Dinamo Moskva zvládlo dnešní utkání i díky výbornému obratu ve druhé třetině a může se tak radovat ze třetího vyhraného utkání v této sérii. Ve třetí třetině si Dinamo vítězství velmi zkušeně pohlídalo a nedalo Slovanu žádnou šanci.

Nejlepším hráčem Dinama je vyhlášen Alexej Sopin, na druhé straně si pro cenu, kterou mu předá Miroslav Šatan, jde Libor Hudáček.

Já se s Vámi pro dnešek loučím a budu se těšit u zítřejšího zápasu, ve kterém si bude moci Dinamo zajistit postup do dalšího kola Gagarinova poháru.

Stav série: HC Slovan Bratislava - Dinamo Moskva 0:3
60:00
59:35
Sersen zachytil puk letící do prázdné brány. Hosté mají zápas plně pod kontrolou.
59:24
Bližňák dostal puk před bránu, ale nestihl si kotouč přehodit z bekhendu a Jerjemenko tak jeho pokus chytá.
59:16
Slovan kombinuje v útočném pásmu, ale chybí tomu střela.
58:58
Slovan to zkusí bez brankáře!
58:58
Oddechový čas pro Slovan Bratislava.
58:58
Gorochov posílá puk přes všechny čáry a tak se hra vrací před Jerjemenka.
58:42
Vyloučení na obou stranách. Mihálík (SBA) a Baběnko (DIN) se osekávali před buly a tak si jdou odpočinout. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
58:42
Slovan není schopen přejít do útočné třetiny, opět se to povedlo pouze za cenu postavení mimo hry. Dnešní zápas je zřejmě rozhodnut.
58:24
Graňák (DIN) dostal kotoučem do tváře a tak se hra přerušuje.
57:50
Bližňák pálil přes obránce, ale takovéto střely dnes Jerjemenko s přehledem chytá.
57:38
Jerjemenko dostal puk do masky a tak hlavní rozhodčí hru přerušuje.
57:34
Hosté hráli se zvednutou hokejkou a bude se tak vhazovat před Jerjemenkem.
56:53
Kukumberg je zpět na ledě. Slovan v pěti, ale dokonce třetí třetiny zbývá již jen něco málo přes tři minuty.
56:23
Štajnoch vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
55:35
Gorovikov dorážel puk do odkryté brány, ale Konrád drží naděje domácích!
54:53
Zřejmě je po nadějích. Roman Kukumberg je vyloučen na dvě minuty za faul loktem a Slovan tak jde do čtyř.
53:43
Hosté již v podstatě pouze brání své obranné pásmo a to jim za tohoto stavu stačí. Chtělo by to kontaktní gól Slovana.
53:19
Svatoš se natlačil před Jerjemenka a vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu.
52:56
Na opačné straně mohl Juraj Mikúš vykřesat domácím naději, ale Jejrmenko opět potvrzuje své kvality a vyráží puk před sebe. Z tohoto prostoru ho poté odklízí jeho obránce.
52:36
Petružálek si najel do otevřené obrany Slovana a moc nechybělo a tento český útočník mohl vstřelit Slovanu už celkově svůj pátý gól v této sérii.
52:18
Sopin dostával kotouč do volného prostoru, ale na Konráda puk nepřešel. Celou akci ještě Dinamo dohrálo a tak mohl od modré čáry vypálit Solovjov a na jeho pokus už musel Konrád reagovat.
50:43
Hudáček našel Sigaleta, který z blízka vystřelil. V bráně Dinama však stojí připravený Jerjemenko, který kryje i tento pokus.
49:26
Štajnoch kličkoval na modré čáře a poté byl atakován soupeřem. Štajnoch ledva dokázal odjet na střídačku, ale hraje se dál bez přerušení.
47:37
Koňkov opět kličkoval v útočném pásmu, ale v poslední chvíli přispěchal domácí obránce a puk mu odebral.
47:11
Konrád opět raději přerušuje hru po střele Koňkova.
46:46
Slovan hraje v plném počtu, ale čas hraje jednoznačně proti domácím hokejistům.
46:24
Krásná akce na jeden dotek před Konrádem, ale domácí brankář se stihl přemístit a zabránil katastrofě.
46:00
Hosté začínají se založením útoku až od vlastní brány.
45:44
Graňák nabízel své nahození na teč, ale puk beze změny směru končí až v Konrádově lapačce.
45:19
Kukumberg vyhazuje puk do bezpečí.
44:46
Dalším škrtem přes rozpočet domácích je vyloučení Juraje Mikúše, který naprosto zbytečně podrazil soupeře ve středním pásmu.
44:35
Na druhé straně přejel dříve modrou čáru Graňák a tak se opět hra kouskuje. Téměř pět minut ze třetí třetiny je pryč a Slovan se zatím k ničemu nedostal.
44:14
Juráj Mikúš se dostal ke střele, ale tu přerušilo odpískání. Mikúš byl v postavení mimo hry.
43:33
Dinamo drží puk na svých hokejkách a prezentuje se ve třetí části velmi zodpovědným výkonem. Hraje se o hodně a hosté jsou si toho vědomi.
42:29
Slovan v každé třetině zatím vstřelil branku ve třetí minutě, ale ve třetí periodě to na to nevypadá.
41:27
Bartovič se dostal k odraženému puku a okamžitě ho posílá na Jerjemenka, který však puk za svá záda nepouští.
40:54
Kasjančuk to zkoušel z křídla, ale Konrád je pozorný.
40:40
Nepřesná rozehrávka Dinama končí jako zakázané uvolnění a hra se tak přesune do útočné třetiny Slovana.
40:01
Ve druhé třetině jsme viděli až pět branek. Slovan se sice ve 23. minutě dostal do dvoubrankového vedení, ale poté začala krasojízda hostí. Čtyři branky naprosto otočili vývoj zápasu a Dinamo Moskva tak před třetí třetinou vede 2:4 a má velmi dobře nakročeno k zisku třetího vítězství v této sérii.

