České Budějovice - Pardubice: Nahodil stvrdil výhru hostů gólem do prázdné brány, 1:3

Poslední utkání v českobudějovické Budvar aréně, které bylo letos už sedmatřicáté, se tedy ponese pro domácí fanoušky v negativních duchu. Hokejisté Motoru totiž nesplnili hlavní sezonní cíl, kterým byl postup do extraligy. Fanoušci však zůstávají v ochozech a loučí se s hráči. Také vyvolávají jméno Josefa Straky, který odešel už zkraje sezony.

To v táboře soupeře bude nálada o poznání jiná. Pardubice na jihu Čech získaly důležité tři body, které je posouvají blíže k udržení extraligové příslušnosti. Dynamo navíc hraje poslední duel s Jihlavou, která má již extraligu jistou, a nebude tedy mít o co hrát.
59:38
Martin Heřman potvrzuje pozici nejtrestanějšího hráče Motoru, kterou získal v základní části. V závěrečných sekundách dostává desetiminutový trest za nesportovní chování.
59:36
Motor je vykázaný z útočného pásma za postavení útočícího hráče v brankovišti. Kváča se zase vrací do své klece.
59:33
Domácí znovu odvolávají Kváču a zkoušejí to v šesti. Už je ale příliš pozdě...
59:20
Dynamo právě vstřelilo branku!
Vítězství Pardubic je potvrzeno! Domácí se nestačili k ničemu dostat a vyhozený puk do útočného pásma Dynama jako první dobruslil LUKÁŠE NAHODIL. Martin Heřman už ho nemohl dostihnout a centr Pardubic pohodlně zakončil do prázdné branky. Asistence: Marek Trončinský.
59:02
Kváča opustil branku a domácí hrají v šesti.
58:40
Rolba opustila led a hráči domácího týmu se vrací na ledovou plochu. Plexisklo navíc údajně rozbil frustrovaný domácí kapitán Filip Novák. Zbývá posledních 80 sekund, během kterých musí Motor vstřelit gól. Vhazovat se bude v jeho obranném pásmu.
58:40
Tak to je neuvěřitelné. České Budějovice sice mají odvolaného brankáře, ale i přesto dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Hrály totiž v sedmi!
58:27
Hosté už jsou v pěti, hraje se šest na pět.
57:45
Motor to zkouší v šesti! Už obléhá branku Růžičky.
56:55
Tomáš Nouza dostal puk od Čermáka a tohle už si říkalo o vyrovnání! Cestu na branku měl Nouza otevřenou, ale Růžička ho vychytal.
56:27
Hosté jdou do oslabení. Jan Ščotka je už podruhé vyloučen ve třetí třetině. Tentokrát za podražení.
55:56
České Budějovice právě vstřelily branku!
Ještě to bude drama! Zrovna v této pasáži Motor moc netlačil a dává spíše nenápadnou branku. Obránce Fillman z modré čáry nahazoval puk na branku, před níž se dokázal prosadil tečí FILIP VLČEK. Ten je v posledních zápasech jedním z nejlepších hráčů Motoru a odměnu v podobě gólu si zasloužil. Asistence: Mitchell Fillman a Tomáš Nouza.
54:52
Tak teď byli Pardubičtí podruhé ve slušné šanci na navýšení svého vedení. Střela Davida Tomáška přes obránce byla hodně nebezpečná a Kváča ji jen taktak vyškrábl.
54:16
Ján Sýkora se prohnal po pravém mantinelu a mířil na vzdálenější tyč! Nebyla tu vůbec špatná šance, puk jen těsně minul tyčku.
53:37
Jihočeši stále tlačí a Pardubice jsou zataženy ve své třetině. Nyní se musel Růžička vytáhnou proti střele Roka Pajiče.
52:40
Další skvělá šance Motoru! Štěpán Hřebejk dostal puk za obránce a nasměroval ho pod horní tyčku. V parádní šanci se ale blýskl Martin Růžička, který svírá puk v lapačce. Tohle už je pro domácí trochu nespravedlivé.
51:40
Fillman posunul puk na Miloslava Čermáka, který byl ve stoprocentní šanci! Nejproduktivnější domácí hráč ale minul branku...
50:45
Pardubice se ubránily, to je pro ně teď velmi důležité.
50:31
Domácí jsou v tlaku a Růžička nevěděl, kde mu hlava stojí. Náhle však došlo k posunutí pardubické klece.
49:43
Motor se tlačí do branky, teď už mají hráči domácího celku opravdu málo času na dva góly.
