Chlubnou. Zavezli puk do pásma, první jmenovaný ale skončil v obklíčení soupeře.
34:20'
Třetí úspěšné vyhození Dukly.
33:42'
Stejně je tomu i nyní.
33:21'
Dukla po buly vyhazuje puk přes všechny čáry ven.
33:00'
Roman Přikryl se krásně proháčkoval až mezi kruhy. Zkusil puk zvednout a zamířit kolem helmy Berana do sítě, avšak mířil nad branku.
32:32'
Ať se na mne sudí nezlobí, ale podobných momentů, kdy jeden hráč druhému zkříží hokejku, najdeme během utkání tolik, že by se dvířka od trestné nestačila zavírat. Ale rozhodčí už potřetí (z toho dvakrát přinejmenším sporně) posílají ven Tomáše Havránka za sekání.
32:07'
Chlubnovo nahození z pravého kruhu neudělalo Žukovovi vážnější problémy.
30:33'
Skořepa chtěl dorážet puk u pravé tyče Žukova, ale kotouč mu přeskočil hůl a napodruhé už nebylo místo, kudy by kotouč procpal mezi tři tyče.
30:18'
Další zakázané uvolnění hostí.
29:36'
Miškář dostal dobrý pas mezi kruhy, ale nedokázal vystřelit, byl ihned dostoupen hráčem soupeře. A to jsou právě ty malé detaily, které jsou nyní i v celé sérii zatím na straně Vsetína.
29:30'
Jihlavští hokejisté zakombinovali před brankou Vsetína, chybí jim však lepší finální přihrávka. Vsetín se osvobozuje zakázaným uvolněním.
28:08'
Ránu Harkabuse tečoval mezi kruhy Skořepa, kotouč ale ještě nadzvedl jeden z hráčů soupeře. Proto se bude vhazovat před Maksimem Žukovem, kterého nyní vsetínští fanoušci z plna hrdla vyvolávají.