Třetí třetina začne přibližně v 18:44.
40:00
39:27
Po zakázaném uvolnění hostí se hra stěhuje zpět před Jerjomenka.
39:03
Dinamo je na koni a Slovan by byl jistě rád už v šatně.
38:33
Dinamo právě vstřelilo branku!

Kokarev objel bránu a našel JAKUBA PETRUŽÁLKA, který i v tomto utkání dává Slovanu branku a stává se tak fantómem bratislavského týmu. Petružálek střelou švihem nedal Konrádovi šanci a Dinamo tak vede již 2:4. Asistence: Denis Kokarev a Alexej Cvětkov
37:53
Hudáček zavezl puk do útočného pásma, ale hra je přerušena. Hosté hráli se zvednutou hokejkou a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Dinama.
36:46
Gorovikov to zkoušel z mezikruží, ale Konrád jeho střelu vyráží.
36:06
Fanoušci chtějí vyrovnání a není divu. Slovan měl utkání skvěle rozehráno, ale soupeř potvrzuje své kvality a třemi brankami je tak Dinamo blíže vítězství.
35:16

Staré známé nedáš - dostaneš se nám opět potvrzuje. DOMINIK GRAŇÁK si počkal před bránou na přihrávku zpoza brány a to co se nepovedlo Mikúšovi na jedné straně, už Graňák na té druhé dokázal. Asistence: Denis Kokarev, Jakub Petružálek
34:58
Juraj Mikúš dostal fantastickou přihrávku před bránu, ale Jerjemenko jeho pokus chytá!
34:16
Kukumberg si najel do útočného pásma a dostal se před svého strážce. Dostal se však už příliš blízko Jerjemenka a nedokázal tak hostujícího brankáře překonat.
33:16
Čtvrtý útok domácích zatlačil soupeře do obranného pásma a Ölvecký společně s Daňem se ocitli v šanci, ale Jerjomenko oba pokusy kryl.
32:53
Vzrušení před Konrádem a opět je úspěšnější slovenský brankář, který pokryl i velmi nepříjemnou teč Pěstunova.
32:06
Pěstunov měl našlápnuto a opět tak musel Konrád řešit samostatný nájezd, ale ani tentokrát se hosté neradují. Konrád výborně vyrazil puk ramenem do rohu. Takovéto okna v obraně domácích by mohla být smrtelná.
31:47
V závěru přesilové hry musel Jerjomenko ještě jednou zasahovat a to se mu povedlo.
31:14
Sersenova dělovka od modré čáry letěla nad, tlak Slovana pokračuje.
30:26
Soin se dral za vyhozeným kotoučem a uháněl sám na Konráda, který však jeho bekhendovou kličku přečetl a nedovolil mu skórovat v oslabení.
29:43
Kasjančuk vypálil z otočky od modré čáry, ale Konrád jeho střelu chytil. Před Konrádem se strhla potyčka mezi Babenkem a jedním z domácích. Babenko (DIN) byl v souboji agresivnější a za hrubost je poslán na trestnou lavici.
28:57
Na opačné straně se do útočného pásma dostal Vondrka a protlačil se až do zakončení, z bekhendu však Jerjemenka nijak zvlášť nevystrašil.
28:41
Švarný si udělal svou práci v souboji jeden na jednoho na jedničku a zastavil útok Dinama.
28:03
Útočná akce Slovana skončila dřív než vůbec začala, ale ani hosté nic konrétního na druhé straně nevymysleli.
26:56
Konkov si dělal v obraně domácích den otevřených dveří a dostal se až ke střele, tu však naštěstí jeden z obránců tečoval do bezpečí.
26:16
Ölvecký držel puk v útočném pásmu a velmi hezky se obtáčel směrem k bráně, ale jeho střelu Jerjemenko dokázal vyrazit.
25:40

