To už je z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám klidný zbytek noci!
Tři hvězdy utkání:
1. Jussi Jokinen (PIT) 1+0
2. Sidney Crosby (PIT) 1+0
3. Marc-Andre Fleury (PIT) 35 zák., 0 gólů, 100%
Dnešní utkání sledovalo 18006 diváků.
Stav série – 1:2
Je konec! Domácí se neprosadili ani ve hře šesti proti čtyřem a hokejisté Pittsburghu se tak mohou radovat z vítězství 0:2! Marc-Andre Fleury udržel druhé čisté konto v řadě, když ke včerejším 22 zákrokům dnes přidal dalších 35 a jeho výkony začínají být pro Rangers noční můrou. Oba góly hosté vstřelili ve druhé třetině. Nejprve se prosadil kapitán Sidney Crosby a ve 36. minutě zvýšil na 0:2 po naskočení z trestné lavice Jussi Jokinen.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:1, celkem – 35:15
60:00
59:38
Kotouč je ve středním pásmu, dovolím si tvrdit, že Penguins zvítězí.
59:17
Buly v obranném pásmu Pittsburghu, domácí už mají jen 43 sekund na zvrat.
59:01
Pens vyhodili, poslední minuta!
58:37
Girardiho rána zlomila jednomu z hostů hůl, tlak domácích pokračuje!
58:02
Následuje domácí time-out.
58:02
Před Fleuryho se natlačil Zuccarello, ale gól z toho není i proto, že domácího hráče zahákoval Paul Martin. Přesilovka Rangers, která bude jistě vylepšena i hrou bez brankáře.
57:20
Domácí to zkouší bez brankáře!
56:40
Domácí fanoušci nespokojeně bučí, takový průběh zápasu si nepředstavovali.
55:41
Marc-Andre Fleury dnes pochytal už 33 ran soupeře a blíží se ke druhému čistému kontu během 24 hodin.
55:17
Niskanen teď vyhodil tak šikovně, že Diaz musel hrát. Uběhly další sekundy.
54:50
Icing hostí. Rangers se už hodně krátí čas.
54:40
Richards hledal zpoza branky Hagelina, toho si obrana Pittsburghu pohlídala.
54:07
Přihrávku před brankoviště dostal Richards. Fleuryho však nepřekonal on, ani dojíždějící Hagelin. Puk je pod hostujícím gólmanem.
53:31
Brassard vystřelil z velké dálky, Fleury si připisuje další zákrok do svých statistik.
52:12
Zahrozil Malkin, z mezikruží ale netrefil domácí svatyni.
51:57
Ve třetí třetině sledujeme stále stejný obraz hry. Domácí se snaží něco vymyslet, Penguins však jejich útoky zachytávají a vrací kotouče do středního pásma.
51:41
Gibbons obětavě padl do střely jednoho z domácích hráčů a v bolestivém předklonu kulhá na střídačku. Reklamní přestávka.
51:02
Útoky Rangers končí v rozích, odtud nebezpečí nehrozí.
50:16
Tak domácí už mají jen necelých deset minut na to, aby se s utkáním ještě pokusili něco udělat.
49:38
Pittsburgh hraje takticky velmi dobře, domácí se nedostávají do střeleckých pozic.
48:58
Domácí se špatně domluvili na útočné modré a dostali se do postavení mimo hru.
48:27
Vitale zasáhl puk vysokou holí, vhazovat se bude v obranném pásmu Tučňáků.
47:42
Domácí by co nejrychleji potřebovali vstřelit kontaktní gól. Čas se jim brzy začne už hodně krátit.
47:06
Rick Nash nepřekonal Fleuryho z bezprostřední blízkosti! Hostující gólman si následně poradil i se střelou od modré čáry a přerušuje hru.
46:35
Zakázané uvolnění Rangers, buly před Lundqvistem.
46:20
Niskanen zachytil puk těsně za modrou, Pens se tak vystavili do ofsajdu. Následuje reklamní přestávka.
45:27
Domácí se ve třetí třetině opravdu těžko prosazují, téměř se nedostávají do zakončení.
44:09
Hosté se především snaží držet střední pásmo a čekají na případné díry v obraně Rangers. Tlačit do ofenzivy se musí Newyorčané.
43:32
Akci domácích zastavilo postavení mimo hru.
42:41
Fleury zachytil nahození ze středního pásma a místo rozehrávky puk raději přidržel.
41:51
Do zakončení se nyní natlačil Brad Richards, z mezikruží branku netrefil.
40:54
Rangers se hned v úvodu třetí třetiny usadili v útočném pásmu. Z úhlu to zkoušel Stepan, ale Fleury si situaci pohlídal a následně je hra přerušena.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:34.
Ve druhé třetině se již skóre měnilo a to ke spokojenosti hráčů Pittsburghu, kteří se ujali vedení 0:2. Ve 23. minutě otevřel brankový účet zápasu svou vůbec první trefou v letošním play-off Sidney Crosby. Rangers se poté hodně snažili vyrovnat, ale recept na Fleuryho nenalezli a ve 36. minutě naopak podruhé inkasovali, když si nepohlídali Jussiho Jokinena, který naskočil z trestné lavice a ze samostatného úniku překonal Lundqvista. Domácím tak není nic platná ani velká střelecká převaha.

Střely na branku ve 2. třetině – 16:7, celkem – 26:14
40:00
39:59
Fleuryho ještě počastoval dalekonosným pozdravem Moore, hostujícího gólmana ale takto zaskočit nemohl.
39:39
Domácí s kotoučem ve středním pásmu, uvidíme, zda se ještě dostanou před Fleuryho.
39:01
Poslední minuta druhé části.
38:39
McDonagh vybojoval puk a vyrazil s ním do rychlého protiútoku. V útočném pásmu kotouč přenechal Richardsovi, jenž pálí pouze do hrudi Fleuryho.
37:50
Icing Rangers.
37:29
Domácí by chtěli do přestávky zaznamenat alespoň kontaktní branku. Také Stepanův pokus však kryl Fleury.
36:45
Hagelin u mantinelu vybojoval puk a z levé strany se řítil na Fleuryho. Jeho střela však skončila jen na výstroji dobře postaveného gólmana Penguins.
36:28
Na střely domácí vedou 21:14, ale na góly 0:2 prohrávají.
36:00
Ofsajd Pittsburghu.
35:20
Pittsburgh právě vstřelil branku!
To je pro domácí hodně kruté! Pens přestáli obrovský přesilovkový tlak soupeře a navíc JUSSI JOKINEN ihned po naskočení z trestné lavice udeřil! Finský forvard dostal přihrávku za obranu a svůj samostatný únik proměnil střelou nad pravý beton Lundqvista. Bez asistence.
34:41
To je obrovský tlak! Na Fleuryho létal jeden kotouč za druhým. Brankář Tučňáků ale stále drží čisté konto. Výborný zákrok vytáhl zejména proti St. Louisovi. Bleskově se přesunul a puk vyrazil.
34:12
Domácí soupeře mačkají, rána Nashe v brance nekončí.
33:12
Jussi Jokinen vyloučen za držení hole. Přesilová hra pro Rangers.
32:59
Od modré to zkusil Klein, branku však netrefil.
32:44
Zakázané uvolnění hostí. Dan Bylsma si raději vzal time-out, aby své pětici dopřál trochu oddechu.
32:20
Zbytek oslabení již Rangers v klidu ubránili a Klein nyní naskočil na led.
31:54
Stejná situace se udála i po střele Niskanena.
31:08
Jedovku Letanga od modré vyrazil Lundqvist a domácím se následně podařilo vyhodit.
30:19
První vyloučení na domácí straně. Kevin Klein krosčekoval Bennetta a Penguins si tak mohou vyzkoušet početní výhodu.
29:23
Horko bylo před hostující brankou, Dominic Moore ale zblízka neusměrnil kotouč za Fleuryho.
28:02
Gól neplatí, kotouč nepřešel brankovou čáru. Stále tedy 0:1.
28:02
Domácí se již radovali z gólu, ale sudí rozpažil! Puk se po ráně Zuccarella odrazil od jedné tyčky do druhé a následně ven. Brankovou čáru pravděpodobně nepřešel, ale ještě se bude telefonovat.
27:36
Z podobné pozice, z jaké skóroval Crosby, pálil Jokinen. Lundqvista zachránila tyčka.
26:43
Před domácím brankovištěm číhal Adams, až k němu se ovšem kotouč nedostal. Domácí následně zahráli na icing.