48:45
Jan Ščotka fauluje a odpyká si menší trest za držení protihráče.
48:16
Motorákům chybělo jen trochu štěstí a mohli se dostat zpět do zápasu! Tvrdá rána Pavlina od modré čáry se odrazila od Miloslava Čermáka a puk prolétl těsně kolem dezorientovaného Růžičky.
47:20
Ukázková akce Pardubic, které tleskají dokonce i domácí fanoušci! Tomáš Rolinek zpracoval velice prudký kotouč rybičkou, díky které se natáhl za kotoučem. Poté už mířil sám na Kváču, který ale jeho bekhendový blafák přečetl.
46:43
Pardubice už jsou také v pěti.
46:42
Opět podobná situace. Žiga Pavlin od modré čáry mohl střílet, ale ještě hledal Filipa Vlčka. I ten klidně mohl vypálit, ale ještě přihrával do chumlu. Pardubice vyhazují.
45:48
Jihočeši jsou v útočné třetině, ale dělají stále to stejné, co v předchozích zápasech – předržují kotouč a v dobrých střeleckých pozicích hráči ještě hledají spoluhráče.
45:33
Domácí jsou v pěti a bude hrát zhruba minutu a půl dlouhou přesilovou hru.
44:43
Nakonec z toho bude hra čtyři na čtyři, protože Petr Sýkora dostává menší trest za podražení.
44:43
České Budějovice vstřelily branku, nicméně sudí ji neuznal. Pardubičtí se zřejmě chvíli předtím dopustili faulu, v tom případě ale rozhodčí zastavil hru bezdůvodně.
43:17
Pardubice využívají přesilovou hru a jdou do dvoubrankového vedení! Obránce Schaus vypálil od modré čáry, kotouč se odrazil od mantinelu a za Kváčova záda ho nasměroval Hubáček. Gólman Motoru v tu chvíli nebyl v brankovišti, čehož využil RASTISLAV ŠPIRKO, který uklidil kotouč do odkryté klece. Tohle je pro domácí trochu kruté. Asistence: Petr Hubáček a Nicholas Charles Schaus.
42:23
Dynamo při přesilovce nikam nespěchá. Nemá důvod, čas ho netlačí, na rozdíl od Motoru.
41:33
Hráčem, jehož Suchánek fauloval, byl Matěj Beran. Jeho krev zůstala na ledě, a tak přicházejí na scénu ledaři.
41:33
Za hru vysokou holí je na 2 + 2 minuty vyloučení obránce domácích Jakub Suchánek. Motor je vyloučený už popáté, Pardubice byly zatím jen jednou.
41:18
Matěj Beran byl důrazný na brankovišti a málem se mu podařilo procpat puk za Petra Kváču!
41:09
Na druhé straně teď pálil Rastislav Špirko, ale ani jemu se nepovedlo překonat brankáře.
40:45
Martin Heřman zkusil od pravého mantinelu lehkou střelu na lapačku a Růžičkovi puk vypadl z lapačky.
40:01
Druhá třetina už se nesla v trochu jiném duchu. Domácí se herně zvedli a měli nějaké slušné šance na vyrovnání. Pardubice se naopak trochu stáhly, ale také dokázaly zahrozit, a to především v přesilové hře. České Budějovice mají před sebou klíčovou třetinu. Pokud si chtějí udržet šanci na postup do extraligy, musí skončit zápas po šedesáti minutách minimálně remízou.
40:00
39:10
Motor je stále v útoku a snaží se o vyrovnání.
38:25
Michal Chovan se dostal do šance, ale puk zblokoval obránce Pardubic do ochranné sítě.
37:59
Tvrdá rána od modré čáry v podání Filipa Nováka byla nadějná, ale před Růžičkou nikdo neclonil.
37:54
Domácí jsou nyní lepším týmem, ale chybí jim více střel na bránu. Růžička zatím není moc zaměstnaný.
35:48
Krásné přečíslení domácích, kteří si několikrát šikovně vyměnili puk. Nakonec dostal Mitch Fillman puk pod sebe a byl v dobré pozici. Do jeho střely se ale v poslední chvíli vrhnl obránce Dynama!
34:53
Jakub Suchánek měl další šanci Motoru, když pálil z první od modré čáry. Růžička se ale stihl přemístit a vyrazil kotouč mimo tři tyče.
33:23
Filip Vlček dostal krásnou přihrávku za obranu a řítil se sám na Růžičku! Obránci Pardubic už ho stíhali, a tak z kruhů vypálil. Jeho střela ale nebyla vůbec přesná. Mířila zřejmě mezi betony, a tento prostor si brankář pohlídal.
32:23
Marek Trončinský vypálil na Kváču ze středního pásma i přestože věděl, že v útočné třetině už je jeho spoluhráč. Sudí přesto nepíská úmyslný ofsajd.
32:11
Kapitán domácích Filip Novák obruslil branku a zkusil překvapit Růžičku rychlým zakončením kolem tyče. Nebyl ale dostatečně rychlý.
31:33
Více než půlka utkání je za námi a domácí kouč začíná míchat sestavou. Na ledě se objevuje Rok Pajič spolu se Štěpánem Hřebejkem a Vlastimilem Dostálkem.
31:08
Růžička chytil kotouč, ale Michal Chovan si ještě neodpustil poslat na něj sněhovou sprchu. To se obráncům hostů samozřejmě nelíbilo, ale nakonec se vše obešlo bez vyloučení.
30:03
Domácí se se štěstím ubránili a už jsou v pěti.
29:40
České Budějovice nyní drží puk od svého brankáře. Přesilovka Pardubic pomalu končí.
28:15
Pardubice měly pár skvělých příležitostí a vrcholem všeho byla šance Marka Trončinského, jenž dostal puk před odkrytou bránu. Trefil tvrdou přihrávku z první, ale puk se zastavil o brankovou konstrukci!
28:03
Právě vypršel trest pro Čermáka, ale na trestnou lavici míří další hráč Jihočechů. Žiga Pavlin dnes fauluje už podruhé a dostává menší trest za hru vysokou holí.
27:28
Pardubickým zbýbá už jen 35 sekund přesilové hry, ale zatím se k ničemu nedostali. Motor brání toto oslabení dobře.
26:28
Hosté vypálili tvrdou ránu, ale vedle branky. Puk letí až do jejich obranného pásma.
26:03
Přesilovka pro Pardubice. Miloslav Čermák fauloval v útočném pásmu a je vyloučen za nedovolené bránění.
25:51
Motor se dostal do kombinace, ale situaci překombinoval. Tomáš Vak mohl z dobré pozice střílet, ale ještě hledal lépe postaveného spoluhráče.
24:51
Atmosféra v Budvar aréně je dnes zatím podobná výkonu Jihočechů – poněkud mdlá.
23:19
Domácí se trochu zvedli a opět u toho byl Tomáš Nouza, který v minulém zápase po dlouhé absenci hned rozvlnil síť. Tentokrát dorážel puk za Růžičku a řada fanoušků už zvedala ruce! Předčasně.
23:06
Filip Novák vypálil od modré čáry a donutil Růžičku k zákroku.
22:56
Vlastimil Dostálek se konečně odhodlal k zakončení a fikaně to zkusil z úhlu. Růžička ale stál pevně u tyče.
22:14
České Budějovice se probojovaly do útočné třetiny a o něco se pokoušejí. Růžička je zatím bez zákroku.
21:28
Tomáš Nouza se vrací na led, takže Motor už nehraje v oslabení.
20:48
Petr Sýkora tvrdě pálil od modré čáry a Kváča musel zakročit pravým betonem.
20:32
Dynamo hraje přesilovou hru a hned se dostalo do útočné třetiny.
20:01
Střely na branku: 3 – 9
Pro fanoušky domácího mužstva znamenala první třetina rozčarování. Motor se v první třetině vůbec k ničemu nedostal, zato Pardubice se prezentovaly aktivním hokejem. Jen zásluhou brankáře domácích Petra Kváči je stav utkání jen 1:0 pro Dynamo.
20:00
19:28
Velmi přísné vyloučení domácího hráče. Tomáš Nouza dohrál na zadním hrazením obránce Pardubic, který spadl, a zkušený forvard dostává dvě minuty za podražení.
18:25
Kdepak, domácí se nejsou schopní ani dostat do útočné třetiny. Teď se o to pokoušeli Chovan s Čermákem – neúspěšně.
17:31
Pardubice se dostaly do další příležitost a klidně mohly odskočit o další gól. Kváča zachránil domácí tým.
16:42
Naprosto zasloužená branka hostů. Obránce Pavlin rozehrával puk na hráče, který šel střídat, a tak si puk vzaly Pardubice a šly do přečíslení. Bárta s DAVIDEM TOMÁŠKEM snadno přehráli posledního obránce i brankáře. Druhý jmenovaný se trefil nad lapačku Kváči. Asistence: Michal Bárta.
16:03
Brankář Kváča si s domácími fanoušky zahrává. Střela z velké vzdálenosti sice nijak jeho branku neohrožovala, s ukrytím puku do lapačky ale čekal tak dlouho, až mu jej málem hosté vypíchli.
15:31
Už se jim to povedlo, ale dostali puk do útočného pásma jen na chvíli.
14:57
Dynamo je v útočné třetině a domácí se nemohou z tlaku soupeře vymanit.
13:40
A znovu Pardubice aktivní před brankářem Kváčou. Výkon domácích je zatím mdlý.
12:09
Vlastimil Dostálek si pokryl puk a natlačil se alespoň do bekhendové střely. Růžička ale neměl těžkou práci a tělem vykryl všechna volná místa v brance.
11:34
Dynamo znovu dotíralo na Kváču. Domácí tým si svým dosavadním výkonem koleduje o inkasování.
10:50
Další velká šance Pardubic a v hlavní roli opět Nicholas Charles Schaus! Ten se vrhl do útoku a poslal na Kváču svižnou střelu švihem. Brankáři Motoru puk vypadl a několik sekund se o něj bojovalo v brankovišti. České Budějovice měly štěstí, že se Dynamo nedostalo k dorážce puku za ležícího gólmana.
10:17
Čermák pěkně nabil na střelu Roku Pajičovi. Ten byl ale na hranici levého kruhu v záklonu a puk netrefil ideálně.
10:07
Miloslav Čermák si připisuje teprve druhou střelu Motoru na branku. Střela je však vcelku silné slovo, nahozený puk od modré čáry totiž k Růžičkovi sotva doklouzal.
09:44
Hra se odehrává v rohu obranné třetiny Motoru, obě mužstva bojují o kotouč.
08:33
V útoku se nyní objevuje Dušan Žovinec, který už za Motor dlouho nenastoupil. Nastupuje ve čtvrté formaci po boku Jakuba Babky a Vlastimila Dostálka.
07:58
Pardubice také své první oslabení přečkaly, nadále ale útočí Motor.
07:41
Domácím konec přesilové hry vůbec nevychází, nemohou se dostat do pásma...
07:12
Pardubice se mohly v oslabení dostat do přečíslení, ale zastavil je ofsajd.
06:56
První střela domácího celku. Tomáš Nouza vypálil tvrdě ze střední vzdálenosti, ale pouze doprostřed branky.
06:37
České Budějovice předvedly zajímavou kombinaci v útočném pásmu, na jejímž konci byl Žiga Pavlin. Jeho dělovka ale prosvištěla kolem tyče.
05:58
A hned si domácí zahrají také přesilovou hru. Fauloval útočník David Tomášek, jehož sudí vykazuje za držení protihráče.
05:50
Motor se vůbec poprvé v utkání dostal do útočné třetiny. Martina Růžičku v brance Dynama ale zatím neohrozil.
05:04
Domácí už jsou v plném počtu.
05:02
Uběhlo pět minut ze zápasu a obránce Schaus už ohrozil branku snad pětkrát. Jeho dělovka od červené čáry letěla jen těsně kolem tyče.
04:28
Domácí teď ukázali svůj důraz. Nejprve Suchánek a po něm i Fillman tvrdě odstavili protihráče.
03:27
Dynamo vyšachovalo Motor a Nahodil našel před brankou osamoceného Nicholase Charlese Schause! Ten byl naprosto sám před Kváčou, ale ve velké šanci selhal.
03:04
Pardubice začaly opravdu výborně a hned si zahrají přesilovou hru. Žiga Pavlin zahákoval hostujícího hráče v úniku a jde pykat na dvě minuty.
02:40
Takhle ospalý start do utkání už domácí fanoušci v Budvar aréně dlouho neviděli. Motor se zatím vůbec nedostal do útočného pásma.
02:09
Znovu Nicholas Charles Schaus, ale tentokrát už svou střelou trefil branku. Poměrně nebezpečná situace pro domácí.
01:45
Pardubičtí jsou lepším týmem, Ovčačíkovu střelu teď šikovně tečoval David Tomášek. Puk ale naštěstí pro Motor mířil vedle branky.
01:08
Domácí propadli a hosté se dostali do dalšího útoku. Kváča ale ani tentokrát zasahovat nemusel.
00:42
Nicholas Charles Schaus jen tak lehce nahazoval na Kváču od modré čáry. Puk ale mířil vedle branky, takže hosté zatím nemají ani jednu střelu. Vhazuje se po levici Kváči.
00:20
Jako první se dostaly do útočné třetiny Pardubice, ale zatím se nedostaly ke střele.
00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, Novák (C), Pavlin, Pýcha, Suchánek, Mucha, Žovinec – Chovan, Pajič, Čermák (A) – Nouza, Vlček, Heřman – Hřebejk (A), Vak, Rob – Šulek, Babka, Dostálek – J. Bárta.

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Hübl) – Schaus, Ščotka, Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Čáslava (A), Zajíc – P. Sýkora (C), Nahodil, Rolinek (C) – J. Sýkora, Špirko, Hubáček – M. Bárta, Tomášek, Beran – Starý, T. Kaut, Panna.

Rozhodčí: Hodek, Šír – Bláha, Špůr.
POSTUPOVÁ MATEMATIKA
Dvě kola před koncem baráže, a tedy i celé sezony, mají všechna mužstva situaci ještě plně ve své moci. Přesto už nyní známe některá fakta:

1. Motor musí tento zápas vyhrát. Za určité souhry nepříliš pravděpodobných výsledků v posledním kole by mohl domácím stačit i bod. Pokud však nezískají ani jeden, jistě se do extraligy nedostanou.

2. Pokud České Budějovice získají alespoň bod, Jihlava se může radovat z postupu do extraligy i za předpokladu, že by oba poslední duely prohrála.

3. Teoreticky je možné, že se v extralize udrží Pardubice i Karlovy Vary. Z posledních zápasů by ale musely oba týmy mít plných šest bodů.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ
České Budějovice a Pardubice se střetly v baráži třikrát a úspěšnější byl Motor, který vyhrál dva duely na ledě Dynama. Jediné utkání v Budvar aréně vyhrály Pardubice. Vždy tedy zatím vyhrávali hosté. Skóre je 7:7.

1. baráž: Pardubice – České Budějovice 1:2
5. baráž: České Budějovice – Pardubice 2:4
8. baráž: Pardubice – České Budějovice 2:3

Nejproduktivnějším hráčem vzájemných zápasů je zadák Nicholas Charles Schaus, jenž nasbíral proti Motoru čtyři asistence. Z mužstva Motoru se v soubojích s Pardubicemi nejvíce prosazoval taktéž obránce – Žiga Pavlin má tři body (1+2).
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Jihočeši si poslední domácí porážkou s Jihlavou značně zavařili. Nejenže prohráli s Duklou ostudně poosmé v sezoně, ale zároveň přiblížili svého rivala extraligové účasti, a sobě naopak tento sen notně zkomplikovali. Je až neuvěřitelné, že Motor hraje v Budvar aréně tak špatně, když se v posledních dvou sezonách opíral vždy právě o domácí prostředí. České Budějovice mají šňůru dvou proher v řadě. Na domácím ledě vyhrály jen jeden z pěti zápasů.
HC DYNAMO PARDUBICE
Z tabulky je patrné, že boj o účast v extralize ještě bude stát hodně sil. Pardubičtí jsou na tom sice o bod lépe než Motor, to se ale rázem může změnit. Dynamo sice v posledním kole prohrálo v Karlových Varech 1:2, lišácky ale nezkusilo v závěru hru bez brankáře, protože takto by v případě rovnosti bodů s Energií postupovaly na základě skóre Pardubice. Dynamo nemá kdovíjakou formu, z posledních čtyř utkání vyhrálo jedinkrát.
Vítáme vás u textového online přenosu z českobudějovické Budvar arény! V pátek v podvečer se odehraje na jihu Čech další nesmírně důležité barážové klání, a tentokrát jde už opravdu o všechno. Zatímco hostující Pardubice si teoreticky mohou dovolit i zaváhat, domácí České Budějovice nutně musí bodovat. Povede se jim to tentokrát? Utkání začíná v standardních 17:30.