Přesilová hra Dinama je využitá zásluhou českého hokejisty MARKA KVAPILA, který najel do útočného pásma a naprosto přesnou střelou ke vzdálenější tyči vyrovnává na 2:2. Asistence: Maxim Solovjov, Alexandr Jerjomenko
25:14
Velký závar před Konrádem, ale domácí brankář předvádí výtečné zákroky.
24:44
Mojžíš zasáhl do tváře Kokareva a odsedí si dvě minuty za hru vysokou holí.
24:29
Druhá třetina se hraje opravdu ve velkém tempu a přesně taková hra by měla vyhovovat moskevskému Dinamu.
23:47

Hraje se hokej nahorů - dolů a ALEXEJ SOPIN využívá špatně zvládnuté bránění domácích. Sopin vystřelil a sám si dojel pro odražený puk a bekhendem ho zasunul za Konrádova záda. Asistence: Sergej Soin
22:56
Slovan právě vstřelil branku!

MILAN KYTNÁR navyšuje vedení Slovana už na 2:0. Hudáček dostal výbornou přihrávku do útočného pásma na Hudáček a právě Hudáček objel bránu a před prázdnou brankou našel úplně volného Kytnára, který neměl problém zasunout puk do prázdné brány. Asistence: Libor Hudáček a Tomáš Mojžíš.
22:22
Svatoš se Sigaletem kombinují v útočné třetině a druhý jmenovaný nahazoval kotouč na Jerjemenka, který puk dokázal vyrazit. Těsně před hostujícím brankářem došlozřejmě ještě k teči.
21:58
Dva na jednoho uháněli hosté, ale Sigalet perfektně přečetl záměr a zachytil přihrávku.
21:41
Petružálek nahodil od modré čáry kotouč na Konráda, který jeho střelu vyráží.
21:02
Sopin se dostal dvakrát k zakončení, hlavně jeho druhá šance po chybě Miklíka volala po gólu, ale Konrád minelu svého spoluhráče napravil.
20:33
Vondrka zavedl kotouč do útočné třetiny, ale Novák mu puk odebral a hra se okamžitě stěhuje na druhou stranu.
20:01
Skončila první dvacetiminutovka třetího zápasu playoff mezi Slovanem Bratislava a Dinamem Moskva. Slovan začal fantasticky a už ve třetí minutě se zásluhou Mária Bližňáka dostal do vedení. Postupem času však hosté začali být stále aktivnější, ale svou aktivitu nedokázali korunovat brankou a tak je po první třetině stav 1:0 pro domácí.

