To je ode mne pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne.
Stav série je tedy 0-2. Nyní se vše stěhuje do Montrealu. Tampa si jistě bude chtít vzít své ztracené zápasy zpět.

Trestné minuty: 27 – 15
Je dobojováno. Montreal ve třetí třetině ještě navýšil své vedení až na rozdíl 4 branek. Domácí se svého úspěchu dočkali až dvě minuty před koncem, když využili nabídnutou přesilovku. Nutno říci, že Montreal vyhrál zaslouženě, protože domácí téměř do ničeho nepustil.
60:00
59:40
Branka domácích je sice prázdná, ale hosté se o střelu jejím směrem ještě nepokusili.
59:15
Domácí to ještě zkouší se šesti bruslaři.
59:00
Poslední minuta do konce třetí třetiny.
58:01
Tampa právě vstřelila branku!
Tak se to Montrealu nepovedlo, Tampa využívá přesilovku. Mezi kruhy dostal dostatek prostoru ke střele TEDDY PURCELL, jeho střela mířila na vyrážečku. Price měl o vteřinku pomalejší reakci a puk se tak dostal do sítě. Asistence: Victor Hedman, Valtteri Filppula.
57:20
Netrvalo to dlouho. Lars Eller (MTL) zahákoval Richarda Pánika a bude na lavici hanby trnout, jestli jeho spoluhráči pomohou Pricemu vybojoval první nulu v tomto play-off.
57:15
Oba týmy jsou v plném počtu, ale na jak dlouho?
56:25
Brewer se elegantním manévrem zbavil Paciorettyho. Jeho nahrávka přes celou šíři hřiště však již tak přesná nebyla.
55:48
Podle rychlosti hry se utkání již pouze dohrává, Tampa rezignovala na to, aby se s výsledkem snažila něco udělat.
55:09
Pokračovat se bude ve 4 na obou stranách.
55:09
Nakonec je vyloučen Thomas Vanek (MTL) na 2 minuty za hrubost. Cedric Paquette (TBL) na 2 minuty za krosček. Paquette byl navíc vyloučen do konce utkání.
55:09
Paquette se snažil vyprovokovat k nějaké činnosti Vaneka. Sudí to zaregistrovali a oba kohouty od sebe oddělili.
54:39
Montreal právě vstřelil branku!
Gudlevskis si poprvé sáhl na kotouč, když vystřelil RENE BOURQUE. kotouč mu ovšem vypadl, hostující hráč stihl objet branku dříve než se domácí brankář přemístil a zasunul jej do sítě. Asistence: Lars Eller.
54:18
Plekanec byl v útočném zcela sám proti němu stál kolega z olympijského týmu Gudas, který jeho střelu zblokoval.
53:35
Ofsajd Montrealu.
53:26
Hra se přestěhovala před Priceho, střídání brankářů dodalo Bleskům nových sil. Gudlevskis zatím zasahovat nemusel.
53:03
Paquettemu přeskakuje puk na modré čáře hůl a míří za čáru brankovou. Protože přihrávka směřovala z vlastní poloviny je pískáno zakázané uvolnění.
51:46
V brance Blesků dochází k výměně brankářů. Anderse Lindbacka nahrazuje Kristers Gudlevskis.
51:46
Tak se zdá, že o vítězi je dnes rozhodnuto. BRENDAN GALLAGHER vystil rozehrávku Tampy. zavezl si kotouč na pravý kruh, první střelu ještě zablokoval obránce, druhá už prošla Lindbackovi nad ramenem. Bez asistence.
51:21
Vyloučený Killorn skočil na led a musel se zapojit do bránění. Nakonec se vpřed vyřítila Tampa a Nate Thompson prověřil Priceho.
50:22
Linback si připadal jak na kolotoči. Nejprve minul Subban, pak Vanek, odrazen se puk dostal na druhou tyč, kde puk netrefil Pacioretty. A tak našel před brankovištěm stojícího Desharnaise, ale ani on recept na domácího brankáře nenašel. Největší příležitost ve třetí třetině.
49:57
Hra přerušena za brankou Lindbacka. Puk pravděpodobně přešel tvrzené sklo do ochranné sítě.
49:40
Domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
49:14
Alex Killorn (TBL) – 2 minuty držení.
49:07
Hedman ještě nevyhodil. Markov jeho puk podél hrazení zastavil. Hedman vzápětí dostal druhý pokus, při kterém byl úspěšný.
48:23
Kostka přihrál na Johnsona, který se na červené otočil k brance soupeře, před modrou ještě přihrával na Hedmana, který mu však do útočené třetiny přejel dříve než měl a tak rozhodčí museli písknout ofsajd.
47:31
Prust se dostal do pásma, kde předával Plekancovi, ten to měl na dlouhou hůl a tak musel o kotouč ještě bojovat. nakonec jej na chvíli získal.
46:35
Hedman s Brewerem si vyměnili kotouč. Druhý jmenovaný pak na modré málem kotouč ztratil, toho se však ujal Purcell, který jej ihned bez přípravy poslal za Priceho.
45:44
Několik tvrdých hitů v podání domácích hráčů získalo na hostech puk. Tampa tak může stále pomýšlet na korekci stavu.
45:00
Pacioretty vystřelil od pravého kruhu, za Lindbackem snad zazněla tyč.
44:47
Zakázané uvolnění Montrealu. Hra se vrátí před Carey Priceho.
44:13
Jemelin zastavil puk na modré,předal na kolegu z obrany, který nejprve naznačil střelu, ale pak raději puk poslal podél hrazení za branku Lindbacka.
43:24
Gudas za vlastní brankou vybojoval kotouč, uklidňuje hru, Montreal mezitím vyklidil své útočné pásmo a připravil se bránit svoji modrou čáru.
42:50
Na druhé straně měl spoustu práce Price, ale i on dokázal proti Pánikovi obstát.
42:13
Pacioretty se z pravé strany cpal před Lindbacka, ten jeho náporu odolal.
41:20
Tampa na chvíli pozlobila Habs v jejich útočném pásmu. Montreal podél hrazení posla puk ven ze třetiny Rene Bourque ani za ním nesprintoval.
41:00
Montreal tak jak skončil předchozí část, tak začal tu další, neustále se tlačí před Lindbacka. Sám má dobře ubráněnou obrannou modrou.
40:10
Plekanec se dostal do první šance třetí třetiny z levého kruhu mířil na Lindbacka, ten puk vyrazil, Gallagher mohl dorážet, ale o nej se postaral Hedman.
40:01
Vše je již připraveno na začátek možná závěrečné části.

Trestné minuty: 13 – 11
Ve druhé části jsme se již dočkali branek. Poprvé se prosadili hosté, když využili přesilovou hru. David Desharnais si sjel dobře před brankoviště, kde skvěle tečoval nahození Subbana. Domácím se najednou přestalo vše dařit. za dalších 7 minut se protáhl mezi dvěma obránci Bourque a přehodil ležícího Lindbacka. Habs vedou o dvě branky a jsou na nejlepší cestě za druhým bodem v sérii. Počkejte si ještě jak dopadne třetina třetí, stát se může ještě všelicos.
40:00
39:48
Od modré se pokusil vystřelit Johnson,jeho pokus byl hodně vysoký a tak přeplachtil Priceho branku a plácl sebou o tvrzené sklo za jeho brankou.
39:29
Icing Blesků.
39:00
Začala poslední minuta druhé třetiny. Tampa vyhrála vhazování před vlastní brankou, ale dokázala dostat puk pouze na vlastní útočnou modrou, dále již ne.
38:15
Puk mířil až za branku Priceho, Callahan se jej snažil dojet a ještě hostujícímu brankáři znepříjemnit život, povedlo se mu to pouze částečně. Price měl u své pravé tyče beton a postoj včas.
37:59
Když už se to podaří, tak se v útočném pásmu udrží pouze chvíli.
37:30
Tampě jako by docházela šťáva. najednou se nemůže dostat přes útočnou modrou.
36:40
Killorn nenašel přesně na modré Stamkose, takže Montreal pouští puk za vlastní branku, aby mohl zkonsolidovat síly a útok.y
35:35
Tak teď ani sám Price neví jak to chytl. V brankovišti byl úplně volný kotouč. domácím stačilo do něj plácnout a musel skončit v síti. Price vymrštil beton a puk se o něj zastavil.
34:57
Callahan zkusil překvapit Price střelou zpoza branky. Šustr střelu na modré nečekal a puk mu propadl až do střední části hřiště.
34:15
Desharnaisse probil do útočného pásma, Hedman jej dobře bránil, takže hostující útočník skončil pouze v rohu útočného pásma.
33:27
Jemelin během souboje o kotouč narazil Browna na hrazení u střídaček, ten se nepěkně prohnul. Chvíli mu to na střídačce masírovali, ale již nyní míří do šatny. Uvidíme, zda-li bude ještě pokračovat dále ve hře.
32:44
Paquette projel celé obranné pásmo i celé střední. Pak poslal puk za Priceho, ale tam již Tampa s celým útokem skončila.
32:21
31:55
Tampa se snaží ještě o vyrovnání, ale Price zatím drží, navíc mu vydatně pomáhá Subban, tento obránce černé pleti snad téměř nesleze z ledu.
30:35
Montreal se dostává do trháku. Vanek poslal vpřed RENE BOURQUEHO, který se protáhl mezi Salem a Brewerem, Ukradl puk natahujícímu se Lindbackovi a přehodil jeho ležící tělo na ledě a zvyšuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Thomas Vanek, P.K. Subban.
30:08
Opět oba týmy nasadily vysoké tempo, hra se přelévá ze strany na stranu.
29:29
Domácím se nepovedlo svoji první přesilovou hru využít.
28:55
Plekanec získal kotouč dovezl jej až do útočného pásma, tam nastřádal několik cenných vteřinek, pak puk poslal za domácí branku a sám zamířil na střídačku.
28:18
Paciorettyho vyhození končí až za Lindbackem. Domácí se rychle vracejí zpět před Priceho.
38:55
Poté co se Tampa usazovala v útočném pásmu, ztrácí kotouč Stamkos.
27:29
David Desharnais (MTL) – 2 minuty podražení.
27:16
Nejprve měl několik šancí na skórování Steven Stamkos, když se výborně natlačil před Priceho, který jej vychytal. NA druhé straně se před brankovištěm objevil volný Briere. I toho domácí brankář připravil o radost ze vstřelené branky.
26:28
Killorn dostal prostor mezi kruhy na zakončení, udělal si kličku do bekhendu, ale nedokázal puk dostat za Priceho, tak zvolil ještě objetí branky.
26:18
Subban ztratil ve vlastním obranném pásmu puk, zřejmě byl na ledě příliš dlouho. Černou gumu získal Johnson, ten lehkým nahozením téměř od modré čáry vyzkoušel Priceho. Ten byl pozorný a letící touš ukryl do lapačky. Subban pak cestou na střídačku měl ještě konflikt se Stamkosem, ale tentokrát se to obešlo bez vyloučení. Emoce začínají pracovat.
25:30
Hedman ukázkovým bodyčekem zastavil Maxe Paciorettyho, to vyvolalo obrovské ovace mezi diváky.
25:02
Price nejdříve vyrazil Salovu střelu, následně střílel Callahan, ale ani on se úspěchu v podobě branky nedočkal. Price má zatím zaděláno na první shot-out v tomto play-off.
24:12
Giontova střela od pravého kruhu minula domácí branku, Lindback se jen ohlédl, asi neměl čisté svědomí při svém zákroku.
23:28
Eric Brewer si objížděl branku, vypadalo to, že byl podržen, ale žádný z rozhodčích nesignalizuje výhodu, takže Briere může obracet hru.
22:56
Radko Gudas (TBL) – 2 minuty držení, 5 minut bitka.
Brandon Prust (MTL) – 2 minuty hrubost, 5 minut bitka.
Hrát se bude 5 na 5.
22:34
Tak to je rychle využitá přesilovka. DAVID DESHARNAIS stál u levé tyče Lindbackovy branky, puk od modré čáry mířil přesně na jeho hůl. od ní se puk odrazil za bezmocného domácího brankáře. Asistence: P.K. Subban, Max Pacioretty.
22:28
Další vyloučení na straně Tampy. Richard Pánik dostává 2 minuty za hákování, když nepustil do šance Danny Briera.
21:56
Po vhazování se do puku na modré opřel Mike Kostka, jenže zase minul hostující branku.
21:41
Hedman o hrazení našel Purcella, který ve středním pásmu spolu s Filppulem našlápli a dovezli kotouč až před Priceho, jenže ani jeden si na hostujícího brankáře nepřišel.
21:20
Bourque vytasil střelu zápěstím Lindback s ní neměl nejmenší potíže.
20:51
První minuta druhé třetiny proběhla v celkem poklidném tempu. Tampa za vlastní brankou čeká až vymění hráče.
20:04
O úvodní vhazování se ve středovém kruhu strhla velká bitva, nakonec puk končí na hokejkách domácího týmu, který jej ihned posílá za Priceho.

Trestné minuty: 4 – 2
První třetina je za námi. Hraje se stále bez branek. Největší šanci zápasu měl Brian Gionta, který uháněl sám na Lindbacka, ale bekhendovým blafákem se neprosadil. Jediným vyloučeným hráčem první třetiny na domácí straně byl Steven Stamkos, který dostal hned 4 minuty za vysokou hůl. Jenže Montreal byl kolegiální a 2 minuty Bleskům vrátil za příliš mnoho hráčů na ledě. Bitva o první gól bude pokračovat i ve druhé třetině, která přibližně začne ve 2:05.
