Turku - Ufa | ONLINE | 27.12.2019 15:10 | Spengler Cup 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Spengler Cup -  ONLINE PŘENOS -  Turku : Ufa - 27. prosince 2019   15:10

Ukončeno
Turku
Turku
05:49' Lehtinen (Pajuniemi, Holm) • 30:51' Anttalainen (Korpikoski, I. Filppula) • 32:30' Sund (Nurmi) • 35:09' I. Filppula (Windlert, Korpikoski)
4:3
(1:1, 3:0, 0:2)
Ufa
Ufa
12:01' Gimatov  (Kartajev, Culygin) • 55:36' S. Garejev   • 59:22' Amirov  (Culygin)
Turku
Sestavy:
Tirronen (Pohjanoksa) – Windlert, Olsson, Piskula, Anttalainen, Larsson, Sund, Viro – Budish, I. Filppula (A), Korpikoski (C) – Suoranta, Wirtanen (A), Lehtinen – Nurmi, Pärssinen, Pajuniemi – Karvonen, Kuru, Janatuinen – Holm.
Ufa
Sestavy:
Sochatskij (Karejev) – Ar. Sergejev (A), Koledov (A), Culygin, Lisovec, S. Garejev, Muchamadullin, Petrišev – M. Majorov, Ševčenko, Soloduchin (C) – Gimatov, Kartajev, Baškirov – Amirov, Lukin, Pimenov – Baranov, Kuzmin, Pustozjorov.
Přenos se aktualizuje automaticky

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn!
Střely na branku – 38:22.
Hokejisté TPS Turku vstupují do Spengler Cupu vítězstvím 4:3 nad Ufou a zítra si to tak rozdají se švýcarským Ambri-Piotta o přímý postup do semifinále. To ruský tým prohrál v základní skupině oba zápasy a bude muset už do čtvrtfinále.

O výhře Turku rozhodla hlavně druhá třetina, do níž se nastupovalo za stavu 1:1, ale hráči TPS v ní dokázali hned třikrát skórovat. Skóre 4:1 pak platilo ještě čtyři minuty před koncem, ale Ufa přeci jen ještě dokázala závěr zdramatizovat. Nejprve překvapil brankáře Tirronena po objetí branky Stanislav Garejev a 38 sekund před koncem vstřelil kontaktní gól Rodion Amirov. Na vyrovnání už však Rusové měli příliš málo času.
Konec zápasu.
59:30'
Ufa opět bez brankáře!
59:22'
Ufa právě vstřelila branku!
Ufa se k odvolání brankáře konečně dostala a tento krok přinesl rychlé snížení! Puk se po střele Culygina odrazil k RODIONOVI AMIROVOVI, proti jehož první dorážce ještě Tirronen vytrčil pravý beton, ale druhá už mu prošla pod nohou, kterou v té chvíli přizvedl – 4:3. Asistence: Kirill Culygin.
58:38'
Hokejisté TPS teď chytře sbírají sekundy v útočném pásmu. Ufa za současné situace nemůže myslet na power-play.
57:44'
Málem to bylo o jediný gól! Taková žabička z hostujícího obranného pásma propadla až na hůl rozjetého Danila Baškirova, který se řítil sám na Tirronena. Brankář TPS však jeho zakončení vytěsnil levou rukou!
57:26'
Hráčům Turku bylo odpískáno postavení mimo hru. Ruský celek má na vyrovnání dvě a půl minuty.
56:23'
Závěr zápasu by ještě mohl být zajímavý. Ufa vycítila šanci.
55:36'
Ufa právě vstřelila branku!
Tak jsem možná gólmana TPS přechválil! STANISLAV GAREJEV objel branku finského týmu a zakončením k bližší tyčce Tirronena dokonale zaskočil – 4:2. Bez asistence.
55:20'
Střelu z pravé strany pokryl Tirronen. Ten chytá dobrý zápas.
54:47'
Hosté v plném počtu.
54:37'
Hráči Ufy dokázali dostat puk ze svého obranného pásma.
54:06'
Tony Sund vypálil od modré čáry. Sochackij si sáhl pro puk lapačkou a přerušil útočnou snahu TPS.
53:45'
Oskari Lehtinen se vytočil před branku, ale zakončil jen do betonů Sochackého.
52:46'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Pimenov – 2 min., držení).
52:46'
Jens Olsson vypálil od modré čáry sice nepřesně, ale puk se od zadního mantinelu odrazil zpět před branku. Tam operoval Hannu Kuru, který Sochackého nepřekonal, bude se však vylučovat.
51:58'
Čas ubíhá, aniž by se na ledě něco podstatného dělo. To TPS plně vyhovuje.
50:12'
Hráči TPS kontrolují situaci a k ničemu soupeře nepouštějí. Je znát, že Ufa nechala odpočívat kvalitní hráče jako Omark, Larsson či Burmistrov.
49:24'
Nepřesná přihrávka na Kartajeva hosty vyhnala z útočné třetiny.
48:47'
Proti přesile protihráčů se neprosadil Majorov. Hosté se poté snažili vrátit do útočného pásma, ale to vedlo jen k ofsajdu.
48:15'
Kotouč opustil hrací plochu. Máme tu reklamní přestávku.
47:29'
Ufa v plném počtu.
47:22'
Anton Holm dostal přihrávku na vzdálenější tyčku. Puk si ale rovnal příliš dlouho a Sochackij se stačil proti jeho zakončení přesunout!
47:02'
Od modré čáry vypálil Sund, Sochackij zakročil vyrážečkou.
46:04'
Filppula našel prudkým krosem Lauriho Pajuniemiho. Ten z levého kruhu přestřelil.
45:43'
První pokus o usazení se v útočném pásmu domácím nevyšel. Nyní to zkoušejí znovu.
45:27'
Za držení je vyloučen Alexej Pustozjorov. Hokejisté TPS tak budou mít k dispozici přesilovou hru.
43:57'
Po zadovce spoluhráče pálil z první Lauri Korpikoski. Z levého kruhu minul branku Ufy.
43:07'
Obránce Joe Piskula podpořil domácí akci na pravém křídle. Jeho přihrávka ale byla pro najíždějícího spoluhráče před branku příliš dlouhá.
42:07'
Šakir Muchamadullin nastřeloval kotouč na vzdálenější tyčku, kde byl Vladislav Lukin. Ten ale prudký puk nezasáhl.
40:49'
První řada TPS hraje velmi dobrý zápas. Ve svém úvodním střídání ve třetí třetině si opět vytvořila tlak.
40:01'
Začala třetí třetina.
Třetí třetina začne přibližně v 16:50.
Druhá třetina patřila hokejistům TPS, kteří v ní skórovali hned třikrát a do šaten tak odcházejí s vedením 4:1. Ufa přitom hrála aktivněji než v úvodní části, ale tentokrát dostala lekci z produktivity. Brankáře Sochackého nejprve uchránila v jednom oslabení hned dvakrát branková konstrukce, ale pak už ho štěstí opustilo. Ve 31. minutě si za jeho záda našlo skryté nahození Aleksiho Anttalainena, poté skóroval další obránce Tony Sund od modré čáry dokonce bekhendem, což se často nevidí a stávající skóre pak určil dorážkou do odkryté branky Ilari Filppula. Poslední celek finské ligy má tak nakročeno k cennému skalpu.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:29'
Rodion Amirov vypálil z levé strany na lapačku brankáře Rasmuse Tirronena. Ten zachytil kotouč do rukavice.
39:01'
Začala poslední minuta prostřední části zápasu.
38:20'
První řada TPS předvádí skvělý hokej. Teď už ale hráči Turku situaci překombinovali. Obránce Anttalainen chtěl ještě nahrávat mezi kruhy Filppulovi a trefil brusle protihráče.
36:59'
A mohlo to být již o čtyři góly! Sochackij pokryl nájezd Jense Olssona i jeho následnou dorážku!
36:27'
Hráči TPS si zatím spravují chuť z prozatím nepovedené sezóny v domácí lize, kde jim patří poslední příčka. Dnes hrají velmi dobře a nad účastníkem KHL vedou již o tři branky.
35:09'
TPS právě vstřelilo branku!
Skvělé střídání první domácí formace končí gólem! Lauri Korpikoski našel před brankou zcela volného obránce Filip Windlerta, který ještě kotouč za záda Sochackého nedotlačil. Ten ale zůstal stát vedle na ledě roztaženého brankáře Ufy a ILARI FILPPULA si ho našel a doklepl do odkryté klece – 4:1. Asistence: Filip Windlert a Lauri Korpikoski.
34:20'
Mohlo být sníženo, ovšem hostujícího hráče parádně vychytal brankář Tirronen!
32:30'
TPS právě vstřelilo branku!
Finové navyšují svůj náskok! Bekhendové nahození TONYHO SUNDA od modré čáry zapadlo až do horního růžku nad lapačkou brankáře Sochackého. Letící puk ještě dost možná ze vzduchu tečoval Juuso Pärssinen, ovšem za autora gólu je v oficiálním zápise označen právě Sund. Rozhodčí dokonce u videa řešili případnou vysokou Pärssinenovou hůl, ovšem branka platí. Asistence: Markus Nurmi.
32:02'
Mohlo být srovnáno! Hosté se dostali do přečíslení 2 na 41, které vyřešil Rodion Amirov ranou z pravého kruhu na vzdálenější tyčku. Tirronen dokázal zasáhnout vyrážečkou!
30:51'
TPS právě vstřelilo branku!
Hokejisté Turku podruhé v zápase vedou! ALEKSI ANTTALAINEN nahodil puk na branku od modré čáry, kotouč prošel mezi bruslemi hned dvěma hráčům a zapadl mezi betony brankáře Sochackého, jenž nemohl vůbec nic vidět – 2:1. Asistence: Lauri Korpikoski a Ilari Filppula.
30:17'
Vjačeslav Soloduchin hledal v přečíslení 2 na 1 před branku najíždějícího spoluhráče. Puk ale dokázal tečovat bránící hráč, který tak brankáři Tirronenovi hodně pomohl.
28:47'
Ufa oslabení se štěstím přežila a je kompletní.
28:17'
Ufu v tomto oslabení zachránila už podruhé branková konstrukce! Za Sochackým zazvonila levá tyčka a odražený kotouč zalehl před dorážejícím Lehtinenem gólman Salavatu Julajev!
27:45'
Larsson na útočné modré chyboval a dopředu se tak řítil Vladislav Kartajev. Skvěle se s ním však vrátil Pajuniemi a útočník Ufy tak neměl prostor na kvalitní zakončení.
27:15'
Lauri Pajuniemi dostal nabito na ránu z voleje, která orazítkovala břevno!
26:55'
Hned po buly přišla nebezpečná střela, kterou Sochackij vyrazil.
26:46'
Za sekání je vyloučen hostující Ilja Baranov. Přesilová hra TPS začne po krátké reklamní přestávce.
25:46'
Diváci v hledišti se dobře baví. Neschází ani místní dechovka, která vyhrává melodie populárních písní či fanouškovských popěvků.
24:57'
Další akci Ufy rozehrává teprve sedmnáctiletý obránce Šakir Muchamadullin. Tenhle mladík ještě musí hrát s celoobličejovým krytem.
24:09'
Po vhazování to zkusil z levé strany Simon Suoranta. Puk je ve výstroji Vladimira Sochackého.
23:51'
Ve druhé třetině Ufa zvýšila aktivitu. Tirronen čelil další střele od modré čáry, kterou vyrazil.
23:08'
Vjačeslav Soloduchin nabruslil s pukem dopředu po pravé straně a střelou z úhlu prověřil Tirronena. Ten kotouč podržel v náručí.
21:54'
Od modré čáry vypálil Stanislav Garejev. Tirronen puk vyrazil pravým betonem.
21:27'
Pärssinen zavezl puk do útočného pásma a prověřil Sochackého jedovatou střelou. Ten ji vytěsnil do rohu kluziště.
20:45'
Zakázané uvolnění ruského mužstva.
20:24'
Ve druhé třetině se k první útočné akci odhodlala Ufa. Puk nakonec vypadl z hrací plochy a rozhodčí nařizují buly v obranném pásmu TPS.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 15:58.
První třetina nabídla zajímavý hokej. Více ze hry určitě měli hráči Turku, kteří ze svého aktivního nástupu i vytěžili úvodní branku. V 6. minutě vymetl v přesilovce šibenici Oskari Lehtinen. Hostující vyrovnání přišlo jako blesk z čistého nebe. Ve 13. minutě vykopl brankář Tirronen střelu Kartajeva jen k Eduardovi Gimatovovi a ten už měl snadnou úlohu. Trenéři Ufy dávají na turnaji příležitost mladým hráčům a na výkonu a souhře ruského celku je to přeci jen zatím znát.
20:00'
První třetina skončila.
19:46'
Protiútok Ufy skončil ofsajdem. Ještě jedno přerušení hry v úvodní části.
19:20'
Ke střele se dostal Rodion Amirov. Ten mířil nad břevno domácí svatyně.
19:01'
Minuta do konce první třetiny. Hosté se vymanili z náporu soupeře a sami přešli do útočného pásma. Tam se puk dotkl ochranné sítě za brankou. Vhazuje se před Tirronenem.
18:33'
Turku je teď zase v tlaku. Veškeré dění se odehrává v obranném pásmu Salavatu Julajev.
17:46'
Do dobré pozice nyní dostal nabito Ilari Filppula. Rána zkušeného útočníka jen těsně minula levou tyčku z pohledu gólmana Sochackého!
16:49'
Na druhé straně šance Ufy. Proti zakončení Jevgenije Lisovece se stačil přesunout brankář Tirronen.
16:23'
TPS si mohlo vzít vedení zpět! Obránce Filip Windlert mířil ze spojnice kruhů nad pravé rameno Sochackého, kterého zachránila horní tyčka!
15:19'
Utkání má velice slušnou diváckou kulisu. Tribuny arény v Davosu jsou plné, dorazili fanoušci obou týmů a slyšet jsou i příznivci pořádajícího klubu, tedy HC Davos.
14:53'
Tlak Turku po vyrovnávacím gólu upadl. Nyní se rýsoval zajímavý protiútok celku z Baškortostánu, ale druhý z hráčů přejel útočnou modrou předčasně a tak bylo pískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
13:52'
Arťom Sergejev váhal u vlastní branky s rozehrávkou a z toho mohl být pro Ufu velký problém. Hráči Turku totiž dobře forčekovali, ovšem kotouč se odrazil za Sochackého klec.
12:01'
Ufa právě vstřelila branku!
Hosté z ničeho nic srovnávají! Na dlouhý pas Kirilla Culygina si nabruslil Vladislav Kartajev, který se na levém kruhu uvolnil a vystřelil. Brankář Tirronen kotouč vykopl levým betonem jen k EDUARDOVI GIMATOVOVI a ten dorážel do odkryté klece – 1:1. Asistence: Vladislav Kartajev a Kirill Culygin.
11:32'
Před brankou zůstal zcela volný Joel Janatuinen, který obdržel přihrávku od zadního mantinelu. Sochackij dokázal zakročit pravým betonem!
10:36'
Markus Nurmi si vybruslil s pukem až mezi kruhy, odkud vystřelil. Jeho pokus byl ale sražen do rohu.
10:09'
Hráče Ufy teď zastavilo odpískané postavení mimo hru.
09:47'
TPS je v plném počtu.
09:43'
Zajímavý nástřel Kartajeva se ještě snažil tečovat Gimatov. Puk prolétl vedle vzdálenější tyčky branky Turku.
09:20'
Turku se opět osvobozuje.
08:55'
Rusové se dlouho drželi v útočném pásmu, ale bez většího ohrožení branky soupeře. Teď už TPS vyhodilo.
07:46'
Tony Sund je vyloučen za držení. Uvidíme přesilovku Ufy.
06:19'
Turku je lepším týmem. Ufa dosud brankáře Tirronena vůbec neohrozila.
05:49'
TPS právě vstřelilo branku!
Finský celek přesilovku využívá a otevírá gólový účet zápasu! Z levého kruhu vypálil zápěstím OSKARI LEHTINEN, který vymetl bližší horní růžek Sochackého svatyně. Asistence: Lauri Pajuniemi a Anton Holm.
04:59'
Po přihrávce Larssona pálil z vrcholu levého kruhu Lauri Pajuniemi. Puk neprošel až na brankáře Sochackého.
04:23'
Dvě minuty za vysokou hůl dostal obránce Salavatu Julajev Kirill Culygin. Přesilovka pro TPS.
04:05'
Lauri Pajuniemi se dostal mezi kruhy k odraženému kotouči a zápěstím jen těsně minul levý horní růžek branky Ufy!
02:39'
Turku je zatím aktivnějším týmem. Trenéři Ufy dali šanci řadě mladým hráčům a ti se do utkání teprve dostávají.
01:39'
Další dobrý zákrok Sochackého. Ten zastavil střelu z pravého kruhu levým betonem a poradil si i s dorážkou Korpikoskiho.
00:19'
Hned jsme viděli první šanci Turku. Výbornou reakci musel ukázat brankář Sochackij!
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

TPS Turku: Tirronen (Pohjanoksa) – Windlert, Piskula, Anttalainen, Larsson, Sund, Viro – Budish, I. Filppula (A), Korpikoski (C) – Suoranta, Wirtanen (A), Lehtinen – Nurmi, Pärssinen, Pajuniemi – Karvonen, Kuru, Janatuinen – Holm.

Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Karejev) – Ar. Sergejev (A), Koledov (A), Culygin, Lisovec, S. Garejev, Muchamadullin, Petrišev – M. Majorov, Ševčenko, Soloduchin (C) – Gimatov, Kartajev, Baškirov – Amirov, Lukin, Pimenov – Baranov, Kuzmin, Pustozjorov..
Ufa oproti včerejšku obměnila sestavu. Hrát nebude asi největší hvězda týmu Linus Omark a na tribuně zůstal také Nikita Sošnikov. Stejně jako včera chybějí na soupisce také obránce Philip Larsen a brankář Juha Metsola.


TPS Turku:
Tým z města Turku je jedenáctinásobným šampiónem Finska. Naposledy TPS opanovalo domácí ligu v roce 2010. V této sezóně se ale mužstvu vůbec nedaří, vždyť patnáctičlennou tabulku Liigy uzavírá. Naposledy hráči Turku prohráli na domácím ledě 2:5 s IFK Helsinky. Na Spengler Cupu je v pátek proti Ufě čeká první vystoupení. Nejproduktivnějším hráčem Turku v ligové soutěži je s 27 body (19+8) Lauri Pajuniemi, s 23 body (2+21) ho pák následuje produktivní bek Henrik Larsson. V kádru mužstva je také zkušený útočník Lauri Korpikoski, který v dresech Rangers, Arizony, Edmontonu, Dallasu a Columbusu nashromáždil 609 startů v NHL.


Salavat Julajev Ufa:
Ufa patří k předním týmům KHL. V letošní sezóně ji patří páté místo v tabulce Východní konference. Naposledy zdolala na domácím ledě 4:3 v prodloužení konferenčního lídra z Kazaně, před tím naopak třikrát v řadě prohrála. Do Spengler Cupu vstoupili hokejisté Salavatu Julajev porážkou 1:4 se švýcarským Ambri-Piotta. Jediný gól ruského celku vstřelil obránce Lisovec, který snižoval na 1:3. Velkými oporami ruského celku jsou hokejisté ze severu Evropy. Nejproduktivnějším hráčem týmu v KHL je s 37 body (9+28)) Švéd Linus Omark, nejproduktivnějším zadákem pak Dán Philip Larsen – 25 bodů (9+16). Brankářskou jedničkou je pak Fin Juha Metsola.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Ve švýcarském Davosu je v pátek na programu druhý hrací den tradičního Spengler Cupu. Ve skupině 1 se utkají finské TPS Turku a ruská Ufa. Zatímco pro TPS půjde o vstupní utkání do turnaje, tak Ufa má již premiérové vystoupení za sebou. Švýcarskému celku Ambri-Piotta podlehla 1:4 a má tak co napravovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.


Články odjinud