Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Třinec - 23. dubna 2022   17:00

Ukončeno
Sparta
20:30' David Němeček (Matuškin, Sobotka) • 22:21' Šmerha  • 32:17' Sobotka (Šmerha) • 46:42' Buchtele (D. Kaše, Šmerha) • 58:08' M. Forman (E. Thorell, Chlapík)
5:2
(0:1, 3:0, 2:1)
Stav série: (2:2)
Třinec
15:49' A. Nestrašil  (M. Kovařčík, Zahradníček) • 49:41' M. Zbořil  (Marcinko)
Sparta
Sestavy:
J. Hudáček (Machovský) – Matuškin, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, Jurčina – M. Forman, Sobotka (A), M. Řepík (C) – Buchtele, D. Kaše, Chlapík – E. Thorell, R. Horák, Šmerha – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček.
Rozhodčí
Jeřábek, Hejduk – Lhotský, Svoboda
O2 arena (Praha - Vysočany)
17 220 diváků
Třinec
Sestavy:
Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, M. Zbořil, Zahradníček – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski, Marcinko, Svačina – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký – Hrňa (A).

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Sparta - Třinec 5:2. Série se za stavu 2:2 vrací zpět do Werk arény

Přenos se aktualizuje automaticky

Máme dobojováno! Sparťané ve třetí třetině ještě navýšili své vedení a po zásluze si dokráčeli pro vítězství 5:2. Pražané tak zároveň srovnávají finálovou sérii na 2:2 a v úterý bude série pokračovat v Třinci. To je ode mě pro dnešek vše, děkuji všem za pozornost a u dalších online textových přenosů se budu těšit, na počtenou!
Konec zápasu.
59'
Forman stvrdil vítězství trefou do prázdné branky, 5:2
59:33'
Posledních sedmadvacet vteřin utkání. Sparťané vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění a vhazovat se bude za malou chvíli před brankářem Hudáčkem.
58:52'
Domácí příznivci už slaví vítězství sparťanů, kteří mají kotouč na hokejkách a ještě míří do útočného pásma. Kacetl musel ještě zasahovat proti jedné střele.
58:08'
Sparta právě vstřelila branku!
Máme zřejmě hotovo! Třinečtí hokejisté zkusili odvolat brankáře Kacetla z jeho pracoviště a MIROSLAV FORMAN po přejezdu útočné modré čáry trefil přesně odkrytou část branky. Nyní už je vše v pořádku, gól platí. Asistence: Erik Thorell, Filip Chlapík.
57:47'
Bude se vylučovat a budou to třinečtí hokejisté, kteří budou hrát v oslabení. Na trestnou lavici usedl bývalý sparťanský útočník Petr Vrána (TRI) za držení.
57:27'
Domácí střídačka reklamuje, že by se nemělo vhazovat v obranném pásmu před Hudáčkem. Sudí svůj verdikt přehodnotil, pokračujeme ve středním pásmu.
57:27'
Teď to bylo těsné! Jeden ze sparťanských hráčů střílel z obranného pásma na prázdnou branku Třince, ale Kacetl se stihl vrátit do svého pracoviště.
57:07'
Domácí hokejisté se prosadili zásluhou zřejmě Miroslava Formana, který svým pokusem trefil odkrytou třineckou branku. Rozhodčí však ještě předtím viděl postavení mimo hru.
56:13'
Zahradníčkovu jemnou střelu od modré čáry vyrazil připravený brankář Hudáček svými betony do bezpečí a nedovolil třineckým hráčům jakékoliv dorážky.
55:53'
Třinečtí hokejisté nemohli pokračovat ve své útočné akci, když rozhodčí píská další postavení mimo hru na straně Ocelářů. Bude se vhazovat v neutrální zóně.
55:41'
Petr Vrána našel Chmielewskiho, který ještě viděl před brankou Martina Růžičku. Poslední jmenovaný však letící kotouč nezpracoval podle svých představ.
55:08'
Posledních pět minut třetí třetiny. Oceláři jsou nastěhováni v útočném pásmu, kde se však ke kotouči nedostali. Následně sparťané mohou v klidu vystřídat.
54:23'
Roman Horák uspěl na vhazování ve středním pásmu a sparťané uklidnili hru v obranném pásmu. Následnou akci Řepíka po levé strany kluziště zastavil Kacetl.
54:23'
Nápřah obránce Zahradníčka od modré čáry přerušil hvizd sudího, který píská další postavení mimo hru na straně Ocelářů. Následuje komerční přestávka.
