Z mé strany to bude všechno.
Utkání pro vás komentoval Michal Belšán, gify z vstřelených branek pro vás obstaral Jan Prošek. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc!
3. Nate Thompson (ANA) 1+1
A máme tu konec utkání, Anaheim se po výhře 4:1 ujal vedení 1:0 v sérii!

Vedení se jako první ujal i v samotném zápase, když se v 9. minutě parádní střelou prosadil Hampus Lindholm.

Druhou branku Kačeři přidali v průběhu 25. minuty, to když skóroval Kyle Palmieri. 20 sekund před koncem druhé třetiny ale dokázal Brad Richards snížit a zajistit tak dramatickou koncovku.

Důležitý gól přidali Ducks v 53. minutě, kdy se z dorážky Coglianovy střely prosadil Nate Thompson. Definitivní tečku za jinak vyrovnaným zápasem udělal brankou do prázdné klece Jakob Silfverberg.

Střely: 27:33 (7:16, 8:9, 12:8)
60:00
59:36
Utkání už se pochopitelně spíše dohrává.
59:00
Začala poslední minuta třetí periody.
58:56
Chicagští nyní vyhodili puk na zakázané uvolnění.
58:42
Anaheim právě vstřelil branku!
Domácí dávají gól do prázdné branky a zřejmě definitivně rozhodují o tom, že se ve finále Západní konference ujmou vedení 1:0! Byla to ale fuška tato branka, JAKOB SILFVERBERG totiž nejprve trefil tyčku. Pro odražený puk si ale okamžitě dojel a od svého těla ho dopravil do klece! Asistence: Simon Despres a Ryan Getzlaf.
58:09
Střela Patricka Kanea byla ztečována nad branku. Do dráhy puku totiž statečně svou hokejku vložil Stoner.
57:59
Zakázané uvolnění Anaheimu.
57:38
Corey Crawford míří na střídačku a Hawks to zkusí v šesti!
57:23
Nyní se to ale povedlo a byl z toho zajímavý pokus Mariána Hossy, který ale Andersen vyrazil nad svou branku.
57:05
Hosté se dopředu nemohou dostat žádnou kombinací, pouze tak nahazují puky a málokdy se dostanou do akce.
56:10
A máme tu další odpal přes všechny čáry v podání Chicaga Blackhawks.
55:51
Ke střele od levého mantinelu se dokázal propracovat Patrick Maroon. Pozorný byl ale i Corey Crawford, který chytil puk do své lapačky a stáhl si ho k tělu.
55:30
Zakázané uvolnění Chicaga. V této třetině se to icingy a ofsajdy jen hemží.
55:03
Jakob Silfverberg se podél Duncana Keitha dokázal propracovat k zakončení, které ale v pohodě vyrazil Crawford svými betony.
Střely: 24:33
54:32
Komerční přestávka.
54:23
Kyle Palmieri unikal do brejkové situace, jenže Brad Richards odvedl dobrou defenzivní práci a vypíchl mu kotouč svou holí!
53:54
Nate Thompson dopravil puk na zakázané uvolnění.
53:46
Po střele Duncana Keitha bylo před Andersenem velké trma-vrma, nicméně ani jedna z dorážek se neujala a místo toho se strhla velká strkanice mezi oběma celky!
53:08
A nyní se hostující tým dostal do ofsajdu.
53:00
Silfverbergova přihrávka z otočky ale nebyla přesná.
52:48
Domácí pochopitelně ožili a ženou se opět dopředu.
52:05
Kačeři si berou zpět své dvoubrankové vedení! Andrew Cogliano založil dobrou šanci, když po pravé straně zavezl puk do pásma a vystřelil. Jeho ránu Corey Crawford dokázal jen vyrazit před sebe, kde se k dorážce propracoval NATE THOMPSON, který tak bez potíží dopravil kotouč do branky! Asistence: Andrew Cogliano a Hampus Lindholm.
