Je za námi velmi dramatické utkání, ve kterém se bojovalo až do poslední minuty. Pardubice v něm nakonec svou aktivitou a bojovností dokázaly vybojovat mečbol, jenž mohou potvrdit již ve čtvrtek na ledě Komety. Bude znám mistr, nebo se dočkáme sedmého zápasu, který by tomuto finále bezesporu slušel. Uvidíme. To je ode mne pro tuto chvíli z Pardubic vše, přeji příjemný zbytek večera.
Střely ve 3. třetině: Pardubice – 6, Brno – 7.
60:00
59:48
Kotouč je před brankářem hostujícího mančaftu.
59:28
Pardubice znovu posílají puk do středního pásma, Kometa už na zdramatizování nemá sílu.
59:10
Východočeši už jenom dohrávají utkání, troufám si říci, že je rozhodnuto.
58:46
Pardubice právě vstřelily branku!Je zřejmě rozhodnuto. Brno si nepočínalo dobře v rozehrávce a Pardubice se tak dostaly ke kotouči. Tomáš Zohorna poslal přihrávku na MARTINA BARTKA, jenž zamířil od pravého mantinelu do odkryté branky. Asistence: Tomáš Zohorna.
58:30
Hovi se znovu vrátil do své branky, ale rychle míří zpět na střídačku.
58:19
Kometa právě vstřelila branku!Tak to je neuvěřitelné! Nedáš, dostaneš. To bude ještě drama. Kometa má ještě šanci na vyrovnání. RADEK DLOUHÝ přejel přes útočnou čáru a jen tak se opřel do kotouče, který zaplul do horního rohu domácího brankáře. Pardubická arena je teď znovu zmrazená. Asistence: Jozef Balej.
58:00
Jiří Cetkovský obral na útočné modré čáře brněnského hráče a netrefil odkrytou branku!
57:30
Hovi se na chvíli vrátil do branky, teď už však znovu peláší na střídačku.
56:56
Kováčik pálil od modré čáry, Růžička zasáhl a pak jsou hosté vykázáni z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
56:20
Jihomoravané se nemohou usadit v útočném pásmu. Pardubice zatím totiž pozorně brání.
56:00
Dnešnímu utkání v Pardubicích přihlíží 10 050 diváků (vyprodáno).
55:44
Brněnská branka tedy zůstává stále opuštěná, uvidíme, zda se Kometě podaří vytvořit závěrečný nápor.
55:44
Brněnská lavička si vyžádala oddechový čas.
55:24
Brno to zkouší! Trenéři odvolali brankáře, není na co čekat.
55:22
Kováčik přesnou přihrávku našel volného Radka Dlouhého, jenž pálil z první. Martin Růžička se dokázal rychle přesunout a jeho střelu vytěsnit. Následná dorážka Dlouhého se také neujala.
54:52
Jiří Cetkovský se hnal dopředu, jenže nechal puk za sebou a je mu pískán ofsajd.
54:25
Jiří Cetkovský je hladový po hattricku. Společně se Zohornou operoval před brankářem Hovim, puk všemožně poskakoval ve vzduchu, nakonec jsou domácí vykázaní z pásma pro hru vysokou holí.
53:50
Nepřesnosti na obou stranách. Oba týmy měly možnost vymyslet nějakou útočnou akci z rychlého kontru, pokaždé ale selhala komunikace mezi spoluhráči.
53:17
Vladimír Sičák se opřel do puku a provětral lapačku Hoviho. Ten raději přerušuje hru.
52:52
Tempo trochu uvadá. Brno se provinilo ofsajdem, hra je velmi rozkouskovaná.
52:26
Pardubice vyhazují až na zakázané uvolnění a bude následovat buly po boku Růžičky.
52:18
Rozhodčí opět přerušují hru, jelikož puk vylétl z ledu. Vhazovat se bude po komerční přestávce ve střední třetině.
51:45
Zápas je v režii domácího celku, Jihomoravané se sice snaží ještě zdramatizovat, přidaná branka ale domácí nakopla a hrají s jistotou.
51:13
Šance na opačné straně. Jakub Koreis cpal kotouč před branku, kde úřadoval domácí brankář. Brněnský útočník byl pak ještě čistě dohrán a narazil do mantinelu, stadionem to pořádně zadunělo.
50:24
Další pohledná akce v podání Pardubických. Tu táhl Jan Kolář I, který udělal otočku a rychle hledal najíždějícího kapitána Koukala. Ten byl tísněn a nedokázal poslat kotouč mezi tři tyče.
49:50
Jihomoravané kombinovali před Růžičkou, jsou však vykázaní do středního pásma, jelikož si rozhodčí všimli postavení útočícího hráče v brankovišti.
49:20
Jan Semorád chtěl teď naivně obejít protihráče, to se mu nepodařilo a Brno tak může znovu dopředu.
48:51
Kometa se však dokázala nastěhovat před Růžičku. Žižka s Kováčikem vyslal dvě nebezpečné střely, domácí brankář si ale vždy poradil s bravurou.
48:24
Utkání se vrátilo do starých kolejí. Pardubice jsou aktivnějším týmem a žene je také vlastní publikum.
47:54
Aleš Píša v další dobré šanci! Tentokrát ale nedokázal trefit poskakující kotouč tak, jak by si domácí hráč představoval.
47:12
Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po boku brněnského gólmana.
46:43
Brno je znovu omámeno a Pardubice při chuti. Co nás ještě čeká?
46:18
Pardubice právě vstřelily branku!Tak to byl gól jako z učebnice! Pardubické publikum rázem znovu ožívá! JIŘÍ CETKOVSKÝ obral svou důrazností Jakuba Koreise a postupoval sám proti Hovimu. Pardubický útočník pak předvedl zakončení hodné pokloně. Bekhendovou kličkou totiž doslova vymíchal brněnského strážce svatyně a uklidňuje tak pardubickou lavičku! Bez asistence.
45:41
Milan Hruška střílel z těžké pozice, branku Martina Růžičky se mu nepodařilo trefit.
45:21
Brno je vykázáno z útočného pásma, jelikož se Tomáš Divíšek dopustil menšího přestupku – sevření puku. Vhazovat se bude v neutrální zóně.
44:55
Takřka minutu se hrálo bez nějakého zápalu. Týmy si totiž navzájem půjčovaly puk, což teď přerušují Pardubice zakázaným uvolněním.
43:56
Sledujeme hokej nahoru a dolů, oba týmy vyčkávají na nějakou větší šanci.
43:30
Kometa se ubránila, domácí totiž prakticky nevystřelili na branku. Hraje se v pěti na obou stranách.
43:05
Hosté pozorně brání a nechtějí pustit Pardubické před svého brankáře.
42:38
Brno málem udeřilo ve vlastním oslabení. Dvě šance na skórování měl Jiří Vašíček, druhý gól v zápase se mu nedokázalo vstřelit, jelikož ani jednou netrefil branku ze slibné pozice.
42:04
Kometa dokázala vyhodit a domácí celek tak musí začínat od svého brankáře.
41:46
Pardubice kombinovaly před brankou Hoviho, vystřelit se jim však nepodařilo.
41:30
Jakub Koreis ale však znovu oslabení svůj celek. Od hlavního rozhodčího si vysloužil dvě minuty za nedovolené bránění.
41:02
Brno se ve zbytku početní nevýhody ubránilo bez větších komplikací a hraje v plném počtu.
40:50
Bartek našel Somíka, jenž ihned vypálil. Sasu Hovi se musel natahovat, nakonec střelu vytěsnil ramenem.
40:36
Domácí tým se nemůže usadit v útočné třetině, Kometa pozorně brání a nechce inkasovat.
40:23
Pardubičtí se ve snaze přejít do útočného pásma provinili ofsajdem. Poté se ještě strhla menší potyčka u pravého mantinelu, sudí ale teď vylučovat nehodlá.
40:01
Pardubice si přenesly do třetí části početní výhodu, ta bude dlouhá ještě celou minutu.
40:01
Oba mančafty už vjíždí na led, poslední třetina tak může začít. Budeme sledovat velké drama?
Tak to je hokej! Už se zdálo, že Pardubice si svůj náskok pohlídají, vedly totiž již o čtyř góly! Pak však hosté vyměnili brankáře a najednou to šlo. Kometa nasázela Východočechům tři branky a stále má šanci na vítězství. Vskutku atraktivní finále! Uvidíme, co si na nás aktéři připraví v poslední části, zápas může dopadnout ještě jakkoli. Třetí perioda začne přibližně v 19:40.
Střely ve 2. třetině: Pardubice – 17, Brno – 17.
40:00
39:29
Kometě se ale podařilo vyhodit přes všechny čáry a do konce této třetiny už se asi nic zajímavého nestane.
39:02
Východočeši si zahrají početní výhodu. Milan Hruška dostane dvě minuty za zdržování hry, vyhodil totiž puk ze své vlastní třetiny mimo hrací plochu.
38:46
Vizitka hokeje, strhující tempo a šance! Co nás ještě čeká?
38:21
Ovšem, velká šance na opačné straně. Jan Kolář I s Petrem Koukalem se vydali do přečíslení. Vyšachovali defenzívu hostů, Hovi již ležel, ale stejně ani jeden z nich nedokázal zamířit do poloodkryté klece'
37:47
Další velká před brankou Pardubic! Tomáš Divíšek se znovu zdatně snažil vystřelit, ale Růžička opět parádně zasáhl.
37:02
Martin Bartek vystřelil z otočky a jen o kousek přestřelil branku Sasu Hoviho.
36:43
Kometa chce srovnat ještě do přestávky. Jozef Kováčik vypálil zpoza modré čáry, jeho rána byla sražena do ochranné sítě nad brankou.
35:58
Pardubická lavička si vyžádala oddechový čas.
35:58
Kometa právě vstřelila branku!Ve finále člověk prostě nemůže dělat nějaké závěry! Znovu se potvrzuje to, že za jakéhokoli stavu není nic rozhodnuto. Kometa opět udeřila a už je to jen o jednu branku! Divíšek nahodil na Růžičku, po jednom odrazu se kotouč dostal přímo před JIŘÍHO VAŠÍČKA a ten díky své bojovnosti a přesnosti našel mezírku mezi betony pardubického gómana. Asistence: Tomáš Divíšek, Roman Erat.
35:03
Kometa právě vstřelila branku!Tak zápas se přece jenom dramatizuje! Kometa udeřila po vcelku šťastné teči. Hynek Zohorna totiž nahodil puk z rohu před branku, kde se nacházel JOZEF BALEJ a procedil puk za záda Martina Růžičky. Asistence: Hynek Zohorna.
34:13
Pardubická branka byla po jednom ze soubojů vychýlena ze své osy, vhazovat se bude v neutrální zóně.
33:46
Brno to opět zkouší kombinací, tentokrát ale ztroskotala již v zárodku.
33:11
Pardubice se konečně dostaly ze sevření, přes střední pásma se však Východočeši neprokličkovali.
32:46
Kometa je však stále nastěhována v útočné třetině a chce si udržet svůj nastolený tlak. Švrček projel z levé strany na pravou, poté nahodil, ale puk k Růžičkovi nedoputoval.
32:30
Mezitím už jsou Pardubice v plném počtu a ubránily se všemi možnými prostředky.
32:28
Znovu Tomáš Divíšek! Podivně se k němu odrazil kotouč, když vyjížděl z rohu útočného pásma, černou pryž ale nedokázal zpracovat, a tak nemohl ani zakončit.
32:10
Východočeši dokázali vyhodit přes všechny čáry.
31:51
Další tvrdou ranou se prezentoval Leoš Čermák, jeho pokus minul domácí klec jen o pár centimetrů.
31:24
Vší silou se do puku opřel Jozef Kováčik, pardubický gólman jen díky skvělému přesunu dokázal zasáhnout betonem. Puk pak skončil někde pod ním, čehož se snažil využít Tomáš Divíšek, ale kotouč nevyšťoural.
30:54
Kometa kombinovala v útočné třetině, posléze vypálil Tomáš Žižka od modré čáry. Růžička nechytl puk ideálně, pouze vyrazil před sebe, kde stál Tomáš Divíšek, ale překonat pardubického strážce svatyně nedokázal.
30:30
Pardubice jdou do tří! Kometa tak má k dispozici takřka celé dvě minuty k tomu, aby vstřelila důležitou branku. Václav Benák inkasuje dvě minuty za podražení.
30:24
Bude se vylučovat. Kometa bude moci využít další nabízenou početní výhodu. Za katr si půjde zchladit hlavu Radovan Somík, jenž dostává dvě minuty za podražení.
30:01
I na druhé straně si další zákrok připisuje Martin Růžička, ten likviduje nebezpečnou střelu od mantinelu.
29:24
Sasu Hovi raději zalehl kotouč, který se před ním povaloval. Vhazování po jeho levici.
28:57
Kometa kritický moment přečkala a je v plném počtu.
28:51
Brno dokázalo vyhodit a Východočeši se nadechovali k dalšímu náporu, přerušuje je však hvizd sudího, který posuzuje přechod do útočného pásma jako nepovolený – ofsajd.
28:30
Tak to byly krušné chvilky! Brno teď přečkává oslabení jen se štěstím. Jan Kolář I dorážel střelu Sičáka, neúspěšně. O chviličku později střílel znovu Sičák, ale znovu do hrudi Hoviho.
27:56
Pardubice pokračují v tlaku. Petr Koukal neprocpal puk za záda Hoviho, který teď brilantně operoval ve svém brankovišti.
27:24
Nevídané! Aleš Píša vystřelil od modré čáry, brněnský brankář vyjel proti jeho ráně a vyrazil kotouč přímo na hůl Martina Bartka, na kterého zívala prázdná branka. Druhý jmenovaný však nepochopitelně míjí zcela odkrytou klec!
26:57
Milan Hruška je paradoxně vyloučen za hákování, které předcházelo ještě před inkriminovaným momentem. Trest odpyká Jan Káňa.
26:57
Milan Hruška teď odjíždí na střídačku a poroučí se do kabin.
26:57
Pardubice budou hrát další početní výhodu, ale diváky teď zajímá zdravotní stav Milana Hrušky. Jeden z pardubických hráčů jej totiž omylem kopl bruslí do hlavy.
26:33
Jan Kolář II se opřel do puku od modré čáry ihned po vhazování, Sasu Hovi ale bez větších komplikací zasahuje.
26:27
Pardubice si zahrají další početní výhodu. Na trestnou lavici míří Radim Bičánek, jenž od hlavního arbitra dostává dvě minuty za hrubost.
25:44
Teď už se tedy hraje v pěti na obou stranách a Kometa se provinila ofsajdem.
25:22
Zrovna při návratu domácího hráče měli hosté dvě velké šance. Tomáš Žizka vypálil od modré čáry, přičemž Růžička s obtížemi jeho ránu zlikvidoval, neuspěl ani Tomáš Divišek z následné dorážky.
24:46
A znovu se Pardubicím podařilo vyhodit.
24:10
Východočechům se podařilo vyhodit a Kometa musí začínat od své klece.
23:54
Brno kombinuje v pásmu Pardubických, všemu ale chybí to nejdůležitější – střelba.
23:22
Jihomoravané mohou znovu zahrozit. Na trestnou lavici je poslán Václav Benák za nedovolené bránění.
22:38
Kometa právě vstřelila branku!Tak Kometa přece jenom snižuje. JAKUB SVOBODA rychle pronikl do útočného pásma, když využil zaváhání domácí rozehrávky. Svoboda si pak poradil mazácky a našel mezírku mezi betony Martina Růžičky. Ten se snažil marně. Asistence: Tomáš Divíšek, Radim Bičánek.
22:23
Ve stejném čase dochází k výměně brankářů, Jiřího Trvaje nahrazuje Sasu Hovi.
22:23
Pardubice právě vstřelily branku!Pardubice již vedou čtyřgólovým rozdílem. ALEŠ PÍŠA stál u mantinelu na modré čáře, před pardubickým obráncem se otevřela dálnice, tak prostě vypálil. Kotouč zaplul do horního růžku brněnský klece. Bez asistence.
21:34
Náznak šance Komety. Radek Dlouhý přejel přes modrou čáru, pak se rozhodl vypálit, ale střela mu nesedla. Odražený skákající kotouč se snažil dorazit Jaroslav Svoboda, taktéž neúspěšně.
20:56
Brno se ve zbytku oslabení ubránilo a hraje se v kompletním složení na obou stranách.
20:38
Jan Kolář II se napřáhl od modré čáry a tvrdou ranou orazítkoval zadní mantinel.
20:14
Domácí mají k dispozici ještě kus ze své přesilové hry. Koukal se hnal k brance Trvaje, ten raději puk pokryl.
20:01
Hráči obou celků se pomalu rozjíždí na led, druhá třetina začne co nevidět.
Je za námi první třetina, kterou jednoznačně opanovaly Pardubice, což může také napovědět poměr střel. Nejprve dokázal udeřit Jiří Cetkovský, k němu se pak přidali ještě Lukáš Nahodil a Radovan Somík. Brno je tedy z takového vývoje velmi zaskočené, jelikož se mu zatím v play off na ledě soupeře poměrně dařilo. Uvidíme, co přinese druhé dějství, které startuje přibližně v 18:40.
Střely v 1. třetině: Pardubice – 17, Brno – 5.
20:00
19:30
Pardubice se ale nedokázaly usadit v pásmu a Kometa vyhazuje.
18:56
Brno má nervy na pochodu. Leoš Čermák dostává dvě minuty za nedovolené bránění, s výrokem sudího však nesouhlasil, za což si vysloužil ještě osobní desetiminutový trest. Dvě minuty odpyká Jan Káňa.
18:26
Pardubice právě vstřelily branku!Komunikace nebyla moc dlouhá, sudí ihned potvrzuje gól. Martin Bartek vypálil z vrcholu pravého kruhu, puk se pak odrazil k RADOVANU SOMÍKOVI, jenž číhal před odkrytou brankou a nedělalo mu sebemenší problém dopravit kotouč za záda Trvaje. Asistence: Martin Bartek, Aleš Píša.
18:26
Pardubice s radují z dalšího vstřeleného gólu! Domácí dostali puk do branky, když vystřelil Radovan Somík. Rozhodčí ještě bude telefonovat videorozhodčímu.
17:56
V tom okamžiku se ale před Trvajem svalil k ledu Tomáš Malec. Po chvilce odjíždí na střídačku, tak snad to nebude nic vážného.
17:45
Pardubice měly opět další šanci! Tomáš Zohorna ale neprocedil kotouč na Radovana Somíka, jenž čekal s holí na ledě před prázdnou brankou.
17:36
Pardubice právě vstřelily branku!A už je to o dva góly! LUKÁŠ NAHODIL vystihl chybnou rozehrávku hostující obrany a řítil se do útočného pásma. Proti němu se rozjel ještě jeden brněnský zadák, pokus o bodyček mu ale nevyšel, když se Nahodil úhybným manévrem brilantně vyhl. Posléze už měl před sebou pouze Jiřího Trvaje, kterého překonal střelou nad lapačku, puk následně zaplul přímo do horního růžku. Bez asistence.
16:36
Další ranou zpoza modré čáry se prezentoval Jan Starý. Trvajova lapačka byla připravená, a tak se skóre nemění.
16:00
Puk skončil na zadní síti Trvajovy klece, sudí tak přerušují, vhazování před brněnským mužem v masce.
15:34
Brno rychle vyváží, ale Jihomoravanům se znovu nedaří zakončit dle svých představ.
15:04
Pohledná kombinace Pardubických opět zaváněla větší příležitostí. Ťukec na útočné modré zakončoval Martin Bartek přízemní střelou z ostrého úhlu, Trvaj měl betony pevně přikované k tyčce.
14:25
Další útočný výlet Brna nikam nevedl. Ač se Hynek Zohorna snažil proháčkovat ke střele, lék na pardubickou defenzívu neobjevil.
13:50
Petr Koukal teď srdnatě bojoval před brankou Komety. Jeho usilovná práce donutila Trvaje přerušit hru.
13:36
Jan Kolář II vyprodukoval ze své dílny velmi chytrou přihrávku, která našla na levé straně sprintujícího Jana Starého. Druhý jmenovaný hráč si kotouč přebral a nadvakrát zkoušel překonat Jiřího Trvaje, ani jednou se mu to nepovedlo.
12:44
Pardubice vyhazují až na zakázané uvolnění, a proto se bude vhazovat po levici Martina Růžičky.
12:30
Páté finálové utkání zatím připomíná dva předešlé duely, hraje se poměrně opatrně a zajímavých šancí sledujeme prozatím pomálu.
12:11
Martin Bartek si chtěl přebrat přihrávku, která vyšla až zpoza pardubické branky. Domácí útočník si ale nepohlídal útočnou modrou čáru a rozhodčí bez váhání píská.
11:47
Kometě se v této přesilové hře nepovedlo takřka nic a Východočeši si tak mohou oddechnout. Hraje se v pěti na obou stranách.
11:25
Teď jsou Pardubice již ve čtyřech.
11:14
Kometa je v plném počtu a může tak hrát chvíli pět na tři.
10:40
Jiří Vašíček objel branku a pak servíroval přihrávku Jakub Svobodovi, ten se ke střeleckému pokusu nedostal.
10:15
A znovu. Pardubice se zatím brání bez větších komplikací, posílají puk až za Trvaje.
10:00
Kometa tedy hraje početní výhodu čtyři na tři. V útočném pásmu se však na dlouho usadit nedokázala, Východočeši ihned vyhazují.
09:47
S tresty jakoby se teď roztrhl pytel. Václav Benák si půjde také odpočinout. V souboji s Leošem Čermákem se provinil vysokou holí.
09:25
Poměr sil se ale rychle vyrovná. Radovan Somík oslabí svůj celek, když poslán k trestoměřičům za podražení.
09:14
Pardubice dostanou další příležitost udeřit. Jakub Koreis si bude muset odpykat dvouminutový trest, v obranné třetině totiž zahákoval protihráče.
08:34
Tomáš Divišek vystřelil z mezikruží, jeho rána však postrádala dostatečnou razanci a skončila na holeni východočeského beka.
07:58
Jan Kolář I měl namířeno do přečíslení, čárový sudí však signalizoval ofsajd, a tak se musel pardubický útočník vrátit zpět za modrou.
07:24
Další náznak šance se zrodil opět před Trvajem, tentokrát se však nikdo z Východočechů do zakončení neprobil.
06:55
Ani teď se Brno nedokázalo usadit a Pardubice mohou vyvézt puk ze své třetiny.
06:32
Kometa by ráda odpověděla, nedaří se jí však udržet pásmo nějakou delší dobu.
05:46
Pardubice právě vstřelily branku!Tak teď už se ale Východočeši mohou naplno radovat. Šest sekund poté, co se vyloučený brněnský hráč vrátil z trestné lavice, Pardubice udeřily! Jeden z hráčů Komety se snažil vyhodit podél mantinelu, puku se do cesty postavil Jan Semorád, od kterého se černá pryž odrazila přímo před brankovištěm. Tam se ocitl JIŘÍ CETKOVSKÝ a bekhendovou střelou ke vzdálenější tyčce nedal Trvajovi sebemenší šanci na úspěch. Asistence: Jan Semorád.
05:25
Velké šance Pardubic! Dvakrát pálil Starý, jednou Píše, ani jeden z pardubických hráčů však Trvaje nepřekonal.
04:58
Rozhodčím se nedařilo nasadit klec zpátky na své místo, proto musel přispěchat na pomoc jeden z techniků. Teď už by mělo být vše v pořádku. Buly po boku Martina Růžičky.
04:58
Ve vlastním oslabení se vydal na útočnou štaci Leoš Čermák. Chtěl zakončovat bekhendem, cestu mu ale zkřížil jeden z pardubických zadáků. Čermák pak narazil do Růžičky a branka byla vychýlena ze svého postavení.
04:30
Kometě se podařilo vyhodit a Pardubice tak musí znovu zakládat útok.
04:01
Václav Kočí poslal prudkou přihrávku před brankoviště Trvaje, kde se nacházel Tomáš Zohorna. Druhý jmenovaný tečoval puk, na brankáře Brněnských si ale nepřišel, ten totiž zasahuje.
03:40
Východočeši si zahrají první početní výhodu. Jaroslav Svoboda si počínal neomaleně a dostane dvě minuty za hákování.
03:18
Zatím se hraje opatrně. Pardubice se dvakrát snažili kombinací prodrat do útoku, ztroskotaly však na hostující defenzívě.
02:49
Kotouč se po vhazování dostal na modrou čáru, kde operoval Aleš Píša. Nahození tohoto obránce brněnský strážce svatyně rychle shrábl ze země.
02:39
Poprvé v dnešním utkání se přerušuje. Kometa vyhazuje přes všechny čáry a bude následovat vhazování před Jiřím Trvajem.
01:52
Teď je Kometa v útočném pásmu, Jakub Koreis kličkoval s pukem za brankou Pardubických, přičemž mu na zádech visel Jan Kolář II. Hostující obránce nedokázal najít nikoho v bílém dresu.
01:22
Zatím vidíme hokej, kdy si oba celky vyměňují kotouč a snaží se proniknout do nějaké zajímavé pozice.
00:42
Na druhé straně se snažil Jan Starý najít od pravého mantinelu najíždějícího Jana Koláře I, ale brněnská obrana včas zakročila.
00:21
Do útočné třetiny se rychle proháčkoval Radek Dlouhý, následně měl prostor ke střele a poprvé tak vyzkoušel pozornost Martina Růžičky. Ten bezproblémově zasahuje.
00:01
Před úvodním vhazováním si ale nejprve poslechneme státní hymnu, jak bývá v play off tradicí.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, utkání začne za několik málo okamžiků.
Nad sestavou Brněnských viselo mnoho otazníků. Nakonec ale drtivá většina hokejistů hrát bude, tedy kromě Róberta Petrovického, jenž utrpěl zranění v prvním finálovém zápase. Sestava Komety se oproti minulému zápasu vcelku obměnila, pardubičtí trenéři do ní nikterak výrazně nezasahovali.
Úvodní sestavy: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček – Kolář I, Koukal (C), Starý – Bartek, T. Zohorna, Somík – Semorád, Cetkovský, Rákos – Nahodil, Kousal, Buchtele – Markovič. HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) – Kováčik, Žižka, Bičánek (C), Vašíček, Hruška, Malec, Švrček – Jar. Svoboda, Čermák, Dlouhý – Balej, H. Zohorna, Koreis – Erat, Divíšek, Jak. Svoboda – Polodna, Němec, Káňa – Haluza. Rozhodčí: Polák, Šindler – Bláha, Gebauer.
Jednou takovou zajímavosti může být i to, že oba celky využily možnosti vetování hlavního rozhodčího. Pardubicím se nelíbily výroky arbitra Hradila ve druhém klání, Kometě zase neseděl rozhodčí Fraňo. Pro oba dva pány tak sezóna skončila.
Finálová série: Pojďme se podívat na dosavadní výsledky v této série. Nutno říci, že pokaždé se odehrávalo drama až do samotného konce. První vzájemné klání došlo až do samostatných nájezdů, kde uspěly Pardubice – 5:4sn. Druhý den se pak Kometě podařilo srovnat stav, avšak měla to hodně těsné. Východočeši totiž dotahovali zdánlivě ztracený výsledek, byli blízko, ale nakonec nevyrovnali – 5:6. Třetí utkání už se odehrálo v jihomoravské metropoli. Gólové hody se ale tentokrát nekonaly. Defenzivní bitvu zvládla lépe Kometa, která uhájila těsné vítězství – 2:1. Další den byl k vidění podobný scénář. S tím rozdílem, že utkání dospělo až k samostatným nájezdům, kde se znovu radovaly Pardubice – 1:2sn.
Krásný a příjemný den Vám přeji z pardubické ČEZ Areny. Po dvoudenním odpočinku nastává opět hokejový dril! Stav série je nerozhodný a nic není jasné. Další finálový díl se odehraje na východě Čech. Kdo uspěje a odnese si do šestého klání mečbol? Finále už nabídlo ofenzivní přestřelku, ale i obrannou bitvu, co nás čeká teď?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:40.