54:02'
Čas na vyrovnání se hostům pomalu krátí. Mezitím sparťanští obránci byli u kotouče v obranném pásmu pozorní a poslali puk zpátky do středního pásma.
53:21'
Krátký pobyt v útočném pásmu Ocelářů vyvrcholil hned dvěma střelami od modré čáry, ale třinečtí hokejisté byli ve svém zakončení neúspěšní. Hra pokračuje dál.
52:28'
Tomáš Šmerha vystihl špatnou rozehrávku Zbořila na útočníka Romana, ale třinečtí hokejisté svou chybu následně napravili a mají kotouč na svých hokejkách.
51:51'
Obránce Němeček našlápl ve středním pásmu a vybídl v jízdě připraveného Thorella. Druhý jmenovaný se však ke střele v útočném pásmu už nedostal.
51:43'
David Němeček vyhodil puk s pomocí Erika Thorella na druhou stranu kluziště, ovšem znovu je z toho pouze zakázané uvolnění domácí Sparty.
51:36'
Teď pro změnu sparťané poslali kotouč až na druhou stranu kluziště a rozhodčí píská zakázané uvolnění domácího celku. Vhazuje se před Hudáčkem.
51:29'
Hosté uklidnili hru v obranném pásmu a následně nahodili puk do útočného pásma. Marcinko nemohl pokračovat ve své útočné akci, píská se postavení mimo hru.
50'
Po tyčce Marcinka se prosadil Zbořil, 4:2
50:39'
Další šance Ocelářů! Michal Kovařčík vypálil z dobré pozice v mezikruží, ale rána třineckého útočníka nebyla gólově přesná.
50:37'
Tomáš Pavelka vyhodil kotouč do středního pásma, kde však Forman netečoval letící puk a hra se po zakázaném uvolnění vrátí zpět před Hudáčka.
50:21'
Další třinecký tlak směrem na sparťanskou branku! Oceláři přenesli těžiště hry na modrou čáru, odkud Kundrátek prověřil Hudáčkovu pozornost v brance.
50:04'
Martin Růžička se tlačil po vyhraném vhazování do dobré střely v útočném pásmu, nicméně plachtící kotouč si sebral ze vzduchu Hudáček.
50:00'
Třinečtí cítí šanci na zdramatizování a nadále útočí. Střela od modré čáry v podání jednoho z třineckých hráčů našla přesně lapačku připraveného Hudáčka.
49:41'
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté snižují na rozdíl dvou branek! Marcinko svou povedenou střelou trefil tyčku, ale akce hostí pokračovala a MIKULÁŠ ZBOŘIL v dobré pozici na střelu překonal Hudáčka podruhé v utkání. Asistence: Tomáš Marcinko.
49:01'
Kundrátek si proklestil cestu až na pravou stranu kluziště, odkud vyslal prudkou ránu zápěstím. Hudáček si vyjel ze své branky a ránu třineckého beka zastavil.
48:25'
Roman udržel kotouč u mantinelu pro Hrehorčáka, ale sparťanští obránci Moravčík s Dvořákem zapracovali a odpálili kotouč pro svůj celek do bezpečí.
48:15'
Martin Marinčin byl u kotouče v obranném pásmu jako první a sparťané se musí vrátit zpět ke svému brankáři. Sudí totiž píská zakázané uvolnění Sparty.
48:04'
Třinečtí hokejisté byli příliš unáhlení při svém přechodu do útočného pásma a rozhodčí píská postavení mimo hru na straně třineckých Ocelářů. Hra je přerušena.
47'
Buchtele se nejlépe zorientoval před brankou Kacetla, 4:1
47:50'
Michal Řepík se nedostal ke kotouči v útočném pásmu, ale i díky dobrému napadání se sparťané ještě na chvíli podívali před brankáře Ondřeje Kacetla.
47:44'
Chmielewski dorážel nebezpečně kotouč na sparťanském brankovišti, ale Hudáček měl kotouč pod kontrolou a přerušil hru.
47:22'
Třinečtí se ovšem nevzdávají a zkouší ještě zahrozit. Petr Vrána však nezpracoval prudkou přihrávku od svého spoluhráče, u kotouče jsou i nadále hosté.
46:42'
Sparta právě vstřelila branku!
Domácí hokejisté uspěli na vhazování v útočném pásmu a prosazují se počtvrté v tomto utkání! JAN BUCHTELE si našel odraženou střelu svého spoluhráče a sparťanský útočník dopravil puk do třinecké branky. Asistence: David Kaše, Tomáš Šmerha.