Druhá třetina začne přibližně v 17:52.
20:00
19:42
Slovanisté dostali puk mimo obranné pásmo a první třetina tak zřejmě skončí jejich vítězstvím.
19:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny a Slovan by se již jistě rád viděl v šatně. Dinamo totiž stále aktivnějším týmem.
18:21
Přihrávka na Soina přišla o něco později než by bylo potřeba a tak se píská postavení mimo hry.
17:20
Kasjančuk dostal přihrávku přes celé útočné pásmo a z první vypálil. Branislav Konrád však předvedl rychlý přesun a puk kryje.
16:51
Jeden z domácích ještě navíc zlomil při bránění hokejku a tak byl tlak Dinama ještě umocněn. Konrád však předvedl několik výborných zákroků a drží Slovan ve vedení i po poslední střele Petružálka.
16:09
Konrád si našel místečko, kterým viděl a vyrazil puk do rohu. Tlak Dinama je však obrovský!
15:13
Diváci se domnívali, že kotouč už utekl hostům mimo útočné pásmo, ale nebylo tomu tak a Dinamo tak pokračuje v přesilovkovém kolotoči.
15:07
Krušné chvilky pro Slovan. Na dvě minuty za hákování je vyloučen Bartovič.
14:26
Opět rychlá přihrávka zpoza brány na Tomáše Mikúše, který byl blízko branky. Jerjomenko se však stačil rychle přesunout a jeho střelu vyrazit.
13:22
Kytnár dostal přihrávku před bránu, ale ani nadvakrát nezamotal hlavu Jerjomenkovi.
13:02
Dinamo začíná stále více utahovat šroubečky a domácí se brání pouze za cenu zakázaného uvolnění.
12:54
Ihned po buly pálil Kasjančuk, ale jeho dělovku kryje Konrád.
12:34
Neuvěřitelná šance Dinama! Po střele jednoho Soina puk vypadl Konrádovi z výstroje a kutálel se do brány. Těsně před brankovou čárou ho však přibrzdila tyč a následoval tak rychlý příchod Sersena, který puk včas odpálil mimo brankoviště.
11:40
Mosaljov byl už před Konrádem, ale domácí brankář odolal jeho střele i následným dorážkám. Po této akci zůstal na ledové ploše Marko Daňo a otřesen je odvážen na střídačku. Zákrok na Daňa zůstává nepotrestán.
11:24
Jeden z hráčů Dinama nepřesně rozehrál , ale bohužel byli domácí v útočném pásmu v početní nevýhodě.
11:07
Domácí odchází střídat a stejně tak je následují i hosté.
09:49
Sersen se dostal s pukem do útočného pásma a tvrdou dělovkou vystrašil Jerjomenka. Jeho střela však pouze prosvištěla kolem hostující brány.
09:16
Sigalet nepřesně rozehrál a mohl být rád, že jeho zaváhání nevyužil ani jeden z dvojice soupeřů. Hosté s pukem nepříjemně kombinovali v útočném pásmu, ale obrana Slovana nakonec vše vyřešila.
08:25
Mironov se dostal k puku a z mezikruží ani na chviličku nezaváhal a poslal ho na Konráda, domácí strážce svatyně však puk chytá a přerušuje hru. Následuje reklamní přestávka.
07:53
Konrád si poradil u své levé tyčky s nahozeným pukem a dokázal ho bezpečně dostat do rohu kluziště.
07:06
Již se hraje v plném počtu a další útok Dinama je rozjížděn z vlástní třetiny.
06:24
Slovan je v úvodu zápasu obhájci Gagarinova poháru více než vyrovnaným soupeřem a to se pochopitelně líbí i divákům, kteří Slovan ženou vpřed.
04:54
Bartovič to zkoušel na Jerjomenka, ten však vyráží jeho pokus betonem zpět do hry.
04:34
Vyloučení na obou stranách. Na dvě minuty jsou vyloučení Petružálek (DIN) a Mihalík (SBA). Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
04:03
Petružálek vyzkoušel Konráda, ale ten střelu českého hokejisty v pohodě vyrazil do rohu.
02:59

MÁRIO BLIŽŇÁK využívá přesilovou hru a Slovan se tak dostává velmi rychle do vedení. Bližňák dostal výbornou přihrávku od Miklíka přímo před bránu a z této pozice nedal domácí hráč Jerjomenkovi šanci. Asistence: Michel Miklík, Michal Sersen
02:43
Slovan se konečně usadil v útočné třetině a přišla i střela od modré čáry, tu však Jerlomenko v pohodě kryje.
01:42
Jakub Petružálek odpyká dvouminutový trest pro hráčskou lavici Dinama. Hosté špatně střídali a nabízí tak Slovanu první přesilovou hru.
01:06
Hosté vyhráli buly v útočné třetině, ale pokus o střelu od modré čáry vyšel na prázdno, protože obránci Slovana přispěchali včas a střelce zablokovali.
00:37
Do první zajímavější akce se dostali domácí hokejisté, ale těsně před Jerjomenkem si nedokázal Miklík zpracovat puk a tak bylo po šanci.
00:01
Hráči obou celků již jsou připraveni na modrých čarách. Následovat bude ruská a poté i slovenská hymna.

