Roman Polák (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 30:35
Vladimír Sobotka (STL) 0+0, 5 střel, čas na ledě 30:34
Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:30
Marián Hossa (CHI) 0+0, 4 střely, čas na ledě 29:07
Michal Handzuš (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 25:29
1. Alexander Steen (STL) 1+0
2. Vladimir Tarasenko (STL) 1+0
3. Jaden Schwartz (STL) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 19 423 diváků.
Vítěze utkání dnes přineslo až třetí prodloužení, ve kterém se hned z první akce dokázal přesně trefit Steen a rozhodl o tom, že St. Louis dnes vyhraje 4:3 a ujme se v sérii vedení. Chicago bude dnešní prohra velmi bolet, protože vedlo ještě minutu před koncem základní hrací doby a v prodlouženích mělo dost šancí na to, aby se dnes radovalo ono samo.

Střely na branku: 52 – 42.

Stav série: 1:0.
100:26
St. Louis právě vstřelilo branku!
Dnešní velmi dlouhé utkání je u konce. Vítězem klání se stává domácí St. Louis, když Ott našel před brankovištěm volného ALEXANDERA STEENA, který vystřelil z první a trefil se přesně k pravé tyči – 4:3. Asistence: Steve Ott, David Backes.
100:01
Začalo třetí prodloužení.
O vítězi dnešního utkání nerozhodlo ani druhé prodloužení. První velkou šanci v něm měl Pietrangelo, který z výhodné pozice nedokázal trefit skákající kotouč, když už měl před sebou prázdnou branku. O chvíli později uháněl sám na Millera Sharp, ale ten se svojí střelou mezi betony neuspěl. Z tohoto důvodu bude následovat přibližně v 6:38 třetí prodloužení.

Střely na branku: 50 – 42.
100:00
Druhé prodloužení skončilo.
99:31
V poslední minutě se hraje velmi opatrně. Pravděpodobně uvidíme třetí prodloužení!
98:41
Na modré čáře napřáhl Bouwmeester a tvrdou střelou ohrozil branku. Crawford jeho pokus vyrazil vedle branky.
97:20
Domácí obraně ujel Sharp, který uháněl sám proti Millerovi. Jako zakončení zvolil střelu mezi betony, ale brankář St. Louis dokázal kotouč vyrazit.
96:36
Bickell to zkoušel z levého kruhu přes obránce, ale Miller jeho střelu po ledě dokázal zastavit.
96:04
Na ledě to začíná jiskřit, když se do sebe málem pustili Shaw s Tarasenkem.
95:33
Leopoldova střela od modré čáry skončila na bránicím hráči Chicaga.
95:15
Crawford zachytil nahození od levého mantinelu do lapačky a raději přerušil hru.
94:42
94:01
Rozhozená obrana Chicaga v čele s Crawfordem byla již překonána, ale Pietragelo před brankoviště promáchl volný kotouč. Mohlo být rozhodnuto.
93:42
Před brankou se dostával k odraženému kotouči Backes, ale hostující obrana mu pokus o zakončení znemožnila.
93:38
Až nyní se domácí usadili v útočném pásmu.
93:22
Chicago se zatím bez problémů brání. Kotouč je stále ve středním pásmu.
93:00
Kotouč je u branky Millera. Domácí zakládají útok od své branky.
92:42
Přesilovou hru si pro změnu zahraje St. Louis. Ve vlastním pásmu se provinil držením Shaw a je vyloučen na dvě minuty.
92:22
Rychlý útok domácích ukončuje postavení mimo hru.
92:03
Na útočný výlet se vydal Polák, který zavezl kotouč do útočného pásma a vystřelil vedle branky.
91:00
Ze středního pásma nahodil kotouč na branku Hossa, ale Miller jej chytil do lapačky a rychle rozehrál.
90:49
St. Louis velmi aktivně napadá a Chicagu se nedaří rozehrát. Nyní se hosté dopouštějí zakázaného uvolnění.
89:23
Z velmi velké blízkosti se dostal ke střele Shaw, který nasměroval kotouč těsně vedle branky.
