Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování a přeji dobrou noc, či dobré ráno. Těším se někdy příště na počtenou.
Československá stopa v utkání

Jediným českým zástupcem byl Tomáš Vokoun, který utkání sledoval z tribuny v pozici brankářské trojky.
Tři hvězdy utkání

1. Chris Kunitz (PIT) 1+1
2. Marc-André Fleury (PIT) 23 zás., 95,8 %
3. Sergej Bobrovskij (CBJ) 48 zás., 96 %
Kdo dá první branku, prohraje – stále to platí. Columbus šel dnes v utkání do vedení, avšak Pittsburgh předvedl perfektní výkon a utkání otočil. Stav série je tedy 3 – 2 pro Tučňáky, kteří v noci z pondělí na úterý budou moci rozhodnout.
60:00
59:45
Hosté to stále zkouší v 6!
58:59
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Pravděpodobně je rozhodnuto! Adams se vrhl po puku, přistrčil ho KRISI LETANGOVI, který už neměl žádný problém trefit prázdnou bránu. Asistence: Craigh Adams, Chris Kunitz
58:25
Crosbymu se také nedaří, nyní netrefil zcela prázdnou bránu!
58:11
Bobrovskij zůstává na střídačce, vhazování vedle Fleuryho.
58:11
Tod Richards (CBJ) si bere oddechový čas.
58:08
Columbus drží puk a je usazen v útočném pásmu.
57:20
Sergej Bobrovskij už má na kontě 48 zákroků!
57:05
56:49
Hosté se opětovně osvobozují a to už asi zvládnou.
55:56
Malkin si ukázal kam chce puk, dostal ho tam, avšak ani v tomto zápase se mu nedaří, a stále tak čeká na svůj první gól v play-of.
55:10
Ihned na úvod hosté vyhazují přes všechny čáry.
55:05
A budou to mít ještě těžší než se zdá! Blake Comeau (CBJ) je vyloučen na dvě minut za nedovolené bránění.
54:39
Hosté se chvílemi zlepšují, avšak Pens jsou poměrně rozjetí. Hosté to budou hodně těžké.
53:52
Hosté mají problém s rozehrávkou, a domácí tak toho hned využívají aktivním napadáním.
53:24
Kunitz pálil před obránce NIkitina, a donutil tak Bobrovského přerušit hru.
52:47
Neal pouze nahazuje kotouč do útoční třetiny a celám jeho lajna odjíždí střídat.
51:35
Sutter vybojoval kotouč na modré čáře, přespurtoval celé hřiště, avšak k zakončení se nedostal, zabránil mu v tom Murray.
51:08
Fleury si také občas zachytá, za posledních deset minut musel zasahovat jen 4x.
Dnešní utkání sleduje 18618 diváků.
50:46
Nyní se trochu polevilo na tempu, spíše se jen přejíždí z jedné strany na druhou a puk se šourá po rozích.
50:00
Třetí třetina se přehoupla do své druhé poloviny a domácí vedou na střely 47 – 21!
49:38
Neal by si také chtěl přidat nějakou branku a v posledních minutách je velmi aktivní.
48:39
Craig Adams se prokličkoval středem hřiště až ke střele, avšak Bobrovskij byl připravený a kotouč schoval do své lapačky.
47:48
Jackets tohle ale nestačí, stále jen vyhazují do středního pásma. To oni by měli řídit hru.
47:10
Tučňáci se pohodlně usadili v útočné třetině a hrají ve velké pohodě.
46:47
Domácí jsou při chuti a tlačí se stále více a více do brány. Hostům začínají téci nervy a uchylují se k trochu tvrdší hře.
46:16
A oni je vážně vyslyšeli! Ránu od modré Bobrovskij neudržel na své výstroji a puk mu vypadl před sebe. Tam ho jemně tečoval Nikitin, avšak pro něj tak nešťastně, jelikož se odrazil přesně na hůl JUSSIHO JOKINENA, který už se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Brandon Sutter, Lee Stempniak
45:39
Halou se ozývá "Let's go Pens" a fanoušci si žádají nějaké branky.
44:53
Crosby našel mezi kruhy Bortuza, který pálil z první. Rána to byla sice silná a rychlá, ale také nepřesná, což je největší problém.
44:04
Domácí vedou na střely 40 – 20!
43:28
Johansen se pokoušel dorazit puk za Fleuryho, ten byl však pozorný a skulinku mezi betony si pohlídal.
42:56
Goc bojuje u mantinelu a po krátké chvíli odjíždí jako vítěz. Domácí stále v tlaku.
42:05
Pens vzali otěže zápasu do svých rukou a jejich styl působí trochu profesorsky.
41:31
Umberger se protáhl po levém křídle od útočného pásma, jeho střelu vyráží Fleury betony.
41:03
Sutter se pokoušel o zakončení, jeho pokus ale zlikvidoval Bobrovskij.
40:24
Rozjela se již 15. třetina této série, u puku jsou domácí.
40:01
Ve druhé třetině jsme byli svědky opět velmi pěkného hokeje. Utkání dostalo nový náboj poté, co se důrazem na brankovišti trefil Chris Kunitz. Jak celé utkání dopadne můžete sledovat již ve 3:04, kdy začíná třetí třetina.

