13:41' Monardo   • 14:40' DeSouza   • 25:09' Frigo
Salzburg
Lemelin, Nikolic – Seewald, Zkonc
Volksgartenarena Salzburg
Bolzano

Bolzano to dokázalo! I přes drtivý tlak domácích v závěru dokázali ubránil náskok, který si vypracovali v zápase a stávají se tak šampiony pro ročník 2017/2018! Výborným výkonem k tomu přispěl Tuokkola, který byl celý zápas opravdovou oporou hostí a přičinil se největší měrou o to, že ten sedmý zápas připadl Bolzanu.
59:40'
Zbývá 20 sekund hry a puk je nyní ve střední třetině, hráči Bolzsana jsou už opravdu blízko!
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny!
58:34'
Salzburg právě vstřelil branku!
Tak tohle bude ještě drama! Od modré čáry vypálil PETER MUELLER a dává tak gól naděje! Asistence: Brant Harris, John Hughes
58:00'
Poslední 2 minuty třetí třetiny!
57:38'
Domácí si až nepochopitelně hledají vhodnou pozici i když už nemůžou na nic čekat! Dvakrát už měl napřaženo Brouillette, pokaždé si to rozmyslel a pokoušel se najít lépe postaveného spoluhráče.
57:00'
Domácí hrají bez brankáře!
56:59'
Starkbaum stále zůstává v bráně! Mezitím z pravé strany pálil Winkler, Tuokkola byl ale připraven.
56:39'
Hosté se osvobozují jenom za cenu zakázaného uvolnění, uvidíme, zda se už domácí rozhodnout pro odvolání brankáře.
55:40'
Čas domácím ale plyne strašně rychle! Momentálně se puk nachází za bránou Starkbauma, který zatím v bráně zůstává.
54:29'
Tak přece jenom se domácí dočkali! LAYNE VIVEIROS převzal puk od Schrempa a s ničím se nepáral a prostřelil Tuokkolu! Dočkáme se ještě vyrovnání? Asistence: Rob Schremp a John Hughes.
53:25'
Z dobré pozice pálil Harris, jeho střelu vyrazil Tuokkola pouze před sebe a k dorážce se hnal Schremp, obránci ho ale zablokovali.
52:39'
Hra se teď přelévá z pásma Salzburgu do pásma Bolzana bez větších vzruchů ať už na jedné, nebo druhé straně.
51:37'
Od modré čáry pálil Brouillette, puk si ale moc dlouho rovnal na holi a obránci Bolzana se stihli zformovat a střelu zblokovat od ochranné sítě.
50:00'
Domácí tlak teď ústál a hosté ho přežili bez úhony, domácím zbývá už posledních 10 minut něco s výsledkem udělat a čas se neúprosně krátí.
48:28'
Rychlý protiútok na druhé straně! V situaci dva na jednoho jeli Bernard spolu s Frigem, první jmenovaný se rozhodl pro střelu, kterou Starkbaum skvělým zákrokrem kryje!
47:20'
Tak to byla obrovská šance na zkorigování výsledku! Duncan dostal skvělou přihrávku od Raymonda a zývala na něj úplně prázdná brána, tu ale trestuhodně netrefil! Trefil pouze tyč.
47:00'
A další šance domácích! Opět nepřehledná situace v brankovišti hostujícího brankáře, pravděpodobně se nikomu nepodařilo puk dosoukat do brány, to potvrzuje také video rozhodčí, který rozpažuje.
46:30'
První závar před bránou Tuokkola, Herburger se snažil dorážet střelu Trattniga, obránci Bolzana u něj ale byli rychle a nedovolili mu puk trefit.
45:59'
Carlisemu vystřelila při souboji u hrazení hokejka do obličeje protihráče, rozhodčí byli pozorní a tuto situaci zaznamenali. Salzburg tak bude mít výhodu v podobě přesilové hry.
45:05'
Mueller se pokoušel hledat na pravé straně najížděcího Harrise, přihrávka k němu prošla, Harris ji ale nedokázal usměrnit do brány.
43:12'
Tentokrát domácí zastavil ofsajd, Herburger přejel modrou čáru dříve, než by bylo třeba.
42:08'
Bolzanští brání modrou čáru ve 4 lidech, hráčům Salzburku tedy nezbývá nic jiného než nahazovat puky na brankáře Bolzana, teď jsme toho byli svědkem z hole Hughese.
40:50'
Trattnig se dostal přes Gartnera a beckhendem se poukoušel zakončit, mezi betony ale místo nebylo a Tuokkola chytá.
40:01'
Máme tu konec druhé třetiny, hosté přidali další gól a do poslední třetiny jdou s luxusním náskokem. Uvidíme, zda se Salzburg ještě zmůže na poslední tlak, či se hráči Bolzana stanou šampióny.
40:00'
39:01'
Střela z levého kruhu od Čijana neměla potřebnou razanci a Tuokkola raději puk nerozehrává a hra je přerušena.
37:59'
Domácí se snaží co nejrychleji dostávat do útočného pásma rychlými náhozy hned za červenou čarou, Bolzano ale je v hlubokém bloku a u většiny kotoučů je první.
36:56'
V plném počtu jsou také domácí a hra bude pokračovat v pěti.
36:49'
Carlisie pálil od modré čáry, před Starkbaumem tečoval puk Oleksuk, jeho teč ale končí mimo bránu.
36:21'
Petan skáče na led a hosté budou mít výhodku v podobě přesilovky, která bude trvat přibližne 30 sekund.
35:39'
Duncan se pokusil překvapit brankáře Bolzana, když si objel bránu a ihned se pokusil vystřelit, Tuokkola toto ale očekával a byl u tyče připraven.
34:56'
Domácí si přesilovky moc dlouho neužili Hughes při snaze získat zpět ztracený puk seknul do Gartnera a to se rozhodčím nelíbilo.
34:21'
Hosté teď úplně zbytečně faulují a dávají tím tak šanci domácím ještě něco udělat s výsledkem, Petan hokejkou trefil obličej protihráče a půjde si sednout na 2 minuty.
32:49'
Na levé straně kluziště se dobře uvolnil Brouillette, který si obehrál Clarka a poté vystřelil, Tuokkola opět připraven.
32:42'
31:42'
Domácí už na nic nečekají a prakticky z každé možné pozice pálí na bránu Tuokkoly, ten je ale zatím v tomto zápase bezchybný a stále drží čisté konto.
30:42'
Domácí budou mít k dispozici další přesilovku, ta se jim zatím v dnešním zápase nedaří, uvidíme, zda se tentokrát něco změní.
30:33'
Sointu se řítil do obrovské šance! Ze stejného místa, ze kterého před pár minutami skóroval Frigo pálil tentokrát i Sointu, jeho střelu ale brankář Starkbaum chytil do lapačky!
28:01'
Přece jenom šance domácích! Hughes našel mezi kruhama volného Ducana, ten vypálil k levé tyči, kde byl ale připraven hostující brankář Tuokkola, který neměl v druhé třetině mnoho práce.
26:52'
Na domácích je vidět, jak je ten třetí gól vzal, nedají si kloudnou přihrávku a zmůžou se pouze na nahazování do středního pásma, z tohoto úderu se už jen tak nevzpamatují.
25:09'
Bolano právě vstřelilo branku!
Tato nevyužitá šance bude domácí mrzet! LUCA FRIGO přebral puk od Bernarda a zamířil přesně! Asistence: Anton Bernard, Austin Smith.
24:51'
Šance domácích! V útočném pásmu si vyměnili puk Harris s Muellerem, druhý jmenovaný ale nedokázal zamířit přesně.
22:37'
Hosté vyrážejí do rychlých protiútoku, teď jeden obrana Salzburku nestihla zachytil a z levé strany se nebezpečně řítil na Starkbauma Sointu, rakouský brankář byl ale připraven.
21:23'
21:18'
Heinrich nabil Herburgerovi, ten ráno trefil dobře, k jeho smůle ale střelu zblokoval jeden z obránců Bolzana.
20:10'
Domácí pokračují ve své přesilovkové hře, mají na ledě první útočnou trojku, napoprvé se jim do útočného pásma proniknout nepovedlo.
20:01'
Opticky byli lepším týmem v první třetine domácí, ale prohrávají překvapivě 2:0, hosté udeřili během minuty, nejdříve na 1:0 dával Monardo, poté přidal druhý gól DeSouza! Bolzano je tak po první třetině mnohem blíže k titulu.
20:00'
19:23'
Vyloučení v týmu HC Bolzano (Angelidis – 2 min., hákování).
17:35'
Harris se dostal k odraženému puku, který nastřelil Trattnig, střela byla ale zblokována.
17:00'
Domácí se nemohou udržet v útočném pásmu, můžeme čekat, že teď Bolzano přejde do hlubšího bloku a bude si poctivě odvádět obranou práci.
15:14'
A další šance hostů! Domácí jsou viditelně opařeni! Tentokrát z levé strany pálil Bernard.
14:40'
Bolzano právě vstřelilo branku!
Domácí prohrávají 2:0, ani neví jak! Od modré čáry pálil Tomassoni, jeho střelu Starkbaum chytil, před bránou byl ale trestuhodně nekrytí CHRISTOPHER DESOUZA, který neměl problém zasunout puk za bezmocného salzburského brankáře. Asistence: Matt Tomassoni, Matias Sointu.
13:59'
Hosté jsou při chuti! Starkbaum musel teď předvést 2 rychlé zákroky po sobě, nejdříve z levé strany pálil Glíra, poté Halmo. Starkbaum byl ale připraven.
13:41'
Bolzano z ničeho nic udeřilo! Nejdříve pálil Sointu, Starkbaum si myslel, že má puk pod sebou, to se ale mýlil! Nejrychleji se zorientoval DOMINIK MONARDO, který nekompromisně zavěsil pod víko! Asistence: Matias Sointu, Mike Angelidis
13:37'
Domácí jsou v plném počtu.
12:23'
Hosté jsou v plném počtu a budou mít šanci v podobě přesilovky, která bude trvat přibližně minutu.
11:37'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Raymond – 2 min., podražení).
11:08'
Hosté se zatím v pohodě brání a nedovolují Salzburgu se srovnat do přesilovkového postavení.
10:23'
Domácí budou mít možnost další přesilové hry, Clark zbytečně podrazil ve středním pásmu Muellera a putuje na trestnou lavici.
09:57'
Zatím se hraje velmi opatrný hokej, je vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu a každý brání poctivě střední pásmo.
08:02'
Hosté jsou v plném počtu.
06:56'
Tentokrát Štajnochovi přeskočil puk hokejku, ten tak končí až u brankáře Starkbauma a domácí budou muset začít znovu se svým utočným snažením.
05:59'
Půlka přesilovky je skoro pryč a žádnou jinou šanci jsme neviděli, Salzburg tahá puk až příliš po rozích.
04:39'
První střela v přesilovce, od modré čáry pálil Mueller, jeho střelu ale zblokoval jeden z obránců Bolzana.
04:02'
Vyloučení v týmu HC Bolzano (DeSouza – 2+2 min, vysoká hůl). Domácí budou mít možnost si zahrát přesilovku hned z kraje zápasu. DeSouza atakoval nedovoleně domácího kapitána tak nešikovně, že mu tekla krev i ze rtu, bude to tedy za 2+2 minuty.
03:39'
První zákrok si také připisuje brankář Bolzana Tuokkoa, domácí kapitán Trattnig si najel z levé strany a vypálil, brankář hostů byl ale připraven.
02:29'
Bolzano se nemohlo dostat z pásma a osvobozuje se v podobě zakázaného uvolnění, konkrétné Clark.
01:30'
Na druhé straně poslal do úniku Pallestrang Harrise, ten ale kotouč nezastihl a končí na zakázaném uvolnění.
00:30'
První minuta začala pěkně z ostra. Oleksuk si najel z levé strany a zakončil. Starkbaum byl připraven.
00:01'
Momentálně halou zní italská hymna, poté bude následovat hymna rakouská a pak už nic nebude bránit začátku rozhodujícího zápasu!

