Dnešní utkání je u konce! Capitals potvrdili v úvodním zápase série roli favorita a Flyers porazili 2:0!

První třetina úvodního zápasu série mezi Capitals a Flyers nabídla vyrovnaný hokej, nicméně více ze hry měla přece jen Philadelphia. Hostující celek měl k dispozici celkem tři přesilové hry, ve kterých se však hostům příliš nedařilo. Domácím zatrnulo po střele Reada, kterou Holtby vyrazil pouze nad sebe, avšak Voráček nedokázal kotouč dorazil do branky. V závěru třetiny se dostali do hry také domácí, avšak velmi jistého Masona překonat nedokázali.

Druhá třetina nabídla o poznání lepší hokej! Flyers pokračovali v dobrém výkonu i v první polovině druhé třetiny, nicméně k žádným velkým šancím se nepropracovali. Druhá polovině prostřední třetiny patřila domácím, které nakopla nevyužitá přesilová hra. Vzápětí přišla další přesilovka, to když Manning vyhodil kotouč do hlediště a putoval na trestnou lavici. Od modré čáry vystřelil John Carlson, jehož střelu tečoval jeden z hráčů Flyers, kotouč změnil směr letu a skončil za zády Masona!

Flyers ve třetí třetině srážela častá vyloučení, tudíž se hostující celek nemohl dostat do tlaku, ze kterého by mohl případně vyrovnat. Washington se navíc necelé čtyři minuty před koncem prosadil zásluhou Jaye Beagla a vedl již rozdílem dvou branek! Flyers to v závěru zkoušeli při power-play, avšak z té se hostům snížit nepovedl!