39:45
Domácí jsou schopni vystřelit z každé možné pozice, kupodivu jim vše míří na branku.
39:14
Na modré čáře chyběl domácím nějaký hráč, který by zachytil unikající kotouč. Takto se opět vyhánějí domácí z pásma.
38:38
Do konce druhé třetiny zbývá něco málo přes jednu minutu.
37:58
Domácí jsou stále v útočném pásmu, Stempniak se pokoušel o dorážku, avšak nebyl úspěšným.
37:08
Tučňáci stále ještě pokračují ve svém přesilovkovém náporu, zatím se jim ale skórovat nedaří.
36:51
36:26
Další vyhození Jackets, avšak domácím jsou hned s pukem zpátky.
36:01
Crosbyho dorážka neslavila úspěch a hosté se osvobozují.
35:27
Domácí jsou usazeni v útočném pásma a pálí ze všech stran.
34:51
Na pořadu je další vyloučení, za hru vysokou holí si jde sednout Wisniewski (CBJ).
33:58
Jokinenova střela z velkého úhlu nenadělala Bobrovskému žádné problémy, ten ji vyráží betony do rohu kluziště.
33:16
U puku jsou pět hosté, jsou usazení v útočné třetině a to dělá Tučňákům problém.
32:17
Malkin založil rychlý protiútok, na jeho výzvu ale nikdo nereagoval, a on tak zůstal sám mezi obránci soupeře.
31:28
Nealova střela od modré čáry nadělala Bobrovskému velké problémy, nakonec ji ale kryje pod svým tělem.
31:19
Sutter se probíjel přes dvojblok obránců, avšak nebyl úspěšný. Domácí ale v náporu pokračují.
30:29
Comeau vypálil rychle u otočky a za Fleurym se rozezněla tyč!
30:06
Kotouč se po rychlé akci ocitá na domácí střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
29:33
Po vstřelení brance se ráze zvedla aktivita na ledě i v hledišti.
27:42
Přesilovku využívají také domácí! Crosby kroužil po třetině s pukem až vypálil z pravého kruhu. Puk se nejprve snažil tečovat CHRIS KUNITZ, to se mu ale nepovedlo. Skórovat se mu ale podařilo z následné dorážky forhendem – 1:1. Asistence: Sidney Crosby, Matt Niskanen
27:14
Crosby byl osamocený u pravé tyče, avšak nezareagoval dosti rychle a kotouč do brány nedostal.
26:55
První vyloučení ve druhé třetině, Wisniewski (CBJ) obdržel dvě minuty za krosček. Dobrá příležitost pro Pens jak vyrovnat.
26:27
Oba celky si nyní vytvořily slušné šance, ani jeden je ale nedokázal využít.
26:00
Fleury chytil tvrdou střelu od modré čáry, bude se vhazovat po jeho levici.
25:38
Tempo hry nyní trochu polevilo, hraje se lehce ve středním pásmu.
24:57
Po Martinově špatné přihrávce pádil do útoku Dubinsky, avšak nedokázal svou příležitost přetavit v branku.
24:27
Hostujícímu týmu je odpískána přihrávka rukou, bude se vhazovat ve středovém kruhu.
24:15
Nyní už je ale touš v moci Columbusu, ti jsou nyní usazení v útočném pásmu.
23:19
Umberger zakončoval z prostotu mezikrruží, Fleury byl ale připraven a kotouč chytil dos své lapačky.
22:16
Goc hraje své první utkání v play-off NHL, avšak počíná si jako zkušený harcovník. Na ledě je dosti suverénní, nebojí se jít do jakéhokoliv souboje.
21:12
Atkinson a Dubinsky se dostali do přečíslení dva na jednoho, avšak celou akci překombinovali, Crosby se stihl vrátit a kotouč odpálit.
20:34
Domácí se usazují s v útočném pásmu a na modré stojící Letang rozdává přesné pasy.
20:08
Pár vteřinek po rozehrání prostřední části musel zasahovat Fleury, kryl však pouze jen lehké nahození.
20:01
Statistiky první třetiny

