Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Vsetín - 18. srpna 2022   18:00

28:28' Kratochvil  • 53:32' Černý  • 60:50' Svoboda
00:20' Bláha   • 25:33' Berger
Přerov
Cabák, Grygera – Klimek, Návrat
Vsetín

Zubři sehráli dobrou přesilovku zkraje třetí periody, Maxim Žukov je ale držel zkrátka. Zembolovo vyloučení zase na opačné straně nepotrestal u odkryté branky Lichanec, a tak se pokračovalo do hluché pasáže, při níž se gólmani navzdory horku příliš nezapotili. Hru ale znovu nastartovalo vyloučení Klhůfka, které střelou od modré potrestal Robert Černý a srovnal. Přerovským se pak naskytlo několik možností k obratu, neuspěl ale jak Jan Svoboda v nájezdu, tak ani Dobša u odkryté tyče a zamířilo se do prodloužení. To začínali domácí s početní výhodou, kterou také po dvaceti sekundách využili! Na levý kruh se postavil Jakub Svoboda a krásnou dělovkou z prvního doteku À la Ovečkin rozhodl zápas! Na závěr proběhly tradiční samostatné nájezdy, v nichž se jediným úspěšným řešitelem stal přerovský Tomáš Doležal. Já se s vámi z přerovské MEO Arény loučím a budu se těšit zase příště! Na počtenou!
60:50'
Přerov právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, MEO dokonává v přesilovce obrat! JAKUB SVOBODA se postavil na "Ovečkinův" levý kruh a stejným stylem také uzavřel zápas! Dostal krásně nabito od Kudělky a střelou z prvního doteku po odrazu od tyče rozvlnil Žukovovu síť! Asistence: Tomáš Kudělka, Matouš Kratochvil.
60:23'
Kudělkova rána skončila po teči v horní části trupu Šimona Jenáčka, hra je proto sudími rychle a správně přerušena. Buly před pásmem hostů.
60:06'
Kotouče se jali modrožlutí, hrají ve čtyřech proti třem.
60:01'
Šedesát minut nám rozuzlení prvního kola ZUBR Cupu nenabídlo, za zhruba dvě minuty jsme ovšem zpátky s prodloužením. To začnou Přerovští v početní výhodě, z níž zbývá ještě 131 sekund.
60:00'
59:53'
Doležal mohl rozhodnout! Po jeho střele chtěl Žukov rychle rozehrát, hrubě ale chyboval a domácího hráče trefil do brusle, od níž puk mířil zpátky na branku! Postoj tak musel ruský brankář urychleně vyměnit za leh, aby zabránil katastrofě.
59:18'
Následně se před Žukovem strhla dvojitá rozmíška, v níž byl hlavním aktérem někdejší oblíbenec přerovských fanoušků Jan Berger. Ten si pověst v Přerově pošramotil už v minulosti pěstním výstupem v dresu Prostějova, oslavný pokřik "Honza Berger" už tedy na Hané zřejmě neuslyšíme.

59:18'
Dobša se mohl stát hrdinou! Krisl ho našel dobrou střílenou přihrávkou na vzdálenější tyči, puk ale skončil pouze pod Žukovem!
58:47'
Zubři se vlastní chybou připravili o pásmo, Vsetín vyhazuje.
58:20'
Jenáček vystihl Ševčíkův pas, puk opět v síti nad mantinely.
58:00'
Další přerovská akce končí ztečovaná v ochranné síti, hosté kritické momenty ve třech ustáli.
57:47'
Kratochvil hledal křižnou přihrávkou Doležala u druhé tyče, ten ovšem promáchl!
57:38'
MEO v útočném pásmu.
57:24'
Hosté ale uspěli na buly a vyhodili puk do bezpečí.
57:12'
Tak toto může být rozhodující moment! Vsetínský Michal Hryciow putuje předčasně do sprch za zásah do oblasti hlavy a krku na domácího beka Ševčíka! Vsetín tak stráví 47 vteřin ve třech a poté bude minimálně do konce třetiny slabší o jednoho muže!
57:02'
Puk opět za Postavou, dobrá práce vsetínské defenzivy.
56:43'
První pokus Přerova neúspěšný, uvidíme, zda pásmo dobydou napodruhé.
56:29'
Zubři byli vyhnáni až ke své brance, od níž rozehrávají.
55:59'
Lichanec – 2 min., sekání.
55:59'
Maxim Žukov si dobře povyjel a zmenšil Janu Svobodovi střelecký úhel. Ten toho mnoho nevymyslel a ruského brankáře nastřelil pouze do pravého betonu! MEO přesto sehraje přesilovou hru.
55:59'
Jan Svoboda byl faulován sám před Žukovem, MEO tak pojede trestné střílení!
55:24'
Jakub Svoboda promeškal moment, kdy mohl přihrát úplně volnému Adámkovi, do finální přihrávky ale nakonec stihl vložit hůl vsetínský bek!
54:59'
Od vlastní branky rozehrávají hosté. Hra díky přerovskému srovnání opět nabrala na tempu.
53:32'
Zubrům tentokráte v přesilovce stačila půlminuta na její využití a je srovnáno! Po buly udrželi kotouč na svých holích, a tak mohl na modré ke střele natáhnout ROBERT ČERNÝ. Jeho střela prosvištěla až do sítě Maxima Žukova! Asistence: Jakub Svoboda, Tomáš Doležal.
53:00'
Klhůfek – 2 min., držení.
52:50'
Po velmi dlouhé době se k puku dostal jeden z gólmanů, nahození sbalil do lapačky Maxim Žukov.
51:28'
Berger se zbavil puku, rozehrávají opět Hanáci.
50:38'
Zpoza vlastní branky rozehrává Krisl.
49:35'
Sledujeme poměrně hluchou pasáž, kdy obě mužstva brání dostřelovou zónu vlastních bran, gólmani jsou tedy prozatím bez zajímavějšího zaměstnání.
48:00'
Vsetín v plném počtu.
47:34'
Vsetín blízko navýšení vedení! Puk prosvištěl kolem odkryté branky, Lichanec jej ale nezasáhl!
46:49'
Tvrdá rána Klhůfka se pouze svezla po mantinelu a vykázala hosty za modrou čáru.
46:00'
Zembol – 2 min..
45:01'
Hrdinka neudržel skákavý kotouč v pásmu, Přerov se pokusí vrátit zpět.
44:03'
Velmi sebevědomě se nyní přes několik hráčů prodral do bekhendového zakončení David Dobša, Žukov ale nápor ustál.
43:50'
Hosté se ubránili a nyní hrají v plném počtu.
43:30'
Dvacet sekund do návratu Štefky.
43:06'
Na buly už ale uspěl Vsetín a vyhazuje touš za Postavu.
42:58'
Přerov tuto přesilovku sehrává zatím velmi zdatně, Žukov se musel na levé tyči pořádně položit, aby zabránil srovnání!
42:37'
Zubři kombinaci v útočném pásmu uzavřeli střelou Kudělky, ta se odrazila Žukovovi od betonu do masky.
41:50'
Štefka – 2 min., nedovolené bránění.
41:07'
Buly v pásmu VHK.
40:50'
Hosté už sice hrají v plném počtu, jejich obrana teď ovšem nebyla nejlépe organizovaná a hned třikrát měla namále.
40:25'
Zubři mají k dispozici ještě necelou půlminutu v přesilovce, Vsetín se ale drží.
40:04'
Po buly ukořistil puk domácí.
40:01'
Hned po siréně své spoluhráče podržel Postava proti Klhůfkovi a výrazně jim pomohl také při dvojitém oslabení. Po návratu Hanáka na led už ale zbylou část oslabení uhlídat nemohl. Jan Berger se protáhl středem a mladého gólmana prostřelil. Přerovští se ale na odpověď dlouho nenačekali. Ve 29. minutě si puk přebral Matouš Kratochvil a prudkou střelou zápěstím snížil. Divákům opticky zajímavých šancí opět nabízeli více domácí, nouzi o zákroky ovšem neměl ani Postava. Třetí třetina začne přibližně v 19:56.
40:00'
39:39'
MEO v plném počtu.
39:16'
Adámka vyslal do úprku Ševčík, neměl ale dostatek rychlosti a navíc mu na záda dýchal jeden ze vsetínských beků. Žukov tak nemusel krotit příliš nebezpečnou střelu.
38:49'
Početní výhodu si ale Vsetín dlouho neudržel, na trestnou usedá za nedovolení bránění Jan Štefka.
38:33'
Vsetín v plném počtu, pokračuje jeho standardní přesilová hra.
38:24'
Klímek nabil Klhůfkovi na pravý kruh, Postava se ale stihl včas přesunout a zlikvidovat střelu betonem.
37:45'
MEO uspělo na buly a Kudělka pozdravil Žukova z vlastního pásma pořádným nápřahem.
37:39'
S faulem Zembola tu máme zase prostoru o něco víc. Vsetín hraje ve čtyřech proti třem.
37:39'
Zembol – 2 min., sekání.
36:46'
Dnešní zápas je zatím značně bohatý na vyloučení. Díky posledním souběžným trestům se prostor na ledě uvolnil pro 4 hráče v poli na každé straně.
36:33'
Jan Svoboda – 2 min., držení.