88:48
V posledním střídání byla hra z obou stran velmi nepřesná.
87:52
Hossa našel zpoza branky na modré čáře Keitha, ale ten nakonec vůbec nevystřelil, když o kotouč přišel.
87:27
87:19
Domácí se osvobozují a toto oslabení dokáží ubránit.
86:51
Shattenkirk se za brankou opřel do kotouče a poslal jej do hlediště. Rozhodčí se dlouho radili, ale nakonec se vylučovat nebude, protože kotouč škrtl plexisklo.
86:40
Keith nahazoval kotouč na branku, ale tu nakonec těsně minul.
86:18
Domácí se zatím úspěšně brání. Kotouč je ve středním pásmu.
85:40
V oslabení se vydal do útoku Steen, který se snažil dostat až před Crawforda, ale to se mu nepovedlo, když mu kotouč utekl.
85:27
Reaves narazil na mantinel Toewse a je vyloučen na dvě minuty za hrubost. Dokáže Chicago v této přesilové hře rozhodnout utkání?
85:12
Do zakončení se dokázal natlačit Smith, který poslal kotouč pouze do klečícího Millera.
84:45
Bluesmani jsou na začátku druhého prodloužení lepším týmem.
83:52
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale rozhodující branka stále nepřichází na svět.
83:00
Chicago se dostal do přečíslení dva na jednoho, které střelou zakončoval Versteeg. Miller dokázal zasáhnout ramenem.
82:28
Pietrangelo vystihl rozehrávku hostí ve středním pásmu a dostal se na pravý kruh, odkud prověřil Crawforda. Ten kotouč bez potíží zastavil.
81:57
Z modré čáry vystřelil na branku Chicaga Shattenkirk, ale Crawford dokázal kotouč udržet na svém těle.
81:21
Kane se dostal na levém kruhu ke kotouči a pokoušel se dostat až před Millera, ale bránicí hráč mu kotouč odpálil.
81:09
Domácí velmi aktivně napadají, Chicago má problémy s rozehrávkou.
80:39
Z levého kruhu střílel přes obránce Backes, ale Crawford dokázal kotouč vyrazit vedle branky.
80:01
Začalo druhé prodloužení.
První prodloužení se odehrálo ve vysokém tempu, když hlavně Chicago mělo obrovský tlak, který ovšem k rozhodnutí nevedl, jelikož oba brankáři dokázali všechny střely mířící na branku zastavit. Proto přibližně ve 5:50 začne druhé prodloužení.

Střely na branku: 38 – 35.
80:00
První prodloužení skončilo.
79:43
V útočném pásmu vybojoval kotouč Lapierre, jenž zkusil z vrcholu levého kruhu pozornost Crawforda, který kotouč bez problémů zastavil.
79:12
Od modré čáry vystřelil velmi tvrdě Sobotka, ale jeho pokus byl sražen nad branku.
78:25
Podél levého mantinelu se dostal do útočného pásma Steen, který střelou zápěstím trefil Crawforda do masky.
78:00
Bluesmani se dopouštějí zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude po pravé ruce Millera.
77:47
Z levého kruhu nahodil kotouč na branku Leddy, ale Miller bez problémů zasahuje.
77:17
Steen se dostal na pravém kruhu během krátké chvíle ke dvěma střelám, ale ani jedna se k brance nedostala. Hosté obětavě brání.
76:49
Kotouč se po sražené přihrávce dostal na střídačku St. Louis. Hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
76:08
Od modré čáry nahodil kotouč na branku Seabrook, ale Miller vyrážečkou poslal kotouč do rohu.
75:13
Chicago se po neproměnné přesilové hře dopouští zakázaného uvolnění.
75:02
74:38
Z pravého kruhu se pokoušel střelou zápěstím prosadit Versteeg, ale Miller byl na svém místě a kotouč vyrazil ramenem nad branku.
74:09
Chicago má v této přesilové hře opravdu silný tlak. Domácí se však úspěšně brání.
73:44
Miller si připisuje další úspěšný zákrok, když od modré čáry střílel Keith.
