Tipsport Extraliga - Generali Play-off  - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Vítkovice - 13. dubna 2023   17:00

Ukončeno
Mountfield
50:39' McCormack (Blain, R. Pavlík)
1:2
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
Stav série: (3:3)
Vítkovice
10:44' Krieger  (Jarůšek, L. Kovář) • 138:51' Lakatoš  (Dej)
Mountfield
Sestavy:
Machovský (Kiviaho) – Gaspar, McCormack, Kalina, Blain (A), Rosandić, F. Pavlík (A), Marcel – R. Pavlík, Miškář, Eberle – Perret, Lalancette, Jergl – Okuliar, Kev. Klíma, Werek – Zachar, Štohanzl, Smoleňák (C).
Rozhodčí
Hradil, Stano – Špůr, Šimánek
ČPP Aréna, Hradec Králové
6 322 diváků
Vítkovice
Sestavy:
Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, L. Kovář, Gewiese, J. Stehlík, Prčík – Jarůšek, Krieger, Mueller (A) – Bukarts, Dej, Lakatoš (C) – Kotala, Lindberg, Kalus – Fridrich, Chlán, L. Krenželok (A).

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Mountfield HK - Vítkovice 1:2p. Hosté v rekordním duelu srovnali z 0:3 na 3:3!

Přenos se aktualizuje automaticky

Dnešní utkání sledovalo 6 322 diváků.
Z mé strany je to dnes už opravdu všechno. Ale skutečně. Bylo mi ctí vás tímhle bláznivým duelem provázet. Přeji vám krásný zbytek dne, týdne a někdy příště se budu těšit z Hradce na počtenou!
17:00 – 23:19. Šest hodin a 19 minut trval tenhle bláznivý duel a rozuzlení přišlo ve čtvrtém prodloužení. Přitom Hradec byl mnohem blíže, měl opticky navrch a mohl duel zlomit v přesilové hře po vyloučení Gewieseho. Jenže... chybná rozehrávka Filipa Pavlíka všechno otočila, Dominik Lakatoš uspěl z brejkové situace a srovnává tak sérii na 3:3.

Na stadionu se už všechno urychleně balí, v hostujícím sektoru se mohutně slaví. Poslední duel bude v sobotních 15:30 v OSTRAVAR Aréně a bude to určitě zajímavé utkání. A speciální pochvala patří nejen pro fanoušky, ale i pro Aleše Stezku. 80 zákroků je zřejmě nový rekord TELH.
Konec zápasu.
138'
Gewiese ostře narazil Štohanzla na mantinel
138:51'
Vítkovice právě vstřelily branku!
A je po dešti. 138 minut a 51 sekund, o postupu se rozhodně v sobotu v Ostravě! Filip Pavlík na modré místo očekávané střely nahrával přímo do hokejky Deje, který z toho nakopl brejk 2 na 1. A nemýlil se, v ideální moment poslal puk DOMINIKU LAKATOŠOVI, který si s Machovským snadno poradil – 1:2! Asistence: Rastislav Dej.
138:05'
Zatím to nepřipomíná přesilovou hru. Vítkovice dvakrát za sebou vyhodily, Hradec se dostal do pásma až na třetí pokus.
137:29'
Dej vyvezl kotouč do útočného pásma, kde strávil dobrých 10-15 sekund. Jergl poté kontroval samostatnou akcí, ale ta skončila jenom ofsajdem.
137:10'
Dvě minuty a 50 sekund před koncem čtvrtého prodloužení přichází další trest pro hosty. Martin Štohanzl byl totiž ostře atakován na mantinel Petrem Gewiesem (VIT) a tohle vražení na hrazení skončilo dost možná i vykloubeným ramenem. Gewiese dostává dvojku.
136:28'
Fanoušek nad námi přišel s dobrou zprávou: pivo stále je. Spokojeně si tak vychutnává zlatavý mok, zatímco na ledě se dostal do koncovky Werek. A trefil opět Stezkovu lapačku.
135:29'
Štiplavou střelu Kotaly vybral Machovský maskou, puk nabral rotaci a padnul k mantinelu. Tam jej dostali pod kontrolu domácí a Jéremie Blain, ten si na ice-time stěžovat nemůže. Aktuálně se dostal přes 50 minut! Za tu dobu se dá dojet z Hradce Králové na pražský Černý Most. A nebo také hrát šesté semifinálové utkání.
135:18'
Štohanzl udržel hru v oblouku a posunul pod sebe na McCormacka, který už nemůže dělat prakticky nic jiného než střílet. I pro tentokrát měl jeho pokus Stezka.
134:37'
Stezka si nadvakrát zpracoval nahození a raději jej skryl v lapačce. Vhazuje se po jeho pravici.
134:18'
V jednom chorálu hradeckých fans se zpívá: „...dneska budeme pít.“ Otázkou je, jestli to ještě vůbec dnes bude. Páteční den začíná přesně za 50 minut.
133:54'
Okuliar za to vzal na levé straně a Stezkovi poskočila láhev na pití, což byl pro některé signál slavit. Puk ale lízl jenom zadní oblouk zvenku, tudíž se pokračuje.
133:06'
Stadionem obíhá mexická vlna, do které se zapojuje celá ČPP Aréna. Teď už se hokejem na tribunách lidi spíše baví.
132:20'
Lakatoš ustál souboj za brankou a přes Deje dostal hru až na Mikuše, který střílel z modré. Jenže jenom do mantinelu. Puk se posléze dostal do středního pásma, pak na hradeckou střídačku a zdravíme komerční přestávku.
131:09'
Zachar nedosáhl na Eberleho přihrávku a musel mazat zpátky. Hraje se převážně velmi jednoduchý hokej s množstvím nahození a střel. Ale není se čemu divit.
130:17'
Kotala po přechodu modré udělal to nejjednodušší: vystřelil. Machovský jeho pokus měl a stadionem zní Dlouhá noc. Helena Vondráčková je prostě nesmrtelná, stejně jako tohle utkání.
129:41'
Bukarts srazil hokejkou puk do brankoviště a vypadalo to, že z toho bude další závar. McCormack ale našel kotouč jako první, vyvezl jej mimo prostor a dal Hradci klid.
129:09'
Grman vzal puk na vidle a poslal jej přes celé kluziště na icing. Převaha Hradce nepatrně sílí a těžko říct, jestli bude tohle vhazování klíčové.
128:13'
Přihrávka zpoza branky od Perreta proletěla zpátky k Machovskému. Teď už se opravdu hraje na totální morál a přes závit.
127:49'
Zahrozili i hosté, Machovskému vypadlo nahození z lapačky a vypadalo to na nadějnou dorážku Bukartse, jenže ten si puk mimo Machovského potáhl až příliš!
126:56'
Klíma zasekl hru na pravé straně a stahoval hru mezi kruhy pro Eberleho, který mazal z druhé vlny. Ale ten zamířil vedle.
126:12'
Hned vedle nás probíhá přátelská rozprava mezi videotrenéry obou týmů. Většina lidí už to bere s lehkým úsměvem a možná ani neřeší, jak to skončí. Ale řeší, ať to nějak skončí.
126:12'
Kotouč opět v ochranné síti a následuje další komerční přestávka. Stadionem to jenom zahučelo, část lidí jde domů, část pro catering. Ten jede stále v rámci možností na plné pecky.
125:49'
Perret nešikovně pustil puk pod sebe, poté se snažil celou situaci zachraňovat, ale napálil jej přímo otevřenými dvířkami na střídačku.
125:15'
Tresty se rozhodily snadno. Martin Štohanzl (MHK) a Petr Gewiese (VIT) dostali 2+2 za hrubost.
125:15'
Sil na bitky ale ještě mají hráči dost! McCormackova střela od modré udělal Stezkovi problémy, Smoleňák poté ještě něco dostal od cesty. A konflikt pokračoval v brance, která se otočila do protisměru. Rozhodčí budou rozhazovat tresty.
124:09'
Koch znovu nabral rychlost a profiloval se jako potenciální kat Hradce, ale mezi kruhy byl zdvojen a odzbrojen. Na tahu jsou tak zase domácí a únava je vidět na úplně všech.
123:36'
Lalancette naskočil ze střídačky a hned se musel zapojit do akce. Puk pustil pod sebe pro Jergla, jemuž byl ale pokus sražen do ochranné sítě.
122:59'
Smoleňák se tlačil v předbrankovém prostoru na puk, Stezka byl ale připraven a neměl problémy s nepříjemným závarem ve svém prostoru.
122:19'
Miškář vyhrál buly přímo na Eberleho, který udělal rychlý skluz a hned cpal puk Stezkovi na blížší tyč. Tuhle situaci si ale vítkovický maskovaný muž pohlídal.
122:04'
Support už z obou fanouškovských táborů trochu uvadá, ale není se čemu divit. Prakticky šest hodin fandění, to už si zaslouží opravdový respekt.
121:48'
Zakázané uvolnění Vítkovic a hra se stěhuje znovu před Stezku.
121:27'
Kalina si našel cestu ke střele z modré a pálil na bližší tyč. Stezkovi přál i příhodný odraz, kdy mu puk padl prakticky přímo do lapačky. Další vhazování.
120:56'
Jarůšek se opřel do puku na kruzích a pořádně protáhl Machovského, který musel situaci kontrolovat betonem.
120:09'
První nahození šlo za branku Stezky, kde o puk bojuje Miškář. A vzešel z toho vítězně, jenže efekt to pro Lvy nemělo.
120:01'
Začalo čtvrté prodloužení.
Během přestávky se doplnily vody pro oba celky, vykoupil automat s bagetami a tatrankami, jak Hradec, tak Vítkovice dělí od čtvrtého prodloužení jenom pár sekund!
Úplně poslední spoj MHD, který jede ze zastávky Zimní stadion do nějakého pořádného cíle, je trolejbus s číslem linky 2. V 0:08 odjede do jižní části města nazvané Nový Hradec Králové. Tedy vlastně do jediného kopce, který východočeská metropole vůbec má.
Reálně se dá říct, že vás chci přivítat u třetího zápasu šestého utkání semifinálové série! Na rozhodující gól stále čekáme, ale už to jednu chvíli pro Rideru vypadalo nadějně. Ve 105. minutě totiž zakončil brejk Roberts Bukarts, jenže to bylo vysokou holí, tudíž celá show pokračovala dále. Hradec nevyužil třetí přesilovku během prodloužení a Aleš Stezka si zasluhuje absolutorium. Aktuálně totiž již zapsal 70 zákroků.

