Z vítězství se tedy znovu radovali čeští hráči, kteří ještě v letošním ročníku Euro Hockey Challenge nepoznali pachuť porážky. Česko si tak upevnili první příčku v tabulce před druhým Švédskem. Švédsko hraje svůj zápas proti Švýcarsku právě v těchto chvílích. Slovensko se naopak se třemi body krčí na předposlední příčce. Ode mne je to pro dnešek všechno. Hezký zbytek dne.
65:00
Česko právě vstřelilo branku!
Nakonec byl jediný úspěšný exekuto český JAN KOVÁŘ, který si forhendovou kličkou položil Laca a v poklidu zavěsil!
0:1
Sýkora se snažil o kulišárnu mezi nohama, ale nakonec neuspěl.
0:1
Jan Kovář se rozjel a forhendovou kličkou se nezmýlil.
0:0
Hovorka se rozjel přímo a bombou trefil pouze tyčku.
0:0
Za Česko jel Nedvěd a Laca nepřekonal.
0:0
Jako první jel za Slovensko Juraj Mikúš, který střelou pod horní víko neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení se také nerozhodlo. Po samostatných nájezdech již vítěze určitě poznáme.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:21
Sekera nemohl vjet do útočného pásma, protože by se pískal ofsajd.
64:02
Ve stejném čase si vybral oddechový čas Vladimír Vůjtek.
64:02
Češi budou před koncem prodloužení vyloučeni za příliš mnoho hráčů.
63:35
Radivojevič nezachytil přihrávku od Marcela Hossy.
62:58
Hosté vyčkávají na chybu v obraně domácích hokejistů.
62:21
Laco dokázal zneškodnil nebezpečnou teč Vondrky.
61:35
Průcha se snažil dorazit volný puk, jeho střela však byla zblokována.
61:14
Slovensku se nedaří kloudná rezehrávka.
60:25
Sersen přebruslil celé hřiště a když se snažil přihrát, o kotouč přišel.
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí části jsme se rozhodující branky nedočkali, a tak je na řadě pětiminutové prodloužení 4 na 4. Pokud se nerozhodne ani tam, o vítězi rozhodnou samostatné nájezdy.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:32
Hosté se ještě snaží o poslední ohrožení Laca v základní hrací době.
59:00
Hadamczik si vybral oddechový čas.
58:24
Obrovskou šanci měli domácí Slováci. K odraženému kotouči se dostal Mikuš a trefil jen vyrážečku, téměř ležícího, Pöpperleho.
57:45
Je vidět, že Češi chtějí zápas rozhodnout v základní hrací době.
57:10
Vincour se pomalu osměluje.
56:32
Sersen nahodil puk do útočného pásma, nikdo z jeho spoluhráčů se ale neodhodlal jet za nahozením.
56:10
Kovář netrefil kotouč ideálně.
55:21
Surový vzal odpovědnost na sebe a nastřelil tyčku české svatyně!
54:53
Ružička byl v útočném pásmu odzbrojen.
54:17
Ofsajd, ve kterém přistiženi Češi.
53:45
Tlustý chtěl nahrát na volného Průchu, do přihrávky se ale položil Mikúš.
52:54
Kudročova rána ani nedoputovala k Pöpperlemu.
52:20
Kovářova formace zamkla domácí a několikrát ohrozila Laca.
51:24
V posledních minutách je výrazně lepší Česká republika. Hostující hráči se dostali do tlaku a je jen otázkou času, kdy vstřelí ten tížený gól.
50:48
Hovorka se za stále nerozhodného stavu vrátil na ledovou plochu.
50:10
Nedvěd dlouho vyčkával se střelou. Nakonec si nabruslil na střed a rána minula Lacovu klec.
48:59
Česko se usadilo v pásmu Slováků a předvádí pohledné kombinace.
48:48
Hovorka je po dlouhé době dalším vyloučeným hráčem.
48:21
Teč Vampoly nadělala dosti značné problémy slovenskému brankáři.
17:50
Tlustého střelu vyrazil domácí brankář vyrážečkou do ochranné sítě.
47:12
Kumstát se prodral až do útočného pásma a nadělal obráncům problémy.
46:30
Rachůnkovu kličku přečetl Laco a nedovolil českému útočníkovi skórovat.
45:20
Čeští hokejisté se snaží o vstřelení dalšího gólu.
43:44
Čechům se daří znovu vyrovnat krok se svým soupeřem. Vincour přenechal kotouč PETRU HOLÍKOVI, který si potáhl puk až do útočné třetiny a tvrdou střelou k tyčce nedal Lacovi sebemenší šanci! Asistence: Tomáš Vincour a Jakub Krejčík.
43:25
Rachůnek objel slovenskou branku, nahrál na volného Petružálka, a ten vyzkoušel Laca.
42:20
Začátek třetí třetině je poněkud vlažnější.
42:03
Stehlík rozehrává z vlastního pásma.
41:38
Slovenský obránce raději v tísni vyhodil na zakázané uvolnění.
41:10
Surový bojuje za brankou Česka o kotouč.
40:26
Hossa z otočky málem překvapil hostujícího gólmana.
40:01
Do vedení se ve druhé třetině dostali nejdříve Slováci, kdy se prosadil Mario Bližňák. Z vyrovnání se Češi dočkali z hole Petra Průchy. Pak vstřelil gól ještě Bartovič a stanovil tak prozatimní stav zápasu.
40:00
39:40
Průchu odzbrojili dva obránci a odpálili puk do bezpečí.
39:10
Kudroč nahodil na Pöpperleho kotouč až ze střední třetiny.
38:42
Krejčík zkusil překvapit Laca z téměř nulového úhlu.
38:04
Češi byli přistiženi v postavení mimo hru.
37:19
Kumstát netrefil slovenskou svatyni střelou z levého kruhu.
36:57
Bude se vhazovat před českým gólmanem.
36:04
Nedvědova formace dělá domácí obraně velké problémy a je divu, že vstřelila pouze jednu branku.
35:10
Tlustý si potáhl kotouč kolem ležícího obránce a předložil ho Tenkrátovi, kterého fantasticky vychytal Laco lapačkou!
33:28
Slovensko právě vstřelilo branku!
Střela od modré se dostala až k Mikúšovi, který našel zadovkou MILANA BARTOVIČE, a ten se před prázdnou sítí nemýlil a dostává tak Slovensko znovu do vedení! Asistence: Juraj Mikúš, Marek Hovorka.
32:26
Čáslavova bomba těsně minula českou klec.
31:29
Tenkrát poslal zadovku na Tlustého, kterého ale zradilo zpracování.
30:55
Bližňák nahrál do jízdy Radivojevičovi, který se zjevil sám před českým gólmanem, ten slovenského útočníka vybruslil a nedovolil mu skórovat.
30:15
Útočnou akci rozjíždějí domácí až z poza vlastní branky.
29:15
Hovorka dostal od Bartoviče přihrávku a z voleje prověřil pozornost Pöpperleho.
28:21
Mikušovo vyloučení zůstalo nepotrestáno.
28:15
Vampola se procpal až před slovenského brankáře a snažil se najít spoluhráče, který si najížděl z druhé vlny.
26:57
Hosté nedokázali rozjet přesilovkovou kombinaci a Slováci tak vyhodili.
26:21
Peter Mikuš je vyloučen za zdržování hry.
25:48
Tenkrát našel přes celé útočné pásmo Vampolu, který z velkého úhlu neprostřelil Laca.
24:40
Jurčina byl Holíkem sražen na led a slovenský hokejista se těžce zvedá z hrací plochy.
23:55
Česká republika vyrovnává. Po nahození Čáslavy dorážel Vondrka, který nastřelil nejdříve jednu tyč a od té se odrazil puk do druhé. Kpuku se jako první dostal PETR PRŮCHA a trefil prázdnou branku! Asistence: Michal Vondrka a Petr Čáslava.
23:40
Nedvěd nahrával na Vondrku, ten na puk nedosáhl.
23:10
Čechům stejně jako Slovákům se nedaří usadit v útočném pásmu.
22:33
Jurčina je jako první slovenský hokejista v zápase poslán na trestnou lavici.
21:40
Češi jsou jako opaření. Brzký gól hostující hráči vůbec nečekali.
20:27
Pöpperle si šel pro nahození za branku, mezi tím se kotouč odrazil před prázdnou branku a MARIO BLIŽŇÁK neměl problém vstřelit úvodní branku! Asistence: Juraj Mikúš.
20:01
V první třetině jsme branku neviděli. Slovensko mělo k dispozici čtyři přesilovku, ani jednu ale nevyužilo, proto se stále hraje za nerozhodného stavu. Na střely byl úspěšnější celek České republiky. Poměr střel: 8:10.
20:00
19:46
Radivojevič přistižen v postavení mimo hru.
19:23
Rachůnek nahodil kotouč na Laca a vybojoval vhazování v útočném pásmu.
18:35
Ružička bekhendem dorážel do horního růžku, jeho pokus si ale hostující gólman pohlídal.
18:02
Česko hraje v plném počtu.
17:40
Slovákům se v dnešním zápasu absolutně nedaří přesilová hra.
17:05
Stehlíkova tečovaná rána vypadla Pöpperlemu z chráničů kotouč, který nakonec zkrotil.
16:34
Tenkrát ušetřil pár sekund v útočném pásmu.
16:02
Další vyloučení na české straně. Vondrka je vyloučen za napadení.
15:30
Krejčík je zpátky na ledě.
15:28
Průcha udělal forhendovou kličku Lacovi a střílel do odkryté branky. Domácí gólman se však perfektně roztáhl a zneškodnil velkou šanci!
14:50
Slovákům chybí v přesilovce nějaký vůdce, který by dokázal zformovat přesilovkový vzorec.
14:20
Kovářovi se podařilo na podruhé vyhodit a čeští hráči odjeli střídat.
13:58
Čáslava bojuje s Radivojevičem o puk v rohu kluziště.
13:30
Krejčík zahákoval Cibáka a je tak potrestán na 2 minuty.
13:10
Domácí hokejisté začínají další útok až od své branky.
12:40
Holík udělal kličku obránci a nahrával na volného Kumstáta. Tomu však přihrávka doputovala na paty a stav se tedy nezměnil.
11:30
Hraje se převážně ve střední třetině a obě mužstva si dobře hlídají svojí modrou čáru.
10:50
Slováci se dostali do přečíslení 2 na 1. Čáslava ale perfektně zasáhl a z nadějné šance nebylo nic.
10:20
Průcha si najíždil za obránce, kotouč se ale k němu nedostal.
09:48
Češi hrají již v pěti bruslařích.
09:25
Slovensko se usadilo v útočném pásmu, žádnou střelu ale zatím nevyprodukovali.
08:59
Mojžíš bojuje s Kytnárem za brankou o puk.
08:20
Rachůnek zachytil přihrávku a poslal kotouč přes všechny čáry.
07:48
Druhé vyloučení na straně hostí. Petružálek vyhodil kotouč z obraného pásma mimo hřiště a dostal 2 minuty.
07:10
Nedvěd našel parádně zadovkou Průchu, který tvrdou ranou netrefil slovenskou branku.
05:55
Domácí se na chvilku rozjeli do útoku, zastavil je ale ofsajd.
05:35
Česko dostalo domácí trochu do tlaku a Slovácí se brání jen za cenu vyhození do středního pásma.
05:10
Kumstát se dostal k odraženému kotouči a z otočky vypálil do hrudi Laca.
04:15
Nejdříve Rachůnek a poté i Nakládal prověřili Laca tvrdými střelami od modré.
03:40
Vondrka si pěkně nabruslil na střed. Jeho pokus však šel nad horní tyč.
02:53
Vampola se vrátil na led, a tak se hraje v plném počtu na obou stranách.
02:30
Slovákům se přesilovka vůbec nedaří a nemohou se dostat před hostujícího brankáře.
01:45
Jurčinova střela byla sražena do rohu kluziště.
01:20
Češi se dobře brání a dvakrát za sebou se jim podařilo vyhodit.
00:53
Za hákování je vyloučen Petr Vampola.
00:12
Tlustý nepřešel přes obránce do útočné třetiny.
00:01
Před dnešním utkání si fanoušci připomenou leteckou tragédii v Jaroslavli, která se stala v září minulého roku. Hlavně se bude z domácího pohledu vzpomínat na ikonu slovenského hokeje, Pavola Demitru.

Slovensko: Hamerlík - Starosta, Mikuš, Kudroč, Sersen, Mihálik, Stehlík, Vydarený, Sýkora - Radivojevič, Bližňák, Marcel Hossa - Surový, Cibák, Ružička - Hovorka, Mikúš, Bartovič - Lušňák, Kytnár, Špirko. Trenéři: Vladimír Vůjtek a Jerguš Bača.

Česko: Jakub Kovář - Nakládal, Krejčík, Čáslava, Kutlák, Mojžíš, Kudělka, Zámorský - Tenkrát, Plekanec, Tlustý - Petružálek, Novotný, Kašpar - Průcha, Nedvěd, I. Rachůnek - Kumstát, Jan Kovář, Vondrka - Vampola, Holík, Vincour. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Vítejte při sledování textového online přenosu zápasu mezi Slovenskem a Českou republikou. Slovenští hokejisté se ještě v letošním ročníku Euro Hockey Challenge z vítězství neradovali, i když měli dvakrát velkou šanci na poražení svého soupeře. S Dánskem prohráli v prodloužení a proti Rusku nezvládli samostatné nájezdy. Česko narozdíl od svého dnešního soupeře vyhrálo všech pět utkání. Nad Německem zvítězilo dvakrát za 2 body a Lotyšsko zdolalo jednou v normální hrací době a jednou po nájezdech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.