Je to zajímavá situace. Loni ho ti samí fanoušci (pro jeho národnost) uráželi, letos je jejich hrdinou. Ale tak už to bývá. Když hrál Matěj Pekr za Třebíč nebo Kladno, zažíval u jihlavských fanoušků podobnou náklonnost a v dalších sezonách se stal klíčovým hráčem Dukly.
27:35'
Dukle trvalo, než se po dobrém napadání Valachů dostala do útočného pásma. Když se jí to povedlo, branka za Žukovem byla opět posunutá.
26:20'
Hosté se hned po buly opět osvobozují.
26:15'
Roman Půček – 2 min., hákování.
26:00'
Jihlava půjde do přesilové hry, zatím mají domácí výhodu.
25:39'
Vsetín musí opustit útočné pásmo kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
24:56'
Ovšem neproměněná početní výhoda nemusí hosty mrzet. Mají dvoubrankový náskok a hrají s velkým klidem.
24:12'
Přesilová hra Vsetína byla spíše opatrného rázu ve stylu: Hlavně neudělat chybu.
23:07'
Parádní práce Harkabuse. Jihlavský útočník získal za vlastní klecí odražený puk, nabral rychlost a dostal se až na druhou stranu. Po přejetí modré sice vyslal na Žukova propagační střelu, ale ještě si puk dojel a vybojoval cenné sekundy.
22:14'
Vsetín hned po buly získal puk a kombinuje v pásmu.
22:07'
Václav Karabáček dostává dvě minuty za podrážení.
22:02'
Hosté se ubránili, následně budou hrát početní výhodu po souboji u mantinelu.
21:06'
Hamanova nahrávka od modré postrádala přesnost. Vsetín se do přečíslení nedostal, ale ušetřil cenné sekundy. A to i nyní po vyhození Žukova, který ukázal dobrou práci s hokejkou.
20:48'
Harkabusova pumelice z levého kruhu byla zblokována, další střela Dukly končí po bloku Vsetína v ochranné síti.
20:08'
Dukla vyhrála buly, ale nedobrou rozehrávkou se zatím do pásma nedostala.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:25.
Úvodní třetina je u konce. Po velké šanci Dukly, kterou spálil Chlubna, se prosadili dvakrát Vsetínští. Nejprve z kruhů vypálil naprosto přesně chviličku nehlídaný Miroslav Holec. Poté měli hosté dvě přesilovky za sebou a druhou využili trefou Ondřeje Smetany od modré – 0:2. A nutno říct, že vedou zaslouženě. Do druhé části půjde Dukla s přesilovou hrou.
20:00'
19:52'
Do druhé třetiny půjde Dukla s přesilovkou, pokud se tedy během 7,9 sekund neprosadí. Fabien Kočí inkasoval u mantinelu úder a David Kajínek dostává dvě minuty za faul loktem.
19:32'
Dukla se v poslední minutě první třetiny vrhla do útoku, se závarem v brankovišti si ale Maksim Žukov poradil.
17:56'
Dukla se jen složitě dostává do útočného pásma. Během první třetiny si vypracovala jen jednu vyloženou šanci, za stavu 0:0 se neprosadil Chlubna. Od dvou gólů jsou Valaši lepší.
16:53'
Štěpán Bláha mohl využít dobré souhry se spoluhráči, když dostal puk prakticky mezi kruhy. Sjel si blíže k brance, jeho ránu na lapačku však Beran kryje.
16:05'
Kolářova střela od modré byla zblokována. Hosté se vzápětí osvobozují zakázaným uvolněním.
15:12'
Druhou přesilovku již Vsetín využívá. Přesný pas na modrou od Sihvonena dostal ONDŘEJ SMETANA, který se opřel do puku a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Riku Sihvonen, Vít Jonák.
15:03'
Napodruhé se už Dukle s vyhozením uspět nepodařilo.
14:44'
Šik získal v rohu za brankou puk a vyhazuje ho přes všechny čáry.
14:32'
Tomáš Havránek – 2 min., sekání.
14:17'
Dukla zvládla oslabení, k odraženému puku se dostal Václav Karabáček. Vyhodil jej ven a to už v době, kdy se Tomáš Havránek vrací z trestné.
13:55'
Vsetín svírá svého soupeře před brankou, čtveřice Dukly už je hodně unavená.
13:28'
Bilčík srazil ránu Klhůfka z pravého kruhu, následně ukázal obětavý blok také Fabien Kočí.
13:01'
Robova rána z pravého kruhu šla vedle vzdálenější tyče. Po dalším zavezení puku se hosté provinili ofsajdem.
12:15'
Do první přesilovky jde Vsetín po podrážení Tomáše Havránka v útočném pásmu.
11:45'
Na obou stranách nyní vázne rozehrávka a přechodová fáze. Dukla nyní zkusí kombinaci až od vlastní klece, odkud rozehrává Adam Dvořák.
10:24'
Položená hůl mezi kruhy srazila přihrávku hostí ke Křehlíkovi, který sice zakombinoval s Chlubnou, ale oba pouze dovezli puk do útočného pásma.
09:49'
Vsetínští se nadále tlačí do zakončení. Rozhodně jsou po vstřelené brance aktivnějším týmem.
08:12'
První střelu ještě Beran na bližší tyči vyrazil, následnou sraženou ránu si také pohlídal. Puk si ale rychle našel Klhůfek, jenž mezi kruhy viděl MIROSLAVA HOLCE. Zkušený forvard dostal malý kousek prostoru, který využil bezezbytku. Mířil přesně pod víko. A právě takto zkušený borec spolu s vynikajícím gólmanem Žukovem může být vsetínským klíčem třeba až k baráži. Asistence: Pavel Klhůfek.
07:21'
Kočí byl na útočné modré napadán Vítem Jonákem. Musel sice opustit útočné pásmo, ale o puk nepřišel.
06:29'
Skořepa si před brankou sklepl kotouč na hůl a poté v rozehrávce nezazmatkoval, nýbrž ukázal zkušenost. Jihlava z následné akce ale nic nevytěžila.
06:12'
Adam Beran se poprvé vážněji ohřál proti ráně Česánka od modré, jenž vypálil po vyhraném buly.
05:55'
Tomáš Havránek byl mezi kruhy sám s kotoučem. Vystřelil a ačkoliv se po jeho ráně Žukov jen ohlédl, mířil vedle.
05:25'
Oba celky hrají v plném počtu.
04:41'
Brož při převzetí puku upadl a Vsetín se hned hrnul do rychlého kontru. Jenže Tomáš Ondračka příliš váhal se střelou a na kruzích jej stačil zablokovat Cachnín.
04:04'
Hořanského pokus o objetí branky a následnou přihrávkou nebyl úspěšný. Kotouč nakonec získala Dukla.
03:35'
Situaci čtyři na čtyři jsme viděli hned v úvodu prvního vzájemného utkání, kdy se prosadila nejprve Dukla a vzápětí i Vsetín.
03:25'
Patrik Miškář – 2 min., hrubost.