46:36'
Zahradníčkova střela od modré čáry nebyla přesná, Hudáček se ohlédl za letícím kotoučem. Následně je hra přerušena, následuje další komerční přestávka.
45:51'
Hosté se ženou za vstřeleným gólem, ale Nestrašilova formace nebyla v útočném pásmu úspěšná. Třinečtí hokejisté podnikají další útočnou akci.
45:21'
Aron Chmielewski hledal bekhendem svého spoluhráče v hloubi útočného pásma, kde se však třinečtí hokejisté neudrželi příliš dlouho a domácí mají kotouč.
44:40'
Tomáš Pavelka odpálil kotouč z obranného pásma na druhou stranu kluziště a následně se nedostal ke střele od modré čáry jeden z třineckých hráčů.
44:14'
Další povedený zákrok třineckého brankáře. Kacetl podržel svůj celek, když předvedl úspěšný zákrok. Následuje vhazování po levici třineckého muže s maskou.
43:57'
David Kaše získal kotouč po vhazování pro svůj tým a Chlapík se mohl přesunout na druhý konec kluziště. Třinecká obrana se však stihla vrátit včas.
43:52'
Sparťanský brankář znovu v permanenci, když zastavil nebezpečnou střelu jednoho z třineckých hráčů mezi kruhy. Hudáček raději zasáhl a přerušil hru.
43:47'
Třineckému obránci utekl kotouč z hokejky a útočník Roman Horák v kleče raději odpálil puk přes všechny čáry až na zakázané uvolnění. Hra je přerušena.
43:26'
Neskutečný zákrok! Miloš Roman už zasouval kotouč do prázdné branky, ale Hudáček vytasil svůj beton a podržel svůj tým.
42:41'
Třinečtí byli usazeni v útočném pásmu a ještě ohrozili Hudáčka. Následně se dostal ke kotouči obránce Němeček, který vyhodil puk na druhou stranu kluziště.
42:06'
Tomáš Marcinko byl zaparkovaný před sparťanským brankovištěm a slovenský útočník svou tečí nasměroval puk mimo branku.
41:39'
Provinil se zkušený útočník Jan Buchtele (SPA), který vyhodil kotouč mimo hrací plochu. Třinečtí hokejisté budou hrát za malou chvíli přesilovou hru.
41:33'
Sparťanský brankář má v posledních vteřinách opravdu hodně práci. Zahradníčkovu ránu vyrazil do bezpečí, třinečtí hokejisté budou hrát přesilovou hru.
41:06'
Domácí hokejisté se přemístili na druhý konec kluziště a velkou šanci Sparty uhasil svým úspěšným zákrokem brankář Kacetl. Hra je na chvíli přerušena.
40:36'
Martin Marinčin prudce vypálil od modré čáry a rána třineckého obránce na vzdálenější tyčku byla nepřesná. Hudáček nakonec nemusel zasahovat.
40:12'
Milan Doudera nahodil kotouč do útočného pásma, kde však byli připravení sparťanští obránci, kteří odpálili puk zpátky do středního pásma. Hra pokračuje.
40:01'
Začala třetí třetina.
Hráči už krouží po ledové ploše O2 areny, třetí třetina začíná za několik málo okamžiků.
Další třetina začne přibližně v 18:51 hodin.
Prostřední dějství bylo jednoznačně v režii Sparty, která vsítila tři branky a dostala se do dvoubrankového trháku. David Němeček nejprve vyrovnal skóre, následně se prosadil Tomáš Šmerha a třetí branku obstaral Vladimír Sobotka. Udrží sparťané své vedení, nebo třinečtí hokejisté ještě zdramatizují koncovku zápasu?
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:59'
V samotném závěru druhé části ještě mohl zkorigovat skóre útočník Miloš Roman. Třinecký útočník střílel z levé strany kluziště a Hudáček pohotově zasáhl.
39:43'
Obrovská možnost pro Spartu v závěru druhé části! Sobotka našel na ose kluziště Řepíka, který sám proti Kacetlovi nemířil přesně.
39:08'
Tomáš Kundrátek dojel kotouč v obranném pásmu a rozhodčí zrušil signalizované zakázané uvolnění. Hra pokračuje dál, hosté jsou u kotouče.
38:54'
Hosté se tlačí v závěru druhé třetiny do útočného pásma, rozhodčí nyní raději přerušil hru po urputném souboji u mantinelu, kdy ani jeden z týmů nezískal puk.
