Skupina o pořadí play-off 1. ligy - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba 2011 : Č. Budějovice - 17. února 2020   17:30

Poruba 2011
48:05' Kanko (J. Káňa, D. Krejčí)
1:8
(0:2, 0:1, 1:5)
Č. Budějovice
02:45' Z. Doležal  (J. Kloz, Pýcha) • 10:27' Venkrbec  (Z. Doležal, Pýcha) • 34:30' Allen  (J. Kloz, Z. Doležal) • 41:29' Prokeš  (Kachyňa, Raška I) • 44:07' Raška I   • 44:30' J. Kloz  (Z. Doležal, Babka) • 48:52' Raška I  (Karabáček, Prokeš) • 59:29' Michnáč  (J. Veselý, Suchánek)
Poruba 2011
Foltán (45. Kůdela) – Slavík, Husák, Rudl, Urbanec, D. Krejčí, Pastor, Šendera – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – Guman, T. Jáchym, Špaček – Kanko, Zdeněk (C), J. Káňa (A) – Maršoun, Toman, Ďurač.
Fiala, Koziol – Gančarčík, Konvička
RT TORAX ARENA

Já se tímto s vámi z RT TORAX ARENY loučím a těším se u dalších textových přenosů na počtenou.
Dnešní utkání bylo jasně v režii hostujícího celku. Už od prvních minut zápasu zasypávali domácího gólmana střelami a v první třetině se ujali góly v přesilovkách vedení o dvě branky.
V druhé třetině se domácí pokoušeli vyrovnat hru a srovnat stav a měli i několik vážných šancí. Pak ale se k puku dostal Allen a hosté šli do šaten s vedením už o tři góly.
Poslední třetina patřila hostům, kdy sice domácí vstřelili čestný gól, ale hosté přidali dalších pět branek a odvážejí si tak z porubského ledu přesvědčivé vítězství.
59:29'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Hosté ještě v poslední minutě utkání překonávají domácího gólmana. Nejprve jeho pozornost otestoval Jan Veselý, ale na střelu ALBERTA MICHNÁČE už byl Kůdela krátký. Asistence: Jan Veselý a Jakub Suchánek.
59:04'
Krejčí byl rychlejší než kotouč a tak je pískán ofsajd.
58:09'
Raška kroužil kolem brány, Kůdela se ale stačil včas přesunout.
Dnešní utkání sleduje 659 diváků.
57:10'
Domácím se konečně povedlo dostat z obranného pásma, ale už je tu další útok hostů.
56:30'
Pýcha pálil do klubka hráčů před Kůdelou, puk se až ke gólmanovi nedostal.
55:57'
55:20'
Gólman hostů má puk v lapačce a tak hra bude pokračovat vhazováním po jeho pravici.
54:18'
Domácí se hezkou kombinační akci dostali až před bránu Kloučka, střela šla ale mimo.
53:57'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Matouš Venkrbec – 2 min., podrážení).
52:38'
Hosté se znovu usadili v útočném pásmu a ostřelují domácího gólmana.
51:47'
Karabáček se po pravé straně dostával do úniku, jeho střelu ale Kůdela má v náruči.
48:52'
Hosté zásluhou ADAMA RAŠKY rychle odpověděli a i Kůdela loví puk ve své síti. Asistence: Václav Karabáček a Radek Prokeš.
48:05'
Poruba právě vstřelila branku!
Při signalizovaném vyloučení dotlačil PETR KANKO puk za záda hostujícího gólmana a snižuje na 1:6. Asistence: Jan Káňa a Daniel Krejčí.
47:25'
Vhazuje se po levici Kůdely a hned po vhazování se domácí snaží zaútočit, obrana hostů je ale proti.
46:46'
46:30'
Domácí ostřelují bránu Motoru, ale Klouček je velmi pozorný.
44:46'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jan Veselý – 2 min., hákování).
44:30'
Střídání v týmu HC RT TORAX Poruba 2011: ze hřiště odchází Frederik Foltán, přichází Hynek Kůdela.
44:30'
Ke kotouči se po rychlých přihrávkách dostal JAN KLOZ a vyhání Foltána z brány. Asistence: Zdeněk Doležal a Jakub Babka.
44:07'
Po chybě domácího obránce se k puku dostal ADAM RAŠKA a zvyšuje vedení hostů. Bez asistence.
43:00'
Na druhé straně se do velké šance dostal Tomáš Jáchym, Klouček však bravurním zákrokem chytá.
41:29'
K odraženému kotouči se před bránou domácích dostal RADEK PROKEŠ a nedal Foltánovi šanci. Asistence: Ondřej Kachyňa a Adam Raška I.
40:40'
Několik nepřesností na obou stranách, ale nakonec se k puku na modré čáře dostal Urbanec, střela šla ale mimo.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:16.
Ve druhé části domácí vrhli všechny síly do útoku, aby zkorigovali nepříznivý stav. Ve 35. minutě ale Alen překonal Foltána a tak hosté svůj náskok ještě navýšili a do třetí třetiny půjdou s třígólovým náskokem.
40:00'
39:59'
Se sirénou se ještě ke střele dostal Kanko, branka z toho ale nebyla.
39:52'
39:05'
Po hezké kombinaci se k puku dostal Jan Káňa a rychle vystřelil, Klouček má ale puk v lapačce.
38:39'
Jáchym se prokličkoval až před Kloučka, tam ale o puk přišel a při pádu posunul bránu.
38:03'
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
37:52'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Zdeněk Doležal – 2 min., podrážení).
36:57'
Toman pálil s výhodné pozice, trefil však pouze brusle obránce.
36:05'