Jenáček – 2 min., krosček.
36:27'
Další velká šance Přerova! Indrák našel zpoza branky přesnou nahrávkou Jana Svobodu, jeho střela z první se ale mezi tři tyče nevlezla!
35:15'
Zubři sehráli výborný přechod do útoku s průnikem Ministra, který se mohl prosadit zblízka, Žukov byl ale proti!
34:00'
Vsetín hraje v plném počtu.
33:37'
Buly před Postavou.
33:08'
Při přerušení si navíc vjeli do vlasů domácí Tomáš Doležal a vsetínský Marek Voženílek. Oba si odpykají po dvou minutách – Doležal za hrubost, Voženílek za podrážení.
33:08'
Icing domácích.
32:47'
Přerov toho zatím moc nevymyslel, Černý navíc trefil Klhůfka přímo před sebou a ztratil tak útočné pásmo.
32:00'
Ne však na dlouho, Šimon Jenáček míří na trestnou lavici za podrážení. Zubři se tak vrátí do početní výhody.
31:32'
31:20'
Šimon Jenáček teď zabránil velkému problému, kdy by se na Žukova řítili tři Zubři. Dobrá práce mladého beka Vsetína!
30:43'
Zubři sice nakrátko přišli o útočnou třetinu, za brankou Žukova si ale puk rychle dobyli zpátky.
30:12'
Rychlý brejk Vsetína brzdí Postava, který tentokráte nezasáhl se stoprocentní jistotou.
29:47'
Černý vybídl k teči před brankou Kratochvila, puk se ale odrazil mimo tři tyče.
29:32'
Berger – 2 min., držení.
29:22'
MEO hraje v signalizované početní výhodě.
28:28'
Před polovinou zápasu přichází přerovské snížení! Matouš Kratochvil nabral rychlost ve středním pásmu, poblíž modré se dostal na kotouč, s ničím se nepáral a před mezikružím vyslal prudkou střelu zápěstím, na kterou Žukov nedokázal zareagovat! Asistence: Jakub Svoboda, Robert Černý.
27:24'
Adámek se zkoušel prosadit z levého kruhu na bližší tyč, Žukov však prostor u ní zavřel.
27:04'
Buly před Žukovem.
26:45'
Na opačné straně znovu zasahuje Postava, tentokráte proti pokusu Hořanského.
26:19'
Jakub Svoboda si sebral puk na útočné modré a probojoval se ke střele z levého kruhu, pálil ovšem o kus dál, než stojí vzdálenější tyč.
25:33'
Vsetín právě vstřelil branku!
Přesilovku proti třem sice Valaši nezužitkovali, část zbývajícího trestu Přerova už ovšem v gól přetavili! Středem hřiště se prokličkoval JAN BERGER, který domácího gólmana prostřelil zápěstím! Asistence: Roman Přikryl.
24:50'
Přes osu hřiště nahrával Klhůfek a Klímek znovu zakončoval, Postava se ovšem skvěle přesunul a vyrazil kotouč!
24:30'
Doležal dobře zblokoval střelu Klímka, Valaši dál útočí.
24:03'
Valaši na buly neuspěli, během minuty proti třem se musejí vrátit zpět do útočné třetiny a zkusit přidat druhou branku večera.
24:00'
Ševčík – 2 min., vysoká hůl.
23:45'
Ševčík fauloval v rohu, Vsetín hraje v signalizované dvojnásobné výhodě.
22:58'
Hanák musel zatáhnout za záchrannou brzdu, na dvě minuty si půjde posedět za hákování. Začíná tak přesilová hra hostů.
21:35'