25:24
Od Crosbyho gólu sledujeme především souboje ve středním pásmu, další šance se nerodí.
23:51
Domácí jsou trošku opaření, Tučňáky vedoucí gól naopak povzbudil.
22:34
Tučňáci přežili dlouhé oslabení a vzápětí udeřili! SIDNEY CROSBY otevírá svůj střelecký účet v letošních vyřazovacích bojích. Hostující kapitán dostal přihrávku do jízdy od Bortuzza, ujel po levé straně a ranou zápěstím rozvlnil síťku za Lundqvistem. Asistence: Robert Bortuzzo a Chris Kunitz.
22:21
21:44
Rangers v přesilovce pořádně přitlačili. Girardi, St. Louis, ani Diaz si však na Fleuryho nepřišli.
20:49
St. Louis hledal mezi kruhy sjíždějícího Diaze, ten ale nedokázal zpracovat puk a vypálit.
20:24
Hosté se osvobodili a ušetřili další sekundy ze svého oslabení.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 2:35.
V první třetině gól nepadl. Většinu času se hrálo dosti opatrně, přesto se nějaké šance urodily. Například hostující Kunitz jel ve vlastním oslabení sám na Lundqvista, na druhé straně zase v závěru třetiny zvonila tyčka Fleuryho svatyně. Rangers budou v úvodu druhé dvacetiminutovky dohrávat ještě 135 sekund přesilové hry ze čtyřminutového vyloučení Jamese Neala.

Střely na branku v 1. třetině – 10:7
20:00
19:54
Kunitz vyvezl puk do útočného pásma a vystřelil. Jeho pokus byl sražen do ochranné sítě, ale vhazování v útočném pásmu Tučňákům v tuto chvíli bohatě stačí.
19:32
Rick Nash dostal přihrávku zpoza branky a nastřelil spojnici břevna a tyče!
19:13
Gibbons vyvezl kotouč až k brance soupeře. K zakončení se sice nedostal, ale ušetřil cenné sekundy.
18:43
Adams vybojoval kotouč a vhodil ho za branku Rangers.
18:15
James Neal zasáhl holí do obličeje Jespera Fasta. Nešlo o úmyslný zákrok, ale na Fastově tváři se objevila krev. Trest pro Neala je tedy čtyřminutový!
18:01
Hosté drží kotouč u své obranné modré a čekají na vhodnou chvíli k zahájení útoku.
17:19
Krásný hokejový moment! Zuccarello dostal nahrávku do jízdy a z levého kruhu pálil do vzdálenějšího horního růžku branky Pittsburghu. Fleury však předvedl parádní semafor a puk je v jeho lapačce!
16:26
Už se hraje dlouho bez přerušení. Tempo hry se zrychluje.
14:18
Na druhé straně pálil z protiútoku Diaz, Fleury vyráží.
14:06
Z ničeho nic velká šance Pens! Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1, které řešil Crosby nahrávkou před odkrytou branku na Bennetta. Tomu však jeden z bránících hráčů stačil přizvednout hůl a kotouč skončil za domácí svatyní. Tam ho opět dojel Crosby a rychle se snažil puk zpoza klece zasunout za záda Lundqvista, ani tohle ale Tučňákům nevyšlo.
13:46
Kotouč skončil mezi střídačkami, vhazuje se ve středním pásmu.
13:38
Bennett nametl kotouč před Lundqvista, který byl nucen černý předmět přikrýt a přerušit hru.
12:37
Opatrnější pasáž hry trochu osladila střela Stepana ze střední vzdálenosti. Fleury byl pozorný a vyrazil ji.
11:44
Boyle ve středním pásmu zastavil hitem Neala. Domácí fanoušci to ocenili potleskem.
10:59
Na ledě Sidney Crosby. Největší hvězda Tučňáků stále čeká na svůj první zásah v letošním play-off.
10:35
Následuje další reklamní brejk. Zatím sledujeme vyrovnané utkání.
09:47
Velký závar před Fleurym, domácí hráči v čele se St. Louisem však nedokázali dostrkat kotouč za záda brankáře Pittsburghu.
09:10
Náznak protiútoku Rangers, ale domácí lajna už byla na ledě dlouho, takže vše skončilo pouze nahozením za branku a střídáním.
08:34
Henrik Lundqvist svým zákrokem přerušil hru a přichází čas na první komerční přestávku dnešního zápasu.
07:59
Střela Niskanena byla tvrdá, ale skončila pouze na zadním mantinelu.
07:16
06:24
Obrovská šance Penguins! Chris Kunitz se ve vlastním oslabení řítil sám na Lundqvista. Šel do bekhendové kličky, ale Lundqvist se stačil roztáhnout do provazu a Kunitz už nedokázal přehodit jeho levý beton.
05:56
Paul Martin vyhazuje. Rangers musejí rozjet nový útok.
05:16
Domácí budou hrát přesilovku! Ve středním pásmu se dostali do konfliktu Dominic Moore a Marcel Goc. Německý útočník Pens domácího hráče zasáhl do tváře a je vyloučen za hrubost.
05:10
Lundqvist raději přikryl puk před dojíždějícím Gibbonsem.
04:16
Letang pálil od červené čáry, Lundqvist si musel povyskočit, aby kotouč vyrazil ramenem.
03:35
Rangers jsou v tlaku, hraje se v obranném pásmu hostí.
02:43
Hned po buly přišla další dalekonosná střela na Fleuryho, brankář Tučňáků kotouč zkrotil a rozehrál na své spoluhráče.
02:37
Girardi na modré nic nevymýšlel a hned vypálil. Fleury měl volný výhled a puk nadvakrát zachytil.
02:11
Hosté byli vykázáni do středního pásma. Vhazovat se bude poblíž obranné modré NYR.
01:25
Tentokrát už Pouliot pálil tvrdě a nebezpečně, netrefil ale branku.
01:11
Jako první zasahoval Fleury, který přikryl kotouč po lehkém nahození Pouliota.
00:47
První lajna Tučňáků se usadila v útočném pásmu, ke střele se však hosté zatím nedostali.
00:14
Stempniak zavážel kotouč do útočného pásma hostí, ale Kunitz přejel modrou o něco dříve než on. Je tedy pískáno postavení mimo hru.
00:01
Vše se již chystá k úvodnímu buly utkání číslo 3.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Staal, Stralman, Klein, Diaz – St. Louis, Stepan, Nash – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Miller, Richards, Hagelin – Fast, D. Moore, Boyle.
Trenér: Alain Vigneault

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Letang, Niskanen, Maatta, Bortuzzo, Scuderi – Stempniak, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Vitale, Sutter, Bennett – Adams, Goc, Gibbons.
Trenér: Dan Bylsma

Rozhodčí: O'Halloran, Sutherland – Barton, Racicot.
V utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista. Uzdravený Tomáš Vokoun v play-off plní pouze roli třetího brankáře Pens a také dnes se posadí na tribunu.
Průběh série
Série mezi Rangers a Penguins má za sebou zatím dva zápasy, které se odehrály na ledě v Pittsburghu. Po nich je její stav nerozhodný 1:1. První duel vyzněl lépe pro NYR. Tučňáci v něm sice dokázali dorovnat dvoubrankové manko, ale nakonec padli 2:3 v prodloužení. Druhý zápas, jež se hrál v noci z neděle na pondělí našeho času, už patřil domácím Pens. Marc-Andre Fleury v něm nepustil ani jeden gól a spolu se svými spoluhráči tak mohl slavit vítězství 3:0.

1. zápas: Pittsburgh Penguins – NY Rangers 2:3 po prodl. (0:2, 2:0, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Stempniak (Bennett, Goc), 34. Neal (Jokinen, Malkin) – 6. Pouliot (Girardi), 18. Richards (Hagelin, Girardi), 64. Pouliot (Brassard)

2. zápas: Pittsburgh Penguins – NY Rangers 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 31. Letang (Malkin, Kunitz), 57. Jokinen (Kunitz, Letang), 60. Malkin (Letang)
New York Rangers
Rangers v základní části posbírali 96 bodů a v tabulce Východní konference se zařadili na pátou příčku. V prvním kole play-off je pavouk svedl proti Philadelphii Flyers a oba týmy sehrály opravdu dramatickou sérii, kterou musel rozhřešit až rozhodující sedmý duel. Šťastnější nakonec byli hokejisté z Manhattanu. Nejproduktivnějším hráčem Rangers v play-off je zatím zkušený útočník Brad Richards. Newyorčané se mohou opřít také o výkony švédského gólmana Henrika Lundqvista.