Bojuje se u mantinelu v obranném pásmu domácích, nakonec puk vydolovali hosté.
34:30'
Jan Kloz vypálil od modré čáry a CONOR ALLEN tečí zvyšuje vedení hostů už o tři branky. Asistence: Jan Kloz a Zdeněk Doležal.
33:49'
K dobré střele od modré čáry se dostal Kachyňa, střela šla ale mimo.
32:35'
Nejdříve pálil Sikora a po něm ještě z dobré šance Gřeš, ani jeden ale puk do sítě nedostal.
31:34'
Icing domácích, vhazuje se po pravici gólmana.
31:20'
Holec nebezpečně pálil z mezikruží, Foltán střelu vyrazil do ochranné sítě.
30:50'
Gřeš a Kanko jeli dva na jednoho, Klouček ale stále drží čisté konto.
29:27'
Rychlým přechodem středního pásma se domácí dostali k bráně Kloučka, ale ani Toman ani Jáchym ho nepřekonali.
29:00'
Domácí se nemůžou vymanit z tlaku a tak je brána Poruby odstřelována ze všech stran.
27:48'
Domácí se snaží založit útok, ale nepřesnou přihrávkou se k puku dostávají hosté a opět ohrožují Foltána.
26:30'
Holec přešel s pukem na hokejce celé hřiště a stačil i vystřelit, Foltán ale vytěsnil mimo.
25:25'
Veselý se ocitl sám před Foltánem a ten krásným zákrokem zachytil puk do lapačky.
25:06'
Rychlé šance na obou stranách, nakonec je puk mimo hrací plochu a vhazuje se ve středním pásmu.
23:25'
Gřeš si vzal puk ve vlastním pásmu a dostal se za oba obránce, Kloučka se mu ale překonat nepovedlo.
23:11'
Domácím se přesilovka vůbec nepovedla a tak se ke střele dostávají až když Motor hraje v plném počtu.
22:26'
22:00'
Poruba se stále nemůže dostat do pásma.
20:49'
Domácí ztratili při rozehrávce puk a hosté šetří cenné vteřiny oslabení.
20:26'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Vít Christov – 2 min., podrážení).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:29.
V první třetině si hosté zajistili pohodlné vedení dvěma brankami v přesilových hrách a i když se domácí v posledních minutách snažili s nepříznivým stavem něco udělat tak Klouček zatím drží čisté konto.
20:00'
19:28'
Lytvynov potrápil domácí obranu, jeho nahození ale nikdo netečoval a tak se rozehrává po levici Foltána.
18:30'
Hosté zachytili rozehrávku domácích a tak se opět Motor usazuje v pásmu.
17:49'
Icing hostů, vhazuje se po levici Kloučka.
17:29'
Závar před Foltánem, ten ale udržel puk před brankovou čárou.
16:22'
Rudl z modré čáry přihrál Jáchymovi a ten pálil z kruhů, skulinku ale do brány nenašel.
15:31'
Dvě nebezpečné akce před Foltánem po chybách domácích.
14:20'
Babka obkroužil bránu a snažil se puk zasunout k pravé tyčce Foltána, ten se ale stačil včas přesunout.
13:21'
Opět úřaduje Kloučkova lapačka a tak se bude vhazovat po jeho levici.
13:02'
Gřeš se rychlou přihrávkou dostal na dostřel brány Motoru, puk se mu ale zamotal mezi brusle a ke střele nedošlo.
12:18'
Zdeněk po rychlém přechodu do pásma pálí od mantinelu, ale jen doprostřed brány.
11:46'
Pastor prudkou střelou od modré prověřil lapačku Kloučka.
10:27'
Hosté využívají i druhou přesilovku, kdy MATOUŠ VENKRBEC překonává Foltána a hosté navyšují vedení už o dvě branky. Asistence: Zdeněk Doležal a Pavel Pýcha.
09:32'
Domácím se podařilo dostat puk z vlastní třetiny a Motor rozjíždí další útok, který však končí ofsajdem.
09:06'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Husák – 2 min., podrážení).
08:20'
Domácí teď na chvíli zamkli Motor v pásmu, ale ani střela Hudečka cíl nenašla.
07:40'
Kanko v samostatném úniku hostujícího gólmana nepřekonal a tak stav stále zůstává pro domácí nepříznivý.
07:12'
Špatnou rozehrávku domácích málem využili hosté, nakonec ale svou chybu obránci napravili.
06:42'
Rudl pálil od modré čáry a jen špičkou brusle Klouček dostal puk mimo svou bránu.
06:36'
Teď se do útoku dostali i domácí, branka hostů je ale mimo svou pozici a tak rozhodčí přerušují hru.
06:20'
Po další střele Motoru je puk v ochranné síti.
06:00'
Další útok se valil na Foltána a ten raději skryl puk v lapačce.
05:30'
Hosté se usazují v útočném pásmu, ale nakonec se domácí osvobozují.
04:43'
Hudeček se krásně prosmýkl kolem hostujících obránců, ale Kloučka se mu překonat nepovedlo.
02:45'
V přesilové hře se k puku dostal ZDENĚK DOLEŽAL a blafákem dostává Motor do vedení. Asistence: Jan Kloz a Pavel Pýcha.
02:03'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Daniel Krejčí – 2 min., podrážení).
01:40'
Zdeněk si vzal puk ve svém obranném pásmu a dostal se až před branku hostů, obrana ale byla pozorná.
00:20'
Hned po úvodním buly se k puku dostal Venkrbec a prověřil pozornost domácího gólmana
00:01'
Zdravím všechny fanoušky prvoligového hokeje z RT TORAX ARENY, kde za několik málo okamžiků bude vše připraveno k zahájení utkání.