51:39
Toewsův pas byl nyní sražen na střídačku, máme tu další přerušení.
51:26
Keith spolu s Toewsem vystavili svůj tým ofsajdu.
51:22
Hjalmarssonova přihrávka byla ztečována na střídačku, hra je nyní hodně kouskovaná.
51:01
Nyní se domácí kapitán Ryan Getzlaf zjevil v dobré pozici před brankou, ideálně ovšem zakončit nemohl.
50:53
Ofsajd Ducks zastavil vznikající akci.
Střely: 21:29
50:42
50:42
Pokus Andrewa Cogliana od pravého mantinelu Corey Crawford zachytil mezi své betony, kotouč ale ještě musel ztlumit těsně před brankovou čárou! Teď měli hosté poměrně velké štěstí v menším neštěstí brankáře.
50:00
Silfverberg se dostal k puku jako první a z pravé strany vystřelil, Crawforda ale nenachytal, jelikož mířil nepřesně.
49:43
Matt Beleskey odpálil puk na zakázané uvolnění.
49:18
Ofsajdové postavení Jestřábů zastavilo vznikající akci.
48:56
Prudkou Perryho přihrávku vzduchem se snažil zachytit Getzlaf, ale chyběl mu k tomu tak metr výšky.
48:32
Zakázané uvolnění Blackhawks.
48:25
Thompson nahrál před branku do velmi dobré šance Coglianovi, proti jehož pokusu se ovšem včas přesunul brankář Crawford!
Střely: 18:29
48:13
Anaheim se pokusil zaútočit, dostal se ale do ofsajdu. Toto přerušení dává prostor komerční přestávce.
47:32
47:18
Hossa si narazil s Richarsem a vystřelil, mířil ovšem příliš vysoko.
46:57
Saadova střela ze strany šla těsně vedle branky Andersena.
46:22
A nyní se Bickell dostal do ofsajdu.
45:50
Sami Vatanen vyhodil puk přes všechny čáry, domácí mohou vystřídat.
45:32
Kane poslal dobrou přihrávku do mezikruží, kde ale Ryan Kesler (ANA) hákoval Toewse. Máme tu tak další vyloučení na straně Ducks.
45:13
45:04
44:50
Nyní ale vystřelil nebezpečně Marián Hossa! Jeho pokus Andersen pouze vyrazil před sebe, jenže ani následující dorážky Blackhawks kýžený úspěch v podobě vyrovnání nepřinesly!
44:24
Ducks brání velice dobře a po několikáté za sebou vyhodili puk.
43:35
Zatím se ale Chicagu nedaří vytvořit si šanci.
43:04
Dvě minuty za držení inkasuje Simon Despres (ANA). Blackhawks tak mají šanci vyrovnat v přesilové hře.
42:36
Corey Crawford po nahození Etema pokryl puk a přerušil hru.
42:13
Palmieri nahodil puk před branku a Cogliano se snažil propracovat k dorážce, ale nedovedl to, nebezpečí tedy zažehnáno.
42:00
Thompsonův pokus z pravé strany byl hodně nepřesný.
41:12
Toews se přihrávkou pokusil dopředu vyslat Bickella, jenže obránci Ducks tento úmysl přečetli.
40:41
Getzlaf vyrazil dopředu a předával puk Perrymu, který se ovšem zastavil na modré a kvůli hrozbě ofsajdu nemohl útočit.
40:09
Po nahození Ducks skončil puk v ochranné síti.
40:01
Třetí třetina začne za několik okamžiků. Bude dnes poslední?
Ve druhé třetině sice Ducks nejprve své vedení navýšili na 2:0, 40 sekund před koncem ovšem na 1:2 snížil Richards a zajistil tak velkou dramatičnost pro třetí třetinu.

