Jihlava - Litvínov | ONLINE | 1.4.2018 16:00 | Tipsport Extraliga 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Litvínov - 1. dubna 2018   16:00

Ukončeno
Jihlava
Jihlava
16:17' Jiránek (Suchánek) • 42:28' Kajínek (Zeman, R. Hubáček) • 53:53' R. Hubáček (Čachotský, Diviš) • 59:36' Zeman (Jiránek, Čachotský)
4:1
(1:0, 0:0, 3:1)
Litvínov
57:51' V. Hübl  (F. Lukeš, J. Mikúš)
Jihlava
Sestavy:
Kořenář (Volden) – Suchánek, de la Rose, Bryhnisveen, Půža, D. Váňa, Kajínek, Šidlík – Diviš (A), Skořepa (A), Straka – Jiránek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Rabbit – F. Seman, R. Hubáček, D. Čermák.
Rozhodčí
Kubičík, Šír – Ganger, Lederer
Horácký zimní stadion, Jihlava
6 163 diváků
Litvínov
Sestavy:
Petrásek (Kantor) – Frolo, Šesták, Z. Sklenička, Gula (A), Baránek, Sörvik, L. Doudera – J. Černý, J. Mikúš, Gerhát – Trávníček (C), Řehoř, Matoušek – F. Lukeš, V. Hübl (A), Jánský – Jurčík, Válek, Jícha.

Jihlava - Litvínov: Zeman bekhendovým zakončením do prázdné brány dává skóre definitivní podobu, 4:1

Přenos se aktualizuje automaticky

Dnešní utkání sledovalo 6 163 diváků. Druhá největší návštěva v sezoně!
Končí nám utkání třetího kola baráže, které se ve třetí třetině rozdrobilo vlivem několika vyloučení. Jihlava v něm nevyužila žádnou přesilovku, ale skórovala v 54. minutě zásluhou Hubáčka. Verva pak snížila a měla ohromný tlak, jenže z něj vytěžila jenom jeden gól, výhru 4:1 pak pečetil do prázdné Zeman. Z mé strany je to dnes vše, přeji mužské sekci zítra pěkné (z)mrskání a u dalších onlajnů z Dukly někdy napočtenou.
Konec zápasu.
59:36'
Dukla právě vstřelila branku!
ADAM ZEMAN by si měl dát na poslední góly patent. Nejprve proti Kometě, pak proti Kladnu a teď proti Litvínovu. Čachotský po předchozí střele vyvezl puk ven na Jiránka, ten ho přenechal právě na Zemana a Dukla je dnes tříbodová! Asistence: Tomáš Jiránek, Tomáš Čachotský.
59:28'
Po Sörvikově střele od modré cinkla levá tyč!
59:22'
Suchánek vyhodil kotouč zbytečně na icing a opět, Verva se nevzdává, Petrásek jede zpět na střídačku.
59:13'
Trávníček se dostal před Kořenáře a kotouč se líně povaloval před odkrytou brankou, ale nakonec je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
59:07'
Z úhlu střílel Lukeš, Kořenář opět vytěsnil. Bude to ještě drama.
59:00'
Poslední minutu načíná střela Baránka, Kořenář chytá. Vůbec to momentálně není pro slabé nervy.
58:30'
Straka mohl pečetit tři body, ale trefil se těsně vedle levé tyče prázdné kasy!
57:51'
Litvínov právě vstřelil branku!
Pět sekund trvalo, než se Hlinka vrátil z trestné. Na modré se napřáhl Lukeš, kotouč před Kořenářem tečoval ještě VIKTOR HÜBL a dává do utkání prvek dramatu! Asistence: František Lukeš, Juraj Mikúš.
57:46'
Ještě to není s tresty málo. 134 sekund před koncem je vyloučen Hlinka za vysokou hůl a Litvínov jde do risku. Nemá už co ztratit.
57:41'
Anděl sice vyvezl kotouč ven, ale vyhodil ho přesto na icing. Pozastavím se ještě u hostujících fanoušků, kteří i přes tento nepříznivý stav stále fandí a podporují svůj tým.