3. Marcus Johansson (WSH) 0+2
V posledních vteřinách dnešního utkání to přehnal s důrazem Braden Schenn, který za domácí brankou poslal ostrým způsobem na mantinel Richardse. Následovala hromadná strkanice, nicméně k žádnému pěstnímu souboji nedošlo!
59:39
Domácí hráči dokázali dostat kotouč do středního pásma a o vítězi úvodního utkání této série je již opravdu rozhodnuto!
59:21
Philadelphia si bere oddechový čas!
59:21
Gostisbehere vyslal následně další střelecký pokus od modré. Ten tečoval někdo z domácích hráčů a kotouč skončil v ochranné síti!
59:11
Shayne Gostisbehere vyslal ostrou střelu od modré čáře. Holtby toho moc neviděl, nicméně dokázal střelu amerického zadáka vyrazit!
58:47
Braden Schenn nahodil kotouč do útočného pásma a Flyers začínají kombinovat!
58:23
Steve Mason na střídačce a Philadelphia to zkouší v šesti!
57:53
Matt Read hledal křížnou přihrávkou na levé straně Schenna, avšak ten byl obsazený Richardsem, který dokázal dostat kotouč do dostatečné vzdálenosti od vlastní branky!
57:23
Washington si již ve vlastním pásmu nepřidělává starosti, což teď názorně předvedl John Carlson, který raději poslal slabé nahození do pásma soupeře!
56:52
Hostující celek to teď bude mít opravdu hodně těžké, neboť má pouhé tři minuty na to, aby vstřelil dvě branky!
56:36
Washington právě vstřelil branku!
Capitals se v závěru dnešního utkání dostávají do dvoubrankového vedení a výrazně se přibližují úvodnímu vítězství v této sérii! Útočnou akci Flyers měl rozjet Voráček, avšak ten na levé straně o kotouč přišel a dopředu mířil Marcus Johansson. Domácí forvard skvěle načasoval přihrávku pro JAYE BEAGLA, a ten následnou přesnou střelou překonal Masona! Asistence: Marcus Johansson.
56:12
Kuzněcov se dostal ke kotouči ve středním pásmu, nicméně na ledě byl již dlouho, a tak pouze nahodil puk do útočného pásma!
55:43
Jevgenij Kuzněcov mohl využít hostující chyby při rozehrávce a mířil do zajímavé šance! Ruský forvard si obhodil obránce, avšak jeho následné zakončení mířilo nad branku! Kuzněcov byl následně postrčen od Schenna a ošklivě dopadl na brankovou konstrukci, avšak měl by být v pořádku!
55:13
Hra čtyři na čtyři zatím více vyhovuje domácím hráčům, kteří jsou aktivnější na kotouči a momentálně rozehrávají z vlastního pásma!
54:51
Gudas svedl na pravé straně těžký souboj s Ovečkinem, po kterém propadl a dopředu mohl jít Backström. O toho se však dokázal postarat Manning!
54:29
Voráček mohl mířit do zajímavého protiútoku, nicméně hra je přerušena a bude se vylučovat! Na trestnou lavici míří Shayne Gostisbehere a také André Burakovsky za sekání!
54:29
54:06
Michael Raffl získal na vlastní modré kotouč a zamířil do útočného pásma. Hned po přejetí modré čáry však svedl ostrý souboj s Carlsonem, po kterém upadl a o kotouč přišel!
53:28
První útočná formace Flyers se pokoušela proniknout do útočného pásma, avšak Voráčekovi a spol. nevyšel přechod přes modrou čáru a je odpískán ofsajd!
53:09
Tom Wilson i Wayne Simmonds míří na trestnou lavici. Oba dostávají 2+2 minuty, nicméně oba také opouštějí ledovou plochu a míří do kabiny!
53:09
53:09
Dnešní pěkné utkání okořenil pěstní souboj mezi Waynem Simmondsem a domácím Tomem Wilsonem. Na led se žádný z hráčů nedostal, potlesk si vysloužil hlavně domácí Wilson!
52:41
John Carlson se dostal na modré ke kotouči a obratem jej posílal na branku. Steve Mason toho přes clonící hráče příliš neviděl, avšak na poslední chvíli dokázal kotouč vyrazit do strany!
52:06
Následně se dostal ke kotouči Washington, který postupoval do zajímavého protiútoku. Domácím však nevyšel přechod přes modrou čáru a je odpískán ofsajd!
51:52