Roman Půček – 2 min., krosček.
03:25'
Zatímco Maksim Žukov tak tak udržel puk ve výstroji, před jeho brankou se strhla pořádná mela. A bude se trestat.
02:45'
Harkabus rozjel akci pro Karabáčka, který na modré předal puk Skořepovi, jehož obral protihráč. Na druhé straně nemusel Beran zasahovat, dvě rány hostí skončily vedle.
01:20'
Obrovskou chybu v rozehrávce Vsetína nepotrestal Tomáš Chlubna. Jihlavský forvard byl sám před Žukovem, ale velkou šanci neproměnil, mířil vedle. To musí hodně mrzet, zejména po tom, co měl týž hráč spolu s Meluzínem v prvním utkání za stavu 3:3 obrovskou šanci.
00:35'
Půček směřoval puk před modrou na Holce, který se snažil ujet na branku, ale Kočí nyní zapracoval výborně a podpořil jej i Bilčík.
00:19'
Po vyhraném buly poslal Kočí nepřesnou přihrávku podél modré pro Bilčíka, který tak nemohl střílet z první. Dukla se ale udržela na puku.
00:09'
Vzápětí následuje ofsajd Dukly.
00:01'
První buly vyšlo lépe Dukle, ale puk posléze přeskočil na hokejky Vsetína.
00:01'
Mezi přítomnými diváky je i Tomáš Čachotský, legenda Dukly, který sedí pod VIP prostorem a bude dnes předávat ceny pro nejlepší hráče zápasu.
Oba celky nastupují na ledovou plochu. Pojďme si říct, že atmosféra je grandiózní.
Zimní stadion v Pelhřimově je zatím v celé sezoně na zápas Dukly nejvíce zaplněn a lze čekat skvělou atmosféru. Pět minut před začátkem zápasu začaly pět své chorály Valaši.

HC Dukla Jihlava: Beran (Chaloupek) – Haman, Kolář, F. Kočí, Bilčík, Dundáček, A. Dvořák, Chvátal – Karabáček, Skořepa (C), Harkabus (A) – Šik, Miškář, T. Havránek – Chlubna, Pořízek, Křehlík – V. Brož, Juda, Cachnín.
Trenér: Viktor Ujčík

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Česánek, O. Němec (A), Smetana (A), Ondračka, Kajínek, Jenáček, Voženílek – Jonák (C), Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.
Trenér: Jiří Weintritt

Rozhodčí: Roman Svoboda, Daniel Jechoutek – Roman Zídek, David Otáhal.
Dobrý večer všem fanouškům prvoligového hokeje. Po dvojzápase Na Lapači se série přesouvá série do Pelhřimova, kde se potřetí setkají Jihlava a Vsetín. Úvodní buly bude vhozeno v 16:30.
Průběh série

Týmy se setkaly ve čtvrtfinále zatím dvakrát a pokaždé se radovali Valaši. První zápas ve Vsetíně zlomil těsně před koncem prodloužení Jenáček a Vsetín vyhrál 4:3 po prodloužení, ve druhém utkání stačil Vsetínu k výhře šťastný gól Jonáka, kdy skákavý puk propadl Beranovi, Vsetín vyhrál 2:1.

Situace tak pro Jihlavu začíná být vážná. Nyní už si nemůže dovolit prohrát. Pokud by dnešní zápas Dukla dotáhla až do vítězného konce, hrál by se čtvrtý zápas série hned o den později, tedy v pondělí 13.3. od 17:30.