To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
Columbus byl dlouho lepším týmem a vedl. V poslední vteřině druhé třetiny hosté snížili na 2:1 gólem Orpika. I přesto se domácí ujali ve třetí třetině nadějného vedení 3:1. Pak ale přišla vražedná dvouminutovka Pens, kteří třikrát udeřili. Rozhodující branka nakonec byla ta poslední, kterou vstřelil útočník Jokinen, čímž přiřkl Pittsburghu vedení v sérii.
Tři hvězdy utkání:
1. Olli Maatta (PIT) 1+0
2. Brandon Dubinsky (COL) 0+2
3. Paul Martin (PIT) 0+2
Československá stopa v utkání:

V utkání nehrál žádný Čech či Slovák.
Pittsburgh vítězí v Columbusu 4:3, a ujímá se tak vedení v sérii prvního kola Stanley Cupu 2:1.
58:32
Další sporné rozhodnutí sudích, píská se icing Columbusu.
58:02
Domácí jsou kompletní, na vyrovnání ale mají jen 2 minuty.
57:16
Blue Jackets vyhazují až k Fleurymu.
57:00
Pens se nyní už nikam neženou, dokonce ani ve vlastní přesilovce.
56:02
Rozhodčí dnes Columbusu rozhodně nepomáhá. Bek Wisniewski je velmi přísně vyloučen za sekání.
55:18
Fleury chytá nahození od modré, čímž přerušuje hru. Domácím nyní běží čas velmi rychle...
54:53
Pittsburgh je pod tlakem, nyní už ale v pěti bruslařích.
52:08
Fleury chytá střelu Calverta z pravé strany a přerušuje hru.
51:10
Domácí mají necelých 9 minut, Pens se nyní soustředí na soustředěnou defenzivu.
50:05
Neal pálí z levého kruhu, Bobrovsky vyráží.
49:28
Bobrovsky drží nahozený puk, hra přerušena. Columbus je nyní zcela mimo hru.
48:06
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Nástřel beka Maattaho od modré tečuje JUSSI JOKINEN, puk zaplachtil za nešťastného Bobrovského. Asistence: Olli Maatta, Jevgenij Malkin.
48:00
Příštích 12 minut bude jistě zajímavých, hosté mají nyní velmi silný tlak.
47:03
Oddechový čas pro domácí.
47:03
Penguins vyrovnávají skóre. Columbus se dostal pod tlak, po Kunitzově přihrávce do jízdy se sám na pravém kruhu ocitl snajpr LEE STEMPNIAK. Ten prostřelil Bobrovského střelou pod břevno. Asistence: Chris Kunitz, Sidney Crosby.
45:53
Pittsburgh žije. Od modré vystřelil bek Martin, puk za Bobrovského tečoval BRANDON SUTTER. Asistence: Paul Martin, Peau Bennett.
44:58
Foligno zachytil přihrávku soupeře a zakládá rychlý protiútok.
43:56
Columbus odráží jeden útok hostů za druhým, nyní navíc zahrozil Comeau z nebezpečného brejku.
43:00
Hosté nyní vrhají všechnu pozornost do ofenzivy, obrana Blue Jackets ale pracuje i nadále velmi pozorně.
41:53
Vhazuje se po levici FLeuryho.
41:04
Columbus právě vstřelil branku!
Domácí pohřbívají naděje Pittsburghu na rychlé vyrovnání. Z protiútoku udeřili Blue Jacket, Fleuryho prostřelil bekhendem z mezikruží CAM ATKINSON. Tuto branku si gólman Pens za rámeček nedá. Asistence: Brandon Dubinsky, Matt Calvert.
40:01
Po dvou třetinách vedou domácí 2:1, ve druhé třetině šťastně snížil bek Orpik. Columbus byl lepší a sahal po vedení 3:0, takhle je ale stav výrazně vyrovnanější. Rozhodne až třetí třetina...
Třetí třetina začne cca ve 3:00.