Útočnou akci hostujícího celku táhl po pravé straně Simmonds, kterému však nikdo ze spoluhráčů nenajel do ideální pozice, a tak hostující útočník pouze nahodil kotouč do třetiny!
51:15
Flyers jsou po ubráněném oslabení jasně aktivnější, což je vzhledem k současnému stavu pochopitelné.
50:41
Michael Raffl se krásně uvolnil na levé straně a mohl střílet. Rakouskému reprezentantovi však střela nesedla a u kotouče jsou domácí hráči!
50:19
Domácí celek se dostal ve vlastní třetině pod tlak a John Carlson raději vyhodil kotouč na zakázané uvolnění!
49:46
Philadelphia zvládla těžké, čtyřminutové oslabení a vyloučený Sam Gagner je již zpět na ledové ploše!
49:18
Kuzněcov se pokoušel v útočném pásmu zakombinovat s Ovečkinem, avšak tato ruská spolupráce příliš nevyšla a Philadelphia opět vyhazuje!
48:53
Flyers pokračují v dobrém výkonu během dlouhého oslabení a do konce trestu vyloučeného Gagnera již zbývá pouze necelá minuta!
48:36
Capitals se usadili v útočném pásmu a dlouze kombinovali. Následně na modré čáře napřáhl ke střele Matt Niskanen, avšak jeho tvrdá rána mířila mimo branku!
47:53
Domácímu celku se kombinace v útočném pásmu vůbec nepovedl a po chybné přihrávce Niskanena hosté opět vyhazují!
47:27
A další vyhození! Schnen se dostal ke kotouči za vlastní brankou, neváhal a puk poslal obratem do středního pásma!
47:03
Washingtonu se zatím v probíhající přesilové hře příliš nedaří a Flyers momentálně drží kotouč ve středním pásmu!
46:35
Alex Ovečkin dostal ideální přihrávku do své tradiční pozice na levé straně, avšak střelu mu příliš nesedla a Mason dokázal kotouč vyrazit!
45:54
Hned na začátku dlouhé přesilové hry se Capitals dokázali usadit v útočném pásmu. Z levé strany zakončoval T.J. Oshie, avšak jeho ránu Mason dokázal pokrýt!
45:28
Capitals si navíc zahrají další přesilovou hru! Sam Gagner před brankou domácího celku zasáhl holí do obličeje Orpika, kterému navíc způsobil krvavé zranění, tudíž domácí tým čeká dlouhá, čtyřminutová přesilová hra!
45:28
Gagner zabojoval v pravém rohu, kde dokázal obrat o kotouč Orpika a následnou přihrávkou našel na modré Manninga. Jeho rána nebyla špatná, avšak Holtby dokázal zasáhnout lapačkou!
45:05
Hostující celek postupoval do zajímavého přečíslení, které táhl Gostisbehere. Americký zadák následně zakončil z pravé strany, avšak domácí klec minul.
44:41
Philadelphia zbytek oslabení zvládl velmi dobře a vyloučený White je již zpět na ledové ploše!
43:55
Alex Ovečkin vyslal třetí střelecký pokus během právě probíhající přesilové hry. Jeho poslední střelu však zablokoval Bellemare!
43:36
Tentokrát to od modré zkoušel obránce John Carlson, avšak jeho střela mířila mimo branku!
43:15
Ruský kanonýr střílel z té samé pozice, avšak i v tomto případě byl úspěšnější brankář Flyers!
42:56
Ovečkin tvrdě vystřelil ze své tradiční pozice na levé straně, avšak Mason jeho pokus dokázal vyrazit!
42:30
Washington si navíc na začátku třetí třetiny zahraje další přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Ryan White, který odsedí trest za hráčskou lavici, neboť Flyers hráli v šesti!
42:11
Orlov ve středním pásmu dokázal vystihnout rozehrávku soupeře a Capitals mířili do přečíslení. Ruský bek následně našel mezi kruhy Kuzněcovova, který však ani teď na Masona nevyzrál!
41:37
Burakovsky opět odvedl skvělou práci v útočném pásmu a přesnou přihrávkou našel Kuzněcovova, jehož pohotovou ránu dokázal Mason vyrazit!
41:06
Hostující tým postupoval do zajímavého přečíslení, nicméně hráči Flyers nezvládli přechod přes modrou čáru a je odpískán ofsajd!
40:39
První střelu ve třetí třetině vyslal z levé strany Burakovsky, avšak střelecký pokus švédského útočníka nemířil přesně.
40:01

Třetí třetina začne přibližně v 3:03!
40:00
39:45
To samé se dá říct o rozehrávce domácího celku, nicméně Flyers už příliš času na postupný útok nezbývá!
39:12
Brandon Manning dlouhou dobu držel kotouč za vlastní brankou a čekal na dostřídání spolurháčů. Jeho následná rozehrávka však přesná nebyla a kotouč mají domácí!
38:52
Backström na levé straně krásně předal kotouč Ovečkinovi, avšak tomu nevyšla klička proti Schennovi a o kotouč přišel.
38:22
Na led se dostala třetí útočná formace domácího celku, která zakombinovala v útočném pásmu a do zakončení se dostal Chimera. Jeho ránu Mason vyrazil k Manningovi, který následně vyhazuje na zakázané uvolnění!
37:59
Na druhé polovině hřiště se dokázal uvolnit Sam Gagner, který vystřelil z levé strany přes obránce. Braden Holtby byl však pozorný a střelu vyrazil!
37:37
Burakovsky povedeně zakombinoval v pravém rohu s Williamsem a následně našel Kuzněcovova, který pohotově vystřelil. Mason kotouč vyrazil do ochranné sítě!
37:13
Washington pokračuje v dobrém výkonu a opět se usazuje v útočném pásmu a nebezpečně kombinuje!
36:21
A máme zde úvodní branku dnešního utkání! Washington velmi rychle využívá svou přesilovou hru a zaslouženě se dostává do vedení! Capitals vyhráli vhazování v útočném pásmu a v pravém rohu operoval s kotoučem Johansson. Jeho následná příhrávka mířila na modrou čáru, odkud vystřelil JOHN CARLSON. Jeho ránu tečoval jeden z hráčů Flyers a kotouč doputoval až za záda Masona! Asistence: Marcis Johansson, Nicklas Backström.
36:03
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Manning – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
36:03
Kotouč skončil po souboji Chimery s Schennem v ochranné síti a po komerční přestávce se bude vhazovat v pásmu Flyers.
35:59
Capitals se přesilová hra povedla, nicméně prosadit se nedokázali. Vyloučený White je zpět na ledě, nicméně tlak domácího celku v útočném pásmu trvá!
35:24
V samotném závěru přesilové hry se Capitals dostali k velké šanci, avšak ani tentokrát z toho není gól! Chimera dostal před branku krásnou přihrávku, nicméně Masona překonat nedokázal!
34:57
Zajímavá šance Capitals! Od modré čáry natáhl ke střele Niskanen a Mason nepředvedl zrovna jistý zákrok. Na brankovišti se pokooušel dorážet T.J.Oshie, nicméně Mason dokázal dostat kotouč mezi betony!
34:41
Ovečkin už si připravoval kotouč na střelu na levé straně, nicméně u ruského kanonýra byl velmi rychle Gudas, který ho ke střele nepustil!
34:13
Washington se dlouho držel v útočném pásmu. Následně od modré natáhl ke střele John Carlson, avšak jeho rána mířila těsně vedle!
33:28
Tak, pozor! Ryan White nakonec dostává dvouminutový trest za svůj hit na Orlova a Capitals si zahrají přesilovou hru!
33:28
Dmitrij Orlov inkasoval v levém rohu ostrý hit od Ryana Whitea, se kterým si to hned jel vyříkat Tom Wilson. Na pěstní souboj však zatím nedošlo!
32:52
Gostisbehre táhl útočnou akci svého celku. Po přejetí modré čáry přenechal kotouč Gagnerovi, který vystřelil z levé strany, avšak nemířil přesně!
32:17
Capitals postupovali rychle vpřed a rychlý protiútoku zakončil střelou z levé strany Burakovsky. I Steve Mason však pokračuje v dobrém výkonu a stále drží čisté konto!
31:56
Simmonds zatáhl kotouč za branku a i když byl tísněn Orpikem, dokázal dostat kotouč před branku, kde zakončoval Giroux. Holtby byl však opět na svém místě!
31:32
Teď byl domácí celek blízko k vstřelení první branky! Ovečkin se dostal ke kotouči na levé straně, připravil si kotouč na střelu a následně orazítkoval břevno Masonovy branky!
30:58
Vyloučený Dmitrij Orlov je zpět na ledě a Flyers ani svou čtvrtou přesilovou hru v tomto utkání nedokázali využít! Následuje komerční přestávka.
30:33
Giroux vyhrál vhazování v útočném pásmu a dostal kotouč k Schennovi na levou stranu. Ten svému kapitánovi kotouč vrátil, a ten pálil z hranice kruhu pro vhazování. Holtby opět připraven!
30:23
Flyers se zatím v právě probíhající přesilové hře daří, nicméně stále se nemohou dostat do nějaké slibné šance. Od modré střílel Streit, avšak jeho pokus kryl Holtby!
29:43
Philadelphia se dokázala znovu usadit v útočném pásmu a od modré to zkoušel Gostisbehere. Střela amerického obránce však mířila mimo!
29:16
Po českém útočníkovi to zkoušel z hranice levého kruhu také Claude Giroux, avšak jeho střelu zablokoval Chimera, který následně i vyhazuje!
28:59
Hned na začátku přesilovky to zkoušel z pravé strany Voráček, avšak jeho pokus mířil mimo branku!
28:50
Philadelphia si zahraje další přesilovou hru! Na trestnou lavici míří podruhé v dnešním zápase Dmitrij Orlov, který ve středním pásmu podrazil vracejícího se Gagnera! Pro Flyers je to čtvrtá přesilová hra v dnešním zápase...
28:13
Couturier se dokázal uvolnit na levé straně a následnou přihrávkou našel mezi kruhy Brandona Manninga. Jeho následnou ránu však dokázal zablokovat jeden z domácích hráčů!
27:36
T.J. Oshie dostal na pravou stranu povedenou přihrávku a mohl postupovat do protiútoku. Obrana Flyers se však rychle vrátila, nicméně Capitals pokračují v kombinaci.
26:54
Richards se dokázal uvolnit v pravém rohu v útočném pásmu a následnou přihrávkou oslovil Johanssona, který vypálil ostře z hranice pravého kruhu. Jeho rána však prolétla vedle hostující klece!
26:27
Gostisbehere se ocitl pod tlak ve vlastním pásmu, nicméně situaci zvládl a dokázal dostat kotouč do středního pásma.
25:57
Jay Beagle dostal ideální přihrávku na modrou čáru a měl dostatečnou rychlost na to, aby se dostal před MacDonalda. Domácí forvard následně posílal puk před branku, kam najížděl Winnik, avšak ten na puk nedosáhl!
25:29
V samotném závěru přesilové hry pálil z pravé strany Tom Wilson, jehož rána byla dobře mířená, nicméně Mason opět dokázal zasáhnout!
25:05
Capitals se v tomto případě nepodařilo usadit v útočném pásmu na delší době. Z levé strany to zkoušel Kuzněcov, avšak nejproduktivnější hráč Washingtonu v základní části mířil mimo!
24:21
První přesiloková formace Capitals zavřela svého soupeře v útočném pásmu a vytvořila si velký tlak. Ovečkin se dostal na levé straně ke kotouči a po šikovné otočce dostával kotouč před branku. Toho se však zmocnil Schulz, který vyhazuje!
23:52
Ovečkin našel křížnou přihrávkou na pravé straně Bakcströma, který ještě vylepšil pozici pro Orlova, který se nacházel na modré. Jeho dělovka však mířila mimo branku Flyers!
23:22
Capitals však nezahájili svou přesilovou hru ideálně a hned po vhazování se dostala ke kotouči Philadelphia, která vyhazuje!
22:57
První přesilovou hru v dnešním utkání si zahraje také Washington! Mark Streit na pravé straně nedokázal uhlídat Daniela Winnika a fauloval. Zkušený švýcarský bek tak míří na trestnou lavici!
22:43
Na druhé straně měla Philadelphia velkou šanci! Gagner postupoval po pravé straně a následně dostal kotouč před branku. Ten se odrazil přímo do míst, kde se nacházel Gostisbehere, jehož následnou ránu však dokázal zablokovat Kuzněcov!
22:13
Schmidt dostal dobrou přihrávku na levou stranu, avšak místo střely zvolil přihrávku na Chimeru, který vystřelil z mezikruží, avšak mířil mimo branku!
21:33
Johansson dostal kotouč do útočného pásma, avšak za jeho nahozením nikdo z domácích nešel, a tak může Nick Schultz v klidu rozehrávat.
20:47
T.J. Oshie obkroužil branku Flyers a následně našel mezi kruhy Nicklase Bakcströma, který pohotově vystřelil k tyči, avšak Mason dokázal jeho střelu zastavit levým betonem!
20:15
Voráček se hned na začátku druhé třetiny pokoušel dostat ke kotouči v levém rohu, avšak podklouzl po souboji s Carlsonem.
20:01
Oba týmy jsou již připraveny na ledě, za malou chvilku začínáme!

Druhá třetina začne ve Verizon Center přibližně v 2:04!
20:00
19:58
V samotném závěru třetiny to ještě od modré čáry zkoušel obránce Karl Alzner, avšak jeho ránu dokázal vyrazit Steve Mason.
19:21
Od modré to zkoušel Schmidt, jehož ránu Mason vyrazil přímo do prostoru, kde se nacházel Jay Beagle. Pohotovou střelu domácího útočníka však zablokoval MacDonald!
18:56
Gostisbehere se dostal při rozehrávce pod tlak ve vlastním pásmu, nicméně i přes napadajícího WIlliamse dokázal dostat kotouč do středního pásma.
18:06
Flyers se velmi rychle přesunuli do útočného pásma. Po pravé straně táhl kotouč Sam Gagner, který následně našel před brankou Reada. Jeho pohotovou střelu však dokázal lapit Holtby!
17:26
Nick Cousins se pokoušel uvolnit v rohu kluziště, avšak narazil na Brookse Orpika. Po souboji s domácím bekem skončil Cousins na zemi, avšak v tomto případě se vylučovat nebude!
16:47
Na druhé straně se dostával do zajímavého protiútoku T.J. Oshie, avšak o toho se dobře postaral Radko Gudas, který domácího forvarda čistým způsobem zastavil.
16:18
V samotném závěru přesilové hry se dostal Radko Gudas ke kotouči na modré čáře a našel před brankou Simmondse, ten jeho pokus tečoval, avšak Holtby opět zasáhl!
15:51
Couturier dokázal dostat s velkou porcí štěstí kotouč do útočného pásma. Ten následně předal MacDonaldovi, který to zkusil od modré, avšak jeho střelu Holtby v pohodě vyrazil!
14:56
Flyers se nepodařilo usadit v útočném pásmu a přišla další ztráta. Capitals následně opět vyhodili a potvrzují, že se jim v oslabení zatím daří!
14:33
Simmonds dostal přihrávku na levou stranu a pohotově posílal kotouč před branku na Schenna, ten byl však dobře pokrytý a Capitals následně vyhazují!
14:14
Flyers si zahrají třetí přesilovou hru v tomto utkání! Brooks Orpik to přehnal s důrazem v souboji s Cousinsem, kterého poslal k zemi a míří na trestnou lavici. Domácím fanouškům se rozhodnutí hlavního rozhodčího vůbec nelíbí, avšak s verdiktem již nic neudělají.
13:48
Flyers byli v ofsajdu, tudíž museli vyklidit útočné pásmo. Toho využil Kuzněcov, který středem hřiště projel až do útočného pásma a po přejezdu modré čáry vystřelil. Jeho střela však nebyla přesná!
13:32
Alex Ovečkin dostal dobrou přihrávku ve středním pásmu, jenže byl velmi rychle napadán, a tak rychle předal kotouč. Na pravé straně byl Bakcström, od kterého se puk dostal na střídačku hostů.
12:56
Na druhé polovině hřiště to od modré zkoušel Radko Gudas, nicméně jeho ránu dokázal zablokovat John Carlson.
11:56
Washington dokázal vyhrát vhazování v útočném pásmu, následně se dostal kotouč na modrou čáru, odkud to zkoušel Orlov. Jeho ránu však Mason v pohodě lapil.
11:37
Ve Verizon Center právě probíhá druhá komerční přestávka, po které bude následovat vhazování v pásmu hostující Philadelphie.
11:37
Washington se dokázal usadit v útočném pásmu a nebezpečně kombinoval. Z pravé strany to zkoušel Richards, jehož střelu Mason vyrazil přímo k Schmidtovi. I jeho ránu Mason dokázal vyrazit. Kotouč skončil v ochranné síti a hra je přerušena!
11:12
Philadelphia skvěle napadala v útočném pásmu, nicméně třetí útočné formaci hostujícího týmu se nepodařilo kotouč vybojovat.
10:31
Capitals se následně dokázali usadit v útočném pásmu. V levém rohu operoval s kotoučem Ovečkin, který následnou přihrávkou našel mezi kruhy Orlova. Jeho pohotová střela mířila však mimo!
10:08
Domácí celek dokázal ubránit i své druhé oslabení v tomto zápase a vyloučený Brooks Orpik je zpět na ledové ploše!
09:42
Domácím se zatím při přesilové hře poměrně daří! Ve vlastní třetině se dostal ke kotouči Carlson, který jej obratem poslal k brance svého soupeře!
09:12
O další střelecký pokus se postaral od modré čáry Mark Streit, avšak jeho přízemní pokus dokázala obrana Capitals zablokovat!
08:46
Gostisbehere dokázal udržet kotouč na modré čáře a dostal jej k Voráčkovi, jehož střelu z hranice pravého kruhu tečoval Schenn, nicméně Holtby opět zasáhl!
08:26
Philadelphia se dokázala usadit v útočném pásmu a vypracovala si velkou šanci! Z levé strany nebezpečně pálil Giroux, jehož ránu Holtby vyrazil pouze k Voráčkovi, jehož dorážka nebyla ideální a Holtby zasáhl i podruhé!
07:51
A máme tady další vyloučení! Brooks Orpik u mantinelu dohrál Nicka Cousinse, který po hitu skončil na ledě. Domácím se vyloučení vůbec nelíbí, nicméně Flyers čeká další přesilová hra v tomto utkání!
07:22
Alzner nahodil kotouč do útočného pásma pro Williamse, který vrátil kotouč na modrou čáru pro Orpika. Ten nahodil kotouč na branku, avšak Schultz puk bruslí odkopl do bezpečí.
06:47
Ve Verizon Center právě probíhá první komerční přestávka, po které bude následovat vhazování v pásmu Flyers!
06:47
Flyers však velmi rychle ztratili kotouč a dopředu mířili domácí. Burakovsky přistrčil kotouč na pravou stranu pro Kuzněcova, který vyslal svižnou střelu přes obránce. Mason však máchl lapačkou a předvedl skvělý zákrok!
06:29
Andre Burakovsky nahodil kotouč do třetiny, nicméně u kotouče byl první Steve Mason, který přesně rozehrál a hostující hráči mohou zamířit vpřed!
06:09
Hostujícímu týmu teď vůbec nevyšla rozehrávka, kterou si vzal na starost Bellemare. Jeho přihrávka VandeVeldeho nenašla a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
05:33
Capitals se opět povedlo dostat kotouč do středního pásma a za malý moment se vyloučený John Carlson vrátí na ledovou plochu!
05:06
Na druhé polovině hřiště se dostal ke střeel Matt Read, jehož střelu Holtby vyrazil pouze nad sebe a na hranici brankoviště dorážel Voráček. Tomu se však nepovedlo dostat kotouč mezi tři tyče!
04:39
Justin Williams navíc odvedl v útočném pásmu parádní práci, když podržel kotouč a dostal se i ke střele. Domácí forvard tak ušetřil cenné vteřiny!
04:13
A znovu! Philadelphia má momentálně kotouč za vlastní brankou a opět musí zahájit útočnou akci z vlastní třetiny!
03:51
Flyers však nezahájili přesilovou hru ideálně a domácím se hned po vhazování podařilo vyhodit kotouč ven ze třetiny!
03:23
Radko Gudas zvládl situaci ve vlastním pásmu, dostal kotouč na rozjetého Simmondse, který našel na levé straně Voráčka. Český útočník předvedl krásnou kličku v souboji s Carlsonem, ten fauloval a míří na trestnou lavici!
02:49
Matt Niskanen táhl útočnou akci svého týmu, nicméně za jeho nahozením nikdo z domácích do útočného pásma nešel, a tak je u kotouče Mark Streit.
02:16
Washington dostal kotouč za branku Masona, který nepříliš jistě rozehrál a Flyers se dostávají pod tlak první útočné formace domácího celku!
01:31
Čtvrtá útočná formace Flyers zahájila své střídání několika ostrými hity. Na druhé straně měl velkou šanci Kuzněcov, který svou přihrávkou hledal Orlova, avšak přihrávku zablokoval hokejkou Mason!
01:11
Alzner hledal na levé straně Jasona Chimeru, avšak ten přihrávku příliš nečekal, a tak na kotouč nedosáhl. Následně je hra přerušena a bude následovat vhazování v pásmu Flyers.
00:46
Flyers zahájili svůj útok ve vlastní třetině, nicméně přechod přes modrou nebyl od hostujících hráčů ideální a čárový rozhodčí poprvé v dnešním zápase odpískal ofsajd.
00:06
Úvodní vhazování dnešního duelu vyznělo lépe pro Flyers, avšak od Voráčka se kotouč odrazil do třetiny domácího celku.
00:01
Ve Verizon Centre právě dozněla hymna USA, za malou chvilku začínáme!
Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše ve Verizon Centre. Samotné utkání by mělo začít zhruba za pět minut!

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Orpik (A), Niskanen, Alzner, Schmidt, Orlov – Oshie, Backström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Johansson, Richards, Chimera – Wilson, Beagle, Winnik

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Streit (A), Schultz, Gostisbehere, MacDonald, Gudas, Manning – Simmonds (A), Giroux (C), Voráček – Schenn, Couturier, Raffl – Gagner, Cousins, Read – White, Bellemare, VandeVelde

Rozhodčí: Joannette, Kozari – Barton, Murray.
Předpokládané sestavy

Capitals – Holtby (Grubauer) – Alzner, Niskanen, Orpik, Carlson, Schmidt, Orlov – Oshie, Backström, Ovečkin – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Johansson, Richards, Chimera – Wilson, Beagle, Winnik

Flyers – Mason (Neuvirth) – Schultz, Streit, MacDonald, Gostisbehere, Manning, Gudas – Simmonds, Giroux, Voráček – Schenn, Couturier, Raffl – Gagner, Cousins, Read – White, Bellemare, VandeVelde
Příjemný hokejový večer všem fanouškům a fanynkám toho nejlepšího hokeje! Po roce jsme se opět dočkali – play-off NHL je tady! My se společně zaměříme na úvodní zápas série mezi Washingtonem Capitals a Philadelphií Flyers. Úvodní vhazování je ve Verizon Centre naplánováno v 1:10 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic!
WASHINGTON CAPITALS
Základní část letošní sezony NHL patřila jasně tomuto týmu! Washington si počínal výborně a po 82 odehraných zápasech měl na svém kontě jednoznačně nejvíce bodů! Tým trenéra Barry Trotze s přehledem vyhrál "President's Trophy". Capitals v základní části těžili z výborné produktivity Alexe Ovečkina, který opět dosáhl na metu padesáti nastřílených branek! O jeho výkony by se Washington měl opírat i ve vyřazovací části...

Nicméně, nejproduktivnějším hráčem týmu byl jiný Rus... Jevgenij Kuzněcov! Rodák z Čeljabinsku prožil skvělou základní část, nasbíral celkem 77 bodů (20+57) a měl by svůj tým táhnout i v play-off. Zapomenout také nesmíme ani na Nicklase Bäckströma, který dokončil základní část se 70 body (20+50) na svém kontě.

Washington vstupuje do vyřazovací části v pozici velkého favorita na celkový zisk Stanley Cupu, nicméně hned v prvním kole na Capitals čeká houževnatá Philadelphia, která nebude chtít dát kůži lacino. Kdo vstoupí do série lépe? To se dozvíme již dnes v noci!
PHILADELPHIA FLYERS
Philadelphia se v play-off představí po roční odmlce, nicméně o postup bojovala do posledních zápasů základní části. Flyers nevstoupili do sezony ideálně a v průběhu letošního ročníku to vůbec nevypadalo na účast Voráčka a spol. ve vyřazovacích bojích. Za špatnými výkony Flyers stála také ne zrovna ideální forma českého útočníka, který se však pomalu rozjížděl a základní část zakončil se slušným bodovým ziskem – 55 bodů (11+44).

Flyers v průběhu sezony také těžili z výborných výkonů obránce Shayna Gostisbehereho, který hrál klíčovou roli v defenzivě týmu trenéra Hakstola. I služby řízného beka Radko Gudase se Flyers v play-off budou jistě hodit!

Philadelphia si definitivní účast v play-off zajistila až v předposledním zápase základní části, kdy doma porazila silný Pittsburgh 3:1. Flyers vyfasovali do play-off nejsilnějšího možného protivníka – Washington. Uvidíme, zdali Philadelphia překvapí a dokáže vítěze základní části vyřadit...