Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Liberec - 16. srpna 2022   17:00

Liberec

Z mé strany je to vše, děkuji za pozornost.
Boleslav díky ještě jednomu gólu, o který se postaral Jan Stránský, jenž dal v zápase góly celkem dva, vyhrála zápas 3:1. Tedy poměrem, kterým Liberec prohrál i první přípravný zápas proti Karlovým Varům. Bruslaři si spravili chuť po zápase se Slavií a zodpovědně si za vítězstvím v tomto derby šli.
59:38'
Po vhazování Boleslav vyhodila přes celé kluziště.
59:32'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
Bičevskis – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Vlach – 2 min., hrubost.
59:32'
rychlou akci Liberce hasí Novotný zachycením kotouče. Vedle brány se následně odehrálo trochu hrubší čištění prostoru kolem něj.
59:19'
Oddechový čas pro tým Bílí Tygři Liberec.
59:19'
Tomáš Filippi nastřelil Novotného špičku betonu. Puk skončil v ochranné síti.
58:55'
Bruslaři se osvobozují.
58:36'
Neužil na střídačce, Liberec to zkusí v šesti!
58:27'
Najman – 2 min., vražení na hrazení.
58:27'
U trestných lavic boleslavský hráč nepříjemně přirazil k mantinelu soupeře.
57:51'
Hra už postrádá jakési rychlejší tempo, když je prakticky rozhodnuto. Kotouč je v držení domácího celku.
55:45'
Alex Lintuniemi využil chyby Libereckých v jejich vlastní třetině a vydal se sólo vpřed a zpoza brány trefil gólmana doufaje, že se puk odrazí do sítě. Neodrazil. Zarážející bylo, že Lintuniemimu vůbec dali takový prostor a nikdo po něm nešel.
55:20'
Boleslav se i nadále tlačí na libereckou bránu.
54:19'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Následovala další boleslavská akce, na jejímž konci JAN STRÁNSKÝ vymetl od levé strany nekompromisně zblízka libereckou bránu. Asistence: Jakub Kotala, Mário Lunter.
53:55'
Kotala od levého kruhu vyprášil Neužilovi jeho betony.
53:07'
Nejprve měl tutovou šanci zblízka po levé tyči Derner, poté na druhé straně skoro totožnou Kousal. Oba gólmani museli vytáhnout pořádný zákrok, aby puk skončil za bránou a ne v ní.
52:35'
Po vhazování pískána vysoká hůl.
52:05'
Adam Dlouhý se dostal před pravou tyč Filipa Novotného, kde hodlal pálit do odkrytého prostoru, ale v poslední chvíli mu do střely obětavě skočil jeden z bránících hráčů. Dlouhý přes něj přepadl a rozbil se o mantinel.
51:22'
Ofsajd Boleslavi.
50:52'
Michal Ivan vyslal nahození od modré na Novotného, které bylo nepříjemně tečované k horní části brankové konstrukce. Puk ale přeletěl až k mantinelu za bránou.
49:56'
Dobrá boleslavská souhra, kdy od levého kruhu puk proskočil přímo před Neužila, jenž se roztáhl přes celé brankoviště, ale hosté to ustáli, střela do odkryté horní části sítě nepřišla.
49:32'
Zakázané uvolnění Liberce.
49:00'
Oba týmy hrají v plném počtu.
48:26'
Liberec urobil v obraně velkou chybu, když nezachytili kotouč letící kolmo na protější kruh, a dostal se za ně. Boleslav následujícího chaosu však nevyužila.
47:29'
Bulíř na pravém kruhu otočil svou hru a mířil na bližší růžek. Přestřelil.
47:00'
Současné vyloučení:
Kotala – 2 min., hrubost.

Derner – 2 min., hrubost.