57:19'
Domácí se ale brání dobře, nepouští Severočechy absolutně k ničemu.
56:53'
K Bryhnisveenovi se opět dostal kotouč, domácí již v plném počtu. Trávníček chtěl rychle dostat puk do útoku, čárový sudí s ofsajdem byl proti.
56:00'
Bryhnisveen vyhodil kotouč ven, ale hosté jdou opět do šesti hráčů v poli.
55:46'
Ten ale přerušuje Hubáček svým vyhozením dosti daleko od branky. Navíc zastavuje hosty ofsajd a Petrásek jede zpět na led, aby pak mohl zase rychle odjet.
55:21'
Sörvik pálil nebezpečně, těsně vedle Kořenářovy klece. Verva pokračuje v ohromném tlaku.
55:04'
Cheza zkouší hru bez gólmana, tedy v šesti lidech v poli!
55:04'
Lukeš chtěl z pravé strany střílet, trefil ale jenom Půžovy brusle. Puk končí v ochranné síti a Verva si bere oddechový čas.
54:45'
Váňa zazdil do mantinelu Lukeše, je vyloučen za napadení. Zřejmě poslední možnost na návrat do zápasu ze strany Litvínova.
54:20'
Samozřejmě je ale ještě utkání otevřené, ale nevypadá to na nějaký velký zvrat v zápase, Jihlava brání dobře a nepouští Chemopetrol do akcí.
53:53'
Dukla právě vstřelila branku!
Litvínovské hráče by mohla dnes při příjezdu vítat cedule: Vítejte v království ježka, plechu a ledu. Možná i rekonstrukce. Vstupní poplatek = 3 body. Diviš zpoza branky posunul na Čachotského, domácí kapitán našel mezi kruhy úplně volného RADKA HUBÁČKA, který z první zavěsil nad Petráskovo rameno. Asistence: Tomáš Čachotský, Richard Diviš.
53:10'
Kotouč se v útočném pásmu dostal k Čachotskému, který pálil z pravého kruhu, Petrásek zasahuje.
53:00'
Domácí si nyní jednoduchými střelami a nedůrazem hostí vytvořili šance ze střel, které pochytal Petrásek a přerušuje tak hru. Až nyní dochází ke komerční přestávce.
52:23'
Kajínkovu nevýraznou střelu zachytil Gula a vyhazuje ven.
52:00'
Jihlava si možná těmito nevyužitými přesilovkami koleduje. Od modré střílel slušně Gula, ale přímo do Kořenáře. Domácí jsou nyní poměrně pasivní celek.
51:36'
Čachotský pracuje s pukem v útočném pásmu, Dukla je navíc v plném počtu a nyní vše přejde do přesilovky 5 na 4. Každopádně, více než hokeje, jsou k vidění tresty a menší či větší emoce.
50:59'
Vyznáme se ale v útočné akci tria hostí, kterou chytá Kořenář maskou a přerušuje hru.
50:27'
Dukla má tak přesilovku 4 na 3, která přejde později do 5 na 4. Trestů je opravdu mnoho a vůbec se v tom s kolegy nemůžeme vyznat.
50:11'
Rozehrává se nám tady vylučovací mariáš. Hübl upadl lacině v obranném pásmu, dostává dvě minuty za filmování.
49:40'
Rozhodčí to nyní schytávají z obou stran, utkání se jim pomalu vymyká z rukou. de la Rose dle jejich názoru podrazil Jánského, navíc dostává domácí bek ještě desítku navrch. Menší trest odsedí Čermák.
49:14'
Litvínovu opravdu tečou nervy a ještě se hosté diví. Petrásek podrazil Hubáčka a jde ven.
48:41'
Čachotský neudržel kotouč ve své moci a již poněkolikáté Dukla opouští útočné pásmo.
48:13'
K velké nelibosti fanoušků se nebude vylučovat, budeme pokračovat nadále 5 na 4.
47:48'
Snad se té přesilovky Dukla nezalekla, není to z její strany vůbec dobré a Litvínov se v klidu brání. Diváky zvedl ze sedaček Trávníček, který důrazně poslal k zemi Kajínka. Ten zůstává ležet na ledě a Litvínov přestává pomalu zvládat průběh zápasu.
47:26'
Straka vzal řešení situace na sebe a dostal se až před Petráska, střílí ale vedle!
46:40'
Sörvik v klidu vyhazuje kotouč ven, zatím se Dukla nedostane do útočného pásma.
46:09'
Suchánek napálil z první přímo do Trávníčka, přesilovka 5 na 3 se blíží ke konci.
45:40'
Faulovaným byl Skořepa, po kterém zůstala na ledě krvavá stopa. Zlý muž dříve ve službách Vsetína dnes dohrál, dostává 5+20 minut. Domácí mají 45 sekund 5 na 3!
45:40'
Hra přerušena, na ledě zůstal ležet jeden z domácích hráčů, Frolo ho tvrdě dohrál. Na trestnou létají kelímky, lidi, hraji si teď na moralistu, ale nedělejte to. Za tu pokutu to klubu nestojí.
45:02'
Zeman chvíli váhal, pak ale nahrál přesně na hůl Čachotského stojícího na druhé straně, domácí kapitán pálil tvrdě, ale jen do boční sítě!
44:27'
Jenže ihned potom vyhazují hostující hráči ven z pásma.
44:22'
Větší komplikace přichází pro Chezu. Baránek v souboji stáhl na zem Čachotského a je vyloučen za držení.
43:57'
Frolo vyhození de la Roseho tečoval a přerušil tak dráhu letu puku. Na druhé straně se rýsoval únik pro Lukeše, jenže ten o kotouč přišel.
43:29'
Dlouhé vyhození tečoval Straka, proto se icing pískat nebude.
43:09'
Opět s lehkou dávkou ironie, tohle není pro Duklu dobré. I v Karlových Varech vedla 2:0, jenže své vedení ztratila. Fanoušci v duchu doufají, že se toto nebude opakovat a Jihlava dnes vyhraje.
42:28'
Dukla právě vstřelila branku!
Že by fanoušci oslavovali bývalého trestance, to jsem ještě nezažil. Samozřejmě s nadsázkou. 43 sekund před návratem Skleničky na led se kotouč dostal na hůl DAVIDA KAJÍNKA, který se od modré napřáhl a propálil vše před sebou, Petrásek pouze přihlížel. Asistence: Adam Zeman, Radek Hubáček.
41:42'
Suchánek působil jako nahrávač při Skořepově akci, Skořepa pak následně zajel za branku a hledal další kolegy na rozehrávku, nepodařilo se mu ale přihrát přesně a domácí musí zavážet puk do pásma znovu.
41:10'
Trávníček je evidentně v ráži, začíná hodně debatovat se sudími. Po hákování Čachotského si půjde trest odsedět Sklenička, který v Jihlavě i dříve hrával.
40:39'
Trávníček si najel na přihrávku, jenže měl na zádech Jiránka a musel tak odložit příjem puku.
40:03'
Buly sice vyhrála Dukla, ale kotouč mají v držení hosté. Zaváží puk do útoku, jenže ho taktéž rychle opouští,
40:01'
Začala třetí třetina.
V druhé třetině se ubralo lehce na tempu i na šancích, góly nepadly ani na jedné straně a tak je stav stále 1:0 pro Duklu. Třetí perioda začne za 16 minut.

Střely na branku: 18 – 11
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:33'
Lukeš vracel za sebe do míst, kde nikdo nebyl a hosté musí jet pro puk zpět před Petráska.
39:26'
Hra se ale zpět před Kořenáře vrátí, Čachotský nedobruslil kotouč a pískán je icing.
38:58'
Kořenář jistil nenápadné nahození před svou branku a Dukla je na puku.