20:00
19:36
Další Lindbackův zákrok, autorem střely Danny Briere. Stamkos již na ledě. Vypadá to, že se poprvé půjde do šaten za bezbrankového stavu.
19:22
Jemelinova střela od modré se zastavila o Lindbacka.
19:00
Do konce první třetiny zbývá poslední minuta.
18:22
Bourque na ledě.
17:59
Filppula otočkou našel Callahana, který udělal od kruhu kličku doprostřed, ale jeho střelu stihla hostující obrana zblokovat do ochranné sítě za Pricem.
17:35
Kučerov u hrazení prohrál osobní souboj a Jemelin posouvá puk do středního pásma.
16:49
Teddy Purcell dobře napadá rozehrávku Canadiens, Ti se nakonec dostali do středního pásma a pokračují na Lindbacka.
16:22
Montreal umožnil Tampě si odpočinout. Za příliš mnoho hráčů na ledě dostává 2 minuty. Trest nastoupil Rene Bourque.
16:05
Znovu se domácí dostávají z obranné třetiny jmenovitě Thompson.
15:46
Johnson vyhazuje přes všechny čáry.
15:30
První vyloučení zápasu. Steven Stamkos (TBL) dostává 4 minuty za vysokou hůl.
15:09
Montreal má signalizovanou výhodu, Price opustil branku.
14:58
Máme tu další z reklamních přestávek.
14:21
Vanek s Desharnais si vyměnili puk, div, že druhý jmenovaný před brankovištěm neusměrnil puk za Lindbackova záda. Zadovka zpět na Vaneka měla oči. Rakouský hráč ve službách Habs ještě hledal lépe postaveného Paciorettyho, ale ten měl ke kotouči hodně daleko.
13:51
Šustr neudržel brusli na modré čáře, nutno podotknout, že Filppula mířící do útočného pásma, před modrou zbytečně udělal kličku. Ofsajd.
12:47
Lindback za svou brankou rozehrával,ale do přihrávky nedal dostatek razance a Radka Gudase dostal pod tlak, který domácí bek stihl elegantním řešením pořešit.
12:22
Stále čekáme na první branku ve druhém čtvrtfinále utkání mezi Tampou a Montrealem. Nejblíže k ní měl Brian Gionta, ale bekhendový blafák nedotáhl do úspěšného konce. Tampa se před malou chvílí dopustila ofsajdu.
11:48
Lindback nakonec zasahovat nemusel, Kučerov může zahájit nový výpad Blesků.
11:04
Paquette to zkusil z ostrého úhlu, ale minul hostující branku.
10:20
Po vhazování u Priceho se Montreal snažil vyhodit, Hedman puk ve vzduchu stáhl rukavicí, ale předávka na Stamkose byla velmi nepřesná.
09:52
Gallagher od levého hrazení našel na modré dojíždějícího Markova, jeho střela bez přípravy našla nastavený beton Lindbacka, od něj se odrazila do bezpečí domácí branky.
09:11
Purcell si nahodil puk za Priceho branku a sám se rozhodl jej dojet, jeden z obránců Habs se mu v tom snaží zabránit.
08:26
Tampa se složitě dostala do útočného pásma, Brewer od modré nakonec vystřelil, Price ani zasahovat nemusel, protože kotouč se přes hradbu těl k němu nedostal.
08:12
Montreal se nakonec dostal z rohu útočného pásma, puk se v mezikruží odkud jej na Lindbacka poslal Pacioretty. Domácí maskovaný muž podržel svůj tým.
07:57
Bourque bojuje v rohu útočného pásma se Šustrem.
07:16
Tampa se však rychle usadila v útočném pásmu a hosté mohou děkovat Priceovi, že vychytal kapitána Stamkose.
06:53
i Filppula se procpal za obranu Habs, jenže do zakončení jej nepustil Subban.
06:33
Hra získala na spádu, hraje se hodně nahoru – dolů. Tampa se navíc provinila proti pravidlům, když poslala kotouč přes všechny čáry – icing.
05:50
Po obléhání vlastní branky, hosté posílají kotouč ven ze své obranné třetiny, ale tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
05:00
Do brejku se dostal Gionta, zkusil blafák do bekhendu, ale Lindback jej vybruslil a vychytal. Ale zatím je to největší branková příležitost.
04:33
Ostrá rána Kostky po vhazování, domácí hráč minul Priceho branku.