38:18'
Martin Marinčin střílel od modré čáry a ránu třineckého obránce obětavě zablokoval zřejmě obránce Polášek. Sparťané dostávají hru do středního pásma.
37:43'
Roman Horák až napotřetí v krátkém sledu uspěl na vhazování proti Marcinkovi, avšak třinečtí hokejisté se dostali ke kotouči a uklidňují situaci.
37:36'
Marcinko znovu úspěšný na buly proti svému protějšku a hosté se chtěli rychle přesunout na druhý konec kluziště. Píská se úmyslné postavení mimo hru.
37:31'
Tomáš Marcinko vyhrál vhazování čistě na svého obránce, nicméně třinečtí hokejisté si posléze nerozuměli při své souhře. Sudí píská zakázané uvolnění.
37:23'
Mikuláš Zbořil se musel vrátit pro kotouč zpátky do středního pásma a o pár okamžiků později je pískáno postavení mimo hru na straně domácích Pražanů.
36:35'
David Musil vypálil od modré čáry, ale jeho rána se zastavila u Martina Růžičky. Druhý jmenovaný se už ke střele z nevýhodné pozice nedostal.
36:21'
Oba týmy hrají v plném počtu hráčů na ledové ploše, třinečtí hokejisté se mezitím dostali do další dobré akce v útočném pásmu. Hudáček zasahuje.
35:46'
Třinečtí hokejisté uklidnili hru v obranném pásmu a přesunuli hru na druhý konec kluziště. Hudáček ještě zkontroloval letící kotouč svým pohledem.
35:04'
Domácí jsou velmi aktivní a Chlapíkova střela z nebezpečné pozice mezi kruhy našla pouze připraveného Kacetla.
34:41'
Nyní jsme svědky hry čtyři na čtyři. Moravčík vypálil od modré čáry, ale jeho prudká rána nebyla příliš přesná. Brankář Ondřej Kacetl nemusel zasahovat.
34:05'
Na ledě se ještě strhla menší strkanice a rozhodčí budou vylučovat. Na trestnou lavici usedl Tomáš Šmerha (SPA) a Tomáš Marcinko (TRI). Oba za hrubost.
34:05'
Svačina se dostal ke střele po vyhraném vhazování v útočném pásmu a brankář Hudáček ukryl kotouč ve své výstroji. Následuje komerční přestávka.
33'
Sobotka poslal svůj tým do dvou brankového trháku, 3:1
33:59'
Martin Růžička neudržel kotouč u mantinelu a sparťané dostali puk do středního pásma. Následně je hra přerušena vinou zakázaného uvolnění domácích.
33:18'
Brankář Hudáček zastavil jedoucí kotouč po mantinelu a sparťané mohli uklidnit hru. Oba celky následně posílají na ledovou plochu, kotouč mají hosté.
32:17'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané se usadili v útočném pásmu a prosazují se potřetí v utkání. Šmerha nabil na pravý kruhu VLADIMÍRU SOBOTKOVI, který svou prudkou střelou trefil odkrytou část třinecké branky. Asistence: Tomáš Šmerha.
31:28'
Domácí hokejisté se znovu museli vrátit pro kotouč až do obranného pásma a Moravčík založil další útočnou akci svého týmu zpoza sparťanské branky.
31:22'
Teď to bylo zajímavější! Jeden ze sparťanských obránců našel připraveného Kašeho, který však narazil pouze na připraveného Kacetla.
30:54'
Formace kolem Miroslava Formana se zatím nemůže naplno usadit v útočném pásmu a třinečtí hokejisté poslali už dva kotouče na druhou stranu kluziště.
30:27'
David Dvořáček si svým dobrým pohybem v útočném pásmu vykoledoval faul. Na trestnou lavici za podrážení odjíždí obránce Jan Zahradníček (TRI).
30:13'
Zbořilovi přeskočil kotouč na modré čáře a třinecký obránce následně ještě pokračoval v akci. Rozhodčí však pískají postavení mimo hru, bude se vhazovat.
29:37'
Miloš Roman neuspěl na buly v útočném pásmu a třinečtí hráči museli rychle couvat kvůli sparťanskému protiútoku. Řepíkova akce nebyla úspěšná.
29:22'
Hudáček si počkal na další střelu jednoho z třineckých hráčů a sparťanský brankář následně raději ukryl kotouč ve své lapačce. Bude se vhazovat po jeho pravici.
29:15'
Jurčina rychle odpálil kotouč podél mantinelu ke svému spoluhráči na obranné modré čáře, ale třinečtí hokejisté i díky svému napadání získali puk zpět.
28:51'
Hosté byli dobrou minutu ve velkém tlaku v útočném pásmu před Hudáčkem a sparťané už s vypětím všech sil dostali kotouč až na druhou stranu kluziště.
28:01'
Doudera si našel vyraženou střelu už ve středním pásmu a třinečtí hokejisté museli následně vyklidit útočnou zónu. Hosté podnikají následně další výpad.
27:18'
Michal Kovařčík krkolomnou přihrávkou našel svého bratra Ondřeje a hosté zavítali do útočného pásma. Hudáček nemusel zasahovat, hra pokračuje dál.
26:54'
Michal Kovařčík neuspěl na vhazování v útočném pásmu a sparťané se rychle přesunuli na druhou stranu. U mantinelu byli ovšem úspěšnější hosté.
26:46'
Hudáček zastavil nebezpečnou akci hostujícího celku a následně podržel kotouč ve své výstroji. Následuje další komerční přestávka, po níž budeme pokračovat.
26:29'
Sobotka tečoval kotouč do útočného pásma, kde byl jako první připravený obránce Kundrátek. Třinečtí hokejisté dostávají hru na opačnou stranu kluziště.
25:53'
Jakub Strnad udělal výhybku na střed kluziště a sparťanský útočník svou střelou prověřil pozornost třineckého brankáře Ondřeje Kacetla. Hra pokračuje dál.
25:24'
Šmerha spěchal za kotoučem do útočného pásma, když sudí zrušili signalizované zakázané uvolnění. V obranném pásmu hosté byli Oceláři úspěšnější.
24:46'
Po vhazování v útočném pásmu hostí se třinečtí hokejisté dostali ke kotouči, ale obránci Jurčina s Moravčíkem odvedli u mantinelu velmi dobrou práci.
24:26'
Filip Chlapík se dostal do přečíslení se svými spoluhráči, ale sparťanský útočník v prostoru u své střídačky nedokázal najít své spoluhráče. Hra pokračuje.
23'
Oceláři špatně rozehráli a Šmerha toho využil, 2:1
23:51'
Ondřej Kovařčík se dostal s kotoučem na hokejce k ose kluziště, kde ještě hledal Nestrašila. Druhý jmenovaný však kotouč v útočném pásmu nezpracoval.
23:38'
Petr Vrána nahodil kotouč podél mantinelu do hloubi útočného pásma, ale následně je branka znovu vychýlena ze svého postavení. Hra je na chvíli přerušena.
22:55'
Adam Polášek zastavil kotouč na modré čáře a nahodil puk na třineckou branku. Kacetl se jen ohlédl, nicméně třinecký brankář nakonec nemusel zasahovat.
22:45'
Vladimír Dravecký se dobře vrátil do středního pásma a zamezil případnému sparťanskému protiútoku. Následně rozhodčí píská postavení mimo hru.
22:21'
Sparta právě vstřelila branku!
Studená sprcha pro hostující celek! Po chybě v třinecké obraně se dostal ke kotouči právě útočník TOMÁŠ ŠMERHA, který svou povedenou kličkou nedal Kacetlovi šanci zasáhnout. Bez asistence.
21'
Němeček ihned po zahájení třetiny vyslal tvrdou ránu, 1:1
21:54'
Šmerha ještě udržel kotouč na své hokejce, ale v rozhodujícím okamžiku se sparťanský útočník ke střele nakonec nedostal. Třinečtí obránci mají puk na hokejkách.
21:41'
Hosté poslali kotouč až na druhou stranu kluziště a rozhodčí píská zakázané uvolnění. Hra se stěhuje zpátky před třineckého brankáře Ondřeje Kacetla.
21:15'
Třinečtí hokejisté zavítali do útočného pásma, kde se udrželi vcelku dlouhou dobu. Brankář Hudáček společně se svou obranou všechny situaci ustál.
20:30'
Sparta právě vstřelila branku!
Máme vyrovnáno! DAVID NĚMEČEK napřáhl na modré čáře a sparťanský obránce prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V O2 areně tedy začínáme znovu od začátku. Asistence: Maxim Matuškin, Vladimír Sobotka.
20:05'
Petr Vrána uspěl na vhazování ve středovém kruhu a obránce Marinčin nahodil kotouč do útočného pásma. Tam však byli připravení pouze domácí obránci.
20:01'
Začala druhá třetina.
Hráči už jsou zpátky na ledové ploše, druhá třetina může odstartovat.
Další třetina začne přibližně v 17:53 hodin.
První třetina je za námi a třinečtí hokejisté si odnáší do kabiny cenné jednobrankové vedení. Andrej Nestrašil byl připravený na brankovišti, odkud poslal puk přímo do sparťanské branky. Domácí hokejisté stejně jako v minulém utkání zatím nemohou najít recept na brankáře Kacetla.
20:00'
První třetina skončila.
19:42'
Andrej Nestrašil ustál osobní souboj u mantinelu v útočném pásmu, ale třinečtí hráči následně neudrželi puk na svých hokejkách. První třetina pomalu končí.
19:32'
David Kaše nedobruslil prudkou přihrávku od svého spoluhráče v útočném pásmu a hra se za malou chvíli vrátí po zakázaném uvolnění před Hudáčka.
18:46'
Po Němečkově ráně se strhl v třineckém brankovišti velký závar, ale třinečtí obránci měli vše pod kontrolou a vyhodili puk přes všechny čáry.
18:08'
Tomáš Šmerha obdržel přesnou přihrávku na levou stranu, odkud chtěl ihned vypálit. Sparťanský útočník se však k zakončení z dobré pozice nedostal.
17:39'
Petr Vrána neuspěl na vhazování proti svému protějšku, ale třinečtí obránci posléze dostali hru do útočného pásma. Sparťané musí rozjet novou útočnou akci.
17:30'
Michal Řepík se prokličkoval do střelecké pozice na pravé straně kluziště a sparťanský kapitán ještě nahrnul puk do třineckého brankáře. Kacetl v pohotovosti.
17:19'
Horák dostal od rozhodčího na vhazování napomenutí a buly se muselo opakovat. Třinečtí hokejisté se dostali na úvod oslabení až na druhou stranu kluziště.
17:01'
Bude se poprvé v utkání vylučovat. Na trestnou lavici míří za hákování útočník Marko Daňo (TRI). Sparťané budou hrát po komerční přestávce přesilovou hru.
16'
Nestrašil dorazil puk po ráně Zahradníčka, 0:1
16:30'
Sparťané přitlačili na pilu a zavítali do útočného pásma. Třinečtí hokejisté raději vyhodili puk až na druhou stranu kluziště na zakázané uvolnění. Hra je přerušena.
15:49'
Třinec právě vstřelil branku!
A hosté o pár okamžiků později skórují! Ondřej Kovařčík našel na modré čáře připraveného Zahradníčka, jehož ránu dorazil za bezmocného Hudáčka připravený ANDREJ NESTRAŠIL. Třinečtí jdou do vedení. Asistence: Michal Kovařčík, Jan Zahradníček.
15:08'
Tomáš Šmerha sice vystihl třineckou rozehrávku v útočném pásmu, ale sparťanský útočník už musel vyklidit útočnou zónu. Třinečtí aktivně napadají.
14:28'
Chlapík se neprotlačil přes aktivně vracejícího se Martina Růžičku a sparťané byli vystrnaděni zpět do svého obranného pásma. Oba celky střídají.
13:50'
Brankář Július Hudáček odrazil kotouč do bezpečí pro domácí borce, ale následná přihrávka sparťanského obránce na Poláška byla velmi nepřesná.
13:18'
Ondřej Kovařčík našel na modré čáře své spoluhráče a posléze Chmielewski následně vypálil z levého kruhu. Rána třineckého útočníka nebyla přesná.
12:40'
Marcinko přetlačil v osobním souboji Němečka a třinečtí hráči se ještě udrželi na kotouči v útočném pásmu. V prostoru modré čáry domácí zapracovali.
12:10'
Matušin chyboval v obranném pásmu a třinečtí hokejisté se dostali do akce. Jeden z obránců domácích však zahrál čistě tělem a odzbrojil třineckého hráče.
11:45'
Vladimír Dravecký zkoušel vystřelit z levé strany kluziště po přejezdu modré čáry, ale rána třineckého útočníka nebyla gólová.
11:03'
Kaše si nahazoval kotouč do útočného pásma, ale jeho úmysl přečetli třinečtí obránci, kteří okamžitě poslali puk zpátky do středního pásma. Hra pokračuje.
10:37'
Thorell si dojel kotouč u mantinelu a následnou střelu od modré čáry zastavil svým dalším úspěšným zákrokem brankář Kacetl. Oba týmy následně střídají.
10:08'
Filip Chlapík se vložil do třinecké souhry a domácí zahrozili. Horák se snažil střílet před brankou, ale Kacetl celou situaci ustál.
09:49'
Vladimír Svačina při snaze nahodit kotouč do útočného pásma trefil brusle jednoho z domácích hokejistů a třinecký postup se zastavil již ve středním pásmu.
09:28'
Vladimír Sobotka se svými spoluhráči se ještě udrželi na kotouči v útočném pásmu, ale domácí hokejisté se od mantinelu nedostali. Kacetl mohl zůstat v klidu.
09:17'
Sparťané přenesli hru na druhou stranu a Kacetl zasahoval proti situaci tři na dva. Třinecký brankář podržel kotouč pod svou lapačkou. Následuje komerční přestávka.
08:57'
Marinčinova dobrá střela od modré čáry byla nepřesná, ale hosté ještě pokračovali v tlaku. Růžičkova formace ohrozila Hudáčka, který pohotově zasáhl.
08:49'
Martin Doudera spolu s Martinem Marinčinem byli znovu u nahozeného puku ve svém pásmu jako první a hra se za malou chvíli vrátí zpět před Hudáčka.
08:42'
David Dvořáček a jeho formace nebyla u kotouče v útočném pásmu jako první a rozhodčí tentokrát píská zakázané uvolnění na straně domácí Sparty.
08:25'
Po urputném souboji o kotouč u mantinelu v obranném pásmu hostí se dostali ke kotouči domácí hokejisté a Němečkovu ránu si pohlídal připravený Kacetl.
07:30'
David Musil nezpracoval prudký kotouč za svou brankou a hosté ještě museli bojovat o puk v rohu kluziště. Oceláři celou situaci zvládli bez problémů.
07:14'
Roman Horák nebyl úspěšný na vhazování v útočném pásmu a třinečtí hokejisté dostali hru na druhý konec kluziště. Hudáček pomáhá obráncům s rozehrávkou.
06:58'
Tomáš Kundrátek si sebral kotouč po vhazování v obranném pásmu, ale třinecký útočník na buly dostal od rozhodčího varování. Vhazování se bude opakovat.
06:57'
Tomáš Pavelka byl u kotouče jako první, což znamená jediné. Hra se po zakázaném uvolnění na straně Třince vrátí zpátky před hostující branku.
06:28'
Sparťané se neudrželi na kotouči v útočném pásmu a obránce Pavelka musel couvat pro puk zpátky do obranného pásma. Třinečtí mezitím střídají.
05:57'
David Němeček se dobře vrátil do obranného pásma a sparťané následně založili rychlou protiakci. Horák se však ke střele z pravé strany kluziště nedostal.
05:44'
Vladimír Dravecký ujížděl se svým spoluhráčem do náznaku přečíslení dva na jednoho, ale poslední obránce domácího týmu včas zapracoval svou hokejkou.
05:10'
Oceláři se přesunuli do útočného pásma po levé strany kluziště a Hrehorčák ještě bojoval o puk. Následně vystřelil Kundrátek, který nemířil přesně do branky.
04:49'
Třinecká branka je nyní vychýlena mimo své postavení, ale nyní je už vše v pořádku. Vhazovat se bude po pravici třineckého brankáře Ondřeje Kacetla.
04:41'
Kaše dobruslil kotouč v útočném pásmu a následně vystřelil. Rozhodčí následně přehodnotil svůj verdikt se zakázaným uvolněním, vhazuje se ve středním pásmu.
04:08'
Ondřej Kovařčík udržel kotouč na své hokejce po osobním souboji u mantinelu a třinečtí hráči ještě zůstali v útočném pásmu. Hudáček nemusel zasahovat.
03:52'
Sparťané se dostali do dobré akce a Kacetl nevěděl, kde má kotouč. Třinecký brankář celou situaci bez obtíží ustál a poslal puk pro svůj celek do bezpečí.
03:04'
Další dobrá šance Třince. Marko Daňo se obtočil v mezikruží s kotoučem na hokejce a zkoušel prostřelit Hudáčka. Ten si kotouč pohlídal a přerušil hru.
02:51'
První útočný výpad Ocelářů! Martin Růžička obdržel přesnou přihrávku na levý kruh, odkud okamžitě vypálil. Hostující útočník nemířil přesně.
02:40'
Sobotka vyhrál vhazování pro svůj tým a Thorell u mantinelu ještě držel kotouč na své hokejce. Sparťané se k dalšímu ohrožení Kacetlovy branky nedostali.
02:15'
Tomáš Dvořák nezpracoval kotouč na modré čáře, ale domácí ještě chvíli zůstali usazeni před brankářem Kacetlem. Třinecký brankář nakonec nemusel zasahovat.
01:45'
Jeden z třineckých obránců tvrdě atakoval jednoho ze sparťanů v obranném pásmu, ale zákrok to byl čistý. Hosté následně posílají kotouč do neutrální zóny.
00:37'
Andrej Nestrašil nahodil kotouč do útočného pásma, kde však byli připravení domácí hokejisté, kteří rychle odpalují puk zpátky do středního pásma kluziště.
00:10'
Petr Vrána uspěl na vhazování proti Sobotkovi a Hudáček následně musel zasahovat proti jemnému nahození soupeře od modré čáry. Sparťané mají kotouč.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hráči už jsou připraveni na úvodní vhazování, čtvrtá finálová bitva mezi Spartou a třineckými Oceláři může odstartovat!
Ještě jednou přeji všem hokejovým fandům příjemné a ničím nerušené sobotní odpoledne u sledování čtvrtého finálového utkání mezi Spartou a Třincem. Utkání startuje přesně v 17.00 hodin a vy si můžete zkrátit čas prohlédnutím sestav obou týmů pro dnešní zápas.
Úvodní sestavy:

HC Sparta Praha: J. Hudáček (Machovský) – Matuškin, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, Jurčina – M. Forman, Sobotka (A), M. Řepík (C) – Buchtele, D. Kaše, Chlapík – E. Thorell, R. Horák, Šmerha – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček.
Trenér: Josef Jandač

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, M. Zbořil, Zahradníček – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski, Marcinko, Svačina – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký – Hrňa (A).
Trenér: Václav Varaďa

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Lhotský, Svoboda.
Hezký sobotní den u sledování finále Tipsport extraligy! Třaskavá série mezi Spartou a Třincem pokračuje svým čtvrtým duelem a třinečtí hráči budou usilovat o mečbol. Čtvrté finálové utkání dvou velkých rivalů startuje v pražské O2 areně v 17.00 hodin. Přeji všem příjemnou hokejovou zábavu.
KOHO SLEDOVAT VE FINÁLE

Ve finálové sérii mezi Spartou a Třincem najdeme hned několika zvučných jmen na obou stranách barikád. Na straně Sparty se v rudém dresu prohání svou druhou sezonou zkušený útočník Roman Horák či Vladimír Sobotka, na straně Třince patří k tahounům mužstva bývalý sparťanský forvard Petr Vrána. Fanoušci jistě sledují také výkony Filipa Chlapíka, který v aktuální sezoně překonal rekord sportovního ředitele Sparty Petra Tona v počtu získaných bodů ze sezony 2013/2014.
Třinec může být s výsledkem i s průběhem uplynulého finálového utkání spokojen. Svěřenci kouče Václava Varadi prohrávali v O2 areně o jednu branku, ale díky gólu Tomáše Marcinka z přesilové hry vyrovnali skóre utkání. Třineckou efektivitu v zakončení v závěru druhé třetiny ještě potvrdil Andrej Nestrašil a ve třetí třetině se prosadil z rychlého protiútoku Vladimír Dravecký. I přes inkasovaný gól v poslední minutě utkání třinečtí Oceláři zvítězili 3:2 a připsali si veledůležitý druhý bod ve finálové sérii.
Sparta neprožila úspěšný návrat do domácího prostředí, když nenavázala na předchozí vítězství v Třinci. Pražané sice vedli v průběhu utkání díky trefě kapitána Michala Řepíka 1:0, ale třinečtí hokejisté posléze otočili průběh zápasu třemi góly a sparťané se v závěru utkání zmohli už jen na snížení z hokejky Davida Kašeho. Po prohře 2:3 budou hráči s eskem na hrudi bojovat v dalším duelu o vyrovnání finálové série.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75
9. Vítkovice 52 18 5 8 21 132:138 72
10. Olomouc 52 16 7 6 23 123:155 68
11. K. Vary 52 14 8 3 27 128:146 61
12. Plzeň 52 14 6 4 28 130:155 58
13. M. Boleslav 52 12 6 6 28 106:154 54
14. Kladno 52 7 4 10 31 120:196 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud