SESTŘIH: 3. semifinále play off, Kometa Brno - Litvínov 0:3

Ode mě je to z Brna vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou!
V Brně je dobojováno a domácí na tento třetí duel nebudou vzpomínat určitě v dobrém. Litvínov o osudu utkání rozhodl již v první minutě zápasu, kdy se o vítěznou trefu postaral Jakub Petružálek. Hosté dali v každé části jeden gól a po třech zápasech mají tři postupové mečboly.
Nejlepší hráči utkání:

KOM: Jan Hanzlík
LIT: Tomáš Pavelka
Utkání je u konce. Litvínov byl v zápase lepším týmem a po zásluze si připisuje třetí výhru v semifinálové sérii.
60:00
59:45
Utkání už se jen dohrává.
59:24
Ihned po buly pálí Ton. Puk ale znovu končí jen v náruči připraveného a jistého Francouze.
59:19
Dnešní utkání sleduje 7.200 diváků. V Brně je znovu vyprodáno.
59:19
Soupeř ještě posílá puk na zakázané uvolnění.
58:55
Litvínov právě vstřelil branku!
Je hotovo! Do prázdné brány puk pohotově dopravil hostující VIKTOR HÜBL a s největší pravděpodobností rozhoduje o osudu dnešního utkání. Asistence: Peter Jánský.
58:46
Šermovaná před Francouzem, puk si však cestu do brány nejspíš nenajde.
58:11
Kometa sice vyhrála buly, soupeř ji ale hned vytlačil z útočného pásma.
58:04
Oddechový čas pro hosty.
58:04
Obrovský závar Komety před Francouzem. Hosté se ale nakonec dostali na touš a posílají ho přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Kometa zůstane v šesti i nadále, není na co čekat.
57:37
Čiliak míří ven z brány, Kometa to zkusí v šesti!
57:17
Hanzlík si na pravém kruhu tak dlouho rovnal puk ke střele, až o něj byl připraven.
56:24
Dočekal se prodral jako buldok až před Francouze, k zakončení se ale nedostal, protože když se Francouz položil, Dočekal už byl s pukem dávno za bránou. I tato šance dokumentuje snažení domácích hokejistů s obranou soupeře a jejím pozorným brankářem.
55:42
Hostující tým je vykázán z útočného pásma.
54:39
Čermákovi se střela mezi kruhy nepovedla, puk mu sjel z čepele.
53:46
Petružálek obral na útočné modré čáře o puk domácí obranu, jeho střela však končí ve výstroji připraveného Čiliaka.
53:25
Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Vhazovat se bude po pravici Francouze.
52:53
Hájkova nabídka Dočekalovi, ten však na levém křídle promáchnul.
52:32
Puk opustil ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:25
51:54
V další velké šanci Hruška. Z levého křídla ale znovu vyhořel na fantastickém Francouzovi!
51:31
Francouz teď ukázal, že umí pracovat i s holí. Puk bez problémů odpálil od svého brankoviště až k Čiliakovi.
51:27
Znovu Káňa. Tentokrát jeho projektil vyletěl z levého kruhu, Francouz s problémy udržel puk na své výstroji.
51:03
Dobrá šance Káni na pravém kruhu, mladý útočník ale mířil nepřesně mimo.
50:47
Prvnímu útoku se hosté ubránili a vyhazují puk pryč.
50:27
Chaloupka (LIT) vyloučen za hákování.
50:24
Dočekalův nájezd z křídla, Francouz byl hodně z brány, ale nakonec se brněnským nepodařilo dostat do odkryté klece. Bylo to ale s faulem. Jedna z posledních šancí pro Kometu udělat něco s výsledkem.
49:32
Zohornova střela z levého křídla. Znovu zblokována hostující obranou.
49:06
Puk opustil ledovou plochu, hosté se začínají již více soustředit na obrannou činnost a Kometu do mnoha šancí jednoduše nepouští.
48:35
Ptáčkova střela od modré čáry byla zblokována, k Francouzovi se tak puk znovu ani nedostal.
48:15
Na druhé straně mohl náskok hostí navýšit Petružálek, sám před Čiliakem ale neuspěl.
47:37
Po nahození ze středního pásma Francouz vůbec nevěděl, kde má puk, nakonec mu ho ale na poslední chvíli dokázali hostující obránci odpálit pryč.
46:59
Hruškovo nahození puku do brankoviště, ten se však ihned odrazil do bezpečí, kde nemohl Francouze příliš ohrozit.
46:27
Na Honejskovu rozehrávku ze středního pásma si nikdo z brněnských hráčů nenajel a domácí se tak provinili zakázaným uvolněním.
45:42
Do Kováčikovy střely od modré skočil po hlavě Majdan, hned se ale zvedá z ledu a bude moci v pořádku pokračovat ve hře.
45:17
Nahození Trávníčka od modré čáry. Brněnský brankář má puk ve své moci a raději přeruší hru.
44:56
Zakázané uvolnění Litvínova. Vhazovat se bude po levici Francouze.
44:33
Hosté pod tlakem vyhazují puk jen do středního pásma, začínají se probouzet i diváci.
44:05
Hanzlíkova rána z vrcholu levého kruhu mířila těsně mimo. Kometa přepíná na vyšší obrátky.
43:26
Litvínov je usazen v útočném pásmu a Kometa se nemůže vymanit z tlaku.
42:19
Po Hruškově nahození se o dorážku volného puku snažil Zohorna, hostující brankář ale nakonec své brankoviště uhájil.
42:06
Zohorna v dobré šanci mezi kruhy přenechal puk na pravý kruh ještě Tonovi, ten ale trefuje jen hostujícího brankáře.
41:37
Oba týmy již hrají v plném počtu.
41:35
Nahození Malce od levého mantinelu, před Francouzem se ještě o teč snažil Koreis. Hostující brankář ale bezchybný.
41:10
Oba týmy ve čtyřech.
41:00
Hosté pokračují ve své přesilovce 4 na 3, Kometa se musí pořád bránit.
40:10
Hübl ihned z levého křídla vyslal nebezpečnou střelu na Čiliaka, trefil ale jen zadní mantinel.
40:01
Střely na bránu:
Ve druhé třetině: 7 – 10 (celkově: 10 – 22)
I druhá třetina přinesla jeden gól hostujícího týmu, který se dostal do dvoubrankového náskoku. Tentokrát střílel hostující Gehrát v závěru třetiny do poloprázdné brány. Brňané sice ve druhé třetině zlepšili svoji hru, byli nebezpečnější, brankově se ale prosadit znovu dokázali jen hosté.

Kometu mrzet nejvíce může především trefená tyčka domácího Káni po perfektní individuální akci.
Další třetina začne přibližně v 20:00.
40:00
39:59
Hübl mohl v samotném závěru přidat ještě třetí trefu. Sám před Čiliakem ale přestřelil.
39:39
Ihned po buly v útočném pásmu se ale držením provinil Čermák (KOM) a domácí jdou do tří.
39:33
Karel Kubát (LIT) podražením hasil chybu na modré čáře a faulem poslal na zem unikajícího Dočekala.Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
39:30
Střela Kubáta od modré končí ve výstroji připraveného Čiliaka.
39:23
Lukeš se vymotal na levý kruh, jeho pohotová střela ale mířila vysoko nad.
39:08
Vyloučen Koreis (KOM) za faul loktem.
38:59
Hostující útok vyšachoval brněnskou obranu a 61 vteřin před koncem druhé třetiny střílí důležitou druhou branku v zápase! FRANTIŠEK GERHÁT se dostal na levém kruhu k vyraženému puku, odkud neměl žádný problém trefit odkrytou brněnskou bránu. Gólman Čiliak totiž reagoval na první střelu a na rychlou změnu již nestačil zareagovat. Asistence: Rostislav Martynek, Michal Trávníček.
37:37
Na druhé straně od modré nahazoval Pavlík, jeho pokus prošel těsně mimo Čiliakovy tyče.
36:43
Oba týmy hrají v plném počtu.
36:43
A hned v další podobně velké šanci Vondráček, ani on však na Francouze z bezprostřední blízkosti nevyzrál.
35:52
Káňa se v souboji jeden na jednoho zbavil soupeřova obránce a sám proti Francouzovi zvedl všechny diváky ze sedaček. O gól se ale nakonec nejednalo, mladý brněnský šikula trefil v jasné šanci jen tyčku hostující brány!
35:04
Zohornův pokus z pravého křídla. Francouz ale na celou situaci dobře viděl a neměl problém zasáhnout.
34:43
Přesilovka Komety je u konce. Kováčik (KOM) se provinil nedovoleným bráněním a oba týmy budou přes minutu hrát ve čtyřech na obou stranách.
34:25
Obránce Malec za vlastní bránou s pukem, domácí musí začínat od začátku.
34:05
Hosté ale vyhráli buly a tohle oslabení začínají nejlépe, jak jen mohli.
33:52
Třetí brněnská přesilovka v zápase. Petružálek si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.
33:38
Ihned po buly se zlomit nulu na kontě Francouze snažil Honejsek. Střela mu nevyšla, stejně tak ani následné obkroužení brány .
33:28
Střela Hrušky z levého křídla. Puk letěl vzduchem a Francouz ho pohotově vyrazil vyrážečkou mimo své tři tyče až do ochranné sítě.
32:27
Kometa se snaží napadat rozehrávku soupeře, ten se ale vždy dokáže z pásma vymotat a poslat puk do bezpečí. Kometa je zatím v útoku bezradná.
31:45
Po skákavém nahození přeruší Čiliak raději hru. Puk mu proskakoval nebezpečně kolem brankoviště.
30:10
Honejsek obtočil bránu, puk se od Francouzových betonů odrazil jen před brankoviště, kde ho však nikdo z domácích nedokázal píchnout znovu zpět.
29:25
Čermák dostal přihrávku mezi kruhy, do rány mu ale vložil hůl i soupeř a tak z pokusu brněnského kapitána nic nebylo.
29:24
28:38
Kováčikovi rána od modré nesedla, hosté se osvobozují.
28:26
Ten se nakonec ale rychle otřepal a jde střídat. Bude v pořádku. hra může pokračovat dále.
28:26
Na ledě zůstává ležet trefený jeden z litvínovských hráčů.
28:20
Brněnský kapitán Čermák v ofsajdu. Hra je vykázána do středního pásma.
27:56
Malec se na modré čáře nechal obrat o puk a Kometa znovu ztratila pásmo.
27:38
Hanzl se v obranném pásmu zmocnil puku a vyvezl ho do útočného pásma, kde dokonce nahozením donutil Čiliaka k přerušení hry.
27:24
Další přesilovka pro Kometu. Hübl (LIT) vyloučen za hákování.
27:23
Petr Ton přebral puk od Hrušky a natlačil se až mezi kruhy do ideální pozice. Do zakončení se nakonec ale nedostal, protože byl v rozhodujícím momentu faulován. Kometa bude hrát další přesilovou hru.
27:17
26:56
Káňa přišel za bránou o puk a hosté se mohou znovu osvobodit.
26:22
Honejskova šance u levé tyče hostující brány. Puk však brněnský útočník nedokázal protečovat až za Francouzova záda.
26:03
Další vyhození puku z hostujícího pásma.
25:46
Hosté se následně dostali na puk a vyhazují. Kometa musí začít znovu.
25:20
Kometa vyhrála buly a od modré střílel hned Hanzlík. Jeho pokus ale vyrazil Francouz mimo.
25:17
První vyloučení zápasu. Hostující Majdan si odpyká dvě minuty za držení.
24:31
Na puk se dostal Vondráček a vyvezl ho pryč z pásma. Z pravého křídla se dokonce natlačil až před Francouze, k zakončení se ale nakonec nedostal. Puk mu totiž někdo na poslední chvíli vypíchl.
23:59
Kometa sevřená před Čiliakem a musí se bránit hostujícímu tlaku.
22:39
Hájkovu ránu od modré zblokoval hostující obránce ještě před brankářem Vervy.
22:33
Kometa kombinovala v útočném pásmu, hosté posílají puk jen přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
21:48
Nahození Litvínovských až ze středního pásma končí v lapačce brněnského brankáře. Ten raději přeruší hru, neměl totiž kam rozehrát puk.
21:31
Zašlápnutý puk ve středním pásmu, buly na středovém kruhu.
21:13
Ofsajd brzdí další šanci hostujícího mužstva.
21:01
Individuální snažení brněnského Mrázka ke střele nevedlo, o puk byl nakonec připraven.
20:28
Nepříjemná rána Kubáta od levého mantinelu jen lízla výstroj Čiliaka, nakonec ale zamířila mimo tři tyče brněnské brány.
20:01
Na druhou třetinu je vše připraveno, můžeme jít na to!
Střely na bránu: 3 – 12.
První třetina je za námi a spokojenější po ni mohou být hosté. Ti hned po 54 vteřinách otevřeli skóre utkání, když se z prostoru před brankovištěm trefil Petružálek. Kometa měla polovinu třetiny problém vůbec dostat se ke střele, v průběhu úvodní periody si nakonec nějaké šance vytvořit dokázala. Soupeř však byl v úvodních dvaceti minutách lepší a po zásluze v Brně zatím vede.
Další třetina začne přibližně v 19:05.
20:00
19:10
Jánský se rychle obtočil na pravém kruhu, jeho nenápadná střela byla pro Čiliaka hodně nebezpečná, nakonec ale mířila těsně mimo.
18:44
Střela Čermáka z pravého křídla a pohotový zásah Francouzovy lapačky. Buly po jeho levici.
18:07
Po nahození Hájka od modré se k dorážce snažil dostat Hruška, puk mu ale sjel z čepele.
17:45
Nahozená Hübla z levého mantinelu trefilo jen Čiliaka, hra pokračuje dále, brněnský gólman stihl puk včas vysypat z lapačky.
17:10
Litvínovu byla odpískaná přihrávka rukou. Ve stejný okamžik se již Ručinský snažil střílet na domácí bránu z výhodné pozice.
16:34
Dobrá šance Vondráčka na pravém kruhu, brněnský útočník ale z výborné pozice přestřelil.
15:45
Kometa poprvé výrazně zatlačila soupeře před jeho bránou. Výsledkem ale byla jen nebezpečná střela Zohorny, se kterou si Francouz dokázal poradit.
15:28
Rána Dočekala z levého kruhu, hostující brankář připraven.
15:05
Honejsek se z pravého křídla natlačil do brankoviště, zakončit se mu už ale nepodařilo.
14:04
Ránu Guly od modré tečoval mladík Káňa, puk nakonec s bolestivou grimasou dokázal poslat do středního pásma.
13:23
Rychlý průnik Petra Tona, brněnský veterán puk jen nahodil do brankoviště, kde si s nám hostující brankář společně se svou obranou dokázal poradit. Puk ale poskakoval po brankovišti nebezpečně a vše zavánělo vlastním gólem.
12:38
Dočekal poslal z levého kruhu puk na hostující bránu, ten si nakonec ale po odrazu našel cestu mimo tři tyče Francouzovy brány.
12:31
Burianovo slabé nahození od levého mantinelu vyráží Francouz betonem do ochranné sítě. Kometa získala buly v útočném pásmu.
11:20
Kometa se na chvíli nastěhovala do útočného pásma, ke střele se nakonec ale nedostala.
10:35
Po spíše decentním nahození od modré čáry přeruší brněnský brankář hru. Následovat bude buly po jeho pravici.
10:00
Nahození Kuboše od modré čáry proletělo těsně mimo Francouzovy tyčky. První náznak brněnské šance v zápase.
09:44
První komerční přestávka v zápase. Statistika střel na obě brány je zatím jednoznačná 0 – 10. Tato dvě čísla dokumentují přesně to, co se zatím na ledě DRFG Areny odehrává.
09:23
Koreis hledal mezi kruhy Buriana, ani tomu ale nebylo dovoleno vystřelit. Jeho pokus byl zblokován mimo.
08:22
Pavel Francouz stále bez jediného zákroku. Kometa v útočném pásmu neměla prakticky vůbec nic.
07:30
Majdan se z pravého kruhu dostal ke střele, trefil ale jen stojícího Čiliaka v brankovišti.
06:45
Kometě se zatím nedaří vůbec nic. Další pokus o založení útoku končí zakázaným uvolněním. Buly po pravici Čiliaka.
05:46
Kometa má problémy v založení samotného úkolu, brankář Francouz ještě nemusel ani jednou zasahovat.
05:21
Káňa se tlačil za vyhozeným pukem, na druhé straně musel Čiliak krotit nahození ze středního pásma mezi svými betony. Hra je přerušena.
04:45
Petružálek se zpoza brány vymotal až před Čiliaka, do zakončení se ale nedostal. Verva je při chuti.
04:29
Zakázané uvolnění brněnského týmu. Následuje buly po levici Čiliaka.
03:19
Perfektní obranná práce Kuboše, který zachytil přihrávku Ručinského na najíždějícího si spoluhráče na druhém křídle.
02:51
Hübl hned v další velké šance, z bezprostřední blízkosti Čiliaka se ale nedokázal prosadit.
02:37
Kometa se nemůže dostat do útočného pásma, soupeř dobře brání střední pásmo.
01:50
Kometa je špatným vstupem do zápasu zaskočena. S pukem na holích hrají hosté.
00:54
Po chybě v brněnské obraně se hostující mužstvo ujímá rychle vedení. Ručinský zachytil špatné vyhození soupeře, puk se dostal k JAKUBU PETRUŽÁLKOVI, který ho z mezikruží zametl do prostoru u vzdálenější tyče. Asistence: Robin Hanzl, Martin Ručinský.
00:10
Hned po buly se do útoku tlačil hostující Jánský, ke střele se nakonec ale hostující centr nedostal.
00:01
Úvodní čestné buly vhodí kapitán úspěšného brněnského mladšího dorostu Dalimil Mikyska.
Hymna je u konce, můžeme jít na to!
Na led již nastupují oba týmy. Následovat bude státní hymna České republiky, kterou zazpívá Monika Bagárová.
Před úvodním buly se na ledě ještě ukáží mladší dorostenci brněnské Komety, kteří se na o víkendu skončeném mistrovství republiky umístili na druhém místě. A jsou tak vicemistry České republiky ve své kategorii.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Hájek, Malec, Kuboš, Bilčík – Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Mrázek – Káňa, Čermák (C), Vondráček – Dočekal, H. Zohorna, Honejsek.

HC Verva Litvínov: Francouz (Soukup) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Gula, Sklenička, Pavlík, Kokeš – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček (C), Gerhát, Martynek – Jurčík, Piroš, Majdan.

Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Gebauer, Lederer.
2. SF: Litvínov – Kometa 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 46. Lukeš, 49. Petružálek (Hanzl, Pavelka) – 22. Čermák (Kuboš, Káňa).

Druhý semifinálový zápas dokázala Kometa získat vedení ve druhé periodě díky trefě Leoše Čermáka, po více jak dvaceti minutách však Verva srovnala a v devětačtyřicáté minutě rozhodl o vítězství Litvínova Jakub Petružálek, který v závěru trefil tyč odkryté brněnské brány. „Poslední třetinu jsme byli zbytečně pasivní, naše chyby jim umožnily skórovat. S výkonem jsem byl spokojen, jen bychom měli mít větší tah na bránu,“ hodnotí druhý zápas s Litvínovem Kýhos.
1. SF: Litvínov – Kometa 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Trávníček (Pavlík, Pavelka), 15. Hanzl (Petružálek, Ručinský), 44. Martynek – 26. Káňa (Čermák), 57. Kováčik (Ptáček, Zohorna).

Hokejisté z moravské metropole první utkání prohráli hlavně vinou nevydařeného startu. „Dali jsme si v podstatě dva vlastní góly," řekl po zápase trenér Komety Vladimír Kýhos. Následující průběh utkání ovšem naplnil fanoušky modrobílého celku nadějí do dalších semifinálových bojů. „Neodehráli jsme špatný zápas, bohužel rozhodly naše nevyužité přesilovky. V závěru jsme ještě bojovali o vyrovnání, to se nám bohužel nepovedlo," prohlásil Kýhos.
Po dvou prvních mačích v Litvínově jsou na tom zatím o poznání lépe hokejisté nosící žluto-černé barvy. Litvínovští oba dva úvodní duely vyhráli vždy o jednu branku a z výhody domácího prostředí vytěžili maximum. Kometa v sérii ztrácí dvě vítězné body a pokud by chtěla se svými šancemi na postup do finále ještě něco udělat, měla by dnes vyhrát. Stav 0:3 by pro ni byl už velmi nepříjemný.
Pěkný den! Vítejte při sledovaní online přenosu z dalšího zápasu extraligového play-off, semifinálová série mezi Litvínovem a Kometou Brno dnes napíše své třetí pokračování, po dvou zápasech na severu Čech se celé dějství přesouvá na jih Moravy do brněnské DRFG Areny. Úvodní buly je naplánováno na 18:20.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.