Vyhraná vhazování: 33 – 28
Dnešní utkání sledovalo 20 096 diváků.
Střely na branku ve třetí třetině:
PHI 7 – NYR 6.
Poslední třetina se odehrála podle očekávaného scénáře. Flyers se snažili tlačit, ale na stranu Rangers se přiklonilo i štěstí v podobě nevědomého fantastického zásahu Lundqvista koncem hole. Hosté pouze vyhazovali puky a snažili se o rychlé brejky. Jeden jim vyšel, když se po návratu z trestné lavice prosadil sváteční střelec Carcillo. Od té doby se v podstatě nehrálo. Letci nebyli schopni vůbec ničeho a Jezdci si tak bezpečně pohlídali vítězství. Hosté zopakovali výsledek z úvodního utkání série a ujímají se vedení 2:1 na zápasy.
60:00
59:30
Hartnell také netrefil prostor mezi tyčemi.
59:20
Obránce Moore dlouho napřahoval, a když konečně vystřelil, minul.
58:45
Jakékoliv snahy hráčů v oranžových dresech vypadají hodně křečovitě.
58:18
57:39
Domácí se i ve čtyřech dostali do brejku, ale nic z něj nezískali.
57:26
Až nyní Richards pálil.
57:18
Hosté v přesilovce nikam nespěchají a snaží se hlavně držet puk.
56:18
Po odpískání ještě vznikla před brankou rozmíška a jejím výsledkem je vyloučení Simmondse za hrubost. Již tak téměř znehodnocené dnešní akcie Letců padají ještě více dolů.
56:18
Po delší době se Lundqvist dotkl puku, aby sebral ze vzduchu odražené nahození od mantinelu.
55:10
Rangers pouze bruslí k červené a zahazují puky, následně dobře napadají. Flyers nedokážou překonat střední pásmo.
54:08
Až nyní se dokázali usadit v útočné třetině a ohrozit branku, avšak byl to takový platonický pokus.
52:45
Emery dnes končí, do branky se právě postavil Steve Mason!
52:00
Domácí jsou hodně zaskočeni a nejsou schopni zahrát nic kloudného.
50:53
Rangers právě vstřelili branku!
Neuvěřitelné. Po divadle před odjezdem na trestnou lavici se nabuzený DANIEL CARCILLO po návratu z ní pustil do útoku, najel si před branku a nahozený puk od Boylea šikovně tečoval nad Emeryho! Jako oslavu gólu si vybral bušení holí do mantinelu, což se divákům nelíbí. Nic ale neudělají s tím, že Rangers zvyšují na 1:4! Asistence: Brian Boyle.
50:40
Brayden Schenn zůstal napravo úplně sám, ale nedal!
49:49
Domácím se nedaří založení útoku.
49:09
Timonenova rána prošla klubkem těl a gólman musel zasahovat.
48:36
Carcillovi se natolik nelíbilo, že půjde na trestnou lavici, že téměř najel do rozhodčího. Prošlo mu to. Předchozí hákování však ne a Flyers budou hrát další přesilovku.
48:11
Tentokrát zůstal na ledě Dorsett, opět přerušeno. Nic to ale nebude.
47:52
Lecavalier v dobré pozici minul.
47:20
Stepan vyrazil vpřed podél levého mantinelu a dostal se až k bance. Z velkého úhlu bekhendem pouze nahodil puk na Emeryho.
46:56
Luke Schenn napřáhl, ale tato střela nebyla příliš nebezpečná.
46:19
Byl jím Carcillo, dostal nechtěný úder do helmy. Na střídačce mu promasírují krk a bude v pohodě.
46:19
Na ledě zůstal ležet jeden z hráčů Jezdců. Hra je přerušena a již se nad ním sklání lékař.
46:03
St.Louisova střela měla pouze propagační parametry.
45:30
Rangers nyní brání pozorně a Letce k ničemu nepouštějí.
44:24
Zůstalo pouze u pokusu.
44:15
Luke Schenn trefil pouze prvního hráče před sebou a založil tak pokus o protiútok.