73:28
Od modré čáry střílel znovu Sharp, ale jeho pokus dokázal Miller vyrazit před sebe.
73:18
Chicago se usadilo v útočném pásmu.
73:07
Hned po vhazování se dostal ke střele Sharp, ale jeho tvrdý projektil branku těsně minul.
73:02
Velká nepříjemnost pro St. Louis. Sobotka vyhodil v obranném pásmu kotouč do hlediště a Chicago bude hrát dvě minuty přesilovou hru.
72:38
Čtvrtá lajna Bluesmanů málem vybojovala rozhodující trefu. Po střele Lepierra z levého kruhu se kotouč dostal před branku, kde se k dorážce dostal Porter. Crawford však dokázal pokrýt oba pokusy.
71:35
Zasadit hřebíček do rakve St. Louis mohl Toews, ale z levého kruhu nedokázal trefit odkrytou branku. Chicago má silný tlak.
71:02
Mezi kruhy obdržel přihrávku Hossa, ale jeho rychlá střela byla sražena do rohu kluziště.
70:15
Steen se dostal s kotoučem za branku Chicaga, odkud přihrával naslepo před branku. Tam ovšem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
69:51
Kane nabral ve středním pásmu slušnou rychlost, dostal se přes modrou čáru a vystřelil. Jeho pokus letěl přímo do náruče připraveného Millera, který hru raději přerušil.
69:15
Hra se dostala rychle na druhou stranu, kde z pravého kruhu pálil Versteeg. Miller si připisuje úspěšný zákrok.
69:06
Přes obránce se pokoušel vystřelit z levého kruhu Morrow, ale ten nakonec trefil pouze hráče před sebou.
68:38
Aktivnějším týmem v prodloužení je jednoznačně Chicago, které se velmi snaží vstřelit rozhodující branku utkání.
67:41
Hossa nahodil kotouč na branku ze středního pásma a Miller se musel mít na pozoru.
67:04
O zakončení bekhendem se pokoušel Bollig, ale nakonec neúspěšně, protože mu kotouč utekl z hole.
66:40
Před brankovištěm dobře tečoval Versteeg, který usměrnil kotouč jen těsně vedle branky.
66:11
Do zakončení se po pravé straně pokoušel dostat Saad, ale tomu kotouč nakonec utekl do středního pásma.
65:58
Nepřesné založení útoku Bluesmanů končí postavením mimo hru.
65:18
Miller si během krátké chvíle připisuje další úspěšný zákrok. Tentokrát musel zastavit střelu Keitha od modré čáry, která letěla přímo do středu branky.
64:49
Na druhé straně zahrozil z levého kruhu Sharp, ale Miller byl připraven.
64:37
Od modré čáry vystřelil velmi tvrdě Pietrangelo, ale také velmi nepřesně.
64:23
Oddechový čas pro hosty.
64:17
Na modré čáře zachytil kotouč Sobotka, který udělal se dostal na vrchol levého kruhu a střelou příklepem poslal kotouč vedle branky.
63:39
Backes šikovně nahodil kotouč od levého mantinelu na branku. Crawford musel opět zasahovat.
62:42
Roy našel mezi kruhy stojícího Schwartze, který pohotovou střelou po ledě Crawforda nepřekonal.
62:23
Steen nahodil po mantinelu kotouč do útočného pásma, kde jej dojel Schwartz, kterému se ovšem nepodařilo dostat z rohu kluziště do zakončení.
61:39
Chicago vstoupilo do prodloužení velmi aktivně. Z levého kruhu střílel bekhendem Shaw, ale Miller dokázal opět úspěšně zasáhnout.
61:16
Útočnou akci Chicaga přerušilo postavení mimo hru.
60:40
Do velmi dobré pozice se dostal Sharp, který objel branku a rozhodil Millera, ale zakončit do odkryté klece se mu nakonec nepodařilo.
60:01
St. Louis se nakonec podařilo ve třetí třetině vyrovnat, když se v 59. minutě prosadit Schwartz a rozhodl o tom, že se bude za stavu 3:3 prodlužovat. První prodloužení začne přibližně v 5:02. Kdo se bude radovat z vítězství?