03:50
Pacioretty poslal puk za Lindbacka, ten si za branku dojel, ale na puk dlouho čekal a ten málem sebral Desharnais. Domácí brankář nakonec rozehrává podél hrazení.
03:29
Domácí brankář je nyní ve velké permanenci. Plekanec ani Gionta si na něj zatím nepřišli. Lindback ukryl puk u své levé tyče pod svoji lapačku.
02:39
Subban se neukvapil s rozehrávkou, v poklidu přešel červenou čáru a zápěstím vyzkoušel Lindbackovu pozornost, ten holí vyráží do rohu kluziště.
02:05
Poprvé se Montreal dostal na dostřel Lindbackovi. Pacioretty přešel přes modrou čáru, počkal až mu sjede Desharnais před brankoviště, pak mu poslal pas, hostující hráč pouze usměrnil puk na domácí branku. Lindback měl hodně práce, aby puk směřující mezi jeho betony zastavil.
01:19
Tampa dnes nechce ponechat nic náhodě a hned se usadila před Pricem, jenže hostující brankář zatím odolává.
00:44
Tampa vyhrála vhazování, z ostrého úhlu to zkusil Callahan, ale neuspěl.
00:34
První zákrok Carey Priceho. Vhazování po jeho pravici.
00:25
Tampa vrací úder a puk na jeho polovinu.
00:06
Montreal vyhrál úvodní vhazování a pustil se do svého soupeře.
00:01

Tampa Bay Lightning: Lindback (Gudlevskis) – Gudas, Carle, Hedman, Salo, Brewer, Kostka, Šustr – Stamkos, Johnson, Killorn – Callahan, Filppula, Pánik – Purcell, Thompson, Kučerov – Brown, Paquette.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Jemelin, Markov, Subban, Gorges, Weaver, Bouillon – Vanek, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Prust – Gionta, Eller, Bourque – Bournival, Briere, Weise.

Rozhodčí: Peel, Rooney – Driscoll, Shewchyk.
Minulé střetnutí

Jako první otevřel brankový účet této série Nikita Kučerov, který z mezikruží prostřelil Priceho. Radost domácích však netrvala dlouho, již za 19 vteřin bylo vyrovnáno, když se trefil český útočník Tomáš Plekanec. Ve druhé třetině se Tampa znovu ujala vedení, ale Habs i tentokrát našli recept. Podobný scénář, ale v obráceném gardu proběhl i v části třetí, Montreal dvakrát vedl, Blesky pokaždé stihly vyrovnat. Jelikož po 60. minutách nebylo rozhodnuto a na ukazateli skóre byl stav 4:4, tak se šlo do prodloužení. Náhlou smrt využil minutu před koncem Dale Weise a získal pro kanadský tým první bod.
Tampa Bay Lightning

Domácí dokonce získali v základní části o jeden bod více než jejich soupeř. A proto mají tu čest zahajovat celou sérii na domácím hřišti. Magickou hranici 100 bodů se od roku 2004, kdy Tampa vyhrála Stanley Cup povedlo "bleskům" překonat teprve podruhé. V brance v základní části zářil Ben Bishop, který je v současnosti zraněný a vypadá to, že ani v dnešním zápase se do branky nevrátí. Jeho pozici tak bude muset opět zastat Anders Lindback. Ve hře dopředu se budou Blesky opírat o zkušeného Stevena Stamkose či Alexe Killorna, který v minulém zápase dal svůj první gól v play-off v NHL. Zda-li nastoupí do hry Ondřej Palát, druhý nejlepší bodovač mezi nováčky, je ve hvězdách. V minulém zápase se ve třetí třetině zranil v horní části těla.
Montreal Canadiens

Montrealu se povedlo být mezi nejlepší čtveřicí Východní konference, když v základní části nasbírali rovných 100 bodů. V brance se budou opírat o Careyho Price. Dost bude záležet rovněž na formě P.K. Subbana, který se stal nejproduktivnějším obráncem svého týmu. V útoku se bude kouč Therrien spoléhat na Tomáše Plekance, Maxe Paciorettyho či Thomase Vaneka, který k Habs přišel pře uzávěrkou přestupů od Ostrovanů z New Yorku.
Krásné dobré ráno. Dnes je na programu 2. utkání čtvrtfinále mezi domácí Tampou Bay Lightning a hosty z Montrealu. Po prvním utkání vedou kanadští hosté v sérii 1:0. Tampa bude jistě chtít vyrovnat a podřídí tomu i svoji taktiku. Vhazování bude provedeno v 1 hodinu po půlnoci z pátku na sobotu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.