38:27'
Čachotský nebyl u odraženého kotouče dříve, než Sörvik, nicméně ho tečoval a Dukla zůstane v pásmu, ač puk opustil ledovou plochu.
37:46'
Váňa zbytečně dlouho váhal se střelou a před ním se tak zjevil Trávníček, který domácího beka odstavil od puku.
36:55'
Bryhnisveen je velice aktivní v souboj s Mikúšem a nakonec i díky němu puk z pásma domácí vyváží, jenže je Verva zase před Kořenářem.
36:03'
Kořenář šel do akce, ostře odpálil kotouč, nechybělo mnoho a puk mohl být mezi diváky.
35:42'
Hra je přerušena a Sklenička po odpískání ještě ostře atakoval Čachotského, oběma kohoutům je domluveno, Sklenička dostal na cestu mezi spoluhráči jednu korunu a skandování domácích fans.
35:17'
Původně to bylo nahození z hole Váni, ale kde se vzal, tu se vzal, před brankou stál Hlinka a nechybělo mnoho, aby tento štírek kotouč tečoval. Neděje se tak a v lapačce drží puk Petrásek.
34:52'
Petrásek vyjel daleko ze svého království, až na levý kruh, kde kotouč přidržel před dotírajícím Strakou, toho si k sobě přitáhl Baránek a hned byli oba v sobě. Vzájemné vyloučení ale nepřijde.
34:32'
Přihrávka rukou, pokud kotouč netečoval na modré Baránek, tak mají sudí pravdu. Jiránek vyhodil z pásma rukou a v pásmu středním si ho zpracoval Skořepa. O chvíli později taktéž přichází přihrávka rukou a někteří si myslí, že se tu hraje snad házenkářské utkání.
34:04'
Gula tvrdě přišpendlil na mantinel Diviše, následně se ale domácí dostali do tlaku, jenže Petráska neprostřelili.
33:07'
Šidlík stíhá Trávníčka, nakonec se mu to povedlo, Trávníček pak ostře masíroval u mantinelu Čermáka. Na druhé straně kontroval částečně Seman, neměl ale ani rychlost a později ani puk.
32:16'
Sörvikovi puk po buly uskočil z hole a Dukla se tak zadarmo dostala do útočného pásma. Z něj ale zase rychle „vycukrovala“, do hry se navíc vrací Čachotský po desetiminutovém osobním trestu.
32:14'
Po zásahu Kořenáře tu je komerční pauza.
32:07'
Hra pokračuje dosti neurovnaným tempem, kdy snad ani rozhodčí neví, co se na ledě děje. Upřímně, jsem z toho taky zmaten. Teď je ale pískán icing Dukly.
30:59'
V oslabení se hosté dostali ke střele, Jurčík posílal propagační pokus na Kořenáře, který rychle rozehrál dále. Z domácích tribun se ozývá pískot, je to dáno stylem početní nevýhody.
30:18'
de la Rose dostal prostor za modrou čárou a střílel tvrdě, bez přípravy, Petrásek vyrazil levým betonem.
29:50'
Jihlava má další přesilovku, ve středním pásmu zničil Divišovi náčiní Sörvik, jde si tak odpočinout na dvě minuty do trestného boxu.
29:25'
Mikúš krouží velice dlouho s kotoučem ve svém pásmu, nakonec ho odevzdal a odpravil dále od branky.
28:45'
Dvě potenciální šance Dukly. Diviš vrátil rychlou přihrávku Rabbitovi, kanadský útočník trefil z první nad. Následně vypíchl kotouč Hlinka a najížděl sám na Petráska, volil střelu pod betony, kterou si ale mladý gólman pohlídal.
28:09'
Anděl zavezl kotouč do útoku a Jiránek mohl dorážet do branky, byl ale zastaven hostujícím hráčem, který pak následně uklidnil situaci icingem. Petrásek tak musí znovu do postoje.
27:55'
Během komerční pauzy probíhá ošetřování Gerháta před hostující střídačkou, vylučovat se však nebude, opět to byl sice tvrdý hit, ale ničím závadný.