Střely na branku: 28 – 21.
60:00
59:55
Utkání směřuje do prodloužení.
59:40
Od modré čáry vystřelil velmi tvrdě Hjalmarsson, ale jeho pokus dokázal vyrazit Miller.
59:08
Chicago se drží v útočném pásmu.
58:40
Tarasenko se dostal ke kotouči mezi kruhy, ale místo střely zvolil přihrávku na modrou čáru a ta nebyla přesná.
58:15
Domácí se dočkávají vyrovnání! Velký nápor už hostující obrana nedokázala přečkat, když se před branku dostal z rohu JADEN SCHWARTZ a střelou po ledě poslal kotouč mezi betony Crawforda – 3:3. Asistence: Derek Roy.
57:10
Crawford kryje nahozený kotouč a přerušuje hru.
56:50
Hokejisté St. Louis už se snaží střílet z každé pozice, Chicago se úspěšně brání.
56:18
Do velké šance se dostal po přihrávce Versteega Toews, který z mezikruží nedokázal prostřelit vyjetého Millera, který kotouč udržel ve své výstroji.
55:42
Na levém kruhu získal kotouč Steen, který okamžitě vystřelil. Jeho střela po ledě skončila vedle branky.
54:36
Chicago se již nikam nežene a soustředí se pouze na bráněné svého jednobrankového vedení.
53:25
Domácím začíná čas velmi rychle utíkat, protože Chicago velmi dobře brání a domácí se nemohou dostat k nějakému většímu soustavnému tlaku.
52:15
Rychlý útočný výpad domácích přinesl dobrý střelecký pokus Cracknella, který z pravého kruhu prověřil Crawforda střelou na lapačku.
51:20
51:00
Bluesmani kombinují s kotoučem v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat do zakončení.
50:38
Začíná krátká přesilová hra St. Louis.
50:00
Do zajímavé šance se dostal Sobotka, který si vybruslil před branku a snažil se dostat kotouč do branky, ale Crawford jeho pokus o kličku do forhendu přečetl a kotouč vyrazil.
49:20
Za vysokou hůl je vyloučen na dvě minuty Kane a počet hráčů na ledě se vyrovná. Bude se hrát čtyři na čtyři.
48:59
Domácí se opět velmi dobře brání. Chicago se do šancí nedostává.
48:38
Je tady další přesilová hra Chicaga. Za podražení je vyloučen na dvě minuty domácí Reaves.
47:25
Po ubráněném oslabení se dostal v útočném pásmu ke střele z levého kruhu Lapierre, který trefil tyč!
47:18
47:00
Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Saad, ale branku těsně minul.
46:36
Chicago se usadilo v útočném pásmu, ale nedaří se mu dostávat do zakončení.
45:52
Bluesmani se osvobozují.
45:33
Před branku si najel Kane, ale kotouč jemnou tečí usměrnil vedle levé tyče.
45:18
Chicago bude hrát přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen na dvě minuty Backes. Hosté se mohou přiblížit vítězství.
45:09
Nepřesná rozehrávka Chicaga končí zakázaným uvolněním.
44:53
U levého mantinelu se dostal ke kotouči Jackman, který ho okamžitě nahodil na branku, kterou nakonec netrefil.
43:55
Okolo branky St. Louis se obtočil Toews a pokoušel se zasunout kotouč za záda Millera, ale ten dokázal zasáhnout betonem.
43:26
Z velkého úhlu se pokoušel překvapit Millera Kruger, ale brankář domácího celku byl pozorný.
42:25
Ke střele přes obránce se dostal Bickell, jehož pokus byl sražen až do ochranné sítě. Do třetí třetiny vstoupilo aktivněji Chicago.
41:53
Sharp našel od pravého mantinelu před brankou Hossu, který po kličce do bekhendu nedokázal překonat Millera.
41:19
Z rohu se dokázal dostat před branku Millera Smith, který střelou po ledě branku netrefil.
40:35
Z pravého kruhu to zkusil bekhendem Pietrangelo, ale jeho střela proletěla vedle pravé tyče.
40:01
Druhá třetina nám přinesla rozhodně opatrnější hokej z obou stran, když ani jeden z týmů nechtěl inkasovat. Z tohoto důvodu jsme také v druhém dějství žádnou branku neviděli a nadále platí stav 2:3. St. Louis má tedy poslední třetinu na to, aby vyrovnalo či dokonce utkání otočilo. Třetí třetina začne přibližně v 4:08.

Střely na branku: 14 – 15.
40:00
39:48
Další nepřesnost na domácí straně. Tentokrát zakázané uvolnění.
39:19
Útočný výpad Bluesmanů ukončuje postavení mimo hru. Domácí se usilovně snaží vyrovnat před koncem druhé třetiny.
38:35
Velmi dobré utkání dnes hraje Versteeg, který je hodně vidět. Nyní se dostal podél pravého mantinelu do útočného pásma, kde střelou příklepem prověřil pozornost Millera.
37:50
Mezi kruhy obdržel výborný pas střelec dnešní úvodní branky Cracknell, který zápěstím branku těsně přestřelil.
37:19
Na ledové ploše začínají s ubíhajícím časem přibývat potyčky.
36:36
Po delší době se do hry zapojil také Miller, který se musel mít v pozoru proti střele Kanea, který si vybruslil na levý kruh a poté zápěstím vystřelil do lapačky brankáře St. Louis.
35:56
Z modré čáry vystřelil tvrdě Jackman, ale jeho střela byla tečovaná a skončila vedle branky.
35:05
St. Louis se snaží před koncem druhé třetiny vyrovnat, když začalo velmi aktivně napadat a mírně otevírá obranu.
34:38
Crawford dnes chytá ve velké pohodě. Do velmi dobré pozice pro střelu se dostal Ott, který z levého kruhu poslal kotouč do připraveného brankáře Chicaga.
34:20
Chicago se dostalo pod tlak a tak se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.
33:51
33:42
Velký závar před brankou Crawforda hosté zvládli ubránit, když se kotouč dostal po střele Sobotky za branku.
33:17
Od modré čáry vystřelil z první Schwartz, ale branku jen těsně minul.
32:43
Další útok Bluesmanů končí postavením mimo hru. Toto není zatím vydařená přesilová hra.
32:18
Kotouč je během krátké chvíle opět u branky Millera. St. Louis se nemůže usadit v útočném pásmu.
32:02
I toto oslabení začínají hosté dobře, když se osvobozují.
31:51
St. Louis bude mít šanci na vyrovnání. Za podražení je vyloučen na dvě minuty Versteeg a Chicago bude hrát ve čtyřech.
31:14
Steen se pokoušel obtočit okolo branky a zasunout kotouč k tyči, ale byl sražen k ledu.
30:41
Vysoké tempo hry neopadá, ale začíná se hrát více opatrně.
30:05
Komerční přestávka.
29:55
Rychlé přečíslení čtvrtého útoku Chicaga zakončoval střelou z první Bollig, jehož nepřesný pokus se dostal od zadního mantinelu do ochranné sítě.
29:29
Aktivní napadání Bluesmanů přineslo střeleckou pozici pro Steena, jenž z mezikruží prověřil Crawforda, který kotouč vyrazil na poslední chvíli do ochranné sítě.
28:35
Další nebezpečný pokus vyslal na Millera přes obránce Sharp, který branku těsně minul.
28:14
Zpoza branky nahodil kotouč na branku Toews, ale Miller se nachytat nenechal a kotouč přikryl.
27:33
Hra se velmi rychle přenesla ke druhé brance, kde se do zakončení dostal Schwartz, který před sebou měl odkrytou branku. Crawford ale v beznadějné situaci tygřím skokem zastavil kotouč mířící do branky a zabránil vyrovnání.
27:20
Na modré čáře se dostal ke kotouči Sharp, který s ničím neotálel a okamžitě velmi tvrdě vystřelil. Kotouč skončil na hrudi Millera.
27:12
26:54
Chicagu se v těchto momentech nedaří usadit v útočném pásmu, domácí velmi obětavě brání.
26:26
Hokejisté St. Louis se dokázali osvobodit. Kotouč je u branky Crawforda.
26:00
Chicago se stále drží v útočném pásmu. Od modré čáry zkusil vystřelit Leddy, ale jeho pokus se až k brance nedostal.
25:28
Hossa hledal z vrcholu levého kruhu k brance sjíždějícího Seabrooka, ale přihrávka byla sražena do rohu.
25:12
Chicago bude hrát druhou přesilovou hru v utkání. Za hákování je vyloučen na dvě minuty Leopold. Využijí hosté i tuto přesilovou hru?
24:30
Na pravém kruhu se ocitl v dobré palebné pozici Kane, ale jeho střela zápěstím skončila vedle branky.
24:15
Chyba domácí obrany nabídla velkou šanci Sharpovi, který se dostal z levé strany až před Millera, kterého střelou po ledě nepřekonal.
23:59
Po pravém křídle se dostal do útočného pásma Versteeg, jenž se dostal až k brance, ale nakonec se mu nepodařilo vystřelit.
23:30
Toews velmi dobře napadal v útočném pásmu a získal kotouč pro Keitha, který se neodvážil vystřelit od modré čáry a kotouč ztratil.
22:26
Jeden z hostujících hráčů nahodil kotouč ze středního pásma na Millera, který hru raději přerušil.
21:49
Lépe do druhé třetiny vstoupili hokejisté St. Louis, kteří se častěji drží u kotouče. Ovšem hraje se opatrněji, než-li v prvním dějství.
21:16
Opět v akci velmi aktivní Tarasenko, který se dostal na levý kruh a střelou zápěstím branku přestřelil.
20:55
Tarasenko přihrával v útočném pásmu na pravý kruh, ale jeden z bránicích hráčů kotouč srazil do hlediště.
20:23
Backes a Steen bojovali za brankou Chicaga o kotouč, ale ten nakonec získal Keith, který jej poslal podél mantinelu do středního pásma.
20:01
První třetina nám nabídla strhující podívanou, když v ní padlo hned pět branek. Do vedení se dostali po brance Cracknella domácí, ale Chicago dokázalo během krátké chvíle vývoj utkání otočit, když se prosadili v krátkém sledu Versteeg a Seabrook. Bluesmanům se ale povedlo okamžitě vyrovnat, když se prosadil po krásné kombinaci Tarasenko. Po nevyužité přesilové hře St. Louis v závěru třetiny se dostal do úniku hostující Kane, který si už věděl rady a poslal kotouč do branky. První třetině tedy končí za stavu 2:3. Ta následující začne přibližně v 3:10.

Střely na branku: 12 – 7.
20:00
19:58
V samém závěru první třetiny vznikl před brankou Crawforda velký závar, ale hosté se dokázali ubránit a v první dějství vítězí.
19:17
Zničeho nic se před Crawfordem zjevil osamocený Schwartz, který vystřelil po ledě, ale trefil pouze připraveného brankáře hostí.
18:24
Chicago právě vstřelilo branku!
Chicago se podruhé v utkání dostává do vedení. Po ubráněném oslabení vyslal Toews kvalitní přihrávkou do brejku PATRICKA KANEA, který svižnou střelou z mezikruží nedal Millerovi šanci – 2:3. Asistence: Jonathan Toews, Brent Seabrook.
18:10
17:39
Na pravém kruhu se dostal ke kotouči Shattenkirk a vystřelil do břevna! Velká smůla domácích.
17:11
Další neúspěšný pokus Bluesmanů o založení útoku končí postavením mimo hru. Přesilová hra zatím domácím vůbec nevychází.
16:54
St. Louis má zatím problémy s tím, aby se dostalo do útočného pásma. Chicago velmi dobře brání.
16:23
Kotouč se dostal do středního pásma. Chicago se v úvodu oslabení osvobodilo.
16:10
Bluesmani můžou ve svém tlaku pokračovat, protože budou mít výhodu přesilové hry. Na dvě minuty za krosček je vyloučen Sharp.