40:00
39:59
Tak to je veliká smůla pro Columbus. Pittsburgh sice tlačil domácí tým, do šancí se ale nedostával. Až v poslední vteřině vystřelil z mezikruží BROOKS ORPIK, který překonal Bobrovského razantním zakončením. Asistence: Beau Bennett, Paul Martin.
38:58
Nahození z levé strany vyráží pozorný Bobrovsky.
38:11
Vhazovat se bude po levici Fleuryho.
38:00
Dvě minuty do konce třetiny, nikdo nyní nechce udělat chybu, která by měla fatální následky.
37:44
Oba celky jsou opět kompletní.
37:17
Nyní už hrají domácí klasickou přesilovku.
35:43
Neal je ale vzápětí vyloučen za hrubost.
35:17
Domácí Foligno odchází na trestnou lavici.
34:38
Blue Jackets napadají soupeře už v útočném pásmu, Pittsburgh se do šancí nedostává.
33:30
Fleury nyní hosty podržel – chytil jak střelu Dubinského z mezikruží i následné dorážky.
32:48
Hraje se nahoru dolů, ze hry mají ale více domácí, kteří touží po třetím gólu.
31:00
Hosté jsou už ale opět kompletní.
30:34
Na Fleuryho lítají puky ze všech stran, fanoušci v Columbusu fandí ve stoje...
29:51
Velký tlak si vytvořili domácí, Dubinsky ale sám před Fleurym nedokázal lépe zakončit.
28:51
Scuderi vyloučen za nedovolené bránění.
28:47
Icing ze strany Columbusu.
28:13
Neal přiťuknul na střelu Crosbymu, jeho ránu z levé strany ale opět bravurně chytá Bobrovsky.
27:42
Bobrovsky měl další práci, střelu Crosbyho z úhlu vyráží.
26:59
Domácím se přesilovka nepovedla, hosté jsou kompletní.
25:52
Oslabení zatím Penguins vychází, puk hosté drží mimo vlastní pásmo.
24:59
Prvním vyloučeným na straně Penguins je Niskanen za krosček.
24:00
Domácí jsou opět kompletní.
23:53
Crosbyho formace se nedokázala prosadit, Bobrovsky přerušuje hru.
23:33
A domácí opět vyhazují.
22:43
Malkin se pokusil překvapit Bobrovského, ten ale puk vyráží a hosté ztrácejí útočné pásmo.
21:57
Rozhodčí se zřejmě rozhodl vylučovat jen domácí. Dalším takovým je Jenner za nedovolené bránění.
21:38
Ani Neal se na druhé straně k zakončení neproboojval.
20:57
Johnson od modré bránu netrefil, Blue Jackets ztrácí útočné pásmo.
20:01
V první třetině se trefili Jenner a Johnson, Bobrovsky naopak vychytal všechna zakončení hostů. Asi největší příležitost měl Neal, jeho bekhendový blafák ale domácí gólman vyrazil betonem.
Druhá třetina začne cca ve 2:07.
20:00
19:33
Tentokrát pálil Kunitz, i jeho pokus Bobrovsky vyráží.
18:57
Martinovu střelu z levého kruhu vyráží Bobrovsky ramenem.
18:09
Domácí Johansen vyloučen za držení.
18:00
Do konce první třetiny zbývají 2 minuty.
17:28
Vhazovat se bude před domácí brankou.
17:12
Domácí vyhazují puk ven z obranného pásma.
16:38
Pens svírají soupeře, Bobrovsky ale zatím vážnější situaci neřešil.
15:40
Anisimov vyloučen za zdržování hry.
14:55
Letang nahodil puk do pásma a následně ho i vybojoval, hosté ale ani tak pásmo neudrželi a šanci si nevytvořili.
13:59
Fleury pomáhá svému týmu s rozehrávkou, Pens se tak dostávají do rychlého brejku.
13:20
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:30
Hraje se nahoru dolů, na náznak šance nyní ale jen čekáme.
11:38
Hosté se snaží zvýšit aktivitu, Pens se však nedaří udržet útočné pásmo.
10:48
Z mezikruží se ke střele prokličkoval Sutter, branku ale těsně netrefil.
10:00
Polovina první třetiny je pryč, Columbus vede díky gólům Jennra a Johnsona.
09:16
Blue Jackets kombinují v útočném pásmu, zatím však bez lepšího zakončení.
07:58
Sám před bránou se ocitl útočník hostů Neal, jeho bekhendový blafák ale vyráží fantóm Bobrovsky betonem!
07:48
Fleuryho výjezd pro puk za vlastní bránu nebyl příliš jistý, gólman hostů to ale nakonec zvládl.
06:54
Savard vypálil tvrdě od modré, Fleury puk dokázal vyrazit.
06:22
Columbus je opět kompletní.
05:58
Bek Wisniewski vyhazuje přes všechny čáry.
05:04
Crosby byl zcela sám na levé straně před Bobrovským, ten ale jeho zakončení vyráží! Skvěle si nyní počínal domácí gólman.
04:21
Savard vyloučen za hákování.
03:59
Blue Jackets pokračují v drtivé ofenzivě, Pittsburgh zatím nestíhá.
03:18
Oddechový čas pro hosty.
03:18
Tak to je fantazie v podání Blue Jackets! Dubinského pas zpoza branky byl ztečován, jako první se k odraženému puku dostal JACK JOHNSON. Domácí bek poté překonal rozladěného Fleuryho zakončením k levé tyči. Asistence: Brandon Dubinsky, Marc Savard.
03:00
Johnson rozehrává útočnou akci Columbusu, ten se usazuje v útočném pásmu.
02:07
Domácí jsou viditelně nabuzeni, Pens to dnes nebudou mít snadné.
01:38
Tak to je tedy rychlost. Blue Jackets vstupují do zápasu nejlepším možným způsobem. Střelu Skilla z pravé strany doráží za nepozorného Fleuryho BOONE JENNER! Asistence: Jack Skille, Ryan Johansen.
01:27
Domácí drží puk a připravují útočnou akci.
00:29
První zákrok pro Bobrovského, který přerušuje hru.
00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Savard, Johnson (A), Wisniewski, Murray, Prout, Nikitin – Skille, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky (A), Calvert – Umberger, Anisimov, Foligno – Comeau, Letestu (A), MacKenzie.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik (A), Letang, Scuderi, Niskanen, Maatta – Bennett, Crosby (C), Kunitz – Neal, Malkin (A), Jokinen – Stempniak, Sutter, Glass – Adams, Vitale, Megna..
Souboj o vedení v sérii vypukne v 1:00, nenechte si ho ujít.
Pittsburgh Penguins

Pens dlouhodobě sází na svého nejlepšího hráče, kterým je jistě Sidney Crosby. Kapitán týmu ovládl bodování v základní části, ve které nasbíral 104 bodů (36 + 68). V play off si ve dvou domácích mačích proti Blue Jackets připsal pouhé 3 body (0+3). Se dvěma góly vedou týmovou střeleckou statistiku Niskanen a Gibbons.
Columbus Blue Jackets

Columbus je v sérii proti Pittsburghu v roli mírného outsidera, to však musí Blue Jackets báječně vyhovovat. Columbus nedisponuje týmem, který by měl soupeře přejet a deklasovat, Blue Jackets sází na týmové pojetí, které často slaví úspěch. V prvním zápase v Pittsburghu Blue Jackets dvakrát vedli, domácí se tak tak dokázali dostat k vyrovnání. Penguins se nakonec podařil obrat, domácí se tak mohli radovat z výhry 3:2. Ve druhém zápase se prodlužovalo, v 82. minutě rozhodl hostující Calvert.
Příjemnou noc s nejlepším hokejem, další střípek z letošního play off je tu. Columbus Blue Jackets doma vyzve Pittsburgh Penguins, stav série je zatím nerozhodný – 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.