Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Poruba 2011 : Jastrzębie - 9. srpna 2022   18:00

Jastrzębie

Dnešní utkání je u konce. V první třetině měla jasnou převahu Poruba, to se ale v další části hry změnilo, protože Jastrzebie hru vyrovnalo. Až třetí perioda nabídla vyrovnanou hru a Poruba dokázala srovnat. Žádná další branka už v základní hrací době nepadla a fanoušci si museli počkat až na samostatné nájezdy, ve kterých se prosadili jen dva hráči Jastrzebie, které tak v dnešním zápase vyhrálo.
V samostatných nájezdech zvítězil tým JKH GKS Jastrzębie.
RAIVO FRIDENFELDS vystřelil k bližší tyči a rozhodl o tom, že Jastrzebie vítězí.
Balizs měl své betony připraveny dobře, protože zastavil i střelu Střondaly.
Pokus Pavlovse sjel kolem tyčky.
Ani Šlahař Balizse nepřekonal.
Teď Dolejš sklapl betony včas a Sinegubovs na něj nevyzrál.
Po střele Tomana jen zaduněly betony Balizse.
Jansons zamířil přesně mezi betony Dolejše.
Vildumetz trefuje pouze beton.
Freidenfelds z pravé strany zamířil do horní části branky.
Samostatné nájezdy začínají.
Samostatné nájezdy zahájí hosté.
Ani prodloužení nerozhodlo, proto uvidíme samostatné nájezdy.
62:45'
Na druhé straně se několikrát snažil dorážet Urbanowicz, ale Dolejš hostům nic nedovolil.
61:52'
Tomanovu střelu vyrazil Balizs do rohu, odkud to zkoušel Vachovec, i s jeho ránou si však hostující brankář poradil a kotouč znovu vyrazil. Puk se dostal k Tomanovi, ten ale zamířil nad bránu.
60:28'
Pokus Šlahaře proletěl kolem branky.
60:18'
Freidenfelds jel sám na Dolejše, ale zakončení se mu příliš nepovedlo.
60:01'
Domácím se v poslední třetině podařilo vyrovnat, a tak bude následovat prodloužení.
60:00'
59:50'
Gřeš nedosáhl na kotouč, který mu posílal jeho spoluhráč.
59:38'
Icing Poruby. Vhazování po pravé ruce Dolejše.
58:02'
Pokus Šlahaře proletěl těsně kolem tyče.
57:57'
Ránu Urbance zblokoval hostující obránce, proti následné střele Hudečka musel zasáhnout Balizs.
57:46'
Zakázané uvolnění vrátí hru před Balizse.
57:18'
Švec mířil mimo.
56:41'
Kostek si najížděl před branku, ale domácí obrana ho dokázala zastavit.
56:23'
Sedlák od modré trefil betony Balizse.
56:11'
Hrníčko objel branku a pokusil se zasunout puk kolem tyčky, tam měl ale Balizs natažený beton.
55:29'
Po střele Jansonse zazvonila tyč Dolejšovy branky!
54:50'
Pelaczykovu střelu drží Dolejš mezi betony.
54:35'
Hudeček nahazoval puk před bránu, tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
54:16'
Jastrzebie velice dobře napadá a Porubě se nedaří rozehrát.
53:10'
Nepříjemnou střelu vyslal od modré Ševčenko, Dolejš ji vyrazil do rohu.
52:43'
52:35'
Několik hráčů chtělo dorážet do hostující klece, ale Balizs byl pozorný a hru přerušil. Vhazování po pravé ruce hostujícího gólmana.
52:25'
Poruba se usadila v pásmu, jenže zatím se jí nedaří vystřelit.
51:34'
Další šance hostujícího celku. Po pravé straně prošel do pásma Lukasz Nalewajka, který si najel mezi kruhy, jeho následnou střelu zastavil Dolejš svými betony.
51:12'
Pavlovs zastavil Urbancovu střelu a dostal se do úniku, ale zakončení se mu vůbec nepodařilo.
50:43'
Vyloučení v týmu JKH GKS Jastrzębie:
Freidenfelds – 2 min., sekání.
48:13'
Poruba právě vstřelila branku!
Rozehrávku Jastrzebie zachytila Poruba ve středním pásmu. TOMÁŠ VILDUMETZ se prosmýkl do pásma a z levého kruhu zamířil ke vzdálenější tyči, Balizs už nestihl zareagovat. Asistence: Roman Pšurný.
48:09'
Domácí sice prošli do pásma, jenže tam je hosté o puk obrali.
47:40'