Střely: 15:25 (8:9 v této třetině)
Další třetina začne přibližně ve 21:19.
40:00
39:20
Chicago právě vstřelilo branku!
Jestřábi se konečně dočkali a snižují na rozdíl jednoho gólu! BRAD RICHARDS obral Beauchemina o puk, dostal se před Andersena a střelou zápěstím ho překonal! Je to 1:2 a toto utkání tak ještě bude hodně dramatické. Bez asistence.
39:00
Začala poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:37
Saadova bekhendová střela byla sražená do ochranné sítě nad branku Frederika Andersena.
37:55
Chicago vyráží do útočné akce a Niklas Hjalmarsson tak konečně může vystřídat! Tohle bylo velice dlouhé střídání pro obránce Blackhawks.
37:47
Jenže máme tu další icing, tak to je velká smůla pro hostujícího beka s číslem 4!
37:27
Hjalmarsson se tedy na led vrací a ze všech nejvíce si přeje, aby jeho spoluhráči buly vyhráli a on tak mohl hned vystřídat.
37:27
Oddechový čas pro hosty.
37:27
Tak nakonec bude, zřejmě je lehce zraněný a sudí mu to umožnili.
37:27
Hjalmarsson má za sebou velice dlouhé střídání, nyní navíc odpálil puk na icing a nebude tak ani moci vystřídat!
37:05
Anaheim si vyvinul dobrý tlak, Vatanenova střela od modré byla ale nepřesná.
36:43
Sekáč nahrál na pravou stranu na Etema, jehož pokus tečoval před Crawfordem Rakell jen těsně mimo bránu.
36:00
Na druhé straně byl velice nebezpečný Patrick Sharp, díky dobré práci zadáků Ducks se ale nedokázal propracovat k zakončení.
35:16
Velmi zajímavá kombinace mezi Ryanem Keslerem a Jakobem Silfverbergem nepřinesla úspěch, neboť poslední přihrávka byla skákavá a švédský útočník tak zakončoval z těžké pozice. Byla to ovšem zajímavá šance ke třetí brance.
34:49
Beleskeyho střela hned po vhazování skončila v lapačce hostujícího brankáře.
Střely: 13:23
34:47
Perry předával po rychlé kombinaci puk před branku, kde ale Thompson promáchl. Posléze dostal nabito na modrou čáru Fowler, jehož pokus Crawford udržel ve své výstroji. Následuje komerční přestávka.
34:23
33:49
Stejně úspěšný na druhé straně byl Crawford proti pokusu Beleskeyho.
33:28
Brandon Saad se v oslabení dostal k bekhendové střele, kterou ale Andersen dokázal bez potíčí vyrazit.
33:21
Krügerův výhoz zachytila střídačka, což je nedovolené a hra tak musela být přerušena.
33:10
Ryan Getzlaf se pokusil překvapit Crawforda střelou. Před brankou navíc clonil Maroon, hostující gólman situaci ovšem zvládl.
32:38
Richards výhozem osvobodil svůj tým.
32:23
Silfverberg byl faulován při zakončení a Anaheim si tak zahraje první přesilovku. Vyloučen je Niklas Hjalmarsson (CHI) za podražení.
32:00
Nyní skončil puk mezi diváky.
31:52
Palmieri svedl sprinterský souboj s Keithem a vyhrál ho, čímž zabránil icingu.
31:28
Chicago vyráží do další útočné akce. Ducks ovšem dobře brání a tak to hostující celek má velmi těžké.
31:00
Patrick Kane vniknul do útočného pásma, kde ale neměl dostatečnou podporu spoluhráčů.
Dnešní utkání sleduje 17291 diváků.
30:29
Ofsajd hokejistů Chicaga, prostor má komerční přestávka.
30:16
Desjardins dobře pracoval v útočném pásmu a několikrát se pokusil dostat ke střele, ani jednou se mu to ovšem nepovedlo.
29:30
Shaw bekhendovou přihrávkou ke střele vybízel Krügera, který ovšem zakončoval v pádu, navíc i nepřesně.
28:54
Rychlý útočný výpad zakončoval Ryan Kesler střelou zápěstím, která šla ovšem jen těsně mimo.
28:15
Keith ani Rundblad se nedočkali úspěšných střeleckých pokusů, jelikož vždy trefili před nimi stojící hráče soupeře.
27:56
Kyle Palmieri se pokusil objet branku a zaskočit Crawforda. Povedlo se, nicméně puk skončil mimo.
27:34
A nyní puk skončil až mezi diváky. Bylo to ovšem s tečí, takže vylučovat se nebude.
27:24
Fowler nahrál na Beleskeyho, jehož pokus ze strany srazil Hjalmarsson nad branku do ochranné sítě.
27:19
Perryho tvrdá střela po zemi skončila v lapačce Crawforda. Velmi pěkný hit na počátku akce předvedl Getzlaf proti Seabrookovi.
26:33
A další postavení mimo hru v podání Chicagských.
Střely: 10:19
26:06
Patrick Sharp se ocitl v ofsajdu a prostor nyní dostává komerční přestávka.
25:37
Getzlaf přihrávkou z levé strany vybízel ke skórování Maroona, jenž byl ovšem dobře tísněný obránci a tak nedokázal ani vystřelit.
25:21
Zakázané uvolnění Kačerů.
25:07
Ryan Kesler perfektní přihrávkou hledal Jakoba Silfverberga. Ten ovšem puk promáchl.
24:49
Tvrdá Keithova střela od modré čáry skončila vedle branky díky zásahu Andersena betonem.
24:17
A domácí celek se dostává do dvoubrankového vedení! Nate Thompson perfektní přihrávkou zpoza branky našel KYLEA PALMIERIHO, který střelou z první překonal Coreyho Crawforda a navýšil tak vedení svého týmu již na 2:0! Asistence: Nate Thompson.
23:57
Andrew Cogliano střelou z pravé strany vyprášil Crawfordovy betony.
23:05
Sekáč se dostal k odraženému puku a ihned střílel, naštěstí pro hostující celek ale nemířil přesně.
22:38
Střela Brandona Saada z otočky byla spíše propagační, šla totiž úplně vedle.
22:19
Chicago nadále pokračuje v dobré aktivitě a Anaheimu vůbec nepůjčuje puk.
21:53
Vatanen se prudkou přihrávkou pokusil do brejku vyslat Perryho. Ten ale puk nezachytil a tak z toho je zakázané uvolnění.
21:21
Patrick Kane se neprokličkoval přes Desprese, který odpálil puk na střídačku.
21:00
Chicago skvěle vstoupilo do této třetiny a vyvíjí tlak na domácí branku.
20:32
Dělovku Keitha od modré čáry zblokoval domácí obránce vedle.
20:21
Toews se prokličkoval ke střele, kterou Andersen vyrazil. Hossa poté dorážel vedle branky.
20:01
A pojďme na druhou třetinu! Chicago se chystá na boj o vyrovnání stavu, zatímco Anaheim se své vedení pokusí udržet či ještě navýšit.
První třetina skončila za stavu 1:0 pro Kačery z Anaheimu. O úvodní branku zápasu se v deváté minutě postaral obránce Hampus Lindholm. Chicago bylo sice střelecky a i herně aktivnější, vyrovnání se ale nedočkalo.