Hraje se 4 na 4.
46:54'
Štich si najel na levý kruh a zkoušel prostřelit zblízka Neužila.
46:27'
Zakázané uvolnění hostů.
46:10'
Po vhazování střílel Čederle, jenž trefil Novotného do ruky. Puk se odrazil mimo nebezpečí.
46:03'
Hosté jsou při chuti a před bránou je aktivní třetí lajna. Byla ale zastavena hra.
44:58'
Tomáš Filippi nevyzrál zblízka na Filipa Novotného, jenž vsedě dokázal zastavit puk při tutové šanci Liberce. Vybral si kus štěstí.
44:20'
Naproti zahrozil Michael Frolík.
43:27'
Velmi riskantně odehrál puk za bránou Jakub Neužil, jemuž se odrazil k levé tyči do volného předbrankového prostoru, kde chyběl on i obrana, ale k jeho štěstí byli daleko i Bruslaři.
42:54'
Jeřábek zkusil trefit síť skrz Neužilovu výstroj, liberecký gólman byl připraven.
42:00'
Po vhazování nadvakrát trefovat puk Vlach. Boleslavští nepropustili hru dál za kruh.
41:55'
Bruslaři špatně odehráli puk od středního pásma a vhazuje se před jejich bránou kvůli zakázanému uvolnění.
41:07'
40:40'
Zatím jediná střela boleslavské přesilové hry.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:28.
V prostředním dějství padl gól jenom jeden, když za Bruslaře mířil přesně Jan Stránský. K vidění ale bylo podstatně více šancí na obou stranách než v první třetině, jak bylo vidno například u tutovek Åberga nebo Jiruš či Bulíř. Liberec, i když prohrává, rozhodně neskládá zbraně a Boleslav tomu ke konci třetiny přizpůsobila taktiku, aby se neopakoval gól do šatny z předešlé třetiny. V tom domácí uspěli.
40:00'
39:52'
Ofsajd domácích.
39:07'
Vlach – 2 min., sekání, odpyká Jenčovský.
39:07'
Lintuniemi se procpával přes dva útočníky s pukem vpřed v útočném pásmu, a došel si pro faul.
38:27'
Domácí na hraně pravidel zastavili liberecký postup. K ohrožení Novotného branky tedy nedošlo.
37:20'
Pontus Åberg se ukázal přímo před gólmanem a zkusil ho přehodit. Nepochodil, ale šance to pro domácí byla skvělá. Puk se odrazil od ramene či masky Neužila.
36:45'
36:30'
Vojtěch Jiruš si najel k levé tyči a zkusil puk procpat do mezery. Neuspěl, a tak ještě šťouchl do gólmana, což se domácím pranic nelíbilo.
35:55'
Nyní již Bruslaři vyhodili puk ze třetiny čistě a mohli vystřídat.
35:35'
Další boleslavské zakázané uvolnění.
35:26'
Bruslaři vyhodili na zakázané uvolnění, aby zpomalili nástup hostů do útoku, kteří budou chtít nejspíš zkusit udeřit se závěrem třetiny jako před dvaceti herními minutami.
35:11'
Liberec si najel do útoku, kde ale dobře bránili paradoxně útočníci domácích, kteří nepustili hosty ke střelbě.
34:41'
Pískán ofsajd boleslavskému celku.
33:06'
Jakub Neužil zažil další horké chvíle, když rozehrála boleslavská druhá lajna svou hru. Musel krotit nepříjemnou dorážku zblízka a obrana Liberce měla co dělat, aby vyčistila prostor, neboť puk neměl liberecký brankář vůbec pod kontrolou.
31:54'
Domácí celek chvíli tlačil na soupeře a podél mantinelu obkroužil útočné pásmo JAN STRÁNSKÝ, jenž se zčistajasna kousek od modré otočil a zvedl puk pod horní tyč, kam Neužil máchal lapačkou marně. Nejspíš na střelu pořádně neviděl. Asistence: Pavel Pýcha, Mário Lunter.
30:55'
Bílí Tygři na chvíli zamkli boleslavské hráče v jejich třetině, pak se ale museli sami bránit.
30:03'
K vidění byl následující minutu a půl hokej nahoru dolů, který byl zastaven až boleslavskou chybou při přechodu modré čáry. Pískán ofsajd.
28:28'
Pláněk pálil Neužilovi puk mezi betony. Ten je sklapl včas a kotouč vyrazil před sebe, kam ale najížděl jiný boleslavský hráč. Hostujícímu celku pořádně v tu chvíli zatrnulo, ale puk v síti neskončil.
27:13'
Poté si vzala puk a slovo Boleslav. Ondřej Najman se z předbrankového prostoru pokoušel brankáře hostů přehodit, ten však pohotově zasáhl a udržel remízový stav.
25:54'
Jakub Dvořák vyslal nepříjemnou ránu od modré, kterou navíc tečoval Bulíř těsně vedle.
25:35'
Jeřábek nejprve zalehl protihráče, jenž se chvíli předtím dopustil hraničního zákroku, pak sklepl kotouč tak, aby hosté nemohli rozehrát.
24:48'
24:10'
Hosté měli Boleslav už pomalu na lopatě, ale útočícímu hráči v předbrankovém prostoru se kotouč v rozhodující moment, kdy brankář neměl situaci pod kontrolou, ztratil z dosahu.
23:25'
Bičevskis ujel Libereckým, a proti jeho ráně musel Neužil vystřelit levý beton. Následně hosté vyčistili prostor.
23:09'
