Stezka (Klimeš) – Kovář, Koch, Prčík, Raskob, Gewiese, Mikuš – Mueller, Chlán, Krenželok – Fridrich, Krieger, Dej – Bernovský, Lindberg, Lednický – Kalus, Půček, Krejsa – Marosz.
Ostravar aréna, Ostrava
1 993 diváků
Třinec
Mazanec (Daneček) – Doudera, Marinčin, Adámek, Čukste, Zahradníček, Jeřábek – Daňo, Lyszczarczyk, Machala – Nestrašil, Hudáček, Voženílek – Chmielewski, Marcinko, Kurovský – Hrehorčák, Roman, Dravecký.

Domácí si připisují první výhru nad Oceláři, i když jen v přátelském utkání, výhra v derby fanoušky vždy potěší. Rozhodující gól navíc vsítil Mueller, který do Ostravy přišel s pověstí kanonýra – a zatím ji může potvrdit. Oceláři byli v první třetině aktivnější, ale gól nepadl ani do jedné branky. Ve druhé třetině se nechali domácí vylučovat, ale přesto to byli oni, kteří otevřeli skóre. Ve třetí třetině hosté dokázali srovnat a šli si za výhrou. Stezka byl ale proti, zápas tak skončil nerozhodně 1:1. Do prodloužení šly Vítkovice v přesile, stačilo dvacet vteřin a výhru pečetil Mueller.

Mějte příjemný zbytek večera, já se budu těšit znovu na počtenou už ve čtvrtek, kdy se na ledě Ostravar arény představí Olomouc.
60:20'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí se usadili v pásmu, po nahrávce Mikuše překonává Mazance PETER MUELLER – 2:1. Asistence: Juraj Mikuš.
60:01'
Vítkovičtí hrají přesilovku 4 na 3.
60:01'
Začalo prodloužení.
Po krátké přestávce možná rozhodne o dnešním vítězi prodloužení. Zůstaňte s námi.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:50'
Domácí se stále drží před Mazance, ale ten je přesně tam, kde má být.
59:28'
Vítkovičtí usazeni v pásmu, rozjeli přesilovkový kolotoč.
59:20'
Třinec rychle odpaluje puk ke Stezkovi.
59:13'
Za nedovolené bránění bude pykat hostující Dravecký.
58:27'
Oceláři se drží v útoku a chtějí strhnout vedení na svou stranu.
57:51'
Lyszczarczyk si najel k brance, ale puk namířil jen do gólmana, objel si klec, znovu se dostal k puku, ale ani z otočky puk neumístil.
57:14'
Gewiese nastřelil puk před branku, ale nikdo jej za záda hostujícího gólmana nedostal.
57:01'
Puk je zašlápnut u mantinelu v útočném pásmu Vítkovic.
56:41'
Bernovský se protáhl až k brance, ale ani Lindberg nedokázal dostat puk za Mazance.
55:50'
Vítkovičtí si v pásmu neporozuměli, třinečtí vyrazili k domácí brance, ale Prčík s Kovářem se stačili vrátit, a tak Stezka nemusel zasahovat.
55:38'
Mueller číhá před brankou hostů, ale ani napotřetí se mu nepodařilo propasírovat puk pod gólmanem do branky.
54:54'
Hra na opačné straně, Mazanec si ale obě tyče pohlídal.
54:31'
Přetahovanou o puk vyhráli hosté, ale Stezka si s jejich hroznou poradil.
53:23'
Vítkovice postupovaly do útoku, Marosz našel v kruhu Fridricha, ten se ale musel vyhnout hráči, a tak se jeho cesta zpomalila, Mazanec se stačil zkoncentrovat.
52:58'
52:48'
Oceláři z posledních sil vyhazují puk a střídají.
52:30'
Gewiese mířil příliš nad, v rohu si bere puk Mueller.
52:12'
Vítkovičtí v pásmu, ale jejich hra není příliš uspořádaná.
51:46'
Hosté zavezli puk do pásma, Draveckému se podařilo ohrozit Stezku.
50:58'
Hattrick na trestné lavici právě završuje Marcinko, který se po jednadvaceti vteřinách hry vrací mezi trestoměřiče, tentokrát je potrestán za sekání.
50:37'
50:22'
Vítkovicím tato přesilovka příliš nevychází.
49:49'
Mazanec je na svém místě, lehká střela Krenželoka jej neohrozila.