Střely: 7:16
Další třetina začne přibližně ve 22:20.
20:00
19:36
Zakázané uvolnění Anaheimu, hra se vrátí před Andersena a Chciago tak dostává ještě jednu možnost k vyrovnání do konce první periody.
19:21
Corey Crawford podržel puk v lapačce a raději přerušil hru, aby si jeho spoluhráči odpočinuli.
19:12
Maroon to zkusil z otočky okolo branky, ale neuspěl.
18:47
Despresův pokus od modré rovněž nadělal menší potíže, ale Crawford si situaci pohlídal svým levým betonem.
18:16
Keithova střela se od zadního mantinelu odrazil na hůl Teräväinena, který si ošem příliš dlouho rovnal kotouč. Ke střele nakonec vůbec nedošlo, i když k tomu měl finský mladík rovnou dvě příležitosti.
17:57
Saadovo nahození domácí gólman raději podržel v lapačce.
17:42
Odražený kotouč na domácí klec napálil Niklas Hjalmarsson. Frederik Andersen ovšem opět prokázal dobrou připravenost a lapil kotouč.
17:05
Chicago se nyní nadvakrát pokusilo založit útočnou akci, ale neprošlo ani přes modrou čáru, jelikož Anaheim dobře napadal již ve středním pásmu.
Střely: 5:15
16:36
Dánský gólman v domácím dresu podržel ve své lapačce střelu Timonena a hra je přerušena. Prostor tedy dostává komerční přestávka.
16:25
Tu ovšem nyní obstaral obránce Duncan Keith! Puk ale před domácím brankářem někdo na poslední chvíli ztečoval mimo.
16:07
Shaw s Krügerem bojovali u Andersenovy branky, k nebezpečné střele se ale nedostali.
15:36
Beleskey ztratil hůl a Hjalmarsson se tak bez práce mohl zmocnit puku a založit útočnou akci.
15:08
Sekáč zavezl puk do útočného pásma, kde ho předal na modrou Beaucheminovi, jehož střela šla mimo bránu.
14:44
Emerson Etem zakončil rychlý výpad přízemní střelou, na kterou byl ale Corey Crawford připravený.
14:14
Thompson nahrál puk na najíždějícího Stonera, jehož dobrou střelu zápěstím jeden z hostujících obránců zblokoval do rohu kluziště.
14:00
Bickell se dostal k odraženému kotouči, který okamžitě napálil na branku, kde byl ovšem připravený Andersen.
13:40
Perry zpoza branky našel volného Getzlafa, jenž ovšem z první zamířil vedle branky. Posléze Crawford pokryl puk a přerušil tak hru.
12:55
Oba celky se nyní snaží projít do útočného pásma, přes dobře pracující obrany se jim to ale momentálně nedaří.
11:59
Nebezpečné Saadovo nahození od modré čáry Andersen málem nedostihl, neboť byl mimo branku, kde hledal svojí hokejku. Pro domácí to ale dopadlo velice dobře.
11:30
Jonathan Toews předvedl parádní individuální akci a nahrál puk před branku, kde se po něm natahoval Brandon Saad! Chybělo mu ovšem pár milimetrů k tomu, aby ho dopravil do prázdné branky.
11:00
Teuvo Teräväinen se dostal ke střele, která ovšem zamířila těsně vedle domácí klece.
10:57
Chicago se dostalo do útočného pásma ofsajdem, čehož si rozhodčí všiml.
10:34
Jiří Sekáč se nyní zapojil do bránění a v obranném pásmu získal puk pro své spoluhráče. Z následně vznikající akce ale nic moc nebylo.
10:11
Jenže v útočném pásmu se sami nedokázali prosadit. Na druhou stranu mířil Cogliano, kterého ale dohnal Rundblad. Kotouč posléze podržel Crawford a máme tu tak komerční přestávku.
