Pro dnešní den je to vše, někdy příště se budu těšit u hokeje na počtenou.
Je tedy dobojováno. Pardubice dokázaly v Brně vyhrát a zároveň vyrovnat sérii na 2:2. Je jasné, že série bude ještě hodně dlouhá.
70:00
Pardubice právě vstřelily branku! Je hotovo. Hosté vyhrávají na nájezdy. Rozhodující gól dal JAN KOLÁŘ I.
Místo Hoviho jde do brány Trvaj. A bude muset čelit nájezdu Koukala. A ten také dává - 1:3.
Za domácí jel Jozef Balej a nedává.
A stav se opět mění. Kolář byl úspěšný.
Jan Kolář jede za Pardubice.
A Němec dává! 1:1.
Za domácí Vojtěch Němec.
Hned v úvodu se tak hosté radují - 0:1.
A jdeme na to. Tomáš Zohorna překonává Hoviho.
Samostatné nájezdy začínají.
Hokejové penalty budou zahajovat hosté.
Střely celkem: 29:39.
A je to tady. Čeká nás druhý příběh avizovaného hokejového hororu. Do branky Brna půjde Sasu Hovi.
70:00
Prodloužení skončilo.
69:36
Jakub Svoboda ukryl nenápadně svou střelu za obránce, Růžička naštěstí pro hosty vše viděl.
69:02
Minuta do konce prvního hororu. Čeká nás možná druhý díl.
68:30
A čas letí neuvěřitelným tempem.
67:56
Tak přeci jen jedno ohrožení Růžičky. Kováčik mířil do betonů hostujícího brankáře.
67:10
Hosté tlačí, Kometa už nemá dostatek sil.
65:58
Žižka zkoušel překvapit Růžičku, nepodařilo. Ovšem v čisté tutovce byl útočník Kolář, který pádil sám na Trvaje, ale nedal. Vůbec netrefil bránu. Jen to zde zahučelo.
65:19
Nikdo nechce samozřejmě udělat chybu, Švrček proto raději nechal kotouč u Trvaje a hra se přerušuje.
64:38
Urputná bitva se přehoupla do poloviny prodloužení.
64:03
Buly ve středním pásmu.
64:03
Posunutá brněnská brána. Diváci se zlobí, že se nepíská faul.
63:16
Růžička musel být ve střehu, Rákos si dal málem vlastní branku.
62:40
Bojuje se u mantinelu, je to neuvěřitelné drama, přátelé.
61:50
Uvidíme, komu bude více vyhovovat více otevřeného prostoru. Zatím se oba týmy snaží hrát aktivně.
60:37
Začalo se na obou stranách velice svižně a hektický. Nejprve na straně Komety byl v šanci Čermák, následně Žižka. U Trvaje bylo horko po Kočího pumelici těsně vedle.
60:01
Začalo prodloužení.
Hraje se pochopitelně 4/4.
Vše se pomalu chystá k zahájení prodloužení, finálové drama rozhodne následující desetiminutovka nebo samostatné nájezdy.
Střely na bránu po šedesáti minutách: 24:35.
Máme za sebou třetí třetinu, ve které jsme sice viděli dva góly, ale po jedné na obou stranách, takže je jasné, že se bude prodlužovat. Pro všechny kardiaky začne pořádně krušné období. Horory od Alfreda Hitchcocka budou proti tomu, co se bude dít za osmnáct minut hodně slabý čaj.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:30
Nemuselo být, kdyby neměl Trvaj nervy ze železa. Po střele Kočího je brněnský gólman připraven.
59:16
Tak to vypadá na prodloužení?
58:41
Icing hostů. Hra se pochopitelně čím dám tím víc kouskuje.
58:17
Puk v hledišti. Svoboda je zpět na ledě.
58:10
Ohlášený poslední dvě minuty třetí třetiny. Nervozita u všech aktérů stoupá.
58:01
Jaroslav Svoboda najížděl na bránu, ale nepovedlo se mu přihrát na lépe postaveného Kováčika.
57:39
Jaroslav Svoboda vyhazuje. Pardubicím se nedaří usadit v pásmu.
57:11
Kotouč v ochranné síti. Ještě minutu bude sedět Svoboda na trestné.
56:50
Švrček vyhazuje daleko od své brány.
56:43
Dlouho se nehrálo, opět přerušení. Trvaj má kotouč ve výstroji.
56:23
Žižka chtěl vyhodit, ale nepovedlo se mu to. Poté však bere do lapačky kotouč Trvaj.
56:19
Pokud je Kometa pod tlakem, tak nyní ji čeká pořádné peklo. Rozhodčí Šindler posílá za hrubost Jakuba Svobodu za katr.
55:49
Zranění v brněnském týmu neberou konce. Nyní leží u mantinelu Jiří Vašíček. Za pomocí lékařů odjíždí na střídačku.
55:05
Pardubice branka nakopla, najednou jsou v tlaku. Skórovat mohl Bartek, poté také Rákos. To byl neskutečný a drtivý tlak.
54:34
Pardubice právě vstřelily branku! Je vyrovnáno. MARTIN BARTEK poslal z otočky takovou nenápadnou střelu někde na hranici levého kruhu a jeho rána končí k překvapení všech v síti. Trvaj se jen ohlédl kam kotouč míří, zapadl pod jeho betony. Asistence: Tomáš Zohorna.
53:43
Na obou stranách dvě obrovské šance. Nejprve Buchtele se ocitl sám před bránou, ale nedokázal zakončit, posléze šel do brejku Divíšek, který z pozice mezikruží Růžičku nepřekonal.
53:18
Nahození Rákose z rohu mantinelu bezpečně kontroluje Jiří Trvaj. Nyní se bude vhazovat u jeho klece.
52:41
Buly po levici hostujícího brankáře.
52:41
Roman Erat pořádně provětral Růžičkovy betony, které ale posloužily nyní na výbornou. Čas se pro hosty krátí, pro Kometu pro změnu nesmírně vleče.
52:25
Spíše propagační střelu vyslal Hruška, Růžička chytá do lapačky a ihned rozehrává.
51:52
Zakázané uvolnění Pardubic. Vše se stěhuje před Růžičkovu bránu.
51:15
Rákos nahazuje do ochranné sítě. Vhazování ve střední třetině.
50:43
Utkání sleduje 7200 diváků. Taková informace už snad nemůže nikoho překvapit.
50:42
Postavení mimo hru Pardubic.
50:25
Brno je kompletní.
49:48
V závěru přesilovky pálil nebezpečně Kočí, Trvaj s obtížemi posílá kotouč do rohu kluziště. Vašíček bude každou chvíli zpět.
48:42
V oslabení ujel Jakub Svoboda a nic jiného než střelu zvolit nemohl. Pálil však vedle. Následně hosté zahrozili Koukalem, kotouč proletěl brankovištěm překvapeného Trvaje. Tak pokud se dvě třetiny nic nedělo, nyní je to zápas jako břitva.
48:09
Pardubice se mohou dostat zpět do hry. Budou hrát přesilovku po faulu Vašíčka.
47:39
Následně se Kometa dostala do brejku. Jakub Svoboda přihrál na Žižku, jenž v dobré pozici vyprášil jen lapačku hostujícího brankáře.
47:26
Brno je ve varu. Nicméně Pardubice se nevzdávají, Koukal tečoval střelu Benáka nad bránu.
47:09
Zohorna se snažil nahazovat kotouč na Růžičku, před ním byl ještě Koreis, ale tentokrát se stav nemění.
45:20
Kometa právě vstřelila branku! Je tu úvodní branka zápasu na kterou jsme čekali velice dlouho. Dočkali se ji Brňané. Čermák poslal krásným pasem za obránce JOZEFA BALEJE a ten u levé tyče dokázal překonat Růžičku. Brněnská hala se může poprvé otřásat v základech. Domácí jdou do vedení. Asistence: Leoš Čermák, Jiří Vašíček.
44:29
Obrovská šance Komety, ve které byl Milan Hruška. Brněnskému obránci se naskytla přímo dálnice, jenže jeho střela byla hodně nepřesná. Pozice výborná, ale ta koncovka. Hosté měli kliku jako od blázince.
44:16
Taková akce na náhodu byla nyní k vidění. Od modré nahodil Hruška a kotouč si dojel Koreis, Růžička byl opět pozorný.
43:50
Drama a šachová partie pokračuje. Nikdo nechce udělat chybu.
42:28
Jaroslav Svoboda najížděl podobně jako včera Jakub Svoboda, pádil sám na Růžičku, na kterého zkusil zakončení blafákem, leč hostující brankář byl připraven. Posléze zkoušel své štěstí Čermák, také neuspěl.
42:05
A také fakt, kdo bude mít více sil. Zatím jich mají více hosté, Kometa působí hodně unaveným dojmem. Ale znovu musím připomenout, že je díky tomu, že hraje v hodně okleštěné sestavě.
41:30
Čekání na gól pokračuje, je téměř jasné, že o osudu duelu rozhodne zřejmě jedna branka. Uvidíme, necháme se překvapit.
41:18
Ofsajd Pardubic.
41:05
Kometa je kompletní. Hrát se bude znovu v pěti na obou stranách.
40:26
Kometa zahájila třetinu útočně, kolem Růžičky se dvakrát prohnal Divíšek, ale nedokázal zakončit. Na druhé straně musel Jiří Trvaj pokrýt střelu Borera.
40:05
Hosté budou mít ještě minutu přesilovku 5/4, stejně jako ve druhé třetině.
40:01
Střely na bránu po druhé třetině: 16:23.
Máme za sebou druhou třetinu, ani tentokrát jsme gól neviděli. Blíže k otevření skóre měly Pardubice, ale své přesilovky zatím nedokázaly využít. Brno výborně brání a v útoku se příliš neprosazuje. Není se moc co divit, chybí hned čtveřice hráčů. Konkrétně Miroslav Holec, Róbert Petrovický, Tomáš Svoboda a Radek Dlouhý.
40:00
39:05
Píšova střela končí mimo. Pardubice nyní tlačí svého soupeře a Trvaj pořádně neví, kde má kotouč. Přeci jen si ale poradil, když chytil nahození Koukala.
39:01
V oslabení bude Kometa pokračovat. Tentokrát se proti pravidlům provinila domácí střídačka. Brno bylo v šesti, trest si odsedí Němec.
38:16
A znovu Rákos, který jel sám na gólmana Trvaje, ale v samostatném úniku míjí bránu. Asi největší šance dosavadního průběhu duelu.
37:19
Jakub Koreis a trojice jeho spoluhráčů bojovala a nakonec hosty ubránila. Pardubice svou početní výhodu nehrály vůbec špatně. Střílel Starý a dorážel Rákos.
36:24
Nahození Kočího chytá v poklidu do lapačky brněnský strážce.
36:04
Kotouč v hledišti, Kometa vyhodila a může být ráda, že to bylo s pomocí teče. Včera jak jistě víte se Brňanům "povedlo" vyhodit hned třikrát kotouč za dvě minuty. Hostům jednou.
35:39
Rozhodčí Šindler ukazuje dvě minuty pro Tomáše Žižku - sekání.
35:10
Velká šance hostů, od modré nebezpečně nahazoval Bartek, jen to v KAJOT ARENĚ zahučelo. Kotouč šel těsně mimo.
33:57
Buly po komerční pauze bude znovu u Trvaje.
33:30
Hra najednou nabrala obrovské tempo, na obou stranách jsme viděl dobré šance a také tvrdší hru. Navíc nyní Trvaj musel zastavit dělovku Buchteleho.
33:05
32:48
Ihned po vhazování pálil Bičánek a Růžička skokem do výšky vyráží kotouč do ochranné sítě.
32:16
Tak přeci jen přichází závar, Brno pořádně mačká soupeře. Nejprve střílel Žižka a následně v dobré pozici opět brněnský obránce. Růžička teď své mužstvo velice dobře podržel.
31:16
Přesilovky Komety to je stále velký problém, hosté bez problémů brání.
30:57
Ostrý zákrok na Jiřího Vašíčka předvedl Jan Kolář. Inkasuje 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku. A znovu může být hostující útočník rád jen za tento poměrně mírný trest. Loket to byl zcela evidentní.
30:05
Tak to by byla hodně zajímavá branka přes půl hřiště, Zohorna nahazoval od červené čáry a jeden z hostujících obránců tečoval do protipohybu Růžička, ten nakonec nemusel zasahovat. Kotouč letěl vedle.
29:27
Sám před bránou byl Balej, mohl si položit Růžičku, zeptat se ho kam kotouč chce, ale fantastický pardubický mág vystrčil do Balejovy střely hokejku a slovenský útočník ani nedokál zakončit.
28:37
Hosté jsou kompletní a krom pár rušných chvil nemuseli řešit nějaké vážně situace. Utkání je hodně podobné tomu včerejšímu.
28:26
Velký tlak Komety, která uzavřela Pardubice do své třetiny. Erat rozdával přihrávky jak na běžícím pásu, obránci Kováčik se Švrčkem se snažili střílet, jenže Růžička vše s pomocí obrany vyřešil.
27:12
Kometa se nemůže usadit ve své útočné třetině, hraje se v bezpečné vzdálenosti od pardubické brány.
26:40
V další šanci totiž přestřelil Vojtěch Němec a poté krosčekoval Píša Haluzu, za což inkasuje "pouze" dvouminutový trest za vražení na hrazení. Nikdo by se možná nedivil, kdyby pardubický obránce vyfasoval i větší trest.
26:11
Po delší době ohrozil Růžičku Koreis. Jeho střela byla tečovaná a hostující brankář vyráží betonem. Dlouho se před bránou hostů nic nedělo, najednou se dějí věci.
25:39
Borerovo nahození likviduje Trvaj a následně se před jeho bránou strhla menší šarvátka. Vylučovat se ale nebude.
25:16
Puk v hledišti, opět se bude vhazovat ve středním pásmu. Stejně jako včera čekáme poměrně dlouho na úvodní gól.
24:35
Teď zase v šanci obránce Kovář, jeho rána končí nad a Brno je již v pětici hráčů.
24:15
Vhazování ve středním pásmu.
23:45
Obrovská šance Pardubic a v ní útočník Kolář, který trefuje tyč Trvajovy svatyně. Hosté mohli jít do vedení, Brno bylo pod tlakem a navíc docela rozladěno. Zdálo, že se několikrát hosté dopustili faulu a rozhodčí ovšem nevylučují. Každopádně sporné momenty to byly a pískat se dalo.
22:55
Kometa vyhodila a Růžička nebyl dvakrát jistý při rozehrávce. Nepříjemně na něj dotíral Čermák, nakonec se pardubická obrana ubránila.
22:43
Možná se dočkáme v následujících dvou minutách. Jozef Balej vyloučen za vysokou hůl. Pro Brno nastávají opět velice krušné chvíle
22:05
Stále čekáme na nějakou výraznější šanci v této části hry.
21:45
21:21
Vladimír Sičák pálil od modré čáry a přestřeluje. Následně tečoval Kočího střelu Bartek, opět nad. Tentokrát však těsně.
20:45
Kometě se zatím daří bránit své obranné pásmo a navíc Vašíčkem vyhazuje.
20:05
Hosté si přenáší z první třetiny přesilovku 5/4. Budou v ní pokračovat ještě více jak minutu a půl.
20:01
Střely na bránu: 8:13. Lepší jsou v tomto směru Pardubice, které si tuto statistiku vylepšily především ve svých početních výhodách.
Máme za sebou první část hry, branku jsme neviděli. V závěru jsme sledovali hodně nebezpečnou přesilovku Pardubic, ve které mohl skórovat Tomáš Zohorna, ale brněnský brankář Trvaj byl u své tyče připraven. Kometa hraje bez dvou opor základní sestavy, ale i tak velice slušně bojuje a například Čermákova nebo Zohornova akce volala po gólu. Nestalo se tak, do kabin se odchází za stavu 0:0. Druhá třetina startuje přibližně v 19:05.
20:00
19:49
Pardubicím velice dobře vyšla koncovka první třetiny, například dvě střely Zohorny byly hodně nebezpečné.
19:35
V závěru první třetiny se před Trvajem několikrát dostávali do šance hosté. Po sérii střel se ale nikdo neprosadil. Ovšem bylo to s faulem Švrčka, který putuje na trestnou.
19:01
Kometa znovu nesmí střídat. Opět vyhození přes všechny čáry.
18:42
Opět zakázané uvolnění Brna. Sice Bičánek dokázal vybojovat kotouč v rohu, ale svou přihrávku nikoho nenašel.
18:12
Blíží se pomaličku konec první třetiny, zatím to nevypadá, že by se mělo měnit skóre.
17:38
Kotouč končí mimo hřiště po nahození Barteka a následné teče někoho z brněnských hráčů.
17:20
Už se zdálo, že pojede do brejku dvojice Divíšek a Balej, kotouč byl ale pro oba až příliš rychlý. Icing Brna.
17:04
V závěru přesilovky tečoval střelu Bičánka Jakub Svoboda, ani tentokrát se stav nemění. Benák může jít zpět na hrací plochu.
16:26
Tvrdou pumelici vyslal z mezikruží Kováčik, Růžička vše viděl a v pohodě dokázal zasahovat. I o pár vteřin chytá kotouč vyrážečkou po střele opět brněnského "loupežníka Rumcajze" Kováčika.
16:10
Po tečované střele Zohorny končí kotouč v hledišti.
15:33
V Brně už se slavilo, ale zbytečně. Jakub Svoboda sice mířil dobře, leč do boční sítě. Následně Pardubice vyhazují.
14:58
Kometa si zahraje druhou přesilovku v zápase, za hákování je vyloučen Benák.
14:51
Zohorna nabral velkou rychlost, v tandemu předal kotouč na Erata a ten těsně míjí levou tyč Růžičky.
14:31
Buly před Trvajem, když Brno vyhodilo přes všechny čáry.
14:01
Taktická bitva pokračuje. Už se tolik neútočí jako v první desetiminutovce, sledujeme méně šancí.
13:29
Sudí Šindler přerušuje hru pro sevření kotouč. Po krátké pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
12:38
Kometa je v plném počtu a vracející se Čermák přihrával do šance na Žižku, ten mířl na bližší tyč. Růžička dokázal puk vytěšnit betonem.
12:00
Teď měli domácí i štěstí, před Kolářem se vrhl do rány Malec a Divíšek, kotouč je bezpečně daleko od domácí brány.
11:38
Hosté se nemohou usadit ve své třetině, Kometa velice šikovně brání.
10:31
Brňané dokázali Vašíčkem vyhodit přes všechny čáry. A následně také Jaroslavem Svobodou.
10:25
Bartek nabídl svou střelou na teč Kočímu, Trvaj však dokázal reagovat.
10:16
Registrujeme první vyloučení zápasu také na straně Komety. Čermák nedovoleně bránil Rákose a hosté si zahrají první přesilovku.
09:54
Trvaj se také dostal do provozní teploty. Musel být na pozoru při střele Radila.
09:09
Hynek Zohorna je nesmírně šikovným a rychlým hráčem, což dokázal nyní, když se prokličkoval před dva pardubické beky. V dalším průběhu akce vše nakonec likviduje a uklidňuje svůj tým Cetkovský.
08:50
I na druhé straně bylo před Trvajem docela horko. Do brány se tlačil Buchtele, jenže brněnský brankář dokázal uhájit své království. Po komerční pauze se bude vhazovat po pravici zkušeného osmatřicetiletého brankáře.
08:19
Jako například nyní Balej, jenž si nabruslil mezi kruhy a snažil se vypálit, do jeho rány se však velice šikovně položil obránce Kolář.
07:16
Oproti včerejšku sledujeme velice výživnou první třetinu, hra má náboj a nasázení. Zatím se oba týmy snaží hrát velice aktivně a vytváří si i šance.
06:38
Od červené čáry zkoušel překvapit Růžičku Milan Hruška, ale strážce pardubického brankoviště se nenechal nachytat.
05:42
Hosté jsou kompletní, přežili oslabení prakticky bez větších problémů-
05:28
A vzápětí další šance, tentokrát po buly pálil Kousal. Kotouč končí v ochranné síti.
05:08
Jenže žádná sláva z brněnského pohledu. Hosté ujeli v oslabení ve dvojici Píša a Somík a druhý jmenovaný pálil do Trvajovy helmy. Velké štěstí pro Brno.
04:35
Výborný tempo pokračuje nejen na ledě, ale i v hledišti. Přesilovka Komety pokračuje.
04:09
Po vhazování se hosté osvobozují Sičákem.
03:39
...vyloučen Václav Kočí za nedovolené bránění.
03:39
Další světlé momenty Jaroslava Svobody, který nejprve před bránou Kováčika a následně z druhé strany Čermáka. Ani jednou si hráči Komety nedokázali najít dobré místo k zakončení. Nicméně se bude vylučovat..
03:00
Čtvrtá formace Brna se dostala lehce pod tlak, nakonec útočník Haluza vyhazuje do bezpečí. Vzápětí se do šance dostala Kometa, ale Jaroslav Svoboda netrefuje bránu.
02:32
Mnoho času neuběhlo a Kometa po buly vyhazuje přes všechny čáry. Další vhazování po levici brněnského brankáře.
02:23
Od modré nahazoval kotouč na Trvaje hostující Radil, kotouč však končí v hledišti. Buly u domácího brankáře.
01:56
Hned od začátku sledujeme velice solidní zápas, kterému nechybí tempo a nasazení
01:05
Poprvé zahrozili také hosté, tečovanou střelu Borera chytá bezpečně Trvaj. Na druhé straně prověřil hostujícího gólmana Jakub Svoboda po šikovné přihře s Divíškem.
00:20
Hned v úvodu velká šance Komety, která zahrozila Čermákem. K němu se odrazil poněkud záhdně kotouč a gólman Růžička musel být u své levé tyče připraven.
00:01
Po státní hymně ČR je vše připraveno k zahájení zápasu. Ještě jedna maličkost. Úvodní buly vhazuje Karel Abrahám.
Hráči obou týmů nastupují na ledovou plochu, za pár chvil budeme moci začít.
Úvodní sestavy: HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) – Kováčik, Žižka, Bičánek (C), Vašíček, Hruška, Malec, Švrček – Jar. Svoboda, Čermák, Němec - Erat, Koreis, H. Zohorna - Balej, Divíšek, Jak. Svoboda - Švaňhal, Polodna, Haluza - Jan Káňa. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček – Kolář I, Koukal (C), Starý - Bartek, Nahodil, Somík - Rákos, T. Zohorna, Cetkovský - Buchtele, Kousal, Radil - Semorád. Rozhodčí: Martin Fraňo (Příbram/Praha), Vladimír Šindler (Plzeň) - Jaromír Bláha, Miloš Bádal (oba Praha).
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hosté dnes budou hrát jistě hodně aktivně a ofenzivně. Pokud by dnes prohráli, jejich situace by se hodně zkomplikovala. Podle prvotních zpráv by měly Pardubice nastoupit v kompletním složení, nikdo by tedy neměl chybět. Včera odehráli svěřenci kouče Hynka velice dobré utkání, jenže nezvládli třetí třetinu a prohráli. Výkon však nebyl špatný.
HC Kometa Brno: Páteční zápas se pro Brněnské nevyvíjel dle jejich představ. Po první bezbrankové třetině se v té druhé dostali hosté do vedení díky gólu Radovana Somíka z přesilové hry pěti proti třem a Kometa dlouho nemohla najít recept na neprostupnou pardubickou defenzívu. „Nebylo to úplně nejlepší. Navíc v první třetině přišla dvě zranění, museli jsme celou sestavu kombinovat, do hry jsme poslali i třináctého útočníka,“ naznačil brněnské problémy z první poloviny zápasu Jakub Svoboda. Dle všech předpokladů se dnes Kometa bude muset obejít bez Radka Dlouhého a Tomáše Svobody. Brněnští útočníci mají problémy s kolenem, respektive se žebry.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vážení fanoušci hokeje, vítejte u sledování čtvrtého finálového zápase mezi Kometou Brno a Pardubicemi. Zatím je po třech odehraných zápasech stav série 2:1 pro tým z města pod Špilberkem. V prvním duelu prohrál tým kouče Venery 5:4 po samostatných nájezdech, ve druhém dramatickém zápase vyhrála Kometa 6:5 a včera v Brně sice domácí tahali do téměř padesáté minuty za kratší konec, ovšem poté přišel obrat Jakuba Svobody a Hynka Zohorny a Brňané překlopili vedení na svou stranu a vyhráli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.