27:29'
Frolo se pokusil střelit od modré, ale byl blokován. Jihlava se pak musela urputně bránit, pomohl jí nakonec až Kořenář.
26:48'
Straka využil chyby Jíchy a dostalo se mu prostoru na střelu před kruhy, jenže ten samý hostující hráč, který puk ztratil, si ho i zpět získal.
25:43'
Kajínek zahodil Mikúše u střídaček a nadále si všímal kotouče, nedostal ho však úplně do péče a musel o něj i nadále bojovat, což se mu nakonec povedlo a Dukla je zpět v útoku.
25:04'
Dlouhá přihrávka na Gerháta nebyla špatná, ale Gerhát na ni nedosáhl. Přesto jsou hosté nadále v útoku, střelu z levého kruhu mohl dorážet Lukeš, byl ale zpracován dvěma obránci Dukly.
24:46'
Diviš si vzal puk do parády kousek za modrou, nejprve se setkal s nepochopením, ale „Divoch“ moc dobře věděl, co dělá. Jeho polovysokou střelu totiž musel likvidovat Petrásek nelehkým způsobem.
24:23'
Hubáček předvedl dobrou práci za brankou a nenápadnou přihrávkou před bránu dal šanci na střelu nejprve Čermákovi, ten promáchl. Za ním stál ale Seman a ten už se trefil, Petrásek si však bližší tyč pohlídal a zasahuje.
23:18'
Dopředu se probíjel Jurčík, z rohu nakonec zkusil nahrávku na Válka mezi kruhy, tam stál ale Čermák a vyváží puk do bezpečí. Následné sekundy měly stejný průběh, jenom s tím rozdílem, že se domácí dostali i ke střele, de la Rose poslal ale puk nad branku.
22:42'
Skořepa výborně zblokoval střelu Baránka, navíc současně s návratem Čermáka na led je hra přerušena, puk skončil mimo led.
22:21'
Před Baránkem stojícím na modré se rozevřel prostor na střelu, Kořenář ale dobře viděl a zasahuje.
21:52'
Mikúš zkoušel křižnou přihrávku, ta ale nepochodila a Hubáček ze vzduchu napaluje puk ven z pásma.
21:10'
Domácí se ale brání dobře, Vervu k ničemu v přesilovce nepouští. Nyní to byl Hubáček, kdo vyhodil kotouč ven.
20:47'
Hra byla přerušena po zákroku Čachotského lehce mimo hru, Řehoř se nakonec zvedá a odjíždí na střídačku. Jenže, za zásah do oblasti hlavy a krku dostává domácí kapitán 2+10, menší trest odsedí David Čermák.
20:11'
Držením kotouče zahájili třetinu hosté, Mikúš nahazoval do útočného pásma, ale kotouč si Frolo sklepl vysokou holí. Ten samý hráč pak předvedl domácímu publiku rybičku, byl to ale problém s bruslí, proto ten pád.
20:01'
Začala druhá třetina.
Konec parádní první třetiny, která nabídla pěkný hokej z obou stran. Oba týmy měly své šance, jenom jedna zůstala využita, konkrétně ze strany Dukly, když se prosadil v oslabení Jiránek. Druhá část začne za 16 minut.

Střely na branku: 8 – 4
20:00'
První třetina skončila.
19:27'
Čachotský se uvolnil a pálil z prostoru kruhů, Petráskovi kotouč proletěl dobrý metr nad helmou.
19:01'
Váňa vyhazuje kotouč na druhou stranu ledové plochy, načíná tak poslední minutu.
18:46'
Usazené Dukláky v pásmu přerušuje opět hvizd sudího v souboji za brankou Petráska, puk totiž zmizel z dohledu snad všem na stadionu.
17:55'
Rychlou snahu srovnat utkání kazí hostům ofsajd. Bude se tak vhazovat ve středním pásmu.
17:32'
Po tomto gólu se přidalo hodně na hlasitosti domácího soundsystemu, atmosféra je opravdu parádní.
16:58'
Hosté ale dohrávají přesilovku v útočném pásmu a do šancí se nyní moc nedostávají, Dukla vyhazuje.
16:17'
Dukla právě vstřelila branku!
V oslabení, něco takového by si domácí představovali! Jeden z obránců propadl na modré čáře, Suchánek lehce postrčil puk ven a TOMÁŠ JIRÁNEK se řítil sám na branku, před Petráskem se téměř zastavil, brankáře si rozhýbal a zasunul přesně k levé tyči! Asistence: Jakub Suchánek.
15:48'
Na jedné straně sudí pustí faul, na té druhé pískne ale další faul a to je to, co diváky dráždí. Bryhnisveen vlivem toho předchozího souboje musel zastavit Jánského nedovoleně a jde na dvě minuty ven. Zde se ale dalo mluvit i o trestném střílení.
15:03'
Čachotský si to namířil přímo mezi dva obránce, Gula ho ale zastavil. Nějakou nadřazenost sudích pak hodil za hlavu Trávníček, když vyhodili hosté na icing a hostující kapitán i přes dotek rozhodčího opustil ledovou plochu.
14:24'
Hubáček se obtočil v útočném pásmu okolo mantinelu a nahrával na Suchánka, který mezitím přišel o helmu a musel jet střídat. Vlivem toho táhli hosté útok, přerušuje ho ofsajd. Diváci sdělují mezitím své poznatky o řízení utkání sudím.
14:19'
Jánský nejprve provedl kompletní prohlídku útočného pásma, když podél mantinelu vedl puk až na protější stranu. Zde přenechal vzkaz Šestákovi, ten si ale jeho depeši vyložil špatně a místo na branku pálil do ochranné sítě. Kotouč byl tečován, hra je přerušena a máme tu komerční pauzu.
13:41'
Anděl nepřesvědčivě rozehrál, ale byl daleko od nejbližších soupeřů, Šidlík tak přebíral a mohl vyjet do útoku.
13:06'
Matoušek mohl jet do úniku, ale nohy jednoho z bránících hráčů touš zpomalily.
12:18'
Na obranné modré čáře ztratil puk Šesták a domácí kapitán Čachotský si vyjel na výlet, z levé strany střílel ostře, mimo dosah branky.
11:24'
Gula dlouhou přihrávkou přes kluziště nabízel prostor Jánskému, který ho ale s díky odmítl a kotouč převzal Rabbit.
10:33'
Hlinka poslal přihrávku do neznáma, respektive mimo pohyb hráčů a zapříčinil dobré střely Vervy, které ale Kořenář vykryl. O tom, že to dnse sudí mít lehké nebudou, o tom se přesvědčili po několika tvrdých zákrocích na středu hřiště, vylučovat se nebude ani v jednom případě.
10:08'
Přesilovka Dukly se blíží ke konci, navíc hosté vyhazují. Ne tak úplně, čárový sudí píská sporný ofsajd. Na jeho obranu, měl to velice složité, pokud se o ofsajd jednalo, tak to bylo velmi hraniční. Nicméně, je písknuto.
09:16'
Zeman drží poslední dobou často puk, ale nedaří se mu ho odehrát do lepší palebné pozice. Pobyt domácích v pásmu ukončuje tvrdý a důrazný hit na Čachotského, faul to být nemohl.
08:47'
Druhá přesilovka Dukly je slabší, než ta první, přesto ale místy vypadala nebezpečně. Rozhodně tak nevypadala ale Kajínkova střela, ta dolétla k Petráskovi notně zpomalená.
08:22'
Jánský vysekl ve středním pásmu hůl Jiránkovi z ruky a pro Baránka se tak otevřel prostor, jeho našlápnutí do brejku zastavuje sudí Šír a posílá Jánského ven na dvě minuty.
08:04'
Mírné zklidnění do tohoto zápasu přinesl Baránek, který čekal s rozehrávkou za brankou velice dlouho a nakonec vyhodil jenom na icing.