Střely na bránu: 15 – 9
Vyloučení: 2 – 1
Využití: 0 – 1
Hity: 18 – 15
První třetina veledůležitého zápasu je již minulostí. Zpočátku jsme viděli vyrovnanou hru, avšak Columbus stihl využít svou přesilovou hru, a ujal se tak vedení zásluhou Jennera. Pens nasadili v posledních minutách k drtivému tlaku, nějaké šance s vytvořili, avšak vyrovnat se jim nepovedlo. Druhá perioda začne přibližně ve 2:09.
20:00
19:28
V poslední minutě jsou na puku domácí a snaží se o vyrovnání, moc jim to ale nejde.
18:51
Hosté se na malou chvíli dostali zpod tlaku a zaútočili, na Fleuryho vyslali ale jen jednu střelu a ihned kmitají zpět do obrany.
18:28
Calvert se hnal za pukem úplně zbytečně, hostům je odpískáno zakázané uvolnění.
18:21
Bennett se protáhl do útočné třetiny po pravém křídle a vystřelil, Bobrovskij si ale prostor u své pravé tyčky pohlídal, a kotouč tak za svá záda nepustil.
17:51
Domácí zahušťují prostor před bránou a hostující obránci mají plné rukavice práce.
17:11
Neal se natahoval po dorážce volného puku do odkryté klece, ke kotouči mu ale chyběl nějaký ten metřík.
16:36
Pittsburgh je v závěru třetiny lepším týmem, stále se snaží skóre vyrovnat.
15:51
Bobrosvkij chyboval a Crosby už mohl zakončovat do odkryté klece, avšak úplně minul puk.
15:14
Hosté mají momentálně poměrně velké problémy s rozehrávkou, a domácí toho využívají aktivním napadáním.
14:31
Malkinovi se dnes moc nedaří, už po několikáté udělal chybu v útočném pásmu, kvůli které se z něj Tučňáci sami vyhnali.
13:43
Hostí nahazují kotouč do útočného pásma a vydávají se o něj bojovat.
12:55
Columbus právě vstřelil branku!
Tak nakonec hosté přesilovku využívají! Puk se dostal před Fleuryho, několikrát se odrazil na všechny strany. Jako první se k němu ale dostal BOONE JENNER a s rychlostí blesku, a i přes bránění Maatty ho doklepl bekhendem do brány za bezmocného Fleuryho. Asistence: David Savard, Ryan Johansen
12:18
Dubinského střela končí zblokovaná v ochranné síti.
12:00
Polovina přesilovky je pryč, Columbus se až nyní usazuje v útočné třetině.
11:25
Sutter u mantinelu ulovil kotouč a hnal se sám v oslabení kupředu, avšak skórovat se mu nepodařilo.
11:00
Máme tady další vyloučení, za sekání si jde odpočinout do boxu časoměřičů Marcel Goc (PIT).
10:38
Ani jeden tým se momentálně není schopná prodrat do útočného pásma a vše důležité se odehrává v neutrální zóně.
09:59
Crosby dnes už po několikáté nastupuje v jedné formaci s Jevgenijem Malkinem. Uvidíme, co trenér vymyslel.
09:34
Neal se po buly prokličkoval mezi obránci a vyslal na Bobrovského střelu tak skrytou, že opravdu nikdo nevěděl, kde puk je. Nakonec ho Bobrovskij objevil ve své výstroji, a připisuje si tak další úspěšný zákrok.
09:22
Po rychlém protiútoku, který založil Malkin, kryje Bobrovskij lehkou střelu z levého kruhu. Nyní si všichni oddechnou, na řadě je totiž komerční přestávka.
09:15
Niskanen také pokazil rozehrávku, a hosté jsou tak stále usazeni v útočném pásmu.
08:28
Nepřesná rozehrávka Pens přesouvá hru před Fleuryho, vhazování po jeho pravici.
07:51
Avšak na ledě už je i Kunitz a hraje se opět v plném počtu na onou stranách.
07:44
Benner je na ledě, hosté mají krátkou přesilovku.
07:05
Nyní už se hnali, avšak nemohli se opět dostat přes modrou čáru, a kotouč rychle přišli.
06:39
Domácí si zatím přihrávají ve svém obranném pásmu a do útoku se nijak zvlášť nehrnou.
05:53
Avšak Kunitz (PIT) vyfasoval ihned poté dvě minuty za nedovolené bránění a bude se hrát ve čtyřech.
05:44
První vyloučení v dnešním zápase Jenner (CBJ) obdržel dvě minuty za hru vysokou holí.
05:34
Fleury uklidňuje hru a schovává kotouč do své lapačky.
04:54
Glassova střela sice mířila mezi tři tyče, avšak Bobrovskij dobře zasáhl svou lapačkou.
04:08
Umberger se pokoušel rozjet útočnou akci po pravém křídle, avšak nenabídl ani jeden jeho spoluhráč, a sám o puk rychle přišel.
03:42
Hosté ale opět dobře brání střední pásmo a domácí se nemohou dostat přes modrou čáru.
02:54
Martinovu svižnou střelu Bobrovskij kryje, sice s potížemi, ale kryje. Bude se vhazovat po jeho pravici.
02:34
Kvůli Malkinově chybě se dostávají domácí sami z útočné třetiny.
02:24
Nepovedené rozehrávka hostujícího týmu končí až za Fleurym, to znamená zakázané uvolnění.
02:08
Bobrovskij si připisuje první úspěšný zákrok, když doslova ukradl kotouč Crosbymu přímo z hole.
01:11
Domácí se snažili dostat do útočné třetiny, hosté ale dobře ubránili modrou čáru, a domácí tak raději odjíždí střídat.
00:39
Calvert výborně bojoval o puk proti třem domácím hráčů, nakonec o něj ale přišel. Malkin měl ale velké problémy s rozehrávkou, a Fleury tak raději kotouč kryje ve své lapačce.
00:13
Úvodní vhazování spadlo do moci hostů, kteří se ihned derou kupředu.
00:01
Ještě před vhazováním nás čeká americká státní hymna v podání Jeffa Jimersona.
Na led přicházejí hostující hokejisté, v čele Sergej Bobrovskij. Ihned po nich přicházejí také domácí hokejisté a hala bouří.
Důvěru v domácí brance získává opět Marc-André Fleury. Ačkoliv v minulém zápase předvedl 42 skvělých zákroků, předvedl také dvě obrovské chyby, které znamenaly vyrovnání a následný vítězný gól. Uvidíme, jak se mu bude dařit dnes, jestli už není čas na změnu.
Do sestavy Pittsburghu se vrací Marcel Goc, své první utkání v play-off NHL si zahraje obránce Robert Bortuzo.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Letang, Niskanen, Maatta , Scuderi, Bortuzo– Stempniak, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Bennett, Sutter, Vitale – Adams, Goc, Glass.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Wisniewski, Murray, Johnson, Prout, Savard, Nikitin – Skille, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Comeau, Anisimov, Umberger – Tropp, Letestu, MacKenzie.

4. zápas série – vítěz Columbus 4:3 pp

Branky a nahrávky: 17. Jenner (Letestu, Wisniewski), 35. Johansen (Anisimov, Dubinsky), 60. Dubinsky (Johansen, Johnson), 63. Foligno (Umberger, Wisniewski) – 7. Adams (Sutter, Martin), 11. Kunitz (Niskanen, Martin), 12. Neal (Jokinen, Malkin)

Utkání si můžete připomenout zde.
3. zápas série – vítěz Pittsburgh

Branky a nahrávky: 2. Jenner (Skille, Johansen), 4. Johnson (Dubinsky, Savard), 42. Atkinson (Dubinsky, Calvert) – 40. Orpik (Bennett, Martin), 46. Sutter (Martin, Bennett), 48. Stempniak (Kunitz, Crosby), 49. Jokinen (Maatta, Malkin)

2. zápas série – vítěz Columbus 4:3 pp

Branky a nahrávky:4. Gibbons (Niskanen, Crosby), 5. Gibbons (Martin, Orpik), 18. Niskanen (Martin, Crosby) – 6. Johansen (Savard, Murray), 28. Calvert (Anisimov, Savard), 54. Johnson (Johansen, Jenner), 82. Calvert (Atkinson, Dubinsky)

1. zápas série – vítěz Pittsburgh 4:3

Branky a nahrávky: 18. Jokinen (Malkin, Maatta), 22. Bennett (Niskanen, Martin), 23. Niskanen (Malkin, Crosby), 49. Sutter (Bennett, Martin) – 7. Johnson (Dubinsky), 18. Letestu (Johnson, Jenner), 21. MacKenzie

Všechna utkání této série byla vyrovnaná a všechna dopadla stejným výsledkem. Vítěz se vždy radoval za skóre 4:3, ať už po základní hrací době, či prodloužení. Jako první se radoval Pittsburgh, avšak Columbus dokázal v druhém utkání srovnat krok. Pittsburgh si vzal opět vedení, avšak v posledním zápase Columbus vyhrál opět 4:3 po prodloužení a srovnal sérii na 2:2.
Vítám všechny fanoušky ledního hokeje! Play-off NHL je již v plném a dnes nás čeká další várka zápasů. Jedním z nich bude i utkání mezi celky Columbus Blue Jackets a Pittsburgh Penguins. Úvodní vhazování je naplánováno na 1. hodinu ranní a celým utkáním vás provede Tomáš Hála.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.