Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Soči - 20. února 2018   18:00

Brno
Brno
00:23' Barinka  • 18:08' Mallet  • 23:22' Holík  • 35:28' Hruška  • 42:49' Štencel  • 54:35' Holík  • 57:06' Holík

Brno
Langhamer (31.Čiliak) – Barinka, Krejčík, Gulaši, Štencel, Malec (A), Bartejs, Trnka – Zaťovič, Holík, Mallet – Vincour, Hruška, Gajarský – Dočekal, Čermák (C), Vondráček – Plášek, H. Zohorna H., R. Zohorna.
Čech, Skopal – Měkýš, Reich
DRFG Arena, Brno
2432 diváků
Soči

Ode mě z Brna vše. Za osm dní se vrací do DRFG Areny extraliga šlágrem 50. kola mezi Kometou a vedoucí Plzní. Do té doby napočtenou.
Dnešní přípravné utkání daleko více sedlo hokejistům brněnské Komety, kteří svého soupeře z KHL jednoznačně přehráli. Pěti body se na destrukci ruského celku, který ale nechal odpočívat své nejlepší hráče, podílel útočník Petr Holík.
Nejlepším hráčem utkání na straně Soči vyhlášen autor jediné branky Ivan Laričev, na straně domácích pětibodový Petr Holík.
Arťjem Tomilin si na Čiliaka nepřišel, a na samostatné nájezdy končí duel nerozhodně 1:1.
Tomáš Vondráček mířil mezi Šikinovy betony, který ale mezeru zacelil.
Arťjem Malcev to zkusil s bekhendovou kličkou, ale neúspěšně.
Kapitán Komety Leoš Čermák Šikina nepřekonal.
Alexander Akmaldinov mířil mezi Čiliakovy betony, brněnského brankáře nepřekonal.
Osmnáctiletý brněnský útočník Karel Plášek se rovněž prosadil bekhendovým blafákem!
Autor jediné branky Soči Ivan Laričev překonal Čiliaka bekhendovým blafákem.
Hrdina dnešního večera Petr Holík napálil břevno.
Jegor Morozov si na Čiliaka nepřišel.
Jako první se rozjela Alexandre Mallet, jenž se neprosadil.
Kometa ve třetí části ještě umocnila jasné vedení a vítězí jednoznačně 7:1. Pěti body se dnes připomenul forvard Petr Holík, čtyři body za čtyři asistence má Zaťovič. Nyní přichází na řadu samostatné nájezdy.
59:20'
Soči se v tomto oslabení brání zatím bez větších problémů.
58:38'
Ivanov vyvezl puk daleko za hranice vlastního obranného pásma.
58:10'
Ještě jedna početní převaha pro Kometu. Dvě minuty za sekání obdržel Jevgenij Lapenkov.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
57:06'
Kometa právě vstřelila branku!
One man show dovršena! PETR HOLÍK zkompletoval hattrick a celkově si připisuje již pátý bod, když překonal brankáře Soči při rychlém brejku projektilem mířeným mezi lapačku a tělo. Šikin dnes pravděpodobně nebude mít klidné spání z brněnského forvarda. Asistence: Jan Štencel, Martin Zaťovič.
Dnešnímu utkání přihlíží 2432 diváků.
56:41'
Nepříjemný moment na závěr utkání. Laričev trefil pukem do tváře Aleše Trnku, jenž s bolestivou grimasou opustil led.
55:43'
Domácí pokračují v tlaku, Hynek Zohorna nabil před bránu Pláškovi, který Šikina nepřekonal.
54:35'
Další trefa do Šikinovy brány! Krejčíkovu střelu od modré čáry tečoval za záda brankáře Soči PETR HOLÍK, jenž dnes zaznamenal již čtvrtý bod! Asistence: Jakub Krejčík, Alexandre Mallet.
52:57'
Čermák se vrátil na led a Kometa hraje v plném počtu.
52:19'
Kapitán Soči Cvětkov se vydal do útočného pásma, tam jej ale čistě zpacifikoval Malec.
52:00'
Kometa bez větších problémů kontroluje toto oslabení.
51:19'
Chlopotovovi číhajícímu na pravém kruhu vůbec jeho pokus z první nesedl, načež se modrobílí osvobodili.
50:57'
Přesilová hra pro Soči. Dvě minuty za hákování obdržel Leoš Čermák.
50:39'
Po delší době Čiliakův zákrok. Padakin v jízdě vypálil a brněnský gólman zakročil.
50:17'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
49:40'
V posledních chvílích sledujeme tuhý boj o kotouč spíš po rozích kluzišti. Ani jeden z gólmanů teď nemusí zasahovat.
47:39'
Hráči Soči teď byli blízko skórování. Morozov ani následně Tomilin se z dobré pozice neprosadili.
46:50'
Po vyhraném buly pálil od mantinelu Akmaldinov, Čiliak ukryl puk v lapačce.
46:44'
Závar před Čiliakem druhou trefou Soči nekončí. Brněnský gólman udržel kotouč pod sebou.
46:09'
Ofsajd hostujícího týmu. Na úvod třetí třetiny se na rozdíl od předcházejícího průběhu utkání hraje spíše před brněnským gólmanem.
45:49'
Točitskij zblízka prostor mezi třemi tyčemi minul.
45:43'
Kuzněcov přejel modrou čáru a vypálil, Čiliak ukryl puk v náruči.
45:35'
Ofsajd modrobílého celku.
44:41'
Gajarský ve středním pásmu nezachytil dalekonosnou přihrávku, což vyústilo v zakázané uvolnění.
43:39'
Laričev na druhé straně měl vychýlená mířidla a puk poslal mimo bránu.
43:10'
Hynek Zohorna pálil od modré čáry nad bránu.
42:49'
Brňané se potřetí prosazují v početní převaze a vedou o čtyři branky. Hruška poslal puk pod sebe na JANA ŠTENCELA, který našel mezírku mezi betony ruského gólmana. Asistence: Jan Hruška, Leoš Čermák.
42:25'
Vincour vypálil z první z pravého kruhu mimo vzdálenější tyč.
42:00'
Malec skočil na led, Kometa hraje v plném počtu a začíná ji přes minutu a půl trvající početní převaha.
41:42'
Přesilovka Soči je u konce. Dvě minuty za hákování obdržel Nikita Točitskij.
41:34'
Hodně nepovedená přesilovka Soči. Kotouč více drží na svých holích domácí.
40:41'
Dočekal vybojoval puk a poslal je přes všechny čáry.
40:01'
Hosté mají na úvod třetí třetiny dvouminutovou přesilovou hru.
40:01'
Ve druhé části měli jednoznačnou převahu hokejisté Komety, ovládali dění na ledě a svůj náskok podpořili o další dvě trefy, přičemž náskok mohl být výraznější. V polovině zápasu vystřídal v bráně Komety Marka Langhamera Marek Čiliak. Třetí třetina začne v 19:37.
Na začátku třetí třetiny si zahraje přesilovku Soči. Tomáš Malec obdržel na závěr dvouminutový trest za nedovolené bránění.
40:00'
39:51'
Zakázané uvolnění Soči.
39:23'
Gajarský zkusil štěstí střelou z pravého kruhu, Šikin vytěsnil puk do rohu.
39:00'
Začala se poslední minuta druhé třetiny.
Část brněnských fanoušků se teď nebaví jen hokejem, ale vytvořili poměrně početný vláček a obcházejí ochozy DRFG Areny.
37:13'
Akmaldinov vypálil z mezikruží mimo bránu.
36:42'
Zakázané uvolnění Komety. Po dlouhé době buly před Čiliakem.
36:24'
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Gulašiho přihrávku vystihl bránící hráč Soči.
35:28'
Domácí využívají podruhé v utkání přesilovou hru. A brněnské fanoušky potěšili pohlednou kombinací. Čermák našel na protějším kruhu nehlídaného JANA HRUŠKU, jenž se do odkryté klece nemýlil. Asistence: Leoš Čermák, Tomáš Bartejs.
34:29'
Domácí mohli znovu inkasovat v oslabení, Tomilin nabil Padakinovi, jenž zblízka Čilaka nepřekonal. Výborný zákrok brněnského brankáře betonem.
33:55'
Přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za hru vysokou holí dostal Nikita Lisov.
33:46'
Následně modrobílí vyhráli buly a jejich tlak pokračoval. Bartejsův projektil z pravého kruhu zastavil Šikin.
33:34'
Kometa sevřela soupeře pod zámek, tlak ukončila střela Štencela od modré, která nenadělala Šikinovi velké problémy.
32:19'
Radim Zohorna se z rohu proháčkoval před Šikina, který si celou situaci pohlídal a zneškodnil šanci útočníka Komety.
32:05'
Rozhodčí původně udělil hostující střídačce trest za příliš mnoho hráčů na ledě, kterou nakonec po dohodě obou týmů sudí odvolali.
30:57'
Tvrdý projektil Mamkina od modré čáry vytěsnil Čiliak na ochrannou síť ramenem.
30:09'
A to byl poslední moment Langhamera v utkání. V polovině zápasu jej mezi třemi tyčemi střídá Marek Čiliak.
30:09'
Langhamer raději přikryl nahození.
29:14'
Na druhé straně ve velké příležitosti Hynka Zohorný, který se dostal za obranu, ale tváří v tvář Šikina nepřekonal.
28:27'
Pohledná kombinace dua Laričev s Tomilinem. První jmenovaný si vyměnil puk s druhým jmenovaným a jen výborný rozštěp Langhamera na čáře zachránil Kometu od inkasování.
26:58'
Už to mohlo být o tři branky. Jeden z obránců Soči na poslední chvíli vložil hůl do Holíkovy šance, který mohl zakončovat do odkryté brány.
26:39'
Po delší době rušno před Šikinem, Holík ukořistil za bránou puk a nabruslil si před ruského gólmana, jehož nepřekonal.
25:02'
Tomilin vystřelil z úhlu, jeho projektil orazítkoval z vnějšku brankovou konstrukci.
24:27'
Cvětkov se proháčkoval před Langhamera, přes něhož zblízka puk neprocedil.
23:37'
Na druhé straně pálil z mezikruží Ivanov, Langhamer vyrazil puk maskou nad bránu.
23:22'
Domácí přesilovou hru proměňují a dostávají se do dvougólové náskoku. PETR HOLÍK napřáhl na pravém kruhu a svým projektilem vymetl levý horní růžek. Hodně povedená a prakticky nechytatelná rána. Asistence: Jakub Krejčík.
23:04'
Postavení útočícího hráče v brankoviště. Hra se přestěhuje do středního pásma.
22:57'
Vyostřený moment. Radima Zohornu poslal nevybíravě na led Arťjema Malceva. Hráč hostí obdržel dvouminutový trest za podražení. Ruský zadák shodil rukavice a chtěl se rvát, čemuž zabránili rozhodčí.
22:45'
Hosté si vytvořili tlak v útočném pásmu, z něhož ale Langhamera neohrozili.
21:34'
Tomilin vjel do pravého kruhu a odtud vypálil, Langhamer vytěsnil puk betonem na ochrannou síť.
21:15'
Ofsjad brněnské Komety.
21:12'
Jeden z obránců Soči si málem srazil puk za vlastního gólmana.
20:37'
Ivanov zblízka netrefil puk.
20:01'
Úvodní třetinu zápasu orámovali hráči Komety svými trefami, a po dvaceti minutách vedou 2:1. Nejprve se v úvodní minutě prosadil obránce Barinka, hosté srovnali v 9. minutě ve vlastním oslabení, kdy brejk proměnil Laričev, na konci první části vrátil Brnu vedení Mallet. Druhá třetina začne v 18:46.
20:00'
19:38'
A další icing Soči.
19:30'
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Buly před ruským gólmanem.
19:18'
Čermák pálil nebezpečně z pravého kruhu na bližší tyč, Šikin jeho projektil dokázal vyrazit.
19:00'
Začala se poslední minuta první třetiny.
18:08'
Domácí se vrací do vedení! Holík poslal zpoza branky přihrávku na ALEXANDERA MALETTA, jenž doklepl puk i s pomoci vzdálenější tyčky za Šikinova záda. Asistence: Petr Holík, Martin Zaťovič.
17:10'
Po delší době zákrok Langhamera, jenž vytasil svou lapačku proti střele Kuzněcova od modré čáry. Za svůj semafor si vysloužil brněnský brankář potlesk dnes poněkud prořídlých tribun DRFG Areny.
16:45'
Po vyhraném buly pálil od modré čáry Štencel. Jeho dělovku Šikin ukryl v náruči.
16:40'
Zakázané uvolnění Soči. Buly před Šikinem.
15:53'
Holík hledal šikovnou zadovkou zpoza brány Malleta, jenž ale zajímavou pobídku svého spoluhráče nezužitkoval.
15:01'
Zakázané uvolnění ruského týmu.
14:40'
V těchto chvílích se opět hraje bez šancí na jedné, nebo druhé straně.
13:32'
Mladíček Gajarský se vydal na útočný výlet, přes obránce Soči se ke střele nedostal.
12:48'
Hosté hráli v útočném pásmu a Kometa se osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění.
12:36'
Autor první branky Laričev napřáhl zpoza kruhu, jeho projektil byl sice razantní, ale příliš vysoký.
12:24'
Chlopotův projektil z pravého kruhu zblokoval vracející se Krejčík.
11:58'
Hráči Komety se druhé přesilovce soupeře ubránili bez větších problémů, nyní už hrají v plném počtu.
10:37'
Gulaši poslal puk přes všechny čáry.
10:10'
Mamkinův tvrdý projektil z pravého kruhu Langhamer vyrazil do rohu.
09:58'
V době, kdy už Soči hraje v plném počtu, se dopustili faulu domácí. Tomáš Vondráček okradl o puk zakončujícího Cvětková jen za cenu seknutí, za což obdržel dvouminutový trest.
09:10'
Domácí se mohli vrátit do vedení. Bartejsova pravděpodobně tečovaná střela Šikinovi vypadla. Puk mířil za záda ruského gólmana, který jej ale na poslední chvíli dokázal vpádu zastavit.
08:38'
Soči právě vstřelilo branku!
Hostům se povedlo v oslabení srovnat! IVAN LARIČEV vystihl nepřesnou kombinaci Komety, utrhl se do brejku, který zakončil povedenou kličkou do forhendu. Bez asistence.
07:45'
Sočí se hned na úvod oslabení osvobodilo.
07:30'
První přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za hákování obdržel Cvětkov.
05:40'
Hra se přelévá ze strany na stranu bez střeleckých šancí.
04:32'
Malcovu střelu od modré čáry srazil na ochrannou síť Cvětkov.
03:43'
Dočekal opustil trestnou a Kometa hraje v plném počtu.
03:35'
Sčitov měl na pravém kruhu spoustu času i prostoru k zakončení, nakonec minul.
02:53'
Po vyhraném buly vyslal skákavou střelu od modré Chlopotov, Langhamer vytěsnil puk do rohu.
02:49'
První zákrok Laghamera, který utěsnil prostor u své tyče.
02:29'
Přesilovkovou kombinaci zakončoval zpoza levého kruhu Lapenkov, jeho střelecký projektil obrana Komety zblokovala.
01:43'
Svižný vstup Komety do utkání zastavil faul Martina Dočekala, jenž dostal dvě minuty za podražení.
01:29'
Kometa znovu vepředu, v dobré pozici z mezikruží minul Vondráček.
00:23'
Tak to byl svižný vstup Komety do utkání. Modrobílí vyhráli úvodní buly, dostali se do útočného pásma a z první střely skórují. MICHAL BARINKA poslal puk neomylně z levého kruhu do horního růžku brány, Šikin byl bez šance. Asistence: Martin Zaťovič, Petr Holík.
00:01'

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Barinka, Krejčík, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Trnka – Zaťovič, Holík, Mallet – Vincour, Hruška, Gajarský – Dočekal, Čermák (C), Vondráček – Plášek, H. Zohorna H., R. Zohorna.

HK Soči: Šikin (Achmetov) – Lisov, Mamkin, Sčitov (A), Pedan, Malcev, Semjkin, Kuzněcov – Mamkin, Padakin, Cvětkov (K), Chlopotov, Točitskij, Tomilin, Lugin, Akmaldinov, Laričev, Lapenkov (A), Ivanov, Morozov, Šmejlov.

Rozhodčí: Čech, Skopal – Měkýš, Reich.
Soči patří mezi nejmladší ruské kluby, vznikl teprve v roce 2014 po Zimních olympijských hrách, které právě přímořské letovisko v té době hostilo. Leopardi v prvních dvou sezonách postoupili do play off, v minulém ročníku je postup do vyřazovacích bojů minul, ovšem letos si je opět zahrají. Před závěrečnými dvěma koly mají z šesté pozice nedostižný náskok na osmé Dinamo Moskva. Podobně jako Kometa i Soči má v Pchjongčchangu tři své zástupce. Jsou jimi český obránce Adam Polášek, Kanaďan Eric O´ Dell a Američan Jonathon Blum.
Hokejisté Komety si před přestávkou s předstihem zajistili přímý postup do play off a před závěrečnými třemi koly základní části mohou hrát s klidem. Následně je čeká obhajoba mistrovského titulu v play off. Dnešní utkání bude vítaným zpestřením před závěrečnou fází sezony. Kometa nasadí do hry všechny opory kromě třech hráčů, kteří momentálně bojují za své reprezentace na olympijských hrách – Martin Erat s Ondřejem Němcem nastupují za český národní tým, Marcel Haščák za slovenský – a také útočníka Martina Nečase, jenž si aktuálně plní své studijní povinnosti.
Hezký úterní podvečer. Třítýdenní olympijskou pauzou si brněnská Kometa a její fanoušci zpestří přípravným zápasem proti účastníkovi play off KHL Soči. Ruský klub se na závěrečnou fázi základní části a následné play off připravuje na osmidenním kempu v Třinci, duel v Brně je prvním ze dvou zápasů, které leopardi v rámci něj v Česku sehrají. Ve čtvrtek se ve Frýdku – Místku představí proti Zlínu.