EC Red Bull Salzburg: Starkbaum (Gracnar) – Brouillette, Trattnig, Raymond, Štajnoch, Heinrich, Viveiros, Pallestrang, Jakubitzka – Mueller, Schremp, Harris – Herburger, Duncan, Hughes – Čijan, Schiechl, Hochkofler – Winkler, Rauchenwald, Huber

HC Bolzano: Tuokkola (Smith) – Carlisle, Clark, Gartner, Tomassoni, Egger, Glíra, Marchetti, Schweitzer – Halmo, Oleksuk, Monardo – Sointu, DeSousa, Petan – Micelli, Angelidis, Smith – Frigo, Bernand, Frank

Rozhodčí: Lemelin, Nikolic – Seewald, Zkonc.

HC Bolzano

Na druhé straně stojí jednoznačně nejpříjemnější překvapení letošní sezóny rakouské nejvyšší soutěže. Bolzano se po základní části umístilo až na deváté pozici a na případný postup si muselo počkat až do skupiny poražených. Tam nakonec Bolzano postoupilo s jednobodovým náskokem oproti Fehérvaru, následné play-off přineslo hodně těžké soupeře. Čtvrtfinálovým protivníkem byl Klagenfurt, který sváděl s Bolzanem hodně vyrovnané výkony. V semifinále čekal ten nejtěžší možný kalibr. První celek základní části rakouské nejvyšší soutěže, kterým byla Vídeň, si proti Bolzanu takřka neškrtla. Nakonec z toho bylo opravdové celkové vítězství 4:1 na zápasy.

Nejproduktivnější hráči play-off

1. Matias Sointu – 12 bodů (1+11)
2. Angelo Miceli – 11 bodů (5+6)
3. Robin Gartner – 11 bodů (4+7)
EC Red Bull Salzburg

Hokejisté Salzburgu se i v letošním ročníku zařadili mezi aspiranty na celkové vítězství. V základní části se umístili na sympatické druhé pozici, přičemž na první Viennu ztráceli propastných jedenáct bodů. Salzburg se prezentoval nejlepší ofenzívou soutěže, která nastřílela úctyhodných 158 branek. Ve vyřazovací fázi si Salzburg nejprve poradil s Dornbirnem, i když prohrával už 1:2 na zápasy. V následném semifinále se utkal s třetím Linzem, který nehrál vůbec špatně. Konečným výsledkem by opět stav 4:2.

1. John Hughes – 20 bodů (6+14)
2. Peter Mueller – 18 bodů (4+14)
3. Ryan Duncan – 17 bodů (9+8)
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Rakouská EBEL liga nám dnes nabídne rozhodující finálový zápas mezi EC Red Bull Salzburg a HC Bolzano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.