Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Šumperk : Poruba 2011 - 8. srpna 2019   19:15

Poruba 2011

Z dnešního soutěžního dne je to z RT TORAX ARENY vše. Děkuji za pozornost, přeji pohodový zbytek večera a v zítřejším čtvrtém turnajovém dni se s Vámi budu těšit na další hokejová klání.
Výsledkově vyrovnané utkání, v kterém jsou šťastnějším týmem Porubští. Dnes hostující tým.
Šumperk je i přes zlepšený výkon i tentokrát bez bodu. Zápas se lámal v druhé třetině, kdy byli Draci pod velkým tlakem a Poruba získala jednobrankové vedení.

Ve třetím dějství se o góly v přesilovkách postarali nejdříve domácí vyrovnávacím gólem Daniela Hrocha a tři minuty před koncem základní hrací doby převážil misky vítězství na stranu hostů Tomáš Jáchym.
59:58'
poslední střelu na bránu vyslala Poruba. Utkání končí výhrou hostujícího týmu.
59:48'
Ofsajd Poruby.
59:37'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Slavík – 2 min., hákování).
59:32'
Buly Zdeněk vyhrává, ale hosté se v pásmu neudrželi.
58:40'
Hudeček netrefil odkrytou polovinu brány poté, co jej nahrávkou přes brankoviště vybídl Brodek.
58:09'
Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Jaroš – 2 min., hákování).
57:55'
Wanecki udržel puk před sebou po střele Kubici.
56:17'
Poruba právě vstřelila branku!
Druhá využitá početní výhoda pro RT TORAX se zrodila při střele Štěpánka od modré. Před brankou někdo puk blokoval a TOMÁŠ JÁCHYM jej dopravil pohotově za Waneckého záda. Asistence: Radim Štěpánek.
55:41'
Pastor zkouší střelu od modré, ale taktéž neúspěšně.
55:32'
Dundáček krouží kolem brány, ale není mu dovoleno puk dostat za čáru.
54:40'
Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Müller – 2 min., krosček).
53:40'
Hlinka vyváží puk do útočné třetiny, kde od mantinelu nahrává na modrou. Pastor střílí nejdříve do clonícího hráče, následně se trefuje do odkrytého prostoru, jenže mimo tři tyče.
53:20'
Střelu zápěstím Kabelky, Kůdela drží v lapačce.
53:13'
Draci se provinili ofsajdem.
52:34'
Hudeček pálí z otočky, ale moc vysoko. Puk zasahuje plexi, takže se pokračuje ve hře.
50:48'
Draci právě vstřelili branku!
I Šumperk využívá přesilovou hru. DANIEL HROCH byl na konci akce, která započala vyhraným buly. Asistence: Petr Gewiese a Daniel Spratek.
50:05'
Střela Jaroše končí na zadním mantinelu.
49:54'
Poruba je ve čtyřech.
49:29'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Nejezchleb – 2 min., faul loktem).
Hosté budou 25 vteřin hrát ve třech.
49:19'
48:34'
Po vhazování střílí Zdeněk se stejným výsledkem. Opakované buly vyznívá lépe pro Draky.
48:27'
Hudeček to zkusil k první tyči. Wanecki si se střelou poradil.
47:54'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Ďurač – 2 min., vysoká hůl).
Síly se na ledě srovnávají!
47:35'
Urbancova střela skončila na bruslích clonícího Jáchyma a záhy v rohu kluziště.
47:19'
Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Šíp – 2 min., podrážení).
45:57'
Zdeněk bojoval s Gewiesem o puk a vyhrál. nahrál křížem na pravé křídlo, ale Káňovi se nepodařilo puk zpracovat. Před brankou kotouč odklízí Kabelka.
44:57'
Odražený puk zachytil Gřeš a s pokleku vypálil. Tvrdost střely okusila Waneckého maska. Kotouč končí v ochranné síti.
44:43'
Wanecki krotí pokus Jáchyma.
44:27'
Jednobrankové vedení je fuška udržet a Porubští se o tom přesvědčují od první minuty třetí třetiny.
43:05'
Tvrdá střela Spratka končí na zadním mantinelu. Tečovat nestihl Antonov.
42:41'
Špatná rozehrávka Rudla končí na holi Milfaita, který ale ze středního pásma nemíří přesně.
40:43'
Drtil to zkusil z dálky poté, co dlouho hledal cestu ze své třetiny. Kůdela jeho střelu vyrazil na druhou stranu, kde se k puku dostal Jaroš. Tomu se nepodařilo bránu trefit.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:50.
Vyrovnané utkání pomalu přebírá do velení jeden tým a tím je HC RT TORAX Poruba 2011. Velká část třetiny se odehrávala před Waneckim, který čelil mnoha střelám, ale až únik porubského kapitána Jiřího Zdeňka nedokázal přečíst a tak se Poruba ujímá vedení.

Na závěr třetiny si Draci přeci jen vytvořili šance, ale Kůdela udržel puk před brankovou čarou. Třetinu vyhrála Poruba a vede o jediný gól. Což není mnoho. V dalších dvaceti minutách bude na ledě ještě jiskřivo.
40:00'
38:59'
Jaroš a ani dorážka Pokorného nekončí za Kůdelou. Jeho betony jsou k ledu přikovány a ve skluz je porubský gólman neskutečně rychlý.
37:57'
Domácí vyhrávají buly před svým gólmanem a po delším snažení mají puk pod kontrolou.
36:43'
Zaváhání Hrocha vzalo týmu skvělou šanci vyrovnat stav. Puk střílenou přihrávkou končí v opačném rohu.
35:00'
Hlinka a Beták se jistili, ale i tak se ke střele nedostali. Blecha s Markem Halodou puk vytečovali soupeři z holí.
34:27'
JIŘÍ ZDENĚK využil otevřené obrany a v úniku po přesné nahrávce Urbance skóruje mezi betony. Asistence: Patrik Urbanec.
34:10'
Icing Poruby, ale jen pro špatnou rozehrávku.
34:02'
Sedlák to zkusil z dálky. Kůdela puk chytá a bude se vhazovat po jeho pravici.
33:28'
Kůdela po dlouhé době kryje kotouč. Střela Šípa se otřela o jeho betony.
32:12'
Draci neudrží puk na hokejkách a prohrávají osobní souboje. Proto se do tvoření hry už několik minut nedostávají. Otěže třetiny drží pevně v rukou Poruba.
30:32'
Zdeněk v úniku zachycen Drtilem a Gewiesem, takže v zakončení neměl tolik prostoru a času. Puk končí na zadním mantinelu. hra pokračuje a až střela Kubici nutí Waneckého přerušit hru.
29:41'
Teč Hudečka nekončí v síti. Tlak Poruby se stupňuje a střetů rameno na rameno přibývá.
28:22'
Ďurač s Jáchymem sváděli v útočné třetině souboje na mantinelu až z toho vytěžil střelu na bránu Gřeš. Wanecki puk vyrazil před sebe, kde stál obránce Draků a puk vyvezl od brankoviště.
27:44'
Hra se přerušuje. Pod porubskou střídačkou zůstal ležet po tvrdém kontaktu Urban. na střídačku odjíždí s bolestivou grimasou, ale vážné to nebude.
26:52'
Rozehrávka zpoza brány přes hráče ve středním pásmu se Drakům vydařila. Ale v útočné třetině příliš dlouho nepobyli. Druhý podobný pokus středem hřiště končí zakázaným uvolněním.
26:01'
Rudl byl čtvrtým porubským hráčem, který zkusil prostřelit obranu i gólmana. Domácí se osvobozují od tlaku zakázaným uvolněním.
25:38'
Poruba se provinila ofsajdem.
25:10'
Vhazování před Waneckim vyhrávají domácí a hru okamžitě a celkem lehce přenáší před Kůdelu. Tam se střelecky neprosazuje Scheuter.
24:18'
Šumperští se moc dlouho v útočné třetině nezdrželi! Hosté jsou útočně naladěni a Draci mají plno práce je ubránit.
22:43'
Čtvrtá pětka dělá Drakům problémy. Ti se musí bránit kolotoči nahrávek a střelba z porubských holí není čitelná, takže hrozba visí na každé straně. Brodkova střela končí na betonech a Šendera mířil těsně kolem levé gólmanovy tyče.
21:55'
Střela Brodka byla Waneckim vyražena do rohu.
21:27'
Obě mužstva jsou již v plném počtu.
20:54'
Na druhé straně si se střelou Pokorného Kůdela poradil celkem hravě. I když musel připustit následné vhazování po své levé ruce.
20:29'
Hra ve čtyřech dává mnoho prostoru na ledě. Toho využili hosté k rychlému přesunu do středního pásma, kde po získání kontroly nad pukem zahrozil střelou a následně dorážkou Jan Káňa. Wanecki udržel kotouč před brankovou čarou.
20:01'
Svižné tempo nasadily oba týmy. Dokazují, že chtějí dnešní zápas vyhrát a vůbec se nešetří. Souboje o kotouč i o místo na ledě jsou k vidění od první minuty a gólmani jsou neustále ve střehu. na úvodní branku Tomáše Gřeš do minuty odpověděl Daniel Kabelka a zvrat ve skóre zajistil Tadeáš Jaroš. V dnešním utkání, pro zdejší fanoušky nezvykle hostující tým, Poruba dokázala utkání gólově vyrovnat v početní převaze, kdy kapitán Jiří Zdeněk vypálil od modré.

Po přestávce, která skončí cca v 20:04, se bude začínat od nuly.
20:00'
19:27'
Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Jaroš – 2 min., sekání).
19:27'
Poruba se v útočení zastavuje ofsajdem.
18:33'
Využitá přesilovka díky tvrdé střele od modré z hole kapitána týmu JIŘÍHO ZDEŇKA.
18:00'
Wanecki přerušuje hru. Sudí vykazují všechny do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
17:20'
Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Kabelka – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
17:20'
Forčekin se Porubě vyplatil. Zdeněk donutil soupeře k rychlé akci a bylo z toho vyhození kotouče mimo hrací plochu. Res. do ochranné sítě. Poruba si zahraje třetí přesilovku.
16:30'
Střílená nahrávka Drtila na bránu, kde stál Pokorný a byl připraven zakončit. Do cesty se mu postavil Kůdela a jeho betony s hokejkou.
15:47'
Slavík tak dlouho otálel s rozehrávkou až jej odstavil od puku Milfait.
15:11'
Porubští se drží v pásmu. Střela a dorážka Hudečka končí pod lapačkou.
14:40'
Icing Draků.
14:11'
14:11'
Kolotoč nahrávek ukončuje střelou Dluhoš. Puk se odráží od zadního mantinelu a pokračuje se plynule ve hře.
13:47'
Střela nejezchleba končí v ochranné síti.
13:05'
Druhá početní výhoda pro RT TORAX se jeví jako úspěšná. jen přestřelit skvěle chytajícího gólmana, aby bylo vyrovnáno.
12:11'
Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Milfait – 2 min., podrážení).
11:58'
Čtvrtý porubský útok si dával přednost až o kotouč Ollender s Hudečkem nakonec přišli. Draci vyhazují do středního pásma.
11:30'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou.
11:21'
11:06'
Porubským nevychází ani přechod kolem mantinelu.
10:32'
Druhá polovina početní výhody už tak excelentní není. Draci vyhazují již po čtvrté přes všechny čáry.
09:43'
Porubě první přesilovka vychází lépe než před několika minutami soupeři. Střelba je ovšem mimo tři tyče.
09:21'
Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Spratek – 2 min., sekání).
08:53'
Nejezchleb se z otočky nedokázal do střely pořádně opřít a tak puk jen lehce doplul k betonům gólmana. Dorážka se porubskému útočníku taktéž nezdařila. nebezpečí ukončil Wanecki přikrytím puku.
06:32'
Nepříjemná a střela TADEÁŠE JAROŠE k první tyči otáčí skóre na stranu Draků. V dnešním utkání domácí tým. Asistence: Jan Milfait.
05:19'
04:18'
Šumperským se nedaří vyjet ze své třetiny. Soupeř napadá už u své útočné modré. není nouze o peprná slova z úst svěřenců trenéra Janečka.
03:19'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Pastor – 2 min., nedovolené bránění).
02:45'
Vedení RT TORAX nevydrželo dlouho. DANIEL KABELKA se po nahrávce Gewiese se střelbou neváhal a Kůdela lovil puk zpoza svých zad. Asistence: Petr Gewiese.
01:44'
TOMÁŠ GŘEŠ tečoval střelu Dluhoše od modré a na změnu směru nedokázal Michal Wanecki už zareagovat. Asistence: Jan Dluhoš.
00:26'
Vhazování před Waneckim zakončil střelou od modré Slavík. Domácí gólman puk vyráží do ochranné sítě, takže se vhazování před ním bude opakovat.
00:10'
Puk získali Draci, ale moc dobře útočnou akci nerozehráli. Píská se icing.
00:01'
Pohodový čtvrteční večer přeji z RT TORAX ARENY!

Do dnešního utkání trenéři Janeček a Holaň nominovali tyto hráče:

Draci Šumperk: Wanecki (Haloda O.) – Plhal, Haloda M., Gewiese, Drtil, Kabelka, Sedlák, Habrman – Žák, Milfait, Pokorný – Jaroš, Hroch, Scheuter – Urban, Müller, Šíp – Antonov, Blecha, Spratek – Ostřanský

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Foltán) – Slavík, Urbanec, Dundáček, Pastor, Štěpánek, Dluhoš, Rudl, Šendera – Kubica, Zdeněk, Káňa – Nejezchleb, Hlinka, Beták – Gřeš, Jáchym, Ďurač – Ollender, Hudeček, Brodek

Rozhodčí: Cabák, Hykel – Vengřín, Kořistka.
Všechny otázky budou rozluštěny ve čtvrtečním pozdním večeru. Textový přenos bude jako vždy pro Vás připraven. Utkání začíná v 19:15 a věříme, že po dvou hodinách bude znám vítěz.
Porubští měli první utkání turnaje rozehrané velmi dobře. Jastrzębie však dokázalo utkání srovnat a v nájezdech jedinou přesnou střelou získat bod navíc.
Zápas byl okořeněn spoustou bitek a trestné minuty se neúprosně načítaly.
Výhra za tři body by domácím slušela. Dokáží zúročit přípravné zápasové vytížení a Draky porazit?
Pro Šumperské je tento turnaj dobrou přípravou na sezónu. První zápasy odehrávají právě v RT TORAX ARENĚ na osmém ročníku turnaje O pohár RT TORAX. Zatím se jim nedaří sbírat body, spíš zkušenosti a herní kompatibilitu.
Podaří se Drakům získat první body na porubském týmu?
Druhý turnajový zápas odehrají Holaňovi svěřenci ve čtvrtečním večeru s Draky Šumperk.
Oba týmy mají za sebou duel s polským Jastrzębie, které získalo dohromady pět bodů.

HC RT TORAX Poruba 2011 s tímto soupeřem prohrál na nájezdy 2:3 a Draci Šumperk ve středečním utkání Jastrzębiu podlehli 0:3. O den dříve podlehli mistru polské ligy Katowicím 1:2.

Dnes získá jeden z těchto týmů první výhru! Kdo se bude po šedesáti minutách radovat?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.