42:52
Hartnell v šanci! Dostal křížnou přihrávku do levého kruhu a střelec i někteří diváci již zvedali ruce! Lundqvist se však zvládl přesunout a naprosto neuvěřitelně zasáhl! Střela mířila do růžku, avšak slajdující gólman nevědomky koncem hole vychýlil puk do břevna! Neskutečná smůla pro domácí.
42:01
První rychlý protiútok hostů v této části a Emery musel rybičkou skákat pro puk, který mu vypadl z výstroje.
41:49
Simmonds si dlouho hledal pozici ke střele, ale když ji našel, netrefil se. Puk odražený od zadního mantinelu však našel Lecavalier a jeho pokus již musel Lundqvist zastavit.
41:03
Giroux se dostal do blízkosti branky, avšak bekhendem neuspěl.
40:35
Již první minuta jasně ukazuje, co se bude ve třetí třetině odehrávat. Rangers jakmile nebude šance na brejk, budou pouze vyhazovat puky.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 4:07 hod.
Střely na branku ve druhé třetině:
PHI 13 – NYR 4.
Ve druhé třetině se dostali do mírné převahy domácí hráči, avšak ani jednu z několika gólových příležitostí nedokázali využít. Naopak hosté zvýšili svůj náskok parádní ranou od modré čáry. Od té doby se soustředí hlavně na obranu a snaží se o brejky. Dost jejich pokusů skončilo mimo branku, takže střelecká statistika v této třetině o aktivitě Rangers nedává dobré informace. V této části jsme viděli také pěstní souboj dvou netradičních bijců. Ale to je zatím jediná věc, kterou Flyers dnes vyhráli. Pokud chtějí otočit zápas, musí nejprve najít klíč na velmi dobře chytajícího Lundqvista.
40:00
39:45
Voráček ještě na závěr vyzkoušel, zda Lundqvistova pozornost je na vysoké úrovni až do konce třetiny.
39:34
Hráči hostů vyhazují puk ze svého obranného pásma i rukama, jen aby udrželi dvoubrankový náskok do přestávky.
38:50
Zprvu nadějně vypadající snaha Rangers v útočné třetině nic nepřinesla, dopředu se řítí domácí hráči.
38:02
37:28
Akeson svou těčí hodně zamotal brankáři hlavu, avšak ten celou situaci zvládl.
36:53
Po dlouhém obléhání se hosté osvobozují a můžou vystřídat.
36:23
Hartnell pálil od modré, Lundqvist zasáhl betonem.
36:02
Dorsett 2 minuty napadení. Přesilovka pro domácí.
36:02
Po Dorsettově faulu v útočném pásmu měli Flyers k dispozici dlouhou výhodu, avšak krom zámku a kombinace v útočné třetině z ní nedokázali nic vytěžit.
34:50
Dorsettův švih Emeryho nevystrašil.
34:30
Hráčům se nedaří rozehrávka a sledujeme poněkud hluchou pasáž hry.
33:37
33:24
Na závěr oslabení Rangers naplánovali útok. Vytěžili z toho vhazování před Emerym a ihned po něm prudkou střelu Nashe.
33:10
Simmonds se mezi tyče také netrefil.
33:00
Streitova nabídka do chumlu před brankou čistě prošla skrz a zamířila těsně vedle branky.
32:20
Rangers se s vypětím všech sil ubránili a vyhazují.
31:37
Ve stejný čas je také vyloučen hostující Carcillo za hrubost a Flyers si zahrají přesilovku.
31:37
Přímo před trestoměřiči shodili rukavice Voráček a Hagelin. Vyústil tak jejich několik sekund trvajíci souboj po buly. Na body vyhrál český útočník, ale praví bijci se asi museli při pohledu na ně usmívat pod vousy. Oba kohouti dostávají po dvou minutách za hrubost.
31:00
Brejk na druhou stranu, Read pálil z pravého křídla.
30:52
Pouliot si dobře počkal na nahozený puk od modré, jeho teč ale Emeryho nepřekvapila.
30:15
Akeson dostal do pravého kruhu ideální přihrávku zpoza branky, avšak zcela osamocen poslal puk z první pouze do klečícího Lundqvista!
30:03
Po zisku puku se hosté hrnuli do rozhozené obrany, avšak sami se vystavili do ofsajdu nedokončeným střídáním.
29:02
Voráček měl další obrovskou příležitost a také nedal!
27:36
Stepan svůj druhý dnešní zásah aspoň prozatím nepřidá, tentokrát branku netrefil.
27:17
Brayden Schenn ve velké šanci selhal! Lundqvist se roztáhl na čáře jak široký, tak dlouhý a stylem kapra na suchu ukončil tento závar!
26:23
Girouxův příklep musel Lundqvist chytat a nepustit. Vhazuje se po jeho pravici.
26:04
Carcillovi byla branka příliš nízká.
25:33
Timonen si vzal příklad a zkusil to podobě, avšak neúspěšně.
25:17
Hosté opět odskakují o dvě branky! DAN GIRARDI dostal nabito na modrou čáru a jeho bomba z první zapadla přesně nad levé Emeryho rameno! Ten nic neviděl a neměl šanci zasáhnout. Asistence: Brad Richards, Carl Hagelin.
24:39
Moore táhl útok hostů po pravém křídle a nebezpečně nahrával na brankoviště. Jeho nabídka minula všechny přítomné hole.
24:03
Nápřah obránce Schenna končí na výstroji hostujícího gólmana.
23:26
Read zapomněl mušku v šatně.
22:50
Prudká střela Zuccarella z pravého kruhu branku netrefila a o mantinel došla až do ochranné sítě.
22:15
Hartnellův pokus nebyl pro Lundqvista ničím obtížným.
21:19
MacDonald pálil po buly od modré, gólman si na jeho jedovku musel povyskočit.
21:13
Podobná situace na druhé straně končí nahozením, které Lundqvist schoval do náruče.
20:59
Mooreův švih Emery odrazil do rohu.
20:48
Úvodní akce na obou stranách skončily v rozích ztrátou puku.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 3:14 hod.
Střely na branku v první třetině:
PHI 12 – NYR 13.
První třetina začala hodně opatrně a nic na tom nezměnil ani brzký gól Rangers, u kterého nemá Emery čisté svědomí. Až ve druhé polovině úvodní části se hra zrychlila, hlavně poté, co hosté přidali druhý gól. Domácí pochopili, že jim začíná téct do bot a přitlačili na pilu. Toho Jezdci využili a vytvořili si dvě gólovky, náskok však nezvýšili a tak přišel trest při hře 4 na 4. Snížení vlilo Letcům do žil víc energie, do konce třetiny ale již ničeho nedosáhli. Zajímavostí je, že přes 5 dvouminutových trestů v různých časech se odehrála pouze jedna celá přesilovka. Ostatní byly velmi krátké. I to je příčinou, že jsme v těchto výhodách žádný gól neviděli.
20:00
19:54
Domácí hráč mohl jet sám na branku, avšak rozhodčí pískají ofsajd. Diváci pískají také.
19:25
Simmonds ani Coburn v dobrých pozicích nastříleli přesně. Flyers zkouší závěrečný nápor.
18:49
B. Schenn tvrdě pálil, v hale to jen zahučelo.
18:39
Na druhé straně neseřídil dobře mířidla ani Boyle.
18:05
Read netrefil branku.
18:00
V hale to vře a diváci ženou své miláčky na zteč.
17:18
Philadelphia právě vstřelila branku!
Rychlá akce po zisku puku ve středním pásmu stojí za snížením na 1:2! Voráček zatáhl puk po pravém křídle, počkal si a poslal ideální přihrávku z druhé vlny najíždějícímu MARKU STREITOVI, kterému mezi kruhy stačilo jen lehce klepnout do puku. Asistence: Jakub Voráček, Claude Giroux.
16:57
Přesilovka trvala pouze 5 sekund. Pouliot zápasnickým chvatem strhl k ledu MacDonalda, držení. Téměř dvouminutová hra 4 na 4.
16:52
Timonen chtěl hrát puk vysoko nad svoji hlavou a zasáhl ho tak špatně, že ho vyhodil do hlediště. Odchází na 2 minuty.
16:44
Staalovo nahození viděl Emery až těsně před sebou, betonem byl přesto u pravé tyče včas.
15:55
Boyle přebruslil posledního obránce a ocitl se před Emerym úplně sám! Potáhl si puk lehce doleva a poté zkusil vystřelit na lapačku, nezvedl však dostatečně puk a domácí gólman chytá!
14:40
Moore se nacpal na brankoviště a dorážel nahození zpoza branky, které se po Emeryho výstroji vykulilo před něj. Gólman však byl pozorný a dokázal v poslední chvíli zasáhnout!
14:10
Emery pro jistotu přerušil hru po nahození ze středního pásma.
13:25
Simmondsova teč byla velmi dobrá a Lundqvistovi nadělala velké potiže.
12:43
Nashův švih gólem také nekončí a tak ani tato přesilovka využita nebude.
12:18
Hall se vydal na výlet v oslabení a bekhendem zkusil překvapit Lundqvista.
11:44
Brassardův pokus již gólman musel udržet ve výstroji.
11:07
Stepanův příklep Emery vyráží.
10:49
Hartnell jde na trestnou lavici za vražení na hrazení. Hlediště sborově bučí, ale nic jiného s tím nemůže dělat.
10:40
Giroux se snažil rychle snížit, avšak minul.
10:24
Hosté vedou již o dva góly! A opět to byla nevinně vyhlížející akce. St.Louis nejprve zabojoval za brankou, pomohl Nashovi získat puk, který ho poslal na modrou, kde se do něj opřel Girardi. Jeho pokus byl velmi nepovedený, avšak letěl směrem na branku a před ní bruslící MARTIN ST. LOUIS ho šikovně tečoval nad Emeryho vyrážečku! Asistence: Dan Girardi, Rick Nash.
10:11
Richards se projel až do útočného pásma a z levého kruhu nahodil puk na Emeryho lapačku. Ta tentokrát zafungovala, jak měla.
09:43
B. Schenn ve své akci branku netrefil.
09:10
L. Schenn se sice vyhnul stromu, avšak ztratil přitom puk. Obránce Rangers, ke kterému se puk dostal, však byl milosrdný a zakázaným uvolněním dal šanci Letcům na nový útok.
08:42
Nezvládnutý přechod do útočné třetiny, ofsajd a posledních 7 sekund přesilovky.
08:30
Zkrácená přesilovka se domácím příliš nedaří. Hosté v poklidu vyvážejí kotouč.
07:31
Na konci hry 4 na 4 Flyers vypracovali dobrou pozici pro Lecavaliera, jeho bomba však trefila pouze prvního obránce v cestě.
06:49
Je po přesilovce. Pouliot si počínal před brankou příliš agresivně a za krosček jde také pykat.
06:34
Zuccarello z pravého kruhu tvrdě pálil, avšak pouze doprostřed.
05:35
Simmonds nejprve čistě dohrál Dorsetta, avšak poté ho nadále obtěžoval a po zásahu holí do obličeje jde zcela po právu na trestnou lavici. Hrozně se ale diví. První přesilovka pro hosty.
05:08
Prudká rána od modré čáry těsně nad ledem z hole L. Schenna se zastavila o Ludqvistovy betony.
04:08
Opět Grossmann nahazoval od modré.
03:54
Velká chyba Emeryho znamená první gól zápasu! Rick Nash vyslal nepříliš prudkou střelu, která však domácímu brankáři vypadla z lapačky k tyči, kde stál připravený DEREK STEPAN a z těžkého úhlu dokázal dorazit puk do branky! Hosté jdou rychle do vedení! Asistence: Rick Nash, Martin St. Louis.
03:38
Chyba Rangers v rozehrávce, kterou ale domácí hráči nedokázali využít k vytvoření šance.
02:44
Rinaldo již Lundqvista prověřil, švédskému gólmanovi puk vypadl, ale dokázal ho včas přikrýt. Vzápětí se před ním strhla menší výměna názorů.
02:06
Na druhé straně odpovídal od modré Grossmann, ale také netrefil.
01:51
Další akce hostů, tentokrát elitního útoku, kterou ale Nash nedokázal zakončit přesně.
01:30
Zuccarello netrefil branku.
00:56
První zásah také pro Emeryho. Střelu švihem schoval do lapačky.
00:27
Nahození ze střední třetiny nepříjemně poskakovalo přímo na branku a donutilo tak Lundqvista přerušit hru.
00:06
První akci domácích zastavuje zakázané uvolnění.
00:01
Domácí nastupují v tradiční oranžové, hosté v bílém.
Je to první zápas v play off na ledě Philadelphie, takže se nám díky předzápasovému programu začátek zpozdí ještě víc než obvykle.

Philadelphia Flyers: Emery (Mason) – Coburn, Timonen, Grossmann, Streit, L. Schenn, MacDonald – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, Lecavalier, B. Schenn – Akeson, Couturier – Read – Hall, Raffl, Rinaldo.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Staal, Stralman, Klein, J. Moore – Nash, Stepan, St.Louis – Brassard, Richards, Hagelin – Zuccarello, Boyle, Pouliot – Dorsett, D. Moore, Carcillo.

Rozhodčí: Charron, Devorski – Barton, Racicot.
Absence

Oba celky zatím v play off nehlásí žádné ztráty. Philadelphii však stále chybí zraněná brankářská jednička, Steve Mason.
Historie v play off

Co se týče klubů, jde o jedenácté vzájemné střetnutí v play off v historii, první od roku 1997. Šestkrát postoupili Flyers, čtyřikrát Rangers. Hned sedm z dosud odehraných sérií bylo v 1. kole a v těchto případech jsou úspěšnější Jezdci, kteří postoupili čtyřikrát, Letci pouze třikrát. Poslední postup týmu z Manhattanu se však datuje do roku 1986.

Na ledě dnes uvidíme pouze jediného Čecha, domácí hvězdu Jakuba Voráčka. Slováka žádného.

Jakub Voráček 2 z., 1 b. (1+0), +1, 2 TM
Hráčské statistiky

V této sérii se dosud žádný hráč střelecky neprosadil více než jednou. Nejvíce bodů mají na svém kontě hostující útočníci Brad Richards a Martin St.Louis, kteří v dosavadních zápasech shodně nasbírali po gólu a dvou asistencích. Z domácích hráčů je na tom nejlépe Scott Hartnell se dvěma asistencemi.
Brankáři mají statistiky poněkud rozdílné. Domácí Ray Emery sice ve 2 zápasech obdržel 6 branek, avšak díky střelecké převaze Rangers má slušnou úspěšnost zásahů (91,3 %). Hostující Henrik Lundqvist sice obdržel jen 4 góly, ale příliš práce neměl, takže jeho úspěšnost zatím marně atakuje devadesátiprocentní hranici (89,7 %).
Dnes tedy půjde o to, kdo získá druhé vítězství a o krok se přiblíží postupu do dalšího kola.
Předchozí zápasy v sérii

V této sérii zatím platí tato skutečnost – tým, který vstřelí první gól, prohraje. V prvním zápase se o tom přesvědčili Flyers. Sice se rychle ujali vedení, ale Rangers na svém ledě ještě v první třetině vyrovnali a ve třetí části třemi góly dokončili obrat na 4:1. Druhé střetnutí nabídlo ještě větší obrat ve skóre. Jezdci totiž během prvních deseti minut odskočili hned o dvě branky, avšak Letci nesložili zbraně a do konce druhé třetiny zápas otočili. Na závěr přidali pojistku do prázné branky na 2:4 a vyrovnali stav série na 1:1.
Vítám jak všechny příznivce týmů Philadelphia Flyers a New York Rangers, tak všechny nezaujaté příznivce dobrého hokeje. První kolo play off NHL je v plném poudu a série mezi Flyers a Rangers dnes napíše své třetí pokračování. Utkání začne krátce po druhé hodině noční.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.