09:36
Hosté se pokusí z tlaku Kačerů vymanit vlastní útočnou akcí, kterou začínají zpoza své brány.
09:05
Perry ztečoval střelu jednoho z hostujících forvardů do ochranné sítě nad brankou Frederika Andersena.
08:48
A máme tu první branku dnešního utkání! Jakob Silfverberg pronikl do útočného pásma po levé straně a nahrál na modrou čáru na HAMPUSE LINDHOLMA, který nekompromisní ranou propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Jakob Silfverberg a Matt Beleskey.
08:20
A nyní kotouč skončil na střídačce Anaheimu, kde také nemá co dělat. Hra je opět přerušena.
07:40
Puk skončil mezi diváky s přispěním teče od mantinelu, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
07:23
Domácí hráči vyrazili do útočné akce, ale kombinace první lajny neskončila úspěšně. Chicago bylo donuceno alespoň vyhodit puk na icing.
06:58
Následuje první komerční přestávka dnešního zápasu. Zatím sledujeme atraktivní hokej plný gólových šancí.
05:16
Patrick Kane se pokusil potrestat obrovskou chybu obránců Anaheimu, když mezi kruhy zachytil jejich rozehrávku! Už už vykoupal brankáře Andersena a měl tak odkrytou branku, kterou ale s přispěním teče Andersenovy hole přestřelil!
04:51
Tvrdou střelu Seabrooka od modré nyní lapil domácí brankář.
04:28
Beleskey dostal nabito mezi kruhy, jenže Corey Crawford dokázal jeho střelu vyrazit do bezpečí!
04:17
Od modré čáry to po buly zkusil Keith, Frederik Andersen byl ale připraven.
04:14
Teuvo Teräväinen se v útočném pásmu dostal k nebezpečné střele, kterou Andersen vyrazil před sebe. Tam byl na dorážku připravený Patrick Sharp, k němuž ovšem velice rychle přistoupili zadáci Anaheimu, kteří navíc neúmyslným posunutím branky celou akci zastavili.
03:18
03:16
V závěru početní výhody se navíc Blackhawks dopustili zakázaného uvolnění.
02:39
Richardsův pokus od modré čáry byl nepřesný, Andersen byl tedy bez práce.
02:22
Ducks se zatím brání velice dobře a v útočném pásmu strávili téměř stejně času jako hosté.
02:03
Velmi dobrou šanci si v oslabení vytvořil Anaheim! Ryan Kesler se krásně prokličkoval přes obránce a zakončil, Crawford jeho pokus pouze vyrazil a k dorážce se dostal Silfverberg, jenže to už došlo k posunutí branky!
01:28
Domácí se dokázali osvobodit hned po buly.
01:18
A uvidíme první přesilovou hru. Corey Perry (ANA) je vyloučen na dvě minuty za sekání.
00:45
Oduyova střela od modré čáry hned po vhazování byla nepřesná.
00:42
Ty se nyní ovšem dopustili zakázaného uvolnění, akce tedy končí.
00:24
Hosté se jako první nahnali do útočného pásma, v něm ale nedokázali ohrozit Andersenovu branku a dopředu tak mohou domácí.
00:01
Hymna dozněla, vše je připraveno k zahájení zápasu!
A nyní si poslechneme americkou hymnu.
Omlouvám se za původní mylnou informaci, hokejisté na ledovou plochu nastupují až nyní!
Zápas stále nebyl zahájen, předzápasový program se protáhl.
Honda Center je pochopitelně zaplněné až k prasknutí. Tak doufejme, že to bude pohledné utkání plné šancí!
Začátek zápasu se pochopitelně o něco zpozdil. To už je v NHL zvykem.

Anaheim Ducks: Andersen (Gibson) – Lindholm, Beauchemin (A), Fowler, Despres, Stoner, Vatanen – Maroon, Getzlaf (C), Perry (A) – Beleskey, Kesler, Silfverberg – Cogliano, Thompson, Palmieri – Sekáč, Rakell, Etem

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Rundblad, Timonen, Seabrook, Hjalmarsson, Oduya – Saad, Toews (C), Hossa – Bickell, Richards, Kane – Sharp (A), Vermette, Teräväinen – Desjardins, Krüger, Shaw

Rozhodčí: Furlatt, Watson – Murphy, Amell.
Brankáři
Anaheim má jasnou jedničku pro play-off. 25letý Dán Frederik Andersen odchytal zatím všechny zápasy a úspěšnost zákroků má 92,5%.

Blackhawks své gólmany prostřídali. Corey Crawford chytal sedmkrát (91,6%) a Scott Darling pětkrát (93,6%).
Produktivita
Nejproduktivnějším hráčem Ducks v play-off je Corey Perry. V devíti zápasech dal 7 gólů a na dalších 8 přihrál – což dělá dohromady 15 bodů! Za ním je Ryan Getzlaf (2+10).
Mezi zadáky posbíral nejvíce bodů Sami Vatanen (2+5).

Lídrem chicagské ofenzivy je kdo jiný než Patrick Kane. 13 bodů v 10 utkáních je na hokejistu, který zmeškal několik zápasů v základní části, velmi slušný počin. Druhý je Jonathan Toews (4+7) a na třetím místě obránce Duncan Keith (2+8).
Dosavadní cesty obou týmů
Kačeři měli cestu do finále konference poměrně jednoduchou. Nejprve si poradili s Winnipegem, kterému nedali ani šanci a porazili ho 4:0 v sérii. Poté se utkali s Calgary, kdy svému soupeři podlehli, ale jen jendnou. Opět tak mohli slavit postup do dalšího kola.

Chicago už to mělo o něco složitější. V prvním kole se utkalo s Nashvillem, který hrál velice dobře v základní části. Dokázalo ho ovšem porazit 4:2 na zápasy a mohlo se tak soustředit na sérii proti Minnesotě. Zde už to byl jednodušší proces, neboť Chicago dokázalo vyhrát sérii bez ztráty kytičky.
Začíná nám i finále Západní konference. Sérii mezi sebou rozehrají i Anaheim Ducks a Chicago Blackhawks!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.