Play-off Hokejové Ligy mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Luleå : Bern - 19. listopadu 2019   18:00

Bern

Statistiky: Střely na bránu: 25-16; Zablokované střely: 12-5; Vhazování: 65%-35%; Góly: 4-2; Přesilové hry: 2/5-0/2; Trestné minuty: 4-10.
Arttu Ilomäki dnes ukázal, proč je nejlepším střelcem svého týmu, když v závěru třetí třetiny zkompletoval hattrick a stvrdil postup týmu Luleå do čtvrtfinále. Luleå postoupila mezi nejlepších osm týmů potřetí v historii. Konečný výsledek. Luleå Hockey 4 SC Bern 2.
59:47'
Do konce utkání zbývá odehrát 13 sekund a úplně všem je jasné, že švédský tým postoupí do čtvrtfinále.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
56:35'
Netrvalo to dlouho a domácí mohli skórovat znovu, střela z bodu pravého kruhu ale skončila na přední tyči brány! Puk se poté odrazil za ni.
55:43'
Luleå právě vstřelila branku!
ARTTU ILOMÄKI se dostal na vzdálenější levé tyči k odraženému kotouči po nahození z pravého křídla a z úhlu zamířil do odkryté sítě! Nejlepší střelec domácího týmu zkompletoval hattrick! Asistence: Juhani Tyrväinen a Robin Kovács.
55:06'
Colin Gerber podruhé v zápase usedl na trestnou lavici, tentokrát za nebezpečnou hru vysokou holí.
54:49'
Bern chtěl vypálit na vrcholu levého kruhu, jenže jeden z domácích hráčů rychle vyrazil proti kotouči.
53:57'
Hosté se řítili do přečíslení dva na jednoho, jenže je zradila finální přihrávka a ke střele se nedostali.
53:45'
Luleå je v závěru zápasu mnohem aktivnější a vypadá to vypadá, že dokáže vyhrát i odvetné utkání.
52:38'
Nahození Bernu skončilo v ochranné síti a po Powerbreaku může hra ve Švédsku opět pokračovat.
51:21'
Rozhodčí přerušili hru a vypadalo to, že se bude vylučovat. Hra ovšem pokračuje v pěti hráčích na obou stranách.
50:55'
Nils Lundkvist nedokázal rozehrát podél trestných lavic a proti domácímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.
49:44'
Einar Emanuelsson nabral obrovskou rychlost a z pravého křídla si sjel před bránu, Pascal Caminada ho ale do zakončení nepustil a na přední tyči zmrazil puk pod lapačkou.
46:51'
Juhani Tyrväinen vypálil na vrcholu levého kruhu a brankář švýcarského Bernu předvedl další pěkný semafor.
46:00'
Jack Connolly vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána skončila v lapačce Pascala Caminady. Domácí drží jednobrankový náskok.
45:43'
Více než tři minuty se hrálo bez přerušení. Luleå ale nyní vyhodila puk podél střídaček na zakázané uvolnění.
42:41'
Andrew MacDonald na levém křídle vypálil od modré čáry a Joel Lassinantti předvedl pěkný semafor.
42:03'
Domácí před pár okamžiky vystřelili v prostoru levého kruhu a puk skončil v lapačce Pascala Caminady.
40:32'
Pascal Caminada měl nyní obrovské štěstí, že nahození od modré čáry dokázal zastavit pod levým betonem.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 13-12; Zablokované střely: 9-3; Vhazování: 68%-32%; Góly: 3-2; Přesilové hry: 1/4-0/2; Trestné minuty: 4-8.
Třetí třetina začne přibližně v 19:40.
Prostřední část utkání nabídla pouze jeden gól, když na domácí straně využil přesilovou hru Arttu Ilomäki a zadělal na hattrick. Bern se nechává poměrně často vylučovat a nedisciplinovanost ho zatím stojí zápas. Skóre po druhé třetině. Luleå Hockey 3 SC Bern 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
36:15'
Jan Muršak vystřelil těsně po skončení přesilové hry na bodu pravého kruhu pro vhazování a Joel Lassinantti vzápětí předvedl nádherný semafor!
35:42'
Matthias Bieber je zpět na ledové ploše a začíná zkrácená přesilová hra hostujících hokejistů Bernu.
34:11'
Jack Connolly předvedl příliš ostrý bekčeking a byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
33:42'
Bern dostal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který na trestné lavici odsedí Matthias Bieber.
31:35'
Švédský tým dostal Bern pod obrovský tlak, ze kterého pramenila jedná slibná šance. V hledišti to jen zahučelo.
29:03'
Pascal Caminada sice vyrazil střelu z vrcholu pravého kruhu pravým betonem, jenže na vzdálenější levé tyči ho překonal bekhendovou dorážkou ARTTU ILOMÄKI! Luleå nyní využila přesilovou hru a vede nad hosty ze Švýcarska 3:2. Asistence: Robin Kovács a Jesper Sellgren.
28:19'
Hostující kapitán Simon Moser zbytečně fauloval v obranném pásmu a vyfasoval dvě minuty za podrážení.
27:13'
Hráči švédského týmu nebezpečně vypálili na bodu levého kruhu a jejich rána minula vzdálenější pravou tyč.
25:46'
Isac Brännström se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a oba týmy hrají opět v plném počtu.
24:46'
Bern má k dispozici téměř celou početní výhodu, jenže nyní jeho útočnou akci zastavilo postavení mimo hru.
24:31'
Calle Andersson vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho pokus skončil v náručí Joela Lassinanttiho.
23:45'
Domácí Isac Brännström fauloval v těsné blízkosti rozhodčích a byl vyloučen na dvě minuty za hákování.
23:05'
Střela z vrcholu levého kruhu byla zablokována a Bern dokázal puk vyhodit až za bránu Joela Lassinanttiho.
22:02'
Švédský tým mohl přesilovou hru bleskově využít, jenže jeden z domácích hráčů nedokázal u levé tyče skórovat! To byla obrovská šance.
21:52'
Colin Gerber fauloval v levém rohu obranného pásma a usedl na trestnou lavici na dvě minuty za držení.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-7; Zablokované střely: 4-2; Vhazování: 67%-33%; Góly: 2-2; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 18:51.
Robin Kovács a Arttu Ilomäki odpověděli na úvodní gól Andrewa Bretta a v závěru první třetiny otočili skóre na stranu svého týmu, jenže Bern 57 sekund před přestávkou vyrovnal zásluhou Yannicka Burrena. Skóre po první třetině zní. Luleå Hockey 2 SC Bern 2.
20:00'
19:03'
Bern právě vstřelil branku!
YANNICK BURREN nyní na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela s příklepem zamířila nad pravým betonem Joela Lassinanttiho k přední tyči! Bern bleskově vyrovnal a 57 sekund před koncem první třetiny je skóre 2:2. Asistence: Ramon Untersander a Andrew Ebbett.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:15'
ARTTU ILOMÄKI vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho rána bez přípravy zamířila nad vyrážečkou Pascala Caminady do bližšího levého horního rohu brány! Domácí otočili skóre a v závěru první třetiny střetnutí vedou 2:1. Asistence: Erik Gustafsson a Joonas Jalvanti.
17:31'
Luleå odpověděla prudkou ránou z levého kruhu pro vhazování, která skončila na výstroji Pascala Caminady.
16:33'
Marc Kämpf vypálil na vrcholu levého kruhu s příklepem a Joel Lassinantti zasáhl pravým betonem.
15:48'
V závěru první třetiny se hraje hodně otevřený hokej, oba týmy se ovšem těžko dostávají ke střele na bránu.
14:31'
Pascal Caminada si ale vzápětí napravil reputaci, když hrudí vyrazil nebezpečnou střelu z mezikruží.
14:02'
ROBIN KOVÁCS si sjel z pravého křídla krásně do mezikruží a poté napřáhl k rychlé prudké střele zápěstím, kterou Pascal Caminada nedokázal udržet, a kotouč mu proklouzl mezi betony do sítě! Je vyrovnáno. Asistence: Erik Gustafsson.
13:06'
Bern odpověděl rychlou střelou z pravého kruhu pro vhazování, která mířila ke vzdálenější levé tyči, a Joel Lassinantti ji vykopl svým betonem!
12:43'
Hokejisté švédského týmu zkusili vypálit na levém křídle, jenže jejich táhlá střela byla zablokována.
11:32'
Luleå vstoupila do zápasu velice dobře, jenže nyní během 9 sekund vyhodila puk na zakázané uvolnění a nedaří se jí rozehrát. Bern dostává domácí pod tlak.
10:49'
Bern se pokusil skórovat podruhé v zápase, když na levém křídle vypálil od modré čáry, Joel Lassinantti byl ale připraven a na přední tyči puk vyrazil za bránu.
07:45'
Mika Henauer vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Joel Lassinantti kotouč podržel v náručí. Powerbreak.
06:18'
Robin Kovács vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho střela zápěstím skončila v náručí Pascala Caminady.
05:45'
ANDREW EBBETT si najel na přihrávku Ramona Untersandera z pravého křídla a nádhernou střelou z vrcholu mezikruží vymetl levý horní roh domácí brány! Bern skóroval v oslabení a vede ve Švédsku 1:0! Asistence: Ramon Untersander.
05:04'
Jan Muršak dostal dvě minuty za hákování a švédský tým si zahraje první přesilovou hru v dnešním zápase.
04:39'
Hodně dlouho se hraje bez přerušení a Luleå mohla přerušit hru gólem, jenže střela z pravého kruhu pro vhazování skončila na brankové konstrukci!
02:14'
Domácí hokejisté mají v úvodu zápasu herní převahu, ze které pramenila střela z levého kruhu pro vhazování. Pascal Caminada ale vyjel z brány a kotouč úspěšně vyrazil.
00:31'
Luleå se vrhla směrem vpřed na levém křídle a její následné útočné snažení zastavilo postavení mimo hru.
00:01'

Luleå Hockey: Lassinantti (Rautio) – Lundkvist, Gustafsson (C), Sondell, Sellgren, Själin, Engsund, Jalvanti – P. Emanuelsson, Connolly, Olausson – Gunler, Ilomäki, Brännström – E. Emanuelsson, Tyrväinen, Kovács – Fabricius, Berglund, Widing – Farley. Hlavní trenér: Thomas Berglund.

SC Bern: Caminada (Schlegel) – Andersson, MacDonald, Untersander, Henauer, Burren, Gerber – Praplan, Arcobello, Moser (C) – Rüfenacht, Ebbett, Scherwey – Sciaroni, Muršak, Kämpf – Spiller, Berger, Bieber – Gerber. Hlavní trenér: Kari Jalonen.

Rozhodčí: Marian Rohatsch, Marc Iwert. Čároví: Emil Yletyinen Jan Sandström.
Vzájemné zápasy

Úvodní zápas osmifinále Champions Hockey League zvládli lépe hokejisté švédského týmu, když do sítě domácího Bernu vstřelili tři góly a brankář David Rautio pochytal všech 21 střel. Švýcarský tým se ale nezdává poté, co letos vyhrál dvě ze tří venkovních střetnutí.
SC Bern

SC Bern postoupil do čtvrtfinále Champions Hockey League dvakrát po sobě, a to v sezónách 2016/17 a 2017/18, a je to jeho nejlepší výsledek v evropské soutěži, který se mu letos zřejmě zopakovat nepodaří. Ve třetí sezóně 2016/17 se švýcarský tým potkal ve čtvrtfinále s Spartou, která ho tehdy dokázala vyřadit.
Luleå Hockey

Luleå se letos účastní Champions Hockey League již počtvrté a na historicky první ročník vzpomíná velice ráda, protože ho dokázala vyhrát a stala se prvním vítězem soutěže. Švédský tým bude usilovat o třetí postup do čtvrtfinále soutěže poté, co do něj dokázal postoupit v sezónách 2014/15 a 2015/16. Domácí vypadli v základní skupině pouze jednou (2016/17).
Coop Norrbotten Arena bude v úterý večer svědkem odvety osmifinále Champions Hockey League, v němž domácí Luleå vyzve švýcarský Bern a bude se snažit potvrdit úvodní vítězství 3:0. Švédský tým je blízko třetího postupu do čtvrtfinále této evropské soutěže.