Vhazování po levici Dolejše.
47:00'
Střondala neprošel přes bránící hráče, na druhou stranu se vydává Jastrzebie.
46:00'
Zakázané uvolnění Jastrzebie.
45:57'
Kotouč proletěl před hostující brankou, ale k dorážce se nikdo z domácích nedostal.
45:08'
Jenže ten byl rychle zastaven a z pravého kruhu to zkoušel Lukasz Nalewajka, Dolejš puk vyrazil.
44:53'
Porubští začínají od vlastní branky nový útok.
44:30'
43:19'
Freidenfelds postupně procházel mezi porubskými hráči, jenže přes toho posledního se nedostal a kotouč mu sjel z hokejky.
42:52'
Oddechový čas pro tým JKH GKS Jastrzębie.
42:43'
Domácí šli 2 na 1, jenže Šoustal zakončil pouze do ležícího brankáře.
42:30'
Střondala – 2 min., nedovolené bránění.
42:07'
Toman před bránou nezachytil puk. Poruba ale nakonec udržela pásmo a znovu kombinuje.
41:48'
Radoslaw Nalewajka se snažil tečovat kotouč do brány, ale Dolejš byl proti.
40:39'
Hosté se rychle přesunuli do pásma a od modré střílel Švec, Dolejš jeho pokus schoval do lapačky.
40:13'
První rozehrávka poslední třetiny doletěla až k Dolejšovi.
40:01'
Hráčům z Jastrzebie se ve druhé třetině podařilo vyrovnat hru, byť si Poruba vypracovala několik šancí, neproměnila ani jednu. Naopak za hosty nejdřív vyrovnával MARK KALEINIKOVAS a druhou branku poté přidal RAIVO FREIDENFELDS, Jastrzebie tedy po 2. části vede 2:1.
37:30'
Sinegubovs výborně zachytil rozehrávku Poruby a zamířil k porubské brance, Kaleinikovas ale nestihl zastavit přihrávku a puk skončil vedle branky.
36:54'
Jansons zavezl kotouč do pásma, pak se dostal i ke střele, tu však Dolejš v klidu pokryl.
35:57'
Christov jel sám na brankáře, jenže dlouhý centr nedokázal zpracovat.
35:37'
Střelu Hrníčka chtěl dorážet Vachovec, ale Balizs své brankoviště uhlídal.
34:47'
Odražený kotouč vyráží Dolejš vedle branky.
34:29'
Šlahař z mezikruží přestřelil branku. K puku se dostává Jastrzebie.
34:00'
Jen tak tak teď vyrazil Balizs ránu Kunsta.
32:23'
Jastrzębie právě vstřelilo branku!
Tlak Jastrzebie v posledních minutách se projevil, hosté otáčí skóre zápasu. Po přihrávce Švece propálil domácího brankáře RAIVO FREIDENFELDS. Asistence: Jozef Švec.
31:49'
Jastrzebie se dostalo do pásma. Jansons vrátil kotouč k modré čáře, kde stál připravený Kostek, s jeho střelou měl sice Dolejš potíže, ale nakonec puk sklapl do lapačky.
31:14'
Klimíčkova střela prošla přes bránící hráče, Balizs ale puk do brány nepustil.
31:09'
Další icing Jstrzebie. Vhazování po levici Balizse.
30:57'
Vhazování před hostujícím brankářem pro Porubu, která však kotouč na svých holích příliš dlouho neudržela.
30:52'
Šoustal prošel před branku, ale Balizs stihl puk schovat pod lapačku.
30:32'
30:17'
Je vyrovnáno a v hale se ozývá pokřik Jastrzebie. MARK KALEINIKOVAS si najel mezi kruhy, odkud vyslal ostrou střelu, na kterou se Dolejš nedokázal natáhnout. Asistence: Hugo Jansons.
29:15'
Toman posouval puk před bránu, kde byl úplně volný Christov, ten ale jen promáchl.
28:28'
Hra se začíná přiostřovat, ve středním pásmu bylo k vidění několik menších soubojů.
28:10'
Kostek pálil od modré, Dolejš přerušil hru a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
27:46'
Hostujícímu celku se nepovedla rozehrávka a puk ve střední třetině berou domácí.
27:01'
Útok Jastrzebie zastavil ofsajd.
26:44'
Klimíček nahodil kotouč za bránu, jenže pak už se k němu nikdo z domácích nedostal.
25:40'
Toman se marně natahoval po přihrávce před branku. Puk přebírají hosté.
25:08'
Zakázané uvolnění vrací hru před Balizse.
25:03'
Tvrdou ránou trefil Šlahař obránce Jastrzebie.
24:40'
Freidenfelds z prostoru před brankou zamířil vedle.
23:52'
Ani jednomu z celků se teď nedaří dostat ke střele.
22:58'
Zakázané uvolnění Jastrzebie. Vhazovat se bude po levé ruce Balizse.
22:13'
Pelaczyk se prokličkoval před branku, ale zakončit se mu nepodařilo.
21:31'
Radoslaw Nalewajka se chystal vystřelil, ale kotouč mu sjel z hole.
21:18'
20:23'
Šlahař se bleskově přesunul před Balizse, porubský hráč ale zakončil do betonu.
20:01'
První třetina letošního turnaje je za námi. Poruba hned ve druhé minutě otevřela skóre, když Vít Christov našel místo v horní části branky. Porubští pak měli několik šancí, jenže Balizs už si svůj prostor pohlídal. Jastrzebie se taky dostalo k několika střelám, ani jedna však nepůsobila nebezpečně.
Další třetina začne přibližně v 18:46.
20:00'
19:28'
Střelu Tomana se snažilo dorážet několik porubských hráčů, ani jednomu se to však nepovedlo.
19:18'
Hostující Švec vyloučen za podrážení.
18:38'
Před bránu si najížděl Karafiát, ale nedokázal zpracovat skákající kotouč.
17:51'
17:47'
Domácím se podařilo vyhodit kotouč až za hostující branku.
17:19'
16:53'
Sedlák z mezikruží trefil pouze bránícího hráče. Poruba je nadále v pásmu.
16:25'
Šlahař projel po levé straně do pásma, odkud pak vystřelil. Balizs si svým zákrokem nebyl vůbec jistý, ale nakonec kotouč udržel.
15:51'
Trest za nedovolené bránění si jde odpykat porubský Šoustal.
15:42'
Jenže ve vlastním oslabení prošel Pavlovs až k porubské bráně, domácí gólman byl ale na místě.
15:19'
Za hákování je vyloučen hostující Kostek.
15:19'
Christov se prodral před branku, Balizs si však jeho zakončení pohlídal.
14:55'
Mlčák čeká za bránou, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.
14:12'
14:00'
Teď se Poruba osvobodila.
13:57'
Hosté jsou sice v pásmu, ale nedaří se jim vystřelit.
12:42'
Hrníčko si klekl do střely Viinikainena. a puk je vedle branky.
12:12'
Domácí Šlahař vyloučen za sekání.
11:55'
Před Šlahařem byla prázdná brána, jenže domácí hráč s číslem 21 nedokázal přihrávku Šoustala zachytit.
11:19'
Po střele Sedláka zaduněly betony Balizse.
10:39'
Zakázané uvolnění Poruby. Vhazování po pravé ruce Dolejše.
10:09'
Toman udržel pásmo, ale následná střela z otočky přesná nebyla.
09:42'
Další ránu Jansonse vyráží Dolejš betonem do rohu kluziště.
09:00'
Střela Jansonse proletěla hodně vysoko nad bránou.
08:40'
Jastrzebie začíná zpoza vlastní branky.
08:06'
Lukasz Nalewajka si najel mezi kruhy, jeho pokus ale Dolejš schoval do lapačky.
07:30'
Viinikainenova střela neprošla k bráně, hosté však stále drží pásmo.
06:40'
Ševčenko vyslal od modré tvrdou střelu, ale Dolejš ji svým betonem bez problémů vyráží.
05:49'
Domácí znovu kombinovali v pásmu. Z pravé strany to zkusil Kunst, jeho ránu ale Balizs vyrazil a k dorážce už se nikdo nedostal.
04:56'
Christov zavezl kotouč do pásma, kde přihrál Tomanovi, ten objel branku a mezi kruhy našel Střondalu, ten ale nemířil přesně.
04:45'
03:36'
Šlahař jel sám na Balizse, hostujícímu brankáři však pomohla tyč!
02:46'
Šlahařova střela byla zblokována a na druhou stranu se vydávají hosté.
01:42'
Domácí zůstali v pásmu, několik hráčů se snažilo dorážet kolem tyče, pak se puk odrazil mezi kruhy, kde stál VÍT CHRISTOV, jeho střela proletěla pod horní tyč. Asistence: Jiří Karafiát.
01:23'
Přihrávka rukou přerušuje hru.
01:20'
Gřeš z pravé strany trefil pouze gólmana.
00:27'
Pavlovs zavezl kotouč za porubskou branku, jenže pak puk převzali domácí.
00:01'

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Slíž) – Urbanec, Voráček, Kunst, Klimíček, Sedlák, Mlčák – Šlahař, Pšurný, Šoustal, Střondala, Toman, Christov, Karafiát, Hudeček, Vildumetz, Gřeš, Vachovec, Hrníčko
Trenér: Jiří Režnar

JKH GKS Jastrzębie: Balizs (Kieler) – Kostek, Viinikainen, Ševčenko, H. Jansons, Górny, Kameněv, Horzelski, Bryk – Urbanowicz, Freidenfelds, Švec, Kaleinikovas, Pavlovs, Sinegubovs, R. Nalewajka, Jarosz, L. Nalewajka, Blanik, Pelaczyk
Trenér: Robert Kalaber

Rozhodčí: Rimmel, Hranoš – Janoško.

JKH GKS Jastrzębie

Jedno utkání má za sebou i Jastrzębie, které ve čtvrtek hostilo Frýdek-Místek. Právě frýdecko-místečtí hokejisté se během první dvacetiminutovky trefili dvakrát, nejdřív pálil Machala, druhou branku pak přidal Jobánek. Na začátku druhé periody vedl Frýdek o tři branky, domácího gólmana totiž překonal Vrdlovec. Jastrzębie se ale probralo a zásluhou Sinegubovse, Švece a Jansonse srovnalo na 3:3. Další gól padl ve 44. minutě a měl ji na starost frýdecký Havránek, o čtyři minuty později se o poslední branku zápasu postaral hostující Žůrek. Jastrzębie tak prohrálo 3:5.

HC RT TORAX Poruba 2011

Porubští včera odehráli první přípravný zápas proti druholigové Kopřivnici. Skóre otevřel v čase 15:15 porubský Hudeček, o chvíli později dával na 2:0 Toman, necelých třicet vteřin před první sirénou zamířil pod horní tyč kopřivnický Gola. Do velké šance se v prostřední části hry dostal hostující Sluštík, který se snažil protlačit puk kolem tyče, ale domácí brankář byl na místě, na druhé straně se však podařilo dorazit kotouč do brány Střondalovi, a tak Poruba vedla 3:1. První dvě třetiny byly vyrovnané, v té poslední už však Kopřivnice na Porubu nestačila a domácí nasázeli dalších pět branek, postupně se prosadili Hudeček, Pavlík, Dluhoš, Barčák a Vildumetz. Domácí zvítězili 8:1 a připsali si první výhru v přípravě.
Turnaj O pohár RT TORAX startuje 9. srpna právě tímto zápasem a poslední utkání je na programu v sobotu 13. srpna, kdy se Poruba postaví proti Prostějovu.

Účastnící turnaje:
LHK Jestřábí Prostějov
Re-Plast Unia Oświęcim
Přípravné zápasy se pomalu rozjíždí a v Porubě dnes začíná turnaj O pohár RT TORAX. Od 18:00 vyzve domácí Poruba polský celek z Jastrzębie.