HC Slovan Bratislava: Konrád (Janus) - Sigalet, Sersen, Mojžiš, Švarný, Mihalik, Štajnoch, Preisinger, Šťastný - Vondrka, Bližňák, Miklík - Bartovič, J. Mikúš, Kukumberg - Hudáček, Kytnár, Svatoš - T. Mikúš, Ölvecký, Daňo

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) - Graňák, Novák, Solovjov, Jalasvaara, Gorochov, Mironov, Lukin, Barancev - Konkov, Soin, Baběnko - Kokarev, Cvětkov, Petružálek - Kasjančuk, Gorovikov, Sopin - Kvapil, Pěstunov, Mosaljov

Rozhodčí: Sergeyev, Ravodin - Balodis, Dedulya.
Do třetího utkání ve Slovnaft aréně nenastoupí kapitán Slovana Ján Lipiánský, který se zranil ve druhém zápase v Moskvě a má blíže nespecifikované problémy s kolenem. Do brány domácího celku by se měl stejně jako ve druhém utkání postavit Branislav Konrád.

Utkání začíná v 17:00 a já Vás srdečně zvu k jeho sledování prostřednictvím tohoto onlajn přenosu.
Druhé utkání už bylo o mnoho zajímavější a Slovan byl blízko vyrovnání v sérii. Slovenský zástupce dokázal ve druhé třetině otočit ze stavu 1:0 na 1:2 zásluhou Mária Bližňáka a Romana Kukumberga, ale ani to nakonec nestačilo.

Do druhého utkání vstoupil do brány Slovana místo Januse Konrád, ale ani ten nezabránil rychlé brance. Skóre zápasu otevřel už ve druhé minutě Jakub Petružálek, který tak dal Slovanu už celkově třetí gól. V první třetině další branka nepadla, ale Slovan ve druhé třetině otočil zásluho výše zmiňované dvojice Bližňák, Kukumberg a rázem to vypadalo se slovenským zástupcem veseleji. Ve 33. minutě však vyrovnal Sopin a vzhledem k tomu, že do konce zápasu už žádná další branka nepadla, tak muselo rozhodnout prodloužení.
V prodloužení měl velkou šanci Bartovič, který však v 68. minutě nerozhodl, to se povedlo o čtyři minuty na druhé straně Alekseji Sopinovi. Jeho dělová střela se zastavila až v bráně a Dinamo tak vyhrálo i ve druhém zápase.

Trenér Slovana po zápase řekl: Odehrali jsme podstatně lepší utkání než včera. Byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem ve všech herních činnostech. Jeden gól jsme střelili v oslabení, jeden v přesilovce. Rozhodla kuriózní situace v prodloužení, kdy náš bránící hráč zlomil hokejku a omezila se mu tak možnost bránění. To soupeř využil a vstřelil rozhodující gól.

Milan Bartovič, útočník Slovana po zápase řekl: Toto je cesta, kterou se musíme prezentovat v play-off. Vidíme, že se s Dinamem dá hrát vyrovnaný zápas. Domů jsme si chtěli odvézt jedno vítězství.
V prvním zápase se obhájce Gagarinova poháru moc nenatrápil, jednoznačné vítězství 5:1 se začalo rodit už v první třetině a obrana Slovanu v celém zápase nepůsobila příliš dobrým dojmem.

Úvod zápasu patřil Dinamu, které už v 5. minutě poslal do vedení v přesilové hře Cvetkov, kterého přesně našel Kokarev. V závěru první třetiny se navíc prosadil Mosaľov a do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro Dinamo. Ve druhé třetině se hra Slovana přece jenom trošičku zlepšila, do tříbrankového vedení sice Moskvu poslal Der'luk, ale ve 28. minutě se dokázal prosadit Vondrka a snížil tím na 3:1. Ve třetí třetině se však opět trefovali pouze hráči Dinama. O obě branky se navíc postaral český hokejistka Jakub Petružálek, který se prosadil v rozmezí tří minut.

Trenér Slovana po zápase řekl: V prvním zápase play-off se nám dlouho dařilo držet se soupeřem krok. Dinamo vedlo a tam se projevilo umění jejich hráčů. Dopustili jsme se mnoha chyb a o výsledky bylo rozhodnuto. Nyní se pokusíme o oddech a přípravu na následující duel. Musíme hrát agresivněji v obraně a efektivněji v útoku.

Trenér Dinama Oleg Znaroks po zápase řekl: Až na úvod první třetiny jsem spokojen s našim výkonem. Nálada je dobrá a kabína tahá za jeden provaz. Jsem rád, že se nám dnes dařilo v přesilovkách. Chci se poděkovat fanouškům za podporu.
Playoff Kontinentální hokejové ligy dnes pokračuje dalšími zápasy a v Západní konferenci je rozehrána série mezi slovenským zástupcem Slovanem Bratislava a Dinamem Moskva. Po úvodních dvou zápasech v hlavním městě Ruska vede Dinamo 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.