Domácí obrana teď zcela propadla a před Postavou se ocitali tři soupeři a pouze jeden spoluhráč! Klhůfek měl stoprocentní příležitost, tváří v tvář však mladého gólmana Zubrů trefil pouze do masky!
20:58'
Od modré střílel zápěstím Klhůfek. Postava si na puk sáhl lapačkou, dovnitř jej ovšem neschoval.
20:03'
Buly vyšlo lépe hostům.
20:01'
Zubři se ani nenaděli a už po dvaceti vteřinách inkasovali. Po vhazování si nepohlídali Štěpána Bláhu, jenž přejel před brankou, aby tečoval ránu Kajínka. Úspěšně. Domácí nedostala do hry ani špatná přesilovka, ve zbytku třetiny si ale nakonec vypracovali více gólovek než soupeř. Vypíchnout nutno zejména ladný průnik Ministra, jehož musel zastavit až dobře chytající Žukov. V polovině dějství byl do sprch poslán Goiš a atmosféra na ledě zhoustla. Ani přeplněná trestná lavice na obou stranách (3 domácí, 5 hostů) ovšem nevedla k domácímu srovnání. Druhá třetina začne přibližně v 18:59.
20:00'
19:09'
Z ostrého úhlu zkoušel Postavu překvapit Hořanský, kasu ale přestřelil.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:46'
Ofsajd domácích.
17:16'
Jakoby tomu byly roky, co se hrálo naposledy v plném počtu. Dočkali jsme se.
16:50'
Hosté ale velmi dobře brání a nenechávají je dobýt vlastní pásmo.
16:16'
Domácím zbývá ještě minuta v početní výhodě.
15:53'
Vsetín ve čtyřech, do hry se vrací Pětník.
15:29'
Zubři už mohli srovnávat, jeden z hráčů ve žlutém však zcela zbytečně čekal, až se mu odkrytá branka zase zakryje.
15:16'
Už se nám to zase žduchá, atmosféra houstne a sudí nic neodpouštějí. Zákrok za hranicí pravidel předvedl Jenyš a stává se tak pátým (!) vyvoleným na trestné lavici Vsetína. Těžko říct, zda se do konce třetiny nestihne na protější stranu přesunout celá hostující střídačka. Zubři si tak nakonec zahrají přes půl minuty v pěti proti třem.
14:31'
Hrdinka střílel od modré a díky teči jednoho spoluhráčů se postaral o nebezpečný pokus. Žukov si ale velmi dobře poradil a nadále potvrzuje své kvality!
14:10'
Ještě půlminuty se hosté budou bránit, pak se stav na ledě na chvíli zase srovná.
13:39'
Typicky z levého kruhu střílel Jakub Svoboda, tři tyče ovšem minul.
13:20'
Z pětiminutové výhody Vsetína je tak rázem oslabení třech ku čtyřem. Zubři se do toho pořádně opřeli, Žukov si ale ránu z pravé strany pohlídal.
12:40'
Po celou dobu velmi plynulý zápas se od zákroku Goiše značně kouskuje. Na trestné Přerova budou sedět už tři hráči, u hostů hned čtyři, tak snad se vlezou. Za pěstní rozmíšku ve fázi přípravy putují posedět Matouš Kratochvil na straně jedné a Peter Lichanec na straně druhé. Za Lichance trest odpyká Daniel Klímek.
12:29'
Vsetínská přesilovka je rázem v čudu, za zhruba 2 a půl minuty se naopak bude hrát krátká výhoda domácích.
11:53'
Současné vyloučení:
Ševčík – 10 min. osobní trest, hrubost.

Berger – 2+2 + 10 min. osobní trest, hrubost, odpyká Pětník.
11:43'
Valaši drží Zubry zamknuté v jejich pásmu, Ministr navíc přišel o hůl.
11:16'
Kajínek hledal zpoza branky Lichance, ten ale neuspěl. O pár vteřin později vytáhl zákrok lapačkou pro fanoušky Postava proti ráně Daniela Klímka.
10:43'
MEO se rychle osvobozuje, Žukov loví puk za brankou.
10:19'
Pavel Jenyš zůstal ležet na ledě poté, co inkasoval ramenem do tváře od domácího tvrďáka Jiřího Goiše. Přichází adekvátní trest v podobě 5 minut + do konce utkání.
09:53'
David Březina střílel z levého kruhu, Žukov pokryl bez potíží.
09:13'
Mezi trojící hráčů soupeře se zkusil prosadit Tomáš Doležal, jeho pokus ale rozezvučil pouze plexisklo za bránou hostů.
08:29'
Ofsajd Vsetína.
08:00'
Za vlastní brankou čeká na lepší pohyb spoluhráčů Michal Hryciow.
07:27'
Domácí bek Robert Černý se stal nezvykle prvním útočícím hráčem, na couvajícího Ondračku si ovšem nepřišel. Puk končí sražen v ochranné síti.
07:15'
Po krátké době se znovu vhazuje na samém středu kluziště.
06:49'
Přerovský přesun do útoku zakončoval opět z levého kruhu Jan Svoboda, hostující gólman měl ale jeho střelu pod kontrolou.
06:22'
A nyní se bude vhazovat pro změnu ve středovém kruhu.
06:13'
Ofsajd Přerova.
05:45'
Neskutečně ladně se nyní dostal před Žukova domácí Daniel Ministr! Sebral puk chybujícímu bekovi a jakoby se nic nedělo, se prokličkoval až na brankoviště. Tam si Žukova dokonce položil, ten ale špičkou betonu zabránil jisté brance!
04:00'
Až na samém závěru přesilovky se domácí zmohli na něco zajímavějšího. Indrák přesně přes dva hráče našel Chrobočka, ten ale pálil těsně mimo!
03:47'
Ze zákrytu zpoza Hryciowa zkoušel střílet Jan Svoboda, vzdálenější tyč si ale Žukov pohlídal.
03:06'
Přerovská přesilovka není vůbec dobrá. Vsetín aktivním napadáním odebírá Zubrům puky a zatím je k ničemu nepustil.
02:15'
Kajínek – 2 min., držení.
00:58'
Na opačné straně měla dostatek prostoru k zakončení čerstvá posila Přerova David Březina, jenž oblékal vsetínský dres posledních pět sezon. Na Žukova si ale zblízka nepřišel.
00:20'
A velmi rychle tu máme i první branku zápasu! Po vyhraném vhazování vystřelil zápěstím od modré čáry David Kajínek, přičemž se před gólmanem postavou míhal i ŠTĚPÁN BLÁHA! Ten tečí přispěl k úvodní brance Valachů. Asistence: Jenáček, Kajínek.
00:07'
Krátce po začátku utkání tu máme první přerušení v pásmu domácích.
00:01'
Utkání za malou chvíli začne. Domácí MEO nastoupí ve žluté sadě dresů, hosté ze Vsetína dnes oblékají trikoty zelené.

HC ZUBR Přerov: Postava (Petrásek) – Černý, Kudělka, Ševčík, Hrdinka, Chroboček, Krisl (C), Hanák – Jak. Svoboda, Kratochvil, Doležal – Jan Svoboda, Březina, Indrák – Zembol, Macuh, Goiš – Dobša, Ministr, Adámek
Trenér: Robert Svoboda

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Sachr) – Kajínek, Jenáček, Voženílek, Ondračka, Hryciow, Říha – Bláha, Přikryl, Klímek – Jenyš, Klhůfek, Štefka – Koláček, Berger, Hořanský – Bachánek, Lichanec, Pětník
Trenér: Roman Stantien

Rozhodčí: Cabák, Grygera – Klimek, Návrat.
HC ZUBR Přerov
Téměř pětiměsíční zápasový pust je pro přerovský hokej minulostí. V minulém týdnu dostali v přáteláku první příležitost mladí hráči, kteří zabojovali o místo v sestavě na ledě Frýdku-Místku. Hned ke čtyřem dalším zápasům však svěřenci Roberta Svobody a Petra Dočkala, nebudou muset cestovat nikam – odehrají je totiž na vlastním ledě, přičemž třikrát po sobě budou zápolit také v rámci šestého ročníku tradičního ZUBR Cupu. Cesta za obhajobou vede přes týmy Vsetína, Zlína a slovenské Dukly Trenčín.

S výjimkou roku 2020, kdy se příprava přerovských hokejistů provázala s Generali Cupem, se v MEO Aréně koná tradiční ZUBR Cup již od roku 2016. Premiérový ročník patřil právě Přerovu, o rok později se radoval Zlín, jenž na seznamu účastníků nechybí ani letos a po čtyřech letech se pokusí turnaj ovládnout potřetí. Své vítězství v turnaji si v roce 2019 vybojoval také Vsetín, který spolu se slovenskou Duklou Trenčín uzavírá čtyřčlennou skupinu.

Vítězové ZUBR Cupu: Přerov (2016, 2021), Zlín (2017, 2018), Vsetín (2019)
VHK ROBE Vsetín
S jedním z největších rivalů Přerova – s valašským Vsetínem – se Zubři takřka pravidelně potkávají už téměř 14 let, tedy od obrození vsetínského hokeje v roce 2008. Ten se po devíti letech ve druhé lize vrátil mezi profesionály a letos bude svádět prvoligové souboje s Hanáky už v šestém ročníku za sebou. Nutno podotknout, že během ještě kratší anabáze v první lize stihl Vsetín vybojovat výraznější úspěchy než Přerované. Ze čtyř play-off končil 2x v semifinále a loni až těsně před branami baráže s Jihlavou po šesti zápasech. Naopak MEO sedm účastí v play-off nepřetavilo v postup přes čtvrtfinále ani jednou.

Už loni se Valaši řadili k jedněm z adeptů na postup do Chance ligy a nejinak by tomu mělo být i letos. Proto přivedli několik posil a náhrad za odcházející hráče. Talentovaného gólmana Jakuba Málka nahradí „oblíbenec“ přerovských fanoušků Rus Maxim Žukov, v řadě před ním se pak bude objevovat matador Ondřej Němec. Ten po neoslnivé sezóně Zlína oblékne zelenožlutý dres znovu po sedmnácti letech. Novinkou bude Fin Riku Sihvonen, jenž loni v dresu Litoměřic ovládl ligové statistiky střelců, nahrávky opanoval ze stejného mužstva zase Roman Přikryl. Další jména jako dvojice Pavlů Jenyše a Klhůfka dává najevo, že Vsetín bude minimálně papírově disponovat jedním z nejsilnějších útoků v lize.
Hezký hokejový podvečer z přerovské MEO Arény, kde dnes od 18 hodin začne první utkání šestého ročníku tradičního turnaje ZUBR Cupu. Síly poměří domácí HC ZUBR Přerov a hostující mužstvem VHK ROBE Vsetín.