49:17'
Snahu domácích otupují hosté dobrým napadáním přihrávek.
49:00'
Vítkovickým se nedaří dostat do pásma.
48:37'
Zatímco třinečtí fanoušci slaví, Marcinko usedá na trestnou lavici za nesportovní chování.
48:37'
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovku, Douderovu přihrávku zužitkoval ARON CHMIELEWSKI, když si nabruslil k brance a poslal puk do opačného rohu – 1:1. Asistence: Milan Doudera.
47:53'
Hostující gólman znovu vyjíždí z branky a zpomaluje puk u zadního mantinelu.
47:30'
Vítkovice vyhazují puk až za Mazancovu klec.
47:07'
Za podrážení je vyloučen domácí Lindberg.
47:00'
Bude se vylučovat na straně domácích, jeden z Ocelářů zůstává kleček u mantinelu.
46:41'
Vítkovičtí se rozjeli do pásma, Gewiese vystřelil od modré, ale Mazanec jeho střelu vyráží vysoko do vzduchu.
46:22'
Hosté se usadili u domácí klece, ale skulinku nenašli.
45:24'
Krieger se protáhl do pásma, ale je to ofsajd.
44:53'
Krejsa se dostal v tandemu s Lindbergem k brance, ale neuspěli.
44:40'
Hosté se snaží prosadit u vítkovické klece, ale domácí gólman drží těsný stav.
44:13'
Střela Chmielewskiho končí na Stezkově výstroji.
43:37'
Dlouhé oslabení Vítkovic je u konce, Krejsa naskakuje z trestné lavice.
43:27'
Snaha Ocelářů se i nadále míjí účinkem, Stezka drží puk pevně v lapačce.
42:53'
Třineckým ujel kotouč do středního pásma, je pískán ofsajd.
42:20'
Závar před domácí klecí, ale puk se vynořil z hromady bruslí a míří do rohu.
41:59'
Stezka je v pohotovosti, ale zatím příliš zasahovat nemusel.
41:16'
Puk putuje směrem k Mazancovi, jeho spoluhráči musejí z útoku znovu vycouvat.
40:49'
Třinečtí se usazují v pásmu, ale domácí jim práci neusnadňují.
40:27'
Vítkovice vyhazují puk a hosté musejí rozehrát od své branky.
40:01'
Ve druhé třetině se nám skóre změnilo, k radosti domácích fanoušků poslal puk do sítě obránce Gewiese. Druhou část poznamenalo vyloučení hlavně na straně Vítkovic, Stezka ale prokazuje formu a prozatím drží čisté skóre.
Další třetina začne přibližně v 19:05.
40:00'
39:48'
Hudáček si sjel mezi kruhy, ale jeho pokus letí nad vítkovickou klec.
39:30'
Vítkovickým se podařilo dostat hru do bezpečnějších vod svého útočného pásma.
38:37'
Za zásah do oblasti hlavy nebo krku dostává vítkovický Kalus trest ve hře. Pět minut odpyká Krejsa.
38:03'
Hrehorčák vystihl přihrávku, vydal se do úniku, ale dva domácí hráči se stačili vrátit s ním a tak jeho pokus končí v rohu u domácí klece.
37:39'
Domácí se usadili těsně před Mazancem, ale Oceláři se brání.
36:28'
Machala se teď trochu zlobí, ujížděl na vítkovickou branku a Mikuš jej podle jeho názoru bránil nedovoleně.
35:40'
Nestrašil sice Hudáčka před brankou nenašel, přesto puk dojel až ke Stezkovi, který jej raději přikryl lapačkou.
35:16'
Oba týmy předvádějí urputnou hru od branky k brance.
34:20'
Zahradníček si najel do volného středního pásma pro přihrávku, ale vystřelit se mu z kruhu už nepodařilo.
33:50'
Mikuš nahazuje puk do útočné třetiny, Oceláři jsou v rohu ale dříve.
33:22'
Vítkovická snaha je zastavena ofsajdem.
32:53'
Koch je zpět na ledě a pomáhá svému týmu vymanit se z obranného pásma.
32:48'
Dělovka Chmielewskiho končí na zadním mantinelu.
32:28'
Stezka na opačné straně svírá puk v lapačce po střele Draveckého, bude se vhazovat u vítkovické klece.
31:56'
Vyhrané vhazování u třinecké klece pomohlo domácím ušetřit vteřiny z oslabení, Gewieseho střela dokonce orazila Mazancovy betony.
31:44'
Vítkovice ujely s pukem k Mazancovi, ale tam se k vážnější akci nedostali.
31:16'
Hosté se do přesilovky obuli a pálí na Stezku ze všech pozic.
30:53'
Znovu se bude vylučovat, na trestnou lavici je odeslán domácí Koch za krosček.
30:28'
Čukster se protáhl mezi dva vítkovické hráče, ale kotouč mu trochu ujel, Stezka jej rychle schovává v lapačce.
29:55'
Mueller naskakuje zpět do hry.
29:28'
Z kruhu pálil Nestrašil, ale puk proletěl kolem branky.
29:02'
Střelu Doudery Stezka chytil a nedal tak prostor Marcinkovi na dorážku.
28:48'
Hraje se ve středním pásmu, Oceláři mají puk pod kontrolou.
28:14'
Oceláři v přesile, Marcinko se vrací do hry.
27:55'
Síly na ledě se vyrovnají, za hru vysokou holí je potrestán Mueller.
27:10'
Domácí se i nadále drží v útočném pásmu, ale hosté se brání výborně.
26:51'
Vítkovičtí okupují prostor před brankou Mazance, Gewieseho pokus končí na mantinelu.
26:14'
Za katr putuje třinecký Marcinko, který se provinil podrážením.
26:10'
Další nájezd domácích na třineckou klec, ale Mazanec střelu tentokrát vystihl.
25:43'
Domácí otevírají skóre zásluhou dělovky PETRA GEWIESEHO a celá hala jásá – 1:0. Asistence: Tobias Lindberg, Marek Kalus.
25:17'
Prčík dostal dobrou přihrávku do jízdy, ale nastřelil jen couvajícího beka.
24:48'
Domácí se drží v pásmu, ale hra Ocelářů je pozorná.
24:02'
Vítkovičtí v šanci, Mueller ale Mazance nepřekonal.
22:25'
Třinec se dostal až ke Stezkovi, ale ten zabránil střele Chmielewskiho.
22:09'
Hosté na skok v pásmu, ale Vítkovice se znovu ujímají puku.
21:26'
Vítkovičtí se vrhli do útoku, ale Mazanec je také připraven.
20:01'
Po první třetině je stav nerozhodný, branka zatím nepadla, a to i přesto, že Vítkovice měly k dispozici přesilovku a hosté dokonce dvě. Hosté měli více ze hry, ale Stezka dokázal všechny jejich pokusy zastavit.
Další třetina začne přibližně v 18:14.
20:00'
19:51'
Ofsajd pro hosty.
19:09'
19:09'
Fridrich nahrál puk před branku na Marosze, ale ten trefil jen Mazance.
18:35'
Hosté vyhazují puk do bezpečí a střídají.
18:25'
Kalus od modré tvrdě napálil Voženílka.
17:58'
Vyhození hostů zastavuje z branky vyjetý Stezka a rychle rozehrává do pásma.
17:31'
Oceláři drží ve čtyřech puk na své útočné polovině.
17:09'
Za napadení odjíždí na trestnou lavici hostující Hrehorčák.
16:52'
Byly to náročné dvě minuty, ale vítkovičtí je poměrně dobře ustáli.
16:43'
Krenželok si poradil s hráči u své obranné modré.
16:12'
Puk se od branky dostává zpět k mantinelu, hosté musejí začít znovu.
15:48'
Kolotoč hostů zatím nemá žádné vyústění.
15:20'
Oceláři jsou rozestavěni v pásmu, ale zatím příliš nestřílejí.
14:52'
Stezka musel být opět v pohotovosti, branku sice uhájil, ale jeho spoluhráč Koch odjíždí na trestnou lavici za krosček.
13:38'
Dravecký se v pásmu šikovně uvolnil, vyhnul se bránícímu hráči, ale Stezka mu radost z gólu sebral lapačkou.
13:11'
Vítkovický útok končí pukem mimo hrací plochu.
12:09'
Třinečtí se natlačili ke Stezkovi, ale ten je pozorný.
11:45'
Domácí rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
11:25'
Kalus se dostal do pásma, ale byl zbržděn Adámkem.
10:37'
09:38'
Doudera poslal puk z mezikruží před branku, Stezka neměl dobrý výhled, Lyszczarczyk sjíždějící k brance ale puk netrefil.
09:17'
Oceláři musejí znovu rozehrát od své klece, domácí na ně číhají ve středním pásmu.
08:45'
Domácí rychle odpalují puk do bezpečí až za hostující klec.
08:37'
První přesilovku si vyzkoušejí hosté, Krenželok se provinil hákováním.
08:29'
Hra je přerušena kvůli hře vysokou holí, vhazuje se po levici Mazance.
08:20'
Hraje se od branky k brance.
06:37'
06:25'
Mueller s Kriegerem zavezli puk za Mazancovu klec, před brankou Ocelářů ale nikdo z jejich spoluhráčů nestál.
06:00'
První jiskření u domácí klece, Koch se chytl s Marcinkem, ale k šarvátce nakonec nedošlo.
05:24'
Vítkovičtí rozdrobili začínající tlak hostů, bude se vhazovat u hostující klece.
04:03'
Fridrichovi se nepodařilo přejít přes modrou.
03:33'
Domácí se vydali do pásma, ale Marinčin vrací puk do středního pásma.
03:01'
Stezkovi pomohl u branky Mikuš, puk končí v rohu.
02:15'
V rohu u Mazancovy branky nedokázali vítkovičtí dostatečně pokrýt puk.
01:37'
První vážnější zásah pro Stezku, Oceláři se nahrnuli k jeho brance, ale ani Roman za něj puk nedostal.
01:03'
Domácí se vydali na zteč hostující klece, ale Mazanec jen sledoval kotouč pohledem, zasahovat nemusel.
00:16'
Třinečtí se ujali kotouče a míří do útočného pásma.
00:01'
Pokud nemůžete být právě teď přímo v Ostravar aréně, pohodlně se usaďte, za pár minut vše vypukne!!

HC Vítkovice Ridera: Stezka(Klimeš) – Kovář, Koch, Prčík, Raskob, Gewiese, Mikuš – Mueller, Chlán, Krenželok – Fridrich, Krieger, Dej – Bernovský, Lindberg, Lednický – Kalus, Půček, Krejsa – Marosz
Trenér: Roman Šimíček

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Daneček) – Doudera, Marinčin, Adámek, Čukste, , Zahradníček, Jeřábek – Daňo, Lyszczarczyk, Machala, Nestrašil, Hudáček, Voženílek, Chmielewski, Marcinko, Kurovský, Hrehorčák, Roman, Dravecký
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Cabák, Obádal – Veselý, Hlavatý.
Hosté se dostali na led o týden později než vítkovičtí, ale to nemusí nic znamenat. Oba kouči předesílají, že se jedná o první zápas v přípravě na novou sezónu, oba týmy budou zkoušet různé varianty hry. To by však rozhodně nemělo znamenat, že atmosféra, kterou derby mezi těmito týmy vždy vyvolává, bude méně třaskavá. Srdce fanouška pokaždé potěší výhra v jakémkoli vzájemném zápase.
Oceláři byli posledním soupeřem, se kterým se domácí v uplynulé sezóně utkali. Stalo se tak ve čtvrtfinále play-off, které následní mistři vyhráli 4:0 na zápasy. Po sezóně tým opustil vynikající kouč Václav Varaďa a Oceláře převzal vítkovickým fandům dobře známý Zdeněk Moták. Ten se tak právě v Ostravě poprvé postaví na lavičku Ocelářů jako hlavní trenér. Také kádr doznal několika změn, zvučná jména odešla, ale třinečtí také dokázali přivést adekvátní náhrady.
Vítkovický kádr prošel změnami, jak už to po skončení jednotlivých sezón bývá. Posílil ale docela slušně, o největší přestupovou bombu (můžeme směle říct, že napříč extraligou) se postaralo vítkovické vedení, které přivábilo nyní již ex-brněnského kanonýra Petera Muellera. Tenhle přestup nečekal snad nikdo. Také další posily ale naznačují, že ambice domácího celku se zvyšují a rád by se dostal zase o úroveň výše, než v loňské sezóně.
Dlouhé měsíce bez hokeje jsou pro vítkovické fanoušky konečně u konce. Do Ostravar arény se vrací hokej v plné parádě, k prvnímu přípravnému zápasu si Vítkovice pozvaly soupeře ne jen tak ledajakého, v Moravskoslezském derby se utkají rovnou s mistrovským Třincem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.