03:36' Hroch   • 16:49' Hložek   • 58:31' Řezáč
Daňa (30. Štipčák) – Chroboček, Mrowiec, Rutar, Dajčar, Vosátko, Ševěček, Kočí – Doktor, Bednář, Procházka – Dvořák, Zdeněk, Rousek – Mrva, Suchý, Danielčák – Mastič, Horváth, Petriska
Gascontrol Aréna, Havířov
400 diváků
Šumperk
Peksa (30. Altrichter) – Kabelka, Nepokoj, Švec, Řezáč, Věntus, Dudycha, Spálovský, Kališ – Krejčiřík, Král, Uhlík – Jaroš, Spratek, Hroch – Horký, Potočný, Hložek – Haluza, Scheuter, Vacín.

Konečný výsledek přátelského utkání je tedy 4:3 pro domácí AZ Havířov. V poslední třetině se prosadili jen hosté jedním gólem.
Já se s Vámi loučím a budu se těšit zase brzy napočtenou.
59:55'
Ofsajd Šumperka.
59:20'
Jaroš si od pravého mantinelu vybruslil více do středu do střelecké pozice. Jeho střelu si však v chumlu před bránou našel gólman Štipčák.
58:40'
Hosté odvolávají gólmana.
58:31'
Draci právě vstřelili branku!
Šumperk v závěru utkání dramatizuje stav a snižuje na 3:4. Po krásné křižné přihrávce doklepává puk do brány JAKUB ŘEZÁČ. Asistence: Spratek a Jaroš.
58:10'
Icing hostů.
57:31'
Dopředu se v oslabení vydal Danielčák a Petriska. Danielčákovi se povedlo proniknout a vystřelit, poté se ani druhému jmenovanému nepodařilo dorazit puk do brány.
57:06'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Rousek – 2 min., držení).
56:20'
Po Bednářově střele od modré drží puk v lapačce Altrichter a hra je přerušena.
55:52'
Havířov kombinuje v útočném pásmu.
54:50'
Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Kališ – 2 min., nedovolené bránění).
54:30'
AZet měl teď v krátkém sledu 3 gólové příležitosti, ale ani Mastič, Danielčák a Vosátko se nemohou ze vstřelené branky radovat.
53:40'
Šumperk v posledních minutách předvádí velký tlak. Hned několik střel vyslali na bránu, ale nic z toho nebylo.
52:34'
52:10'
Havířov se osvobozuje.
51:58'
Hra je přerušena po tom, co puk opustil hrací plochu v prostoru střídaček.
51:08'
Nepokoj bombou z levého mantinelu prověřil pozornost gólmana.
50:34'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Bednář – 2 min., sekání).
49:57'
Bednářova střela je bruslemi tečována nad bránu až do ochranné sítě. Následuje vhazování před bránou Altrichtera.
47:46'
Rychlá akce AZetu. Dvořák našel na druhé straně Rouska, ale ten byl atakován a tak zamířil nad.
46:05'
Horký se snažil prokličkovat mezi dvěma obránci. Ti ho však dále nepustili a kotouč si bere do své režie tým AZetu.
43:19'
Ani jednomu z týmů se nedaří usadit v pásmu. Střelu na bránu jsme už dlouho neviděli.
41:57'
Ofsajd AZetu.
40:46'
Po střele se snažil Procházka dorážet kotouč před Altrichterem. Obránci ho však včas odstavili a hra je přerušena.
40:20'
Šumperk si hned z úvodu třetí třetiny bere kotouč na své hole.
40:01'
Stav utkání je po 40 minutách 4:2 pro domácí AZ. Havířovští byli ve druhé třetině lepším týmem, přidali dvě branky a zaslouženě se tak mají před třetí třetinou k výhře blíže. Poslední třetina začne zhruba v 19:31.
40:00'
39:30'
Mastič na hraně brankoviště doklepával puk, ale od Altrichtovy výstroje se puk odrazil do bezpečnějších pozic.
38:21'
Spratek si od mantinelu vylepšil střeleckou pozici do mezikruží, ale jeho nebezpečný pokus zastavila Štipčákova lapačka.
37:52'
Havířov právě vstřelil branku!
Po střele Kočího od modré čáry se puk zastavil o záda DAVIDA CHROBOČKA v prostoru mezi kruhy. Ten se bez ohlížení odhodlal ke střele zápěstím a vymetl tak horní kout brány. Asistence: Fabien Kočí a Lukáš Bednář.
36:47'
Danielčák neměl na koho přihrát a tak vystřelil sám z levého kruhu. Tento pokus drží Altrichter na své hrudi.
36:30'
Po tečované střele Rutara končí puk v ochranné síti. Vhazování před brankou hostů.
36:11'
Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Řezáč – 2 min., vysoká hůl).
35:49'
Spratek si vybruslil na střed pásma a z otočky vystřelil. Štipčák byl však připraven a střelu chytil do své lapačky.
35:27'
Havířov se v útočném pásmu moc dlouho neohřál. Nepřesností se vyhnali zpět k vlastní bráně.
34:18'
Zakázané uvolnění hostů.
33:00'
Dvořák se Suchým se vydali dopředu. Pronikli až před Altrichtera, ale Dvořák už musel zakončovat z velkého úhlu a puk se po odrazu brankářovy hole zastavil na brankové čáře.
31:53'
První zákrok Štipčáka v havířovské bráně. Musel zkrotit Spratkovu střelu z pravého kruhu.
31:39'
Chroboček dostal nabito na pravém kruhu zpoza brány. Při svém pokusu však zlomil hůl.
30:45'
Uhlíkovi se nepovedlo zpracovat dlouhou přihrávku a tak má puk v držení AZet.
29:52'
Střídání brankářů v týmu Draci Šumperk: ze hřiště odchází Peksa, přichází Altrichter.
29:52'
Střídání brankářů v týmu AZ Heimstaden Havířov: ze hřiště odchází Daňa, přichází Štipčák.
28:30'
Kabelka nevěděl ve středním pásmu co s pukem a dělovkou jej poslal od střídaček na výstroj Dani.
27:14'
Z levého křídla si kličkou na střed stáhl kotouč Petriska. Poté však nemířil přesně.
25:00'
Po střele JAROSLAVA MROWIECE z prostoru mezi kruhy se puk proskákal až do sítě za záda gólmana Peksy. Asistence: Jakub Doktor.
24:41'
Hra přerušena. Icing AZetu.
24:16'
Teprve teď se až hosté usazují v útočném pásmu.
23:24'
Havířov s přehledem kontroluje hru v oslabení. Rutar dokonce ohrozil bránu střelou od modré.
22:34'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Vosátko – 2 min., podrážení).
22:24'
Věntus vjel do útočného pásma a vystřelil pouze vedle na zadní mantinel.
21:00'
Zdeněk si několikrát vyměnil kotouč s Dvořákem, ale finální přihrávku dostal Zdeněk na dlouhou hůl a nemohl zakončit.
20:42'
20:15'
Hosté se usadili v útočném pásmu a budou chtít z přesilovky něco vytěžit.
20:01'
Po první třetině, která byla bohatá na góly, je stav utkání nerozhodný 2:2. Hosté budou po začátku druhé třetiny dohrávat ještě přesilovou hru, která potrvá 42 sekund. Druhé dějství začne zhruba v 18:46 hodin.
20:00'
19:42'
19:17'
Při hře čtyři na čtyři zahrozil průnikem obranou Uhlík, který si krásnou kličkou do středu hřiště udělal prostor ke střele. Jeho pokus však blokuje obránce.
18:42'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Ševěček – 2 min.). Havířovu tak končí přesilovka a bude se hrát 4 na 4.
18:01'
Hroch s Jarošem v oslabení ohrozili havířovskou bránu. Daňa však náporu odolal a hra je přerušena.
17:42'
Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Krejčiřík – 2 min., nedovolené bránění).
16:49'
Hosté před koncem první třetiny srovnávají krok. Po chybě havířovské obrany se k puku dostal Jakub Horký, který našel u druhé tyče brány volného MARTINA HLOŽKA, který bez větších komplikací dopravil puk nad pravý beton Dani. Asistence: Jakub Horký.
15:43'
Je pískáno postavení mimo hru týmu domácích a hra se přesune do středního pásma.
15:06'
Gólman Daňa držel kotouč příliš dlouho a je pískáno. Následuje vhazování v obranném pásmu AZetu.
13:09'
Šumperk se díky vhazování usadil v útočném pásmu. Švecovi se povedlo vystřelit pouze vedle a k ničemu dalšímu už se hosté nedostali.
12:38'
Hra se přelévá ze strany na stranu a to především v důsledku nepřesností obout týmů.
09:32'
AZet si bere vedení na svou stranu. Po průniku Procházky kolem levého mantinelu až za hostující bránu přišla přihrávka do prostoru mezikruží na JAKUBA DOKTORA. Ten vyslal střelu hned z první a překonal gólmana kolem betonu k levé tyči. Asistence: Ondřej Procházka a Ludvík Rutar.
09:20'
Bednář ve skvělé rychlosti přebral puk a jel sám na hostující bránu. Snažil se roztáhnout nohy Peksovi, ale kotouč se mu jej mezi ně nepodařilo vměstnat.
08:59'
Po teči vyletěl puk ven z hrací plochy. Následuje vhazování ve středním pásmu.
06:45'
Procházka dostal nabito na pravém kruhu. Odtud pak poslal jedovatou ránu, která skončila na výstroji Peksy.
05:48'
Havířov rychle reaguje. Po útoku z levého křídla propadl puk až k DAVIDU VOSÁTKOVI, který bez problémů dopravil puk za záda brankáře. Asistence: Maxim Mastič.
03:36'
Šumperk se dostává do vedení. Jakub Řezáč posunul kotouč na DANIELA HROCHA, který se octl sám před domácím gólmanem. Brankáře Daňu si roztáhl a zasunul kotouč za něj. Stav utkání 1:0. Asistence: Jakub Řezáč.
03:04'
Havířovu nedělá problém přejít do útočného pásma. Hned v další situaci dostal nabito Doktor a gólman hostů vyráží.
02:31'
Spálovský se dostal k puku a bez váhání vystřelil. Daňa střelu kryje.
01:33'
Hostům se nedaří založit útok.
00:23'
Zápas právě začal a hned z úvodu se dostává domácí tým do šance, když Doktor vyslal z pravého kruhu střelu na gólmana Peksu. Ten drží puk v lapačce a hra je přerušena.
00:01'
Aktuální kádr obou týmů:
Havířov:
Brankáři: Aleš Stezka, Matyáš Daňa, Marek Štipčák.
Obránci: Antonín Bořuta, Alex Rašner, Tomáš Dajčar, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, Ludvík Rutar, Vojtěch Ševěček, Dominik Ficek.
Útočníci: Martin Adamský, Lukáš Bednář, Dominik Cihlář, Jozef Danielčák, Jakub Doktor, Jan Dvořák, Jan Maruna, Ondřej Procházka, Filip Seman, Roman Szturc, Tomáš Rousek, Jiří Zdeněk.
Šumperk:
Brankáři: Marek Peksa, Martin Altrichter, Dalibor Venouš.
Obránci: Petr Gewiese, Daniel Kabelka, Jakub Řezáč, Dominik Věntus, Štěpán Dudycha, Stanislav Dosek, Jiří Kališ, Martin Nepokoj, Adam Spálovský, Enrik Švec.
Útočníci: Tadeáš Jaroš, Jan Milfait, Vojtěch Krejčiřík, Daniel Spratek, Daniel Hroch, Adam Scheuter, Jakub Horký, David Haluza, Matěj Potočný, Tadeáš Král, Tomáš Krč, Jiří Uhlík.
Vítáme vás u on-line přenosu z přípravného utkání mezi AZ Heimstaden Havířov a Draci Šumperk.

Po minulé nedohrané sezóně se "koronavirová krize" poněkud uklidnila a hráči se tak můžou znovu soustředit na výkony na ledě. Po letní pauze je to pro oba celky první generálka na ledě.

Pro oba týmy nastalo v tomto období hned několik změn. O posilách a přestupech je nyní zbytečné se bavit, týmy se prozatím formují a až ke konci přípravy bude jasno.
Velkou změnou pro domácí AZet je hned změna jména sponzora z Residomo na Heimstaden. Dále se na domácí lavičce vystřídali i manažeři, kdy po odchodu Patrika Rimmela do Vítkovic, přišel z Opavy Pavel Zdráhal.
Pro Šumperk je to naopak změna taková, že se po několika sezónách ve 2. lize vrací opět do Chance ligy. Patří tak mezi 3 týmy, které si postup vybojovaly v minulé sezóně tím, že ovládli svou skupinu.

Tento první přípravný zápas nám hodně napoví, jak na tom oba mužstva jsou po letní přípravě.

Utkání začíná v 18:00 hodin v havířovské Gascontrol Aréně.