Tomáš Filippi vyslal od modré prudkou střelu, ale netrefil se mezi betony Filipa Novotného. Boleslavský gólman musel držet puk před dotírajícím hráčem Liberce, jenž u něj čekal, že by snad mohl vypadnout.
22:48'
Fořt – 2 min., podrážení.
22:19'
Na druhé straně musel Jakub Neužil u levé tyče čelit zblízka dorážejícímu Davidovi Šťastnému.
21:50'
Čederle se pokradmu pokoušel podél mantinelu dostat na nulový úhel pro střelu, ale puk se k němu nedostal.
20:58'
20:35'
Tomáš Fořt vystihl špatnou nahrávku soupeře a stíhal kotouč směrem vpřed. Sám toho však moc nezmohl.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:41.
Sice hráčům chvíli trvalo, než se rozjeli, ale pak už se začalo útočit. Jako první rozvlnil síť David Šťastný, pak dvě minuty před koncem dějství zasunul puk za Novotného záda Sebastian Čederle. Bruslaře mohla mrzet špatně odehraná přesilová hra, kdy si nevypracovali mnoho příležitostí. A Liberec zatím nehraje směrem dopředu ideálně, kromě Čederleho sóla. Hosté začnou druhou třetinu přesilovkou, dohrávanou z koce první třetiny.
20:00'
19:49'
Do kotouče se opřel Michael Frolík, ale jeho zvednutou ránu vyčapal parádně do lapačky Filip Novotný.
19:20'
Bulíř s Jelínkem v šanci, ale nevyužili ji.
18:58'
Pýcha – 2 min., držení.
17:56'
Liberec právě vstřelil branku!
A je srovnáno. Krásnou sólovou akci přes půl kluziště zakončil SEBASTIAN ČEDERLE kličkou a zasunutím do poloprázdné brány za Novotného, jenž marně hasil situaci. Zprava střelce ještě zkoušel dostihnout Štich, ale byl pomalý. Bez asistence.
17:25'
Puk se po souboji ocitl na domácí střídačce. Tentokrát se vhazuje ve středním pásmu.
16:33'
Puk vyletěl mimo kluziště, vhazuje se v pásmu Boleslavi.
16:10'
15:56'
Liberec se osvobodil.
15:39'
Tvrdá rána Stříteského od levého kruhu byla Neužilem vyražena hokejkou mimo.
15:02'
Domácímu celku se nedaří přesun do útočného pásma, ale pořád drží kotouč.
14:10'
Vitásek – 2 min., podrážení.
14:10'
Aktivitou směrem vpřed si Boleslav vynutila faul hostujícího hráče.
12:58'
Pavel Kousal se dostal do pěkné střelecké pozice, ale na Neužila si zblízka nepřišel, ten jeho pokus vyrazil mimo nebezpečí.
12:17'
Boleslav po vhazování vystartovala vpřed, akci do konce nemohla dotáhnout pro signalizovaný ofsajd. Musela se stáhnout.
12:00'
Následoval další pokus šelem ze severu, ale to už je přerušená hra.
11:47'
Adam Dlouhý si najížděl od levého kruhu a zkoušel najít mezeru mezi Novotného betony. Ten měl situaci pod kontrolou.
11:09'
Nyní už Bruslaři opět krouží kolem Neužilovy branky, ale střelba není přesná.
10:15'
Liberečtí hráči nedovolili Boleslavi opustit třetinu a aktivitou po nepříliš zdařilé přihrávce Novotného zatopili domácím u mantinelu za bránou.
09:30'
Boleslav drží kotouč ve svém pásmu a otálí s rozehrávkou.
09:01'
Zakázané uvolnění Bruslařského klubu.
08:09'
Lintuniemi zápasil mezi kruhy v útočném pásmu s protihráčem, ale prohrál, a tak se Bruslaři museli bránit. Liberecké nepustili ke střelbě.
07:44'
Hra přerušena kvůli hře vysokou holí. Vhazuje se u modré čáry blíže k Novotnému.
07:30'
Poprvé si na puk sáhl i Filip Novotný, když čelil vpádu druhé liberecké lajny.
06:56'
Boleslav si jela pro další šanci, ale hráčům druhé lajny se nepovedlo vymyslet finální přihrávku nebo zakončení. Neužil v klidu likviduje.
06:09'
Frolík čekal na příležitost u modré čáry, ale Boleslav hosty vůbec nepustila přes.
04:48'
Bruslaři jsou při chuti a Neužil musel čelit dalším ráně, tentokrát od levého kruhu. Puk se mu odrazil buď od výstroje, nebo helmy.
03:45'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Bruslaři opatrně rozehráli další akci a perfektně k modré dostal kotouč DAVID ŠŤASTNÝ, jenž ho velmi tvrdě napálil ze střední vzdálenosti zprava brankáři do volného prostoru v jeho rozestavení. Neužil byl naprosto bez šance. Asistence: Ondřej Najman, Alex Lintuniemi.
03:00'
Nyní se musel domácí celek bránit vpádu Tygrů, ale ti vepředu nic nevymysleli, takže má puk opět Boleslav.
02:22'
Pláňkova tvrdá rána od modré byla tečována daleko mimo.
01:35'
Napodruhé se hra domácích ztratila u mezikruží, kde ztratili puk a přebral si ho soupeř ze severu Čech.
01:08'
Se svým prvním pokusem o útok neuspěli ani Bruslaři.
00:30'
Lantoši dokázal v boji u mantinelu vytlačit soupeře ze třetiny a ten se musel pak stáhnout, aby nebyl ofsajd.
00:01'

BK Mladá Boleslav: Novotný (Stuchlík) – Pýcha, Pláněk (A), Jeřábek, Lintuniemi, Jánošík, Stříteský, Štich – Åberg, Fořt, Lantoši – Kousal, Najman O. (A), Šťastný – Lunter, Kotala, Stránský (C) – Beránek, Bičevskis, Eberle
Trenér: Ladislav Čihák

Bílí Tygři Liberec: Neužil (Kváča) – Derner, Melancon, Rosandič, Ivan, Vitásek, Dvořák, Aubrecht – Najman A., Bulíř (C), Frolík – Jiruš, Filippi, Faško-Rudáš – Vlach, Jelínek (A), Čederle – Dlouhý, Šír (A), Jenčovský
Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Hodek, Horák – Kajínek, Axman.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Na programu je střetnutí mezi BK Mladá Boleslav a Bílí Tygři Liberec, dvou dnes již v podstatě tradičních extraligových rivalů. Domácí Bruslaři zatím v přípravě odehráli jediné utkání s celkem mladým týmem proti pražské Slavii, jíž podlehli 2:3. Ani Liberec nebyl ve svém prvním přípravném zápase úspěšný a podlehl Karlovým Varům na vlastním ledě 1:3.

Trenéři domácího celku očekávají, že v mezidobí mezi prvním a tímto zápasem učinil tým progres a Petr Haken bezprostředně po zápase prohlásil, že do něj šli z plného tréninku a se spoustou mladých hráčů, které chtěli vidět v akci. V nastavené koncepci budou pokračovat i nadále a uvidí se, zda to na zápase s Libercem bude znát. Jeho liberecký protějšek Patrik Augusta s výsledkem prvního zápasu sice nebyl spokojený, ale viděl i spoustu pozitivních věcí, na které se dá navázat. Mrzely ho nevyužité šance a fakt, že soupeř ty své využil.

Diváci se mohou těšit na návrat svého odchovance Oscara Flynna na boleslavský led, byť v dresu s tygrem na prsou, a na Adama Najmana, bratra boleslavského útočníka Ondřeje Najmana. Přiveze Liberec i svou nejzvučnější posilu Michaela Frolíka s 905 starty v NHL?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.