15:52
V St. Louis máme velmi rychle opět vyrovnáno! Skvělá kombinace v útočném pásmu v podání druhé lajny Bluesmanů přinesla kýžené ovoce, když Shattenkirk našel na levém kruhu volného VLADIMIRA TARASENKA, který si kotouč rychle zpracoval a trefil odkrytou část Crawfordovy branky – 2:2. Asistence: Kevin Shattenkirk, Barret Jackman.
15:12
St. Louis se snaží na inkasovanou branku reagovat zvýšením útočné aktivity. Chicago se dostává pod tlak.
14:39
Chicago otáčí v přesilové hře vývoj utkání a dostává se do vedení. Na levý kruh si sjel od modré čáry BRENT SEABROOK, jenž obdržel přesnou přihrávku zpoza branky od Versteega a střelou z první nedal Millerovi šanci – 1:2! Asistence: Kris Versteeg, Nick Leddy.
13:41
Chicagu se zatím v přesilové hře nedaří dostat do útočného pásma, domácí velmi dobře hlídají modrou čáru.
13:15
Domácí se osvobozují a posílají kotouč až za branku Crawforda. Chicago bude zakládat útok od své branky.
12:56
Chicago si zahraje první přesilovou hru utkání. Za nedovolené bránění je vyloučen na dvě minuty Jackman, jenž naprosto zbytečně oslabuje svůj tým.
12:17
Z rohu se dokázal dostat před Crawforda Porter, který střílel po ledě. Brankář Chicaga si připisuje další úspěšný zákrok.
11:48
Střelu Lapierra dokázal Crawford udržet na svém těle a hra se přerušuje. Následně se za brankou Chicaga zajiskřilo, ale vylučovat se nebude.
11:14
A máme vyrovnáno. Nenápadná akce Chicaga přinesla kotouč na levý kruh, kde se k němu dostal JOHNNY ODUYA a střelou zápěstím zamířil přesně k levé tyči. Začínáme od znova – 1:1!. Asistence: Brandon Saad, Jonathan Toews.
10:41
Podél levého mantinelu se do útočného probojoval Tarasenko, který následně zkusil střelu přes obránce. Crawford dokázal kotouč vyrazit do rohu kluziště.
10:23
Zakázané uvolnění Chicaga přesune hru do útočného pásma St. Louis.
10:11
Po levém křídle se dostal do útočného pásma Versteeg, jenž si sjel s kotoučem na levý kruh a střelou zápěstím poslal kotouč do připraveného Millera, který hru raději přerušil.
9:42
Utkání má velmi vysoké tempo. Oba týmy hrají velmi aktivně.
8:47
St. Louis má zatím mírné problémy s přechodem přes střední pásmo, když už se dopustilo mnoha zakázaných uvolnění.
8:05
Bluesmani zahrozili z rychlého přečíslení, kdy z levého kruhu střílel po ledě Backes. Crawford roztáhl své betony a střelu vyrazil.
7:30
Chicago usiluje o rychlé vyrovnání. Na modré čáře zachytil kotouč Oduya, který okamžitě vystřelil. Miller dokázal jeho střelu vyrazit, i když neměl zrovna nejlepší výhled.
7:16
Miller po delší době vyzkoušel svojí lapačku, když musel krýt střelu Sharpa z pravého kruhu. Po této akci je hra přerušena a na řadu přichází komerční přestávka.
6:26
Pietrangelo od modré čáry chytře nahazoval kotouč na branku, ale ten mezi kruhy tečoval Tarasenko a kotouč skončil v rohu kluziště.
5:50
Na druhé straně přihrával z rohu kotouč před branku Steen, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ke kusu černé gumy nedostal.
5:25
Chicago se snaží na inkasovanou branku zareagovat. Od modré čáry se ke střele dostal Hjalmarsson, ale jeho pokus se až k brance nedostal.
4:40
Bluesmani se dostávají do vedení. Velký závar před brankou Crawforda přinesl úvodní branku, když brankář Chicaga vyrazil střelu Portera přímo na ADAM CRACKNELLA, který z brankoviště dorazil kotouč do odkryté klece a dává úvodní branku celé série – 1:0. Asistence: Maxim Lapierre, Chris Porter.
4:06
St. Louis zatlačilo Chicago do obranného pásma. Dočkáme se snad úvodní branky?
3:47
Brankář Chicaga si připisuje další úspěšný zákrok. Z levého kruhu střílel Morrow, ale lapačka Crawforda byla připravená.
3:27
Po šťastném odrazu v útočném pásmu se dostal ke střele z mezikruží Reaves, ale Crawford byl na jeho pokus připraven.
2:21
Steen se dostal za brankou Crawforda ke kotouči a pokoušel se o vychytralé zakončení, když chtěl zasunout kotouč k tyčce. Oduya ale tvrdým hitem poslal útočníka Bluesmanů k ledu.
2:06
Teď trochu nepřesnosti i na druhé straně. Útočná akce Chicaga končí rovněž zakázaným uvolněním.
1:48
Lepší začátek utkání jsme si ani nemohli přát. Hra se přelévá ze strany na stranu a oba týmy se snaží útočit. Domácí se nyní dopustili zakázaného uvolnění.
1:12
Hra se přelila opět před branku Millera, kde se na levém kruhu ke kotouči dostal Hossa. Obětavý Tarasenko dokázal jeho střelu zablokovat.
0:42
Na druhé straně se prorval do útočného pásma Steen, ale tísněn dvěma bránícími hráči se do zakončení nedostal.
0:15
Aktivněji do utkání vstoupilo Chicago, které se hned dostal do útočného pásma, kde mohl po mírném zaváhání Miller zakončovat Toews. Brankář St. Louis si nakonec připisuje úvodní zákrok utkání.
00:01
Státní hymna je za námi. Utkání může začít!
Na hráčích je vidět plná koncentrace. Tuto sérii budou dle mého názoru rozhodovat maličkosti.
Na řadu přichází státní hymna USA, kterou zazpívá Charles Glenn.
St. Louis dnes bude v útoku chybět Oshie a Berglund. Chicago hlásí na dnešní utkání kompletní sestavu.

St. Louis Blues: Miller (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Polák, Leopold – Steen, Backes, Ott – Tarasenko, Sobotka, Schwartz – Reaves, Roy, Morrow – Cracknell, Lapierre, Porter

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Brookbank, Leddy – Versteeg, Toews, Saad – Hossa, Handzuš, Sharp – Kane, Shaw, Bickell – Smith, Kruger, Bollig

Rozhodčí: Joannette, Pollock – Heyer, MacPherson.
Chicago Blackhawks

Chicagu se letošní základní část nevydařila stejně jako ta loňská, když skončilo až na na pátém místě Západní konference. O tom jestli byla sezóna úspěšně rozhodují stejně až vyřazovací boje a do těch vkládají Jestřábi velkou naději, protože s nimi mají velké zkušenosti. Chicago letos obhajuje zisk Stanleyova poháru, který se rozhodně pokusí získat i v letošní sezóně.
St. Louis Blues

Bluesmani si svými velmi dobrými výkony v základní části vybojovali v Západní konferenci dobrou výchozí pozici pro první kolo play-off, když začnou sérii proti Chicagu na domácím ledě. Všichni lidé v St. Louis doufají, že letošní vyřazovací boje potrvají v jejich městě déle, než tomu bylo v sezóně minulé, kdy Bluesmani vypadli hned na začátku play-off s Los Angeles.
Přeji krásnou hokejovou noc. Včerejší noc přinesla úvodní boje o Stanleyův pohár, o který se porve rovnou šestnáct týmů, které utvořily osm dvojic. My se zde zaměříme na první utkání série St. Louis Blues – Chicago Blackhawks, která by měla být podle předpokladů jednou z nejvyrovnanějších. Nechme se tedy překvapit, kdo začne cestu za postupem lépe. Utkáním Vás provede Jan Šlapáček

Úvodní vhazování je naplánováno na 2:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.