Jdeme se občerstvit, sdělit si své dojmy s ostatními, za 15 minut budeme zpět!

Střely na branku: 71 – 41 (27 – 15)
120:00'
Třetí prodloužení skončilo.
119:55'
Klíma se ve snaze dostat za kotoučem trefil do obličeje Deje, ani jeden rozhodčí na tom neshledal žádné provinění proti pravidlům. Dej se po chvíli zvedl a odjíždí sám do kabiny.
119:47'
Na modré to už Hradečtí uhráli a Marek Zachar povedenou střelou z pravého kruhu trefil Stezku. Ten musel jít po kotouči nadvakrát a všechno to zkrátka spěje k dalšímu pokračování.
118:56'
Štohanzl poslal do mantinelu Mikuše, hra tam ale i skončila. Poté se hra vysunula znovu na modrou.
117:59'
Perret dobře udržel prostor pro Jergla, který z první provětral Stezku. Puk mířil na zadní štangli, ale hostující gólman vyrazil ramenem.
116:29'
Rosandič výborně udržel hru za Stezkovou brankou, poté ale nepřesně poslal puk na Zachara, který pro něj musel jet až do vlastního pásma.
115:30'
Chlán zkoušel prohazovat Gaspara, byl ale vytlačen na mantinel. Následná snaha o brejk už byla pod tlakem, Vítkovice znovu otáčí hru.
115:05'
Aktuálně už je to jasné. Hraje se nejdelší zápas historie extraligy! Respekt naprosto všem, co tu s námi jsou. Fanoušci obou týmů, zdravotníci, pořadatelé, ostatní novináři, lidé zodpovědní za catering...
114:10'
Miškář už nechytl puk v pásmu, přesto to však domácí vykombinovali do gólovky! Werek ale z mezikruží dojel na nepřesnou nahrávku a z první střílel do bloku.
113:24'
A opět Machovský. Proti němu se dostal do koncovky Mueller, ale ani tentokrát jej nepřekonal.
112:56'
Teď pro změnu dělali pozdní večeři Vítkovičtí. Mueller se nadvakrát dostal do koncovky, Machovský prostor na bližší tyči zavřel a přerušil hru.
112:18'
Zacharovi projel puk pod bruslemi, celou situaci pak převzal hostující Kotala. Jenže v ofsajdu, proto přerušení a komerční brejk. To je signál i pro některé příznivce nuceně opustit arénu, protože spoje veřejné dopravy na hokejový duel čekat nebudou. A že dnes by se to hodilo...
111:39'
Nepříjemná situace i pro domácí. Sražená střela doputovala mezi kruhy k Bukartsovi, který z otočky trefil Machovského beton. Následuje přerušení hry.
110:25'
Ostřelování branky Vítkovic efekt nemělo! Klíma z dorážky nejprve nezakončil, poté se dostal do gólovky Radovan Pavlík, jenže ani on netrefil prostor mezi třemi tyčemi!
110:02'
Další nahození na branku, které bylo zblokované a proskákalo až ke Stezkovi. Ten raději přikryl, převaha Hradce je ale poměrně znatelná.
109:08'
Bohužel to mělo nepříjemnou dohru, neboť kotouč padnul jednomu z fanoušků přímo na hlavu. A už za ním míří zdravotnická pomoc...
109:08'
Filip Pavlík nahrál z modré jenom do obránce a při další snaze Koch zablokoval přihrávku na Zachara tak, že puk letěl zase na tribuny. Dnes si těch suvenýrů mohou odnést fanoušci hodně.
108:29'
Kalus obral o puk Lalancettea a Ridera protlačila puk do středního pásma. Poté došlo k vyhození k Machovskému a Koch poměrně v klidu může na trestné odpočinout.
107:43'
Jergl dostal přihrávku o zadní buzár, střelou z úhlu ale Stezku nepřekvapil. Vítkovičtí se pak snažili vyhodit z pásma, jenže neúspěšně. Lakatoš poté zblokoval Blainovu střelu z modré a vhazovat se bude v pásmu.
107:16'
První buly ale domácí prohráli, proto musí jet zpoza vlastní branky.
107:13'
Patrik Koch (VIT) už prostě musel. Jergl se dostal pohybem za něj a Koch jej zezadu vleže smetl. Dvě minuty za podrážení a Hradec může rozhodnout v třetí přesilovce!
106:59'
Gaspar předal ve středním pásmu na Lalancettea, který mohl střílet, místo toho ale hrál na levou stranu. Puk byl navíc sražený a letěl přímo na hradeckou střídačku.
106:19'
Kalus si zpracoval puk už v ofsajdu a následuje další komerční přestávka. Mezitím na tribunách koluje pro fanoušky příjemná zpráva: pivo je stále dostupné.
105'
Bukartsova dorážka v prodloužení neplatila. Vysoká hůl!
105:06'
Nakonec se tak s relativně malou prodlevou hraje dál a Jergl mohl dát gól! Objel v rychlosti branku Stezky a tlačil puk ke vzdálenější tyči, jenže brankář ostravského celku chytá neskutečné utkání!
104:44'
Dav okolo videotrenérů MHK na tribuně a všichni zkoumají, zda k zásahu vysokou holí opravdu došlo. Tohle budou další dlouhé minuty navíc...
104:44'
Vítkovice právě vstřelily branku!
A už to vypadalo, že bude hotovo! Lakatoš ujel do brejku a Machovský jej skvěle vychytal, jenže Bukarts dorazil puk do sítě ze vzduchu. Celou situaci ve finále propálil mnohem dříve speaker Hradce, který stál rozhodčím prakticky za zády. Show must go on!
104:03'
Krieger poslal puk jen tak napříč pásmem přímo na Zachara, který z mezikruží dostal velkou šanci tohle rozhodnout! Jenže z nadějné pozice ve finále netrefil ani branku.
103:34'
Během 12 sekund třetí přerušení. Tentokrát nahození na Machovského, které má domácí brankář v lapačce. Vhazovat se bude po jeho levici.
103:27'
Lakatoš po vyhraném buly práskl do puku od modré, sražený kotouč ale letěl přímo do ochranné sítě. Vhazuje se znovu ve středním pásmu.
103:22'
Závada opravena, ledaři se dočkali potlesku a jede se dál.
103:22'
Chybí ještě šest sekund, aby se překonalo druhé nejdelší utkání v historii TELH. Páté čtvrtfinále Sparta – Liberec z loňského ročníku se hrálo 103 minut a 28 sekund!
103:22'
Přerušení po ofsajdu Vítkovic bude delší, neboť je vidět díra v síti. Tohle bude ještě dlouhý večer. Až se někteří fanoušci bojí, aby jim v Hradci nezavřeli hospody...
103:06'
Blain při zpracování puku upadl a musel tak začít znovu. Vítkovice ale byly v signalizovaném ofsajdu, proto měl čas.
102:00'
Hradec hraje od počátku v útočném pásmu a zatím je jeho aktivita znát. Všechny střely ale má buď Stezka, nebo jdou mimo tři tyče.
101:07'
Zachar s Eberlem do toho kopli a bylo to rázem 2 na 1! Eberle pak dostal od Zachara přihrávku před prázdnou branku, ale jeden z hostujících obránců skvěle vložil do nahrávky hokejku!
100:06'
Třetí prodloužení začíná a Hradec jej zahájil velmi obstojně. Ostřelování ale snahu nepřineslo.
100:01'
Začalo třetí prodloužení.
Trochu je mi líto vítkovických fanoušků, kteří z Ostravy dojeli na tento duel vlakem. Pokud chtějí totiž být ještě během noci doma, pak jim poslední vlak odjíždí z Hradce 22:25 se šestiminutovým přestupem na právě potkany zamořeném a rekonstruovaném pardubickém nádraží. S příjezdem do Ostravy v 1:17 to rozhodně není nic příjemného.
Přesně sto minut hry, delší onlajn jsem v životě nepsal a stále se na branku čeká. Už teď je jisté, že to bude v historii TELH teprve třetí utkání, které se přehouplo přes 100 minut. A blízko rozhodnutí byly oba týmy. Stezku zachránila v 85. minutě branková konstrukce, Machovský se zaskvěl zákroky proti střelám z bezprostřední blízkosti. Lvi měli možnost zlomit duel ve dvou přesilovkách, ani jednu ale nevyužili. Jediné štěstí tak je, že se hraje už od 17:00. Ale držte si svá zařízení, za 15 minut začíná třetí prodloužení!
100:00'
Druhé prodloužení skončilo.
99:56'
Čárový se posléze přimotal i do situace u mantinelu po buly, proto mohl střílet Dej. Machovský jeho pokus vykryl a tahle šílenost jede dál.
99:54'
Perret dostával přihrávku na levé křídlo, nechtěně jej ale sestřelil čárový rozhodčí, který stál u prkna. A protože se hra přerušila až u Machovského branky, mají hosté vhazování v útoku.
99:28'
Další vítkovické vyhození a Hradci se čas v početní výhodě tak nějak krátí.
99:22'
Perret si ve středním pásmu prohodil beka a dostal se do pozice na střelu. Trefil však jenom Stezkovu lapačku.
98:53'
Lakatoš získal puk na kruzích a situaci nijak nekomplikoval. Prostě napálil puk a odjel střídat.
98:25'
95 sekund před koncem druhého prodloužení další problém pro Vítkovice! Lukáš Kovář (VIT) předvedl fakticky to stejné, co Gewiese a za vyhození puku mimo led jde na dvě minuty ven!
98:03'
Další šance a Stezka zapisuje 55. zákrok! Tentokrát Werek předvedl dobrou práci na brankovišti a připravil pozici pro Klímu, který nadvakrát vítkovického gólmana neprostřelil!
97:12'
Kotalovo nahození srazil Blain bruslí a šlo se na druhou stranu, jenže neúspěšně. Šachová partie stále nevypadá, že by našla svůj konec.
96:37'
Zachar se přimotal do ofsajdové situace a hrál z útočného pásma, proto přichází signalizace tohoto přestupku.
95:33'
Blain posunul puk na Klímu po mantinelu, hra se pak soustředila pod sektor hostí do oblouku. Odtud sice vzešli vítězně Hradečtí, jenže puk letěl mimo pásmo.
94:32'
Současně s nástupem Gewieseho na led vyplaval puk na pravé straně k Jerglovi, jenže ten zblízka nadvakrát Stezku neprostřelil! Drama pokračuje i dále.
94:02'
Ani tohle nevyšlo, Jergl z pravého kruhu trefil jenom bloky a přišlo vyhození. Gewiesemu se čas k návratu blíží.
93:26'
Blain si už sjížděl do druhé vlny, prudká přihrávka od Klímy mu ale přeskočila hokejku. Puk tak jde zase zpět k Machovskému.
93:00'
První moment po buly Vítkovice zvládly. Vyhodily puk až k Machovskému, Hradec je znovu na tahu.
92:47'
Po komerční přestávce přijde velká šance pro Lvy! Petr Gewiese (VIT) vyhodil puk z obranného pásma na tribunu a dostává za to dvě minuty. Hradec může tuhle sérii ukončit.
92:04'
Filip Pavlík vypálil nadvakrát ze své pozice a podruhé mu tečoval pokus těsně před Stezkou Jan Eberle, jenže těsně nad břevno!
91:57'
Kevin Klíma odvážným průnikem po lajně spustil velký závar před brankou, kde nebyl pořádně vidět kotouč. Jednou se zjevil u kruhů, Filip Pavlík jej ale poslal zpátky do ohně a důrazný byl zejména Radek Smoleňák, ale Stezka drží!
91:13'
Grman se otočil na mantinelu a pálil z první. Machovský střelu sice čekal, překvapil ho ale odraz od betonu, po němž musel raději přerušit hru.
91:07'
Lakatoš opět nabral rychlost prakticky ze střídačky, na levém křídle ale vjel už do ofsajdového postavení.
90:35'
Tlak na mantinelu velkou výhodu Hradci nepřinesl. 91. minuta hry je znatelná zejména během střídání, oba týmy se snaží v téhle fázi spíše zklidnit hru.
89'
Betonové rameno! Stehlík zničil Rosandiče
89:49'
McCormack s Gasparem uhájili puk na holích, zklidnili hru za vlastní brankou a hráli rychle dopředu. Vítkovice reagovaly jenom icingem.
89:20'
Machovský drží Hradec ve hře! Po kombinaci rázem zůstal sám před brankou Lindberg s Kotalou a oba pálili z bezprostřední blízkosti. Ani jeden ale nedokázal překonat hradeckého fantoma!
88:56'
Jergl vybojoval puk ve vlastním pásmu a měl dvě možnosti, buď jej poslat krosem na Lalancettea, nebo dopředu na Perreta. Zvolil první možnost, ale pas byl nepřesný.
87:46'
Mueller u mantinelu zastavil tělem Rosandiče, hra ale pokračuje bez výraznějších výkyvů a přerušování. Více času drží puk na holi Hradec, vyložené šance mu ale zatím schází.
86:47'
Ve stínu úderu do obličeje Klímy se dostal do střely Kalina. Udělal dva rychlé krok do pásma, jeho vysoko mířený pokus Stezka srazil maskou.
86:06'
Stezka nahozený puk raději podržel v lapačce a po komerční přestávce se rozehraje buly v útočném pásmu Lvů.
85:22'
Chlán střílel od modré a mezi kruhy se na šikovnou teč našel Fridrich. Machovský proti tomu nemohl ani nic moc dělat, puk těsně proskákal vedle tyče!
84:46'
Hradec mohl rozhodnout! Štohanzl přihrál Okuliarovi, který to vzal z první a trefil vzdálenější tyčku. Následnou dorážku poté podržel Stezka a Vítkovice žijí!
83:56'
Lakatoš dostal puk mezi dva beky, jenže také do ofsajdové pozice. A protože to byl ofsajd úmyslný, tak se hra stěhuje před Stezku.
83:13'
Rosandič podržel hru na šířce a podél modré poslal puk pro střelu Filipa Pavlíka. Dlouho signalizovaný nápřah Stezka viděl, kotouč ale stejně letěl mimo tři tyče.
82:38'
Chlán si sklepl puk na pravém křídle a po krátké prodlevě střílel. Machovský jeho střelu skryl ve výstroji a následuje vhazování.
82:13'
McCormack neprošel přes Kaluse podél mantinelu, Vítkovice získaly puk a stáhly hru do středního pásma.
81:23'
Kalina je zpátky ve hře, což je velké plus pro hradeckou obranu. Právě on se pak podílel na další útočné snaze, jenže bezúspěšně.
80:16'
Miškář byl blízko rozhodnutí, vletěl do útočného pásma, naznačil pohyb za branku, přitom strhnul hru do brankoviště. Stezka by byl překonán, ale nikdo z Miškářových spoluhráčů neměl hokejku na ledě!
80:01'
Začalo druhé prodloužení.
Thriller pokračuje a oba celky nebyly moc daleko od rozhodnutí. Lépe na tom ale v globálu byly Vítkovice, zejména v závěru. Hradec dvakrát zachraňoval Machovský, zaskvěl se ale nejvíce proti Bukartsově tutovce zhruba 20 sekund před koncem. Za 16 minut budeme zpět!
80:00'
Prodloužení skončilo.
79'
Domácí přečkali obří tutovku Chlána po chybě Rosandiče
79:42'
A mohlo být pro Hradec znovu všechno špatně! Lakatoš vyzval přesnou přihrávkou Bukartse, který šel sám na Machovského, jenže ani v tomto případě neuspěl!
79:22'
Werek neuspěl se svou akcí za Stezkovou brankou a odjel střídat. Všechno postupně směřuje do druhého prodloužení.
78:52'
Tohle mohlo stát Hradec zápas! Rosandičovu chybu mohl vytrestat Chlán, těsně před Machovským ale pustil puk na Krenželoka, kterému chybělo jenom málo, aby dorazil do branky!
77:56'
Koch nabral rychlost do pozice, ze které rozhodnul páté semifinále. Poté ale musel předat puk na Kaluse, navíc do ofsajdové situace.
76:55'
Eberle zabojoval na mantinelu a získal puk pro sebe, následné nahození před branku ale nebylo to pravé. Přesto je teď nepatrně lepší Hradec a má více ze hry.
76:13'
Filip Pavlík zaváhal při rozehře, puk si srazil pod brusle a Mueller mu pořádně zkomplikoval situaci, nakonec se z toho domácí hráči dostali.
75:19'
Gaspar se prosmýkl po levé straně až do střely, bral to ale z velmi ostrého úhlu a Stezkovi nedělalo problém si tuhle situaci pokrýt.
74:58'
Další kombinace na malém prostoru a Kevin Klíma měl na starosti zakončení. To však Stezka přikryl do lapačky.
74:09'
Rosandič mohl stylově ukončit celou sérii, jeho pokus po ledě byl sražen vítkovickým obráncem, ale také těsně vedle tyče do Stezkova protipohybu!
73:12'
K Bukartsovi propadl puk a byla z toho střela na zadní tyč. Lotyšský útočník ale trefil jenom rozhodčího, co stál v oblouku.
72:36'
Grman si tělem odstavil Wereka a dostal se v útočném pásmu až k mantinelu, kde byl ale zdvojen. Puk se poté dostal přes dva hráče až na vítkovickou střídačku a je tu další komerční přestávka.
72:18'
Blain vytáhl na hodně dlouhou přihrávku Smoleňáka, který ale na ni ve středním pásmu nedosáhl. Je z toho zakázané uvolnění a Vítkovice mohou jít do kontru.
71:19'
Werek nalil po rychlé kombinaci mezi kruhy Klímovi, který měl před sebou volno. Také to využil na střelu, Gewiese ale sebral ve střídání poslední zbytky sil a obětavým skokem jeho pokus zastavil!
70:16'
Filip Pavlík zastavil o mantinel nahození na Jarůška, který už chytal brejk na pravém křídle. Do určité míry je ale obecně znát, že už je to pro oba celky dlouhá série.
69:33'
Rosandič srazil prudkou přihrávku až na tribuny. Čárový rozhodčí si tak vezme nový puk a bude se hrát dále.
68:56'
Werek byl ostře dohrán na mantinelu a spustilo to lehké zmatky před Machovským. Grman po rychlém objetí branky zkoušel překvapit gólmana na bližší tyči, ale bez většího efektu.
67:49'
Blain zachytil hodně nepřesnou vítkovickou rozehrávku a nestřílel, posílal puk na volného Jergla. Tomu však skvěle zavřel prostor ex-hradecký Dej.
66:56'
McCormack skoro zlomil hůl při střele od modré, puk však mezi tři tyče ani neletěl. Domácí i tak pokračovali v náporu, puk Vítkovice vyhodily opět na střídačku Lvů. Následuje komerční brejk.
66:07'
Nadějná situace 3 na 2 gólem nekončí. Okuliar v první fázi dobře rozdal puk, poté to nechal na Klímovi, jehož pokus křížem na zadní tyč letěl vedle.
65:09'
Kochovi se zamotal puk pod nohama v brejku a Lalancette tak měl o poznání snažší práci. Přes Okuliara se puk dostal za Stezkovu klec.
64:37'
Gewiese to pustil z ostrého úhlu a Machovský šel do akce vyrážečkou. Rychlý přechod Hradce dopředu zkazil Lakatoš, protože však hrál odražený puk vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.
63:37'
Grman šikovně uhnul před dotírajícím Smoleňákem a Ridera toho využila na rozjezd dopředu. Ale dlouho se před Machovským neohřála.
62:46'
Werek se prosmýkl z levé strany na osu a už si narovnal hokejku na střelu, jenže trefil jenom bloky. Následně vyhodili domácí na icing.
62:16'
Jergl si udržel Kocha na zádech a dokázal dostat puk zpět na modrou. Střela Filipa Pavlíka šla vedle, Koch však vyhazoval puk na hradeckou střídačku. Proto se vhazuje stále v útočném pásmu.
61:39'
Lalancette se uvolnil nad kruhy a Blain mu poslal střelu na teč. K té i došlo, puk šel ale celkem výrazně vedle.
60:39'
Mikuš se dostal po přehrání situaci sám na modrou a bez potíží vypálil. Jeho tvrdý pokus Machovský jenom kontroloval.
60:27'
Mezi oběma fanouškovskými tábory to začalo pořádně vřít a došlo zároveň k přehazované piv, klobás a jiných pochutin. Do celé situace se okamžitě vložila armáda pořadatelů.
60:27'
Nepříjemný moment pro domácí. Muellerova střela od modré letěla Kalinovi přímo do obličeje a obránce se okamžitě sesunul na led. Rozhodčí nechali celou situaci zhruba ještě deset sekund bez povšimnutí, až poté přišlo přerušení hry. Kalina míří rovnou do šatny a na ledě po něm zůstala výrazná krvavá stopa.
60:01'
Začalo prodloužení.
A protože se hraje prodloužení až do posledního možného dechu, tak se za 15 minut z ČPP Arény znovu přihlásíme. A pozor, může to být ještě dlouhé!
Tohle bylo drama až do posledních sekund! Hradec ve třetí třetině šlapal a vařil svého soupeře, jenže branka dlouho ne a ne přijít. Mlčení prolomil až v čase 50:39 Graeme McCormack, a to i díky Jarůškově teči nad lapačku Stezky. Poté už Lvi neměli takovou dominanci, naopak se v poslední minutě museli bránit po vyloučení pro Okuliara. Osm sekund před koncem mohl prodloužit sérii Krieger, v tutovce ale selhal, a tak se jede dále! Dlužno dodat, že Ridera hraje ještě 65 sekund přesilovky.

Střely na branku: 42 – 26 (18 – 8)
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:52'
Osm sekund před koncem zůstal sám před kasou viset Krieger a před Machovským měl tisíciprocentní šanci, jenže jeho střelu domácí brankář famózně vylapal! Jdeme do prodloužení.
59:26'
Přihrávka na Kaluse šla do prostoru, kde byl připraven Kalus. Právě Blain nakonec celou situaci zachránil.
59:04'
A situace se Lvům hodně komplikuje! Oliver Okuliar (MHK) v pádu vyslal puk přímo na tribuny, za což dostává dvě minuty. Vítkovice mohou klidně rozhodnout.
58:26'
Perret mohl v závěru třetiny možná i rozhodnout! Nabral velkou rychlost, prohnal se okolo dvou beků a z bekhendové strany se tlačil před branku. Ale Stezka podržel tým i v tomhle případě!
57:59'
Navíc to vypadá, že se bude směřovat do prodloužení. Situaci ale nyní nevyřešil nejlépe Kalina, který prudce napálil puk, jenže ne na branku, Je z toho icing.
57:05'
Zachar neměl na brejk rychlost, proto jenom raději nahodil do pásma. I tohle zatím Hradci nějakým způsobem stačí.
56:39'
Okuliar nejprve ztratil puk ve vlastním pásmu, aby jej posléze vybojoval a s Werekem nakopnul brejkovou situaci. Ta ale skončila jenom posunutou brankou, přesto se bude vhazovat v útočném pásmu.
55:42'
Snadným nastřelením kotouče na druhou stranu se Lvi dostali do útočného pásma, kde si vybojovali vhazování. Vhazovat se bude po levici Stezky.
54:45'
Po velmi dlouhé době se hra dostala před Machovského. A bylo to tam zase všeljaké, Stehlík vypálil a Machovskému puk z lapačky vypadl. O potenciální dorážku se ale postarali obránci.
54:22'
Další pokus, další zákrok Stezky. Teď se vytáhl proti McCormackově bombě z modré, když mu puk přenechal Blain.
53:39'
Blain na modré zaváhal a ztratil puk, částečně to ale vynahradil tím, že zavřel na mantinelu Bukartse. Hradecký nápor pokračuje.
52:55'
Eberle mohl tenhle duel zvrátit na hradeckou stranu! Stezka si nebyl jistý proti nahození, které mu vypadlo přímo k Eberlemu. Ten ale pod tlakem nedokázal puk narvat pod víko!
52:26'
A teď bylo nebezpečno znovu před Machovským, kterému poslal ostrý pozdrav z levého kruhu. Nadvakrát si s tím domácí brankář poradil a následuje komerční brejk.
51'
Střelu McCormacka zápěstím smolně tečoval Jarůšek, 1:1
51:36'
Momentum je teď na hradecké straně. Vítkovice však dopředu hrát umí, dokázal to Chlán, kterého odzbrojil až Zachar jakožto druhý v pořadí.
50:39'
Hradec právě vstřelil branku!
Tohle už gólem skončit prostě muselo! V polovině 51. minuty Hradec zlomil prokletí Stezky a srovnává skóre! Blain z modré připravil pozici pro GRAEMA MCCORMACKA, který na nic nečekal a – jako téměř v každé situaci – pálil na kasu. Stezka by jeho pokus asi měl, jenže nešťastná teč Jarůška poslala puk nad jeho lapačku – 1:1! Asistence: Jeremie Blain, Radovan Pavlík.
50:32'
Totální dominance Hradce, ale stále bez branky! Propad obránců Ridery na levém křídle mohl vytrestat Werek, jenže z nadějné pozice trefil jenom Stezkovu výstroj!
49:41'
Další ze šancí, která gólem nekončí! McCormack se po Klímově průniku dostal do koncovky, jež byla sražená do protipohybu Stezky. V prostoru se nacházel Eberle, ale odraz mu nepřišel v takové pozici, aby z toho byla dorážka do prázdné!
49:18'
Jerglovi se otevřela dálnice mezi kruhy, jenže místo střelby přišlo zakončení na pravý kruh pro McCormacka. Ten puk při zpracování ztratil.
48:51'
Radovan Pavlík trefil jenom z přihrávky hokejku obránce, který mohl vyvézt aspoň do středního pásma. Vítkovicím to prozatím stačí, čas Hradci běží strašně rychle.
48:16'
Další ze série emotivních verdiktů. Mário Grman (VIT) se dlouho postrkával s Oliverem Okuliarem (MHK), příčemž vítkovický bek nasadil Okuliarovi kravatu. V ten moment rozhodčí Hradil zvedl ruku, ale dosti překvapivě vyloučil oba hráče. Oba za hrubost, hraje se 4 na 4.
47:35'
Až nyní se povedlo hostům dostat puk alespoň do středního pásma. Další důležitý moment utkání zvládli.
46:56'
Enormní tlak domácích pokračuje. Vítkovice se stěží dostanou do středního pásma, po dvou zakázaných uvolněních je navíc jejich pětka už jenom ve fázi stínování.
46:21'
Rosandič si zpracoval kotouč na pravé straně a dostal se až sám před Stezku. Zakončení mu ale nesedlo a trefil jenom střed branky! Ridera poté posílá puk znovu na icing.
45:49'
Vítkovice jsou pod velkým tlakem a vyhodily jenom na zakázané uvolnění. Přesto ale stále vedou, což je pro ně nejpozitivnější zpráva.
44:56'
Kalina dostal nabito od Blaina a Stezka toho přes clonu na brankovišti moc neviděl, přesto si ale připsal úspěšný zákrok.
43:59'
Okuliar vystřelil z modré a puk propadl Stezkovi mezi betony. Ještě předtím však došlo k teči a skákavý puk přeletěl z odrazu břevno!
43:20'
Rosandič poslal prudkou přihrávku na Perreta, který si puk ale nezpracoval a byl z toho hradecký ofsajd.
42'
Gewiese chtěl zasunout puk mezi betony, proti byl skvělý Machovský
42:39'
Blain podržel puk na mantinelu a přihrával na Radovana Pavlíka. Ten si podržel prostor a nechal koncovku na Kevinu Klímovi, který trefil jenom Stezkovu výstroj.
41:48'
Klidně to mohlo být 2:0 pro Rideru! Gewiese dostal krásný pas před branku, kde byl zcela sám. Machovský se ale proti němu vytáhl výborným zákrokem a Hradec stále žije!
41:13'
Filip Pavlík na modré ztratil puk a Kotala vyjel do kontru, který táhl z levé strany. Machovský vykopl betonem.
40:50'
Kalina si stáhl puk na hokejku a nahrával mezi kruhy pro Jergla. K němu se mezitím stihl dostat Grman, a tak střela nebyla příliš povedená.
40:06'
Buly vyhrály Vítkovice a hned se vrhly dopředu. Eberle udržel puk před dotírajícím Jarůškem a nahodil jej do pásma, kam ale nikdo ze spoluhráčů nedobruslil.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina gól nenabídla, ale emocí bylo požehnaně. Až moc otevřený metr rozhodčích způsobil z utkání místy vše možné, ne jen to hokejové. Hradec se tlačil do koncovky, často ale celou situaci překombinoval a Stezka neměl až tolik práce. Vítkovice naopak hrozily z brejkových situací, ani jednu do gólového konce nedotáhly. Tak či tak nás čeká velmi zajímavá třetí třetina.

Střely na branku: 23 – 18 (9 -12)
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:39'
V samotném závěru pak ještě Filip Pavlík hledal spoluhráče před brankou, ti ale byli velmi dobře pokryti.
39:09'
Blain skvěle vytáhl hru na Lalancettea na levém kruhu, který ale ještě hrál pod sebe místo zakončení. I tohle zvládli hosté ubránit.
38:53'
Přesně minutu trvající pobyt v pásmu nepřinesl Lvům nic zásadního. Střelu z modré v poklidu Stezka lapil a pokračuje ve své sérii bez inkasovaného gólu.
38:16'
Dlouhá kombinace k pořádnému zakončení nevedla, přesto Vítkovice stále nevyhodily z pásma.
37'
Machovský drží hosty, vychytal Chlána
37:52'
Tentokrát se už vylučovat musí, i kdyby rozhodčí chtěli sebeméně. Patrik Koch (VIT) zezadu stíhal Jergla, hrábnul mu do hokejky a následně povalil na zem. Dvě minuty za držení.
36:39'
McCormack se do toho na modré opřel a Stezka vyrazil před sebe do brankoviště. Tam však nebyl nikdo připraven na dorážku, Hradec pokračuje i nadále v tlaku.
35:02'
Gaspar po buly trefil Fridricha před sebou, který tak snadno získal puk a mazal do brejku. Ten i sám z pravého kruhu zakončil, ale Machovský betonem vykryl.
34:52'
A protože to ani jeden ze čtyř rozhodčích nebyl schopen zaznamenat, tak se hraje dále 5 na 5 a vhazuje se před Stezkou...
34:52'
Několik hraničních soubojů a komerční přestávka přijde jistě vhod. A to i kvůli tomu, že rozhodčí během pár momentů ztratili prakticky kontrolu nad utkáním. Vyhození jednoho z hostí letělo až na tribuny, za což by měla přijít dvojka. Rozhodčí se ale stále radí a dost možná celou situaci ani neviděli.
33:16'
Emotivní momenty pokračují dále, Zachar se natlačil před Mikuše a chtěl jít z bekhendu do zakončení. Došlo však po souboji k Zacharově pádu až do branky a tady už domácí chtěli trest, jenže se dále hraje 5 na 5!
32:10'
Jarůšek si klepl o puk na modré a střílel přímo do McCormacka. Jeho blok stočil kotouč do protipohybu Machovského, který se musel vytáhnout a v poslední chvíli reagovat!
31:52'
Po nenápadném nahození sebral kotouč pod svoji správu Machovský a u branky Hradce se to osekávalo a strkalo. Žádné tresty z toho nebudou, hra se vytahuje do středního pásma.
31:16'
Klíma nabral rychlost a dostával se přes Krenželoka, který si jej trochu přitáhl. Hra pokračovala a muselo se hrát zase dozadu. Po křižném pasu mohl právě Krenželok zakončovat, Okuliar si však zapsal skvělý blok!
30:39'
Lalancette přebruslil šířku a hned se dostal do střelby. Stezka jeho pokus vzal vyrážečkou.
29:55'
Štohanzl protlačil puk na Smoleňáka, který podržel puk ve středním pásmu. Hradec se poté snažil prokousat dopředu, snahu mu ale překazil Kalus, který vyhodil na zakázané uvolnění.
28:59'
Klíma tlačil puk na sílu mezi dvěma beky, což nevyšlo a Krieger s Muellerem letěli do brejku 2 na 1. Ten ale zastavil skvělou prací s hokejkou Kalina!
28:28'
Následná snaha se v pásmu udržet nepřinesla Hradci nic navíc, naopak jenom zakázané uvolnění.
28:09'
Svižný pokus Filipa Pavlíka z modré protáhl Stezku, který puk vykopl betonem před sebe. Na brankovišti ale nebyl nikdo, kdo mohl dorážet.
27:26'
Jergl ztratil puk proti Lindbergovi, který se rázem dostal do lepší pozice. Puk tlačil na bližší tyč, ale nepřesně. Na to konto pak šel Mountfield do otevřené obrany, sehrávku mezi kruhy ale zastavil Kotala.
27:03'
Hrálo se velmi dlouho bez přerušení, to už ale neplatí. Jergl v situaci 3 na 3 zajel do ofsajdu, což má za následek komerční přestávku.
25:39'
Štohanzl si zpoza branky vybruslil, narazil si s Rosandičem a z nápřahu střílel. Smoleňák jeho střelu nechtěně zablokoval, hosté se poté dostali z pásma a hrají před Machovským.
24:26'
Student hradecké univerzity Štohanzl je zpět na ledě, Ridera dohrává v útočném pásmu. A Papinův hrnec se začíná nebezpečně tlakovat. Domácí podráždil souboj Blaina s Kotalou, po kterém se nevylučuje ani na jedné straně.
23:49'
Krizové momenty ale Lvi ustáli. Štohanzlovi zbývá něco přes půlminutu a puk letí ke Stezkovi.
22:56'
Filip Pavlík dlouho opracovával na hraně krosčeku Bukartse, pokud bychom měli být hodně přísní, tak i za tohle by se dala dát dvojka.
22:17'
Vyhrané buly a Mueller dostal prostor mezi kruhy, kde byl naprosto sám. Pokus mu ale nesedl a bylo z toho jenom zakončení doprostřed branky!
22:14'
Už jsem chtěl napsat, že Hradečtí zvládají oslabení obstojně, ale půjdou na sedm sekund do tří! Martin Štohanzl (MHK) dohrál na mantinelu Lindberga a rozhodčí jej posílají na trestnou lavici.
21:27'
Bukarts na modré promáchl a využil toho Perret, který valil okamžitě do brejku. Celou situaci řešil sám, až to nakonec rezultovalo v zakončení z mezikruží. Skvěle se ale vrátil Gewiese a do jeho střely vložil hůl, čímž srazil puk do ochranné sítě!
21:06'
Lakatoš naznačil na modré nahrávku na Mikuše, pak to ale strhnul na sebe a zkusil Machovského překvapit. Hradecký brankář ale byl připraven.
20:26'
Nakonec se Hradci povedlo vyhodit, i když na třetí pokus. Krieger sbírá puk u Stezkovy branky a rozjíždí další útočnou kombinaci.
20:20'
Radovan Pavlík (MHK) už se dostával za nahozením proti Grmanovi, kterému ale schválně přidržel ruce, aby se k němu dostal. Proto dostává dvojku za držení.
20:01'
Začala druhá třetina.
První třetina končí pro Hradec nešťastně. Drtivou většinu třetiny byl lepší a měl více ze hry, jenže se šancemi už to bylo trochu odlišné. Všech 12 zakončení mezi tři tyče lapil sebejistý Stezka a hostům na vedoucí branku stačilo šest střel. Po přihrávce Jarůška se z volného prostoru prosadil v 11. minutě Peter Krieger, který musel ale poté kousnout velmi tvrdý hit od Rosandiče, po krátkém prostoji se ale na led vrátil.

Střely na branku: 12 – 6
20:00'
První třetina skončila.
19:56'
V samotném závěru se do toho ještě opřel Werek, pokus ale letěl vysoko do plexi.
19:45'
Ten zakončil 15 sekund před koncem Stehlík, proti němuž se ale vytáhl Machovský lapačkou.
19:29'
Jergl si poté na konci střídání připsal i dobrý blok, leč Ridera pokračuje v náporu.
18:52'
Kotala si jako první zpracoval prudké nahození do pásma a už hledal mezi kruhy Lindberga, vracející se Jergl nahrávku srazil mimo hokejku severského forvarda.
17:49'
Stehlík si přetáhl puk na delší hokejku a z pravého kruhu nahazoval před Machovského, tam ale byli připraveni domácí hráči. Přesto se Vítkovičtí dostali do zakončení, Muellerův pokus z kruhu vzal Machovský ramenem.
16:26'
Východočeši ale měli velký tlak a drželi hru v útočném pásmu. Častokráte ale předržovali a téměř minutu trvající nápor zakončoval z modré McCormack. Stezka si jeho střelu našel a efektním zákrokem lapačkou drží Ostravany ve vedení!
15'
Učebnicový strom Rosandiče do Kriegera
15:47'
A co Krieger? Ten se zhruba po pěti sekundách dostal sám na střídačku a už je v péči lékařů.
15:00'
Rosandič ostrým hitem odepsal ze hry Kriegera a Jarůšek po něm u prken skočil. Jenže hra pokračovala dále a Hradec měl v jednu chvíli situaci 4 na 2. Filip Pavlík však na pravé straně celou akci překombinoval a těžký moment Ridera ustála!
14:16'
Kovářovo zdánlivě klidné nahození nabralo směr do vinglu a Machovský musel do akce vyrážečkou. Hraje se poměrně rozlítaný hokej.
13:19'
Hned nato ale mohli Lvi srovnat! Štohanzl byl volný před brankou a dostal tutovou šanci na zakončení zblízka, jenže trefil jenom skvělého Stezku!
12:55'
Filip Pavlík dostal nabito na modrou a rozhodl se pro střelu z nápřahu. Skvěle ale skočil do střely Bukarts a zblokoval puk nohou. I to pomohlo se Vítkovicím dostat z tlaku.
12:23'
McCormack vyzval podél mantinelu Wereka, který opět výrazně zjednodušil hru a pálil na branku. Stezka sevřel kotouč v lapačce a následuje komerční brejk.
11'
Krieger z voleje prostřelil Machovského, 0:1
11:43'
Fridrich po vyhraném buly dostal prostor na zakončení a poslal to hodně přísně, Machovský musel vytěsnit jeho štiplavou střelu maskou.
11:35'
Jergl dostal dlouhou přihrávku za sebe od McCormacka. Z otočky si chtěl puk zpracovat, jenže se tak nestalo a je z toho zakázané uvolnění.
10:44'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Druhá střela na branku a Vítkovice jdou do vedení! Po skončení přesilové hry se Ridera natlačila do útočného pásma a u mantinelu protlačila kotouč až na Richarda Jarůška, který byl připraven na levém kruhu. Sice mohl střílet, přesto ale předal hru na PETERA KRIEGERA, jenž z první propálil přesunujícího se Machovského – 0:1! Asistence: Richard Jarůšek, Lukáš Kovář.
09:40'
McCormack byl obrán o kotouč a přišlo další poslání puku až za Machovského. Pravděpodobně ke změně skóre v této herní situaci nedojde.
09:07'
Klíma zkoušel zpoza branky typickou zadovku, tentokrát to ale poslal přímo do bránícího hráče. Vítkovice znovu vyhazují a přesilová hra nepatří mezi ty povedené.
08:16'
Okuliar hrál pod tlakem na modrou, přihrávka na Blaina však byla moc krátká a Dej se mohl vydat na inspekční cestu. V útočném pásmu něco podržel, avšak do zakončení se nijak nedostal.
08:01'
Lukáš Krenželok (VIT) už mizí na trestnou lavici poté, co ve středním pásmu mezi střídačkami podrazil Gaspara. Hradec může rozbalit svoje přesilovkové umění právě teď.
07:26'
Okuliar si zpracoval puk na prknech a vletěl s ním do útočné třetiny. Následně zaseknul a hrál nad kruhy pro Wereka, kterému však byla zakřížena hokejka.
07:12'
Filip Pavlík dlouhou přihrávkou nakopl na levém křídle Aleše Jergla, ale ten si zpracoval puk až v momentě, kdy byl v útočném pásmu. Proto ofsajd a komerční přestávka.
06:29'
Mueller neustál silový souboj s Kalinou a puk se odrazil zpět na hradecké hole. Nástupu nové formace ale chybí větší pohyb, proto Blain zatím vyčkává u vlastní branky.
05:26'
Chlán ještě v rychlosti odehrál pod sebe na Fridricha, který za to vzal a přes Marcela tlačil přihrávku na spoluhráče. Ta byla však moc dlouhá a Machovský mohl v poklidu zpracovat.
04:16'
Klíma skoro umotal Lindberga, který si jej poté zavřel na prknech. Přesto ale přišel puk na modrou pro Filipa Pavlíka a Lvi hrají dopředu jednoduše. Všechno to posílají na branku.
04:03'
Jergl se i přes beka dostal k nahrávce pro Kalinu, který to z jedničky házel na branku. Stezka srazil jenom do rohu, odkud přišla zpětná přihrávka pro Perreta. Ale i v tomhle případě Stezka podržel.
03:39'
Miškář měl po vyhraném buly zablokovanou hokejku, proto doslova přikopl na modrou pro Blaina. Před jeho následnou pumelicí z modré uskakoval i jeden z jeho spoluhráčů, Stezka má puk v lapačce.
03:29'
Miškář připravil palebnou pozici na modré pro Kalinu, který po dvou rychlých skluzech pálil z nápřahu. Sice nepřesně, odražený kotouč si ale připravil Eberle a znovu jej posílal na brankoviště. Stezka raději podržel.
02:46'
Domácí nevyhodili z pásma a Mikuš na modré práskl do kotouče, kterému ale chyběla větší přesnost. McCormack tak může podržet za vlastní kasou hru a čekat na prostřídání svých spoluhráčů.
02:31'
A protože se pak po závaru posunula celá vítkovická branka, je potřeba ji postavit zpět do původní pozice.
02:24'
Rosandič přebral puk a bleskově objel branku, načež pak cpal puk na modrý půlkruh. Tam se tlačil Okuliar a z bekhendu dokonce i zakončil, jenže přímo doprostřed, kde byl Stezka připraven!
01:39'
Klíma ostře dohrál na prknech Lakatoše, čímž jej připravil o držení puku. Jenže poté přišla chybná rozehrávka a Vítkovice šly do kontru. Lakatoš ale Kotalovi poslal puk nepřesně.
01:06'
Blain toho moc nevymýšlel, snadno napálil puk za Stezkovu branku. Hradec pokračuje v povedeném vstupu a má tlak před brankovištěm.
00:29'
Gaspar nabral ve vlastním pásmu velkou rychlost a po pravém křídle proletěl až do útočného pásma. Z pozice kruhu hledal před brankou na dorážku Eberleho, tomu ale chyběl krok.
00:02'
Šestý semifinálový duel začíná a první buly vyhrávají domácí. Hned se pustili do útočení, Radovan Pavlík ale u mantinelu puk nepodržel.
00:01'
Utkání právě začalo.
-67'
Ještě jednou vám přeji krásné odpoledne ze srdce východních Čech! Počasí v Hradci by se dalo shrnout do podoby zataženo s deštěm. A mráčky se vyskytly i nad sestavou Lvů, neboť Bohumil Jank, který nedohrál po střetu se spoluhráčem v úterním pátém utkání, v sestavě pro následující zápas chybí.

Do hry se tak vrací Patrik Marcel na sedmého beka a poprvé od 24. března naskočí do hry i rychlonohý útočník Marek Zachar. Pozice brankářské jedničky je znovu výsadou Matěje Machovského.

Vítkovice naopak neměly důvod toho po úterním thrilleru příliš měnit. Aleš Stezka vstupuje po výborném výkonu jakožto střídající brankář do duelu v pozici jedničky, do sestavy se také vrací po jednozápasovém trestu Roberts Bukarts.
-75'
Úvodní sestavy:

Mountfield HK: Machovský (Kiviaho) – Gaspar, McCormack, Kalina, Blain (A), Rosandić, F. Pavlík (A), Marcel – R. Pavlík, Miškář, Eberle – Perret, Lalancette, Jergl – Okuliar, Kev. Klíma, Werek – Zachar, Štohanzl, Smoleňák (C).
Trenér: Tomáš Martinec

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, L. Kovář, Gewiese, J. Stehlík, Prčík – Jarůšek, Krieger, Mueller (A) – Bukarts, Dej, Lakatoš (C) – Kotala, Lindberg, Kalus – Fridrich, Chlán, L. Krenželok (A).
Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Hradil, Stano – Špůr, Šimánek.
PÁTÝ DUEL SEMIFINÁLE

5. zápas, úterý 11. dubna 2023, OSTRAVAR Aréna

HC VÍTKOVICE RIDERA vs. MOUNTFIELD HK 3:2p (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 38. Kotala (J. Stehlík, Gewiese), 47. Lakatoš (Mueller, Krieger), 99. Koch – 12. Kev. Klíma (Okuliar), 16. Perret (Gaspar).

A v úterním střetnutí měli Hradečtí duel rozehraný skvěle. Po dvaceti minutách vedli 2:0, soupeře přehrávali, jenže poté přišel postupný úpadek. Vítkovice se do hry vrátily využitými přesilovkami, Dominik Lakatoš ve 47. minutě z pravého kruhu prostřelil Kiviaha a bylo to 2:2. Dramatické utkání šlo do prodloužení, které bylo pořádně dlouhé. Východočeši v něm byli blízko ukončení série, Rosandičovo zakončení ale skončilo jenom těsně před brankovou čárou. Po téměř 39 minutách projel celým hřištěm Patrik Koch, práskl puk na přední tyč a série pokračuje.
ČTVRTÝ DUEL SEMIFINÁLE

4. zápas, neděle 9. dubna 2023, ČPP Aréna

MOUNTFIELD HK vs. HC VÍTKOVICE RIDERA 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Eberle (McCormack) – 16. Dej (Lakatoš, Gewiese), 27. Dej (Bukarts, Gewiese).

Do čtvrtého zápasu vstupovali hosté s nožem na krku, proto se také rozhodli pro změnu v brankovišti. Do něj se postavil Lukáš Klimeš, a jak se později ukázalo, byl to výborný tah. Střelecky se navíc probudil ex-hradecký Rastislav Dej a po jeho dvou gólech v 16. a 27. minutě vedly Vítkovice v sérii vůbec poprvé o více než jednu branku! Domácí sice snížili z hole Jana Eberleho v 37. minutě, více než jeden gól ale vsítit nedokázali. Série se tak za stavu 3:1 stěhovala zpátky do moravské části Ostravy.
TŘETÍ DUEL SEMIFINÁLE

3. zápas, sobota 8. dubna 2023, ČPP Aréna

MOUNTFIELD HK vs. HC VÍTKOVICE RIDERA 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Okuliar (Kev. Klíma, Smoleňák), 18. McCormack (Lalancette, Werek), 56. Miškář (Eberle, McCormack), 60. R. Pavlík (Jank, Okuliar) – 20. Kalus (Lakatoš, Mikuš), 51. Krieger (Gewiese, J. Stehlík).

Povzbuzeni výborným vývojem série vlétli Hradečtí do zápasu výborně a v 18. minutě po druhé využité přesilovce navyšoval už na 2:0 Graeme McCormack. Vítkovice ale ještě v téže třetině snížily a po bezbrankové druhé třetině dokázaly v 51. minutě srovnat z hole Petera Kriegera. Už to tak vypadalo, že utkání půjde znovu do prodloužení, pak to do svých rukou ale vzal Patrik Miškář. Přesnou střelou pod vyrážečku Stezky v čase 55:53 měl na svědomí vítězný gól, konečnou podobu výsledku pak dal Radovan Pavlík – 4:2.
DRUHÝ DUEL SEMIFINÁLE

2. zápas, středa 5. dubna 2023, OSTRAVAR Aréna

HC VÍTKOVICE RIDERA vs. MOUNTFIELD HK 2:3p (0:0, 0:0, 2:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 46. Lakatoš (Mikuš, Mueller), 50. Koch (Grman, Chlán) – 49. Blain (Perret, Jergl), 57. McCormack (R. Pavlík), 62. Miškář (Werek).

Ani středeční bitva dlouho nevypadala na nějakou přestřelku. Po čtyřiceti minutách totiž svítil na kostce stále stav 0:0, poté se ale začaly dít velké věci. Hradec neustále musel dotahovat vedení Vítkovic, nakonec se mu povedlo srovnat v 57. minutě, přičemž branka McCormacka se dlouho zkoumala na videu kvůli coach challenge Ridery. Emotivní zápas šel do prodloužení, kde se na brankovišti k odraženému puku dostal Patrik Miškář a jakožto žolík poslal Hradec domů s vedením 2:0.

Domácí ale cítili křivdu, po utkání sestoupil ke kabině rozhodčích majitel klubu Aleš Pavlík a velmi hlasitě napadal rozhodčí včetně šéfa komise, Vladimíra Pešiny.
PRVNÍ DUEL SEMIFINÁLE

1. zápas, úterý 4. dubna 2023, OSTRAVAR Aréna

HC VÍTKOVICE RIDERA vs. MOUNTFIELD HK 0:1sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: rozh. náj. McCormack.

Na první gól se v sérii čekalo velmi dlouho. Dohromady 80 minut hry nepřineslo totiž vůbec žádnou trefu. Opatrný hokej tak musel dospět až do nájezdů, kde se ale oba týmy pořádně rozstřílely. Vítkovice skórovaly dvakrát, což je i tak poměrně ucházející číslo, jenže Lvi na tom byli trochu lépe. Ze čtyř nabídnutých sérií proměnili rovnou čtyři pokusy a vítězný nájezd Graema McCormacka značil, že Hradec vedl v sérii 1:0.
Krásné čtvrteční odpoledne z východočeské metropole! Extraligové semifinále pokračuje neměnným tempem dále a hradečtí hokejisté se z Vítkovic vraceli s velkým zklamáním. Pátý duel měli rozehraný parádně, po dvaceti minutách vedli 2:0 a směřovali za postupem. Všechno ale ztratili v oslabeních, gól Patrika Kocha z 99. minuty udržel Rideru ve hře a bitva pokračuje.

Přesto jsou Lvi stále blíže postupu do vysněného finále a situaci mají ve svých rukách. Nic snadného to ale nebude. Šesté utkání semifinále začíná v ČPP Aréně od 17:00, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2022/2023
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 29 8 5 10 159:110 108
2. Vítkovice 52 28 4 10 10 159:122 102
3. Sparta 52 28 6 3 15 155:122 99
4. Mountfield 52 23 7 5 17 141:124 88
5. Liberec 52 19 10 10 13 156:129 87
6. Třinec 52 21 5 7 19 149:121 80
7. Brno 52 19 6 3 24 134:150 72
8. Olomouc 52 19 6 2 25 121:141 71
9. K. Vary 52 19 4 3 26 129:163 68
10. M. Boleslav 52 15 7 8 22 116:128 67
11. Litvínov 52 15 7 8 22 137:144 67
12. Plzeň 52 15 6 8 23 127:146 65
13. Č. Budějovice 52 15 5 6 26 132:158 61
14. Kladno 52 15 3 6 28 122:179 57
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud