Česká reprezentace tedy zvládla i druhé přípravné utkání. Dnes sice od konce první třetiny prohrávala po brance Cipulise, dvěma góly Petružálka a Kašpaříka ve druhé třetině a využitou přesilovkou Kašpara v závěrečné části hry ale naprosto zvrátila osud utkání. Pro dnešek je to z Rigy vše, více zajímavého se tu z hokejového pohledu už nestane a já vám tak přeji co nejkrásnější prožití velikonočních svátků.
60:00
59:50
Puk je v útočném pásmu České republiky, do branky však nedoputuje.
59:25
Puk ve středním pásmu zásluhou skvělé defenzivy.
59:07
Širokovs si sjel do volného prostoru, dostal puk, ale přetočil se a netrefil branku.
59:00
Doufejme, že následuje poslední minuta utkání.
58:45
Jučers již je mezi svými kamarády na střídačce.
58:31
Lotyšské naděje ještě vyloučením podpořil Ondřej Veselý. Cibulskis se vrátí za dvě sekundy.
58:29
Němcova nabídka na teč zůstala nevyužita. Puk se odrazil směrem ke střednímu pásmu.
58:23
Ted Nolan si stejně jako včera i dnes bere v závěru utkání oddechový čas.
58:23
K. Redlihs chyboval při zpracovávání puku, Kreps poslal kotouč zpátky k modré, odtud ale Nakládal nepálil podle svých představ.
57:59
Novotnému nevyšla střela a Lotyši vyhodili, díky čemuž mohli i prostřídat.
57:38
Češi se pokouší o mravenčí práci na brankovišti, Jučers zatím odolává.
57:02
Lotyši naše nepouští do pásma, puk za Pöpperleho brankou.
56:33
Oskars Cibulskis si odsedí dvě minuty za podražení. Češi mají jedinečnou možnost, jak zlomit už tak malý odpor soupeře.
56:26
Vampola se pokoušel prostrčit puk do ohně, trefil jen Lavinšovi brusle a hra se tak kvůli vypadnutí puku z hracího prostoru opět přerušuje.
55:41
Petružálek zpátky na ledě.
55:38
Kašpar milimetrově mezi kruhy přihrál Novotnému, ten sice zakončil, avšak Jučers s kotoučem vyklouzal pryč.
55:07
Tribuncovs sice udržel útočné pásmo, avšak v něm puk zůstal jenom tak, že škrtl o ochrannou síť a pak zapadl k Pöpperlemu.
54:41
Od modré pálil Tribuncovs, avšak minul. Lotyši přesto využili početní převahu a zůstávají u puku.
54:13
Hra je pozastavena. Lotyšská přesilovka se velmi kouskuje.
53:54
Podařilo se nám vyhodit.
53:41
Na trestnou odešel za příliš mnoho hráčů na ledě Jakub Petružálek. Snad se nebude opakovat včerejší scénář, kdy se Lotyšům díky vyloučení Petra Vampoly podařilo snížit a také později vyrovnat.
53:30
Klimek se po Adamského vzoru prohnal podél mantinelu, pak ale z velkého úhlu Jučerse neohrozil.
52:57
Adamský velmi pěkně prošel po levém křídle, namířil si až k Jučersovi, toho ale trefil do masky, takže přišlo pozastavení hry a vhazování po pravici domácího brankáře.
52:49
Krátce poté přišlo zakázané uvolnění reprezentace České republiky.
52:33
Cibulskis si dojel pro puk na modrou čáru, švihem vypálil, jeho rána ale byla zblokována nad.
52:11
Mojžíšova střela od modré neprošla klubkem hráčů před ním.
51:50
Lotyšům se snad ani nechce vyrovnat, teď zoufale odevzdali puk v útočném pásmu.
51:34
Kašpar nahodil do útočného pásma, nikdo z našich se ale za pukem nevydal a všichni odjeli střídat.
50:56
Zakázané uvolnění české reprezentace.
50:35
Holík se sice sympaticky pokoušel založit útok a následně jej také dotáhnout do zdárného konce, v rohu kluziště ale puk ztratil.
50:01
K mírnému údivu všech v aréně se nepískalo zakázané uvolnění českého mužstva a hra pokračuje.
49:37
Teď sice tvrdě od kruhu pro vhazování vypálil Meija, avšak pouze do míst, kde byl připravený Pöpperle.
49:28
Lotyšům se stále nedaří najít recept na přechod do útočného pásma.
48:52
Dnešní utkání sleduje 3318 diváků.
48:52
Pöpperle raději schovává nahození ze středního pásma.
48:25
Kreps se pokoušel využít špatné rozehrávky Galvinše, nakonec ale skončil na tom samém bekovi, který bleskovým návratem do vlastní třetiny napravil svoje vlastní zaváhání.
48:05
Češi momentálně hrají mírně profesorky. Prozatím mají nahrané.
47:42
S pukem momentálně za Pöpperleho brankou čeká Krajíček.
47:20
Lotyši vypadají jako opaření po inkasované brance.
46:44
Blaťák s pukem za vlastní brankou, opět čeká na posily.
46:03
Ještě jednou mohl vedení zvýšit Kašpařík, tváří v tvář Jučersovi ale zřejmě zavřel oči a nedokázal improvizovat při zakončení.
45:40
Česko právě vstřelilo branku!To byla hokejová paráda. Češi solidně zvládli kombinaci při přesilovce, Novotný na modrou předal puk LUKÁŠI KAŠPAROVI, jenž tvrdou ránou propálil Jučerse. Asistence: Jiří Novotný.
45:18
Za držení je na dvě minuty vyloučen Kristaps Sotnieks.
45:09
Lotyši se momentálně nedokáží dostat dál než po červenou čáru.
44:30
Teď pro změnu z podobné pozice pálil Novotný, tomu ale střela vůbec nesedla.
44:11
Kašpar dával puk pod sebe na Petružálka, ten ale z prostoru mezi kruhy minul branku.
43:17
Adamský si chtěl vyměnit puk se Strapáčem, situace 2 na 1 ale pro Lotyše dopadla dobře.
42:38
Petružálkova bomba minula Jučersovu branku. Úvod třetí třetiny je zatím hodně rozháraný.
42:08
Po Ankipansově ráně od modré bylo před Pöpperlem hodně horko, avšak český brankář nakonec nemusel zasahovat.
41:24
Na ledě se objevil poprvé dnes i Holík, teď byla zblokována jeho rána z kruhu pro vhazování.
40:57
Veselý vpadl do útočného pásma a Jučers vyjel vysoko z branky. Nakonec díky pomoci spoluhráčů celou situaci zvládl.
40:41
Lotyši se pokoušeli usadit v pásmu, nakonec ale hloupě ztratili puk.
40:01
Třetí třetina za chvíli začne.
Českému týmu se ve druhé třetině podařilo zásluhou branek Petružálka a Kašpaříka otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. K úspěšnému zvládnutí ale bude ještě potřebovat přestát bez újmy třetí třetinu, která by měla začít zhruba čtyři minuty po půl šesté.
40:00
39:48
Bukarts v nadějné pozici zvolil před Pöpperlem nešťastné zakončení, které český brankář dokázal zpacifikovat.
39:25
Cipulis nestihl kotouč před koncovou čárou. Při svém pohybu vypadal velmi unaveně, přestávka přijde vhod. Zakázané uvolnění domácích.
39:00
Posledních šedesát sekund hry ve druhé třetině.
38:36
Dvakrát se skórovat pokoušel Kašpar, poprvé mu ale nevyšel backhand a následně ani dobře připravená střela.
38:14
Ankipans z levého křídla tvrdě vypálil, Pöpperle vyrazil kotouč nad sebe a naštěstí až k zadnímu mantinelu.
37:49
Po delší odmlce se zahřál i Jučers, Němcovo nahození od modré mu ale příliš starostí nenadělalo.
37:38
Kotouč skončil v ochranné síti, hra se stěhuje do středního pásma.
37:22
Jass se pokoušel ihned po buly dorážet, což považoval za nepřijatelné Kudělka a patřičně mu vysvětlil, že jeden průšvih v přípravném utkání stačil.
37:18
Branku pak dojíždějící hráči vychýlili ze základního postavení a hra je tak znovu přerušena.
37:18
Meija sólově prošel podél pravého mantinelu, natlačil se přes Blaťáka před branku, kde se pokusil překvapit Pöpperleho zakončením mezi betony, to mu ale nevyšlo!
36:25
Veselý od červené čáry poslal puk do útočné třetiny a odjel střídat. Momentálně se nedaří našim hochům.
35:49
Kotouč se do kruhu pro vhazování odrazil k Ankipansovi, ten ale před Pöpperlem nedokázal zakončit podle svých představ a trefil tak pouze českého brankáře.
35:41
Lavinš převzal puk za útočnou modrou, pak napřáhl k tvrdě střele, tu ale skvěle vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě Pöpperle.
35:15
Petružálek se rozjel po pravém křídle a zkusil skoro stejně jako Cipulis v první třetině překvapit Jučerse. Neměl však ani zdaleka tolik času, prostoru a síly.
34:22
Krajíčkovi příliš nescházelo, aby mohl po vystihnutí mizerné rozehrávky Lotyšů na modré dopředu. Proti byl Tribuncovs.
34:12
Češi nezvládli obléhání Jučersovy branky a blýsknout se tak musel Pöpperle, jenž hrudí zastavil štiplavou Meijaovu branku.
33:35
Kudělka nahodil do útočného pásma, jenomže to se nepodařilo udržet.
33:06
Blaťák je s pukem za brankou a čeká na příjezd posil.
32:38
Kreps šlápl na plyn v obranném pásmu, zavezl puk za Jučersovu branku, tam ale nic dalšího nevymyslel.
32:18
Sprukts se zamotal s pukem na modré čáře a nakonec z toho vzešlo jeho postavení mimo hru.
32:10
Zakázané uvolnění Lotyšska.
32:01
Naši mohli přečíslit Lotyše v jejich obranném pásmu, Novotný ale přihrál Kašparovi na brusle a českému útočníkovi se tak nepodařilo zakončit.
31:36
Oba týmy s pěti bruslaři.
30:58
Krajíček vystřelil o mnoho lépe, než před chvílí, Jučers jeho ránu pouze vyrazil levým betonem a k naší smůle se nenašel nikdo, kdo by kotouč odražený na brankovišti dokázal zasunout do lotyšské branky!
30:46
Tentokrát to zkoušel Krajíček, jeho nahození od modré ale Jučers s ledovým klidem nechal zapadnout do lapačky.
30:40
Zakázané uvolnění Lotyšů.
30:29
Rachůnek se prodral do zakončení, avšak ani nadvakrát se mu nepodařilo Jučerse překonat. Ten tak u své levé tyče přerušuje hru.
30:01
Čeští hokejisté zahájili hru 4 na 4 lépe, několikrát se tlačili do zakončení, ani jednou se to bohužel nepodařilo.
29:36
Petružálek ideálně našel před brankou Novotného, jemuž se podařil sklepnout kotouč pouze do Jučerse. Petružálek se následně ještě pokoušel dorážet, což nezůstalo bez odezvy. Vyloučen tak je Kaspars Saulietis a Lukáš Kašpar.
29:19
Teď se do sebe pustili Koba Jass a Michal Birner, po pěstním souboji oba odcházejí na pět minut na trestnou lavici.
29:08
Česko právě vstřelilo branku!Teď každý v Areně Riga nevěděl, co se stalo na Jučersově brankovišti. Vampola od zadního mantinelu předložil puk pod sebe na PAVLA KAŠPAŘÍKA, který s velkým štěstím protlačil puk za ležícího brankáře Lotyšska. Asistence: Petr Vampola.
28:40
Puk odražený od zadního mantinelu schoval do lapačky Pöpperle, následuje vhazování po jeho pravé ruce.
28:29
Druhá česká řada udělala trochu vítr v útočné třetině, bohužel se nikdo z jejích členů nedostal k zakončení.
28:04
Postavení mimo hru Lotyšů.
27:47
Cibulskis má kotouč za svou brankou, jeho spoluhráči a i protihráči střídají.
27:13
Mojžíš napřáhl ve středním pásmu a Jučers jeho tvrdou ránu zachytil do lapačky.
27:01
Jučers raději schovává puk ve své lapačce a přerušuje hru.
26:51
Česko právě vstřelilo branku!Kudělka skvěle rozehrál z kruhu pro vhazování v obranné třetině, na modré našel výborně najíždějícího JAKUBA PETRUŽÁLKA, jenž před Jučersem na rozdíl od svých kolegů nezaváhal a srovnal stav. Asistence: Tomáš Kudělka.
26:35
Macijevskis se otočil s pukem na modré a vypálil, avšak branku netrefil.
25:58
25:44
Kašpařík neměl příliš velkou rychlost, přesto mohl jít sám na Jučerse a dva metry před ním zvolil zakončení backhandem, které lotyšský brankář betonem vykopl do rohu!
25:21
Němec ze středního pásma pouze nahodil do útočného pásma, Jučers puk zachytil a ještě stihl rozehrát.
25:00
Češi první dnešní oslabení přestáli bez újmy.
24:51
Tribuncovs zakončil dlouhou kombinaci Lotyšů v útočné třetině přízemní střelou do Pöpperleho lapačky.
23:54
Sprukts před brankou hledal M. Redlihse, na brankovišti se strhl velký boj o puk, který nakonec skončil dobře pro české barvy.
23:35
Galvinš měl dostatek prostoru při postupu od útočné modré, z mezikruží ale tvrdou ránou přestřelil.
23:09
M. Redlihsovi se vůbec nepodařila střela, hra je následně přerušena a vhazuje se po Pöpperleho levici.
23:00
Prvním vyloučeným je za držení hole Lukáš Klimek.
22:49
Nějaký problém má Jekimovs a v nehokejové pozici odjel střídat.
22:22
Krajíček měl nadvakrát možnost překonat Jučerse, ten ale byl úspěšný a kotouč přikryl u své pravé tyče.
22:03
Rachůnek se dostal sám před Jučerse, tam ale ve velké šanci nedokázal srovnat!
21:43
Kotouč tak uskočil do středního pásma, Rachůnek odtud ale pouze nahodil za branku a odjel střídat.
21:23
Lotyšům se nepodařila kombinace v útočném pásmu.
20:47
Po levé straně se rozjel Veselý, Jučers ale jeho ránu s klidem vyrazil vedle svou pravou paží.
20:23
Lotyši hned v úvodu druhé části utkání vyhodili na zakázané uvolnění.
20:01
Hráči se již vrací na hrací plochu.
Druhé utkání českého národního týmu v Rize se od toho prvního velmi liší nejen předvedenou hrou, ale také stavem po první třetině. Zatímco včera výběr Aloise Hadamczika po prvních dvaceti minutách hry vedl 1:0, dnes je to přesně opačně. Gól do šatny zajistil lotyšskému týmu 84 vteřin před koncem šťastným gólem Cipulis. Utkání by mělo pokračovat druhou třetinou od 16:42.
20:00
19:25
Bukarts alespoň zavezl puk před Pöpperleho a pokusil se vystřelit. Jeho pomalá rána nerána se však došourala vedle.
19:07
Češi se okamžitě snaží o odpověď, hra se ale odehrává za Jučersovou brankou.
18:36
Lotyšsko právě vstřelilo branku!Teď si Pöpperle vybral slabší chvilku. MARTINS CIPULIS obešel ve středním pásmu Rachůnka, potáhl kotouč do útočného pásma a z velkého úhlu na zadní tyč prostřelil českého brankáře. Asistence: Krisjanis Redlihs, Guntis Galvinš.
17:44
Spruktsovo nahození před branku se pokoušel dorážet Macijevskis, avšak ani on nebyl úspěšný.
17:22
I Štalsův pokus byl zblokován, avšak s tím rozdílem, že puk po škrtnutí o Němcovu brusli našel dočasný azyl v ochranné síti.
16:55
Širokovs si šťastně zpracoval puk na modré, jeho rána ale na Pöpperleho nezamířila, byla totiž zblokována.
16:34
Teď ale budou mít Lotyši šanci ohrozit Pöpperleho, neboť se po zakázaném uvolněním bude vhazovat před ním.
16:15
Meija nahodil do útočného pásma a demonstroval tak chabý arsenál Lotyšů při přechodu do útoku.
15:45
Vampola se šikovně pokoušel postrčit kotouč na brankoviště, tyto přihrávky ale zatím našim útočníkům příliš nevycházejí.
15:10
Nakládal opět sehrál důležitou roli, když se od jeho bruslí odrazil puk do rohu po střele Ankipanse z nadějné pozice.
14:55
Konečně se podařilo na chvíli sevřít Lotyše před jejich brankou, Nakládalova nabídka na teč ale byla moc nepřesná.
14:22
Opět jsme se nedokázali usadit v útočném pásmu. Hra teď připomíná spíše plácanou, než hokej.
13:46
Lotyšům nevyšel chaotický přechod do útoku, možnost o přečíslení ale pohřbili Petružálek s Kašparem.
12:56
Klimek nahazoval před branku, tam ale nikdo nebyl. Češi tak znovu začínají z vlastního obranného pásma.
12:28
Momentálně jsou na ledě mnohem lepší čeští reprezentanti, prozatím si ale nepřipravili žádnou výraznější příležitosti, po níž by se musel Jučers obávat o čistý štít.
12:07
Rachůnek se slibně rozjel do útočného pásma, tam ale trefil jen před sebou couvajícího zadáka.
11:42
Kašpařík výborně zabojoval za brankou, obdivuhodně udržel rovnováhu, avšak pak se mu nepodařilo poslat puk do brankoviště.
11:07
Veselý tvrdě dohrál Ankipanse u mantinelu, vylučovat se nebude, byť k tomu rozhodně nebylo daleko.
10:21
Novotný dobře předal puk za sebe Petružálkovi, ten se dostal do kruhu pro vhazování a z nadějné pozice bohužel trefil jen nohy padajícího Lavinše.
09:56
Dlouhý úsek hry ukončil Blaťák, jenž od modré preventivně provětral Jučersovu lapačku.
09:25
Krajíček si sjel za modrou, tam dostal nabito, jenomže při snaze vystřelit ztratil rovnováhu a střela se mu tak ani trochu nepovedla.
08:38
V aréně se ozývá i buben, dnes přišlo mnohem více lidí než včera. Důvodem včerejšího nezájmu bylo údajné výsostní postavení Velkého pátku ve svátečním harmonogramu lotyšských rodin.
08:00
Bukarts předložil nadějný puk Jakovlevsovi, ten z osy hřiště natáhl a prověřil Pöpperleho, který si připsal další zákrok lapačkou.
07:43
Tenkrát měl dobrou rychlost, bohužel na modré nezpracoval.
07:40
Lotyši nás udrželi v menších kleštích před brankou, nedokázali ale vystřelit a puk se odebral na druhou stranu.
06:34
Kašparova střela byla vyražena Jučersem ven, první český útok odjel střídat.
06:18
Po menších komplikacích v obranném pásmu ujel dopředu Němec, pokusil se nahodit před branku a po sérii odrazů nakonec kotouč doklouzal těsně vedle lotyšské branky!
05:33
Klimek se díky bojovnosti Birnera u mantinelu dostal mezi kruhy k puku, zakončení ale neměl jednoduché a podle toho to dopadlo.
05:06
Meija si počkal na puk na útočné modré, neměl ale dost sil a tak jen poslal puk do Pöpperleho lapačky.
04:34
Tenkrátova rána byla sražena do ochranné sítě, vhazování po pravé ruce Jučerse.
04:22
Jučers si povyjel z branky a klidně vyrazil Němcovo nahození ze středního pásma do rohu kluziště.
04:01
Lotyši vyhodili až k Pöpperlemu, opět musí naši reprezentanti začít od vlastní branky.
03:45
Do obrovské šance se po pravém mantinelu rozjel M. Redlihs, zakončení se mu ale naštěstí příliš nepovedlo a Pöpperle si tak připsal důležitý zákrok!
03:22
M. Redlihs sice zachytil puk ve středním pásmu, pak jej ale odevzdal zpět. Lotyši se na rozdíl od včerejška hodně zbavují puku.
02:48
Jekimovs se protáhl přes dva obránce, jeho unavená střela ale Pöpperleho nevylekala.
02:38
Nahození Mojžíše od modré Jučers celou dobu viděl a zakročil.
02:15
Lotyšům se ale po dlouhé době podařilo vyhodit, puk si fotbalově zpracoval Němec a rozehraje.
01:59
Vampola drží kotouč za Jučersovou brankou.
01:26
Rachůnek zabojoval v útočném pásmu, předal puk novému kolegovi v útoku Vampolovi, tomu se však nepodařilo ideálně nahodit puk backhandem, navíc nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
00:48
Po velkých komplikacích se Novotnému podařilo zavézt puk do útočného pásma, krátce po překročení modré jej však ztratil.
00:13
Hra přerušena po zákroku Masalskise.
00:08
Ihned přišla přihrávka z obranného pásma na útočnou modrou, Kašpar odtud mírně protáhl Masalskise.
00:01
Svou hymnu si vyslechli i domácí hokejisti, již nic nebrání začátku utkání.
Poslední tóny české národní hymny jsou za námi, jde se na ty lotyšské.
Stadiónem jako první zní česká hymna.
Kanadský kouč lotyšského národního týmu Ted Nolan byl ještě odměněn menšími dárky před utkáním.
Hráči již jsou na ledové ploše, Lotyši znovu v rudých dresech, Češi v bílých.
Oba trenéři dnes udělali změny ve svých základních sestavách. Kouč domácího týmu Ted Nolan do branky místo Edgarse Masalskise poslal Marise Jučerse, Alois Hadamczik naplnil svůj slib a Jakuba Kováře po prvním utkání vystřídal Tomáš Pöpperle. To však není jediná změna v naší sestavě - chybí v ní totiž Petr Čáslava, jenž včerejší utkání nedohrál kvůli naražené ruce.
Úvodní sestavy: Lotyšsko: Jučers (Gudlevskis) - Gavlinš, K. Redlihs, Tribuncovs, Cibulskis, Sotnieks, Lavinš, Jakovles, Jass - Macijevskis, Sprukts, M. Redlihs - Ankipans, Širokovs, Cipulis - Bukarts, Berzinš, Meija - Jekimovs, Štals, Saulietis. Česko: Pöpperle (Kovář) - Němec, Mojžíš, Nakládal, Blaťák, Krajíček, Kudělka - Kašpar, Novotný, Petružálek - Tenkrát, Kreps, Veselý - Vampola, Kašpařík, I. Rachůnek - Birner, Strapáč, Klimek - Holík, Adamský.
Hezké sobotní odpoledne. Příprava české hokejové reprezentace je v plném proudu, zhruba za půl hodiny odehraje v Rize své druhé utkání s domácím Lotyšskem v rámci Euro Hockey Challenge.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.