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Kůdela) – Slavík, Husák, Rudl, Urbanec, D. Krejčí, Pastor, Šendera – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – Guman, T. Jáchym, Špaček – Kanko, Zdeněk (C), J. Káňa (A) – Maršoun, Toman, Ďurač.

ČEZ Motor České Budějovice: Klouček (Brízgala) – Suchánek, Pýcha, Kachyňa (C), Lytvynov, Allen – Babka, Christov, Venkrbec – Holec, Michnáč, Šimánek – J. Veselý, Karabáček, Prokeš – Raška I, Beránek, J. Kloz – Z. Doležal.

Rozhodčí: Fiala, Koziol – Gančarčík, Konvička.
Připíšou si hosté další body do tabulky, nebo získají domácí cenný skalp vedoucího celku? Vše se dozvíme od 17:30 hodin.
Domácím se po dvou prohrách podařilo v posledním zápase na ledě Havířova zvítězit vysoko 6:2. Téměř až do konce zápasu se jednalo o vyrovnané utkání, které rozhodly branky až v samém závěru. Jednalo se o první výhru trenéra Františka Výborného na střídačce domácích.

Tomáš Gřeš, nejlepší střelec domácích, v letošní sezóně nastřílel 16 branek a jednu přidal i naposledy v Havířově. Nejlepším nahrávačem je s dvaceti sedmi nahrávkami obránce Patrik Husák a nejvíce bodů (37) do žebříčku produktivity nasbíral Marek Sikora.
Motor v letošním ročníku jasně vévodí tabulce a na druhý Přerov má nevídaný náskok třiceti pěti bodů. Už devět zápasů v řadě hosté neprohráli a v šestnácti zápasech v řadě neodešli z utkání bez bodu. Naposledy v sobotu porazili na domácím ledě Vsetín 3:2 gólem Vydareného osm minut před koncem utkání.

Nejúspěšnější střelci hostů jsou s jednadvaceti brankami Zdeněk Doležal a Jan Veselý. Nejlepší nahrávač Motoru a zároveň celé Chance ligy je se 43 přihrávkami Pavel Pýcha, který je zároveň i s 54 body nejproduktivnějším hráčem Českých Budějovic.
Už dvacáté první kolo o pořadí v playoff je na pořadu dnes v RT TORAX ARENĚ. Utkají se celky z opačných příček tabulky. Osmá Poruba přivítá vedoucí celek Českých Budějovic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.