07:28'
Čermák dostal přihrávku z rohu od Semana, jenže kotouč byl před ležícím hráčem hostí a Čermák ho již pak nepřeskočil.
06:23'
Ropáci se prezentovali jednoduchým transparentem, značícím dobu Velikonoc, jenom místo vajíček by chtěli body. Na ledě se dostali hosté do útoku, ve kterém byl aktivní Mikúš, ale přes Kořenáře puk nedostal.
06:23'
Ofsajd Jánského dává prostor první komerční přestávce. Sledujeme zatím rychlý, důrazný hokej a famózní atmosférou z obou stran kotlů.
05:43'
Hosté v plném počtu. Čachotský vracel na modrou Váňovi, jenže ten byl jinde a fakticky tak ukončil přesilovku o dvě sekundy dříve.
05:12'
Tři šance zblízka v krátkém sledu měli domácí, Petrásek se vyválel v brankovišti, ale udržel všechny puky před brankovou čárou! Obrana Vervy se musela pořádně opotit!
04:30'
de la Rose pálil tvrdě od modré, kotouč se odrazil od zadního mantinelu před Petráska, který vůbec nevěděl, domácí jsou v ohromném tlaku!
03:59'
Suchánek přejel na šířku celé kluziště a nahrál dále, stále jsou domácí v pásmu.
03:43'
Být videokoučem, tak bych se zaměřil na střídání obou týmů. Po necelých čtyřech minutách tu máme další vyloučení za šest hráčů na ledě, tentokrát ho spáchala Verva. Trest odsedí Jícha.
03:25'
Domácí v plném počtu. Byla to celkem fuška.
02:50'
Domácí propadli na útočném modré při vyvážení kotouče a do otevřené obrany najížděl Jánský, o kotouč ale přišel a de la Rose ho nekompromisně vyhodil na druhou stranu kluziště.
02:37'
Pořádný tlak od hostí. Celých 75 sekund ukončil střelou od modré Sörvik, Kořenář kryje a dává možnost vystřídat.
02:13'
Baránek vyhrál souboj u mantinelu a čtyřka Dukly stále nevystřídala.
01:34'
Jánský udržel pásmo a od Hübla se kotouč dostal k Trávníčkovi, který pálil velmi tvrdě, ale vedle branky. Přesto je Cheza v útoku.
01:25'
První komplikace pro Duklu. Na ledě se jednu chvíli vyskytlo šest hráčů, snad i sedm a Verva má přesilovku. Trest odsedí Lukáš Anděl.
00:53'
Po delší době se dostává ke slovu i hostující obrana, konkrétně pasem na Matouška, kterému puk ale odskočil a o šanci se tak připravil sám.
00:36'
Půžu dohrál Matoušek u hostující střídačky, hra pokračovala dále, ale zase se přerušovalo, sudí Kubičík si všiml posunuté hostující branky. 38 sekund hry za dvě minuty času.
00:07'
Skořepa následné buly vyhrál, ale přímo pod sebe, kde nikdo nebyl. de la Rose se tak pro kotouč vracel a opět ho navážel do pásma. Tam si ho vzal Diviš a z ostrého úhlu vystřelil, Petrásek opět zasahuje.
00:04'
Začínáme, Suchánek nahazoval na branku a ihned zasahoval Petrásek. Po odpískání se strhla mela, dnes to bude zřejmě tvrdé utkání.
00:01'
Utkání právě začalo.
Při pohledu na tribuny musím konstatovat, že se do Jihlavy vrací staré dobré pětitisícové návštěvy. Dnes to bude určitě přes 5000 diváků, mohutně tomu přispěli i hostující fanoušci, kteří zaplnili svůj sektor.
Úvodní sestavy:

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Volden) – Suchánek, de la Rose, Bryhnisveen, Půža, D. Váňa, Kajínek, Šidlík – Diviš (A), Skořepa (A), Straka – Jiránek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Rabbit – F. Seman, R. Hubáček, D. Čermák.
trenér: Petr Vlk

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Frolo, Šesták, Z. Sklenička, Gula (A), Baránek, Sörvik, L. Doudera – J. Černý, J. Mikúš, Gerhát – Trávníček (C), Řehoř, Matoušek – F. Lukeš, V. Hübl (A), Jánský – Jurčík, Válek, Jícha.
trenér: Jiří Šlégr

Rozhodčí: Kubičík, Šír – Ganger, Lederer.
HC Dukla Jihlava
Baráž: 2. místo, 4 body, skóre 6:3, bilance 1-0-1-0
I Jihlava se utkala nejdříve se soupeři z nižší ligy. Vše zahájila v úterý před televizními kamerami s Kladnem. Od prvních minut utkání kontrolovala a po první třetině vedla 1:0, v 9. minutě se prosadil Straka. Ten samý hráč přidal v rozmezí 9. – 44. minuty dva góly a dovršil tak hattrick, výhru jistil ještě gólem Zeman a Dukla brala výhru 4:0.

Druhé utkání bylo o poznání těžší, Jihlava zajížděla na led Karlových Varů. V první třetině byla lepším celkem, po gólech v šesté minutě z hole Čermáka a Jiránka vedla 2:0. Pak ale jakoby přestala hrát a pykala za to, ale až v poslední třetině. Nejprve snížil domácí Kovačevič a 52 sekund před koncem srovnal stav utkání při hře bez gólmana Beránek. Dukla pak ještě měla šanci rozhodnout v přesilovce, ale nepodařilo se a zápas v 63. minutě překlopil na stranu Varů Balán. Energie tak mohla slavit první barážovou výhru, 3:2 v prodloužení. Jihlava tak bude určitě chtít tento nezdar před svými fanoušky odčinit.
HC Verva Litvínov
Baráž: 1. místo, 6 bodů, skóre 5:2, bilance 2-0-0-0
Litvínovu se zatím v baráži daří. První dvě utkání sehrál Litvínov proti soupeřům z WSM Ligy, v úterý zahájili dvanáctikolovou misi doma s Karlovými Vary. Verva vyhrála 3:1, ale výhra se nerodila snadno. Domácí byli první třetinu lepší, odměnou jim byl gól ve 2. minutě z hole Hübla. Ve druhé třetině Vary kousaly a byly v tlaku, jenže góly jim to nepřineslo, naopak Litvínov vedl ve 42. minutě již 3:0. Hosté se přecejenom prosadili 11 minut před koncem, ale dělení bodů se neměnilo.

Druhý zápas sehráli Litvínovští na Kladně na Velký pátek. Domácí překvapili hosty aktivní hrou a brzy vedli 1:0. Své vedení ale před vyprodaným stadionem neudrželi, byli sice aktivnější tým, ale Litvínov zápas obrátil a bral výhru 2:1. Benzina je tak jako jediný celek v baráži stoprocentní.
Dobré odpoledne z propršené Jihlavy. Od zítřejších 16:00 se na jihlavském bitevním poli rozehraje třetí kolo baráže. Utkání bude pro oba týmy důležité, buď může Litvínov odskočit na vícebodový náskok, nebo se Dukla může dotáhnout právě na Litvínov. Sledujte utkání s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 49 29 5 2 13 172:120 99
2. Třinec 49 25 4 4 16 154:122 87
3. M. Boleslav 49 21 9 6 13 146:118 87
4. Plzeň 49 25 2 7 15 155:135 86
5. Sparta 49 20 12 1 16 164:141 85
6. Brno 49 21 5 6 17 140:149 79
7. Mountfield 49 18 5 7 19 123:127 71
8. K. Vary 49 16 9 4 20 166:151 70
9. Olomouc 49 18 5 6 20 114:125 70
10. Zlín 49 18 4 5 22 147:141 67
11. Vítkovice 49 13 8 5 23 124:164 60
12. Litvínov 49 14 3 9 23 142:168 57
13. Pardubice 49 14 3 9 23 115:156 57
14. Kladno 49 14 3 6 26 123:168 54
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud